WMOC2016 Start times

Country
Club
Tour Group
Class


UNOFFICIAL!!! Sprint Q Sprint F Long Q1 Long Q2 Long F
BibNo Name Country Club Tour Group Heat Time Heat Time Heat Time Heat Time Heat Time
35005 Reserve M35-1 10:00 M35-1 11:18 M35-2 11:11
35006 Reserve M35-1 10:01 M35-1 11:17 M35-1 11:47
35033 Juha Villa (1979) FIN Karkki-Rasti M35-1 10:06 M35-1 11:12 M35-1 11:35
35088 David André (1981) SWE Göteborg-Majorna OK M35-1 10:26 M35-1 10:52 M35-2 10:45
35028 Ansis Actiņš (1977) LAT 3A M35-1 10:37 M35-1 10:41 M35-1 11:31
35076 Tanel Esta (1977) EST Hiiumaa OK M35-1 10:51 M35-1 10:27 M35-2 11:39
35014 Jevgenijs Bondins (1979) LAT IK Auseklis M35-1 10:52 M35-1 10:26 M35-1 10:59
35023 René Küttim (1978) EST M35-1 10:58 M35-1 10:20 M35-2 10:59
35022 Marcis Gedins (1979) LAT Ik Auseklis M35-1 11:02 M35-1 10:16 M35-1 10:45
35074 Mika Rautanen (1981) FIN Tuupovaaran Sepot M35-1 11:13 M35-1 10:05 M35-1 11:25
40005 Reserve M40-1 12:10 M40-1 13:16
40006 Reserve M40-1 12:11 M40-1 13:15 M40-1 11:55
40143 Vesa Kankaanpää (1973) FIN OK77 M40-1 12:32 M40-1 12:54 M40-1 11:51
40071 Andris Celapiters (1972) LAT Saldus OK M40-1 12:33 M40-1 12:53 M40-1 10:35
40135 Pasi Romppainen (1972) FIN Hyvinkään Rasti M40-1 12:37 M40-1 12:49 M40-1 10:07
40136 Akseli Ahtiainen (1972) FIN Kalevan Rasti M40-1 12:42 M40-1 12:44 M40-1 11:27
40049 Uldis Brucis (1973) LAT Saldus OK M40-1 12:54 M40-1 12:32 M40-1 11:31
40097 Mindaugas Andrulis (1972) GER TSG Wiesloch M40-1 12:55 M40-1 12:31 M40-2 09:27
40126 Meelis Šokman (1972) EST M40-1 13:11 M40-1 12:15 M40-2 09:31
40064 Tuomas Tala (1972) FIN HS M40-1 13:13 M40-1 12:13 M40-1 11:35
40144 Juris Dzenitis (1976) LAT OSVeikals.lv M40-1 13:14 M40-1 12:12 M40-1 11:39
40007 Reserve M40-2 12:08 M40-2 13:14
40008 Reserve M40-2 12:09 M40-2 13:13 M40-2 10:17
40014 Otars Putralis (1973) LAT Azimuts OK M40-2 12:31 M40-2 12:51 M40-1 10:57
40140 Tago Teetamm (1975) EST Saue Tammed M40-2 12:34 M40-2 12:48 M40-2 10:45
40027 Martins Godins (1974) LAT 42km.lv M40-2 12:51 M40-2 12:31 M40-1 11:21
40084 Tõnu Kits (1973) EST Swedbank Spordiklubi M40-2 12:54 M40-2 12:28 M40-1 10:13
40109 Tammo Esta (1974) EST Hiiumaa OK M40-2 13:04 M40-2 12:18 M40-2 11:05
40133 Jonas Eklund (1972) SWE OK Rodhen M40-2 13:11 M40-2 12:11 M40-1 11:09
40085 Rait Pallo (1974) EST Swedbank Spordiklubi M40-2 13:14 M40-2 12:08 M40-2 10:33
45005 Reserve M45-1 11:04 M45-1 12:14
45006 Reserve M45-1 11:05 M45-1 12:13 M45-1 10:55
45075 Günther Klöckl (1971) AUT Vienna Strangers M45-1 11:31 M45-1 11:47 M45-2 10:31
45036 Jyrki Nieminen (1968) FIN Lounais-Hämeen Rasti (LHR) Jyrki Nieminen M45-1 11:37 M45-1 11:41 M45-1 10:51
45116 Krasimir Kolev (1969) BUL Brown team Bulgarian masters team M45-1 11:53 M45-1 11:25 M45-1 09:51
45108 Jason Howell (1969) GBR HOC M45-1 12:07 M45-1 11:11 M45-1 10:39
45007 Reserve M45-2 11:04 M45-2 12:15
45008 Reserve M45-2 11:05 M45-2 12:14
45087 Marko Lassila (1970) FIN Lammin Säkiä M45-2 11:18 M45-2 12:01 M45-2 11:19
45081 Toomas Talumaa (1970) EST Hiiumaa OK M45-2 11:19 M45-2 12:00 M45-2 12:03
45086 Raul Kangur (1970) EST Värska OK Peko M45-2 11:28 M45-2 11:51 M45-1 10:01
45157 Markus Kaukonen (1968) FIN Espoon Suunta M45-2 11:30 M45-2 11:49 M45-1 10:57
45073 Guntars Kikucs (1969) LAT Saldus OK M45-2 11:32 M45-2 11:47 M45-1 11:01
45059 Oskars Zernis (1969) LAT Saldus OK M45-2 11:46 M45-2 11:33 M45-1 11:45
45072 Heikki Tanhua (1969) FIN M45-2 11:50 M45-2 11:29 M45-1 10:09
45145 Audrius Smilgius (1970) LTU Azuolas M45-2 11:54 M45-2 11:25 M45-1 11:13
45068 Raivo Reiman (1969) EST OK West M45-2 12:15 M45-2 11:04 M45-1 11:05
50007 Reserve M50-1 10:00 M50-1 11:04
50008 Reserve M50-1 10:01 M50-1 11:03 M50-3 11:17
50208 Aki Lintumäki (1964) FIN M50-1 10:05 M50-1 10:59 M50-2 10:41
50200 Oleg Anuchkin (1962) ITA TOL M50-1 10:14 M50-1 10:50 M50-1 11:53
50066 Andris Melkerts (1965) LAT Saldus OK M50-1 10:19 M50-1 10:45 M50-1 10:23
50102 Vesa Pajuoja (1965) FIN Espoon Suunta Pajuoja M50-1 10:29 M50-1 10:35 M50-2 09:29
50059 Veli-Pekka Nurmi (1962) FIN Angelniemen Ankkuri Neon Sport M50-1 10:41 M50-1 10:23 M50-1 11:35
50178 Inno Ling (1965) EST Lehola M50-1 10:48 M50-1 10:16 M50-1 10:47
50179 Teppo Valtonen (1966) FIN Hämeenlinnan Tarmo finland Hämeenlinna M50-1 10:49 M50-1 10:15 M50-1 09:35
50184 Julian Birkinshaw (1964) GBR TVOC M50-1 10:58 M50-1 10:06 M50-1 10:35
50067 Ilmars Dukulis (1964) LAT Alnis OK M50-1 10:59 M50-1 10:05 M50-1 09:59
50201 Håkan Kleijn (1965) SWE Södertälje Nykvarn Orientering M50-1 11:00 M50-1 10:04 M50-1 11:17
50009 Reserve M50-2 10:00 M50-2 11:03
50010 Reserve M50-2 10:01 M50-2 11:02
50100 Marko Virta (1966) FIN Turun suunnistajat M50-2 10:06 M50-2 10:57 M50-1 10:25
50079 Matti Yliluikki (1965) FIN Suomusjärven Sisu M50-2 10:10 M50-2 10:53 M50-1 11:55
50141 Bonifacio Salas (1960) ESP califas M50-2 10:15 M50-2 10:48 M50-2 09:15
50161 Anton Bjartnes (1962) NOR Verdal OK M50-2 10:16 M50-2 10:47 M50-1 10:37
50207 Harri Karjalainen (1964) FIN Espoon Suunta M50-2 10:18 M50-2 10:45 M50-1 11:25
50042 Aivars Mihailovs (1964) LAT Auseklis M50-2 10:39 M50-2 10:24 M50-1 09:55
50017 Markku Brummer (1964) FIN Helsingin Suunnistajat M50-2 10:45 M50-2 10:18 M50-3 11:45
50011 Reserve M50-3 10:00 M50-3 11:03
50012 Reserve M50-3 10:01 M50-3 11:02
50140 Emilio Macarro (1964) ESP califas M50-3 10:04 M50-3 10:59 M50-3 11:35
50189 Jukka Honkasaari (1963) FIN RastiPiikkiö M50-3 10:11 M50-3 10:52 M50-2 11:33
50133 Petr Masek (1965) CZE OK JISKRA NOVY BOR M50-3 10:12 M50-3 10:51 M50-2 09:33
50202 Jan Petter Hansen (1963) NOR IL Gular M50-3 10:33 M50-3 10:30 M50-1 09:57
50205 Thomas Hjerpe (1966) FIN If Femman M50-3 10:39 M50-3 10:24 M50-1 11:51
50176 Atis Zarins (1964) LAT Mona OK M50-3 10:40 M50-3 10:23 M50-1 09:45
50104 Timo Neuvonen (1963) FIN Mustalammen Pallo M50-3 10:51 M50-3 10:12 M50-2 10:51
55007 Reserve M55-1 11:07 M55-1 12:09
55008 Reserve M55-1 11:08 M55-1 12:08 M55-1 09:43
55135 Harijs Lacars (1958) LAT Silva M55-1 11:25 M55-1 11:51 M55-1 09:59
55196 Timo Väre (1957) FIN VRU Hyvinkään Alueen Suunnistajat M55-1 11:34 M55-1 11:42 M55-2 09:19
55158 Hannu Laiho (1961) FIN Rastivarsat M55-1 11:38 M55-1 11:38 M55-1 11:19
55247 Egil Wickstrand Iversen (1959) NOR Heming Orientering M55-1 11:56 M55-1 11:20 M55-1 10:07
55035 Aleksey Kosolapov (1960) RUS CSKA M55-1 12:05 M55-1 11:11 M55-2 10:31
55009 Reserve M55-2 11:07 M55-2 12:08
55010 Reserve M55-2 11:08 M55-2 12:07
55245 Petru Cretu (1957) MDA FAURI M55-2 11:09 M55-2 12:06 M55-3 10:03
55248 Kjell Dale (1959) NOR Sandnes IL M55-2 11:18 M55-2 11:57 M55-1 10:25
55171 Ola Mårtensson (1960) SWE Väsby OK WWOP M55-2 11:20 M55-2 11:55 M55-2 10:41
55222 Tõnu Karp (1957) EST Tempo M55-2 11:27 M55-2 11:48 M55-3 11:15
55169 Jouni Markku (1959) FIN Mustalammen Pallo M55-2 11:30 M55-2 11:45 M55-1 09:21
55127 Edmunds Zvaigzne (1958) LAT Alūksne OK M55-2 11:48 M55-2 11:27 M55-1 11:13
55220 John Hansen (1957) NOR Kristiansand OK M55-2 11:55 M55-2 11:20 M55-1 10:09
55051 Jan Granstedt (1960) NOR Halden SK M55-2 12:06 M55-2 11:09 M55-1 11:21
55011 Reserve M55-3 11:06 M55-3 12:07
55012 Reserve M55-3 11:07 M55-3 12:06
55183 Lars Lindgren (1959) SWE OK Ödmården Per Nordahl AB M55-3 11:21 M55-3 11:52 M55-1 10:27
55072 Grigoriy Senchenko (1958) BLR BNTU Minsk M55-3 11:23 M55-3 11:50 M55-3 11:01
55076 Per Tore Brunaes (1957) NOR Kongsberg PTBBH M55-3 11:31 M55-3 11:42 M55-3 09:25
55265 Håkan Eriksson (1961) SWE Malungs OK M55-3 11:43 M55-3 11:30 M55-1 11:55
55168 Risto Pettinen (1961) FIN Mustalammen Pallo M55-3 11:59 M55-3 11:14 M55-3 10:53
55013 Reserve M55-4 11:04 M55-4 12:05
55014 Reserve M55-4 11:05 M55-4 12:04
55017 Stanislav Kazus (1959) RUS Ekaterinburg M55-4 11:08 M55-4 12:01 M55-2 11:17
55101 Heikki Vestola (1959) FIN Rastivarsat M55-4 11:31 M55-4 11:38 M55-1 11:33
55125 Tauno Kure (1957) EST OK Kape M55-4 11:38 M55-4 11:31 M55-3 11:43
55167 Dainius Melaika (1961) LTU OK Krantas M55-4 11:40 M55-4 11:29 M55-2 10:53
55151 Pekka Pajuoja (1960) FIN Lynx Pajuoja M55-4 11:42 M55-4 11:27 M55-2 11:33
55252 Björn Hansen (1961) GER Lübecker Turnerschaft M55-4 11:47 M55-4 11:22 M55-3 09:59
55207 Jouni Iso-Markku (1960) FIN Suomusjäeven Sisu M55-4 11:54 M55-4 11:15 M55-3 09:11
60009 Reserve M60-1 11:21 M60-1 12:36
60010 Reserve M60-1 11:22 M60-1 12:35 M60-4 09:35
60270 Simo Valtanen (1956) FIN VRT VRT M60-1 11:25 M60-1 12:32 M60-1 10:21
60155 Kalju Vaikjärv (1954) EST Vunder M60-1 11:36 M60-1 12:21 M60-2 09:25
60045 Kari Kataja (1954) FIN VRU Hyvinkään Alueen Suunnistajat M60-1 11:40 M60-1 12:17 M60-4 10:53
60076 Teuvo Töyrylä (1955) FIN Vehkalahden Veikot M60-1 11:58 M60-1 11:59 M60-1 11:17
60156 Jüri Kadaja (1953) EST Saku M60-1 12:08 M60-1 11:49 M60-3 10:11
60011 Reserve M60-2 11:21 M60-2 12:36
60012 Reserve M60-2 11:22 M60-2 12:35
60166 Vilnis Velkeris (1956) LAT Aluksne OK M60-2 11:24 M60-2 12:33 M60-2 11:51
60235 Markku Piironen (1954) FIN Kalevan Rasti M60-2 11:31 M60-2 12:26 M60-1 10:55
60247 Christian Biland (1956) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT M60-2 11:36 M60-2 12:21 M60-1 09:43
60287 Alasdair Wilson Craw (1954) GBR NATO M60-2 11:57 M60-2 12:00 M60-3 09:57
60042 Arto Isomäki (1955) FIN VRU Hyvinkään Alueen Suunnistajat M60-2 11:58 M60-2 11:59 M60-4 10:43
60174 Arto Niemi (1956) FIN Rajamäen Rykmentti M60-2 12:13 M60-2 11:44 M60-1 11:27
60218 Risto Airaksinen (1953) FIN Oulun Tarmo Suunnistusmatkat M60-2 12:25 M60-2 11:32 M60-1 10:47
60172 Henri Järvinen (1952) FIN Mustalammen Pallo M60-2 12:28 M60-2 11:29 M60-4 10:49
60219 Leif Kling (1953) SWE Ockelbo OK Per Nordahl AB M60-2 12:30 M60-2 11:27 M60-3 09:33
60013 Reserve M60-3 11:21 M60-3 12:36
60014 Reserve M60-3 11:22 M60-3 12:35
60271 Mati Karp (1952) EST Tempo M60-3 11:36 M60-3 12:21 M60-3 10:47
60272 Pēteris Magone (1955) LAT UMURGA M60-3 11:40 M60-3 12:17 M60-3 09:19
60173 Pertti Laine (1954) FIN Mustalammen Pallo M60-3 11:47 M60-3 12:10 M60-3 11:27
60236 Mauri Sinnelä (1952) FIN Suomusjärven Sisu M60-3 12:02 M60-3 11:55 M60-3 10:31
60319 Esa Toivonen (1955) FIN Tarpian Suunta M60-3 12:26 M60-3 11:31 M60-1 09:21
60015 Reserve M60-4 11:21 M60-4 12:35
60016 Reserve M60-4 11:22 M60-4 12:34
60269 Heikki Kivioja (1954) FIN Salon Vilpas M60-4 11:38 M60-4 12:18 M60-3 11:21
60162 Ilmars Kaulakans (1955) LAT Silva M60-4 12:09 M60-4 11:47 M60-2 09:39
60289 Mikael Öhrnberg (1955) FIN Pargas IF M60-4 12:14 M60-4 11:42 M60-2 09:31
65011 Reserve M65-1 10:00 M65-1 11:14
65012 Reserve M65-1 10:01 M65-1 11:13 M65-1 09:17
65308 Oyvind Stene (1947) NOR Asker SK PWT Travel M65-1 10:17 M65-1 10:58 M65-2 11:19
65270 Mats Kågeson (1948) SWE Göteborg-Majorna OK Per Nordahl AB M65-1 10:27 M65-1 10:48 M65-3 09:15
65382 Tuomo Romula (1947) FIN Mesikämmenet TR M65-1 10:35 M65-1 10:40 M65-2 10:39
65141 Pekka Kanste (1947) FIN OK Raseborg M65-1 10:52 M65-1 10:23 M65-1 11:37
65013 Reserve M65-2 10:00 M65-2 11:15 M65-1 11:09
65014 Reserve M65-2 10:01 M65-2 11:14
65357 Hannu Töyrylä (1948) FIN kouvolan suunnistajat M65-2 10:09 M65-2 11:06 M65-1 10:39
65388 Hannu Salo (1949) FIN Hirtniemen Tähystäjät M65-2 10:19 M65-2 10:56 M65-4 11:25
65337 Lasse Pellervo Kallio (1951) FIN Suomusjärven Sisu M65-2 10:26 M65-2 10:49 M65-5 09:55
65376 Christer Hellström (1948) SWE Stora Tuna OK M65-2 10:42 M65-2 10:33 M65-3 10:47
65015 Reserve M65-3 10:00 M65-3 11:15
65016 Reserve M65-3 10:01 M65-3 11:14
65163 Rauno Hotti (1947) FIN Helsingin Suunnistajat Tuuli Team M65-3 10:14 M65-3 11:01 M65-5 09:39
65389 Jouko Mäki (1949) FIN Pirkkalan Hiihtäjät M65-3 10:34 M65-3 10:41 M65-2 10:33
65223 Aldis Lapiņš (1951) LAT Azimuts OK M65-3 10:53 M65-3 10:22 M65-2 11:43
65350 Bengt Ek (1950) SWE Halmstad OK M65-3 10:57 M65-3 10:18 M65-3 09:19
65321 Josef Rancak (1950) CZE OK JISKRA NOVY BOR M65-3 11:00 M65-3 10:15 M65-3 10:09
65313 Heimo Pulkkinen (1950) FIN Helsingin Suunnistajat M65-3 11:15 M65-3 10:00 M65-1 10:51
65017 Reserve M65-4 10:00 M65-4 11:15
65018 Reserve M65-4 10:01 M65-4 11:14
65377 Svein S Jacobsen (1951) NOR Tyrving M65-4 10:02 M65-4 11:13 M65-1 10:53
65395 Lars-Åke Wall (1949) SWE OK Tisaren M65-4 10:24 M65-4 10:51 M65-1 11:33
65381 Tom Schults (1949) AUS Ugly Gully Orienteers M65-4 10:46 M65-4 10:29
65154 Erkki Katajisto (1948) FIN Kankaanpään Suunnistajat Neon Sport M65-4 10:49 M65-4 10:26 M65-4 09:39
65243 Timo Varila (1949) FIN Turun Metsäkävijät M65-4 11:06 M65-4 10:09 M65-5 10:25
65178 Arvo Kivikas (1950) EST OK Ilves M65-4 11:14 M65-4 10:01 M65-1 09:53
65019 Reserve M65-5 10:00 M65-5 11:14
65020 Reserve M65-5 10:01 M65-5 11:13
65271 Bo Sundqvist (1948) SWE Ockelbo OK Per Nordahl AB M65-5 10:05 M65-5 11:09 M65-1 10:45
65213 Eduard Pfister (1951) SUI OLG St.Gallen / Appenzell M65-5 10:10 M65-5 11:04 M65-4 11:51
65179 Vladimir Krivusha (1951) RUS Rus-Veteran Rus-Veteran M65-5 10:15 M65-5 10:59 M65-4 09:41
65307 Raul Röman (1950) FIN Ok Raseborg M65-5 10:40 M65-5 10:34 M65-5 10:05
65097 Pekka Rytkönen (1950) FIN Pihkaniskat M65-5 10:57 M65-5 10:17 M65-2 09:57
70011 Reserve M70-1 11:54 M70-1 13:02
70012 Reserve M70-1 11:55 M70-1 13:01
70300 Simon Ling (1945) GBR Mole Valley M70-1 12:20 M70-1 12:36 M70-4 11:51
70175 Hannu Harkola (1944) FIN Päijät-Rasti M70-1 12:29 M70-1 12:27 M70-2 11:01
70243 Bertil Qvick (1944) SWE Kungälvs OK Per Nordahl AB M70-1 12:38 M70-1 12:18 M70-3 10:41
70210 Reijo Haaja (1943) FIN Valkeakosken Haka M70-1 12:50 M70-1 12:06 M70-4 10:31
70013 Reserve M70-2 11:57 M70-2 13:05
70014 Reserve M70-2 11:58 M70-2 13:04
70340 Geir Husdal (1945) NOR Viking PWT Travel M70-2 12:35 M70-2 12:27 M70-3 11:03
70356 Tapio Tiura (1943) FIN Helsingin Suunnistajat HSPakila M70-2 12:43 M70-2 12:19 M70-3 10:23
70015 Reserve M70-3 11:00 M70-3 12:08
70016 Reserve M70-3 11:01 M70-3 12:07
70154 Heimo Hongisto (1945) FIN Loimaan Jankko Tuuli Team M70-3 11:07 M70-3 12:01 M70-2 10:35
70327 Eino Pohjola (1942) FIN Pohjola-Group M70-3 11:20 M70-3 11:48 M70-2 10:45
70235 Olavi Lukkarinen (1945) FIN SK Pohjantähti Suunnistusmatkat M70-3 11:31 M70-3 11:37 M70-1 10:05
70172 Göran Larbo (1945) SWE Attunda OK M70-3 11:50 M70-3 11:18 M70-2 10:25
70357 Klaus Kuusi (1946) FIN Mesikämmenet M70-3 11:51 M70-3 11:17 M70-2 11:45
70061 Tony Wagg (1945) GBR Manchester OC M70-3 11:59 M70-3 11:09 M70-4 12:11
70343 Tapio Reijula (1946) FIN Mesikämmenet TR M70-3 12:01 M70-3 11:07 M70-2 10:15
70017 Reserve M70-4 10:49 M70-4 11:57
70018 Reserve M70-4 10:50 M70-4 11:56
70077 Ingemar Bernhed (1945) SWE TAIK M70-4 10:56 M70-4 11:50 M70-2 11:07
70126 Kauko Törhönen (1942) FIN Kangasala SK KSK Group M70-4 11:41 M70-4 11:05 M70-3 11:47
70019 Reserve M70-5 11:59 M70-5 13:06
70020 Reserve M70-5 12:00 M70-5 13:05
70310 Timo Larkio (1944) FIN VRU Hyvinkään alueen suunnistajat M70-5 12:01 M70-5 13:04 M70-4 11:05
70217 Kjell Einar Aadnevik (1946) NOR Viking M70-5 12:24 M70-5 12:41 M70-2 11:29
70322 Seppo Tuominen (1946) FIN Kouvolan Suunnistajat M70-5 12:46 M70-5 12:19 M70-1 11:09
75007 Reserve M75-1 10:47 M75-1 11:54
75008 Reserve M75-1 10:48 M75-1 11:53
75204 Borje Karlsson (1939) SWE Halmstad M75-1 10:52 M75-1 11:49 M75-2 09:23
75089 Nikolai Kuha (1941) EST M75-1 11:20 M75-1 11:21 M75-1 10:51
75113 Pentti Kämäräinen (1941) FIN Hiidenkiertäjät Daniel's Travels M75-1 11:22 M75-1 11:19 M75-3 09:29
75183 Andris Ozols (1941) LAT Jumprava M75-3 12:30 M75-3 12:28 M75-2 09:45
75178 Per Ola Kvernmo (1939) NOR Molde og Omegn IF TT-TUR M75-1 11:47 M75-1 10:54 M75-3 09:55
75009 Reserve M75-2 10:45 M75-2 11:52
75010 Reserve M75-2 10:46 M75-2 11:51
75127 Frank Tormod Dahlen (1941) NOR Ringerike OL PWT Travel M75-2 10:49 M75-2 11:48 M75-1 10:47
75189 Enn Kivisakk (1937) SWE Tullinge SK PWT Travel M75-2 10:52 M75-2 11:45 M75-3 09:49
75014 Eigil Kongsfjell (1938) NOR Tønsberg OL TT-TUR M75-2 11:04 M75-2 11:33 M75-1 09:47
75081 Arvo Paavilainen (1941) FIN Itä-Päijänteen Rasti Tuuli Team M75-2 10:34 M75-2 11:11 M75-2 11:26 M75-3 09:53
75104 Tõnu Raid (1939) EST Saue Tammed M75-2 11:15 M75-2 11:22 M75-1 11:05
75083 Pekka Niemi (1941) FIN Asikkalan Raikas Tuuli Team M75-2 11:40 M75-2 10:57 M75-3 09:45
75011 Reserve M75-3 11:56 M75-3 13:02
75012 Reserve M75-3 11:57 M75-3 13:01
75186 Ernie Broström (1938) SWE Halmstad ok Sweden M75-3 11:59 M75-3 12:59 M75-1 11:31
75208 Jouko Karjalainen (1941) FIN Helsingin Suunnistajat HSPakila M75-3 12:00 M75-3 12:58 M75-1 10:19
75098 Juhani Vuorela (1938) FIN Espoon Akilles M75-3 12:24 M75-3 12:34 M75-2 09:15
75170 P-G Jansson (1941) SWE Säterbygdens OK M75-3 12:31 M75-3 12:27 M75-1 11:13
75071 Mauno Iivonen (1939) FIN Eräpirkat Neon Sport M75-3 12:52 M75-3 12:06 M75-2 11:51
75187 Tõnu Kirss (1937) EST Saue Tammed M75-3 12:59 M75-3 11:59 M75-3 10:07
75172 Thor Edvardsen (1940) NOR Larvik OK PWT Travel M75-3 13:00 M75-3 11:58 M75-2 09:33
80003 Reserve M80-1 10:00 M80-1 10:43
80004 Reserve M80-1 10:01 M80-1 10:42
80043 Dagfinn Føllesdal (1932) NOR OSI = Oslo-Studentenes Idrettsklubb M80-1 10:07 M80-1 10:36 M80-2 11:51
80049 Kalevi Markku (1933) FIN Raja-Karjalan Suunnistajat M80-1 10:09 M80-1 10:34 M80-2 11:03
80009 Iver Rognstad (1935) NOR Hadeland OL TT-TUR M80-1 10:12 M80-1 10:31 M80-2 11:55
80072 Torsti Marjanen (1934) FIN Salon Vilpas M80-2 10:46 M80-2 10:20 M80-2 11:49
80070 Rein Veski (1933) EST Orion M80-1 10:31 M80-1 10:12 M80-2 11:27
80005 Reserve M80-2 10:12 M80-2 10:54
80006 Reserve M80-2 10:13 M80-2 10:53
80044 Reino Pajuoja (1936) FIN Espoon Suunta Pajuoja M80-2 10:25 M80-2 10:41 M80-1 10:03
80037 Juhani Salmenkylä (1932) FIN Helsingin Suunnistajat Tuuli Team M80-2 10:42 M80-2 10:24 M80-2 11:29
80067 Pavel Masek (1936) CZE OK JISKRA NOVY BOR M80-2 10:45 M80-2 10:21 M80-2 11:41
80075 Stig Johansson (1935) SWE Halmstad ok M80-2 10:54 M80-2 10:12 M80-1 09:23
85003 Reserve M85-1 10:29 M85-1 10:58
85004 Reserve M85-1 10:30 M85-1 10:57
85014 Erkki Simpanen (1928) FIN Rastihaukat Tuuli Team M85-1 10:43 M85-1 10:44 M85-2 09:21
85017 John Larsson (1931) SWE Västvärmlands OK Per Nordahl AB M85-1 10:50 M85-1 10:37 M85-1 09:11
85031 Antero Partanen (1931) FIN Rasti-Vihti Tuuli Team M85-1 10:39 M85-1 10:48 M85-2 09:25
90003 Reserve M90-1 10:07 M90-1 10:16
90004 Reserve M90-1 10:08 M90-1 10:15
95003 Reserve M95-1 10:00 M95-1 10:01
95004 Reserve M95-1 10:01 M95-1 10:00
35503 Reserve W35-1 12:20 W35-1 13:13
35504 Reserve W35-1 12:21 W35-1 13:12
35518 Henna Autio (1981) FIN RasTiimi W35-1 12:33 W35-1 13:00 W35-1 11:54
35523 Natalia Klöckl (1977) AUT Vienna Strangers W35-1 12:37 W35-1 12:56 W35-2 11:08
35538 Anna Elovaara-Salmi (1980) FIN Helsingin suunnistajat W35-1 12:38 W35-1 12:55 W35-2 11:32
35560 Jessica Söllvander (1978) SWE OK Rodhen W35-1 13:03 W35-1 12:30 W35-1 11:32
40503 Reserve W40-1 12:19 W40-1 13:18
40504 Reserve W40-1 12:20 W40-1 13:17
40535 Kristi Vassil (1975) EST OK Ilves W40-1 12:27 W40-1 13:10 W40-1 11:26
40512 Ieva Godina (1976) LAT 42km.lv W40-1 12:48 W40-1 12:49 W40-1 11:16
40531 Kirsi Isoherranen (1972) FIN Lynx W40-1 12:52 W40-1 12:45 W40-1 11:04
40539 Heidi Salonen (1972) FIN Helsingin Suunnistajat W40-1 13:05 W40-1 12:33 W40-1 11:40
45505 Reserve W45-1 11:25 W45-1 12:14
45506 Reserve W45-1 11:26 W45-1 12:13
45549 Maira Zerne (1971) LAT Saldus OK W45-1 11:35 W45-1 12:04 W45-1 10:18
45577 Tarja Tervonen (1968) FIN Itä-Päijänteen Rasti W45-1 12:02 W45-1 11:37 W45-2 09:24
45507 Reserve W45-2 12:16 W45-2 13:04
45508 Reserve W45-2 12:17 W45-2 13:03
45585 Josefine Nordström (1969) SWE OK Triangeln PWT W45-2 12:27 W45-2 12:53 W45-1 10:44
45575 Riika Ploompuu (1970) EST Swedbank W45-2 12:31 W45-2 12:49 W45-2 10:22
45565 Tiina Kangilaski (1971) EST TON W45-2 12:35 W45-2 12:45 W45-2 10:10
45593 Liliia Glushchenko (1968) AUS Bayside Kangaroo W45-2 12:41 W45-2 12:39 W45-1 10:00
45553 Helena Rangert (1971) SWE IK Hakarpspojkarna W45-2 12:51 W45-2 12:29 W45-1 09:36
50505 Reserve W50-1 12:12 W50-1 13:17
50506 Reserve W50-1 12:13 W50-1 13:16
50610 Virpi Hyyrynen (1966) FIN Kouvolan suunistajat Einonen W50-1 12:20 W50-1 13:09 W50-1 10:10
50620 Anu Alasaari (1966) FIN Nivalan Suunnistajat W50-1 12:48 W50-1 12:41 W50-2 11:00
50562 Mudīte Zvaigzne (1962) LAT Alūksne OK W50-1 12:49 W50-1 12:40 W50-2 10:36
50631 Cathrine Thorhus (1965) NOR Verdal OK W50-1 12:53 W50-1 12:36 W50-2 09:02
50522 Olga Gureeva (1963) RUS Mile-Sport Rus-Veteran W50-1 13:11 W50-1 12:18 W50-2 09:10
50644 Solveig Sikkeland (1963) NOR Tyrving W50-1 13:14 W50-1 12:15 W50-1 10:38
50622 Tuula Rajander (1965) FIN Kajaanin Suunnistajat Suunnistusmatkat W50-1 13:17 W50-1 12:12 W50-2 09:00
50507 Reserve W50-2 12:12 W50-2 13:17
50508 Reserve W50-2 12:13 W50-2 13:16
50609 Päivi Einonen (1962) FIN Lahden suunnistajat -37 Einonen W50-2 12:20 W50-2 13:09 W50-1 10:20
50648 Annika Viilo (1965) FIN Tampereen Pyrintö W50-2 12:34 W50-2 12:55 W50-1 11:08
50626 Videga Gaigala (1966) LAT Azimuts OK W50-2 12:36 W50-2 12:53 W50-1 10:56
50625 Gunta Dudele (1963) LAT Azimuts OK W50-2 12:57 W50-2 12:32 W50-1 09:24
50566 Anda Lejasblusa (1963) LAT Aluksne OK W50-2 13:11 W50-2 12:18 W50-2 10:46
55507 Reserve W55-1 10:00 W55-1 11:02
55508 Reserve W55-1 10:01 W55-1 11:01
55551 Arja Vestola (1961) FIN Nastolan Terä W55-1 10:18 W55-1 10:44 W55-1 11:00
55557 Marja Töyrylä (1958) FIN Kymin Suunnistajat W55-1 10:22 W55-1 10:40 W55-1 10:18
55612 Maire Kure (1959) EST OK Kape W55-1 10:24 W55-1 10:38 W55-2 11:38
55524 Maija Kerkola (1958) FIN Hämeenlinnan Tarmo W55-1 10:26 W55-1 10:36 W55-1 09:54
55684 Natalia Zasimenco (1960) MDA FAURI W55-1 10:28 W55-1 10:34 W55-2 09:56
55565 Jaana Heikkinen (1961) FIN Kuusamon Erä-Veikot W55-1 10:30 W55-1 10:32 W55-2 10:56
55627 Anne Vaikjärv (1957) EST W55-1 10:40 W55-1 10:22 W55-1 10:36
55509 Reserve W55-2 10:00 W55-2 11:02
55510 Reserve W55-2 10:01 W55-2 11:01
55593 Kirsi Laasonen (1959) FIN Tampereen Pyrintö TP W55-2 10:02 W55-2 11:00 W55-1 09:56
55564 Brit Hafskjold (1955) NOR Kongsberg PTBBH W55-2 10:37 W55-2 10:25 W55-3 11:00
55511 Reserve W55-3 10:00 W55-3 11:01
55512 Reserve W55-3 10:01 W55-3 11:00
55693 Runa Skyttersæter (1960) NOR Heming Orientering W55-3 10:25 W55-3 10:36 W55-1 09:34
60507 Reserve W60-1 11:21 W60-1 12:33
60508 Reserve W60-1 11:22 W60-1 12:32 W60-1 11:44
60699 Terttu Hintukainen (1953) FIN Turun Suunnistajat W60-1 11:36 W60-1 12:18 W60-2 10:10
60724 Aulikki Korpio (1956) FIN Valkeakosken Haka W60-1 11:50 W60-1 12:04 W60-1 11:14
60646 Eila Valonen (1954) FIN Karkki-Rasti Daniel's Travels W60-1 11:59 W60-1 11:55 W60-1 09:26
60659 Ingrid Mårtensson (1953) SWE OK Kolmården WWOP W60-1 12:23 W60-1 11:31 W60-1 09:08
60721 Eva Nordin (1953) SWE Gustavsberg ok Pwt-Travel as W60-1 12:33 W60-1 11:21 W60-3 09:08
60509 Reserve W60-2 11:21 W60-2 12:33
60510 Reserve W60-2 11:22 W60-2 12:32
60688 Arja Pulkkinen (1956) FIN Helsingin Suunnistajat W60-2 12:06 W60-2 11:48 W60-2 09:24
60643 Anneli Laine (1955) FIN Rastivarsat W60-2 12:20 W60-2 11:34 W60-1 11:22
60511 Reserve W60-3 11:21 W60-3 12:32
60512 Reserve W60-3 11:22 W60-3 12:31
60613 Feoktista Krivusha (1956) RUS Rus-Veteran Rus-Veteran W60-3 12:30 W60-3 11:23 W60-1 10:42
65507 Reserve W65-1 10:00 W65-1 11:18
65508 Reserve W65-1 10:01 W65-1 11:17 W65-1 10:46
65594 Helena Kanste (1951) FIN OK Raseborg W65-1 10:28 W65-1 10:50 W65-1 10:22
65724 Liisa Peltola (1951) FIN MS Parma W65-1 11:08 W65-1 10:10 W65-1 11:28
65637 Katariina Peltola (1947) FIN MS Parma Rastiretki W65-1 11:18 W65-1 10:00 W65-2 09:40
65509 Reserve W65-2 10:00 W65-2 11:17
65510 Reserve W65-2 10:01 W65-2 11:16
65625 Karin Gustafsson (1948) SWE Strängnäs-Malmby OL W65-3 11:08 W65-3 10:09 W65-3 09:28
65633 Virve Orav (1947) EST Tammed W65-2 10:16 W65-2 11:01 W65-1 11:06
65519 Kyllikki Kauppinen (1950) FIN Kalevan rasti W65-2 10:42 W65-2 10:35 W65-1 11:24
65611 Aune Hongisto (1949) FIN Loimaan Jankko Tuuli Team W65-2 10:45 W65-2 10:32 W65-2 09:24
65658 Paula Honkavaara (1949) FIN Rasti-Vihti Daniel's Travels W65-2 11:05 W65-2 10:12 W65-2 09:42
65511 Reserve W65-3 10:00 W65-3 11:17
65512 Reserve W65-3 10:01 W65-3 11:16
65602 Raili Katajisto (1951) FIN Kankaanpään Suunnistajat Neon Sport W65-3 10:50 W65-3 10:27 W65-3 10:46
65514 Anne Marie Ceeberg (1948) NOR Hedrum o-lag TT-TUR W65-3 10:52 W65-3 10:25 W65-3 10:24
70507 Reserve W70-1 10:56 W70-1 11:55
70508 Reserve W70-1 10:57 W70-1 11:54 W70-2 11:36
70509 Reserve W70-2 10:26 W70-2 11:24
70510 Reserve W70-2 10:27 W70-2 11:23
70596 Britt Rangert (1943) SWE IK Ymer W70-2 10:46 W70-2 11:04 W70-1 09:56
70511 Reserve W70-3 11:27 W70-3 12:25
70512 Reserve W70-3 11:28 W70-3 12:24
70667 Ulla Ahonen (1946) FIN Hämeenlinnan Suunnistajat W70-3 11:32 W70-3 12:20 W70-1 10:58
70666 Ingrid Jansson (1944) SWE Säterbygdens OK W70-3 11:54 W70-3 11:58 W70-1 10:22
70676 Sonja Kivisakk (1943) SWE Tullinge SK PWT Travel W70-3 11:57 W70-3 11:55 W70-2 10:52
70603 Helle Jaaniste (1943) EST OK Ilves W70-3 12:01 W70-3 11:51 W70-2 12:52
75505 Reserve W75-1 10:00 W75-1 10:47
75506 Reserve W75-1 10:01 W75-1 10:46
75590 Margareta Lax (1941) SWE Gävle OK Per Nordahl AB W75-1 10:03 W75-1 10:44 W75-2 10:40
75582 Irene Jensen (1938) CAN Loup Garou W75-1 10:04 W75-1 10:43 W75-2 11:12
75543 Riitta Vuorela (1940) FIN Espoon Akilles W75-1 10:25 W75-1 10:22 W75-2 11:04
75595 Nina Sumina (1940) RUS Rus Veteran Rus Veteran W75-1 10:37 W75-1 10:10 W75-1 10:26
75507 Reserve W75-2 10:00 W75-2 10:46
75508 Reserve W75-2 10:01 W75-2 10:45
75524 Ann Persson (1940) SWE Piteå IF W75-2 10:14 W75-2 10:32 W75-2 10:46
80503 Reserve W80-1 10:00 W80-1 10:24
80504 Reserve W80-1 10:01 W80-1 10:23
80513 Leena Ikkala (1932) FIN Helsingin Suunnistajat Tuuli Team W80-1 10:20 W80-1 10:04 W80-2 09:49
80512 Tiiu Tiigimägi (1936) EST Jõhvikas W80-1 10:22 W80-1 10:02 W80-1 09:48
85503 Reserve W85-1 10:18 W85-1 10:27
85504 Reserve W85-1 10:19 W85-1 10:26
90503 Reserve W90-1 10:08 W90-1 10:10
90504 Reserve W90-1 10:09 W90-1 10:09
95503 Reserve W95-1 10:00 W95-1 10:02
95504 Reserve W95-1 10:01 W95-1 10:01
40001 Reserve M40-1 09:00 M40-2 12:26 M40-2 09:59
50001 Reserve M50-1 09:00 M50-2 11:25 M50-1 10:53
65001 Reserve M65-1 09:00
70001 Reserve M70-1 09:00
75001 Reserve M75-1 09:00
85001 Reserve M85-1 09:00
95001 Reserve M95-1 09:00
65501 Reserve W65-1 09:00
70501 Reserve W70-1 09:00
75501 Reserve W75-1 09:00
95501 Reserve W95-1 09:00
45003 Reserve M45-2 09:00 M45-2 11:38 M45-2 10:11
65003 Reserve M65-2 09:00 M65-2 11:16
70003 Reserve M70-2 09:00
75003 Reserve M75-2 09:00
50503 Reserve W50-2 09:00
70503 Reserve W70-2 09:00
70505 Reserve W70-3 09:00
60007 Reserve M60-4 09:00
65007 Reserve M65-4 09:00
40002 Reserve M40-1 09:01 M40-2 12:34
50002 Reserve M50-1 09:01 M50-2 11:16
65002 Reserve M65-1 09:01 M65-2 11:00
70002 Reserve M70-1 09:01
75002 Reserve M75-1 09:01
85002 Reserve M85-1 09:01
95002 Reserve M95-1 09:01
65502 Reserve W65-1 09:01 W65-2 12:31
70502 Reserve W70-1 09:01 W70-2 10:26
75502 Reserve W75-1 09:01
95502 Reserve W95-1 09:01
45004 Reserve M45-2 09:01 M45-1 11:47 M45-1 11:47
65004 Reserve M65-2 09:01
70004 Reserve M70-2 09:01
75004 Reserve M75-2 09:01
50504 Reserve W50-2 09:01
70504 Reserve W70-2 09:01
70506 Reserve W70-3 09:01
60008 Reserve M60-4 09:01
65008 Reserve M65-4 09:01
40010 Leonhard Oesch (1974) SUI OLG Bern M40-1 09:02 M40-2 12:54 M40-1 12:12 M40-1 13:14 M40-2 09:15
50013 Pavel Cerescu (1963) MDA Dinamo OLD M50-1 09:02 M50-1 10:52 M50-1 10:02 M50-1 11:02 M50-1 09:29
65028 Shemuel Asher (1949) ISR ISR OC Galilee M65-1 09:02 M65-4 10:43 M65-1 10:02 M65-1 11:12 M65-4 09:33
70080 Brian Ellis (1944) CAN Vancouver Orienteering M70-1 09:02 M70-1 12:18 M70-2 12:17 M70-2 12:45 M70-2 09:13
75034 Andrii Dudin (1941) UKR VALERI TEAM M75-1 09:02 M75-2 11:30 M75-1 10:49 M75-1 11:52 M75-2 10:11
85019 Peter Larsen (1931) DEN Helsingørs SOK Per Nordahl AB M85-1 09:02 M85-1 11:04 M85-1 10:48 M85-1 10:39 M85-1 09:31
65520 Valentina Schlee (1950) GER OLV Steinberg W65-1 09:02 W65-3 12:00 W65-1 10:02 W65-1 11:16 W65-3 11:30
70543 Margaret Ellis (1946) CAN Vancouver Orienteering W70-1 09:02 W70-1 11:42 W70-1 10:58 W70-1 11:53 W70-1 10:18
75579 Ann Scott (1937) NZL SOCNZ W75-1 09:02 W75-1 11:38 W75-1 10:02 W75-1 10:45 W75-2 11:48
95505 Astrid Andersson (1921) SWE NAIS orientering Per Nordahl AB W95-1 09:02 W95-1 10:00 W95-1 10:02 W95-1 10:00 W95-1 09:00
65184 Freddy Sillien (1947) BEL FRSO-Belgium M65-2 09:02 M65-1 11:09 M65-1 10:36 M65-1 10:39 M65-1 10:17
70164 Paavo Inkinen (1946) FIN Rasti-Jyry Seppo Jyry M70-2 09:02 M70-1 12:04 M70-5 12:32 M70-5 12:33 M70-1 10:59
75112 Seppo Vänttinen (1940) FIN Espoon Suunta Daniel's Travels M75-2 09:02 M75-2 11:34 M75-1 11:12 M75-1 11:29 M75-1 11:03
50512 Marina Scerbacova (1964) MDA TirasOrient W50-2 09:02 W50-2 11:51 W50-1 13:00 W50-1 12:29 W50-2 10:52
70519 Gullevi Svensson (1945) SWE Ronneby OK W70-2 09:02 W70-1 11:58 W70-1 11:19 W70-1 11:32 W70-1 10:00
70647 Berit Byström (1943) SWE OK Virdarna Per Nordahl AB W70-3 09:02 W70-2 10:55 W70-2 10:30 W70-2 11:20 W70-1 10:20
60209 Pekka Liukkala (1952) FIN HauSi Suunnistusmatkat M60-4 09:02 M60-1 10:25 M60-3 11:59 M60-3 11:58 M60-2 11:53
65295 Raimo Jalonen (1950) FIN MS Parma PWT Finland M65-4 09:02 M65-2 10:33 M65-1 11:13 M65-1 10:02 M65-1 11:27
40018 Luiz Fernando Marquete (1974) BRA COGA M40-1 09:03 M40-2 12:00 M40-1 12:13 M40-1 13:13 M40-2 09:47
50125 Vladimir Belskiy (1964) KAZ Zyryan M50-1 09:03 M50-2 11:28 M50-1 10:03 M50-1 11:01 M50-2 11:17
65137 Renzo Bernabè (1949) ITA Orienteering Pergine asd M65-1 09:03 M65-2 10:40 M65-1 10:03 M65-1 11:11 M65-2 09:39
70115 Gino Vivian (1946) ITA Orienteering Pergine asd M70-1 09:03 M70-1 12:38 M70-1 11:57 M70-1 12:59 M70-2 10:01
75040 Serghei Ivahnenco (1941) MDA Dinamo OLD Dinamo OLD M75-1 09:03 M75-2 10:39 M75-1 10:50 M75-1 11:51 M75-2 09:47
85008 Karl Mols (1931) GER Hansa Simmerath M85-1 09:03 M85-1 11:08 M85-1 10:32 M85-1 10:55 M85-1 09:19
65634 Joanna Stewart (1950) NZL Auckland OC W65-1 09:03 W65-2 12:04 W65-1 10:03 W65-1 11:15 W65-2 09:52
70544 Lidia Makarevich (1946) BLR OK "ERIDAN" W70-1 09:03 W70-1 11:21 W70-1 10:59 W70-1 11:52 W70-2 10:04
75576 Britt Axelsson (1941) SWE Nybro OK Lalles Idrott och Resor W75-1 09:03 W75-2 11:09 W75-2 10:34 W75-2 10:12 W75-1 10:56
45104 Karel Postulka (1971) SVK Hana Orienteering Hana Orienteering M45-2 09:03 M45-1 11:53 M45-1 11:20 M45-1 11:58 M45-2 11:13
65207 Paul Aug (1951) EST Orvand M65-2 09:03 M65-3 12:13 M65-2 11:01 M65-2 10:14 M65-2 10:51
70246 Stellan Ahnström (1945) SWE Forserums SOK Per Nordahl AB M70-2 09:03 M70-2 11:04 M70-5 12:38 M70-5 12:27 M70-1 10:19
75049 Valeri Kiryakov (1939) BLR OK "ERIDAN" M75-2 09:03 M75-2 10:31 M75-2 11:19 M75-2 11:18 M75-2 10:01
50539 Pirjo Pajarinen (1965) FIN HS Nikke W50-2 09:03 W50-2 12:17 W50-2 13:16 W50-2 12:13 W50-2 11:02
70605 Jean O'neill (1946) IRL Fingal W70-2 09:03 W70-1 12:22 W70-3 11:31 W70-3 12:21 W70-1 10:46
70552 Tea Forberg (1944) NOR Rond o-lag PWT Travel W70-3 09:03 W70-1 11:38 W70-1 11:08 W70-1 11:43 W70-1 09:36
60111 Georg Larsson (1956) SWE Fredrikshofs IF SOK M60-4 09:03 M60-4 12:16 M60-4 11:43 M60-4 12:13 M60-3 10:09
65330 Mike Smithard (1949) GBR Deeside OC M65-4 09:03 M65-5 11:32 M65-2 10:58 M65-2 10:17 M65-5 09:07
40026 Hervé Quinquenel (1976) FRA IGN FRANCE M40-1 09:04 M40-2 13:00 M40-1 12:14 M40-1 13:12 M40-1 09:51
50183 Osman Filiz (1962) TUR IOG Istanbul M50-1 09:04 M50-2 11:31 M50-1 10:04 M50-1 11:00 M50-2 10:53
65392 Roberto Dias Torres (1948) BRA COPA M65-1 09:04 M65-4 10:48 M65-1 10:05 M65-1 11:09 M65-4 09:23
70342 Leif Carlsson (1946) SWE Skarpnacks OL M70-1 09:04 M70-1 12:28 M70-1 12:51 M70-1 12:05 M70-1 09:41
75029 Servo Kasi (1937) FIN Keravan Urheilijat M75-1 09:04 M75-2 10:48 M75-2 11:26 M75-2 11:11 M75-2 09:55
85021 Nils Rågstedt (1930) SWE IS Kullen Per Nordahl AB M85-1 09:04 M85-1 11:09 M85-1 10:36 M85-1 10:51 M85-1 09:23
65668 Krystyna Galicz (1951) POL Bielany Warszawa W65-1 09:04 W65-3 11:30 W65-1 10:05 W65-1 11:13 W65-3 10:30
70633 Gunnel Svensson (1943) SWE IK Ymer Borås Per Nordahl AB W70-1 09:04 W70-1 11:54 W70-1 11:52 W70-1 10:59 W70-1 10:54
75584 Ingrid Grosse (1939) GER USV TU Dresden W75-1 09:04 W75-2 11:15 W75-1 10:05 W75-1 10:42 W75-1 10:34
45131 Rein Zaitsev (1969) EST Värska OK Peko M45-2 09:04 M45-1 11:51 M45-2 11:38 M45-2 11:41 M45-1 10:25
65167 Unto Tanttu (1949) FIN Keravan Urheiljat M65-2 09:04 M65-4 10:34 M65-3 10:48 M65-3 10:27 M65-3 11:09
70187 Frank Ingwersen (1942) AUS Parawanga Orienteers M70-2 09:04 M70-4 10:15 M70-3 11:11 M70-3 11:57 M70-4 11:11
75155 Hans Karlsson (1941) SWE OK Orinto Per Nordahl AB M75-2 09:04 M75-1 12:04 M75-2 11:14 M75-2 11:23 M75-1 09:53
50527 Mare Kitsnik (1962) EST Saku W50-2 09:04 W50-2 11:35 W50-2 12:15 W50-2 13:14 W50-2 09:26
70554 Karen Merete Bjorseth (1945) NOR Bodo og Omegn idrettsforening PWT Travel W70-2 09:04 W70-1 11:37 W70-1 11:51 W70-1 11:00 W70-2 10:42
70591 Anneli Aarniosalo (1946) FIN Navi Rastiretki W70-3 09:04 W70-2 10:31 W70-3 11:47 W70-3 12:05 W70-2 10:54
60259 Kaygorodov Evgeny (1955) RUS EuroPrim M60-4 09:04 M60-4 12:40 M60-1 12:32 M60-1 11:25 M60-4 09:41
65144 Victor Titov (1951) RUS Novgorod Acron M65-4 09:04 M65-4 11:21 M65-4 10:12 M65-4 11:03 M65-4 10:59
40137 Timofey Suratov (1973) RUS St-Petersburg M40-1 09:05 M40-1 11:51 M40-2 12:21 M40-2 13:01 M40-1 10:05
50073 Juha Ojanen (1965) FIN Hyvinkään Rasti M50-1 09:05 M50-2 10:52
65260 Kari Sane (1947) FIN Helsingin Suunnistajat Suunnistusmatkat M65-1 09:05 M65-1 10:43 M65-2 10:29 M65-2 10:46 M65-3 09:37
70328 Paavo Hovi (1945) FIN RastiPiikkiö Rastiretki M70-1 09:05 M70-3 11:15 M70-1 11:58 M70-1 12:58 M70-1 09:31
75149 Roger Andersson (1938) SWE Kristinehamns OK Per Nordahl AB M75-1 09:05 M75-2 10:42 M75-2 11:18 M75-2 11:19 M75-3 09:59
85007 Boris Kalinin (1931) RUS KBGL Orient M85-1 09:05 M85-2 10:03 M85-1 10:31 M85-1 10:56 M85-1 09:15
65673 Tuula Haase (1947) FIN Ounasvaaran Hiihtoseura Suunnistusmatkat W65-1 09:05 W65-3 12:15 W65-1 10:14 W65-1 11:04 W65-2 10:52
70559 Marit Bjorgum (1946) NOR Byaasen IL PWT Travel W70-1 09:05 W70-2 10:01 W70-1 11:32 W70-1 11:19 W70-2 11:04
75588 Inge Gaupp (1937) SUI OLV Hindelbank DOMINO Tours W75-1 09:05 W75-2 11:01 W75-2 10:02 W75-2 10:44 W75-2 11:26
45066 Sven Hockeborn (1968) GER SSV Planeta Radebeul SSV Planeta Radebeul M45-2 09:05 M45-2 11:30 M45-2 11:07 M45-2 12:12 M45-2 10:15
65065 Josef Rychtecky (1948) CZE South Bohemian O-Masters Team M65-2 09:05 M65-4 10:21 M65-1 10:53 M65-1 10:22 M65-4 11:13
70263 Åke Nordberg (1942) SWE OK Klyftamo Per Nordahl AB M70-2 09:05 M70-4 11:15 M70-4 11:20 M70-4 11:26 M70-3 10:17
75207 Klaus Huggler (1938) SUI OLG Stäfa DOMINO Tours M75-2 09:05 M75-2 11:19 M75-2 10:53 M75-2 11:44 M75-1 09:11
50569 Eva Musinská (1964) SVK ATU Kosice W50-2 09:05 W50-1 11:33 W50-1 13:01 W50-1 12:28 W50-1 10:30
70637 Gudrun Dahlström (1943) SWE Kvarnsvedens GoIF OK Per Nordahl AB W70-2 09:05 W70-2 10:08 W70-3 11:39 W70-3 12:13 W70-2 10:10
70657 Eva Lindgren (1945) SWE Linkopings OK PWT Travel W70-3 09:05 W70-1 11:23 W70-2 10:40 W70-2 11:10 W70-1 10:50
60097 Harri Rytkönen (1954) FIN Kalevan Rasti M60-4 09:05 M60-3 12:13 M60-1 12:07 M60-1 11:50 M60-4 10:03
65246 Vesa Herttuainen (1947) FIN Raja-Karjalan Suunnistajat Suunnistusmatkat M65-4 09:05 M65-3 12:05 M65-4 10:52 M65-4 10:23 M65-3 11:41
40024 Jan-Erik Fredriksson (1976) FIN Salon Viesti JEF M40-1 09:06 M40-2 12:44 M40-2 12:12 M40-2 13:10 M40-2 10:25
50190 Oscar Galimberti (1965) ITA Nirvana Verde M50-1 09:06 M50-1 10:49 M50-1 10:06 M50-1 10:58 M50-2 10:35
65203 Heinz Friedrich Pape (1950) GER OL Team Lippe M65-1 09:06 M65-3 12:07 M65-1 10:30 M65-1 10:45 M65-3 09:45
70100 Oscar Henrik Hvoslef (1942) NOR IK Stern PWT Travel M70-1 09:06 M70-2 11:28 M70-1 12:58 M70-1 11:58 M70-1 10:21
75052 Elling Frovoll (1939) NOR Sturla PWT Travel M75-1 09:06 M75-1 11:54 M75-1 11:08 M75-1 11:33 M75-3 09:39
85015 Eero Liski (1931) FIN Lounais-Hämeen Rasti Daniel's Travels M85-1 09:06 M85-1 11:11 M85-1 10:57 M85-1 10:30 M85-1 09:27
65696 Åsa Ståhl (1950) SWE Hjärnarps OL Per Nordahl AB W65-1 09:06 W65-1 10:24 W65-2 11:08 W65-2 10:09 W65-1 09:42
70672 Seija Hurskainen (1945) FIN Valkeakosken Haka W70-1 09:06 W70-1 11:48 W70-2 11:09 W70-2 10:41 W70-2 10:14
75573 Pia Vikström (1940) SWE Täby OK Per Nordahl AB W75-1 09:06 W75-2 11:21 W75-1 10:21 W75-1 10:26 W75-1 11:10
45112 Olli Kantanen (1967) FIN OK77 M45-2 09:06 M45-1 11:35 M45-1 11:43 M45-1 11:35 M45-2 10:09
65128 Torbjorn Norbech (1951) NOR Ringerike o-lag PWT Travel M65-2 09:06 M65-1 11:04 M65-3 10:15 M65-3 11:00 M65-1 09:21
70065 Mauno Hanhela (1945) FIN Haukiputaan Heitto Hanhela M70-2 09:06 M70-1 11:54 M70-4 10:57 M70-4 11:49 M70-1 11:07
75126 Tore Rasmussen (1937) NOR Viking PWT Travel M75-2 09:06 M75-1 11:04 M75-1 11:35 M75-1 11:06 M75-2 11:23
50551 Tuulikki Salmenkylä (1963) FIN Helsingin Suunnistajat Tuuli Team W50-2 09:06 W50-1 11:27 W50-1 12:34 W50-1 12:55 W50-1 09:46
70664 Elsbeth Haslinger (1942) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT W70-2 09:06 W70-1 11:19 W70-2 10:34 W70-2 11:16 W70-2 10:32
70536 Ursula Mumprecht (1945) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT W70-3 09:06 W70-2 10:52 W70-3 11:43 W70-3 12:09 W70-2 10:56
60188 Havard Toresen (1953) NOR Tyrving, Norway M60-4 09:06 M60-4 12:28 M60-4 12:33 M60-4 11:23 M60-4 11:29
65112 Ole Johansson (1951) NOR Porsgrunn o-lag PWT Travel M65-4 09:06 M65-3 12:25 M65-3 10:59 M65-3 10:16 M65-3 09:59
40094 Silvar Savolainen (1974) EST korp! Leola M40-1 09:07 M40-2 12:36 M40-1 12:56 M40-1 12:30 M40-2 10:07
50106 Jordi Sales Rovira (1966) ESP UE Vic_Fredvic M50-1 09:07 M50-1 12:04 M50-1 10:27 M50-1 10:37 M50-2 11:05
65063 Lars Jakobsson (1951) SWE Västerås SOK Lalle M65-1 09:07 M65-1 10:48 M65-2 10:28 M65-2 10:47 M65-1 10:59
70034 Stelvio Manfrin (1942) ITA Orienteering Prato asd M70-1 09:07 M70-4 10:44 M70-1 12:01 M70-1 12:55 M70-4 12:47
75059 Adolfas Prusevicius (1940) LTU OK KOPA M75-1 09:07 M75-2 10:27 M75-1 10:54 M75-1 11:47 M75-2 09:59
85026 Nils-Erik Åberg (1931) SWE Tjällmo-Godegårds OK Per Nordahl AB M85-1 09:07 M85-1 11:10 M85-1 10:58 M85-1 10:29 M85-2 09:11
90001 Reserve M90-1 09:07
65577 Astri Hole (1948) NOR Bergens turnforening PWT Travel W65-1 09:07 W65-2 11:31 W65-3 10:22 W65-3 10:55 W65-3 11:22
70537 Margareta Larsson (1945) SWE OK NJUDUNG Lalles Resor W70-1 09:07 W70-1 12:15 W70-1 11:46 W70-1 11:05 W70-1 10:30
75549 Pirkko Tahvanainen (1940) FIN HU-46 W75-1 09:07 W75-1 11:48 W75-2 10:35 W75-2 10:11 W75-2 12:06
45129 Miguel Saez (1969) ESP Veleta M45-2 09:07 M45-1 11:55 M45-2 11:21 M45-2 11:58 M45-2 11:27
65254 Erkki Mattila (1947) FIN Maarian Mahti Suunnistusmatkat M65-2 09:07 M65-5 11:45 M65-5 10:16 M65-5 10:58 M65-3 11:03
70160 Peep Koppel (1946) EST Naage M70-2 09:07 M70-2 11:29 M70-5 12:07 M70-5 12:58 M70-1 10:49
75128 Risto Kaitio (1939) FIN Maarian Mahti Suunnistusmatkat M75-2 09:07 M75-1 11:10 M75-2 11:21 M75-2 11:16 M75-3 09:25
50570 Elena Papugová (1965) SVK ATU Kosice W50-2 09:07 W50-1 11:31 W50-1 12:22 W50-1 13:07 W50-1 09:54
70590 Rauni Muikku (1943) FIN Navi Rastiretki W70-2 09:07 W70-1 12:13 W70-3 12:18 W70-3 11:34 W70-1 11:28
70607 Kjellaug Hodnekvam (1945) NOR Bergens Turnforening W70-3 09:07 W70-2 10:49 W70-3 12:09 W70-3 11:43 W70-1 09:10
60284 Leif E. Larsen (1952) DEN Tisvilde Hegn OK M60-4 09:07 M60-1 11:33 M60-2 11:38 M60-2 12:19 M60-1 09:35
65384 Tommy Wåhlin (1948) SWE OK Enen Lalles M65-4 09:07 M65-3 11:35 M65-4 10:58 M65-4 10:17 M65-3 09:51
40029 Damir Gobec (1972) CRO OK Vihor M40-1 09:08 M40-1 11:39
50170 Aivar Meindok (1962) EST TON M50-1 09:08 M50-2 11:13 M50-1 10:15 M50-1 10:49 M50-2 09:59
65093 Pekka Inki (1949) FIN Turun Metsänkävijät M65-1 09:08 M65-3 11:47 M65-4 11:03 M65-4 10:12 M65-3 11:01
70144 Matti Valta (1946) FIN Jämsän Retki-Veikot Neon Sport M70-1 09:08 M70-4 10:59 M70-4 11:48 M70-4 10:58 M70-4 10:53
75096 Gianfranco Accattino (1941) ITA CRAL GTT Torino M75-1 09:08 M75-2 11:15 M75-1 10:55 M75-1 11:46 M75-2 09:13
85010 Mads Berg (1929) NOR Nord Osterdal o-klubb PWT Travel M85-1 09:08 M85-2 10:11 M85-1 10:37 M85-1 10:50 M85-2 09:29
90002 Reserve M90-1 09:08
65543 Mirja-Liisa Laakso-Lähteenmäki (1949) FIN Hämeenlinnan Tarmo W65-1 09:08 W65-2 11:40 W65-2 11:12 W65-2 10:05 W65-3 10:00
70585 Monique Deffense (1945) BEL FRSO-Belgium W70-1 09:08 W70-1 12:24 W70-1 11:04 W70-1 11:47 W70-1 10:24
75553 Anne-Britt Nilsen (1941) NOR Kjelsas IL PWT Travel W75-1 09:08 W75-2 10:43 W75-1 10:45 W75-1 10:02 W75-2 10:38
90501 Reserve W90-1 09:08
45058 Ilya Gusev (1970) RUS St.Petersburg M45-2 09:08 M45-1 12:15 M45-2 12:13 M45-2 11:06 M45-1 11:49
65333 Hasse Åberg (1950) SWE Valbo AIF M65-2 09:08 M65-1 11:14 M65-3 10:16 M65-3 10:59 M65-1 10:11
70091 Nils Martin Nymo (1945) NOR Mellembygd o-lag PWT Travel M70-2 09:08 M70-3 10:36 M70-5 12:44 M70-5 12:21 M70-4 11:25
75156 Raimo Salminen (1941) SWE Pan-Kristianstad Per Nordahl AB M75-2 09:08 M75-1 11:28 M75-1 10:57 M75-1 11:44 M75-1 10:21
50552 Baiba Ozola (1964) LAT Mona OK W50-2 09:08 W50-1 11:49 W50-1 12:30 W50-1 12:59 W50-1 10:50
70514 Hjørdis Øvreås (1944) NOR Botne SK TT-TUR W70-2 09:08 W70-2 10:57 W70-2 10:42 W70-2 11:08 W70-2 12:02
70668 Inger Lund (1943) SWE Sala OK Lalle Idrott & resor W70-3 09:08 W70-2 10:28 W70-1 11:12 W70-1 11:39 W70-2 10:12
60182 Tapani Valonen (1953) FIN Karkki-Rasti Daniel's Travels M60-4 09:08 M60-2 10:47 M60-4 12:26 M60-4 11:30 M60-1 09:47
65103 Rein Kriks (1951) EST Rakvere OK Orientuur M65-4 09:08 M65-1 11:11 M65-4 10:23 M65-4 10:52 M65-2 10:05
40034 Eddy Sandri (1976) ITA Orienteering Pergine asd M40-1 09:09 M40-2 12:50 M40-1 12:18 M40-1 13:08 M40-2 10:43
50123 Pekka Lauri (1965) FIN Suunnistusmatkat Suunnistusmatkat M50-1 09:09 M50-1 11:31 M50-3 10:55 M50-3 10:08 M50-1 10:15
65216 Asgeir Bell (1949) NOR Stavanger Orienteringsklubb PWT Travel M65-1 09:09 M65-1 10:58 M65-1 10:10 M65-1 11:04 M65-3 11:25
70269 Lars Sönsteröd (1944) SWE SOK 68 Per Nordahl AB M70-1 09:09 M70-3 10:05 M70-5 12:30 M70-5 12:35 M70-4 13:25
75116 Olavi Leino (1939) FIN Hiidenkiertäjät Daniel's Travels M75-1 09:09 M75-2 11:18 M75-2 10:51 M75-2 11:46 M75-2 10:31
85025 Helmer Ekberg (1929) SWE Ätrans IF Per Nordahl AB M85-1 09:09 M85-2 10:05 M85-1 10:41 M85-1 10:46 M85-2 09:27
90005 Adolf Kempf (1926) SUI TV Altdorf M90-1 09:09 M90-1 10:45 M90-1 10:09 M90-1 10:14 M90-1 09:41
65750 Judith Karpinski (1950) USA New England Orienteering Old Yanks Tour W65-1 09:09 W65-2 12:07 W65-1 10:12 W65-1 11:06 W65-2 09:10
70557 Inger Lise Solberg (1942) NOR Bo o-olag PWT Travel W70-1 09:09 W70-2 10:59 W70-2 10:47 W70-2 11:03 W70-2 12:14
75569 Vivi-Anne Bylund (1938) SWE Rydboholms SK Per Nordahl AB W75-1 09:09 W75-1 11:18 W75-2 10:44 W75-2 10:02 W75-1 10:36
90502 Reserve W90-1 09:09
45080 Ahti Bleive (1967) EST OK Põlva Kobras M45-2 09:09 M45-2 11:20 M45-2 11:33 M45-2 11:46 M45-1 09:37
65027 Insaf Ishmukhametov (1951) RUS Ufa United M65-2 09:09 M65-1 10:19 M65-3 10:08 M65-3 11:07 M65-1 11:11
70151 Sven Erik Forsell (1943) SWE Skåneslättens OL PWT Travel M70-2 09:09 M70-3 10:21 M70-5 12:17 M70-5 12:48 M70-4 13:35
75094 Takashi Terao (1937) JPN YOKOHAMA OLC Japan Travel Agency M75-2 09:09 M75-2 10:55 M75-3 12:20 M75-3 12:38 M75-3 10:05
50525 Darja Kovarickova (1963) CZE South Bohemian O-Masters Team W50-2 09:09 W50-2 11:27 W50-2 12:14 W50-2 13:15 W50-2 09:22
70628 Lilian Härwell (1943) SWE Eslövs FK Per Nordahl AB W70-2 09:09 W70-2 11:00 W70-3 12:00 W70-3 11:52 W70-2 11:58
70523 Ilona Vanaveski (1942) EST OK Ilves Orientuur W70-3 09:09 W70-1 11:35 W70-2 11:14 W70-2 10:36 W70-2 10:26
60057 Toomas Koppel (1953) EST Saku M60-4 09:09 M60-4 12:32 M60-3 11:54 M60-3 12:03 M60-3 09:51
65263 Markku Törmä (1949) FIN Kannuksen Ura Suunnistusmatkat M65-4 09:09 M65-2 11:03 M65-1 10:45 M65-1 10:30 M65-2 11:29
40072 Oleg Kalinin (1974) RUS O-Tropa M40-1 09:10 M40-1 12:07 M40-2 12:37 M40-2 12:45 M40-1 11:17
50209 Toshiyuki Aoki (1966) JPN Nerima OLC M50-1 09:10 M50-1 10:55 M50-1 10:16 M50-1 10:48 M50-2 10:47
65222 Selwyn Palmer (1949) NZL Auckland OC M65-1 09:10 M65-4 10:12 M65-1 10:31 M65-1 10:44 M65-4 09:43
70066 Nobuyoshi Kojima (1944) JPN Wanderers M70-1 09:10 M70-4 11:09 M70-3 11:35 M70-3 11:33 M70-4 12:01
75162 Tore Kangas (1941) SWE Västerås SOK Per Nordahl AB M75-1 09:10 M75-2 10:30 M75-3 12:40 M75-3 12:18 M75-1 09:19
85009 Mieczysław Zielczyński (1930) POL A TO MY M85-1 09:10 M85-2 10:01 M85-1 10:54 M85-1 10:33 M85-2 09:09
90009 Bengt Borg (1926) SWE Göteborg-Majorna OK Per Nordahl AB M90-1 09:10 M90-1 10:41 M90-1 10:10 M90-1 10:13 M90-1 09:43
65714 Eivor Nydahl (1948) SWE Stigmännen-Karlshamns OK Per Nordahl AB W65-1 09:10 W65-3 11:39 W65-1 10:47 W65-1 10:31 W65-3 10:10
70611 Gunilla Gronblad (1942) SWE Harlovs IF PWT Travel W70-1 09:10 W70-1 11:27 W70-3 11:36 W70-3 12:16 W70-2 12:40
75552 Anna Slavina (1940) LAT Mona W75-1 09:10 W75-2 11:05 W75-1 10:32 W75-1 10:15 W75-2 11:24
90506 Lena Nordahl (1926) SWE Örkelljunga FK Per Nordahl AB W90-1 09:10 W90-1 10:29
45074 Ola Toven (1969) SWE Stora Tuna OK Lalles Idrott och Resor AB M45-2 09:10 M45-2 11:56 M45-2 11:31 M45-2 11:48 M45-1 09:57
65339 Kurt Buchwalder (1949) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT M65-2 09:10 M65-2 10:16 M65-3 10:19 M65-3 10:56 M65-3 09:49
70208 Seppo Sorri (1944) FIN Pihtiputaan Tuisku Daniel's Travels M70-2 09:10 M70-3 10:06 M70-1 12:36 M70-1 12:20 M70-2 10:21
75035 Endel Remmet (1937) EST OK Kape M75-2 09:10 M75-2 11:04 M75-3 12:39 M75-3 12:19 M75-1 09:13
50519 Riitta Lehvonen (1966) FIN Lapin Veikot W50-2 09:10 W50-1 11:29 W50-2 12:23 W50-2 13:06 W50-1 10:08
70597 Ann Ingwersen (1942) AUS Parawanga Orienteers W70-2 09:10 W70-1 12:01 W70-2 10:41 W70-2 11:09 W70-1 09:44
70526 Brynhild Fanuelsen (1946) NOR Fossum IF O-BANK W70-3 09:10 W70-1 11:17 W70-3 12:21 W70-3 11:31 W70-1 09:22
60103 David Rosen (1953) GBR SROC M60-4 09:10 M60-3 12:45 M60-2 11:26 M60-2 12:31 M60-3 10:21
65355 Jean Paul Bailleul (1949) FRA BROS M65-4 09:10 M65-2 10:13 M65-4 10:33 M65-4 10:42 M65-2 09:15
40119 Tomi Lehmusvuori (1974) FIN Lahden suunnistajat-37 M40-1 09:11 M40-1 12:11 M40-1 13:08 M40-1 12:18 M40-1 10:51
50191 Remigio Rodríguez Enrique (1965) ESP CIUDAD RODRIGO ORIENTACIÓN M50-1 09:11 M50-2 10:04 M50-3 10:29 M50-3 10:34 M50-2 11:09
65185 Michel Poulain (1947) BEL FRSO-Belgium M65-1 09:11 M65-4 10:58 M65-3 10:38 M65-3 10:37 M65-5 10:19
70349 Kristian Midthjell (1946) NOR Verdal OK PWT Travel M70-1 09:11 M70-4 10:19 M70-2 12:24 M70-2 12:38 M70-4 12:03
75171 Egill Otto Knudsen (1941) NOR Viking PWT Travel M75-1 09:11 M75-1 11:30 M75-1 11:40 M75-1 11:01 M75-1 10:33
85006 Feliks Kipper (1931) EST OK Orion M85-1 09:11 M85-1 11:06 M85-1 10:56 M85-1 10:31 M85-1 09:05
90008 Richard Rooden (1923) EST Jõhvikas M90-1 09:11 M90-1 10:40 M90-1 10:13 M90-1 10:10 M90-1 09:35
65598 Mare Aibast (1949) EST Harju KEK RSK W65-1 09:11 W65-2 12:13 W65-1 11:03 W65-1 10:15 W65-2 10:58
70678 Sharon Crawford (1944) USA RMOC Rocky Mtn W70-1 09:11 W70-1 12:21 W70-1 11:07 W70-1 11:44 W70-1 11:30
75574 Gertrud Asplund (1940) SWE Västerås SOK Per Nordahl AB W75-1 09:11 W75-1 11:32 W75-1 10:26 W75-1 10:21 W75-1 10:02
90505 Elvy Fredin (1925) SWE Stigsökarna Per Nordahl AB W90-1 09:11 W90-1 10:30 W90-1 10:10 W90-1 10:08 W90-1 09:26
45141 Bjørn Idar Sætran (1969) NOR IF Trauma M45-2 09:11 M45-1 11:23 M45-2 11:27 M45-2 11:52 M45-2 11:35
65182 Vesa Turku (1949) FIN Helsingin Suunnistajat M65-2 09:11 M65-1 10:49 M65-5 11:00 M65-5 10:14 M65-1 11:05
70358 Eduard Baumann (1943) SUI SKOG Freibourg Swiss O Tours M70-2 09:11 M70-3 10:16 M70-4 11:56 M70-4 10:50 M70-3 09:57
75100 Gunnar Osterbo (1939) NOR Freidig Lalle M75-2 09:11 M75-1 11:25 M75-1 10:56 M75-1 11:45 M75-1 10:57
50588 Maarika Saks (1966) EST SOK W50-2 09:11 W50-2 12:01 W50-1 12:50 W50-1 12:39 W50-2 10:20
70529 Valentina Piskareva (1946) RUS Moscow Compass W70-2 09:11 W70-2 11:21 W70-3 11:49 W70-3 12:03 W70-1 10:16
70654 Margareta Löfqvist (1946) SWE Västerås SOK Per Nordahl AB W70-3 09:11 W70-1 11:44 W70-2 11:07 W70-2 10:43 W70-1 09:38
60273 Reino Kaario (1956) FIN Helsingin Suunnistajat M60-4 09:11 M60-3 12:41 M60-2 12:16 M60-2 11:41 M60-3 10:53
65172 Dennis Wildfogel (1947) USA San Franciso Bay OC Old Yanks Tour M65-4 09:11 M65-3 12:45 M65-3 10:12 M65-3 11:03 M65-4 11:27
40041 Rene Kundla (1975) EST Jõhvikas M40-1 09:12 M40-2 12:13 M40-2 12:44 M40-2 12:38 M40-2 09:21
50029 Maksim Gureev (1963) RUS Mile-Sport Rus-Veteran M50-1 09:12 M50-2 10:40 M50-3 10:50 M50-3 10:13 M50-2 11:45
65256 Pauli Nieminen (1950) FIN VRU-Hyvinkää Suunnistusmatkat M65-1 09:12 M65-2 10:05 M65-3 10:31 M65-3 10:44 M65-3 10:29
70140 Erkki Rantakangas (1946) FIN Lappajärven Veikot Neon Sport M70-1 09:12 M70-3 11:05 M70-3 11:54 M70-3 11:14 M70-3 11:15
75042 Valentin Zelenin (1938) RUS Rus-Veteran Rus-Veteran M75-1 09:12 M75-2 10:54 M75-1 11:49 M75-1 10:52 M75-2 09:29
85023 Curth Svensson (1927) SWE Skåneslättens OL Per Nordahl AB M85-1 09:12 M85-2 10:07 M85-1 10:33 M85-1 10:54 M85-2 09:05
90007 Ensio Salomaa (1926) FIN Eura-Kauttuan Urheilijat Rastiretki M90-1 09:12 M90-1 10:42 M90-1 10:14 M90-1 10:09 M90-1 09:39
65650 Marja Juvonen (1951) FIN Raja-Karjalan Suunnistajat RaKaS1 W65-1 09:12 W65-1 10:36 W65-3 10:33 W65-3 10:44 W65-1 11:38
70561 Asbjorg Olsen (1942) NOR Statkraft bil PWT Travel W70-1 09:12 W70-2 10:53 W70-2 11:11 W70-2 10:39 W70-2 10:44
75542 Michiko Terao (1941) JPN YOKOHAMA OLC Japan Travel Agency W75-1 09:12 W75-2 10:53 W75-2 10:32 W75-2 10:14 W75-2 11:06
45156 Timo Koski (1969) FIN Koovee M45-2 09:12
65165 Tiit Ploompuu (1951) EST Jõhvikas M65-2 09:12 M65-3 11:53 M65-2 10:25 M65-2 10:50 M65-3 11:07
70088 Svein Kaare Glendrage (1945) NOR Stavanger o-klubb PWT Travel M70-2 09:12 M70-2 11:14 M70-2 12:08 M70-2 12:54 M70-2 10:03
75118 Aarno Hovikorpi (1941) FIN Hämeenlinnan Suunnistajat Daniel's Travels M75-2 09:12 M75-1 11:52 M75-1 11:07 M75-1 11:34 M75-1 11:15
50619 Svetlana Anori (1966) RUS DV sport W50-2 09:12 W50-1 11:09 W50-2 12:53 W50-2 12:36 W50-1 09:44
70604 Ulla Nilsson (1942) SWE SOK Viljan Oskarshamn W70-2 09:12 W70-2 10:36 W70-3 12:03 W70-3 11:49 W70-2 12:46
70581 Maija Andresen (1945) FIN Tampereen Pyrintö TP W70-3 09:12 W70-2 10:19 W70-3 11:52 W70-3 12:00 W70-2 11:02
60027 Aleksandr Maslov (1955) RUS Kentavr Kovrov M60-4 09:12 M60-2 10:43 M60-2 11:33 M60-2 12:24 M60-2 09:51
65258 Matti Roivas (1948) FIN Urjalan Urheilijat Suunnistusmatkat M65-4 09:12 M65-3 11:45 M65-5 10:53 M65-5 10:21 M65-1 09:35
40099 Paddy Cheong (1969) HKG Hong Kong Orienteering Club HKOC M40-1 09:13 M40-2 12:22 M40-1 12:59 M40-1 12:27 M40-2 09:39
50119 Hannes Pool (1963) EST M50-1 09:13 M50-2 10:31 M50-1 10:56 M50-1 10:08 M50-3 11:25
65146 Ilmar Kirjanen (1950) EST TAOK M65-1 09:13 M65-1 10:08 M65-5 11:10 M65-5 10:04 M65-2 09:37
70188 Åke Karlsson (1942) SWE SOK Träff M70-1 09:13 M70-2 10:23 M70-1 12:35 M70-1 12:21 M70-3 09:41
75123 Vello Krohn (1940) EST SK Saue Tammed M75-1 09:13 M75-2 11:42 M75-1 10:59 M75-1 11:42 M75-3 09:35
85011 Johan Koivisto (1930) FIN Tapanilan Tarmo Tuuli Team M85-1 09:13 M85-2 10:09 M85-1 10:49 M85-1 10:38 M85-2 09:31
90011 Rune Isaksson (1925) SWE Helsingborgs SOK Per Nordahl AB M90-1 09:13 M90-1 10:44 M90-1 10:15 M90-1 10:08 M90-1 09:37
65536 Nina Potapova (1951) RUS ULYANOVSK W65-1 09:13 W65-3 12:21 W65-1 10:36 W65-1 10:42 W65-2 11:34
70572 Guninger Sahlberg (1946) SWE Långhundra IF W70-1 09:13 W70-1 12:03 W70-2 10:43 W70-2 11:07 W70-1 10:32
75589 Barbro Blom (1938) SWE Frölunda OL Per Nordahl AB W75-1 09:13 W75-2 11:13 W75-1 10:33 W75-1 10:14 W75-1 09:58
45038 Feridun Takis (1971) TUR IOG M45-2 09:13 M45-2 11:34 M45-2 11:22 M45-2 11:57 M45-2 10:51
65106 Jon Arne Klemetsaune (1949) NOR Trollelg PWT Travel M65-2 09:13 M65-2 10:56 M65-3 10:25 M65-3 10:50 M65-1 09:41
70118 Matti Mäkinen (1943) FIN Mesikämmenet M70-2 09:13 M70-3 10:11 M70-3 11:17 M70-3 11:51 M70-3 11:45
75122 Kuno Ekdahl (1937) SWE OK P4, Skövde WWOP M75-2 09:13 M75-2 11:50 M75-2 10:47
50591 Maria Lannevall (1963) SWE OK Roslagen PWT Travel W50-2 09:13 W50-1 11:25 W50-2 13:03 W50-2 12:26 W50-1 09:36
65503 Reserve W65-2 09:13
70553 Ingvild Vold (1943) NOR Fana IL PWT Travel W70-2 09:13 W70-2 10:27 W70-1 11:36 W70-1 11:15 W70-2 11:24
70669 Jean Baldwin (1943) AUS Goldseekers W70-3 09:13 W70-1 11:26 W70-3 11:35 W70-3 12:17 W70-1 09:34
60108 Stefan Myrefelt (1955) SWE Skarpnäcks OL M60-4 09:13 M60-4 12:04 M60-2 11:50 M60-2 12:07 M60-2 09:27
65320 Tomoyuki Wakaume (1948) JPN Team Chako M65-4 09:13 M65-3 11:55 M65-2 10:34 M65-2 10:41 M65-4 10:05
40076 Thor Arne Dalholt (1974) NOR Imås IL M40-1 09:14 M40-2 12:28 M40-1 12:43 M40-1 12:43 M40-2 10:51
50173 Timo Ritakallio (1962) FIN Lynx Rastiretki M50-1 09:14 M50-2 11:01
65291 Tom Brantheim (1948) SWE Östersunds OK Per Nordahl AB M65-1 09:14 M65-3 12:22 M65-3 10:43 M65-3 10:32 M65-2 10:03
70153 Paal Ole Skyberg (1946) NOR Nidarost OK PWT Travel M70-1 09:14 M70-1 11:38 M70-4 11:19 M70-4 11:27 M70-3 10:27
75138 Bertil Olofsson (1941) SWE Andrarums IF Per Nordahl AB M75-1 09:14 M75-1 11:06 M75-1 11:01 M75-1 11:40 M75-1 09:57
85030 Atsushi Takahashi (1931) JPN TAMAOL Japan Travel Agency M85-1 09:14 M85-1 11:15 M85-1 10:45 M85-1 10:42 M85-1 09:25
90012 Unto Nyystilä (1923) FIN Laihian Luja M90-1 09:14 M90-1 10:39 M90-1 10:11 M90-1 10:12 M90-1 09:45
65609 Aase Eng Musum (1947) NOR Trollelg OK PWT Travel W65-1 09:14 W65-3 11:33 W65-1 10:46 W65-1 10:32 W65-3 10:54
70606 Anneli Vilppola (1943) FIN Iisu Daniel's Travels W70-1 09:14 W70-2 11:14 W70-1 11:21 W70-1 11:30 W70-1 09:48
75533 Ülle Mõistlik (1938) EST ok Orion W75-1 09:14 W75-1 11:44 W75-2 10:27 W75-2 10:19 W75-1 10:08
45071 Andrei Nikitin (1968) EST SRD SK M45-2 09:14 M45-1 12:19 M45-1 11:16 M45-1 12:02 M45-1 11:39
65138 Tauno Saari (1949) FIN Suunta-Sepot Team SuSe M65-2 09:14 M65-3 12:33 M65-5 10:13 M65-5 11:01 M65-2 11:07
70257 Karl-Axel Johansson (1942) SWE IK Uven Per Nordahl AB M70-2 09:14 M70-4 10:10 M70-4 11:16 M70-4 11:30 M70-4 12:35
75146 Niels Lyhne Andersen (1941) DEN Herlufsholm OK Per Nordahl AB M75-2 09:14 M75-2 10:16 M75-2 11:03 M75-2 11:34 M75-3 09:07
50585 Annamari Vierikko (1965) FIN Helsingin Suunnistajat W50-2 09:14 W50-1 11:47
65504 Reserve W65-2 09:14
70545 Rutt Kukk (1945) EST OK Orion Orientuur W70-2 09:14 W70-2 11:15 W70-2 10:53 W70-2 10:57 W70-2 11:30
70660 Helene Cardell (1942) SWE Timrå SOK Per Nordahl AB W70-3 09:14 W70-1 11:47 W70-2 11:20 W70-2 10:30 W70-2 11:22
60311 Harald Hovi (1955) NOR Skien OK TT-TUR M60-4 09:14 M60-1 11:21 M60-1 12:24 M60-1 11:33 M60-1 09:41
65372 Sveinung Rekaa (1951) NOR Notodden o-lag PWT Travel M65-4 09:14 M65-2 10:23 M65-2 11:02 M65-2 10:13 M65-2 11:21
40124 Sergey Desinov (1972) RUS Mysl Moscow M40-1 09:15 M40-2 12:20
50091 Masahide Fukuda (1964) JPN KAWAGOE OLC M50-1 09:15 M50-1 11:04 M50-1 10:07 M50-1 10:57 M50-2 09:53
65296 Pentti Tamminen (1950) FIN Perttelin Peikot M65-1 09:15 M65-2 10:10 M65-5 10:50 M65-5 10:24 M65-2 11:27
70159 Staffan Elmhagen (1942) SWE Söders SOL - Tyresö Lalle M70-1 09:15 M70-2 10:58 M70-2 12:53 M70-2 12:09 M70-1 09:43
75134 Reijo Seitajoki (1941) FIN Rasti Jyry Suunnistusmatkat M75-1 09:15 M75-2 11:24 M75-3 12:38 M75-3 12:20 M75-2 10:39
85016 Bertil Johansson (1930) SWE Skåneslättens OL WWOP M85-1 09:15 M85-1 11:05 M85-1 10:44 M85-1 10:43 M85-1 09:17
90010 Ragnar Hasselquist (1926) SWE Hallstahammars OK Per Nordahl AB M90-1 09:15 M90-1 10:38 M90-1 10:12 M90-1 10:11 M90-1 09:47
65557 Helena Hemström (1951) SWE Gävle Ok Lalle W65-1 09:15 W65-1 10:54 W65-1 10:24 W65-1 10:54 W65-1 11:10
70550 Inger Johanne Rohjell (1942) NOR Byaasen IL PWT Travel W70-1 09:15 W70-2 11:11 W70-3 11:34 W70-3 12:18 W70-2 10:22
75592 Hjordis Egner (1941) NOR Heming orientering PWT Travel W75-1 09:15 W75-1 11:30 W75-1 10:30 W75-1 10:17 W75-2 11:16
45029 Dariusz Pachnik (1969) POL UKS "Orientpark" Iwiny ORIENTPARK M45-2 09:15 M45-2 11:44 M45-1 11:49 M45-1 11:29 M45-2 11:09
65132 Kenneth Lindblom (1948) SWE Växjö OK M65-2 09:15 M65-5 11:50 M65-3 10:23 M65-3 10:52 M65-4 09:27
70178 Evgenij Rebrov (1946) RUS Moscow M70-2 09:15 M70-2 10:39 M70-1 12:17 M70-1 12:39 M70-1 09:11
75188 Khalit Karimov (1939) RUS Aeroflot M75-2 09:15 M75-1 11:40 M75-2 11:47 M75-2 10:50 M75-1 09:17
50530 Joli Wehrli (1963) SUI Swiss O Tours Swiss O Tours W50-2 09:15 W50-1 11:37 W50-1 12:39 W50-1 12:50 W50-1 10:14
65628 Marja Suomalainen (1949) FIN Leppävaaran Sisu Suomalainen W65-2 09:15 W65-1 10:04 W65-2 10:52 W65-2 10:25 W65-2 11:42
70626 Anita Molinder (1942) SWE Fagersta OK Per Nordahl AB W70-2 09:15 W70-2 10:45
70612 Elin Dahlen (1942) NOR Ringerike OL PWT Travel W70-3 09:15 W70-1 12:23 W70-1 11:27 W70-1 11:24 W70-2 12:18
60040 Mikko Sani (1952) FIN Hollolan Urheilijat -46 M60-4 09:15 M60-1 10:41 M60-4 11:26 M60-4 12:30 M60-1 10:59
65104 Yngve Alfven (1950) SWE IK Wilske Lalle Idrott o Resor M65-4 09:15 M65-4 11:06 M65-4 11:05 M65-4 10:10 M65-4 10:09
40069 Veli-Matti Pulli (1973) FIN Rastivarsat SK Rintterit M40-1 09:16 M40-1 11:45 M40-2 12:43 M40-2 12:39 M40-1 09:49
50145 Georg Pregartner (1963) AUT SKV OLG Deutsch Kaltenbrunn M50-1 09:16 M50-2 10:16 M50-1 10:10 M50-1 10:54 M50-3 11:49
65306 Antonin Peska (1948) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering M65-1 09:16 M65-3 12:17 M65-1 10:16 M65-1 10:59 M65-2 10:59
70183 Jorma Paldanius (1945) FIN Turun Suunnistajat M70-1 09:16 M70-1 12:13 M70-3 11:58 M70-3 11:10 M70-1 10:35
75124 Ola Langrod (1941) NOR NrkBil PWT Travel M75-1 09:16 M75-2 11:33 M75-3 12:18 M75-3 12:40 M75-2 10:15
85032 Carles Lladó (1931) ESP C. O. Catalunya M85-1 09:16 M85-1 11:12 M85-1 10:46 M85-1 10:41 M85-2 09:15
90006 Arvo Majoinen (1926) FIN Raja-Karjalan Suunnistajat Tuuli Team M90-1 09:16 M90-1 10:43 M90-1 10:16 M90-1 10:07 M90-1 09:49
65678 Ulla Lindsten (1947) FIN Rasti-Jyry Suunnistusmatkat W65-1 09:16 W65-3 12:24 W65-1 10:48 W65-1 10:30 W65-2 09:46
70634 Siv Andersson (1943) SWE Kristinehamns OK Per Nordahl AB W70-1 09:16 W70-2 11:17 W70-2 11:13 W70-2 10:37 W70-2 12:44
75520 Berit Lindunger (1940) SWE W75-1 09:16 W75-1 11:34 W75-2 10:08 W75-2 10:38 W75-1 11:00
45014 Alexey Zhestovskiy (1968) RUS LEGENDA Vologda M45-2 09:16 M45-1 11:33 M45-1 11:36 M45-1 11:42 M45-1 09:35
65360 Olteanu Emil (1949) ROU ACS Sanatatea Ploiesti M65-2 09:16 M65-5 11:22 M65-3 10:39 M65-3 10:36 M65-5 10:23
70094 Odd Aure (1942) NOR Drangedal o-lag PWT Travel M70-2 09:16 M70-3 11:11 M70-1 12:25 M70-1 12:31 M70-3 10:51
75176 Magnar Reppesgård (1937) NOR Hedrum o-lag TT-TUR M75-2 09:16 M75-1 11:01 M75-1 11:32 M75-1 11:09 M75-1 09:09
50604 May Brith Nordkvelde (1963) NOR Hedrum o-lag PWT Travel W50-2 09:16 W50-2 11:31
65624 Leslie Minarik (1951) USA San Francisco Bay OC Old Yanks Tour W65-2 09:16 W65-2 12:05 W65-2 10:04 W65-2 11:13 W65-3 10:44
70616 Tuulikki Karvinen (1944) FIN Helsingin Suunnistajat Suunnistusmatkat W70-2 09:16 W70-1 11:46 W70-1 11:29 W70-1 11:22 W70-1 10:36
70609 Sarma Sīka (1946) LAT KSK W70-3 09:16 W70-2 10:22 W70-2 11:08 W70-2 10:42 W70-2 12:50
60322 Johannes Wechselberger (1956) AUT OL Kufstein M60-4 09:16 M60-4 12:08
65134 Reijo Puurunen (1949) FIN Oulun Tarmo (OuTa) M65-4 09:16 M65-4 11:01 M65-5 10:47 M65-5 10:27 M65-4 11:21
40044 Nicolas Sillien (1975) BEL FRSO-Belgium M40-1 09:17 M40-1 12:17 M40-2 12:35 M40-2 12:47 M40-1 10:45
50075 Robert Theiss (1965) BEL FRSO-Belgium M50-1 09:17 M50-1 11:49 M50-1 10:11 M50-1 10:53 M50-1 11:11
65371 Hans Chr. Strib (1948) DEN Ballerup OK M65-1 09:17 M65-5 11:44 M65-1 10:47 M65-1 10:28 M65-3 09:55
70069 Takao Ohba (1945) JPN Sans Souci M70-1 09:17 M70-2 10:18 M70-3 11:47 M70-3 11:21 M70-3 09:25
75175 Basil Baldwin (1939) AUS Goldseekers M75-1 09:17 M75-1 11:57 M75-1 11:38 M75-1 11:03 M75-1 10:15
85027 Palle Bay (1931) DEN Köge M85-1 09:17 M85-1 11:14 M85-1 10:34 M85-1 10:53 M85-1 09:09
65617 Dale Kireiliene (1949) LTU OK Takas W65-1 09:17 W65-2 12:43 W65-1 10:13 W65-1 11:05 W65-1 10:52
70670 Dr. Beatrix Haenelt (1946) GER IHW Alex Berlin W70-1 09:17 W70-1 12:06 W70-1 11:11 W70-1 11:40 W70-1 09:54
75516 Margaret Gregory (1938) GBR Manchester O.C. W75-1 09:17 W75-2 10:59 W75-2 10:22 W75-2 10:24 W75-2 11:14
45107 Toni Venäläinen (1970) FIN Valkeakosken Haka M45-2 09:17 M45-1 12:09 M45-1 11:50 M45-1 11:28 M45-1 11:19
65143 Steve Whitehead (1951) GBR Ebor M65-2 09:17 M65-1 11:19 M65-4 10:41 M65-4 10:34 M65-1 09:13
70194 Pentti Tammisaari (1946) FIN Hirvensalon Heitto M70-2 09:17 M70-2 10:49 M70-3 12:05 M70-3 11:03 M70-1 09:35
75044 Rune Gunnarsson (1941) SWE Nässjö OK M75-2 09:17 M75-1 11:07 M75-1 11:06 M75-1 11:35 M75-1 10:03
50582 Anne Paalanen (1966) FIN Rajamäen Rykmentti Daniel's Travels W50-2 09:17 W50-2 11:57 W50-2 12:51 W50-2 12:38 W50-2 10:42
65581 Anne Marit Farden (1948) NOR Kolbotn og Skimt OL PWT Travel W65-2 09:17 W65-2 12:23 W65-1 11:10 W65-1 10:08 W65-2 10:10
70539 Inger Lindløv (1946) NOR OK Moss Active Travel W70-2 09:17 W70-1 12:04 W70-1 11:17 W70-1 11:34 W70-1 09:12
70602 Margareta Löfkvist (1944) SWE Bjursås OK Lalle W70-3 09:17 W70-2 10:40 W70-3 12:10 W70-3 11:42 W70-1 09:40
60101 Igor Iakavkin (1956) BLR BNTU Minsk M60-4 09:17 M60-2 10:23 M60-3 11:49 M60-3 12:08 M60-2 09:45
65090 Remigijus Pocius (1951) LTU MEDEINA OK M65-4 09:17 M65-1 10:46 M65-5 10:54 M65-5 10:20 M65-1 09:25
40083 Mati Korrol (1973) EST Swedbank Spordiklubi M40-1 09:18 M40-1 12:25 M40-1 12:26 M40-1 13:00 M40-1 10:59
50168 Jussi Eskelinen (1966) FIN Raja-Karjalan Suunnistajat M50-1 09:18 M50-2 11:04 M50-3 10:27 M50-3 10:36 M50-1 10:09
65108 Edgar Melvin Furuholt (1947) NOR Trollelg o-lag PWT Travel M65-1 09:18 M65-3 12:47 M65-2 10:39 M65-2 10:36 M65-2 09:11
70162 Ülo Vainura (1946) EST Saue Tammed M70-1 09:18 M70-1 11:43 M70-5 13:00 M70-5 12:05 M70-1 11:39
75067 Arnold Walder (1941) SUI OLC Kapreolo DOMINO Tours M75-1 09:18 M75-1 11:48 M75-3 12:15 M75-3 12:43 M75-3 09:27
85018 Berner Ivarsson (1929) SWE Filipstads OK Per Nordahl AB M85-1 09:18 M85-2 10:08 M85-1 10:52 M85-1 10:35 M85-2 09:19
65538 Aila Halttunen (1949) SWE Haninge SOK Lalles Resor W65-1 09:18 W65-1 10:39 W65-3 10:54 W65-3 10:23 W65-1 10:38
70608 Eleanor Pyrah (1944) GBR ESOC Scotland W70-1 09:18 W70-1 11:57 W70-1 11:50 W70-1 11:01 W70-1 09:24
75585 Tuija Kallio (1940) FIN RaTU Suunnistusmatkat W75-1 09:18 W75-1 11:54 W75-2 10:29 W75-2 10:17 W75-1 10:04
45159 Ivars Zagars (1971) LAT OZONS OK M45-2 09:18 M45-1 12:23 M45-1 11:45 M45-1 11:33 M45-1 11:31
65204 Jouni Savelainen (1949) FIN Helsingin Suunnistajat Tuuli Team M65-2 09:18 M65-1 10:29 M65-4 10:08 M65-4 11:07 M65-1 11:43
70331 Magnus Säveros (1946) SWE Nilivaara IS M70-2 09:18 M70-1 12:44 M70-2 12:58 M70-2 12:04 M70-1 11:23
75088 Osmo Perkinen (1940) FIN Pihkaniskat M75-2 09:18 M75-2 10:19 M75-3 12:57 M75-3 12:01 M75-2 09:57
50584 Epp Voitka (1966) EST OK Võru W50-2 09:18 W50-2 12:21 W50-2 13:08 W50-2 12:21 W50-1 09:32
65733 Paula Korpinen (1951) FIN Rasti-Lukko W65-2 09:18 W65-2 12:47 W65-2 10:05 W65-2 11:12 W65-1 10:24
70632 Ann-Britt Johansson (1946) SWE IK Stern Per Nordahl AB W70-2 09:18 W70-1 12:10 W70-1 11:15 W70-1 11:36 W70-1 09:30
70620 Marja-Liisa Ojamaa (1946) FIN Salon Viesti Suunnistusmatkat W70-3 09:18 W70-1 11:59 W70-3 12:06 W70-3 11:46 W70-1 11:04
60206 Ari Kartaslammi (1954) FIN Kyrös-Rasti Suunnistusmatkat M60-4 09:18 M60-2 10:35 M60-3 11:26 M60-3 12:31 M60-2 11:21
65148 Niels Landsperg (1947) DEN Tisvilde Hegn OK M65-4 09:18 M65-2 10:48 M65-2 11:12 M65-2 10:03 M65-3 09:27
40082 Pontus Funke (1975) SWE Leksands OK Per Nordahl AB M40-1 09:19 M40-1 12:27 M40-2 12:36 M40-2 12:46 M40-1 11:29
50199 Tore Gørbitz Juvik (1964) NOR IL Gular M50-1 09:19 M50-2 10:00 M50-1 10:30 M50-1 10:34 M50-3 11:37
65161 Pentti Närhi (1947) FIN Raja-Karjalan Suunnistajat Rakas1 M65-1 09:19 M65-5 11:24 M65-3 10:41 M65-3 10:34 M65-3 10:49
70239 Jorma Pöyhiä (1944) FIN Raja-Karjalan Suunnistajat Suunnistusmatkat M70-1 09:19 M70-2 10:43 M70-1 12:02 M70-1 12:54 M70-1 09:01
75199 Åke Gatelid (1940) SWE OK Skogshjortarna WWOP M75-1 09:19 M75-1 12:09 M75-2 10:47 M75-2 11:50 M75-1 11:41
85012 Pentti Pelkonen (1930) FIN Keski-Karjalan Rasti Tuuli Team M85-1 09:19 M85-2 10:02 M85-1 10:35 M85-1 10:52 M85-1 09:29
65642 Marketta Savelainen (1932) FIN Helsingin Suunnistajat Tuuli Team W65-1 09:19 W65-1 10:15 W65-3 10:03 W65-3 11:14 W65-1 10:32
70541 Anita Karlsson (1944) SWE Bjursås OK Lalle W70-1 09:19 W70-2 11:02 W70-1 11:55 W70-1 10:56 W70-2 12:30
75560 Birgitta Thunell (1939) SWE IFK Lidingö SOK Per Nordahl AB W75-1 09:19 W75-1 12:00 W75-2 10:26 W75-2 10:20 W75-1 11:08
45115 Neeme Loorits (1968) EST Kape/Bækkelagets SK M45-2 09:19 M45-2 11:24 M45-1 11:42 M45-1 11:36 M45-1 11:11
65054 Russell Candy (1949) AUS Orienteering WA Orienteering WA M65-2 09:19 M65-3 11:33 M65-3 10:04 M65-3 11:11 M65-4 09:47
70174 Zdenko Prochazka (1943) CZE Kotlarka Praha M70-2 09:19 M70-2 10:24 M70-3 11:40 M70-3 11:28 M70-3 09:15
75121 Rodrigo Slavins (1939) LAT Ozons M75-2 09:19 M75-1 12:16 M75-1 11:39 M75-1 11:02 M75-1 11:27
50629 Wendy Read (1966) AUS Ugly Gully Orienteers W50-2 09:19 W50-1 12:01 W50-2 12:28 W50-2 13:01 W50-1 10:32
65693 Inga-Lisa Axenborg (1947) SWE Göteborg-Majorna OK Per Nordahl AB W65-2 09:19 W65-2 11:35 W65-3 10:35 W65-3 10:42 W65-3 09:54
70567 Patricia Walker (1942) GBR BOK W70-2 09:19 W70-2 10:15 W70-3 12:14 W70-3 11:38 W70-2 11:40
70558 Aud Bodil Lund (1942) NOR Trollelg PWT Travel W70-3 09:19 W70-2 10:25 W70-2 10:32 W70-2 11:18 W70-2 12:26
60203 Andris Kosmatchevs (1955) LAT M60-4 09:19 M60-1 11:05 M60-3 12:24 M60-3 11:33 M60-1 11:13
65039 Martti Santajoki (1950) FIN Rajamaen Rykmentti M65-4 09:19 M65-4 10:23 M65-2 10:57 M65-2 10:18 M65-3 10:27
40114 Jevgeni Shejanov (1973) RUS SRD SK M40-1 09:20 M40-2 12:01
50128 Thomas Hohberg (1963) GER ASG Teutoburger Wald M50-1 09:20 M50-2 10:37 M50-2 10:08 M50-2 10:55 M50-2 09:37
65177 Aleksandr Savinkov (1949) RUS Lytkarino M65-1 09:20 M65-5 11:21 M65-5 10:55 M65-5 10:19 M65-4 10:31
70272 Lennart Hermansson (1946) SWE Stångenäs AIS Per Nordahl AB M70-1 09:20 M70-1 12:23 M70-1 12:11 M70-1 12:45 M70-1 11:11
75079 Rihko Haarlaa (1939) FIN Helsingin Suunnistajat Tuuli Team M75-1 09:20 M75-1 11:12 M75-1 10:58 M75-1 11:43 M75-2 11:35
85022 Bertil Johansson (1931) SWE Markbygdens OK Per Nordahl AB M85-1 09:20 M85-2 10:00 M85-1 10:55 M85-1 10:32 M85-2 09:07
65555 Volha Vashchenka (1951) BLR Traktor OK W65-1 09:20 W65-1 10:03 W65-2 10:39 W65-2 10:38 W65-1 09:18
70587 Torid Kvaal (1942) NOR Freidig Lalle W70-1 09:20 W70-1 12:30 W70-2 11:22 W70-2 10:28 W70-1 11:32
75531 Valentina Zhukova (1939) RUS Rus-Veteran Rus-Veteran W75-1 09:20 W75-1 11:50 W75-2 10:40 W75-2 10:06 W75-1 11:20
45021 Alan Irving (1967) GBR WCOC M45-2 09:20 M45-2 11:40 M45-1 11:39 M45-1 11:39 M45-1 10:31
65029 Andre Hallouard (1950) FRA ASOP Erstein M65-2 09:20 M65-2 10:51 M65-2 10:17 M65-2 10:58 M65-2 09:21
70040 Peteris Novikovs (1943) LAT Kapa OK M70-2 09:20 M70-1 12:09 M70-1 11:56 M70-1 13:00 M70-1 11:01
75023 Alexander Friedman (1937) ISR ISR OC Tel Aviv ASA M75-2 09:20 M75-1 11:22 M75-2 10:50 M75-2 11:47 M75-2 11:01
50621 Anne Maarup (1964) DEN FIF Hillerød W50-2 09:20 W50-1 11:43 W50-2 12:59 W50-2 12:30 W50-1 10:36
65663 Jūratė Ulevičienė (1951) LTU OK Labirintas DELA W65-2 09:20 W65-1 10:49 W65-2 10:09 W65-2 11:08 W65-1 10:48
70516 Henny Helgeland Reinhold (1944) NOR Drangedal o-lag TT-TUR W70-2 09:20 W70-2 10:18 W70-3 11:41 W70-3 12:11 W70-2 11:00
70656 Lena Leandersson (1942) SWE Älvdalens IF OK Per Nordahl AB W70-3 09:20 W70-1 12:29 W70-1 11:37 W70-1 11:14 W70-1 11:06
60049 Romuald Guga (1955) POL WKS Śląsk Wrocław M60-4 09:20 M60-2 11:11 M60-4 11:37 M60-4 12:19 M60-2 10:27
65151 Toomas Naelapää (1950) EST Harju KEK RSK M65-4 09:20 M65-4 10:56 M65-1 10:24 M65-1 10:51 M65-4 11:23
40050 Markus Salo (1975) FIN Punkalaitumen Kunto M40-1 09:21 M40-1 12:15 M40-1 12:58 M40-1 12:28 M40-1 10:31
50087 Rain Vellerind (1965) EST - M50-1 09:21 M50-1 11:19 M50-3 10:56 M50-3 10:07 M50-2 11:39
65069 Lars Eklund (1951) SWE Forsa OK Lalle Idrott och Resor M65-1 09:21 M65-5 11:34 M65-4 10:10 M65-4 11:05 M65-2 10:55
70110 Trond Feiring (1944) NOR Hamar OK PWT Travel M70-1 09:21 M70-1 11:48 M70-4 11:06 M70-4 11:40 M70-2 11:17
75177 Anton Lomme (1941) NOR Hedrum o-lag TT-TUR M75-1 09:21 M75-1 11:45 M75-3 12:37 M75-3 12:21 M75-1 10:07
85028 Hermann Kobbeltvedt (1930) NOR Viking PWT Travel M85-1 09:21 M85-1 11:13 M85-1 10:51 M85-1 10:36 M85-2 09:13
65547 Hille Tasa (1951) EST SK Saue Tammed Tammiku W65-1 09:21 W65-1 10:45 W65-2 10:47 W65-2 10:30 W65-1 10:54
70679 Ritva Mikkonen (1945) FIN Espoon Suunta Suunnistusmatkat W70-1 09:21 W70-1 11:39 W70-1 11:42 W70-1 11:09 W70-1 10:48
75540 Birgit Karlsson (1941) SWE Mariestads FK Per Nordahl AB W75-1 09:21 W75-1 11:24 W75-2 10:28 W75-2 10:18 W75-1 10:20
45037 Rolandas Žičkis (1970) LTU TAKAS M45-2 09:21 M45-1 11:29 M45-1 11:25 M45-1 11:53 M45-1 09:47
65342 Jorma Ryynänen (1948) FIN Pihkaniskat Suunnistusmatkat M65-2 09:21 M65-3 12:48 M65-5 10:43 M65-5 10:31 M65-3 10:23
70241 Vesa Haarala (1944) FIN Liperin Taimi Suunnistus Suunnistusmatkat M70-2 09:21 M70-2 10:34 M70-2 13:04 M70-2 11:58 M70-2 11:33
75051 Stig Arild Haugskott (1939) NOR Trollelg o-lag PWT Travel M75-2 09:21 M75-1 11:58 M75-2 11:09 M75-2 11:28 M75-1 10:29
50598 Eija Koskivaara (1965) FIN MS Parma Suunnistusmatkat W50-2 09:21 W50-1 11:55 W50-1 13:06 W50-1 12:23 W50-1 11:02
65639 Yuko Uematsu (1950) JPN Irumashi Orienteering Club Irumashi OLC W65-2 09:21 W65-1 10:31 W65-1 10:49 W65-1 10:29 W65-3 09:22
70641 Birgitta Klang (1945) SWE Lång-Hundra IF Per Nordahl AB W70-2 09:21 W70-1 11:52 W70-2 11:23 W70-2 10:27 W70-1 09:08
70520 Nina Rodnynskaya (1942) RUS SK110 W70-3 09:21 W70-1 11:14 W70-1 11:30 W70-1 11:21 W70-2 11:08
60215 Osmo Saari (1955) FIN Rasti-Perniö Suunnistusmatkat M60-4 09:21 M60-4 12:36 M60-4 12:08 M60-4 11:48 M60-4 10:39
65180 Ivan Shorokhov (1951) RUS Rus-Veteran Rus-Veteran M65-4 09:21 M65-1 10:41 M65-5 10:35 M65-5 10:39 M65-1 11:45
40013 Ian Marsden (1976) GBR HH M40-1 09:22 M40-1 11:41 M40-2 12:13 M40-2 13:09 M40-2 10:57
50144 Sakari Mikkola (1964) FIN Helsingin Suunnistajat Daniel's Travels M50-1 09:22 M50-2 10:13 M50-2 10:14 M50-2 10:49 M50-2 10:01
65051 Raimo Nordqvist (1949) FIN Espoon Akilles M65-1 09:22 M65-4 11:18 M65-5 10:19 M65-5 10:55 M65-4 10:21
70136 Niklaus Stähli (1945) SUI OL Amriswil DOMINO Tours M70-1 09:22 M70-4 10:54 M70-3 11:36 M70-3 11:32 M70-4 11:21
75025 William Lambert (1939) GBR OK West M75-1 09:22 M75-2 11:09 M75-3 12:21 M75-3 12:37 M75-3 09:33
85029 Stanisław Wysocki (1928) POL KS Spójnia Warszawa M85-1 09:22 M85-1 11:07 M85-1 10:40 M85-1 10:47 M85-1 09:07
65734 Marta Ringheim (1947) NOR Voss IL TT-TUR W65-1 09:22 W65-3 11:57 W65-2 11:13 W65-2 10:04 W65-3 11:32
70518 Aase Neregaard (1942) DEN Tisvilde Hegn OK W70-1 09:22 W70-1 11:51 W70-1 11:53 W70-1 10:58 W70-2 12:54
75526 Torunn Hege Frovoll (1940) NOR Sturla PWT Travel W75-1 09:22 W75-2 11:23 W75-2 10:45 W75-2 10:01 W75-2 11:50
85501 Reserve W85-1 09:22
45011 Anton Tsvetkov (1967) RUS Nizhniy Novgorod M45-2 09:22 M45-1 11:37 M45-1 12:03 M45-1 11:15 M45-1 10:27
65160 Claes Rune Nideborn (1947) SWE Stora Tuna OK PWT Travel M65-2 09:22 M65-1 10:09 M65-1 10:20 M65-1 10:55 M65-1 10:57
70313 Bengt Mattiasson (1943) SWE Södertälje Nykvarn Orientering M70-2 09:22 M70-3 11:01 M70-2 12:18 M70-2 12:44 M70-2 09:23
75205 Staffan Gantelius (1940) SWE Vallentuna-Ö OL Lalles M75-2 09:22 M75-1 11:37 M75-2 11:01 M75-2 11:36 M75-3 09:57
50612 Elena Malkowa (1963) GER Post SV Dresden W50-2 09:22 W50-1 11:07 W50-2 12:52 W50-2 12:37 W50-1 09:40
65562 Arja Pulkkinen (1949) FIN Joutsenon Kullervo W65-2 09:22 W65-1 10:16 W65-1 11:12 W65-1 10:06 W65-1 09:04
70686 Marja-Terttu Koskinen (1946) FIN Valkeakosken Haka Rastiretki W70-2 09:22 W70-1 11:22 W70-2 10:50 W70-2 11:00 W70-1 10:14
70538 Tordis Rytter Jakobsen (1945) NOR OK Moss Active travel W70-3 09:22 W70-2 10:16 W70-1 11:44 W70-1 11:07 W70-2 11:48
60021 Mikhail Gryaznevich (1954) GBR Thames Valley Orienteering Club M60-4 09:22 M60-1 10:37 M60-4 12:01 M60-4 11:55 M60-1 10:35
65276 Inge Löwegren (1949) SWE Katrineholms OK Per Nordahl AB M65-4 09:22 M65-2 11:08 M65-3 11:11 M65-3 10:04 M65-2 10:43
40048 Ilmar Udam (1973) EST JOKA M40-1 09:23 M40-1 12:03 M40-1 12:46 M40-1 12:40 M40-1 10:27
50072 Johan Balck (1966) SWE Täby OK Reseledare för Lalle Idrott och Resor M50-1 09:23 M50-2 10:07 M50-3 10:20 M50-3 10:43 M50-3 11:41
65226 Douglas Henderson (1951) GBR Roxburgh Reivers M65-1 09:23 M65-2 10:30
70207 Risto Anjala (1942) FIN Lahden Suunnistajat-37 Daniel's Travels M70-1 09:23 M70-2 10:38 M70-4 11:45 M70-4 11:01 M70-2 11:47
75153 Bengt Olsson (1941) SWE Markbygdens OK Per Nordahl AB M75-1 09:23 M75-1 11:18 M75-1 11:51 M75-1 10:50 M75-1 10:45
85020 Kjell-Arne Pettersson (1930) SWE Härlövs IF Per Nordahl AB M85-1 09:23 M85-1 11:16 M85-1 10:38 M85-1 10:49 M85-1 09:21
65690 Eeva-Liisa Korkeakangas (1948) FIN Rasti-Jussit Suunnistusmatkat W65-1 09:23 W65-1 11:12 W65-1 10:18 W65-1 11:00 W65-1 11:40
70530 Birgitta Stenström (1942) SWE Vänersborgs SK Lalle W70-1 09:23 W70-1 11:45 W70-2 10:52 W70-2 10:58 W70-1 10:02
75572 Margareta Wallén (1938) SWE Täby OK Per Nordahl AB W75-1 09:23 W75-1 11:26 W75-1 10:31 W75-1 10:16 W75-1 10:18
85502 Reserve W85-1 09:23
45123 Sergei Tozur (1968) FIN HBM OK M45-2 09:23 M45-2 11:22 M45-2 12:02 M45-2 11:17 M45-2 11:47
65208 John Birger Skansen (1947) NOR Rudsbygd il Active Travel Norway AS M65-2 09:23 M65-4 10:39 M65-1 10:33 M65-1 10:42 M65-4 10:43
70352 Ingar Håkonsen (1943) NOR Kongsberg O-Lag HAAK Group M70-2 09:23 M70-1 11:49 M70-2 12:51 M70-2 12:11 M70-1 10:23
75129 Tapani Laine (1938) FIN Kuopian Suunnistajat Suunnistusmatkat M75-2 09:23 M75-2 11:28 M75-1 11:50 M75-1 10:51 M75-2 09:53
50531 Audrone Andriulioniene (1962) LTU OK KOPA W50-2 09:23 W50-2 12:11 W50-2 13:00 W50-2 12:29 W50-2 10:38
65599 Kersti Mardiste (1951) EST Harju KEK RSK W65-2 09:23 W65-1 10:07 W65-1 10:07 W65-1 11:11 W65-1 09:40
70527 Inge Jørgensen (1945) DEN OK Roskilde W70-2 09:23 W70-1 12:31 W70-3 11:56 W70-3 11:56 W70-1 11:22
70650 Ulla Bergqvist (1943) SWE Stigmännen-Karlshamns OK Per Nordahl AB W70-3 09:23 W70-2 10:34 W70-1 11:31 W70-1 11:20 W70-2 12:36
60066 Mats Hemström (1952) SWE Gävle Ok Lalle M60-4 09:23 M60-2 11:15 M60-1 12:23 M60-1 11:34 M60-2 10:21
65046 Heikki Hillo (1948) FIN Valkeakosken Haka M65-4 09:23 M65-2 10:58 M65-2 11:11 M65-2 10:04 M65-5 09:27
40009 Andrius Valatka (1974) LTU OSK Silas M40-1 09:24 M40-2 12:32 M40-2 12:20 M40-2 13:02 M40-1 11:01
50155 Evgenii Bekher (1963) RUS Rus Veteran Rus Veteran M50-1 09:24 M50-2 10:10 M50-3 10:26 M50-3 10:37 M50-2 09:39
65044 Rein Hanstein (1949) EST OK Okas Orientuur M65-1 09:24 M65-2 11:15 M65-4 10:37 M65-4 10:38 M65-2 09:55
70254 Sören Andersson (1944) SWE IK Dran Per Nordahl AB M70-1 09:24 M70-1 12:08 M70-2 12:15 M70-2 12:47 M70-1 11:13
75145 Flemming Larsen (1940) DEN Helsingørs SOK Per Nordahl AB M75-1 09:24 M75-1 11:36 M75-1 11:14 M75-1 11:27 M75-1 09:15
85005 Heino Heinloo (1931) EST SK Saue Tammed M85-1 09:24 M85-2 10:04 M85-1 10:42 M85-1 10:45 M85-2 09:17
65710 Eva Nordahl (1951) SWE Pan-Kristianstad Per Nordahl AB W65-1 09:24 W65-1 10:12 W65-2 10:21 W65-2 10:56 W65-2 11:12
70640 Berit Eskerud (1946) NOR Lillehammer OK Per Nordahl AB W70-1 09:24 W70-2 10:50 W70-3 12:12 W70-3 11:40 W70-2 10:46
75596 Kirsten Truelsen (1939) DEN Ballerup OK W75-1 09:24 W75-1 11:36 W75-2 10:33 W75-2 10:13 W75-1 10:48
85511 Ulla-Britta Hall (1929) SWE Järla OK Per Nordahl AB W85-1 09:24 W85-1 10:55 W85-1 10:20 W85-1 10:25 W85-1 09:20
45032 Kaido Nurja (1969) EST Nõmme M45-2 09:24 M45-1 11:41 M45-1 11:33 M45-1 11:45 M45-1 10:59
65359 Poul Bobach (1947) DEN Aalborg OK M65-2 09:24 M65-3 12:38 M65-5 10:45 M65-5 10:29 M65-2 11:17
70146 Pentti Helminen (1943) FIN Jämsän Retki-Veikot Neon Sport M70-2 09:24 M70-4 10:45 M70-3 11:03 M70-3 12:05 M70-2 09:25
75106 Jaan Orav (1940) EST OK TON M75-2 09:24 M75-1 10:58 M75-2 11:29 M75-2 11:08 M75-1 09:29
50587 Riina Kink (1964) EST W50-2 09:24 W50-2 11:25
65640 Anna Blomgren (1948) SWE Tullinge SK W65-2 09:24 W65-1 10:28 W65-3 11:16 W65-3 10:01 W65-1 10:44
70578 Ann-Charlotte Jensen (1942) SWE Hässleholms OK (HOK) PWT Travel W70-2 09:24 W70-2 10:42 W70-2 10:58 W70-2 10:52 W70-1 09:50
70580 Tuula Ohramaa (1946) FIN Rasti-Jyry Seppo Jyry W70-3 09:24 W70-2 11:04 W70-2 10:45 W70-2 11:05 W70-1 10:26
60225 Kari Virtanen (1956) FIN Pellon Ponsi PWT Travel M60-4 09:24 M60-2 11:07 M60-1 12:19 M60-1 11:38 M60-4 11:23
65124 Finn Ole Jorgensen (1949) NOR IK Grane PWT Travel M65-4 09:24 M65-5 11:37 M65-5 10:56 M65-5 10:18 M65-5 09:23
40040 Dmitry Degtyarev (1976) RUS OK Icarus M40-1 09:25 M40-2 12:48 M40-1 12:29 M40-1 12:57 M40-2 10:27
50054 Roman Koucky (1963) CZE Ekonom Praha M50-1 09:25 M50-1 11:43 M50-2 10:05 M50-2 10:58 M50-1 11:37
65361 Ragnar Niemi Berg (1951) NOR Stokke IL M65-1 09:25 M65-2 10:35
70291 Lars Martin Gjein (1944) NOR Stokke IL PWT Travel M70-1 09:25 M70-3 10:45 M70-4 11:44 M70-4 11:02 M70-2 09:37
75039 Georg Sooberg (1941) EST OK Võru Orientuur M75-1 09:25 M75-2 10:21 M75-3 12:29 M75-3 12:29 M75-2 10:09
85013 Kauko Kimpimäki (1926) FIN XYZ Tuuli Team M85-1 09:25 M85-2 10:06 M85-1 10:53 M85-1 10:34 M85-2 09:23
65540 Kateryna Radzivil (1948) ITA Rus-Veteran Rus-Veteran W65-1 09:25 W65-3 11:54 W65-1 10:26 W65-1 10:52 W65-3 10:42
70565 Viivi Ilves (1942) EST RSK Jõhvikas W70-1 09:25 W70-2 10:12 W70-1 11:38 W70-1 11:13 W70-2 11:20
75519 Ilse Uus (1938) EST TON W75-1 09:25 W75-1 11:58 W75-1 10:14 W75-1 10:33 W75-1 11:18
85506 Vre Harzenmoser (1930) SUI OLG St. Gallen/Appenzell DOMINO Tours W85-1 09:25 W85-1 10:59 W85-1 10:21 W85-1 10:24 W85-1 09:18
45052 Marek Filičko (1971) CZE OK Lokomotiva Pardubice M45-2 09:25 M45-1 11:43 M45-2 11:08 M45-2 12:11 M45-2 11:43
65252 Tapio Leino (1948) FIN Helsingin Suunnistajat Suunnistusmatkat M65-2 09:25 M65-5 11:35 M65-5 11:04 M65-5 10:10 M65-3 09:23
70128 Ilmar Mõistlik (1944) EST ok Orion M70-2 09:25 M70-2 10:29 M70-2 12:39 M70-2 12:23 M70-3 11:13
75195 Bjorn Egner (1938) NOR Heming orientering PWT Travel M75-2 09:25 M75-1 11:43 M75-2 10:59 M75-2 11:38 M75-1 10:59
50592 Kirsi Junkala (1962) FIN Kannuksen Ura Suunnistusmatkat W50-2 09:25 W50-2 11:53 W50-1 12:38 W50-1 12:51 W50-2 09:24
65586 Eva Taraldrud (1950) NOR Indre Ostfold PWT Travel W65-2 09:25 W65-2 12:32 W65-1 10:56 W65-1 10:22 W65-2 10:46
70542 Bjoerg Kocbach (1945) NOR BT W70-2 09:25 W70-1 12:25 W70-3 11:50 W70-3 12:02 W70-1 10:10
70601 Odbjørg Nordeng (1942) NOR Rudsbygd il Active Travel Norway AS W70-3 09:25 W70-2 11:19 W70-2 11:03 W70-2 10:47 W70-1 09:14
60085 Arnulf Villmo (1953) NOR Korgen PWT Travel M60-4 09:25 M60-2 10:07 M60-3 12:25 M60-3 11:32 M60-4 10:23
65374 Oldrich Pilc (1951) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering M65-4 09:25 M65-4 10:51 M65-3 10:05 M65-3 11:10 M65-5 10:13
40134 Manu Mutka (1973) FIN Turun Metsänkävijät M40-1 09:26 M40-2 12:06
50147 Markku Mänty (1963) FIN Maarian Mahti M50-1 09:26 M50-1 11:46 M50-3 11:03 M50-3 10:00 M50-1 11:03
65220 Simo Kangasaho (1948) FIN Hiidenkiertäjät M65-1 09:26 M65-2 10:15 M65-5 10:06 M65-5 11:08 M65-2 10:07
70120 Ossi Paukkunen (1945) FIN Raja-Karjalan Suunnistajat RaKaS 1 M70-1 09:26 M70-3 10:35 M70-4 11:07 M70-4 11:39 M70-3 11:27
75074 Jakob Ingvaldsen (1940) NOR Bergens TF PWT Travel M75-1 09:26 M75-2 11:45 M75-3 12:47 M75-3 12:11 M75-2 11:15
85024 Lennart Öberg (1929) SWE Västerås SOK Per Nordahl AB M85-1 09:26 M85-2 10:10 M85-1 10:47 M85-1 10:40 M85-1 09:13
65739 Ruth Huguenin (1948) SUI OLC Kakowa DOMINO Tours W65-1 09:26 W65-1 10:00 W65-3 11:02 W65-3 10:15 W65-3 11:28
70655 Liz Porteous (1943) SWE Västerås SOK Per Nordahl AB W70-1 09:26 W70-2 10:10 W70-3 12:16 W70-3 11:36 W70-2 12:16
75566 Britt Pettersson (1938) SWE OK Roxen Per Nordahl AB W75-1 09:26 W75-1 11:28 W75-2 10:31 W75-2 10:15 W75-1 10:12
85512 Signe Nyman (1928) SWE Uddevalla IS Per Nordahl AB W85-1 09:26 W85-1 10:58 W85-1 10:25 W85-1 10:20 W85-1 09:12
45097 Max Strini (1968) SUI OL Amriswil M45-2 09:26 M45-2 11:26
65061 Sergei Egorshin (1948) RUS Rus-Veteran Rus-Veteran M65-2 09:26 M65-1 10:39 M65-4 10:30 M65-4 10:45 M65-2 11:25
70220 Peter Dahlstedt (1942) SWE Pan-Kristianstad WWOP M70-2 09:26 M70-3 10:01 M70-2 12:11 M70-2 12:51 M70-4 11:09
75095 Ulf Alenius (1941) SWE IFK Lidingö Lalle Idrott och Resor M75-2 09:26 M75-2 10:13 M75-1 11:28 M75-1 11:13 M75-2 11:17
50646 Alla Govorova (1964) RUS Gentiana W50-2 09:26 W50-2 11:41 W50-1 12:47 W50-1 12:42 W50-2 09:32
65679 Helena Luoma (1948) FIN Pihkaniskat Suunnistusmatkat W65-2 09:26 W65-2 11:59 W65-2 11:09 W65-2 10:08 W65-2 10:30
70675 Anja Tiira (1943) FIN Lynx W70-2 09:26 W70-2 10:48 W70-1 11:35 W70-1 11:16 W70-2 11:28
70568 Maud Nilsson (1946) SWE HJS Vansbro OK W70-3 09:26 W70-1 12:02 W70-1 11:25 W70-1 11:26 W70-1 11:24
60073 Andrey Oshmarin (1956) RUS Velikiy Novgorod Dinamo M60-4 09:26 M60-1 11:29 M60-4 11:33 M60-4 12:23 M60-1 10:19
65043 Risto Heiskanen (1948) FIN Espoon Suunta M65-4 09:26 M65-4 11:26
40051 Frank Sickert (1972) GER SSV Planeta Radebeul SSV Planeta Radebeul M40-1 09:27 M40-1 12:05 M40-2 12:25 M40-2 12:57 M40-1 10:09
50127 Otto Walti (1960) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT M50-1 09:27 M50-1 11:34 M50-1 10:31 M50-1 10:33 M50-2 10:11
65346 Kurt Fischer (1951) SUI OLG Pfäffikon DOMINO Tours M65-1 09:27 M65-1 10:33 M65-2 10:41 M65-2 10:34 M65-2 11:41
70051 Kazakov Vladimir (1946) RUS moscow compass mpei M70-1 09:27 M70-3 10:10 M70-5 12:53 M70-5 12:12 M70-3 09:19
75203 Erkki Raimovaara (1940) FIN Helsingin Suunnistajat Tuuli Team M75-1 09:27 M75-1 11:09 M75-2 11:31 M75-2 11:06 M75-1 10:05
65685 Anneli Sane (1949) FIN Helsingin Suunnistajat Suunnistusmatkat W65-1 09:27 W65-3 11:42 W65-2 10:18 W65-2 10:59 W65-3 10:06
70592 Pirkko Puro-Salomaa (1946) FIN Eura-Kauttuan Urheilijat Rastiretki W70-1 09:27 W70-2 10:35 W70-3 11:59 W70-3 11:53 W70-2 12:22
75586 Riitta Kolkkala (1941) FIN Rasti-Lukko Suunnistusmatkat W75-1 09:27 W75-2 10:51 W75-2 10:20 W75-2 10:26 W75-2 10:50
85505 Helena Zielczyńska (1927) POL A TO MY W85-1 09:27 W85-1 10:53 W85-1 10:26 W85-1 10:19 W85-1 09:06
45049 Oleksandr Mogurenko (1968) UKR KSO Kompas M45-2 09:27 M45-1 11:25 M45-1 12:08 M45-1 11:10 M45-2 09:49
65363 Jaan Miljan (1947) EST OK Kape M65-2 09:27 M65-4 10:44 M65-2 11:15 M65-2 10:00 M65-4 10:25
70097 Hans Asbjorn Tingvold (1946) NOR Raufoss I.L orientering PWT Travel M70-2 09:27 M70-2 11:19 M70-4 11:13 M70-4 11:33 M70-2 10:07
75201 Rodney Freeburn (1938) GBR NOR M75-2 09:27 M75-2 11:16 M75-1 11:11 M75-1 11:30 M75-2 10:35
50642 Anna Liljegren (1963) SWE OK Kåre Falun Lalle W50-2 09:27 W50-2 11:37 W50-1 13:04 W50-1 12:25 W50-2 09:08
65590 Natalia Malinkina (1951) RUS Lytkarino Lytkarino W65-2 09:27 W65-3 11:58 W65-3 10:19 W65-3 10:58 W65-3 10:52
70535 Lillemor Rystedt (1946) SWE Stora Tuna OK W70-2 09:27 W70-2 11:03 W70-3 12:25 W70-3 11:27 W70-2 12:28
70573 Ruth Rhodes (1942) GBR Moledowns W70-3 09:27 W70-1 11:41 W70-3 11:55 W70-3 11:57 W70-1 09:28
60267 Aulis Rantala (1954) FIN Kokkolan Suunnistajat Suunnistusmatkat M60-4 09:27 M60-3 12:05 M60-3 11:32 M60-3 12:25 M60-4 10:07
65049 Hans Peter Staedelin (1949) SUI OLV Langenthal DOMINO Tours M65-4 09:27 M65-3 11:40 M65-2 10:10 M65-2 11:05 M65-4 09:45
40090 Pauls Platais (1975) LAT Ozoons OK M40-1 09:28 M40-1 12:33 M40-2 13:06 M40-2 12:16 M40-1 11:53
50129 Indrek Jentson (1964) EST OK Kape M50-1 09:28 M50-2 11:10 M50-1 11:03 M50-1 10:01 M50-1 09:23
65274 Karl-Göran Carlsson (1949) SWE Hylte OK Per Nordahl AB M65-1 09:28 M65-4 10:24 M65-4 10:04 M65-4 11:11 M65-4 09:49
70279 Rolf Bjärud (1942) SWE Västerbergslagens OL Per Nordahl AB M70-1 09:28 M70-3 11:10 M70-4 11:03 M70-4 11:43 M70-2 09:17
75105 Kurt Kisslig (1941) SWE Waxholms OK M75-1 09:28 M75-1 10:57 M75-1 11:37 M75-1 11:04 M75-2 10:53
65558 Anne-Marie Holmström (1949) SWE Järla ok Lalle idrott och resor W65-1 09:28 W65-1 11:18 W65-1 10:43 W65-1 10:35 W65-1 11:34
70576 Marit Ingvaldsen (1943) NOR Bergens TF PWT Travel W70-1 09:28 W70-2 10:17 W70-1 11:01 W70-1 11:50 W70-2 11:32
75529 Turid Bratland (1941) NOR Fossum PWT Travel W75-1 09:28 W75-1 11:56 W75-2 10:15 W75-2 10:31 W75-2 10:54
85507 Eileen Bedwell (1931) GBR Cleveland Orienteering Klub Sugar Loaf W85-1 09:28 W85-1 10:57 W85-1 10:24 W85-1 10:21 W85-1 09:10
45078 Pekka Saalasti (1969) FIN Mustalammen Pallo M45-2 09:28 M45-2 11:32 M45-2 11:43 M45-2 11:36 M45-1 10:37
65245 Kari Heinonen (1948) FIN Kuopion Suunnistajat Suunnistusmatkat M65-2 09:28 M65-5 11:30 M65-1 10:08 M65-1 11:06 M65-3 10:05
70308 Tuomo Peltola (1945) FIN MS Parma M70-2 09:28 M70-1 11:39 M70-5 12:59 M70-5 12:06 M70-1 11:29
75115 Reijo Leino (1941) FIN Hiidenkiertäjät Daniel's Travels M75-2 09:28 M75-1 11:19 M75-1 11:36 M75-1 11:05 M75-1 11:09
50559 Mervi Väänänen (1962) FIN Oulun Tarmo W50-2 09:28 W50-2 12:07 W50-2 13:12 W50-2 12:17 W50-2 10:58
65643 Irene Danielsson (1951) SWE Piteå IF W65-2 09:28 W65-2 12:20 W65-1 10:10 W65-1 11:08 W65-1 10:28
70548 Turid Nystrom (1945) NOR Stavanger o-klubb PWT Travel W70-2 09:28 W70-1 12:28 W70-1 11:24 W70-1 11:27 W70-1 11:00
70005 Reserve M70-3 09:28
70631 Inger Jensen (1942) DEN FSK-Orientering Per Nordahl AB W70-3 09:28 W70-2 11:13 W70-3 12:15 W70-3 11:37 W70-2 10:58
60020 Ted Van Geldermalsen (1954) AUS Yarra Valley Orienteering Club M60-4 09:28 M60-1 11:17 M60-1 12:06 M60-1 11:51 M60-1 10:05
65379 John Britton (1951) GBR Manchester M65-4 09:28 M65-2 10:38 M65-3 10:32 M65-3 10:43 M65-3 11:39
40086 Ardo Pajur (1974) EST Swedbank Spordiklubi M40-1 09:29 M40-2 12:14 M40-2 13:09 M40-2 12:13 M40-2 09:17
50037 Nick Green (1962) GBR Guildford Orienteers M50-1 09:29 M50-1 11:13 M50-1 10:32 M50-1 10:32 M50-2 10:59
65162 Harri Kuosa (1947) FIN Loimaan Jankko Tuuli Team M65-1 09:29 M65-3 11:52 M65-3 11:08 M65-3 10:07 M65-4 10:47
70036 Dave Coustick (1945) GBR Forth Valley Orienteers M70-1 09:29 M70-1 11:53 M70-5 12:57 M70-5 12:08 M70-3 10:59
75048 Vladimir Barantsevich (1937) RUS Krasnogorsk Krasnogorsk Veteran M75-1 09:29 M75-2 10:36 M75-1 11:34 M75-1 11:07 M75-1 09:33
65610 Tatiana Stepaniantc (1951) RUS Azimut W65-1 09:29 W65-2 12:28 W65-1 10:19 W65-1 10:59 W65-2 10:40
70577 Britt Forsell (1945) SWE Skaaneslattens OL PWT Travel W70-1 09:29 W70-1 12:12 W70-2 11:01 W70-2 10:49 W70-1 10:44
75556 Ann-Mari Birgersson (1941) SWE Forserums SOK Per Nordahl AB W75-1 09:29 W75-1 11:40 W75-2 10:38 W75-2 10:08 W75-1 11:04
85509 Ulla-Britt Åleberg (1931) SWE Attunda OK Per Nordahl AB W85-1 09:29 W85-1 10:54 W85-1 10:23 W85-1 10:22 W85-1 09:08
45046 Magnus Larsen (1968) SWE FK Boken PWT Travel M45-2 09:29 M45-1 11:31 M45-2 11:13 M45-2 12:06 M45-1 09:33
65326 Bernt Löfkvist (1948) SWE Bjursås OK M65-2 09:29 M65-3 11:48 M65-2 10:56 M65-2 10:19 M65-3 10:37
70057 Svend Erik Jensen (1945) DEN OK Skaermen M70-2 09:29 M70-4 10:25 M70-1 12:33 M70-1 12:23 M70-4 11:35
75091 Sergey Bulat (1939) RUS Sport-club Ekran M75-2 09:29 M75-2 10:43 M75-1 11:16 M75-1 11:25 M75-2 11:05
50528 Natalia Denisova (1962) BLR Belaya Rus W50-2 09:29 W50-1 11:03 W50-2 12:43 W50-2 12:46 W50-1 09:48
65563 Sirpa Koivula (1951) FIN Helsingin suunnistajat HS 3 W65-2 09:29 W65-1 10:43 W65-3 10:10 W65-3 11:07 W65-1 10:56
70682 Milada Zmekova (1944) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering W70-2 09:29 W70-2 10:33 W70-2 10:56 W70-2 10:54 W70-2 11:38
70006 Reserve M70-3 09:29
70659 Solbritt Gustafsson (1945) SWE OK Virdarna Per Nordahl AB W70-3 09:29 W70-2 10:37 W70-1 11:49 W70-1 11:02 W70-2 12:06
60313 Tom Novak (1955) CZE OK Doksy OK Doksy M60-4 09:29 M60-3 12:29 M60-3 11:25 M60-3 12:32 M60-3 10:39
65282 Göran Larsson (1950) SWE Sala OK Per Nordahl AB M65-4 09:29 M65-1 11:06 M65-2 10:15 M65-2 11:00 M65-1 10:19
40103 Nikiforov Andrei (1973) RUS TechnoPort Perm M40-1 09:30 M40-2 12:56 M40-1 12:52 M40-1 12:34 M40-2 10:55
50159 Tim Falck Weber (1965) DEN Tisvilde Hegn OK Tisvildeleje M50-1 09:30 M50-1 11:58 M50-3 10:48 M50-3 10:15 M50-1 11:33
70347 Erkki Kivistö (1944) FIN Pihkaniskat Daniel's Travels M70-1 09:30 M70-1 11:58 M70-2 12:57 M70-2 12:05 M70-1 10:03
75136 Osmo Lindeman (1941) FIN Helsingin Suunnistajat Suunnistusmatkat M75-1 09:30 M75-2 11:12 M75-3 12:28 M75-3 12:30 M75-2 09:51
65579 Gun Inger Jorgensen (1947) NOR Porsgrunn o-lag PWT Travel W65-1 09:30 W65-3 11:36 W65-1 10:17 W65-1 11:01 W65-3 10:22
70586 Junko Aragaki (1945) JPN NERIMA OLC NTA O TOUR W70-1 09:30 W70-2 10:05 W70-1 11:14 W70-1 11:37 W70-2 10:30
75530 Halyna Kalashnikova (1941) UKR Rus-Veteran Rus-Veteran W75-1 09:30 W75-2 10:55 W75-2 10:19 W75-2 10:27 W75-2 11:18
85508 Sole Nieminen (1927) FIN Jämsän Retki-Veikot Suunnistusmatkat W85-1 09:30 W85-1 10:56 W85-1 10:22 W85-1 10:23 W85-1 09:14
45042 Rait Lille (1971) EST Harju KEK RSK M45-2 09:30 M45-2 10:58 M45-1 11:24 M45-1 11:54 M45-2 11:33
65332 Walter Siegenthaler (1949) USA Carolina Orienteering Klubb M65-2 09:30 M65-3 12:43 M65-1 10:37 M65-1 10:38 M65-3 10:15
70258 Bengt-Åke Svensson (1943) SWE IK Ymer Borås Per Nordahl AB M70-2 09:30 M70-3 10:26 M70-3 11:09 M70-3 11:59 M70-3 10:55
75062 Leif Engen (1941) NOR Nidarost OK PWT Travel M75-2 09:30 M75-1 12:10 M75-1 11:18 M75-1 11:23 M75-1 10:27
50633 Debra Robinson (1966) GBR Southern Navigators SN on Tour W50-2 09:30 W50-1 10:57 W50-1 12:29 W50-1 13:00 W50-2 10:16
65649 Lyudmila Avramenko (1948) UKR W65-2 09:30 W65-3 11:52
70638 Ingela Hurtig (1946) SWE Kvarnsvedens GoIF OK Per Nordahl AB W70-2 09:30 W70-2 11:06 W70-1 11:00 W70-1 11:51 W70-1 09:06
70319 Ruedi Broggia (1946) SUI OLG Welsikon DOMINO Tours M70-3 09:30 M70-1 11:30 M70-1 12:40 M70-1 12:16 M70-3 11:31
70525 Astri Rogstad (1943) NOR Fossum IF O-BANK W70-3 09:30 W70-2 11:01 W70-3 11:53 W70-3 11:59 W70-2 12:04
60317 Tõnu Sikkal (1955) EST OK Põlva Kobras M60-4 09:30 M60-2 10:27 M60-3 12:27 M60-3 11:30 M60-2 11:37
65175 Ensio Lakanen (1948) FIN Vaajakosken Terä M65-4 09:30 M65-2 10:28 M65-1 10:56 M65-1 10:19 M65-1 10:07
40139 Tero Junttila (1975) FIN IFK Lidingö SOK M40-1 09:31 M40-1 12:23
50115 Matti Ilmonen (1966) FIN Itä-Päijänteen Rasti M50-1 09:31 M50-2 10:58 M50-3 10:19 M50-3 10:44 M50-1 10:21
65345 Helmut Härtelt (1951) GER SSV Planeta Radebeul SSV Planeta Radebeul M65-1 09:31 M65-1 11:03 M65-1 10:06 M65-1 11:08 M65-1 11:17
70348 Lasse Vraale (1943) NOR IF Sturla PWT Travel M70-1 09:31 M70-4 10:39 M70-1 12:10 M70-1 12:46 M70-4 11:41
75169 Jakob Nygaard (1940) NOR TIF Viking PWT Travel M75-1 09:31 M75-2 11:00 M75-3 12:27 M75-3 12:31 M75-3 10:11
65619 Eija Nurminen (1951) FIN Tampereen Pyrintö TP W65-1 09:31 W65-2 11:49 W65-2 10:59 W65-2 10:18 W65-2 10:54
70549 Gerd Langseth (1945) NOR Larvik OK PWT Travel W70-1 09:31 W70-2 10:41 W70-2 10:59 W70-2 10:51 W70-2 12:08
75587 Marianne Grahn (1937) SWE Sävedalens AIK W75-1 09:31 W75-1 11:46 W75-1 10:09 W75-1 10:38 W75-2 11:28
85510 Lisa Hedström (1930) SWE Göteborg Majorna OK Per Nordahl AB W85-1 09:31 W85-1 11:00 W85-1 10:27 W85-1 10:18 W85-1 09:16
45106 Jon Skriubakken (1967) NOR Porsgrunn o-lag M45-2 09:31 M45-2 11:36 M45-1 12:12 M45-1 11:06 M45-2 11:01
65314 Eldar Børsum (1947) NOR Bækkelagets Sportsklub M65-2 09:31 M65-5 11:20 M65-5 10:14 M65-5 11:00 M65-5 09:13
70211 Ian Pyrah (1944) GBR ESOC Scotland M70-2 09:31 M70-1 11:29 M70-4 11:35 M70-4 11:11 M70-4 13:13
75160 Hans A Andersson (1941) SWE Västerås SOK Per Nordahl AB M75-2 09:31 M75-1 12:07 M75-1 11:42 M75-1 10:59 M75-1 10:39
50545 Inger Jalakas (1965) EST Harju KEK RSK W50-2 09:31 W50-1 11:45 W50-2 13:01 W50-2 12:28 W50-1 10:12
65575 Sidsel Graff-Iversen (1948) NOR Fossum IF PWT Travel W65-2 09:31 W65-2 12:44 W65-1 11:04 W65-1 10:14 W65-2 11:46
70588 Birgitt Michel (1944) GER TV Jahn Wolfsburg W70-2 09:31 W70-1 12:19 W70-2 11:00 W70-2 10:50 W70-1 11:14
70039 Henrik Bergman (1942) SWE OK Linne M70-3 09:31 M70-3 10:47 M70-1 12:23 M70-1 12:33 M70-2 11:41
70619 Pirkko Latvasto (1943) FIN Helsingin Suunnistajat Suunnistusmatkat W70-3 09:31 W70-2 10:58 W70-2 10:31 W70-2 11:19 W70-2 13:02
60213 Niilo Puhakka (1953) FIN Kuopion Suunnistajat Suunnistusmatkat M60-4 09:31 M60-4 12:20 M60-2 11:43 M60-2 12:14 M60-4 11:09
65142 Tiit Tatter (1948) EST TON M65-4 09:31 M65-1 11:16 M65-1 11:14 M65-1 10:01 M65-1 09:07
40111 Tudorache Mihai (1972) ROU OK Silva Campina M40-1 09:32 M40-2 12:16 M40-1 12:19 M40-1 13:07 M40-2 09:11
50092 Frantisek Papuga (1963) SVK ATU Kosice M50-1 09:32 M50-2 10:49 M50-3 10:02 M50-3 11:01 M50-3 11:47
65192 Alistair Stewart (1949) NZL Auckland OC M65-1 09:32 M65-5 11:29 M65-1 10:09 M65-1 11:05 M65-3 11:05
70260 Toivo Voudinmäki (1943) SWE Mullsjö SOK Per Nordahl AB M70-1 09:32 M70-3 10:20 M70-3 11:33 M70-3 11:35 M70-4 12:25
75036 Stig Israelsson (1941) SWE OK Tylöskog Lalle idrott o resor M75-1 09:32 M75-1 12:12 M75-3 12:22 M75-3 12:36 M75-1 11:25
65561 Anne Raadla (1948) EST Jõhvikas W65-1 09:32 W65-2 11:52 W65-3 10:11 W65-3 11:06 W65-2 10:20
70528 Gunnel Balck (1944) SWE IFK Enskede Lalle Idrott och Resor W70-1 09:32 W70-2 11:08 W70-3 11:48 W70-3 12:04 W70-1 09:52
75514 Hilary Simpson (1939) GBR SONA OC W75-1 09:32 W75-1 11:20 W75-1 10:20 W75-1 10:27 W75-2 12:00
45138 Evgeny Chernenko (1969) RUS AKFA M45-2 09:32 M45-1 12:07 M45-1 11:21 M45-1 11:57 M45-2 10:17
65153 Kimmo Rauhamäki (1951) FIN Jämsän Retki-Veikot Neon Sport M65-2 09:32 M65-5 11:40 M65-3 11:01 M65-3 10:14 M65-1 10:01
70345 Reijo Orrensalo (1945) FIN Turun Visat M70-2 09:32 M70-2 10:59 M70-1 12:46 M70-1 12:10 M70-4 11:45
75202 Gieldanowski Sigi (1940) SUI Waldfreunde M75-2 09:32 M75-2 11:25 M75-3 12:36 M75-3 12:22 M75-2 11:21
50597 Tiina Mäkelä (1964) FIN Rauman Työväenurheilijat Suunnistusmatkat W50-2 09:32 W50-2 11:43 W50-1 12:45 W50-1 12:44 W50-1 09:50
65654 Lisa Kumlin (1949) SWE Växjö OK W65-2 09:32 W65-1 10:22 W65-3 11:03 W65-3 10:14 W65-1 10:08
70524 Kristin Vigander (1946) NOR Fossum IF O-BANK W70-2 09:32 W70-2 10:51 W70-2 11:06 W70-2 10:44 W70-2 10:38
70202 Kari Rovio (1945) FIN Kangasala SK Daniel's Travels M70-3 09:32 M70-4 10:41 M70-5 12:18 M70-5 12:47 M70-4 13:05
70646 Birgitta Karlsson (1944) SWE OK Orinto Per Nordahl AB W70-3 09:32 W70-1 12:20 W70-2 10:55 W70-2 10:55 W70-1 10:38
60022 Lennart Jakobson (1952) SWE Tibro OK M60-4 09:32 M60-2 10:19 M60-3 12:28 M60-3 11:29 M60-3 10:55
65105 Bjorn Berger (1951) NOR Byaasen IL PWT Travel M65-4 09:32 M65-2 11:13 M65-4 10:36 M65-4 10:39 M65-1 11:03
40120 Eric Bone (1974) USA Cascade Orienteering Club M40-1 09:33 M40-1 12:19 M40-1 12:39 M40-1 12:47 M40-1 10:43
50094 Aigars Leiboms (1963) LAT Meridians OK M50-1 09:33 M50-1 11:40 M50-3 10:18 M50-3 10:45 M50-1 11:57
60001 Reserve M60-1 09:33 M60-2 10:40 M60-2 11:09
65231 Antti Ojala (1949) FIN Turengin Sarastus Daniel's Travels M65-1 09:33 M65-3 12:27 M65-2 10:23 M65-2 10:52 M65-4 11:05
70190 Jaan Ollino (1944) EST JOKA M70-1 09:33 M70-3 10:30 M70-4 11:30 M70-4 11:16 M70-3 09:37
75198 Yotaro Ogasawara (1940) JPN Tokyo orienteering club M75-1 09:33 M75-1 11:33 M75-2 11:37 M75-2 11:00 M75-1 10:23
65667 Gunnel Månsson (1951) SWE OK Vilse 87 WWOP W65-1 09:33 W65-1 11:00 W65-2 11:00 W65-2 10:17 W65-1 11:18
70593 Mirja-Liisa Sulander (1946) FIN Epilän Esa Rastiretki W70-1 09:33 W70-2 10:29 W70-1 11:10 W70-1 11:41 W70-1 11:18
75591 Yvonne Roos (1940) SWE Attunda OK W75-1 09:33 W75-2 10:45 W75-2 10:24 W75-2 10:22 W75-2 10:42
45140 Risto Haikonen (1968) FIN Anttolan Urheilijat M45-2 09:33 M45-1 12:21 M45-2 11:55 M45-2 11:24 M45-1 11:09
65197 Tadashi Ebisawa (1950) JPN Irumashi Orienteering Club Irumashi OLC M65-2 09:33 M65-2 10:01 M65-5 10:51 M65-5 10:23 M65-4 11:41
70063 Håkan Mossberg (1944) SWE OK Järnbärarna M70-2 09:33 M70-2 10:44 M70-3 11:26 M70-3 11:42 M70-1 10:25
75114 Raimo Laitinen (1940) FIN Hiidenkiertäjät Daniel's Travels M75-2 09:33 M75-1 11:49 M75-2 11:06 M75-2 11:31 M75-1 11:17
50608 Ragnhild Hald (1962) NOR Kristiansand OK PWT Travel W50-2 09:33 W50-1 11:17 W50-2 12:32 W50-2 12:57 W50-1 09:52
65592 Eija Tikka (1950) FIN Raja-Karjalan Suunnistajat RaKaS 1 W65-2 09:33 W65-1 10:58 W65-3 10:20 W65-3 10:57 W65-1 11:26
70645 Ing-Mari Larsson (1942) SWE OK Löftan Per Nordahl AB W70-2 09:33 W70-2 10:24 W70-2 11:10 W70-2 10:40 W70-2 11:06
70227 Roar Stenseth (1946) NOR Byasen IL PWT Travel M70-3 09:33 M70-1 12:30 M70-1 13:01 M70-1 11:55 M70-4 10:47
70600 Ilmi Nael (1942) EST OK West Orientuur W70-3 09:33 W70-1 11:29 W70-1 11:18 W70-1 11:33 W70-1 09:18
60290 Per Osen (1955) NOR Vestre Akers SK PWT Travel M60-4 09:33 M60-2 11:03 M60-1 12:35 M60-1 11:22 M60-1 09:09
65265 Ossi Vuorinen (1950) FIN Hämeenlinnan Tarmo Suunnistusmatkat M65-4 09:33 M65-4 10:15 M65-1 10:04 M65-1 11:10 M65-5 10:07
40100 Meelis Mälter (1975) EST Harju KEK RSK M40-1 09:34 M40-1 11:37 M40-1 12:51 M40-1 12:35 M40-1 10:23
50047 Antti Roose (1964) EST OK Põlva Kobras M50-1 09:34 M50-1 11:16 M50-1 10:08 M50-1 10:56 M50-1 10:59
60002 Reserve M60-1 09:34 M60-4 12:17
65239 Nils Olav Vennevik (1948) NOR Freidig PWT Travel M65-1 09:34 M65-3 12:02 M65-1 11:10 M65-1 10:05 M65-3 10:25
70032 Antti Rantasaari (1946) FIN Piikkion Kehitys Suunnistusmatkat M70-1 09:34 M70-2 10:33 M70-2 12:23 M70-2 12:39 M70-4 11:19
75045 Mihhail Taivere (1940) EST Kape M75-1 09:34 M75-1 11:42 M75-3 12:06 M75-3 12:52 M75-1 11:37
65682 Eila Mäntytormä (1948) FIN Hämeenlinnan Tarmo Suunnistusmatkat W65-1 09:34 W65-3 12:27 W65-3 10:57 W65-3 10:20 W65-2 09:44
70598 Tatiana Svistun (1946) RUS Rus-Veteran Rus-Veteran W70-1 09:34 W70-1 12:27 W70-2 10:36 W70-2 11:14 W70-1 11:38
75515 Eila Pekkarinen (1937) FIN Keravan Urheilijat Eila Pekkarinen W75-1 09:34 W75-1 11:52 W75-1 10:42 W75-1 10:05 W75-1 10:06
45067 Erik Adenstedt (1969) AUT Orienteering Klosterneuburg M45-2 09:34 M45-2 11:58 M45-2 11:45 M45-2 11:34 M45-2 10:23
65186 Miroslav Horáček (1950) CZE Slavia Liberec orienteering Slavia Liberec orienteering M65-2 09:34 M65-3 12:03 M65-4 10:40 M65-4 10:35 M65-2 10:35
70215 Ole Kristian Steinbekken (1946) NOR Odal OL Active Travel Norway AS M70-2 09:34 M70-1 12:24 M70-1 12:41 M70-1 12:15 M70-1 10:01
75093 Jon Tyldum (1938) NOR Rudsbygd IL Active Travel Norway M75-2 09:34 M75-1 11:46 M75-3 12:32 M75-3 12:26 M75-1 10:55
50538 Iveta Osa (1962) LAT Mona OK W50-2 09:34 W50-2 11:45 W50-1 13:07 W50-1 12:22 W50-2 10:40
65553 Ruth Wydenkeller (1949) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT W65-2 09:34 W65-1 11:10 W65-2 10:29 W65-2 10:48 W65-3 09:56
70566 Pirjo Mäkinen (1944) FIN Mesikämmenet W70-2 09:34 W70-2 10:21 W70-1 11:16 W70-1 11:35 W70-2 11:12
70037 Boris Tarasov (1945) RUS Azimut M70-3 09:34 M70-4 11:16 M70-4 11:57 M70-4 10:49 M70-3 10:47
70556 Sissel Olaisen (1946) NOR Kolbotn og Skimt PWT Travel W70-3 09:34 W70-2 11:22 W70-2 10:28 W70-2 11:22 W70-2 12:20
60211 Jorma Nissilä (1956) FIN Kokkolan Suunnistajat Suunnistusmatkat M60-4 09:34 M60-1 11:37 M60-1 12:34 M60-1 11:23 M60-1 11:09
65070 Ilmars Limbens (1948) LAT Sigulda M65-4 09:34 M65-2 10:43 M65-2 10:14 M65-2 11:01 M65-1 11:29
40046 Frédéric Pascon (1973) BEL FRSO-Belgium M40-1 09:35 M40-2 12:38 M40-2 12:52 M40-2 12:30 M40-2 09:57
50068 Jari Vahvelainen (1962) FIN Tampereen Pyrintö TP M50-1 09:35 M50-2 10:34 M50-1 10:25 M50-1 10:39 M50-2 09:47
60023 Takashi Sugiyama (1955) JPN Sans Souci PWT Travel M60-1 09:35 M60-1 10:46 M60-1 11:23 M60-1 12:34 M60-2 10:53
65280 Kenth Svensson (1948) SWE OK Skogsfalken Per Nordahl AB M65-1 09:35 M65-1 10:18 M65-2 11:03 M65-2 10:12 M65-5 09:47
70336 Oyvind Egeskog (1945) NOR Stavanger OK PWT Travel M70-1 09:35 M70-2 11:23 M70-5 12:03 M70-5 13:02 M70-3 09:39
75137 Jorma Kuutti (1939) FIN Perttelin Peikot Suunnistusmatkat M75-1 09:35 M75-2 10:24 M75-1 11:26 M75-1 11:15 M75-1 09:21
65719 Hana Stehnova (1951) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering W65-1 09:35 W65-2 11:43 W65-2 10:23 W65-2 10:54 W65-2 10:00
70595 Ing-Marie Mozélius (1943) SWE Stora Tuna OK W70-1 09:35 W70-1 12:09 W70-1 11:22 W70-1 11:29 W70-1 11:12
75598 Kari Sollid (1938) NOR Verdal OK PWT Travel W75-1 09:35 W75-2 10:49 W75-1 10:08 W75-1 10:39 W75-2 10:48
45085 Mait Rooden (1971) EST Jõhvikas M45-2 09:35 M45-2 10:56 M45-2 11:14 M45-2 12:05 M45-2 10:43
65352 Mauri Tolvanen (1948) FIN Leppävaaran Sisu M65-2 09:35 M65-3 12:23 M65-4 10:15 M65-4 11:00 M65-1 09:43
70321 Kalevi Moisio (1945) FIN Turun Suunnistajat M70-2 09:35 M70-3 10:46 M70-3 11:24 M70-3 11:44 M70-1 10:15
75154 Jb Larsson (1938) SWE OK Löftan Per Nordahl AB M75-2 09:35 M75-2 10:37 M75-3 12:13 M75-3 12:45 M75-3 09:21
50558 Olga Zolnikova (1963) RUS Tyumen W50-2 09:35 W50-1 10:59 W50-2 13:14 W50-2 12:15 W50-2 10:50
65641 Anu Saue (1950) EST Hiiumaa OK W65-2 09:35 W65-1 10:10 W65-3 10:24 W65-3 10:53 W65-2 11:26
70546 Torill Nebell Mikkelsen (1946) NOR Berger og Svelvik o-lag PWT Travel W70-2 09:35 W70-1 11:34 W70-1 11:13 W70-1 11:38 W70-1 10:06
70132 Hans Sahlberg (1943) SWE Långhundra M70-3 09:35 M70-3 10:12 M70-5 12:26 M70-5 12:39 M70-3 09:29
70629 May-Sofie Olsson (1945) SWE Forserums SOK Per Nordahl AB W70-3 09:35 W70-2 11:28 W70-1 11:34 W70-1 11:17 W70-1 09:00
60062 Edmundas Gylys (1953) LTU OK Dainava M60-4 09:35 M60-3 12:09 M60-3 12:03 M60-3 11:54 M60-3 11:03
65101 Gheorghe Balmus (1951) MDA Dinamo OLD Dinamo OLD M65-4 09:35 M65-4 10:19 M65-2 10:52 M65-2 10:23 M65-5 10:29
40105 Alexandr Markov (1976) RUS Legenda M40-1 09:36 M40-1 12:13 M40-1 13:04 M40-1 12:22 M40-1 10:15
50076 Pigarev Konstantin (1964) RUS Mile sport M50-1 09:36 M50-2 10:46 M50-1 11:02 M50-1 10:02 M50-2 10:29
60024 David Roach (1956) LUX South London Orienteers M60-1 09:36 M60-3 11:34 M60-1 11:24 M60-1 12:33 M60-3 10:51
65131 Pekka Pietilä (1951) FIN Kangasala SK pm M65-1 09:36 M65-1 11:13 M65-2 10:12 M65-2 11:03 M65-1 09:09
70085 Bror Fureskog (1946) SWE Alfta ösa ok M70-1 09:36 M70-2 11:08 M70-4 11:47 M70-4 10:59 M70-3 10:57
75073 Henry Sundsetvik (1940) NOR Trollelg OL PWT Travel M75-1 09:36 M75-2 11:36 M75-2 10:54 M75-2 11:43 M75-1 09:41
65732 Margareta Brynhildsen (1947) NOR Stokke IL W65-1 09:36 W65-3 12:12
70665 Inger Lise Bjordal (1943) NOR Oppsal orientering PWT Travel W70-1 09:36 W70-2 10:47 W70-1 11:05 W70-1 11:46 W70-2 12:12
75578 Elisabeth Lundqvist (1938) SWE GMOK W75-1 09:36 W75-2 11:07 W75-2 10:04 W75-2 10:42 W75-2 11:30
45084 Guntis Arnicans (1968) LAT A2 M45-2 09:36 M45-2 11:46 M45-1 11:17 M45-1 12:01 M45-1 11:03
65277 Jarl-Erik Palm (1950) SWE Kjula IF Per Nordahl AB M65-2 09:36 M65-4 10:25 M65-1 10:55 M65-1 10:20 M65-5 10:09
70135 Rudolf Kellenberger (1945) SUI OLG St.Gallen/Appenzell DOMINO Tours M70-2 09:36 M70-1 11:44 M70-3 11:19 M70-3 11:49 M70-2 09:35
75085 Rein Kannike (1941) EST Naage M75-2 09:36 M75-2 10:52 M75-3 12:16 M75-3 12:42 M75-2 09:39
50615 Sinikka Salmenkylä (1963) FIN Helsingin Suunnistajat Tuuli Team W50-2 09:36 W50-2 12:05
65532 Merete Ravnshøj Andersen (1951) DEN Herlufsholm W65-2 09:36 W65-1 10:34 W65-2 10:20 W65-2 10:57 W65-2 09:18
70639 Sonia Johansson (1942) SWE Kvarnsvedens GoIF OK Per Nordahl AB W70-2 09:36 W70-2 11:27 W70-1 11:43 W70-1 11:08 W70-2 12:42
70043 Jorma Kemppi (1944) FIN Navi senior M70-3 09:36 M70-1 11:55 M70-2 12:09 M70-2 12:53 M70-1 11:03
70674 Margaret Duguid (1946) AUS Illawarra Kareelah Orienteers W70-3 09:36 W70-1 11:20 W70-3 12:04 W70-3 11:48 W70-2 10:48
60226 Alain Juan (1953) SUI ANCO Swiss O Tours M60-4 09:36 M60-1 10:53 M60-4 12:27 M60-4 11:29 M60-3 11:45
65289 Bernt Åström (1950) SWE Västerås SOK Per Nordahl AB M65-4 09:36 M65-5 11:42 M65-2 11:10 M65-2 10:05 M65-4 11:15
40054 Tuomas Johansson (1976) FIN Helsingin Suunnistajat Rastiretki M40-1 09:37 M40-2 12:40 M40-2 12:22 M40-2 13:00 M40-1 10:53
50046 Ihor Kozlov (1963) UKR OK Carnika M50-1 09:37 M50-2 11:07 M50-1 10:50 M50-1 10:14 M50-2 09:41
60054 Markku Pietikäinen (1952) FIN Joutsenon Kullervo M60-1 09:37 M60-1 11:14 M60-3 12:17 M60-3 11:40 M60-1 10:17
65053 Andrzej Wysocki (1951) POL MUKS Gliwice M65-1 09:37 M65-3 12:32 M65-3 10:56 M65-3 10:19 M65-4 10:57
70284 Juhani Jokinen (1942) FIN Maarian Mahti PWT Travel M70-1 09:37 M70-2 10:48 M70-3 11:27 M70-3 11:41 M70-1 10:45
75174 Mats Eriksson (1938) SWE Sala OK Lalle Idrott & resor M75-1 09:37 M75-2 11:39 M75-3 12:08 M75-3 12:50 M75-1 10:49
65666 Margaretha Svensson (1950) SWE OK Vilse 87 WWOP W65-1 09:37 W65-1 11:15
70531 Vaira Černiševa (1945) LAT Ziemeļkurzeme OK W70-1 09:37 W70-2 10:23 W70-1 11:45 W70-1 11:06 W70-2 11:54
75551 Elena Krylatykh (1939) RUS Moscow Dinamo W75-1 09:37 W75-2 11:17 W75-2 10:25 W75-2 10:21 W75-2 11:58
45119 Sergiu Deliu (1969) MDA Dinamo OLD Dinamo OLD M45-2 09:37 M45-2 11:12 M45-2 11:29 M45-2 11:50 M45-2 10:39
65347 Philipp Huguenin (1947) SUI OLC Kakowa DOMINO Tours M65-2 09:37 M65-4 10:13 M65-5 10:41 M65-5 10:33 M65-5 09:59
70351 Christer Sandh (1946) SWE OK Roxen Lalle Resor M70-2 09:37 M70-1 12:34 M70-2 12:29 M70-2 12:33 M70-1 11:33
75064 Toshio Onoye (1939) JPN OLP Hyogo M75-2 09:37 M75-1 12:13 M75-2 10:58 M75-2 11:39 M75-1 09:23
50599 Anita Wehlin (1963) SWE Skogspojkarnas OK Per Nordahl AB W50-2 09:37 W50-1 11:53 W50-1 13:16 W50-1 12:13 W50-1 10:58
65616 Marja Kanerva (1948) FIN Rasti-Jyry Seppo Jyry W65-2 09:37 W65-3 11:43 W65-2 10:08 W65-2 11:09 W65-3 10:56
70680 Seiko Shiba (1943) JPN OLP HYOGO JNT W70-2 09:37 W70-2 10:54 W70-2 11:02 W70-2 10:48 W70-2 11:14
70056 Mogens Hansen (1942) DEN OK Skaermen M70-3 09:37 M70-1 12:35 M70-2 12:52 M70-2 12:10 M70-2 11:03
70574 Tuula Kaasalainen (1946) FIN Suunta-Sepot Neon Sport W70-3 09:37 W70-1 12:05 W70-1 11:47 W70-1 11:04 W70-2 10:18
60142 Esa Laine (1954) FIN Tampereen Pyrintö TP M60-4 09:37 M60-3 11:37 M60-2 12:34 M60-2 11:23 M60-2 10:47
65214 Pertti Salmenoja (1949) FIN Hirvensalon Heitto M65-4 09:37 M65-3 11:50 M65-2 10:33 M65-2 10:42 M65-1 09:49
40028 Vasili Kamisarenka (1973) BLR OK "ERIDAN" M40-1 09:38 M40-2 12:17 M40-2 12:30 M40-2 12:52 M40-2 09:49
50108 Tomas Navalinskas (1965) LTU OSK Devyni DELA M50-1 09:38 M50-2 10:25 M50-3 10:44 M50-3 10:19 M50-2 09:57
60028 Richard Breseman (1955) USA Cascade Orienteering Club M60-1 09:38 M60-2 10:44 M60-1 11:26 M60-1 12:31 M60-2 10:45
65387 Enn Kuusik (1948) EST Rakvere OK M65-1 09:38 M65-4 10:53 M65-5 10:11 M65-5 11:03 M65-3 10:53
70299 Mark Van Bruggen (1946) BEL Trol Belgium Trol Belgium M70-1 09:38 M70-4 10:04 M70-5 12:12 M70-5 12:53 M70-4 10:45
75179 Illés Vilmos (1940) HUN Budapest SSC /Hungary M75-1 09:38 M75-2 10:10 M75-1 11:05 M75-1 11:36 M75-3 09:05
65647 Tuuli Kastemaa (1947) FIN Hirvensalon Heitto Daniel's Travels W65-1 09:38 W65-3 12:09 W65-3 11:14 W65-3 10:03 W65-3 10:28
70630 Torill Svendsen (1944) SWE Frosta OK Per Nordahl AB W70-1 09:38 W70-1 12:00 W70-3 11:30 W70-3 12:22 W70-1 10:40
75510 Maie Abram (1939) EST OK Ilves Orientuur W75-1 09:38 W75-2 11:03 W75-1 10:28 W75-1 10:19 W75-1 10:38
45039 Vadim Balandin (1968) RUS ULYANOVSK M45-2 09:38 M45-2 11:00 M45-2 11:34 M45-2 11:45 M45-2 10:25
65224 Lembit Nöps (1951) EST OK ILVES M65-2 09:38 M65-3 12:18 M65-3 10:22 M65-3 10:53 M65-3 10:59
70106 Helge Bjaaland (1942) NOR Heming orientering PWT Travel M70-2 09:38 M70-3 10:51 M70-1 12:21 M70-1 12:35 M70-1 09:51
75103 Seppo Jokipelto (1940) FIN HU-46 Rastiretki M75-2 09:38 M75-2 11:07 M75-3 12:09 M75-3 12:49 M75-1 10:01
50542 Ivi Õunapuu (1965) EST OK Okas W50-2 09:38 W50-1 11:23 W50-1 13:12 W50-1 12:17 W50-2 09:28
65526 Eva Halvarson (1947) SWE OK Kåre Lalle Idrott&resor W65-2 09:38 W65-2 12:29 W65-1 10:37 W65-1 10:41 W65-1 11:04
70569 Anne Jundas (1946) EST Jõhvikas W70-2 09:38 W70-1 11:13 W70-3 12:20 W70-3 11:32 W70-1 09:04
70021 Kåre Thorbjørnsen (1946) NOR Larvik OK TT-TUR M70-3 09:38 M70-4 10:46 M70-1 12:52 M70-1 12:04 M70-2 10:51
70564 Else Raadal (1944) NOR Fana IL PWT Travel W70-3 09:38 W70-2 10:11 W70-1 11:39 W70-1 11:12 W70-2 12:00
60281 Sergei Negin (1954) RUS NEVA M60-4 09:38 M60-3 11:45 M60-3 11:34 M60-3 12:23 M60-4 10:51
65310 Ian Fletcher (1947) AUS Orienteering Western Australia Orienteering Western Australia M65-4 09:38 M65-3 12:30 M65-4 11:15 M65-4 10:00 M65-3 10:01
40077 Torgny Lindström (1973) SWE Ronneby OK Per Nordahl AB M40-1 09:39 M40-1 11:43 M40-2 12:55 M40-2 12:27 M40-1 11:37
50169 Matti Huttunen (1966) FIN Pihkaniskat M50-1 09:39 M50-2 10:02 M50-3 10:15 M50-3 10:48 M50-3 11:53
60030 Gerrit Van De Riet (1956) NED OLifant M60-1 09:39 M60-1 10:30 M60-1 11:27 M60-1 12:30 M60-1 09:17
65232 Vladimir Kopeikin (1948) RUS Tver Rus-Veteran M65-1 09:39 M65-1 10:38 M65-1 10:19 M65-1 10:56 M65-1 09:27
70185 Terry Bluett (1946) AUS Bennelong Northside Orienteers M70-1 09:39 M70-1 11:33 M70-2 12:55 M70-2 12:07 M70-2 10:23
75050 Uladzimir Kandratsyeu (1938) BLR Belaya Rus M75-1 09:39 M75-2 10:51 M75-2 10:48 M75-2 11:49 M75-2 09:19
65618 Jenny Wren (1950) GBR Border Liners OC W65-1 09:39 W65-1 10:51 W65-3 10:36 W65-3 10:41 W65-2 11:32
70551 Katharina Mo Berge (1944) NOR Freidig PWT Travel W70-1 09:39 W70-1 12:18 W70-3 12:17 W70-3 11:35 W70-1 11:34
75570 Eva Von Heijne (1940) SWE Sigtuna OK Per Nordahl AB W75-1 09:39 W75-2 11:11 W75-2 10:41 W75-2 10:05 W75-1 11:24
45124 Antero Pulli (1970) FIN Rajamäen Rykmentti SK Rintterit M45-2 09:39 M45-1 12:17
65156 Harri Mäkelä (1948) FIN Suunta-Sepot Neon Sport M65-2 09:39 M65-2 10:46 M65-5 10:33 M65-5 10:41 M65-2 11:37
70200 Sven-Olof Backman (1946) FIN IK Falken Daniel's Travels M70-2 09:39 M70-2 11:24 M70-3 11:37 M70-3 11:31 M70-1 09:55
75143 Alf Olsson (1941) SWE Forserums SOK Per Nordahl AB M75-2 09:39 M75-2 11:22 M75-3 12:35 M75-3 12:23 M75-2 11:27
50554 Tiina Äijälä (1964) FIN Kangasala SK TP W50-2 09:39 W50-1 11:05 W50-2 13:05 W50-2 12:24 W50-1 10:44
65515 Ellen Bjerva (1947) NOR Drangedal o-lag TT-TUR W65-2 09:39 W65-3 11:49 W65-3 10:38 W65-3 10:39 W65-3 10:20
70683 Barbro Börjeson (1946) SWE OK Skogshjortarna WWOP W70-2 09:39 W70-1 11:43 W70-1 11:03 W70-1 11:48 W70-1 09:42
70238 Heikki Pitkänen (1945) FIN Jämsän Retki-Veikot Suunnistusmatkat M70-3 09:39 M70-3 10:07 M70-1 12:53 M70-1 12:03 M70-2 09:11
70663 Carina Lindman (1944) SWE Finspångs SOK Per Nordahl AB W70-3 09:39 W70-1 12:08 W70-2 10:33 W70-2 11:17 W70-1 10:08
60220 Jens Fladberg (1952) DEN Herlufsholm OK Per Nordahl AB M60-4 09:39 M60-3 11:33 M60-3 12:06 M60-3 11:51 M60-4 10:57
65060 Aleksandr Maslov (1949) RUS M65-4 09:39 M65-1 10:31 M65-3 10:46 M65-3 10:29 M65-2 10:13
40080 Martin Kaup (1975) EST Telia Spordiklubi M40-1 09:40 M40-1 12:01 M40-1 13:01 M40-1 12:25 M40-1 10:39
50039 Ryhor Latakurski (1964) BLR KSO Turlan M50-1 09:40 M50-2 10:22 M50-3 10:09 M50-3 10:54 M50-2 09:45
60207 Sauli Konttila (1955) FIN Kannuksen Ura Suunnistusmatkat M60-1 09:40 M60-1 10:54 M60-4 11:44 M60-4 12:12 M60-1 10:51
65244 Rolf Eklund (1947) FIN Helsingin Suunnistajat Suunnistusmatkat M65-1 09:40 M65-2 11:05 M65-4 10:45 M65-4 10:30 M65-4 11:29
70076 Hans Karlsson (1943) SWE Bjursås OK Lalle M70-1 09:40 M70-2 10:13 M70-5 12:21 M70-5 12:44 M70-2 11:09
75168 Jon Fougner (1940) NOR Heming orientering PWT Travel M75-1 09:40 M75-1 11:00 M75-3 12:56 M75-3 12:02 M75-1 09:25
65533 Jan Candy (1949) AUS Orienteering WA Orienteering WA W65-1 09:40 W65-1 10:09 W65-3 10:27 W65-3 10:50 W65-2 09:38
70625 Kirsti Kuutti (1945) FIN Perttelin Peikot Suunnistusmatkat W70-1 09:40 W70-1 11:18 W70-1 11:02 W70-1 11:49 W70-2 13:00
75539 Pirkko Raunemaa (1939) FIN Helsingin Suunnistajat Tuuli Team W75-1 09:40 W75-2 10:57 W75-1 10:34 W75-1 10:13 W75-2 11:08
45070 Tönu Illaru (1971) EST Peräkylän Ponnistus M45-2 09:40 M45-1 12:05 M45-2 12:06 M45-2 11:13 M45-2 09:55
65324 Tor Sorevik (1951) NOR Tif Viking PWT Travel M65-2 09:40 M65-2 10:31 M65-4 10:54 M65-4 10:21 M65-1 10:03
70158 Iurii Ivanovskii (1946) RUS EVEREST-RUSSIA,LO M70-2 09:40 M70-2 10:19 M70-3 11:21 M70-3 11:47 M70-3 11:05
75013 Oddvar Gjelstad (1938) NOR Sandefjord OK TT-TUR M75-2 09:40 M75-2 11:10 M75-3 12:07 M75-3 12:51 M75-2 11:33
50524 Hana Sochorova (1962) CZE SKOB Havířov Hana Orienteering W50-2 09:40 W50-2 11:47 W50-2 12:19 W50-2 13:10 W50-2 09:18
65655 Ulla Kurvinen (1951) FIN Hiidenkiertäjät Daniel's Travels W65-2 09:40 W65-2 11:53 W65-3 10:16 W65-3 11:01 W65-2 11:38
70579 Ingrid Solveig Lome-Hagman (1944) NOR Kolbotn og Skimt PWT Travel W70-2 09:40 W70-1 11:16 W70-2 11:15 W70-2 10:35 W70-1 09:26
70280 Björn Ekholm (1943) SWE Västerås SOK Per Nordahl AB M70-3 09:40 M70-3 10:37 M70-4 11:50 M70-4 10:56 M70-4 12:43
70594 Galina Vershinina (1945) RUS RUS Veteran W70-3 09:40 W70-1 12:26 W70-3 12:08 W70-3 11:44 W70-1 11:40
60071 Pekka Pulkkinen (1956) FIN Joutsenon Kullervo M60-4 09:40 M60-1 10:45 M60-4 11:23 M60-4 12:33 M60-1 11:07
65076 Raimo Kaukiainen (1951) FIN HU-46 HU-46 M65-4 09:40 M65-3 12:35 M65-1 10:15 M65-1 11:00 M65-2 10:49
40132 Evgenii Rogovskii (1976) RUS M40-1 09:41 M40-1 11:49 M40-2 12:42 M40-2 12:40 M40-1 10:33
50116 Toomas Mast (1964) EST HOK M50-1 09:41 M50-2 11:22 M50-3 10:28 M50-3 10:35 M50-1 11:15
60090 Andrew Cox (1956) IRL Wato M60-1 09:41 M60-2 10:32 M60-1 11:29 M60-1 12:28 M60-4 11:15
65114 Finn-Morten Aarstad (1947) NOR Stavanger OK PWT Travel M65-1 09:41 M65-2 10:50 M65-2 10:30 M65-2 10:45 M65-2 10:31
70242 Jussi Kankaanpää (1945) FIN Rasti-Jussit Suunnistusmatkat M70-1 09:41 M70-4 11:14 M70-1 12:32 M70-1 12:24 M70-2 11:21
75057 Lars Ahlstrom (1938) SWE Vasteras SOK PWT Travel M75-1 09:41 M75-2 11:03 M75-2 11:10 M75-2 11:27 M75-2 10:25
65692 Ann-Marie Rees Andersson (1949) SWE Enebybergs IF Per Nordahl AB W65-1 09:41 W65-1 10:18 W65-1 10:34 W65-1 10:44 W65-1 09:16
70636 Lilian Samuelsson (1944) SWE Kungälvs OK Per Nordahl AB W70-1 09:41 W70-2 10:02 W70-3 11:45 W70-3 12:07 W70-2 12:58
75559 Siv Frölund (1941) SWE Haninge SOK Per Nordahl AB W75-1 09:41 W75-2 10:47 W75-1 10:13 W75-1 10:34 W75-2 11:36
45117 Antonio Jose Garcia Guerrero (1970) ESP COMA M45-2 09:41 M45-1 11:45 M45-2 11:44 M45-2 11:35 M45-2 11:39
65315 Raymond Finlay (1951) GBR Fermo M65-2 09:41 M65-2 10:21 M65-5 11:03 M65-5 10:11 M65-3 11:33
70191 Gunnar Löfkvist (1944) SWE Bjursås OK Lalle M70-2 09:41 M70-3 10:41 M70-5 12:50 M70-5 12:15 M70-1 09:39
75055 Govert Heede (1938) DEN Ballerup OK PWT Travel M75-2 09:41 M75-2 11:31 M75-2 11:30 M75-2 11:07 M75-2 09:25
50517 Brigitta Josef (1966) SUI OLG Suhr rahnjosef W50-2 09:41 W50-2 11:33 W50-2 12:26 W50-2 13:03 W50-2 09:12
65720 Veroslava Kupcova (1948) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering W65-2 09:41 W65-2 12:14 W65-2 11:07 W65-2 10:10 W65-2 10:12
70618 Pirkko-Liisa Kontio (1942) FIN Maarian Mahti Suunnistusmatkat W70-2 09:41 W70-2 10:30 W70-3 12:23 W70-3 11:29 W70-2 10:34
70083 Ats Virumäe (1946) EST OK Võru M70-3 09:41 M70-4 10:26 M70-1 12:28 M70-1 12:28 M70-2 09:31
70681 Brit Friden (1944) NOR Trollelg PWT Travel W70-3 09:41 W70-2 11:16 W70-2 10:51 W70-2 10:59 W70-1 09:32
60202 Jonathan Howell (1952) GBR WCH M60-4 09:41 M60-2 10:59 M60-2 11:41 M60-2 12:16 M60-3 10:29
65316 Anders Bjorkaas (1950) NOR Askvoll og Holmedal IL PWT Travel M65-4 09:41 M65-4 10:31 M65-4 10:09 M65-4 11:06 M65-5 09:41
40070 Jani Virta (1976) FIN OK Trian M40-1 09:42 M40-1 12:31 M40-2 13:13 M40-2 12:09 M40-1 11:49
50135 José Bolrão (1964) POR COC-Clube de Orientação do Centro M50-1 09:42 M50-2 10:28 M50-3 10:10 M50-3 10:53 M50-2 09:27
60195 Nils Nöjd (1952) SWE Alfta Ösa OK WWOP M60-1 09:42 M60-4 11:57 M60-4 12:34 M60-4 11:22 M60-4 09:53
65037 Lennart Barkestam (1949) SWE IK Hakarpspojkarna M65-1 09:42 M65-2 10:00 M65-3 10:36 M65-3 10:39 M65-4 10:17
70095 Leif Roald Rohjell (1944) NOR Byaasen PWT Travel M70-1 09:42 M70-1 12:03 M70-2 12:04 M70-2 12:58 M70-4 12:59
75070 Jaakko Reini (1941) FIN Tikkakosken Suunnistajat Neon Sport M75-1 09:42 M75-2 10:15 M75-3 13:01 M75-3 11:57 M75-1 09:55
65686 Anne Stoor (1949) FIN Kokkolan Suunnistajat Suunnistusmatkat W65-1 09:42 W65-1 10:57 W65-1 10:45 W65-1 10:33 W65-2 11:28
70661 Janet Fletcher (1946) AUS Orienteering Western Australia Orienteering Western Australia W70-1 09:42 W70-1 11:30 W70-1 11:33 W70-1 11:18 W70-2 10:24
75535 Asbjorg Bjorlo (1941) NOR Gimle IF PWT Travel W75-1 09:42 W75-2 11:19 W75-1 10:38 W75-1 10:09 W75-2 11:44
45151 Sinan Sen (1968) TUR Istanbul Orienteering SK. M45-2 09:42 M45-2 11:10 M45-2 11:48 M45-2 11:31 M45-2 10:47
65164 Touko Tuomola (1950) FIN Rasti 88 Tuuli Team M65-2 09:42 M65-2 11:06 M65-3 10:58 M65-3 10:17 M65-2 11:03
70329 Ilkka Vuorinen (1944) FIN RastiPiikkiö Rastiretki M70-2 09:42 M70-4 10:20 M70-5 12:35 M70-5 12:30 M70-4 12:45
75060 Oleg Zhukov (1938) RUS Rus-Veteran Rus-Veteran M75-2 09:42 M75-2 11:43 M75-2 11:00 M75-2 11:37 M75-2 11:31
50510 Salme Fuller (1964) AUS Illawarra Kareelah Orienteers W50-2 09:42 W50-1 11:19 W50-2 12:56 W50-2 12:33 W50-2 10:14
65567 Monica Påhlstorp (1947) SWE Emmaboda/Verda OK W65-2 09:42 W65-1 10:52 W65-3 10:15 W65-3 11:02 W65-2 11:44
70651 Elvy Peterson (1943) SWE Sundsvalls OK Per Nordahl AB W70-2 09:42 W70-2 11:12 W70-3 11:51 W70-3 12:01 W70-2 13:04
70334 Edvin Helle (1946) NOR Askvoll og Holmedal IL PWT Travel M70-3 09:42 M70-1 12:15 M70-4 11:37 M70-4 11:09 M70-1 09:57
70627 Brigitte Alsén (1944) SWE OK Roxen Per Nordahl AB W70-3 09:42 W70-2 10:13
60231 Stig Andersson (1952) SWE OK Linné Lalle M60-4 09:42 M60-2 10:39 M60-4 12:15 M60-4 11:41 M60-1 10:43
65201 Toivo Saue (1948) EST Hiiumaa OK M65-4 09:42 M65-1 10:56 M65-5 10:49 M65-5 10:25 M65-1 10:35
40095 Hing Shing Danny Chu (1968) HKG Hong Kong Orienteering Club (HKOC) HKOC M40-1 09:43 M40-2 12:18 M40-1 12:24 M40-1 13:02 M40-2 09:19
50156 Seppo Konttajärvi (1964) FIN SK Uranus M50-1 09:43 M50-1 11:22 M50-2 10:33 M50-2 10:30 M50-1 10:43
60201 Bård Natvig (1955) NOR Nittedal Orientering M60-1 09:43 M60-3 12:42 M60-2 11:32 M60-2 12:25 M60-2 10:39
65255 Aarne Mörsky (1949) FIN Lahden Työväen Hiihtäjät Suunnistusmatkat M65-1 09:43 M65-3 11:37 M65-3 10:44 M65-3 10:31 M65-3 09:29
70192 Christer Westberg (1943) SWE IFK Göteborg Lalle M70-1 09:43 M70-3 10:15 M70-4 11:39 M70-4 11:07 M70-4 11:03
75209 Jan Mikulecký (1938) CZE OK99 Hradec Králové M75-1 09:43 M75-1 11:27 M75-3 12:01 M75-3 12:57 M75-2 11:03
65528 Leili Prans (1951) EST OK Ilves Orientuur W65-1 09:43 W65-2 12:25 W65-3 11:06 W65-3 10:11 W65-2 10:02
70685 Gry Bruland Vraale (1946) NOR IF Sturla PWT Travel W70-1 09:43 W70-2 10:56 W70-2 10:35 W70-2 11:15 W70-2 11:50
75527 Anna Britt Larsson (1937) SWE vasteraas SOK PWT Travel W75-1 09:43 W75-1 11:22 W75-1 10:11 W75-1 10:36 W75-2 12:04
45050 Tomasz Michalak (1969) POL KS Spójnia Warszawa M45-2 09:43 M45-1 11:59 M45-2 11:57 M45-2 11:22 M45-2 11:55
65279 Kjell Eriksson (1947) SWE OK Djerf Per Nordahl AB M65-2 09:43 M65-3 12:28 M65-1 11:15 M65-1 10:00 M65-1 09:37
70180 Ants Tamm (1943) EST TON M70-2 09:43 M70-4 11:05 M70-3 11:15 M70-3 11:53 M70-2 10:05
75131 Seppo Paavola (1938) FIN Epilän Esa Suunnistusmatkat M75-2 09:43 M75-1 11:13 M75-1 11:31 M75-1 11:10 M75-1 10:09
50581 Auli Hovikorpi (1963) FIN Hämeenlinnan Suunnistajat Daniel's Travels W50-2 09:43 W50-2 12:03 W50-1 12:52 W50-1 12:37 W50-1 10:22
65539 Tamara Ovsiannikova (1948) RUS Rus-Veteran Rus-Veteran W65-2 09:43 W65-1 11:19 W65-2 11:03 W65-2 10:14 W65-1 11:42
70582 Antonina Baranova (1945) RUS Kazan W70-2 09:43 W70-2 10:09 W70-2 11:12 W70-2 10:38 W70-2 11:10
70230 Severi Halkosaari (1946) FIN Nivalan Suunnistajat Suunnistusmatkat M70-3 09:43 M70-2 10:50 M70-4 11:55 M70-4 10:51 M70-1 09:47
70621 Leena Paatero (1943) FIN Espoon Suunta Suunnistusmatkat W70-3 09:43 W70-1 12:17 W70-2 10:57 W70-2 10:53 W70-1 11:02
60145 Risto Höglund (1955) FIN Rakas 1 M60-4 09:43 M60-2 10:51 M60-2 11:46 M60-2 12:11 M60-2 11:19
65278 Bo Karlsson (1949) SWE Ljungskile FK Per Nordahl AB M65-4 09:43 M65-1 10:26 M65-5 10:32 M65-5 10:42 M65-2 10:57
40037 Robert Fredriksen (1972) NOR Notodden OL PWT Travel M40-1 09:44 M40-1 11:35 M40-2 12:57 M40-2 12:25 M40-2 10:49
50081 Michael Thierolf (1962) GER TSG Bad König M50-1 09:44 M50-1 12:01 M50-3 10:57 M50-3 10:06 M50-1 11:45
60294 Pentti Viitanen (1956) FIN RastiPiikkiö Rastiretki M60-1 09:44 M60-4 12:01 M60-3 12:32 M60-3 11:25 M60-3 09:35
65391 Philip Hawkes-Teeter (1947) USA EMPO M65-1 09:44 M65-5 11:49 M65-4 10:03 M65-4 11:12 M65-5 09:57
70041 Ole Svendsen (1943) DEN OK Roskilde M70-1 09:44 M70-4 10:24 M70-5 12:20 M70-5 12:45 M70-4 10:55
75031 Rudolf Serebrykov (1939) RUS M75-1 09:44 M75-1 11:21 M75-3 12:46 M75-3 12:12 M75-2 10:45
65607 Stina Marie Elfving (1950) NOR Byaasen IL PWT Travel W65-1 09:44 W65-2 12:37 W65-2 10:48 W65-2 10:29 W65-1 09:36
70649 Ulla Sönsteröd (1944) SWE SOK 68 Per Nordahl AB W70-1 09:44 W70-1 11:15 W70-1 11:40 W70-1 11:11 W70-2 12:48
75594 Ulrike Roder (1940) AUT HSV Ried W75-1 09:44 W75-1 11:42 W75-1 10:10 W75-1 10:37 W75-1 10:58
45120 Arto Laaksonen (1969) FIN UNO SK M45-2 09:44 M45-2 11:14 M45-1 12:14 M45-1 11:04 M45-2 10:57
65074 Ricardas Izokaitis (1950) LTU OK Dainava M65-2 09:44 M65-4 11:04 M65-1 10:46 M65-1 10:29 M65-2 09:49
70022 Magnar Øvreås (1942) NOR Botne SK TT-TUR M70-2 09:44 M70-2 10:14 M70-3 11:16 M70-3 11:52 M70-4 12:17
75142 Mats Birgersson (1937) SWE Forserums SOK Per Nordahl AB M75-2 09:44 M75-2 11:01 M75-1 11:15 M75-1 11:26 M75-2 11:11
50565 Ute Wiedenfeld (1962) GER SSV Planeta Radebeul SSV Planeta Radebeul W50-2 09:44 W50-2 12:15 W50-1 12:33 W50-1 12:56 W50-2 10:24
65648 Raija Haasto (1950) FIN HIrvensalon Heitto Daniel's Travels W65-2 09:44 W65-3 12:31 W65-2 10:38 W65-2 10:39 W65-2 09:36
70677 Inger Dohlen (1944) NOR Raumar Orientering PWT Travel W70-2 09:44 W70-1 11:40 W70-2 10:54 W70-2 10:56 W70-2 12:38
70046 Lars-Olof Karlsson (1944) SWE Växjö OK M70-3 09:44 M70-4 10:36 M70-5 12:02 M70-5 13:03 M70-4 11:43
70513 Astrid Gjelstad (1946) NOR Sandefjord OK TT-TUR W70-3 09:44 W70-2 10:46 W70-3 12:05 W70-3 11:47 W70-2 10:28
60088 Per Dag Nordkvelde (1953) NOR Hedrum o-lag PWT Travel M60-4 09:44 M60-3 11:49 M60-1 11:41 M60-1 12:16 M60-3 09:07
65257 Aimo Partanen (1947) FIN Nilsian Nujakka Suunnistusmatkat M65-4 09:44 M65-4 10:41 M65-2 11:04 M65-2 10:11 M65-3 09:57
40093 Andrei Semenkov (1976) EST Eesti Kaitsevägi M40-1 09:45 M40-2 12:15 M40-2 12:29 M40-2 12:53 M40-2 09:53
50165 Christer Borg (1963) SWE Göteborg-Majorna OK M50-1 09:45 M50-1 11:01 M50-1 10:20 M50-1 10:44 M50-1 09:53
60275 Nikolay Glazyrin (1954) RUS ARINA Nizhny Novgorod M60-1 09:45 M60-3 12:34 M60-1 11:47 M60-1 12:10 M60-2 09:17
65038 Ian Cooper (1947) GBR South Yorkshire Orienteers M65-1 09:45 M65-2 11:10 M65-5 10:44 M65-5 10:30 M65-3 11:13
70320 Olli Lehtinen (1945) FIN Turun Suunnistajat M70-1 09:45 M70-1 12:43
75165 Ingolf Dybvik (1940) NOR Stord PWT Travel M75-1 09:45 M75-1 11:39 M75-2 11:43 M75-2 10:54 M75-2 09:43
65659 Vappu Hyvärinen (1951) FIN Saarijärven Pullistus Daniel's Travels W65-1 09:45 W65-1 11:03 W65-3 10:47 W65-3 10:30 W65-1 11:44
70624 Hellevi Haarala (1945) FIN Liperin Taimi Suunnistus Suunnistusmatkat W70-1 09:45 W70-2 11:20 W70-2 11:05 W70-2 10:45 W70-2 11:44
45040 Raivo Laanemets (1968) EST TON M45-2 09:45 M45-2 11:08 M45-1 11:56 M45-1 11:22 M45-2 09:47
65080 Jimmy Hoen (1950) DEN Ballerup Orienterings Klub M65-2 09:45 M65-3 11:38 M65-4 10:47 M65-4 10:28 M65-4 11:09
70248 Björn Ahlnér (1945) SWE Göteborg-Majorna OK Per Nordahl AB M70-2 09:45 M70-4 10:50 M70-3 11:22 M70-3 11:46 M70-4 12:41
75016 Steinar Ruud (1939) NOR Konnerud IL TT-TUR M75-2 09:45 M75-2 11:46 M75-1 10:51 M75-1 11:50 M75-2 10:59
50580 Anu Järv (1964) EST MARU W50-2 09:45 W50-1 11:11 W50-1 12:58 W50-1 12:31 W50-1 10:06
65537 Reet Rohi (1949) EST OK Okas W65-2 09:45 W65-2 11:32 W65-3 10:34 W65-3 10:43 W65-2 10:44
70642 Bibbi Appelgren (1944) SWE Mariestads FK Per Nordahl AB W70-2 09:45 W70-1 11:25 W70-1 11:28 W70-1 11:23 W70-1 10:12
65005 Reserve M65-3 09:45
70030 Ross Barr (1946) AUS Garingal Orienteers M70-3 09:45 M70-2 11:20 M70-5 12:23 M70-5 12:42 M70-2 09:19
70540 Ethel Nord (1943) SWE Lindebygdens OK Lalleresan W70-3 09:45 W70-2 10:07 W70-2 11:04 W70-2 10:46 W70-2 12:56
60154 Paul Bolsens (1955) BEL Trol Belgium M60-4 09:45 M60-4 12:44 M60-3 12:30 M60-3 11:27 M60-4 10:45
65040 Sol Michel (1948) FRA OPA Montigny M65-4 09:45 M65-3 12:10 M65-3 10:54 M65-3 10:21 M65-5 10:31
40092 Vadim Stepanov (1973) RUS Moscow M40-1 09:46 M40-2 12:42 M40-1 12:57 M40-1 12:29 M40-2 10:35
50027 Eduard Zaripov (1966) RUS ULYANOVSK M50-1 09:46 M50-1 11:52 M50-1 10:26 M50-1 10:38 M50-1 11:29
60258 Dimitar Dimitrov (1955) BUL Brown team Bulgarian masters team M60-1 09:46 M60-2 10:36 M60-1 11:35 M60-1 12:22 M60-3 10:59
65396 Kanji Shikano (1947) JPN Gifu OLC NTA O Tour M65-1 09:46 M65-5 11:39 M65-1 10:43 M65-1 10:32 M65-2 09:09
70108 Bjorn Sandelien (1944) NOR Heming orientering PWT Travel M70-1 09:46 M70-4 10:00 M70-1 12:37 M70-1 12:19 M70-1 10:11
75192 Lars Roos (1939) SWE Attunda OK M75-1 09:46 M75-2 10:12 M75-3 13:02 M75-3 11:56 M75-3 09:09
65529 Zoya Zimina (1947) RUS Aeroflot W65-1 09:46 W65-2 12:19 W65-3 11:11 W65-3 10:06 W65-1 09:20
70515 Inger Elisabeth Kvaase (1943) NOR Bækkelaget SK TT-TUR W70-1 09:46 W70-2 10:32 W70-3 12:02 W70-3 11:50 W70-2 12:10
45041 Sigitas Šamanskas (1969) LTU OK Takas M45-2 09:46 M45-2 11:02 M45-1 12:05 M45-1 11:13 M45-2 11:41
65398 Risto Partanen (1947) FIN Hyvinkään Rasti M65-2 09:46 M65-3 11:58
70167 Osmo Peitsala (1943) FIN HS Laru M70-2 09:46 M70-3 11:06 M70-3 11:48 M70-3 11:20 M70-3 10:15
75037 Lev Migdalski (1939) EST RSK Johvikas M75-2 09:46 M75-2 11:13 M75-1 11:43 M75-1 10:58 M75-2 09:35
50576 Annette Bonde (1962) DEN Ballerup OK W50-2 09:46 W50-1 11:41 W50-1 13:03 W50-1 12:26 W50-1 09:42
65669 Kirsten Eggen (1947) NOR Fana IL PWT Travel W65-2 09:46 W65-3 12:34 W65-1 10:09 W65-1 11:09 W65-3 10:48
70623 Tytti Torp (1944) FIN Helsingin Suunnistajat Suunnistusmatkat W70-2 09:46 W70-1 11:55 W70-2 10:38 W70-2 11:12 W70-2 10:08
65006 Reserve M65-3 09:46
70325 Bernt Engström (1946) FIN Pargas IF Parainen M70-3 09:46 M70-3 11:07 M70-4 11:24 M70-4 11:22 M70-1 09:37
70522 Carol Pearce (1945) GBR DEVON W70-3 09:46 W70-1 12:14 W70-1 11:23 W70-1 11:28 W70-1 10:42
60253 Harri Viitasalo (1956) FIN Riihimäen Suunnistajat M60-4 09:46 M60-3 12:37 M60-3 12:29 M60-3 11:28 M60-3 11:11
65091 Tadeusz Wolejszo (1951) POL WAT M65-4 09:46 M65-5 11:52 M65-2 11:05 M65-2 10:10 M65-4 10:55
40031 Juhani Lehtinen (1975) FIN KauKa M40-1 09:47 M40-1 11:57 M40-2 12:58 M40-2 12:24 M40-1 10:29
50096 Vladimir Savinov (1964) EST SRD SK M50-1 09:47 M50-1 11:25 M50-3 11:02 M50-3 10:01 M50-1 10:51
60191 Mikko Hännikäinen (1953) FIN Itä-Päijänteen Rasti M60-1 09:47 M60-4 12:25 M60-2 12:22 M60-2 11:35 M60-2 09:35
65253 Juhani Matilainen (1950) FIN Nilsian Nujakka Suunnistusmatkat M65-1 09:47 M65-4 10:33 M65-3 10:07 M65-3 11:08 M65-2 09:33
70270 Stig Nydahl (1946) SWE Stigmännen-Karlshamns OK Per Nordahl AB M70-1 09:47 M70-3 10:25 M70-1 12:42 M70-1 12:14 M70-4 11:27
75102 Seppo Saario (1938) FIN MS Parma Rastiretki M75-1 09:47 M75-1 11:15 M75-1 11:54 M75-1 10:47 M75-1 09:27
65707 Lena Söderberg (1951) SWE OK Skogsfalken Per Nordahl AB W65-1 09:47 W65-1 11:09 W65-2 10:07 W65-2 11:10 W65-1 11:12
70648 Margareta Haraldsson (1944) SWE Sigtuna OK Per Nordahl AB W70-1 09:47 W70-2 11:26 W70-2 10:49 W70-2 11:01 W70-1 09:02
45060 Mark Ruda (1967) SWE OK Ravinen Lalle Idrott & Resor AB M45-2 09:47 M45-1 11:15 M45-2 12:08 M45-2 11:11 M45-2 11:59
65200 Aleksei Bazanov (1949) RUS azimut M65-2 09:47 M65-4 11:24 M65-2 10:05 M65-2 11:10 M65-2 11:31
70177 Jean-Pierre Van Der Cruys (1942) BEL FRSO-Belgium M70-2 09:47 M70-4 10:55 M70-2 12:44 M70-2 12:18 M70-4 12:39
75111 Karl-Erik Åbeg (1940) FIN Espoon Suunta Daniel's Travels M75-2 09:47 M75-2 10:22 M75-2 11:44 M75-2 10:53 M75-1 10:41
50589 Lea Pirttilä (1965) FIN Ounasvaaran hiihtoseura Suunnistusmatkat W50-2 09:47 W50-2 11:55 W50-2 12:30 W50-2 12:59 W50-2 09:34
65699 Rosa Johansson (1947) SWE IK Uven Per Nordahl AB W65-2 09:47 W65-2 12:11 W65-3 10:29 W65-3 10:48 W65-3 09:46
70547 Haldis Olaug Glendrage (1946) NOR Stavanger o-klubb PWT Travel W70-2 09:47 W70-1 12:16 W70-3 11:38 W70-3 12:14 W70-1 10:28
65110 Magnus Nataas (1947) NOR Bergen turnforening PWT Travel M65-3 09:47 M65-2 11:02 M65-2 10:21 M65-2 10:54 M65-3 10:57
70112 Tore Kiste (1945) NOR Nidarost OK PWT Travel M70-3 09:47 M70-2 11:25 M70-4 11:29 M70-4 11:17 M70-3 10:07
70533 Lisbeth Jensen (1944) DEN OK Skaermen W70-3 09:47 W70-1 11:56 W70-2 10:48 W70-2 11:02 W70-2 12:32
60315 Colin Price (1953) AUS Central Coast M60-4 09:47 M60-2 10:11 M60-4 11:40 M60-4 12:16 M60-3 11:29
65385 Juhani Virtanen (1948) FIN Lounais-Hämeen rasti M65-4 09:47 M65-2 10:03 M65-2 11:00 M65-2 10:15 M65-2 11:11
40039 Chris Scott (1976) GBR Tout Azimut Fameck M40-1 09:48 M40-2 12:46 M40-1 13:00 M40-1 12:26 M40-2 09:23
50164 Petri Laaksonen (1965) FIN UNO SK M50-1 09:48 M50-1 11:37 M50-2 10:57 M50-2 10:06 M50-1 11:19
60278 Gert Schmidtko (1953) GER USC Magdeburg gertour.eu M60-1 09:48 M60-3 12:10 M60-2 11:47 M60-2 12:10 M60-4 11:01
65196 Ole Husen (1948) DEN Farum OK M65-1 09:48 M65-4 11:03 M65-4 10:21 M65-4 10:54 M65-4 10:39
70123 Alpo Pelkonen (1946) FIN Oulunsalon Vasama M70-1 09:48 M70-3 10:50 M70-3 11:34 M70-3 11:34 M70-4 13:11
75021 Egon Neregaard (1938) DEN No club membership M75-1 09:48 M75-1 11:51 M75-3 12:34 M75-3 12:24 M75-1 10:13
65726 Setsuko Wakaume (1949) JPN Team Chako W65-1 09:48 W65-2 11:46 W65-2 10:14 W65-2 11:03 W65-2 10:18
70521 Monika Cooper (1945) GBR South Yorkshire Orienteers W70-1 09:48 W70-2 11:05 W70-2 11:19 W70-2 10:31 W70-2 11:26
45031 Mikhail Mikaelyan (1970) RUS Moscow-Korza M45-2 09:48 M45-1 12:03 M45-1 11:29 M45-1 11:49 M45-1 10:43
65127 Terje Wikstrom (1951) NOR Ringsaker OK PWT Travel M65-2 09:48 M65-1 10:44 M65-5 10:22 M65-5 10:52 M65-1 11:15
70101 John Thomas Petersen (1946) NOR Nittedal orientering PWT Travel M70-2 09:48 M70-1 11:59 M70-5 12:40 M70-5 12:25 M70-1 09:29
75157 Ragnar Olsson (1939) SWE Ronneby OK Per Nordahl AB M75-2 09:48 M75-2 10:49 M75-2 11:36 M75-2 11:01 M75-2 09:31
50533 Rita Lamo Raastad (1965) NOR Skien OK PWT Travel W50-2 09:48 W50-2 12:09
65565 Ritva Mononen (1949) FIN Hämeenlinnan Suunnistajat oma W65-2 09:48 W65-2 12:26 W65-3 11:00 W65-3 10:17 W65-1 10:50
70662 Britten Persson (1942) SWE Finspångs SOK Per Nordahl AB W70-2 09:48 W70-2 10:39 W70-3 12:22 W70-3 11:30 W70-2 10:40
65219 Timo Turpeinen (1949) FIN VaajTe M65-3 09:48 M65-4 11:00
70255 Lennart Almström (1946) SWE IK Stern Per Nordahl AB M70-3 09:48 M70-1 12:00 M70-1 12:31 M70-1 12:25 M70-4 11:53
70635 Annbritt Björkman (1942) SWE Kungälvs OK Per Nordahl AB W70-3 09:48 W70-1 11:50 W70-3 12:19 W70-3 11:33 W70-1 10:04
60095 Aimur Raudsepp (1955) EST JOKA M60-4 09:48 M60-3 12:21 M60-4 11:45 M60-4 12:11 M60-2 10:03
65048 Stig Andersen (1953) DEN Herlufsholm M65-4 09:48 M65-2 10:45 M65-2 10:30
40052 Mindaugas Kvedaravicius (1975) LTU OK Levuo M40-1 09:49 M40-1 12:09 M40-1 13:02 M40-1 12:24 M40-1 11:47
50136 Rumen Kateliev (1962) BUL Begun - Varna M50-1 09:49 M50-2 10:55 M50-1 10:52 M50-1 10:12 M50-2 11:35
60233 Richard Gardner (1954) GBR Octavian Droobers Exuloc Tours M60-1 09:49 M60-2 11:00 M60-1 12:09 M60-1 11:48 M60-2 11:41
65293 Juhan Tamm (1948) EST M65-1 09:49 M65-4 11:08 M65-5 10:24 M65-5 10:50 M65-4 09:31
70137 Hans Baumgartner (1946) SUI OLG Welsikon DOMINO Tours M70-1 09:49 M70-4 10:29 M70-4 11:25 M70-4 11:21 M70-1 09:07
75092 Rein Kiisler (1941) EST OK. WEST M75-1 09:49 M75-2 10:18 M75-2 11:08 M75-2 11:29 M75-2 10:07
65680 Raija Malm (1950) FIN Lahden Työväen Hiihtäjät Suunnistusmatkat W65-1 09:49 W65-3 11:48 W65-1 10:08 W65-1 11:10 W65-3 10:16
70599 Ilme Palu (1944) EST OK West Orientuur W70-1 09:49 W70-2 10:44 W70-3 11:37 W70-3 12:15 W70-2 11:46
45017 Mika Rautio (1967) FIN Anttolan Urheilijat M45-2 09:49 M45-1 11:39 M45-1 11:30 M45-1 11:48 M45-1 09:39
65032 Veikko Loukonen (1947) FIN Piikkion Kehitys M65-2 09:49 M65-1 10:59 M65-5 10:26 M65-5 10:48 M65-1 11:25
70129 Kennet Ivehag (1943) SWE Främmestad IK Lalle Idrott och Resor AB M70-2 09:49 M70-1 12:19 M70-2 12:07 M70-2 12:55 M70-1 10:13
75087 Miroslav Beránek (1939) CZE OK JISKRA NOVY BOR M75-2 09:49 M75-2 11:40 M75-1 11:29 M75-1 11:12 M75-2 10:41
50627 Khepina Olga (1964) RUS BSE Novgorod W50-2 09:49 W50-1 11:21 W50-2 13:04 W50-2 12:25 W50-1 10:00
65725 Janet Clenaghan (1950) GBR Solway W65-2 09:49 W65-1 10:19 W65-2 10:33 W65-2 10:44 W65-2 10:06
70583 Trina Cleary (1944) IRL London Irish OC W70-2 09:49 W70-2 10:03 W70-1 11:41 W70-1 11:10 W70-2 10:02
65212 Jānis Biezais (1950) LAT Azimuts OK M65-3 09:49 M65-5 11:26 M65-4 10:29 M65-4 10:46 M65-2 11:05
70070 Brian Shaw (1942) GBR CADOC CADOC M70-3 09:49 M70-4 11:11 M70-5 12:04 M70-5 13:01 M70-3 11:39
70614 Kari Timenes Laugen (1946) NOR Imås IL W70-3 09:49 W70-1 12:32 W70-1 11:20 W70-1 11:31 W70-1 11:36
60321 Vasilii Mikhailov (1953) RUS Rus Veteran Rus Veteran M60-4 09:49 M60-1 10:33 M60-3 11:45 M60-3 12:12 M60-1 09:53
65125 Stein Nordvi (1950) NOR Elverum OK PWT Travel M65-4 09:49 M65-3 12:50 M65-5 10:48 M65-5 10:26 M65-1 09:55
40053 Erik Aibast (1973) EST Tammed M40-1 09:50 M40-1 12:21 M40-1 13:16 M40-1 12:10 M40-1 10:47
50077 Ryszard Chachurski (1963) POL KU AZS WAT Warszawa M50-1 09:50 M50-1 11:07 M50-2 10:51 M50-2 10:12 M50-1 10:01
60214 Jukka-Pekka Rantio (1956) FIN HauSi Suunnistusmatkat M60-1 09:50 M60-2 11:04 M60-1 12:36 M60-1 11:21 M60-1 11:33
65098 Kari Löyttyjärvi (1947) FIN Rasti-Jyry M65-1 09:50 M65-3 12:42 M65-1 10:18 M65-1 10:57 M65-3 11:35
70341 Tore Stubbe (1946) NOR Nord Osterdal OK PWT Travel M70-1 09:50 M70-2 10:53 M70-2 12:19 M70-2 12:43 M70-4 10:49
75164 Jouko Taskinen (1937) SWE Västerås SOK Per Nordahl AB M75-1 09:50 M75-2 10:33 M75-2 11:41 M75-2 10:56 M75-2 09:49
65534 Valentyna Koshova (1950) UKR Energodar W65-1 09:50 W65-2 11:34 W65-3 10:09 W65-3 11:08 W65-2 09:14
70555 Ulla Maria Lindhe (1942) SWE IK Stern PWT Travel W70-1 09:50 W70-1 11:36 W70-3 12:07 W70-3 11:45 W70-1 11:16
45126 Raivo Erik (1968) EST Rae M45-2 09:50 M45-2 11:42 M45-1 12:06 M45-1 11:12 M45-2 11:21
65238 Ingemar Larsson (1949) SWE Tullinge SK x M65-2 09:50 M65-2 10:11 M65-4 10:44 M65-4 10:31 M65-2 10:45
70350 Arvo Jonkka (1942) FIN RastiKarhut M70-2 09:50 M70-2 10:54 M70-2 12:13 M70-2 12:49 M70-2 11:23
75072 Edvin Berg (1938) NOR Bodø & Omegn IF - orientering PWT Travel M75-2 09:50 M75-2 10:25 M75-1 11:03 M75-1 11:38 M75-1 09:39
50596 Päivi Lassila (1964) FIN RasTiimi Suunnistusmatkat W50-2 09:50 W50-1 11:59 W50-1 13:09 W50-1 12:20 W50-2 09:04
65665 Kerstin Blom (1948) SWE OK Kolmården WWOP W65-2 09:50 W65-3 12:28 W65-2 10:31 W65-2 10:46 W65-3 11:08
70671 Maira Liepa (1944) LAT Jumprava W70-2 09:50 W70-2 11:09 W70-3 11:44 W70-3 12:08 W70-1 10:52
65145 Väino Aul (1948) EST Jõhvikas M65-3 09:50 M65-5 11:41 M65-5 10:37 M65-5 10:37 M65-3 11:23
70205 Kauko Turunen (1946) FIN Lahden Suunnistajat-37 Daniel's Travels M70-3 09:50 M70-1 11:45 M70-5 12:49 M70-5 12:16 M70-1 10:39
70617 Tuula Kemppi (1945) FIN MS Parma Suunnistusmatkat W70-3 09:50 W70-1 12:11 W70-2 11:24 W70-2 10:26 W70-1 11:20
60254 Esko Udd (1953) FIN LänRa M60-4 09:50 M60-1 10:57 M60-2 11:55 M60-2 12:02 M60-2 11:11
65036 Per-Erik Wåhlberg (1947) SWE OK Linne Lalle M65-4 09:50 M65-2 10:53 M65-1 10:48 M65-1 10:27 M65-3 11:15
40025 Alexander Lebedev (1974) RUS Belye nochi M40-1 09:51 M40-1 11:47 M40-2 13:12 M40-2 12:10 M40-2 11:09
50154 Petr Vobornik (1966) CZE SK Chotebor M50-1 09:51 M50-1 11:10 M50-3 10:36 M50-3 10:27 M50-2 10:57
60304 Arne Sammel (1955) EST OK Lehola M60-1 09:51 M60-3 12:38 M60-2 12:02 M60-2 11:55 M60-4 09:57
65288 Hans-Erik Skalberg (1951) SWE Västerås SOK Per Nordahl AB M65-1 09:51 M65-1 10:13 M65-1 10:07 M65-1 11:07 M65-1 10:27
70082 Sven-Arne Nilsson (1943) SWE OK Klemmingen Lalle Idrottsresor M70-1 09:51 M70-2 11:13 M70-1 12:27 M70-1 12:29 M70-2 09:41
75151 Jon Vegard Lunde (1939) NOR Lillehammer OK Per Nordahl AB M75-1 09:51 M75-1 11:03 M75-2 11:22 M75-2 11:15 M75-1 09:35
65713 Ingalill Nilsson (1950) SWE Stigmännen-Karlshamns OK Per Nordahl AB W65-1 09:51 W65-2 12:34 W65-1 11:01 W65-1 10:17 W65-2 09:28
70610 Audny Totland (1945) NOR Fana IL PWT Travel W70-1 09:51 W70-1 11:33 W70-3 12:24 W70-3 11:28 W70-2 11:52
45016 Svein Nygård (1967) NOR Lillomarka OL M45-2 09:51 M45-2 11:06 M45-1 11:51 M45-1 11:27 M45-1 11:27
65082 Attila Gábor Kovács (1951) HUN Zöld Sportok Clubja - M65-2 09:51 M65-1 10:34 M65-3 10:40 M65-3 10:35 M65-4 11:07
70138 Rainer Müller (1945) GER USV TU Dresden M70-2 09:51 M70-4 10:30 M70-2 12:48 M70-2 12:14 M70-4 12:15
75184 Peter Schoppe (1938) GER HSG Merseburg gertour.eu M75-2 09:51 M75-2 11:37 M75-3 12:10 M75-3 12:48 M75-3 10:03
50600 Annlouise Almqvist (1963) SWE IFK Mora OK Per Nordahl AB W50-2 09:51 W50-2 12:23 W50-2 12:38 W50-2 12:51 W50-1 09:20
65593 Maija Pelkonen (1949) FIN Oulunsalon Vasama W65-2 09:51 W65-2 12:08 W65-2 10:35 W65-2 10:42 W65-2 11:06
70562 Aase Golden (1942) NOR Maaren OK PWT Travel W70-2 09:51 W70-2 11:18 W70-3 11:58 W70-3 11:54 W70-2 10:50
65266 Matti Väänänen (1950) FIN Nilsian Nujakka Suunnistusmatkat M65-3 09:51 M65-2 10:22 M65-5 10:23 M65-5 10:51 M65-2 10:17
70253 Anders Claesson (1946) SWE IFK Mora OK Per Nordahl AB M70-3 09:51 M70-2 11:10 M70-3 11:13 M70-3 11:55 M70-2 11:05
70570 Berit Ivehag (1944) SWE Främmestad IK Lalle Idrott och Resor AB W70-3 09:51 W70-1 11:53 W70-3 11:33 W70-3 12:19 W70-1 09:46
60224 Andreas Hjertson (1956) SWE OK Linné Per Nordahl AB M60-4 09:51 M60-1 11:25 M60-4 12:25 M60-4 11:31 M60-1 11:15
65349 Markku Nurminen (1951) FIN Suosmeren Salpa M65-4 09:51 M65-5 11:27 M65-5 10:02 M65-5 11:12 M65-5 09:33
40110 Valeri Slavinski (1974) FIN HBM OK M40-1 09:52 M40-1 11:55 M40-1 13:03 M40-1 12:23 M40-1 09:59
50121 Jarmo Antikainen (1963) FIN Mäntsälän Urheilijat Suunnistusmatkat M50-1 09:52 M50-1 10:58 M50-3 10:03 M50-3 11:00 M50-2 11:03
60204 Tor Ragnar Andersen (1955) NOR Halden skiklubb PWT Travel M60-1 09:52 M60-1 10:50 M60-3 12:04 M60-3 11:53 M60-1 10:09
65368 Jørn Bue Olsen (1948) NOR Asker skiklubb Asker M65-1 09:52 M65-2 10:45 M65-4 11:02 M65-4 10:13 M65-3 11:11
70355 Risto Orpana (1946) FIN SOC Asikkala M70-1 09:52 M70-1 12:33 M70-3 11:44 M70-3 11:24 M70-1 11:15
75130 Aapo Paananen (1937) FIN Rasti-Perniö Suunnistusmatkat M75-1 09:52 M75-2 11:06 M75-2 11:49 M75-2 10:48 M75-2 10:13
65572 Anne Furuholt (1947) NOR Trollelg o-lag PWT Travel W65-1 09:52 W65-2 11:37 W65-2 11:06 W65-2 10:11 W65-2 09:48
70517 Paula Kyyronen (1944) FIN Kouvolan Suunnistajat W70-1 09:52 W70-2 11:23 W70-3 12:11 W70-3 11:41 W70-1 09:16
45035 Janis Lazdans (1970) LAT A2 M45-2 09:52 M45-2 10:54 M45-1 12:00 M45-1 11:18 M45-1 09:59
65120 Koit Paasma (1950) EST Lehola M65-2 09:52 M65-2 10:26 M65-3 11:02 M65-3 10:13 M65-1 10:41
70121 Ingvar Svensson (1946) SWE Bjursås OK M70-2 09:52 M70-2 11:09 M70-3 12:06 M70-3 11:02 M70-1 09:15
75181 David Mawdsley (1941) GBR MDOC M75-2 09:52 M75-1 11:16 M75-1 11:48 M75-1 10:53 M75-2 10:47
50575 Lea Leppik (1965) EST TAOK W50-2 09:52 W50-1 11:13 W50-2 12:46 W50-2 12:43 W50-1 10:48
65623 Zinaida Loika (1947) BLR Lytkarino W65-2 09:52 W65-3 12:19 W65-2 10:43 W65-2 10:34 W65-3 11:20
70684 Elisabet Öqvist (1944) SWE Fredrikshofs IF SOK Per Nordahl AB W70-2 09:52 W70-1 11:28 W70-1 11:09 W70-1 11:42 W70-2 10:36
65056 Ion Dodonu (1950) MDA Dinamo OLD Dinamo OLD M65-3 09:52 M65-1 10:35 M65-4 10:26 M65-4 10:49 M65-3 11:21
70067 Heinz Keller (1942) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT M70-3 09:52 M70-2 10:40 M70-2 13:03 M70-2 11:59 M70-2 10:43
70571 Ene Loide (1945) EST Harju KEK RSK W70-3 09:52 W70-2 10:43 W70-2 10:29 W70-2 11:21 W70-2 11:56
60128 Are Eriksen (1953) NOR OSI M60-4 09:52 M60-1 11:13 M60-2 12:03 M60-2 11:54 M60-1 10:07
65031 Mykola Bozhko (1949) UKR O Club M65-4 09:52 M65-1 11:26 M65-3 11:09 M65-3 10:06 M65-1 11:21
40043 Michael Hock (1973) BEL FRSO-Belgium M40-1 09:53 M40-2 12:52 M40-2 13:10 M40-2 12:12 M40-2 10:21
50138 Vidar Benjaminsen (1962) NOR Lillomarka OL M50-1 09:53 M50-1 11:55
60265 Jarmo Kytö (1955) FIN Nastolan Terä Suunnistusmatkat M60-1 09:53 M60-3 12:18 M60-2 12:07 M60-2 11:50 M60-3 11:33
65302 Pavel Stehno (1949) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering M65-1 09:53 M65-3 12:37 M65-5 10:42 M65-5 10:32 M65-2 09:27
70212 Nikolai Kazarinov (1946) RUS Rus-Veteran Rus-Veteran M70-1 09:53 M70-2 10:28 M70-5 12:36 M70-5 12:29 M70-2 09:29
75069 Helmut Conrad (1940) GER USV TU Dresden M75-1 09:53 M75-1 12:15 M75-1 11:00 M75-1 11:41 M75-1 11:33
65681 Beatrice Malmsten (1949) FIN Lynx Suunnistusmatkat W65-1 09:53 W65-3 12:18 W65-2 10:15 W65-2 11:02 W65-1 10:12
70653 Irma Bjärud (1942) SWE Västerbergslagens OL Per Nordahl AB W70-1 09:53 W70-2 10:20 W70-2 11:17 W70-2 10:33 W70-2 11:34
45024 Leonid Nikitin (1969) RUS Moscow-Korza M45-2 09:53 M45-2 11:04 M45-2 12:07 M45-2 11:12 M45-1 10:29
65366 Lass Kataja (1949) FIN suomusjärven sisu M65-2 09:53 M65-5 11:25 M65-3 10:10 M65-3 11:05 M65-2 10:23
70184 Timo Peltola (1946) FIN MS Parma Rastiretki M70-2 09:53 M70-1 12:39 M70-4 11:21 M70-4 11:25 M70-1 11:37
75148 Stig Öst (1939) SWE Korsnäs OK Per Nordahl AB M75-2 09:53 M75-1 11:55 M75-2 11:05 M75-2 11:32 M75-1 10:17
50532 Violeta Anceriene (1962) LTU OK KOPA W50-2 09:53 W50-2 12:19 W50-1 12:42 W50-1 12:47 W50-2 11:04
65591 Cristina Casatta (1947) ITA Orienteering Pergine asd W65-2 09:53 W65-2 12:02 W65-2 10:51 W65-2 10:26 W65-3 09:44
70589 Leena Valjakka (1944) FIN Navi Rastiretki W70-2 09:53 W70-2 10:06 W70-1 11:54 W70-1 10:57 W70-2 10:06
65275 Sten Blomström (1951) SWE IK Stern Per Nordahl AB M65-3 09:53 M65-5 11:51 M65-3 10:50 M65-3 10:25 M65-2 09:13
70216 Hasse Bergstrøm (1946) NOR IL tyrving M70-3 09:53 M70-2 10:35 M70-3 11:12 M70-3 11:56 M70-2 11:25
70560 Randi Kiste (1945) NOR Nidarost OK PWT Travel W70-3 09:53 W70-2 11:07 W70-2 11:18 W70-2 10:32 W70-2 11:18
60257 Keijo Hintukainen (1952) FIN Turun Suunnistajat M60-4 09:53 M60-2 10:55 M60-4 12:02 M60-4 11:54 M60-1 09:23
65171 John Simmons (1951) GBR BOK M65-4 09:53 M65-1 10:51 M65-3 10:11 M65-3 11:04 M65-3 09:39
40079 Tomas Jandera (1973) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering M40-1 09:54 M40-2 12:04 M40-2 12:23 M40-2 12:59 M40-2 10:01
50034 Martin Schaffner (1966) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT M50-1 09:54 M50-2 10:01 M50-3 10:30 M50-3 10:33 M50-3 11:23
60160 Bengt Svedjeby (1953) SWE skattkärs sok M60-1 09:54 M60-1 10:42 M60-2 11:39 M60-2 12:18 M60-1 10:39
65096 Kari Hovi (1949) FIN Rasti Jyry oma M65-1 09:54 M65-4 11:13 M65-4 10:59 M65-4 10:16 M65-4 09:59
70130 Jaan Loide (1945) EST Harju KEK RSK M70-1 09:54 M70-4 10:14 M70-2 12:21 M70-2 12:41 M70-4 11:59
75066 Robin Walker (1938) GBR BOK M75-1 09:54 M75-2 11:21 M75-2 11:07 M75-2 11:30 M75-2 10:19
65524 Sirje Vilbaste (1951) EST OK Ilves Orientuur W65-1 09:54 W65-3 12:30 W65-1 11:14 W65-1 10:04 W65-3 11:00
70532 Ruth Hansen (1945) DEN OK Skaermen W70-1 09:54 W70-1 11:24 W70-1 11:26 W70-1 11:25 W70-2 11:42
45055 Risto Karjalainen (1969) FIN Liperin Taimi Suunnistus M45-2 09:54 M45-1 11:57 M45-2 12:09 M45-2 11:10 M45-2 10:27
65211 Jacenty Łapanowski (1950) POL KU AZS WAT Warszawa M65-2 09:54 M65-1 10:14 M65-5 10:27 M65-5 10:47 M65-3 10:43
70353 Ole Kristoffer Throndsen (1943) NOR Kongsberg O-lag HAAK Group M70-2 09:54 M70-4 10:40 M70-5 12:33 M70-5 12:32 M70-3 10:39
75099 Tarmo Salmi (1938) FIN Joutsenon Kullervo M75-2 09:54 M75-2 10:46 M75-3 12:33 M75-3 12:25 M75-1 10:43
50555 Meri Huhtanen (1964) FIN Tampereen Pyrintö TP W50-2 09:54 W50-2 11:59 W50-2 12:58 W50-2 12:31 W50-1 09:28
65576 Ingunn Skare (1949) NOR Bergens turnforening PWT Travel W65-2 09:54 W65-3 11:40
70575 Gry Thengs (1944) NOR Stavanger o-klubb PWT Travel W70-2 09:54 W70-1 12:07 W70-2 10:39 W70-2 11:11 W70-1 11:08
65173 Charlie Deweese (1947) USA San Francisco Bay OC Old Yanks Tour M65-3 09:54 M65-2 10:02 M65-5 10:03 M65-5 11:11 M65-4 10:51
70232 Martti Kemppi (1943) FIN MS Parma Suunnistusmatkat M70-3 09:54 M70-2 10:15 M70-2 12:06 M70-2 12:56 M70-2 10:33
70644 Anita Nordberg (1943) SWE OK Klyftamo Per Nordahl AB W70-3 09:54 W70-2 11:25 W70-2 10:37 W70-2 11:13 W70-2 10:20
60229 Zdenek Precek (1952) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering M60-4 09:54 M60-2 10:31 M60-1 12:14 M60-1 11:43 M60-3 09:55
65194 Pentti Hirvonen (1947) FIN turun metsänkävijät M65-4 09:54 M65-4 10:36 M65-1 11:03 M65-1 10:12 M65-2 09:29
40068 Erkki Aadli (1974) EST SK Saue Tammed M40-1 09:55 M40-1 12:29 M40-2 12:24 M40-2 12:58 M40-1 11:33
50118 Toomas Voolaid (1966) EST M50-1 09:55 M50-2 10:43 M50-2 10:07 M50-2 10:56 M50-2 10:19
60055 Vladimir John (1955) CZE Expres Czech Team M60-1 09:55 M60-4 12:13 M60-3 12:01 M60-3 11:56 M60-2 09:37
65135 Jean-Claude Guyot (1949) SUI ANCO M65-1 09:55 M65-1 10:53 M65-1 10:29 M65-1 10:46 M65-2 11:09
70256 Hans Johansson (1942) SWE IK Stern Per Nordahl AB M70-1 09:55 M70-3 10:55 M70-2 12:22 M70-2 12:40 M70-3 09:53
75144 Bo Leuchovius (1940) SWE Göteborg-Majorna OK Per Nordahl AB M75-1 09:55 M75-1 12:00 M75-1 11:19 M75-1 11:22 M75-3 09:51
65614 Ingrid Graneli (1951) SWE Haninge SOK Lalle W65-1 09:55 W65-3 11:28 W65-3 10:12 W65-3 11:05 W65-3 09:34
70613 Kirsten Bakke (1946) NOR Gjovard OL PWT Travel W70-1 09:55 W70-1 11:12 W70-1 11:48 W70-1 11:03 W70-2 12:24
45057 Meelis Mälberg (1970) EST Värska OK Peko M45-2 09:55 M45-2 11:48 M45-1 11:28 M45-1 11:50 M45-2 11:53
65023 Bjørn Ceeberg (1947) NOR Hedrum o-lag TT-TUR M65-2 09:55 M65-4 10:17 M65-3 10:06 M65-3 11:09 M65-5 10:15
70344 Darryl Erbacher (1942) AUS Parawanga Orienteers M70-2 09:55 M70-1 11:34 M70-5 12:43 M70-5 12:22 M70-3 11:19
75076 Oddvar Erlien (1939) NOR Vingelen PWT Travel M75-2 09:55 M75-2 10:11 M75-3 12:42 M75-3 12:16 M75-3 09:15
50535 Irina Macrak (1962) BLR BNTU Minsk W50-2 09:55 W50-2 11:39 W50-2 13:06 W50-2 12:23 W50-2 09:50
65550 Eeva-Liisa Hanhela (1947) FIN Haukiputaan Heitto Hanhela W65-2 09:55 W65-3 12:16 W65-2 10:25 W65-2 10:52 W65-2 09:30
70643 Kaarina Voudinmäki (1944) SWE Mullsjö SOK Per Nordahl AB W70-2 09:55 W70-1 11:49 W70-3 12:13 W70-3 11:39 W70-1 11:10
65227 Veijo Kurvinen (1948) FIN Hiidenkiertäjät Daniel's Travels M65-3 09:55 M65-3 12:39 M65-1 10:21 M65-1 10:54 M65-2 10:09
70084 Göran Wiig (1944) SWE Hallstahammars OK Lalles Resor M70-3 09:55 M70-3 10:22 M70-2 13:02 M70-2 12:00 M70-4 13:29
70615 Ulla Finnilä-Seitajoki (1942) FIN Rasti Jyry Suunnistusmatkat W70-3 09:55 W70-2 11:10 W70-3 11:40 W70-3 12:12 W70-2 12:34
60068 Jonas Vilkelis (1954) LTU OK Levuo M60-4 09:55 M60-1 11:09 M60-1 12:17 M60-1 11:40 M60-1 09:25
65058 Mati Randoja (1949) EST Jõhvikas M65-4 09:55 M65-4 11:11 M65-2 10:48 M65-2 10:27
40112 Nikolay Khramov (1974) RUS VelNovgorod M40-1 09:56 M40-2 12:24 M40-1 12:17 M40-1 13:09 M40-2 10:23
50175 Panu Kärkkäinen (1962) FIN Jämsän Retki-Veikot M50-1 09:56 M50-1 11:28 M50-3 10:23 M50-3 10:40 M50-1 11:21
60091 Rauli Helkkula (1952) FIN Turun Metsänkävijät Turun Metsänkävijät M60-1 09:56 M60-2 10:52 M60-1 12:10 M60-1 11:47 M60-1 09:57
65072 Saulius Kavaliauskas (1950) LTU OK Dainava M65-1 09:56 M65-4 10:16 M65-5 10:08 M65-5 11:06 M65-5 10:27
70196 Raimo Nissi (1943) FIN Maarian Mahti Rastiretki M70-1 09:56 M70-4 10:09 M70-3 11:14 M70-3 11:54 M70-4 10:41
75056 Edmund Fredrik Olsen (1937) NOR NTNU BIL PWT Travel M75-1 09:56 M75-2 11:27 M75-1 11:52 M75-1 10:49 M75-2 09:17
65603 Oivi Mäkelä (1951) FIN Suunta-Sepot Neon Sport W65-1 09:56 W65-2 11:55 W65-3 10:06 W65-3 11:11 W65-2 10:32
70652 Eva Bergstrand (1943) SWE Värend GN Per Nordahl AB W70-1 09:56 W70-2 10:14 W70-1 11:06 W70-1 11:45 W70-2 11:16
45109 John Slater (1971) GBR WCOC M45-2 09:56 M45-1 11:17 M45-2 11:58 M45-2 11:21 M45-2 11:15
65248 Hannu Huikkola (1948) FIN Kangasala SK Suunnistusmatkat M65-2 09:56 M65-4 10:29 M65-2 10:02 M65-2 11:13 M65-4 10:35
70071 Stefan G Larsson (1945) SWE OK NJUDUNG Lalles Resor M70-2 09:56 M70-1 12:29 M70-2 12:38 M70-2 12:24 M70-1 10:43
75024 Evgeny Shirokov (1938) RUS Aeroflot M75-2 09:56 M75-1 11:31 M75-3 12:55 M75-3 12:03 M75-1 09:37
50529 Julia Laverack (1962) GBR CADOC CADOC W50-2 09:56 W50-2 11:23 W50-2 12:45 W50-2 12:44 W50-2 09:38
65706 Margret Carlsson (1947) SWE OK Skogsfalken Per Nordahl AB W65-2 09:56 W65-2 11:41 W65-1 11:16 W65-1 10:02 W65-3 11:18
70584 Jen Gale (1946) GBR Derwent Valley Orienteers W70-2 09:56 W70-1 11:31 W70-2 10:44 W70-2 11:06 W70-1 09:20
65159 Knut Mikal Malmo (1950) NOR Ringsaker OK PWT Travel M65-3 09:56 M65-5 11:46 M65-2 10:04 M65-2 11:11 M65-4 11:45
70223 Vyacheslav Kheldert (1942) RUS Yoshkar-Ola M70-3 09:56 M70-4 10:51 M70-4 11:26 M70-4 11:20 M70-4 12:27
70563 Sidsel Sandelien (1945) NOR Heming orientering PWT Travel W70-3 09:56 W70-2 10:04 W70-3 11:29 W70-3 12:23 W70-1 09:58
60303 Tapio Kukkasjärvi (1952) FIN Rajamäen Rykmentti Tuuli Team M60-4 09:56 M60-3 11:57 M60-3 11:29 M60-3 12:28 M60-4 10:29
65169 Tormod Prestrud (1948) NOR Rudsbygd IL Active Travel Norway AS M65-4 09:56 M65-3 12:15 M65-5 11:12 M65-5 10:02 M65-2 09:17
40030 Petteri Muukkonen (1976) FIN Vehkalahden Veikot pm M40-1 09:57 M40-1 12:35 M40-2 13:08 M40-2 12:14 M40-1 11:57
50114 Clive Hallett (1963) GBR Bristol Orienteering Klub M50-1 09:57 M50-1 12:07 M50-3 10:32 M50-3 10:31 M50-1 11:27
60102 Valerii Novikov (1953) RUS Rus Veteran Rus Veteran M60-1 09:57 M60-3 11:54 M60-1 11:59 M60-1 11:58 M60-4 09:55
65045 Pekka Kerkola (1950) FIN Hämeenlinnan Tarmo M65-1 09:57 M65-1 11:08 M65-4 10:18 M65-4 10:57 M65-1 11:13
70335 Sigvald Robberstad (1943) NOR Halsnoy o-lag PWT Travel M70-1 09:57 M70-3 11:00 M70-4 11:22 M70-4 11:24 M70-4 13:23
75133 Kosti Salmela (1939) FIN Pihtiputaan Tuisku Suunnistusmatkat M75-1 09:57 M75-1 12:06 M75-2 11:16 M75-2 11:21 M75-1 09:59
65559 Gerda Christiansen (1951) DEN Køge OK W65-1 09:57 W65-1 10:21 W65-1 10:50 W65-1 10:28 W65-3 09:42
70622 Eeva Tanska (1943) FIN Espoon Suunta Suunnistusmatkat W70-1 09:57 W70-2 10:38 W70-2 11:16 W70-2 10:34 W70-1 11:26
45063 Rolf Wüstenhagen (1970) SUI OLG St. Gallen/Appenzell M45-2 09:57 M45-1 12:11 M45-1 11:58 M45-1 11:20 M45-1 10:15
65284 Lars-Gunnar Bengtsson (1948) SWE Stigmännen-Karlshamns OK Per Nordahl AB M65-2 09:57 M65-2 11:01 M65-5 10:46 M65-5 10:28 M65-3 09:33
70163 Seppo Kettunen (1942) FIN Rasti-Jyry Seppo Jyry M70-2 09:57 M70-4 10:35 M70-3 11:10 M70-3 11:58 M70-3 10:05
75163 Reijo Kivistö (1938) SWE Västerås SOK Per Nordahl AB M75-2 09:57 M75-2 10:28 M75-1 11:46 M75-1 10:55 M75-3 09:11
50543 Maris Roosipuu (1966) EST TON W50-2 09:57 W50-1 11:51 W50-1 13:05 W50-1 12:24 W50-1 10:46
65571 Evi Vahu (1951) EST OK Orion Orientuur W65-2 09:57 W65-2 11:47 W65-1 10:32 W65-1 10:46 W65-2 09:22
70673 Ellis Byrgiel Sommer (1943) DEN OK ØST Birkerød W70-2 09:57 W70-2 11:24 W70-2 11:21 W70-2 10:29 W70-1 10:56
65301 Zdenek Koc (1947) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering M65-3 09:57 M65-2 10:17 M65-4 11:04 M65-4 10:11 M65-2 09:25
70195 Heikki Skinnari (1945) FIN Maarian Mahti M70-3 09:57 M70-3 11:17 M70-1 12:39 M70-1 12:17 M70-2 09:51
70534 Kerstin Gunnarsson (1944) SWE Nässjö OK W70-3 09:57 W70-1 11:32 W70-3 11:42 W70-3 12:10 W70-1 10:34
60107 Andy Robinson (1954) GBR South London M60-4 09:57 M60-2 10:15 M60-1 11:51 M60-1 12:06 M60-3 11:31
65283 Kenth Sundgren (1949) SWE Skåneslättens OL Per Nordahl AB M65-4 09:57 M65-3 12:40 M65-5 11:13 M65-5 10:01 M65-1 09:45
40127 Veysel Güler (1972) TUR NEO SPORT CLUB M40-1 09:58 M40-2 12:58 M40-2 12:28 M40-2 12:54 M40-1 09:45
50020 Jesper Borsting (1963) DEN Herlufsholm OK M50-1 09:58 M50-2 10:19 M50-2 10:11 M50-2 10:52 M50-3 11:33
60060 Rimas Jovaisas (1956) LTU OK Dainava M60-1 09:58 M60-1 10:34 M60-3 11:30 M60-3 12:27 M60-1 10:01
65100 Clas-Göran Lund (1947) SWE Bodens BK M65-1 09:58 M65-4 11:23 M65-3 10:30 M65-3 10:45 M65-5 09:29
70338 Mats Törngren (1945) SWE OK Linné M70-1 09:58 M70-1 11:28 M70-3 11:53 M70-3 11:15 M70-3 09:35
75041 Jurii Grishanov (1938) RUS Rus-Veteran Rus-Veteran M75-1 09:58 M75-1 12:03 M75-3 12:11 M75-3 12:47 M75-1 09:31
65554 Yvette Zaugg (1949) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT W65-1 09:58 W65-1 10:48
70658 Anne-Mari Haagensen (1944) NOR Os IL PWT Travel W70-1 09:58 W70-2 10:00 W70-3 11:46 W70-3 12:06 W70-2 10:16
45015 Vitalii Hlushenkov (1968) UKR VALERI TEAM M45-2 09:58 M45-1 11:49 M45-1 11:40 M45-1 11:38 M45-1 10:19
65189 Fedir Tatarinov (1950) UKR Ukraine M65-2 09:58 M65-4 10:49 M65-1 11:05 M65-1 10:10 M65-4 11:33
70050 Enn Aedna (1944) EST OK West M70-2 09:58 M70-4 10:05 M70-5 12:47 M70-5 12:18 M70-4 11:39
75020 Rein Kuttim (1939) EST OK Orion M75-2 09:58 M75-1 12:01 M75-3 12:50 M75-3 12:08 M75-1 09:43
50509 Maritta Kymäläinen (1963) FIN Tampereen Pyrintö TP W50-2 09:58 W50-1 11:35 W50-1 12:24 W50-1 13:05 W50-1 10:26
65728 Raisa Ignatenko (1947) RUS W65-2 09:58 W65-2 12:17 W65-2 10:10 W65-2 11:07 W65-3 09:52
65235 Christer Nyman (1947) FIN IK Falken Daniel's Travels M65-3 09:58 M65-4 10:45 M65-1 10:11 M65-1 11:03 M65-5 09:45
70093 Thore Sundsetvik (1945) NOR Trollelg PWT Travel M70-3 09:58 M70-4 10:11 M70-2 12:45 M70-2 12:17 M70-4 11:29
60078 Denis Cuche (1954) SUI CA Rosé Swiss O Tours M60-4 09:58 M60-4 12:24 M60-4 11:36 M60-4 12:20 M60-1 09:39
65133 Raimo Hyyryläinen (1951) FIN Juvan Urheilijat Juvan Urheilijat M65-4 09:58 M65-1 11:21 M65-2 10:40 M65-2 10:35 M65-1 11:19
40142 Andreas Eklund (1972) SWE Göteborg Majorna OK M40-1 09:59 M40-2 12:30 M40-2 12:18 M40-2 13:04 M40-2 09:45
50015 Andrej Mitenkov (1962) RUS Azimut M50-1 09:59 M50-2 11:19 M50-1 10:12 M50-1 10:52 M50-2 11:41
55001 Reserve M55-1 09:59
60064 Werner Wehrli (1952) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT M60-1 09:59 M60-2 10:16 M60-2 12:06 M60-2 11:51 M60-3 10:13
65183 Sergey Markelov (1950) RUS Azimut-SPb M65-1 09:59 M65-3 11:57 M65-3 11:06 M65-3 10:09 M65-4 10:37
70142 Tapani Torpo (1945) FIN Kankaanpään Suunnistajat Neon Sport M70-1 09:59 M70-3 10:40 M70-1 12:09 M70-1 12:47 M70-3 09:11
75158 Gunnar Bylund (1938) SWE Rydboholms SK Per Nordahl AB M75-1 09:59 M75-2 10:45 M75-3 12:49 M75-3 12:09 M75-2 09:21
65580 Berit Hegdal (1950) NOR Bergens turnforening PWT Travel W65-1 09:59 W65-1 10:33 W65-2 10:26 W65-2 10:51 W65-1 10:06
45093 Roland Reisenberger (1968) AUT Orienteering Klosterneuburg M45-2 09:59 M45-2 11:16 M45-2 12:04 M45-2 11:15 M45-2 11:23
55003 Reserve M55-2 09:59
65303 Ales Procházka (1947) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering M65-2 09:59 M65-4 11:09 M65-3 10:29 M65-3 10:46 M65-4 10:27
70305 Kjell Gorm Røkke (1944) NOR Tyrving M70-2 09:59 M70-1 12:14 M70-5 12:09 M70-5 12:56 M70-2 10:59
75135 Niilo Tuominen (1938) FIN Rasti-Perniö Suunnistusmatkat M75-2 09:59 M75-1 11:34 M75-2 11:35 M75-2 11:02 M75-1 10:35
50547 Heike Leideck (1962) GER USV TU Dresden W50-2 09:59 W50-1 11:39 W50-1 13:15 W50-1 12:14 W50-1 09:06
65636 Arja Heimonen (1950) FIN Navi Rastiretki W65-2 09:59 W65-2 12:35 W65-2 10:55 W65-2 10:22 W65-2 10:36
65378 Chris Rostron (1947) GBR Manchester M65-3 09:59 M65-3 11:54 M65-2 10:32 M65-2 10:43 M65-3 09:47
70261 Tommy Olsson (1946) SWE Karlskrona SOK Per Nordahl AB M70-3 09:59 M70-1 11:40 M70-1 12:03 M70-1 12:53 M70-4 10:57
60158 Risto Iivonen (1954) FIN Asikkalan Raikas Rastiretki M60-4 09:59 M60-4 12:12 M60-1 11:43 M60-1 12:14 M60-4 09:47
65147 Jiri Provaznik (1951) CZE OOB TJ Turnov M65-4 09:59 M65-3 12:00 M65-2 10:54 M65-2 10:21 M65-4 10:15
40055 Ain Fjodorov (1972) EST Rae Rok M40-1 10:00 M40-2 12:02 M40-2 12:19 M40-2 13:03 M40-2 09:05
55002 Reserve M55-1 10:00
60288 Kari Varkila (1956) FIN Kouvolan Suunnistajat M60-1 10:00 M60-3 11:46 M60-1 11:28 M60-1 12:29 M60-4 10:59
65115 Svein Endre Hove (1947) NOR Byaasen IL PWT Travel M65-1 10:00 M65-3 12:12 M65-3 10:33 M65-3 10:42 M65-4 09:37
70323 Dieter Conrad (1944) GER SV Wissenschaft Quedlinburg gertour.eu M70-1 10:00 M70-2 11:18 M70-1 12:57 M70-1 11:59 M70-1 09:21
75117 Kalju Tilk (1941) EST ORION M75-1 10:00 M75-1 11:24 M75-2 10:55 M75-2 11:42 M75-1 11:11
65651 Leena Aho (1948) FIN Maarian Mahti W65-1 10:00 W65-3 12:33 W65-1 10:52 W65-1 10:26 W65-3 10:26
45158 Jaakko Järvistö (1967) FIN Pargas IF 1st time after the CCCP M45-2 10:00 M45-2 11:54
55004 Reserve M55-2 10:00
65335 Erkki Kallio (1948) FIN Loimaan Jankko Tuuli Team M65-2 10:00 M65-2 10:06 M65-3 10:51 M65-3 10:24 M65-2 09:23
70087 Gunnar Andersson (1944) SWE ik Vista nalles resor M70-2 10:00 M70-3 11:16 M70-3 11:30 M70-3 11:38 M70-3 10:45
75077 Thorbjorn Bjorlo (1940) NOR Gimle IF PWT Travel M75-2 10:00 M75-2 10:58 M75-2 11:28 M75-2 11:09 M75-2 11:13
50645 Trine Marit Justad Raaen (1964) NOR Kongsberg OL W50-2 10:00 W50-2 11:29
65568 Tatsiana Kandratsyeva (1947) BLR Belaya Rus W65-2 10:00 W65-3 12:01 W65-1 10:16 W65-1 11:02 W65-3 10:12
65121 Kjell Ryberg (1950) SWE IFK Göteborg lalle M65-3 10:00 M65-4 10:26 M65-4 10:38 M65-4 10:37 M65-4 09:29
70298 Martin Ilves (1942) EST RSK Jõhvikas M70-3 10:00 M70-3 10:02 M70-1 12:13 M70-1 12:43 M70-3 10:01
60116 Sergey Yan (1953) RUS Novgorod Acron M60-4 10:00 M60-3 12:49 M60-1 12:11 M60-1 11:46 M60-3 10:43
65317 Heiri Greminger (1947) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT M65-4 10:00 M65-3 12:20 M65-3 10:52 M65-3 10:23 M65-3 09:09
40101 Grigorii Etenko (1976) RUS Fryazino M40-1 10:01 M40-1 11:53 M40-2 13:07 M40-2 12:15 M40-1