WMOC2016 Start times

Country
Club
Tour Group
Class


UNOFFICIAL!!! Sprint Q Sprint F Long Q1 Long Q2 Long F
BibNo Name Country Club Tour Group Heat Time Heat Time Heat Time Heat Time Heat Time
35001 Reserve M35-1 11:22
35002 Reserve M35-1 11:23
35003 Reserve M35-2 10:02
35004 Reserve M35-2 10:03
35005 Reserve M35-1 10:00 M35-1 11:18 M35-2 11:11
35006 Reserve M35-1 10:01 M35-1 11:17 M35-1 11:47
35033 Juha Villa (1979) FIN Karkki-Rasti M35-1 10:06 M35-1 11:12 M35-1 11:35
35088 David André (1981) SWE Göteborg-Majorna OK M35-1 10:26 M35-1 10:52 M35-2 10:45
35028 Ansis Actiņš (1977) LAT 3A M35-1 10:37 M35-1 10:41 M35-1 11:31
35076 Tanel Esta (1977) EST Hiiumaa OK M35-1 10:51 M35-1 10:27 M35-2 11:39
35014 Jevgenijs Bondins (1979) LAT IK Auseklis M35-1 10:52 M35-1 10:26 M35-1 10:59
35023 René Küttim (1978) EST M35-1 10:58 M35-1 10:20 M35-2 10:59
35022 Marcis Gedins (1979) LAT Ik Auseklis M35-1 11:02 M35-1 10:16 M35-1 10:45
35074 Mika Rautanen (1981) FIN Tuupovaaran Sepot M35-1 11:13 M35-1 10:05 M35-1 11:25
40005 Reserve M40-1 12:10 M40-1 13:16
40006 Reserve M40-1 12:11 M40-1 13:15 M40-1 11:55
40143 Vesa Kankaanpää (1973) FIN OK77 M40-1 12:32 M40-1 12:54 M40-1 11:51
40071 Andris Celapiters (1972) LAT Saldus OK M40-1 12:33 M40-1 12:53 M40-1 10:35
40135 Pasi Romppainen (1972) FIN Hyvinkään Rasti M40-1 12:37 M40-1 12:49 M40-1 10:07
40136 Akseli Ahtiainen (1972) FIN Kalevan Rasti M40-1 12:42 M40-1 12:44 M40-1 11:27
40049 Uldis Brucis (1973) LAT Saldus OK M40-1 12:54 M40-1 12:32 M40-1 11:31
40097 Mindaugas Andrulis (1972) GER TSG Wiesloch M40-1 12:55 M40-1 12:31 M40-2 09:27
40126 Meelis Šokman (1972) EST M40-1 13:11 M40-1 12:15 M40-2 09:31
40064 Tuomas Tala (1972) FIN HS M40-1 13:13 M40-1 12:13 M40-1 11:35
40144 Juris Dzenitis (1976) LAT OSVeikals.lv M40-1 13:14 M40-1 12:12 M40-1 11:39
40007 Reserve M40-2 12:08 M40-2 13:14
40008 Reserve M40-2 12:09 M40-2 13:13 M40-2 10:17
40014 Otars Putralis (1973) LAT Azimuts OK M40-2 12:31 M40-2 12:51 M40-1 10:57
40140 Tago Teetamm (1975) EST Saue Tammed M40-2 12:34 M40-2 12:48 M40-2 10:45
40027 Martins Godins (1974) LAT 42km.lv M40-2 12:51 M40-2 12:31 M40-1 11:21
40084 Tõnu Kits (1973) EST Swedbank Spordiklubi M40-2 12:54 M40-2 12:28 M40-1 10:13
40109 Tammo Esta (1974) EST Hiiumaa OK M40-2 13:04 M40-2 12:18 M40-2 11:05
40133 Jonas Eklund (1972) SWE OK Rodhen M40-2 13:11 M40-2 12:11 M40-1 11:09
40085 Rait Pallo (1974) EST Swedbank Spordiklubi M40-2 13:14 M40-2 12:08 M40-2 10:33
40003 Reserve M40-2 11:02
40004 Reserve M40-2 11:03
45156 Timo Koski (1969) FIN Koovee M45-2 09:12
45005 Reserve M45-1 11:04 M45-1 12:14
45006 Reserve M45-1 11:05 M45-1 12:13 M45-1 10:55
45075 Günther Klöckl (1971) AUT Vienna Strangers M45-1 11:31 M45-1 11:47 M45-2 10:31
45036 Jyrki Nieminen (1968) FIN Lounais-Hämeen Rasti (LHR) Jyrki Nieminen M45-1 11:37 M45-1 11:41 M45-1 10:51
45116 Krasimir Kolev (1969) BUL Brown team Bulgarian masters team M45-1 11:53 M45-1 11:25 M45-1 09:51
45108 Jason Howell (1969) GBR HOC M45-1 12:07 M45-1 11:11 M45-1 10:39
45007 Reserve M45-2 11:04 M45-2 12:15
45008 Reserve M45-2 11:05 M45-2 12:14
45087 Marko Lassila (1970) FIN Lammin Säkiä M45-2 11:18 M45-2 12:01 M45-2 11:19
45081 Toomas Talumaa (1970) EST Hiiumaa OK M45-2 11:19 M45-2 12:00 M45-2 12:03
45086 Raul Kangur (1970) EST Värska OK Peko M45-2 11:28 M45-2 11:51 M45-1 10:01
45157 Markus Kaukonen (1968) FIN Espoon Suunta M45-2 11:30 M45-2 11:49 M45-1 10:57
45073 Guntars Kikucs (1969) LAT Saldus OK M45-2 11:32 M45-2 11:47 M45-1 11:01
45059 Oskars Zernis (1969) LAT Saldus OK M45-2 11:46 M45-2 11:33 M45-1 11:45
45072 Heikki Tanhua (1969) FIN M45-2 11:50 M45-2 11:29 M45-1 10:09
45145 Audrius Smilgius (1970) LTU Azuolas M45-2 11:54 M45-2 11:25 M45-1 11:13
45068 Raivo Reiman (1969) EST OK West M45-2 12:15 M45-2 11:04 M45-1 11:05
50007 Reserve M50-1 10:00 M50-1 11:04
50008 Reserve M50-1 10:01 M50-1 11:03 M50-3 11:17
50208 Aki Lintumäki (1964) FIN M50-1 10:05 M50-1 10:59 M50-2 10:41
50200 Oleg Anuchkin (1962) ITA TOL M50-1 10:14 M50-1 10:50 M50-1 11:53
50066 Andris Melkerts (1965) LAT Saldus OK M50-1 10:19 M50-1 10:45 M50-1 10:23
50102 Vesa Pajuoja (1965) FIN Espoon Suunta Pajuoja M50-1 10:29 M50-1 10:35 M50-2 09:29
50059 Veli-Pekka Nurmi (1962) FIN Angelniemen Ankkuri Neon Sport M50-1 10:41 M50-1 10:23 M50-1 11:35
50178 Inno Ling (1965) EST Lehola M50-1 10:48 M50-1 10:16 M50-1 10:47
50179 Teppo Valtonen (1966) FIN Hämeenlinnan Tarmo finland Hämeenlinna M50-1 10:49 M50-1 10:15 M50-1 09:35
50184 Julian Birkinshaw (1964) GBR TVOC M50-1 10:58 M50-1 10:06 M50-1 10:35
50067 Ilmars Dukulis (1964) LAT Alnis OK M50-1 10:59 M50-1 10:05 M50-1 09:59
50201 Håkan Kleijn (1965) SWE Södertälje Nykvarn Orientering M50-1 11:00 M50-1 10:04 M50-1 11:17
50009 Reserve M50-2 10:00 M50-2 11:03
50010 Reserve M50-2 10:01 M50-2 11:02
50100 Marko Virta (1966) FIN Turun suunnistajat M50-2 10:06 M50-2 10:57 M50-1 10:25
50079 Matti Yliluikki (1965) FIN Suomusjärven Sisu M50-2 10:10 M50-2 10:53 M50-1 11:55
50141 Bonifacio Salas (1960) ESP califas M50-2 10:15 M50-2 10:48 M50-2 09:15
50161 Anton Bjartnes (1962) NOR Verdal OK M50-2 10:16 M50-2 10:47 M50-1 10:37
50207 Harri Karjalainen (1964) FIN Espoon Suunta M50-2 10:18 M50-2 10:45 M50-1 11:25
50042 Aivars Mihailovs (1964) LAT Auseklis M50-2 10:39 M50-2 10:24 M50-1 09:55
50017 Markku Brummer (1964) FIN Helsingin Suunnistajat M50-2 10:45 M50-2 10:18 M50-3 11:45
50011 Reserve M50-3 10:00 M50-3 11:03
50012 Reserve M50-3 10:01 M50-3 11:02
50140 Emilio Macarro (1964) ESP califas M50-3 10:04 M50-3 10:59 M50-3 11:35
50189 Jukka Honkasaari (1963) FIN RastiPiikkiö M50-3 10:11 M50-3 10:52 M50-2 11:33
50133 Petr Masek (1965) CZE OK JISKRA NOVY BOR M50-3 10:12 M50-3 10:51 M50-2 09:33
50202 Jan Petter Hansen (1963) NOR IL Gular M50-3 10:33 M50-3 10:30 M50-1 09:57
50205 Thomas Hjerpe (1966) FIN If Femman M50-3 10:39 M50-3 10:24 M50-1 11:51
50176 Atis Zarins (1964) LAT Mona OK M50-3 10:40 M50-3 10:23 M50-1 09:45
50104 Timo Neuvonen (1963) FIN Mustalammen Pallo M50-3 10:51 M50-3 10:12 M50-2 10:51
50003 Reserve M50-2 11:23
50004 Reserve M50-2 11:24
50005 Reserve M50-3 11:18
50006 Reserve M50-3 11:19
55001 Reserve M55-1 09:59
55002 Reserve M55-1 10:00
55003 Reserve M55-2 09:59
55004 Reserve M55-2 10:00
55005 Reserve M55-3 10:03
55006 Reserve M55-3 10:04
55038 Aleksandr Kopelevich (1956) RUS Azimut-SPb Rus-Veteran M55-3 10:07 M55-3 11:56 M55-3 11:17
55007 Reserve M55-1 11:07 M55-1 12:09
55008 Reserve M55-1 11:08 M55-1 12:08 M55-1 09:43
55135 Harijs Lacars (1958) LAT Silva M55-1 11:25 M55-1 11:51 M55-1 09:59
55196 Timo Väre (1957) FIN VRU Hyvinkään Alueen Suunnistajat M55-1 11:34 M55-1 11:42 M55-2 09:19
55158 Hannu Laiho (1961) FIN Rastivarsat M55-1 11:38 M55-1 11:38 M55-1 11:19
55247 Egil Wickstrand Iversen (1959) NOR Heming Orientering M55-1 11:56 M55-1 11:20 M55-1 10:07
55035 Aleksey Kosolapov (1960) RUS CSKA M55-1 12:05 M55-1 11:11 M55-2 10:31
55009 Reserve M55-2 11:07 M55-2 12:08
55010 Reserve M55-2 11:08 M55-2 12:07
55245 Petru Cretu (1957) MDA FAURI M55-2 11:09 M55-2 12:06 M55-3 10:03
55248 Kjell Dale (1959) NOR Sandnes IL M55-2 11:18 M55-2 11:57 M55-1 10:25
55171 Ola Mårtensson (1960) SWE Väsby OK WWOP M55-2 11:20 M55-2 11:55 M55-2 10:41
55222 Tõnu Karp (1957) EST Tempo M55-2 11:27 M55-2 11:48 M55-3 11:15
55169 Jouni Markku (1959) FIN Mustalammen Pallo M55-2 11:30 M55-2 11:45 M55-1 09:21
55127 Edmunds Zvaigzne (1958) LAT Alūksne OK M55-2 11:48 M55-2 11:27 M55-1 11:13
55220 John Hansen (1957) NOR Kristiansand OK M55-2 11:55 M55-2 11:20 M55-1 10:09
55051 Jan Granstedt (1960) NOR Halden SK M55-2 12:06 M55-2 11:09 M55-1 11:21
55011 Reserve M55-3 11:06 M55-3 12:07
55012 Reserve M55-3 11:07 M55-3 12:06
55183 Lars Lindgren (1959) SWE OK Ödmården Per Nordahl AB M55-3 11:21 M55-3 11:52 M55-1 10:27
55072 Grigoriy Senchenko (1958) BLR BNTU Minsk M55-3 11:23 M55-3 11:50 M55-3 11:01
55076 Per Tore Brunaes (1957) NOR Kongsberg PTBBH M55-3 11:31 M55-3 11:42 M55-3 09:25
55265 Håkan Eriksson (1961) SWE Malungs OK M55-3 11:43 M55-3 11:30 M55-1 11:55
55168 Risto Pettinen (1961) FIN Mustalammen Pallo M55-3 11:59 M55-3 11:14 M55-3 10:53
55013 Reserve M55-4 11:04 M55-4 12:05
55014 Reserve M55-4 11:05 M55-4 12:04
55017 Stanislav Kazus (1959) RUS Ekaterinburg M55-4 11:08 M55-4 12:01 M55-2 11:17
55101 Heikki Vestola (1959) FIN Rastivarsat M55-4 11:31 M55-4 11:38 M55-1 11:33
55125 Tauno Kure (1957) EST OK Kape M55-4 11:38 M55-4 11:31 M55-3 11:43
55167 Dainius Melaika (1961) LTU OK Krantas M55-4 11:40 M55-4 11:29 M55-2 10:53
55151 Pekka Pajuoja (1960) FIN Lynx Pajuoja M55-4 11:42 M55-4 11:27 M55-2 11:33
55252 Björn Hansen (1961) GER Lübecker Turnerschaft M55-4 11:47 M55-4 11:22 M55-3 09:59
55207 Jouni Iso-Markku (1960) FIN Suomusjäeven Sisu M55-4 11:54 M55-4 11:15 M55-3 09:11
60009 Reserve M60-1 11:21 M60-1 12:36
60010 Reserve M60-1 11:22 M60-1 12:35 M60-4 09:35
60270 Simo Valtanen (1956) FIN VRT VRT M60-1 11:25 M60-1 12:32 M60-1 10:21
60155 Kalju Vaikjärv (1954) EST Vunder M60-1 11:36 M60-1 12:21 M60-2 09:25
60045 Kari Kataja (1954) FIN VRU Hyvinkään Alueen Suunnistajat M60-1 11:40 M60-1 12:17 M60-4 10:53
60076 Teuvo Töyrylä (1955) FIN Vehkalahden Veikot M60-1 11:58 M60-1 11:59 M60-1 11:17
60156 Jüri Kadaja (1953) EST Saku M60-1 12:08 M60-1 11:49 M60-3 10:11
60011 Reserve M60-2 11:21 M60-2 12:36
60012 Reserve M60-2 11:22 M60-2 12:35
60166 Vilnis Velkeris (1956) LAT Aluksne OK M60-2 11:24 M60-2 12:33 M60-2 11:51
60235 Markku Piironen (1954) FIN Kalevan Rasti M60-2 11:31 M60-2 12:26 M60-1 10:55
60247 Christian Biland (1956) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT M60-2 11:36 M60-2 12:21 M60-1 09:43
60287 Alasdair Wilson Craw (1954) GBR NATO M60-2 11:57 M60-2 12:00 M60-3 09:57
60042 Arto Isomäki (1955) FIN VRU Hyvinkään Alueen Suunnistajat M60-2 11:58 M60-2 11:59 M60-4 10:43
60174 Arto Niemi (1956) FIN Rajamäen Rykmentti M60-2 12:13 M60-2 11:44 M60-1 11:27
60218 Risto Airaksinen (1953) FIN Oulun Tarmo Suunnistusmatkat M60-2 12:25 M60-2 11:32 M60-1 10:47
60172 Henri Järvinen (1952) FIN Mustalammen Pallo M60-2 12:28 M60-2 11:29 M60-4 10:49
60219 Leif Kling (1953) SWE Ockelbo OK Per Nordahl AB M60-2 12:30 M60-2 11:27 M60-3 09:33
60013 Reserve M60-3 11:21 M60-3 12:36
60014 Reserve M60-3 11:22 M60-3 12:35
60271 Mati Karp (1952) EST Tempo M60-3 11:36 M60-3 12:21 M60-3 10:47
60272 Pēteris Magone (1955) LAT UMURGA M60-3 11:40 M60-3 12:17 M60-3 09:19
60173 Pertti Laine (1954) FIN Mustalammen Pallo M60-3 11:47 M60-3 12:10 M60-3 11:27
60236 Mauri Sinnelä (1952) FIN Suomusjärven Sisu M60-3 12:02 M60-3 11:55 M60-3 10:31
60319 Esa Toivonen (1955) FIN Tarpian Suunta M60-3 12:26 M60-3 11:31 M60-1 09:21
60015 Reserve M60-4 11:21 M60-4 12:35
60016 Reserve M60-4 11:22 M60-4 12:34
60269 Heikki Kivioja (1954) FIN Salon Vilpas M60-4 11:38 M60-4 12:18 M60-3 11:21
60162 Ilmars Kaulakans (1955) LAT Silva M60-4 12:09 M60-4 11:47 M60-2 09:39
60289 Mikael Öhrnberg (1955) FIN Pargas IF M60-4 12:14 M60-4 11:42 M60-2 09:31
60007 Reserve M60-4 09:00
60008 Reserve M60-4 09:01
60004 Reserve M60-2 10:40
60006 Reserve M60-3 10:49
65001 Reserve M65-1 09:00
65004 Reserve M65-2 09:01
65005 Reserve M65-3 09:45
65006 Reserve M65-3 09:46
65007 Reserve M65-4 09:00
65008 Reserve M65-4 09:01
65048 Stig Andersen (1953) DEN Herlufsholm M65-4 09:48 M65-2 10:45 M65-2 10:30
65009 Reserve M65-5 10:33
65010 Reserve M65-5 10:34
65011 Reserve M65-1 10:00 M65-1 11:14
65012 Reserve M65-1 10:01 M65-1 11:13 M65-1 09:17
65308 Oyvind Stene (1947) NOR Asker SK PWT Travel M65-1 10:17 M65-1 10:58 M65-2 11:19
65270 Mats Kågeson (1948) SWE Göteborg-Majorna OK Per Nordahl AB M65-1 10:27 M65-1 10:48 M65-3 09:15
65382 Tuomo Romula (1947) FIN Mesikämmenet TR M65-1 10:35 M65-1 10:40 M65-2 10:39
65141 Pekka Kanste (1947) FIN OK Raseborg M65-1 10:52 M65-1 10:23 M65-1 11:37
65013 Reserve M65-2 10:00 M65-2 11:15 M65-1 11:09
65014 Reserve M65-2 10:01 M65-2 11:14
65357 Hannu Töyrylä (1948) FIN kouvolan suunnistajat M65-2 10:09 M65-2 11:06 M65-1 10:39
65388 Hannu Salo (1949) FIN Hirtniemen Tähystäjät M65-2 10:19 M65-2 10:56 M65-4 11:25
65337 Lasse Pellervo Kallio (1951) FIN Suomusjärven Sisu M65-2 10:26 M65-2 10:49 M65-5 09:55
65376 Christer Hellström (1948) SWE Stora Tuna OK M65-2 10:42 M65-2 10:33 M65-3 10:47
65015 Reserve M65-3 10:00 M65-3 11:15
65016 Reserve M65-3 10:01 M65-3 11:14
65163 Rauno Hotti (1947) FIN Helsingin Suunnistajat Tuuli Team M65-3 10:14 M65-3 11:01 M65-5 09:39
65389 Jouko Mäki (1949) FIN Pirkkalan Hiihtäjät M65-3 10:34 M65-3 10:41 M65-2 10:33
65223 Aldis Lapiņš (1951) LAT Azimuts OK M65-3 10:53 M65-3 10:22 M65-2 11:43
65350 Bengt Ek (1950) SWE Halmstad OK M65-3 10:57 M65-3 10:18 M65-3 09:19
65321 Josef Rancak (1950) CZE OK JISKRA NOVY BOR M65-3 11:00 M65-3 10:15 M65-3 10:09
65313 Heimo Pulkkinen (1950) FIN Helsingin Suunnistajat M65-3 11:15 M65-3 10:00 M65-1 10:51
65017 Reserve M65-4 10:00 M65-4 11:15
65018 Reserve M65-4 10:01 M65-4 11:14
65377 Svein S Jacobsen (1951) NOR Tyrving M65-4 10:02 M65-4 11:13 M65-1 10:53
65395 Lars-Åke Wall (1949) SWE OK Tisaren M65-4 10:24 M65-4 10:51 M65-1 11:33
65381 Tom Schults (1949) AUS Ugly Gully Orienteers M65-4 10:46 M65-4 10:29
65154 Erkki Katajisto (1948) FIN Kankaanpään Suunnistajat Neon Sport M65-4 10:49 M65-4 10:26 M65-4 09:39
65243 Timo Varila (1949) FIN Turun Metsäkävijät M65-4 11:06 M65-4 10:09 M65-5 10:25
65178 Arvo Kivikas (1950) EST OK Ilves M65-4 11:14 M65-4 10:01 M65-1 09:53
65019 Reserve M65-5 10:00 M65-5 11:14
65020 Reserve M65-5 10:01 M65-5 11:13
65271 Bo Sundqvist (1948) SWE Ockelbo OK Per Nordahl AB M65-5 10:05 M65-5 11:09 M65-1 10:45
65213 Eduard Pfister (1951) SUI OLG St.Gallen / Appenzell M65-5 10:10 M65-5 11:04 M65-4 11:51
65179 Vladimir Krivusha (1951) RUS Rus-Veteran Rus-Veteran M65-5 10:15 M65-5 10:59 M65-4 09:41
65307 Raul Röman (1950) FIN Ok Raseborg M65-5 10:40 M65-5 10:34 M65-5 10:05
65097 Pekka Rytkönen (1950) FIN Pihkaniskat M65-5 10:57 M65-5 10:17 M65-2 09:57
70011 Reserve M70-1 11:54 M70-1 13:02
70012 Reserve M70-1 11:55 M70-1 13:01
70300 Simon Ling (1945) GBR Mole Valley M70-1 12:20 M70-1 12:36 M70-4 11:51
70175 Hannu Harkola (1944) FIN Päijät-Rasti M70-1 12:29 M70-1 12:27 M70-2 11:01
70243 Bertil Qvick (1944) SWE Kungälvs OK Per Nordahl AB M70-1 12:38 M70-1 12:18 M70-3 10:41
70210 Reijo Haaja (1943) FIN Valkeakosken Haka M70-1 12:50 M70-1 12:06 M70-4 10:31
70013 Reserve M70-2 11:57 M70-2 13:05
70014 Reserve M70-2 11:58 M70-2 13:04
70340 Geir Husdal (1945) NOR Viking PWT Travel M70-2 12:35 M70-2 12:27 M70-3 11:03
70356 Tapio Tiura (1943) FIN Helsingin Suunnistajat HSPakila M70-2 12:43 M70-2 12:19 M70-3 10:23
70015 Reserve M70-3 11:00 M70-3 12:08
70016 Reserve M70-3 11:01 M70-3 12:07
70154 Heimo Hongisto (1945) FIN Loimaan Jankko Tuuli Team M70-3 11:07 M70-3 12:01 M70-2 10:35
70327 Eino Pohjola (1942) FIN Pohjola-Group M70-3 11:20 M70-3 11:48 M70-2 10:45
70235 Olavi Lukkarinen (1945) FIN SK Pohjantähti Suunnistusmatkat M70-3 11:31 M70-3 11:37 M70-1 10:05
70172 Göran Larbo (1945) SWE Attunda OK M70-3 11:50 M70-3 11:18 M70-2 10:25
70357 Klaus Kuusi (1946) FIN Mesikämmenet M70-3 11:51 M70-3 11:17 M70-2 11:45
70061 Tony Wagg (1945) GBR Manchester OC M70-3 11:59 M70-3 11:09 M70-4 12:11
70343 Tapio Reijula (1946) FIN Mesikämmenet TR M70-3 12:01 M70-3 11:07 M70-2 10:15
70017 Reserve M70-4 10:49 M70-4 11:57
70018 Reserve M70-4 10:50 M70-4 11:56
70077 Ingemar Bernhed (1945) SWE TAIK M70-4 10:56 M70-4 11:50 M70-2 11:07
70126 Kauko Törhönen (1942) FIN Kangasala SK KSK Group M70-4 11:41 M70-4 11:05 M70-3 11:47
70019 Reserve M70-5 11:59 M70-5 13:06
70020 Reserve M70-5 12:00 M70-5 13:05
70310 Timo Larkio (1944) FIN VRU Hyvinkään alueen suunnistajat M70-5 12:01 M70-5 13:04 M70-4 11:05
70217 Kjell Einar Aadnevik (1946) NOR Viking M70-5 12:24 M70-5 12:41 M70-2 11:29
70322 Seppo Tuominen (1946) FIN Kouvolan Suunnistajat M70-5 12:46 M70-5 12:19 M70-1 11:09
70001 Reserve M70-1 09:00
70002 Reserve M70-1 09:01
70003 Reserve M70-2 09:00
70004 Reserve M70-2 09:01
70288 Erik Haagensen (1945) NOR Os IL PWT Travel M70-2 10:02 M70-3 12:00 M70-3 11:08
70005 Reserve M70-3 09:28
70006 Reserve M70-3 09:29
70007 Reserve M70-4 10:59
70008 Reserve M70-4 11:00
70009 Reserve M70-5 10:07
70010 Reserve M70-5 10:08
75003 Reserve M75-2 09:00
75004 Reserve M75-2 09:01
75122 Kuno Ekdahl (1937) SWE OK P4, Skövde WWOP M75-2 09:13 M75-2 11:50 M75-2 10:47
75005 Reserve M75-3 10:03
75006 Reserve M75-3 10:04
75001 Reserve M75-1 09:00
75002 Reserve M75-1 09:01
75007 Reserve M75-1 10:47 M75-1 11:54
75008 Reserve M75-1 10:48 M75-1 11:53
75204 Borje Karlsson (1939) SWE Halmstad M75-1 10:52 M75-1 11:49 M75-2 09:23
75089 Nikolai Kuha (1941) EST M75-1 11:20 M75-1 11:21 M75-1 10:51
75113 Pentti Kämäräinen (1941) FIN Hiidenkiertäjät Daniel's Travels M75-1 11:22 M75-1 11:19 M75-3 09:29
75183 Andris Ozols (1941) LAT Jumprava M75-3 12:30 M75-3 12:28 M75-2 09:45
75178 Per Ola Kvernmo (1939) NOR Molde og Omegn IF TT-TUR M75-1 11:47 M75-1 10:54 M75-3 09:55
75009 Reserve M75-2 10:45 M75-2 11:52
75010 Reserve M75-2 10:46 M75-2 11:51
75127 Frank Tormod Dahlen (1941) NOR Ringerike OL PWT Travel M75-2 10:49 M75-2 11:48 M75-1 10:47
75189 Enn Kivisakk (1937) SWE Tullinge SK PWT Travel M75-2 10:52 M75-2 11:45 M75-3 09:49
75014 Eigil Kongsfjell (1938) NOR Tønsberg OL TT-TUR M75-2 11:04 M75-2 11:33 M75-1 09:47
75104 Tõnu Raid (1939) EST Saue Tammed M75-2 11:15 M75-2 11:22 M75-1 11:05
75083 Pekka Niemi (1941) FIN Asikkalan Raikas Tuuli Team M75-2 11:40 M75-2 10:57 M75-3 09:45
75011 Reserve M75-3 11:56 M75-3 13:02
75012 Reserve M75-3 11:57 M75-3 13:01
75186 Ernie Broström (1938) SWE Halmstad ok Sweden M75-3 11:59 M75-3 12:59 M75-1 11:31
75208 Jouko Karjalainen (1941) FIN Helsingin Suunnistajat HSPakila M75-3 12:00 M75-3 12:58 M75-1 10:19
75098 Juhani Vuorela (1938) FIN Espoon Akilles M75-3 12:24 M75-3 12:34 M75-2 09:15
75170 P-G Jansson (1941) SWE Säterbygdens OK M75-3 12:31 M75-3 12:27 M75-1 11:13
75071 Mauno Iivonen (1939) FIN Eräpirkat Neon Sport M75-3 12:52 M75-3 12:06 M75-2 11:51
75187 Tõnu Kirss (1937) EST Saue Tammed M75-3 12:59 M75-3 11:59 M75-3 10:07
75172 Thor Edvardsen (1940) NOR Larvik OK PWT Travel M75-3 13:00 M75-3 11:58 M75-2 09:33
80003 Reserve M80-1 10:00 M80-1 10:43
80004 Reserve M80-1 10:01 M80-1 10:42
80043 Dagfinn Føllesdal (1932) NOR OSI = Oslo-Studentenes Idrettsklubb M80-1 10:07 M80-1 10:36 M80-2 11:51
80049 Kalevi Markku (1933) FIN Raja-Karjalan Suunnistajat M80-1 10:09 M80-1 10:34 M80-2 11:03
80009 Iver Rognstad (1935) NOR Hadeland OL TT-TUR M80-1 10:12 M80-1 10:31 M80-2 11:55
80072 Torsti Marjanen (1934) FIN Salon Vilpas M80-2 10:46 M80-2 10:20 M80-2 11:49
80070 Rein Veski (1933) EST Orion M80-1 10:31 M80-1 10:12 M80-2 11:27
80005 Reserve M80-2 10:12 M80-2 10:54
80006 Reserve M80-2 10:13 M80-2 10:53
80044 Reino Pajuoja (1936) FIN Espoon Suunta Pajuoja M80-2 10:25 M80-2 10:41 M80-1 10:03
80037 Juhani Salmenkylä (1932) FIN Helsingin Suunnistajat Tuuli Team M80-2 10:42 M80-2 10:24 M80-2 11:29
80067 Pavel Masek (1936) CZE OK JISKRA NOVY BOR M80-2 10:45 M80-2 10:21 M80-2 11:41
80075 Stig Johansson (1935) SWE Halmstad ok M80-2 10:54 M80-2 10:12 M80-1 09:23
80001 Reserve M80-1 10:15
80002 Reserve M80-1 10:16
80028 Heikki Lario (1934) FIN Rastivarsat M80-1 10:57 M80-2 10:29 M80-2 10:37
85001 Reserve M85-1 09:00
85002 Reserve M85-1 09:01
85003 Reserve M85-1 10:29 M85-1 10:58
85004 Reserve M85-1 10:30 M85-1 10:57
85014 Erkki Simpanen (1928) FIN Rastihaukat Tuuli Team M85-1 10:43 M85-1 10:44 M85-2 09:21
85017 John Larsson (1931) SWE Västvärmlands OK Per Nordahl AB M85-1 10:50 M85-1 10:37 M85-1 09:11
85031 Antero Partanen (1931) FIN Rasti-Vihti Tuuli Team M85-1 10:39 M85-1 10:48 M85-2 09:25
90003 Reserve M90-1 10:07 M90-1 10:16
90004 Reserve M90-1 10:08 M90-1 10:15
90001 Reserve M90-1 09:07
90002 Reserve M90-1 09:08
95003 Reserve M95-1 10:00 M95-1 10:01
95004 Reserve M95-1 10:01 M95-1 10:00
95001 Reserve M95-1 09:00
95002 Reserve M95-1 09:01
35503 Reserve W35-1 12:20 W35-1 13:13
35504 Reserve W35-1 12:21 W35-1 13:12
35518 Henna Autio (1981) FIN RasTiimi W35-1 12:33 W35-1 13:00 W35-1 11:54
35523 Natalia Klöckl (1977) AUT Vienna Strangers W35-1 12:37 W35-1 12:56 W35-2 11:08
35538 Anna Elovaara-Salmi (1980) FIN Helsingin suunnistajat W35-1 12:38 W35-1 12:55 W35-2 11:32
35560 Jessica Söllvander (1978) SWE OK Rodhen W35-1 13:03 W35-1 12:30 W35-1 11:32
35502 Reserve W35-1 10:06
40501 Reserve W40-1 10:15
40502 Reserve W40-1 10:16
40503 Reserve W40-1 12:19 W40-1 13:18
40504 Reserve W40-1 12:20 W40-1 13:17
40535 Kristi Vassil (1975) EST OK Ilves W40-1 12:27 W40-1 13:10 W40-1 11:26
40512 Ieva Godina (1976) LAT 42km.lv W40-1 12:48 W40-1 12:49 W40-1 11:16
40531 Kirsi Isoherranen (1972) FIN Lynx W40-1 12:52 W40-1 12:45 W40-1 11:04
40539 Heidi Salonen (1972) FIN Helsingin Suunnistajat W40-1 13:05 W40-1 12:33 W40-1 11:40
45505 Reserve W45-1 11:25 W45-1 12:14
45506 Reserve W45-1 11:26 W45-1 12:13
45549 Maira Zerne (1971) LAT Saldus OK W45-1 11:35 W45-1 12:04 W45-1 10:18
45577 Tarja Tervonen (1968) FIN Itä-Päijänteen Rasti W45-1 12:02 W45-1 11:37 W45-2 09:24
45507 Reserve W45-2 12:16 W45-2 13:04
45508 Reserve W45-2 12:17 W45-2 13:03
45585 Josefine Nordström (1969) SWE OK Triangeln PWT W45-2 12:27 W45-2 12:53 W45-1 10:44
45575 Riika Ploompuu (1970) EST Swedbank W45-2 12:31 W45-2 12:49 W45-2 10:22
45565 Tiina Kangilaski (1971) EST TON W45-2 12:35 W45-2 12:45 W45-2 10:10
45593 Liliia Glushchenko (1968) AUS Bayside Kangaroo W45-2 12:41 W45-2 12:39 W45-1 10:00
45553 Helena Rangert (1971) SWE IK Hakarpspojkarna W45-2 12:51 W45-2 12:29 W45-1 09:36
45501 Reserve W45-1 11:14
45502 Reserve W45-1 11:15
45503 Reserve W45-2 10:14
45504 Reserve W45-2 10:15
45606 Sibel Sen (1969) TUR Istanbul Orienteering SK. W45-2 10:19 W45-2 12:33 W45-2 12:47
50503 Reserve W50-2 09:00
50504 Reserve W50-2 09:01
50501 Reserve W50-1 10:14
50502 Reserve W50-1 10:15
50505 Reserve W50-1 12:12 W50-1 13:17
50506 Reserve W50-1 12:13 W50-1 13:16
50610 Virpi Hyyrynen (1966) FIN Kouvolan suunistajat Einonen W50-1 12:20 W50-1 13:09 W50-1 10:10
50620 Anu Alasaari (1966) FIN Nivalan Suunnistajat W50-1 12:48 W50-1 12:41 W50-2 11:00
50562 Mudīte Zvaigzne (1962) LAT Alūksne OK W50-1 12:49 W50-1 12:40 W50-2 10:36
50631 Cathrine Thorhus (1965) NOR Verdal OK W50-1 12:53 W50-1 12:36 W50-2 09:02
50522 Olga Gureeva (1963) RUS Mile-Sport Rus-Veteran W50-1 13:11 W50-1 12:18 W50-2 09:10
50644 Solveig Sikkeland (1963) NOR Tyrving W50-1 13:14 W50-1 12:15 W50-1 10:38
50622 Tuula Rajander (1965) FIN Kajaanin Suunnistajat Suunnistusmatkat W50-1 13:17 W50-1 12:12 W50-2 09:00
50507 Reserve W50-2 12:12 W50-2 13:17
50508 Reserve W50-2 12:13 W50-2 13:16
50609 Päivi Einonen (1962) FIN Lahden suunnistajat -37 Einonen W50-2 12:20 W50-2 13:09 W50-1 10:20
50648 Annika Viilo (1965) FIN Tampereen Pyrintö W50-2 12:34 W50-2 12:55 W50-1 11:08
50626 Videga Gaigala (1966) LAT Azimuts OK W50-2 12:36 W50-2 12:53 W50-1 10:56
50625 Gunta Dudele (1963) LAT Azimuts OK W50-2 12:57 W50-2 12:32 W50-1 09:24
50566 Anda Lejasblusa (1963) LAT Aluksne OK W50-2 13:11 W50-2 12:18 W50-2 10:46
55507 Reserve W55-1 10:00 W55-1 11:02
55508 Reserve W55-1 10:01 W55-1 11:01
55551 Arja Vestola (1961) FIN Nastolan Terä W55-1 10:18 W55-1 10:44 W55-1 11:00
55557 Marja Töyrylä (1958) FIN Kymin Suunnistajat W55-1 10:22 W55-1 10:40 W55-1 10:18
55612 Maire Kure (1959) EST OK Kape W55-1 10:24 W55-1 10:38 W55-2 11:38
55524 Maija Kerkola (1958) FIN Hämeenlinnan Tarmo W55-1 10:26 W55-1 10:36 W55-1 09:54
55684 Natalia Zasimenco (1960) MDA FAURI W55-1 10:28 W55-1 10:34 W55-2 09:56
55565 Jaana Heikkinen (1961) FIN Kuusamon Erä-Veikot W55-1 10:30 W55-1 10:32 W55-2 10:56
55627 Anne Vaikjärv (1957) EST W55-1 10:40 W55-1 10:22 W55-1 10:36
55509 Reserve W55-2 10:00 W55-2 11:02
55510 Reserve W55-2 10:01 W55-2 11:01
55593 Kirsi Laasonen (1959) FIN Tampereen Pyrintö TP W55-2 10:02 W55-2 11:00 W55-1 09:56
55564 Brit Hafskjold (1955) NOR Kongsberg PTBBH W55-2 10:37 W55-2 10:25 W55-3 11:00
55511 Reserve W55-3 10:00 W55-3 11:01
55512 Reserve W55-3 10:01 W55-3 11:00
55693 Runa Skyttersæter (1960) NOR Heming Orientering W55-3 10:25 W55-3 10:36 W55-1 09:34
55501 Reserve W55-1 11:19
55502 Reserve W55-1 11:20
55503 Reserve W55-2 11:05
55504 Reserve W55-2 11:06
55505 Reserve W55-3 11:05
55506 Reserve W55-3 11:06
60505 Reserve W60-3 10:39
60506 Reserve W60-3 10:40
60501 Reserve W60-1 10:54
60503 Reserve W60-2 10:12
60504 Reserve W60-2 10:13
60507 Reserve W60-1 11:21 W60-1 12:33
60508 Reserve W60-1 11:22 W60-1 12:32 W60-1 11:44
60699 Terttu Hintukainen (1953) FIN Turun Suunnistajat W60-1 11:36 W60-1 12:18 W60-2 10:10
60724 Aulikki Korpio (1956) FIN Valkeakosken Haka W60-1 11:50 W60-1 12:04 W60-1 11:14
60646 Eila Valonen (1954) FIN Karkki-Rasti Daniel's Travels W60-1 11:59 W60-1 11:55 W60-1 09:26
60659 Ingrid Mårtensson (1953) SWE OK Kolmården WWOP W60-1 12:23 W60-1 11:31 W60-1 09:08
60721 Eva Nordin (1953) SWE Gustavsberg ok Pwt-Travel as W60-1 12:33 W60-1 11:21 W60-3 09:08
60509 Reserve W60-2 11:21 W60-2 12:33
60510 Reserve W60-2 11:22 W60-2 12:32
60688 Arja Pulkkinen (1956) FIN Helsingin Suunnistajat W60-2 12:06 W60-2 11:48 W60-2 09:24
60643 Anneli Laine (1955) FIN Rastivarsat W60-2 12:20 W60-2 11:34 W60-1 11:22
60511 Reserve W60-3 11:21 W60-3 12:32
60512 Reserve W60-3 11:22 W60-3 12:31
60613 Feoktista Krivusha (1956) RUS Rus-Veteran Rus-Veteran W60-3 12:30 W60-3 11:23 W60-1 10:42
65507 Reserve W65-1 10:00 W65-1 11:18
65508 Reserve W65-1 10:01 W65-1 11:17 W65-1 10:46
65594 Helena Kanste (1951) FIN OK Raseborg W65-1 10:28 W65-1 10:50 W65-1 10:22
65724 Liisa Peltola (1951) FIN MS Parma W65-1 11:08 W65-1 10:10 W65-1 11:28
65637 Katariina Peltola (1947) FIN MS Parma Rastiretki W65-1 11:18 W65-1 10:00 W65-2 09:40
65509 Reserve W65-2 10:00 W65-2 11:17
65510 Reserve W65-2 10:01 W65-2 11:16
65625 Karin Gustafsson (1948) SWE Strängnäs-Malmby OL W65-3 11:08 W65-3 10:09 W65-3 09:28
65633 Virve Orav (1947) EST Tammed W65-2 10:16 W65-2 11:01 W65-1 11:06
65519 Kyllikki Kauppinen (1950) FIN Kalevan rasti W65-2 10:42 W65-2 10:35 W65-1 11:24
65611 Aune Hongisto (1949) FIN Loimaan Jankko Tuuli Team W65-2 10:45 W65-2 10:32 W65-2 09:24
65658 Paula Honkavaara (1949) FIN Rasti-Vihti Daniel's Travels W65-2 11:05 W65-2 10:12 W65-2 09:42
65511 Reserve W65-3 10:00 W65-3 11:17
65512 Reserve W65-3 10:01 W65-3 11:16
65602 Raili Katajisto (1951) FIN Kankaanpään Suunnistajat Neon Sport W65-3 10:50 W65-3 10:27 W65-3 10:46
65514 Anne Marie Ceeberg (1948) NOR Hedrum o-lag TT-TUR W65-3 10:52 W65-3 10:25 W65-3 10:24
65501 Reserve W65-1 09:00
65503 Reserve W65-2 09:13
65504 Reserve W65-2 09:14
65505 Reserve W65-3 10:21
65506 Reserve W65-3 10:22
70501 Reserve W70-1 09:00
70503 Reserve W70-2 09:00
70504 Reserve W70-2 09:01
70505 Reserve W70-3 09:00
70506 Reserve W70-3 09:01
70507 Reserve W70-1 10:56 W70-1 11:55
70508 Reserve W70-1 10:57 W70-1 11:54 W70-2 11:36
70509 Reserve W70-2 10:26 W70-2 11:24
70510 Reserve W70-2 10:27 W70-2 11:23
70596 Britt Rangert (1943) SWE IK Ymer W70-2 10:46 W70-2 11:04 W70-1 09:56
70511 Reserve W70-3 11:27 W70-3 12:25
70512 Reserve W70-3 11:28 W70-3 12:24
70667 Ulla Ahonen (1946) FIN Hämeenlinnan Suunnistajat W70-3 11:32 W70-3 12:20 W70-1 10:58
70666 Ingrid Jansson (1944) SWE Säterbygdens OK W70-3 11:54 W70-3 11:58 W70-1 10:22
70676 Sonja Kivisakk (1943) SWE Tullinge SK PWT Travel W70-3 11:57 W70-3 11:55 W70-2 10:52
70603 Helle Jaaniste (1943) EST OK Ilves W70-3 12:01 W70-3 11:51 W70-2 12:52
75505 Reserve W75-1 10:00 W75-1 10:47
75506 Reserve W75-1 10:01 W75-1 10:46
75590 Margareta Lax (1941) SWE Gävle OK Per Nordahl AB W75-1 10:03 W75-1 10:44 W75-2 10:40
75582 Irene Jensen (1938) CAN Loup Garou W75-1 10:04 W75-1 10:43 W75-2 11:12
75543 Riitta Vuorela (1940) FIN Espoon Akilles W75-1 10:25 W75-1 10:22 W75-2 11:04
75595 Nina Sumina (1940) RUS Rus Veteran Rus Veteran W75-1 10:37 W75-1 10:10 W75-1 10:26
75507 Reserve W75-2 10:00 W75-2 10:46
75508 Reserve W75-2 10:01 W75-2 10:45
75524 Ann Persson (1940) SWE Piteå IF W75-2 10:14 W75-2 10:32 W75-2 10:46
75501 Reserve W75-1 09:00
75502 Reserve W75-1 09:01
75503 Reserve W75-2 10:08
75504 Reserve W75-2 10:09
80501 Reserve W80-1 10:14
80502 Reserve W80-1 10:15
80503 Reserve W80-1 10:00 W80-1 10:24
80504 Reserve W80-1 10:01 W80-1 10:23
80513 Leena Ikkala (1932) FIN Helsingin Suunnistajat Tuuli Team W80-1 10:20 W80-1 10:04 W80-2 09:49
80512 Tiiu Tiigimägi (1936) EST Jõhvikas W80-1 10:22 W80-1 10:02 W80-1 09:48
85503 Reserve W85-1 10:18 W85-1 10:27
85504 Reserve W85-1 10:19 W85-1 10:26
85501 Reserve W85-1 09:22
85502 Reserve W85-1 09:23
90501 Reserve W90-1 09:08
90502 Reserve W90-1 09:09
90503 Reserve W90-1 10:08 W90-1 10:10
90504 Reserve W90-1 10:09 W90-1 10:09
95503 Reserve W95-1 10:00 W95-1 10:02
95504 Reserve W95-1 10:01 W95-1 10:01
95501 Reserve W95-1 09:00
95502 Reserve W95-1 09:01
65739 Ruth Huguenin (1948) SUI OLC Kakowa DOMINO Tours W65-1 09:26 W65-1 10:00 W65-3 11:02 W65-3 10:15 W65-3 11:28
95505 Astrid Andersson (1921) SWE NAIS orientering Per Nordahl AB W95-1 09:02 W95-1 10:00 W95-1 10:02 W95-1 10:00 W95-1 09:00
50199 Tore Gørbitz Juvik (1964) NOR IL Gular M50-1 09:19 M50-2 10:00 M50-1 10:30 M50-1 10:34 M50-3 11:37
55214 Klaus Vänttinen (1959) FIN Hiidenkiertäjät M55-1 11:02 M55-2 10:00 M55-3 11:18 M55-3 11:55 M55-2 10:27
60169 Pekka Vanne (1953) FIN Hirvensalon Heitto M60-1 10:03 M60-2 10:00 M60-4 12:05 M60-4 11:51 M60-2 09:23
65037 Lennart Barkestam (1949) SWE IK Hakarpspojkarna M65-1 09:42 M65-2 10:00 M65-3 10:36 M65-3 10:39 M65-4 10:17
85022 Bertil Johansson (1931) SWE Markbygdens OK Per Nordahl AB M85-1 09:20 M85-2 10:00 M85-1 10:55 M85-1 10:32 M85-2 09:07
45537 Anna Rusakova (1967) RUS O Club Moscow W45-1 11:53 W45-2 10:00 W45-1 11:42 W45-1 11:57 W45-2 09:20
70658 Anne-Mari Haagensen (1944) NOR Os IL PWT Travel W70-1 09:58 W70-2 10:00 W70-3 11:46 W70-3 12:06 W70-2 10:16
80526 Randi M Iversen (1935) NOR Byåsen IL PWT Travel W80-1 10:26 W80-2 10:00 W80-1 10:23 W80-1 10:01 W80-2 09:35
70027 Odd Egil Frogner (1946) NOR Tønsberg OL TT-TUR M70-1 10:05 M70-3 10:00 M70-4 11:33 M70-4 11:13 M70-4 12:13
70108 Bjorn Sandelien (1944) NOR Heming orientering PWT Travel M70-1 09:46 M70-4 10:00 M70-1 12:37 M70-1 12:19 M70-1 10:11
65629 Stanislava Horáčková (1949) CZE Slavia Liberec orienteering Slavia Liberec orienteering W65-2 10:22 W65-1 10:01 W65-3 10:55 W65-3 10:22 W65-2 11:20
50034 Martin Schaffner (1966) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT M50-1 09:54 M50-2 10:01 M50-3 10:30 M50-3 10:33 M50-3 11:23
55094 Mihail Kuokkanen (1960) FIN INUS Lappeenranta M55-2 11:07 M55-2 10:01 M55-1 11:42 M55-1 11:34 M55-3 11:13
60104 Gian Luca Gobbi (1952) ITA Orienteering Pergine Orienteering Pergine M60-2 10:41 M60-2 10:01 M60-3 11:48 M60-3 12:09 M60-4 11:11
65197 Tadashi Ebisawa (1950) JPN Irumashi Orienteering Club Irumashi OLC M65-2 09:33 M65-2 10:01 M65-5 10:51 M65-5 10:23 M65-4 11:41
85009 Mieczysław Zielczyński (1930) POL A TO MY M85-1 09:10 M85-2 10:01 M85-1 10:54 M85-1 10:33 M85-2 09:09
45530 Jane Yates (1968) GBR CADOC CADOC W45-1 11:48 W45-2 10:01 W45-2 12:43 W45-2 12:37 W45-2 09:30
70559 Marit Bjorgum (1946) NOR Byaasen IL PWT Travel W70-1 09:05 W70-2 10:01 W70-1 11:32 W70-1 11:19 W70-2 11:04
80517 Sonja Sundell (1935) SWE Sundbybergs IK Per Nordahl AB W80-1 10:35 W80-2 10:01 W80-1 10:10 W80-1 10:14 W80-1 09:38
70220 Peter Dahlstedt (1942) SWE Pan-Kristianstad WWOP M70-2 09:26 M70-3 10:01 M70-2 12:11 M70-2 12:51 M70-4 11:09
70169 Kalevi Korpela (1945) FIN Tampereen Pyrintö TP M70-3 10:12 M70-4 10:01 M70-5 12:22 M70-5 12:43 M70-4 12:55
65716 Karin Walltin (1950) SWE Östersunds OK Per Nordahl AB W65-3 11:37 W65-1 10:02 W65-2 10:27 W65-2 10:50 W65-2 11:24
50169 Matti Huttunen (1966) FIN Pihkaniskat M50-1 09:39 M50-2 10:02 M50-3 10:15 M50-3 10:48 M50-3 11:53
55033 Esa Kuukka (1958) FIN Tampereen Pyrintö Team Salla M55-3 11:10 M55-2 10:02 M55-4 11:39 M55-4 11:30 M55-2 10:05
60086 Rune Tonaas (1954) NOR Bergen turnforening PWT Travel M60-3 11:46 M60-2 10:02 M60-2 12:24 M60-2 11:33 M60-4 10:05
65173 Charlie Deweese (1947) USA San Francisco Bay OC Old Yanks Tour M65-3 09:54 M65-2 10:02 M65-5 10:03 M65-5 11:11 M65-4 10:51
85012 Pentti Pelkonen (1930) FIN Keski-Karjalan Rasti Tuuli Team M85-1 09:19 M85-2 10:02 M85-1 10:35 M85-1 10:52 M85-1 09:29
45509 Teija Sahlstrom (1969) FIN Espoon Akilles W45-1 11:21 W45-2 10:02 W45-2 12:46 W45-2 12:34 W45-2 09:38
70636 Lilian Samuelsson (1944) SWE Kungälvs OK Per Nordahl AB W70-1 09:41 W70-2 10:02 W70-3 11:45 W70-3 12:07 W70-2 12:58
80528 Teresa Gri (1935) ESP C. O. Catalunya W80-1 10:34 W80-2 10:02 W80-1 10:19 W80-1 10:05 W80-2 09:47
70298 Martin Ilves (1942) EST RSK Jõhvikas M70-3 10:00 M70-3 10:02 M70-1 12:13 M70-1 12:43 M70-3 10:01
70096 Arild Frank Olsen (1946) NOR Bergens turnforening PWT Travel M70-4 12:01 M70-4 10:02 M70-4 11:49 M70-4 10:57 M70-4 10:35
65555 Volha Vashchenka (1951) BLR Traktor OK W65-1 09:20 W65-1 10:03 W65-2 10:39 W65-2 10:38 W65-1 09:18
50085 Arto Lehtinen (1962) FIN Asikkalan Raikas Rastiretki M50-2 12:04 M50-2 10:03 M50-1 10:53 M50-1 10:11 M50-3 11:19
55112 António Matias (1957) POR CLAC Portugal M55-1 10:05 M55-2 10:03 M55-1 11:11 M55-1 12:05 M55-3 10:09
60017 Per Chr. Hagen (1953) NOR Bø OL TT-TUR M60-4 10:11 M60-2 10:03 M60-3 12:34 M60-3 11:23 M60-3 11:35
65385 Juhani Virtanen (1948) FIN Lounais-Hämeen rasti M65-4 09:47 M65-2 10:03 M65-2 11:00 M65-2 10:15 M65-2 11:11
85007 Boris Kalinin (1931) RUS KBGL Orient M85-1 09:05 M85-2 10:03 M85-1 10:31 M85-1 10:56 M85-1 09:15
45587 Meike Jaeger (1971) GER Gundelfinger Turnerschaft ASOPE W45-2 10:33 W45-2 10:03 W45-2 12:42 W45-2 12:38 W45-2 09:00
70583 Trina Cleary (1944) IRL London Irish OC W70-2 09:49 W70-2 10:03 W70-1 11:41 W70-1 11:10 W70-2 10:02
80521 Kaarina Holopainen (1935) FIN Kerava Urhieilijat Suunnistusmatkat W80-1 10:24 W80-2 10:03 W80-1 10:09 W80-1 10:15 W80-2 09:41
70044 Elmo Pärna (1944) EST OK Lehola Orientuur M70-4 11:18 M70-3 10:03 M70-4 11:46 M70-4 11:00 M70-2 10:27
70170 Jurii Baranov (1946) RUS Kazan M70-5 11:03 M70-4 10:03 M70-2 12:32 M70-2 12:30 M70-4 10:33
65628 Marja Suomalainen (1949) FIN Leppävaaran Sisu Suomalainen W65-2 09:15 W65-1 10:04 W65-2 10:52 W65-2 10:25 W65-2 11:42
50191 Remigio Rodríguez Enrique (1965) ESP CIUDAD RODRIGO ORIENTACIÓN M50-1 09:11 M50-2 10:04 M50-3 10:29 M50-3 10:34 M50-2 11:09
55022 Luca Battistoni (1959) ITA VAO M55-2 11:08 M55-2 10:04 M55-3 11:50 M55-3 11:23 M55-2 09:47
60244 Stein Turtumøygard (1952) NOR Maaren OK M60-1 10:30 M60-2 10:04 M60-2 11:53 M60-2 12:04 M60-3 11:25
65107 Martin Nauf (1950) NOR Hedrum o-lag PWT Travel M65-5 11:18 M65-2 10:04 M65-4 10:27 M65-4 10:48 M65-3 09:21
85005 Heino Heinloo (1931) EST SK Saue Tammed M85-1 09:24 M85-2 10:04 M85-1 10:42 M85-1 10:45 M85-2 09:17
45586 Margarita Todorova (1968) BUL Brown team Bulgarian masters team W45-1 11:57 W45-2 10:04 W45-2 12:18 W45-2 13:02 W45-2 09:26
70563 Sidsel Sandelien (1945) NOR Heming orientering PWT Travel W70-3 09:56 W70-2 10:04 W70-3 11:29 W70-3 12:23 W70-1 09:58
80525 Gudrun Smeds (1936) SWE SK TRIM/VIRSBO Lalles resor W80-1 10:25 W80-2 10:04
70314 Svein-Erik Heggenes (1944) NOR Voss IL TT-TUR M70-5 10:16 M70-3 10:04 M70-5 12:28 M70-5 12:37 M70-4 12:37
70299 Mark Van Bruggen (1946) BEL Trol Belgium Trol Belgium M70-1 09:38 M70-4 10:04 M70-5 12:12 M70-5 12:53 M70-4 10:45
65646 Irmeli Saari (1951) FIN Hirvensalon Heitto W65-3 10:43 W65-1 10:05 W65-1 10:04 W65-1 11:14 W65-1 10:34
50083 Frode Robertsen (1962) NOR OL Tønsberg M50-2 12:11 M50-2 10:05 M50-3 10:05 M50-3 10:58 M50-1 09:51
55042 Kalev Ruberg (1959) EST Saku M55-3 10:40 M55-2 10:05 M55-2 12:05 M55-2 11:10 M55-2 11:05
60046 Kostas Duda (1953) LTU OK Rudamina M60-2 10:53 M60-2 10:05 M60-4 12:16 M60-4 11:40 M60-1 09:15
65256 Pauli Nieminen (1950) FIN VRU-Hyvinkää Suunnistusmatkat M65-1 09:12 M65-2 10:05 M65-3 10:31 M65-3 10:44 M65-3 10:29
80054 Lars Magnusson (1932) SWE Kristinehamns OK Per Nordahl AB M80-1 10:22 M80-2 10:05 M80-1 10:18 M80-1 10:25 M80-2 10:55
85025 Helmer Ekberg (1929) SWE Ätrans IF Per Nordahl AB M85-1 09:09 M85-2 10:05 M85-1 10:41 M85-1 10:46 M85-2 09:27
45596 Hanna Franssila (1967) FIN Porvoon Urheilijat W45-2 10:23 W45-2 10:05
70586 Junko Aragaki (1945) JPN NERIMA OLC NTA O TOUR W70-1 09:30 W70-2 10:05 W70-1 11:14 W70-1 11:37 W70-2 10:30
80524 Maie Sepp (1936) EST OK TON Orientuur W80-1 10:31 W80-2 10:05 W80-1 10:11 W80-1 10:13 W80-2 09:43
70269 Lars Sönsteröd (1944) SWE SOK 68 Per Nordahl AB M70-1 09:09 M70-3 10:05 M70-5 12:30 M70-5 12:35 M70-4 13:25
70050 Enn Aedna (1944) EST OK West M70-2 09:58 M70-4 10:05 M70-5 12:47 M70-5 12:18 M70-4 11:39
65597 Helena Korhonen (1951) SWE Haninge SOK W65-1 10:10 W65-1 10:06 W65-1 11:06 W65-1 10:12 W65-1 10:16
50050 Andrei Marozau (1964) BLR Belaya Rus M50-3 11:25 M50-2 10:06 M50-1 10:39 M50-1 10:25 M50-3 11:15
55057 Michail Ivanov (1959) RUS Velikiy Novgorod Dinamo M55-1 10:09 M55-2 10:06 M55-1 11:51 M55-1 11:25 M55-2 09:59
60286 Esko Turkka (1956) FIN KS M60-3 10:57 M60-2 10:06 M60-2 12:31 M60-2 11:26 M60-2 10:31
65335 Erkki Kallio (1948) FIN Loimaan Jankko Tuuli Team M65-2 10:00 M65-2 10:06 M65-3 10:51 M65-3 10:24 M65-2 09:23
80020 Bo Lowegren (1936) SWE Vasteraas SOK PWT Travel M80-1 11:20 M80-2 10:06 M80-1 10:29 M80-1 10:14 M80-2 10:59
85013 Kauko Kimpimäki (1926) FIN XYZ Tuuli Team M85-1 09:25 M85-2 10:06 M85-1 10:53 M85-1 10:34 M85-2 09:23
45539 Daisy Kroon (1967) EST Jõhvikas W45-1 11:55 W45-2 10:06 W45-1 12:04 W45-1 11:35 W45-2 10:04
70589 Leena Valjakka (1944) FIN Navi Rastiretki W70-2 09:53 W70-2 10:06 W70-1 11:54 W70-1 10:57 W70-2 10:06
80515 Solveig Spångberg (1934) SWE IFK Lidingö SOK Per Nordahl AB W80-1 10:32 W80-2 10:06 W80-1 10:24 W80-1 10:00 W80-2 09:37
70208 Seppo Sorri (1944) FIN Pihtiputaan Tuisku Daniel's Travels M70-2 09:10 M70-3 10:06 M70-1 12:36 M70-1 12:20 M70-2 10:21
70333 Magnus Landstad (1943) NOR Freidig PWT Travel M70-3 10:28 M70-4 10:06 M70-4 11:02 M70-4 11:44 M70-2 10:37
65599 Kersti Mardiste (1951) EST Harju KEK RSK W65-2 09:23 W65-1 10:07 W65-1 10:07 W65-1 11:11 W65-1 09:40
50072 Johan Balck (1966) SWE Täby OK Reseledare för Lalle Idrott och Resor M50-1 09:23 M50-2 10:07 M50-3 10:20 M50-3 10:43 M50-3 11:41
55029 Uwe Genatis (1961) GER SV Mietraching M55-2 10:12 M55-2 10:07 M55-3 11:36 M55-3 11:37 M55-3 11:25
60085 Arnulf Villmo (1953) NOR Korgen PWT Travel M60-4 09:25 M60-2 10:07 M60-3 12:25 M60-3 11:32 M60-4 10:23
65348 Hanspeter Oswald (1947) SUI OLK Piz Hasi DOMINO Tours M65-3 10:06 M65-2 10:07 M65-4 10:06 M65-4 11:09 M65-3 10:41
80008 Helge Kvaase (1933) NOR Bækkelaget SK TT-TUR M80-1 10:33 M80-2 10:07 M80-1 10:16 M80-1 10:27 M80-2 11:11
85023 Curth Svensson (1927) SWE Skåneslättens OL Per Nordahl AB M85-1 09:12 M85-2 10:07 M85-1 10:33 M85-1 10:54 M85-2 09:05
45516 Anna Loginova (1968) RUS KBGL Orient W45-2 10:30 W45-2 10:07 W45-2 12:38 W45-2 12:42 W45-2 09:46
70540 Ethel Nord (1943) SWE Lindebygdens OK Lalleresan W70-3 09:45 W70-2 10:07 W70-2 11:04 W70-2 10:46 W70-2 12:56
80523 Maureen Ogilvie (1933) AUS Park Orienteers W80-1 10:29 W80-2 10:07 W80-1 10:16 W80-1 10:08 W80-2 09:55
70238 Heikki Pitkänen (1945) FIN Jämsän Retki-Veikot Suunnistusmatkat M70-3 09:39 M70-3 10:07 M70-1 12:53 M70-1 12:03 M70-2 09:11
70045 Curt Balck (1942) SWE IFK Enskede Lalle Idrott och Resor M70-4 11:54 M70-4 10:07
65146 Ilmar Kirjanen (1950) EST TAOK M65-1 09:13 M65-1 10:08 M65-5 11:10 M65-5 10:04 M65-2 09:37
65522 Nora Ursin (1948) NOR Fossum IF O-BANK W65-3 11:36 W65-1 10:08 W65-3 11:09 W65-3 10:08 W65-1 10:14
50033 Carlos Fortunato (1962) POR Ori-Estarreja M50-2 11:39 M50-2 10:08 M50-3 10:46 M50-3 10:17 M50-2 09:21
55138 Matti Betlem (1960) EST Kurtor M55-3 11:06 M55-2 10:08 M55-2 11:54 M55-2 11:21 M55-3 10:19
60056 Jaak Jaagus (1956) EST Saku M60-1 10:10 M60-2 10:08 M60-1 11:50 M60-1 12:07 M60-3 11:23
65157 Pentti Hiirijoki (1948) FIN Suunta-Sepot Neon Sport M65-4 10:05 M65-2 10:08 M65-1 10:59 M65-1 10:16 M65-1 09:57
80077 Walter Rehbein (1936) GER TG Münden gertour.eu M80-1 10:36 M80-2 10:08 M80-2 10:14 M80-2 10:52 M80-2 11:57
85018 Berner Ivarsson (1929) SWE Filipstads OK Per Nordahl AB M85-1 09:18 M85-2 10:08 M85-1 10:52 M85-1 10:35 M85-2 09:19
45564 Anneli Albert (1967) EST W45-1 11:45 W45-2 10:08 W45-1 12:09 W45-1 11:30 W45-2 09:14
70637 Gudrun Dahlström (1943) SWE Kvarnsvedens GoIF OK Per Nordahl AB W70-2 09:05 W70-2 10:08 W70-3 11:39 W70-3 12:13 W70-2 10:10
80522 Brigitte Schmiedeberg (1935) GER SV Turbine Neubrandenburg gertour.eu W80-1 10:28 W80-2 10:08 W80-1 10:14 W80-1 10:10 W80-2 09:51
70055 Reijo Lahtinen (1946) FIN Olavin Rasti Team Salla M70-4 11:23 M70-3 10:08 M70-5 12:52 M70-5 12:13 M70-3 10:19
70346 Vaabo Annus (1942) EST ORION M70-5 11:09 M70-4 10:08 M70-2 12:05 M70-2 12:57 M70-4 12:49
65160 Claes Rune Nideborn (1947) SWE Stora Tuna OK PWT Travel M65-2 09:22 M65-1 10:09 M65-1 10:20 M65-1 10:55 M65-1 10:57
65533 Jan Candy (1949) AUS Orienteering WA Orienteering WA W65-1 09:40 W65-1 10:09 W65-3 10:27 W65-3 10:50 W65-2 09:38
50071 Pēteris Strazdiņš (1962) LAT Mona OK M50-3 11:40 M50-2 10:09 M50-3 10:58 M50-3 10:05 M50-1 09:27
55020 Demange Eric (1958) FRA ASOP Erstein M55-1 10:01 M55-2 10:09 M55-1 11:09 M55-1 12:07 M55-3 10:41
60168 Eero Ruokamo (1953) FIN Oulun Tarmo M60-2 10:49 M60-2 10:09 M60-4 11:35 M60-4 12:21 M60-2 10:43
65250 Heikki Lassila (1949) FIN Pitäjänmäen Tarmo Suunnistusmatkat M65-5 11:16 M65-2 10:09 M65-2 11:14 M65-2 10:01 M65-1 09:29
80069 Arvo Ali-Rantala (1932) FIN Loimaan Jankko Tuuli Team M80-1 10:38 M80-2 10:09 M80-2 10:17 M80-2 10:49 M80-2 11:17
85011 Johan Koivisto (1930) FIN Tapanilan Tarmo Tuuli Team M85-1 09:13 M85-2 10:09 M85-1 10:49 M85-1 10:38 M85-2 09:31
45573 Annika Berntsson (1967) SWE Väsby OK W45-2 10:59 W45-2 10:09
70582 Antonina Baranova (1945) RUS Kazan W70-2 09:43 W70-2 10:09 W70-2 11:12 W70-2 10:38 W70-2 11:10
80519 Åsa Nilsson (1932) SWE VK Uvarna Per Nordahl AB W80-1 10:20 W80-2 10:09 W80-1 10:07 W80-1 10:17 W80-1 09:32
70339 Björn Öqvist (1943) SWE Fredrikshofs IF SOK Per Nordahl AB M70-5 10:13 M70-3 10:09 M70-2 12:02 M70-2 13:00 M70-3 09:13
70196 Raimo Nissi (1943) FIN Maarian Mahti Rastiretki M70-1 09:56 M70-4 10:09 M70-3 11:14 M70-3 11:54 M70-4 10:41
65285 Owe Nilsson (1949) SWE Stigmännen-Karlshamns OK Per Nordahl AB M65-3 10:56 M65-1 10:10 M65-2 10:22 M65-2 10:53 M65-2 09:31
65641 Anu Saue (1950) EST Hiiumaa OK W65-2 09:35 W65-1 10:10 W65-3 10:24 W65-3 10:53 W65-2 11:26
50155 Evgenii Bekher (1963) RUS Rus Veteran Rus Veteran M50-1 09:24 M50-2 10:10 M50-3 10:26 M50-3 10:37 M50-2 09:39
55263 Antti Tepsa (1960) FIN Lapin Veikot M55-2 10:02 M55-2 10:10 M55-4 11:24 M55-4 11:45 M55-2 11:41
60148 Bruno Vandermeulen (1953) BEL FRSO-Belgium M60-3 11:47 M60-2 10:10 M60-1 12:30 M60-1 11:27 M60-3 09:15
65296 Pentti Tamminen (1950) FIN Perttelin Peikot M65-1 09:15 M65-2 10:10 M65-5 10:50 M65-5 10:24 M65-2 11:27
75179 Illés Vilmos (1940) HUN Budapest SSC /Hungary M75-1 09:38 M75-2 10:10 M75-1 11:05 M75-1 11:36 M75-3 09:05
80086 Stig Roos (1936) SWE OK Linné M80-1 10:29 M80-2 10:10 M80-1 10:22 M80-1 10:21 M80-2 11:15
85024 Lennart Öberg (1929) SWE Västerås SOK Per Nordahl AB M85-1 09:26 M85-2 10:10 M85-1 10:47 M85-1 10:40 M85-1 09:13
45517 Natalia Rakhmanina (1971) RUS Moscow Compass W45-1 11:39 W45-2 10:10 W45-2 12:56 W45-2 12:24 W45-2 09:42
70655 Liz Porteous (1943) SWE Västerås SOK Per Nordahl AB W70-1 09:26 W70-2 10:10 W70-3 12:16 W70-3 11:36 W70-2 12:16
80507 Laila Malmqvist (1935) SWE Växjö OK W80-1 10:37 W80-2 10:10 W80-1 10:13 W80-1 10:11 W80-1 09:46
70051 Kazakov Vladimir (1946) RUS moscow compass mpei M70-1 09:27 M70-3 10:10 M70-5 12:53 M70-5 12:12 M70-3 09:19
70257 Karl-Axel Johansson (1942) SWE IK Uven Per Nordahl AB M70-2 09:14 M70-4 10:10 M70-4 11:16 M70-4 11:30 M70-4 12:35
65383 Jeffrey Saeger (1949) USA New England Orienteering Old Yanks Tour M65-4 10:07 M65-1 10:11 M65-5 10:34 M65-5 10:40 M65-2 11:47
65722 Kaija Venäläinen (1949) FIN Valkeakosken Haka W65-3 11:27 W65-1 10:11 W65-3 11:07 W65-3 10:10 W65-1 09:50
50146 Sergei Minaev (1966) RUS Malahit M50-2 11:36 M50-2 10:11 M50-2 10:38 M50-2 10:25 M50-2 09:19
55195 Andrew Cumming Thom (1957) AUS WESTON EMUS M55-3 10:18 M55-2 10:11 M55-4 11:28 M55-4 11:41 M55-3 10:07
60315 Colin Price (1953) AUS Central Coast M60-4 09:47 M60-2 10:11 M60-4 11:40 M60-4 12:16 M60-3 11:29
65238 Ingemar Larsson (1949) SWE Tullinge SK x M65-2 09:50 M65-2 10:11 M65-4 10:44 M65-4 10:31 M65-2 10:45
75076 Oddvar Erlien (1939) NOR Vingelen PWT Travel M75-2 09:55 M75-2 10:11 M75-3 12:42 M75-3 12:16 M75-3 09:15
80053 Arne Yngström (1936) SWE Hagaby GoIF Per Nordahl AB M80-1 10:32 M80-2 10:11 M80-2 10:16 M80-2 10:50 M80-1 10:19
85010 Mads Berg (1929) NOR Nord Osterdal o-klubb PWT Travel M85-1 09:08 M85-2 10:11 M85-1 10:37 M85-1 10:50 M85-2 09:29
45520 Janine Dünner (1970) SUI OLG Zürich W45-2 10:44 W45-2 10:11 W45-2 13:00 W45-2 12:20 W45-2 09:06
70564 Else Raadal (1944) NOR Fana IL PWT Travel W70-3 09:38 W70-2 10:11 W70-1 11:39 W70-1 11:12 W70-2 12:00
70118 Matti Mäkinen (1943) FIN Mesikämmenet M70-2 09:13 M70-3 10:11 M70-3 11:17 M70-3 11:51 M70-3 11:45
70093 Thore Sundsetvik (1945) NOR Trollelg PWT Travel M70-3 09:58 M70-4 10:11 M70-2 12:45 M70-2 12:17 M70-4 11:29
65202 Bernardas Eimaitis (1951) LTU Labirintas M65-5 10:39 M65-1 10:12 M65-4 10:20 M65-4 10:55 M65-2 10:15
65710 Eva Nordahl (1951) SWE Pan-Kristianstad Per Nordahl AB W65-1 09:24 W65-1 10:12 W65-2 10:21 W65-2 10:56 W65-2 11:12
50084 Petri Järvinen (1963) FIN Hiisi Rastiretki M50-3 12:04 M50-2 10:12 M50-2 10:02 M50-2 11:01 M50-3 11:21
55071 Yury Aliakseyeu (1958) BLR BNTU Minsk M55-1 10:03 M55-2 10:12 M55-1 12:09 M55-1 11:07 M55-2 09:27
60277 Jukka Nyystilä (1953) FIN Laihian Luja M60-1 10:25 M60-2 10:12 M60-2 12:10 M60-2 11:47 M60-1 09:27
65199 Kalle Nelk (1950) EST Tammed M65-3 10:15 M65-2 10:12 M65-3 10:47 M65-3 10:28 M65-2 11:33
75192 Lars Roos (1939) SWE Attunda OK M75-1 09:46 M75-2 10:12 M75-3 13:02 M75-3 11:56 M75-3 09:09
80062 Lennart Karlén (1935) SWE Västerås SOK Per Nordahl AB M80-1 10:51 M80-2 10:12 M80-2 10:19 M80-2 10:47 M80-2 12:05
45532 Marta Tabellini (1967) ITA Orienteering Pergine asd W45-1 11:18 W45-2 10:12 W45-1 11:30 W45-1 12:09 W45-2 09:08
70565 Viivi Ilves (1942) EST RSK Jõhvikas W70-1 09:25 W70-2 10:12 W70-1 11:38 W70-1 11:13 W70-2 11:20
70132 Hans Sahlberg (1943) SWE Långhundra M70-3 09:35 M70-3 10:12 M70-5 12:26 M70-5 12:39 M70-3 09:29
65222 Selwyn Palmer (1949) NZL Auckland OC M65-1 09:10 M65-4 10:12 M65-1 10:31 M65-1 10:44 M65-4 09:43
70125 Jorma Hyyryläinen (1946) FIN Navi M70-4 11:59 M70-4 10:12 M70-1 13:00 M70-1 11:56 M70-1 11:31
65288 Hans-Erik Skalberg (1951) SWE Västerås SOK Per Nordahl AB M65-1 09:51 M65-1 10:13 M65-1 10:07 M65-1 11:07 M65-1 10:27
65635 Päivi Ahonen (1951) FIN Navi Rastiretki W65-2 10:21 W65-1 10:13 W65-3 11:04 W65-3 10:13 W65-1 09:26
50144 Sakari Mikkola (1964) FIN Helsingin Suunnistajat Daniel's Travels M50-1 09:22 M50-2 10:13 M50-2 10:14 M50-2 10:49 M50-2 10:01
55227 Esa Juura (1957) FIN Kankaanpään Suunnistajat Team Jura M55-2 10:05 M55-2 10:13 M55-4 11:50 M55-4 11:19 M55-3 10:47
60113 Kari Papinsaari (1956) FIN Kangasala SK KSK Group M60-2 11:27 M60-2 10:13 M60-4 12:23 M60-4 11:33 M60-2 11:55
65355 Jean Paul Bailleul (1949) FRA BROS M65-4 09:10 M65-2 10:13 M65-4 10:33 M65-4 10:42 M65-2 09:15
70076 Hans Karlsson (1943) SWE Bjursås OK Lalle M70-1 09:40 M70-2 10:13 M70-5 12:21 M70-5 12:44 M70-2 11:09
75095 Ulf Alenius (1941) SWE IFK Lidingö Lalle Idrott och Resor M75-2 09:26 M75-2 10:13 M75-1 11:28 M75-1 11:13 M75-2 11:17
80038 Asko Brax (1934) FIN Tampereen Pyrintö TP M80-1 10:53 M80-2 10:13 M80-1 10:30 M80-1 10:13 M80-1 09:41
45511 Lucy Lou (1967) SWE Tibro OK W45-2 10:50 W45-2 10:13 W45-2 13:01 W45-2 12:19 W45-2 09:22
70627 Brigitte Alsén (1944) SWE OK Roxen Per Nordahl AB W70-3 09:42 W70-2 10:13
70161 Tiit Koppel (1944) EST Naage M70-4 11:56 M70-3 10:13 M70-5 12:27 M70-5 12:38 M70-3 10:49
65347 Philipp Huguenin (1947) SUI OLC Kakowa DOMINO Tours M65-2 09:37 M65-4 10:13 M65-5 10:41 M65-5 10:33 M65-5 09:59
70102 Olav Solberg (1942) NOR Bo o-lag PWT Travel M70-5 10:52 M70-4 10:13 M70-3 11:39 M70-3 11:29 M70-4 13:01
65211 Jacenty Łapanowski (1950) POL KU AZS WAT Warszawa M65-2 09:54 M65-1 10:14 M65-5 10:27 M65-5 10:47 M65-3 10:43
60652 Ene Sulg (1955) EST Orvand W60-1 11:42 W60-1 10:14 W60-1 11:32 W60-1 12:22 W60-1 10:38
65701 Kerstin Palm (1950) SWE Kjula IF Per Nordahl AB W65-3 10:52 W65-1 10:14 W65-2 10:54 W65-2 10:23 W65-1 10:36
50026 Sergey Balandin (1964) RUS ULYANOVSK M50-2 11:45 M50-2 10:14 M50-3 10:38 M50-3 10:25 M50-2 10:15
55206 Alois Achermann (1960) SUI OLK Piz Hasi M55-3 10:55 M55-2 10:14 M55-3 11:39 M55-3 11:34 M55-3 09:35
60196 Eero Pulkkinen (1953) FIN OK Botnia Daniel's Travels M60-3 11:23 M60-2 10:14 M60-4 12:32 M60-4 11:24 M60-3 10:17
65233 Max Amsler (1949) SUI OLG Welsikon DOMINO Tours M65-5 11:14 M65-2 10:14 M65-1 10:57 M65-1 10:18 M65-5 10:01
70022 Magnar Øvreås (1942) NOR Botne SK TT-TUR M70-2 09:44 M70-2 10:14 M70-3 11:16 M70-3 11:52 M70-4 12:17
75063 Tore Brurok (1941) NOR Nidarost OK PWT Travel M75-3 10:22 M75-2 10:14 M75-2 11:38 M75-2 10:59 M75-3 09:13
80071 Paavo Pystynen (1932) FIN Rajakarjalan Suunnistajat Suunnistusmatkat M80-1 10:21 M80-2 10:14 M80-1 10:42 M80-1 10:01 M80-2 11:19
45556 Eva Cederlund (1971) SWE Bodens BK OS W45-1 12:02 W45-2 10:14
70652 Eva Bergstrand (1943) SWE Värend GN Per Nordahl AB W70-1 09:56 W70-2 10:14 W70-1 11:06 W70-1 11:45 W70-2 11:16
70105 Jaakko Teppo (1944) FIN Aron Haka M70-5 10:54 M70-3 10:14 M70-5 12:08 M70-5 12:57 M70-3 10:09
65264 Pentti Vaittinen (1951) FIN Helsingin Suunnistajat Suunnistusmatkat M65-3 10:47 M65-4 10:14 M65-4 10:39 M65-4 10:36 M65-4 11:49
70130 Jaan Loide (1945) EST Harju KEK RSK M70-1 09:54 M70-4 10:14 M70-2 12:21 M70-2 12:41 M70-4 11:59
65158 Bjørn Atle Remme (1949) NOR Porsgrunn o-lag PWT Travel M65-3 10:29 M65-1 10:15 M65-2 10:46 M65-2 10:29 M65-1 09:59
60560 Anneli Bergström (1952) FIN Espoon Suunta W60-2 11:01 W60-1 10:15 W60-3 12:27 W60-3 11:26 W60-1 09:24
65642 Marketta Savelainen (1932) FIN Helsingin Suunnistajat Tuuli Team W65-1 09:19 W65-1 10:15 W65-3 10:03 W65-3 11:14 W65-1 10:32
50060 Reijo Mäkilä (1962) FIN Kankaanpään Suunnistajat Neon Sport M50-3 11:52 M50-2 10:15 M50-1 10:21 M50-1 10:43 M50-3 12:05
55191 Torgeir Strand (1959) NOR Fana IL PWT Travel M55-1 11:01 M55-2 10:15 M55-1 12:07 M55-1 11:09 M55-2 09:43
60107 Andy Robinson (1954) GBR South London M60-4 09:57 M60-2 10:15 M60-1 11:51 M60-1 12:06 M60-3 11:31
65220 Simo Kangasaho (1948) FIN Hiidenkiertäjät M65-1 09:26 M65-2 10:15 M65-5 10:06 M65-5 11:08 M65-2 10:07
70232 Martti Kemppi (1943) FIN MS Parma Suunnistusmatkat M70-3 09:54 M70-2 10:15 M70-2 12:06 M70-2 12:56 M70-2 10:33
75070 Jaakko Reini (1941) FIN Tikkakosken Suunnistajat Neon Sport M75-1 09:42 M75-2 10:15 M75-3 13:01 M75-3 11:57 M75-1 09:55
80055 Sedney Hugosson (1936) SWE Lunds OK Per Nordahl AB M80-1 11:23 M80-2 10:15 M80-2 10:30 M80-2 10:36 M80-2 11:21
45531 Lilia Lyuk (1967) RUS O-Club W45-2 10:54 W45-2 10:15 W45-2 12:32 W45-2 12:48 W45-2 09:54
70567 Patricia Walker (1942) GBR BOK W70-2 09:19 W70-2 10:15 W70-3 12:14 W70-3 11:38 W70-2 11:40
70192 Christer Westberg (1943) SWE IFK Göteborg Lalle M70-1 09:43 M70-3 10:15 M70-4 11:39 M70-4 11:07 M70-4 11:03
65265 Ossi Vuorinen (1950) FIN Hämeenlinnan Tarmo Suunnistusmatkat M65-4 09:33 M65-4 10:15 M65-1 10:04 M65-1 11:10 M65-5 10:07
70187 Frank Ingwersen (1942) AUS Parawanga Orienteers M70-2 09:04 M70-4 10:15 M70-3 11:11 M70-3 11:57 M70-4 11:11
65068 Johannes Tasa (1950) EST SK Saue Tammed Tammiku M65-4 10:09 M65-1 10:16 M65-4 10:13 M65-4 11:02 M65-1 09:33
60598 Marje Tobreluts (1956) EST OK Põlva Kobras W60-3 11:10 W60-1 10:16 W60-2 11:47 W60-2 12:07 W60-1 11:10
65562 Arja Pulkkinen (1949) FIN Joutsenon Kullervo W65-2 09:22 W65-1 10:16 W65-1 11:12 W65-1 10:06 W65-1 09:04
50145 Georg Pregartner (1963) AUT SKV OLG Deutsch Kaltenbrunn M50-1 09:16 M50-2 10:16 M50-1 10:10 M50-1 10:54 M50-3 11:49
55040 Zdenek Blabla (1959) CZE South Bohemian O-Masters Team M55-2 11:17 M55-2 10:16 M55-2 11:53 M55-2 11:22 M55-2 09:37
60064 Werner Wehrli (1952) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT M60-1 09:59 M60-2 10:16 M60-2 12:06 M60-2 11:51 M60-3 10:13
65339 Kurt Buchwalder (1949) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT M65-2 09:10 M65-2 10:16 M65-3 10:19 M65-3 10:56 M65-3 09:49
70156 Martti Kuivala (1943) FIN Helsingin Suunnistajat Tuuli Team M70-4 11:30 M70-2 10:16 M70-4 11:04 M70-4 11:42 M70-1 09:27
75146 Niels Lyhne Andersen (1941) DEN Herlufsholm OK Per Nordahl AB M75-2 09:14 M75-2 10:16 M75-2 11:03 M75-2 11:34 M75-3 09:07
80081 Stanislavs Kojalovics (1934) LAT Seniors OK Riga M80-1 10:18 M80-2 10:16 M80-1 10:03 M80-1 10:40 M80-2 11:35
45543 Tiina Jussila (1970) FIN Tampereen Pyrintöf TP W45-1 11:37 W45-2 10:16 W45-2 12:34 W45-2 12:46 W45-1 09:20
70538 Tordis Rytter Jakobsen (1945) NOR OK Moss Active travel W70-3 09:22 W70-2 10:16 W70-1 11:44 W70-1 11:07 W70-2 11:48
70358 Eduard Baumann (1943) SUI SKOG Freibourg Swiss O Tours M70-2 09:11 M70-3 10:16 M70-4 11:56 M70-4 10:50 M70-3 09:57
65072 Saulius Kavaliauskas (1950) LTU OK Dainava M65-1 09:56 M65-4 10:16 M65-5 10:08 M65-5 11:06 M65-5 10:27
70292 Bretislav Koc (1944) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering M70-3 10:02 M70-4 10:16 M70-4 11:40 M70-4 11:06 M70-4 10:43
65116 Atle Alvheim (1948) NOR Fana IL PWT Travel M65-5 11:00 M65-1 10:17 M65-2 10:55 M65-2 10:20 M65-3 11:17
60683 Jitka Stablova (1953) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering W60-1 11:22 W60-1 10:17 W60-3 11:43 W60-3 12:10 W60-2 10:26
65745 Päivi Sorri (1947) FIN Päijät-Rasti W65-3 11:16 W65-1 10:17 W65-1 10:25 W65-1 10:53 W65-2 10:04
50014 Hannu Numminen (1964) FIN Espoon Akilles M50-2 11:38 M50-2 10:17 M50-3 10:59 M50-3 10:04 M50-2 10:27
55066 Jan Haugland (1961) NOR Aarstad IL PWT Travel M55-3 10:32 M55-2 10:17 M55-4 11:29 M55-4 11:40 M55-3 11:19
60043 Mikhail Potapov (1954) RUS ULYANOVSK M60-2 10:48 M60-2 10:17 M60-2 12:23 M60-2 11:34 M60-3 11:41
65301 Zdenek Koc (1947) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering M65-3 09:57 M65-2 10:17 M65-4 11:04 M65-4 10:11 M65-2 09:25
70072 Juhani Kytöjoki (1946) FIN Rasti-Jyry Juhani Kytöjoki M70-5 11:05 M70-2 10:17 M70-4 11:14 M70-4 11:32 M70-2 09:57
75109 Bjørn Helstrup (1941) DEN Fredensborg Orienteringsklub M75-3 11:00 M75-2 10:17 M75-1 11:44 M75-1 10:57 M75-2 09:41
80065 Thor Meland (1932) NOR NTH-NUI PWT Travel M80-1 11:13 M80-2 10:17 M80-1 10:33 M80-1 10:10 M80-1 09:05
45526 Daniela Kamenova (1971) BUL BEGUN W45-2 10:39 W45-2 10:17
70576 Marit Ingvaldsen (1943) NOR Bergens TF PWT Travel W70-1 09:28 W70-2 10:17 W70-1 11:01 W70-1 11:50 W70-2 11:32
70059 Karel Benes (1942) CZE SKOB Havířov Hana Orienteering M70-3 10:10 M70-3 10:17 M70-1 12:24 M70-1 12:32 M70-4 13:07
65023 Bjørn Ceeberg (1947) NOR Hedrum o-lag TT-TUR M65-2 09:55 M65-4 10:17 M65-3 10:06 M65-3 11:09 M65-5 10:15
70337 Tom Wahlgren (1946) NOR Sarpsborg orienteringslag M70-4 11:14 M70-4 10:17
65280 Kenth Svensson (1948) SWE OK Skogsfalken Per Nordahl AB M65-1 09:35 M65-1 10:18 M65-2 11:03 M65-2 10:12 M65-5 09:47
60698 Carol Brownlie (1952) AUS Orienteering Western Australia Orienteering Western Australia W60-2 10:43 W60-1 10:18 W60-1 11:57 W60-1 11:57 W60-2 11:40
65692 Ann-Marie Rees Andersson (1949) SWE Enebybergs IF Per Nordahl AB W65-1 09:41 W65-1 10:18 W65-1 10:34 W65-1 10:44 W65-1 09:16
50182 Jeremias Sankari (1962) FIN Itä-Hämeen Rasti M50-3 11:56 M50-2 10:18 M50-1 10:17 M50-1 10:47 M50-2 10:17
55030 Sven-Åke Emanuelsson (1957) SWE Helsingborgs SOK Lalle Idrott och Resor AB M55-1 10:57 M55-2 10:18 M55-4 11:44 M55-4 11:25 M55-2 10:37
60295 Hannu Vehmaa (1956) FIN Koovee Rastiretki M60-3 11:07 M60-2 10:18 M60-4 12:11 M60-4 11:45 M60-2 11:31
65064 Jørgen Jørgensen (1951) DEN Silkeborg OK M65-4 10:10 M65-2 10:18 M65-5 11:08 M65-5 10:06 M65-4 11:11
70069 Takao Ohba (1945) JPN Sans Souci M70-1 09:17 M70-2 10:18 M70-3 11:47 M70-3 11:21 M70-3 09:25
75092 Rein Kiisler (1941) EST OK. WEST M75-1 09:49 M75-2 10:18 M75-2 11:08 M75-2 11:29 M75-2 10:07
80014 Evgeny Valuev (1935) RUS Aeroflot M80-1 11:09 M80-2 10:18 M80-2 10:38 M80-2 10:28 M80-1 09:11
45588 Bo Ling Pauline Cheung (1969) HKG Hong Kong Orienteering Club (HKOC) HKOC W45-1 11:28 W45-2 10:18 W45-2 12:19 W45-2 13:01 W45-2 09:04
70516 Henny Helgeland Reinhold (1944) NOR Drangedal o-lag TT-TUR W70-2 09:20 W70-2 10:18 W70-3 11:41 W70-3 12:11 W70-2 11:00
70282 Lars-Erik Rask (1942) SWE Västerås SOK Per Nordahl AB M70-4 11:16 M70-3 10:18 M70-2 12:46 M70-2 12:16 M70-3 09:43
65174 Kalle Koivisto (1951) FIN Tampereen Pyrintö TP M65-3 10:44 M65-4 10:18 M65-1 11:09 M65-1 10:06 M65-4 10:03
70265 Roland Alsén (1944) SWE OK Roxen Per Nordahl AB M70-5 10:53 M70-4 10:18 M70-1 11:59 M70-1 12:57 M70-1 10:51
65027 Insaf Ishmukhametov (1951) RUS Ufa United M65-2 09:09 M65-1 10:19 M65-3 10:08 M65-3 11:07 M65-1 11:11
60527 Liubov Prokhorova (1953) RUS Aeroflot W60-3 10:53 W60-1 10:19 W60-1 11:58 W60-1 11:56 W60-2 11:28
65725 Janet Clenaghan (1950) GBR Solway W65-2 09:49 W65-1 10:19 W65-2 10:33 W65-2 10:44 W65-2 10:06
50020 Jesper Borsting (1963) DEN Herlufsholm OK M50-1 09:58 M50-2 10:19 M50-2 10:11 M50-2 10:52 M50-3 11:33
55186 Kenneth Pettersson (1957) SWE Järfälla OK Per Nordahl AB M55-2 11:13 M55-2 10:19 M55-2 11:10 M55-2 12:05 M55-3 10:27
60022 Lennart Jakobson (1952) SWE Tibro OK M60-4 09:32 M60-2 10:19 M60-3 12:28 M60-3 11:29 M60-3 10:55
65343 Kauko Keränen (1949) FIN Urjalan Urheilijat Suunnistusmatkat M65-5 11:33 M65-2 10:19 M65-5 10:36 M65-5 10:38 M65-2 09:47
70158 Iurii Ivanovskii (1946) RUS EVEREST-RUSSIA,LO M70-2 09:40 M70-2 10:19 M70-3 11:21 M70-3 11:47 M70-3 11:05
75088 Osmo Perkinen (1940) FIN Pihkaniskat M75-2 09:18 M75-2 10:19 M75-3 12:57 M75-3 12:01 M75-2 09:57
80079 Karl Valgepea (1932) EST OK West Orientuur M80-1 10:52 M80-2 10:19 M80-2 10:34 M80-2 10:32 M80-2 11:33
45557 Tarja Törmikoski (1970) FIN Pirunvuoren Ponnistus W45-2 11:01 W45-2 10:19 W45-1 11:38 W45-1 12:01 W45-1 09:14
70581 Maija Andresen (1945) FIN Tampereen Pyrintö TP W70-3 09:12 W70-2 10:19 W70-3 11:52 W70-3 12:00 W70-2 11:02
70225 Christer Gronblad (1944) SWE Harlovs IF PWT Travel M70-5 10:56 M70-3 10:19 M70-1 12:59 M70-1 11:57 M70-4 11:07
65101 Gheorghe Balmus (1951) MDA Dinamo OLD Dinamo OLD M65-4 09:35 M65-4 10:19 M65-2 10:52 M65-2 10:23 M65-5 10:29
70349 Kristian Midthjell (1946) NOR Verdal OK PWT Travel M70-1 09:11 M70-4 10:19 M70-2 12:24 M70-2 12:38 M70-4 12:03
65071 Algimantas Paspirgelis (1951) LTU OK Dainava M65-3 10:11 M65-1 10:20 M65-3 10:26 M65-3 10:49 M65-2 11:13
60701 Taisiia Vasileva (1956) RUS DV sport W60-1 11:43 W60-1 10:20 W60-3 12:13 W60-3 11:40 W60-2 11:26
65612 Tiiu Kaasik (1949) EST Ilves W65-3 10:41 W65-1 10:20 W65-2 11:10 W65-2 10:07 W65-1 10:18
50078 Timo Rokka (1966) FIN Lounais-Hämeen Rasti Suunnistusmatkat M50-2 11:30 M50-2 10:20 M50-1 10:33 M50-1 10:31 M50-2 09:13
55146 Kimmo Leppänen (1959) FIN Hirvensalon Heitto M55-3 10:30 M55-2 10:20 M55-3 11:29 M55-3 11:44 M55-3 11:41
60112 Anti Parik (1953) EST Otepää SK M60-1 10:27 M60-2 10:20 M60-2 12:18 M60-2 11:39 M60-4 09:49
65047 John Franklin (1951) GBR SYO M65-1 10:06 M65-2 10:20 M65-3 11:03 M65-3 10:12 M65-3 11:29
70068 Hermann Mumprecht (1944) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT M70-3 10:21 M70-2 10:20 M70-2 12:31 M70-2 12:31 M70-4 12:09
75054 Otto Grahl-Nielsen (1938) NOR Bergens turforening PWT Travel M75-3 10:33 M75-2 10:20 M75-2 11:48 M75-2 10:49 M75-3 09:19
80057 Inge Åkesson (1933) SWE Stigmännen-Karlshamns OK Per Nordahl AB M80-1 11:25 M80-2 10:20 M80-2 10:40 M80-2 10:26 M80-2 11:13
45535 Kadre Maalma (1969) EST Jõhvikas W45-1 12:00 W45-2 10:20 W45-1 11:54 W45-1 11:45 W45-2 09:18
70653 Irma Bjärud (1942) SWE Västerbergslagens OL Per Nordahl AB W70-1 09:53 W70-2 10:20 W70-2 11:17 W70-2 10:33 W70-2 11:34
70260 Toivo Voudinmäki (1943) SWE Mullsjö SOK Per Nordahl AB M70-1 09:32 M70-3 10:20 M70-3 11:33 M70-3 11:35 M70-4 12:25
65259 Jouni Saarinen (1947) FIN Salon Viesti Suunnistusmatkat M65-1 10:04 M65-4 10:20 M65-2 11:07 M65-2 10:08 M65-4 09:15
70329 Ilkka Vuorinen (1944) FIN RastiPiikkiö Rastiretki M70-2 09:42 M70-4 10:20 M70-5 12:35 M70-5 12:30 M70-4 12:45
65152 Martti Mäkelä (1950) FIN SOC Asikkala M65-4 10:08 M65-1 10:21 M65-2 10:47 M65-2 10:28 M65-1 10:29
60568 Kayoko Sakai (1953) JPN CHOFU WR CHOFU WR W60-2 11:19 W60-1 10:21 W60-2 12:21 W60-2 11:33 W60-2 10:42
65559 Gerda Christiansen (1951) DEN Køge OK W65-1 09:57 W65-1 10:21 W65-1 10:50 W65-1 10:28 W65-3 09:42
50143 Kasperi Launis (1965) FIN Raisu Lumous Daniel's Travels M50-3 12:13 M50-2 10:21 M50-3 10:07 M50-3 10:56 M50-2 09:51
55208 Bernd Graumann (1961) GER ESV Lok Berlin-Schöneweide M55-1 10:42 M55-2 10:21 M55-2 11:58 M55-2 11:17 M55-3 10:43
60216 Veijo Salmi (1954) FIN Rajamäen Rykmentti Suunnistusmatkat M60-2 11:46 M60-2 10:21 M60-2 11:52 M60-2 12:05 M60-1 09:03
65315 Raymond Finlay (1951) GBR Fermo M65-2 09:41 M65-2 10:21 M65-5 11:03 M65-5 10:11 M65-3 11:33
70090 Carl Ove Berg (1944) NOR Skeidi PWT travel M70-4 11:46 M70-2 10:21 M70-4 10:51 M70-4 11:55 M70-4 12:19
75039 Georg Sooberg (1941) EST OK Võru Orientuur M75-1 09:25 M75-2 10:21 M75-3 12:29 M75-3 12:29 M75-2 10:09
80034 Arvi Noponen (1933) FIN Suomussalmen Rasti Tuuli Team M80-1 10:41 M80-2 10:21 M80-1 10:34 M80-1 10:09 M80-2 11:47
45602 Jitka Fajkusova (1967) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering W45-2 10:31 W45-2 10:21 W45-2 12:36 W45-2 12:44 W45-2 10:14
70566 Pirjo Mäkinen (1944) FIN Mesikämmenet W70-2 09:34 W70-2 10:21 W70-1 11:16 W70-1 11:35 W70-2 11:12
70151 Sven Erik Forsell (1943) SWE Skåneslättens OL PWT Travel M70-2 09:09 M70-3 10:21 M70-5 12:17 M70-5 12:48 M70-4 13:35
65065 Josef Rychtecky (1948) CZE South Bohemian O-Masters Team M65-2 09:05 M65-4 10:21 M65-1 10:53 M65-1 10:22 M65-4 11:13
70029 Arne Lande (1945) NOR Bø OL TT-TUR M70-3 10:13 M70-4 10:21 M70-2 13:00 M70-2 12:02 M70-4 12:23
60087 Øyvind Sørlie (1956) NOR Hadeland OL PWT Travel M60-1 10:21 M60-1 10:22 M60-4 12:03 M60-4 11:53 M60-1 11:23
65086 Jouko Koivula (1949) FIN Helsingin suunnistajat HS 3 M65-5 11:44 M65-1 10:22 M65-5 11:07 M65-5 10:07 M65-1 10:15
60542 Tatiana Rogovskaia (1953) BLR OK"Praleska" W60-3 11:22 W60-1 10:22 W60-1 12:15 W60-1 11:39 W60-1 10:56
65654 Lisa Kumlin (1949) SWE Växjö OK W65-2 09:32 W65-1 10:22 W65-3 11:03 W65-3 10:14 W65-1 10:08
50039 Ryhor Latakurski (1964) BLR KSO Turlan M50-1 09:40 M50-2 10:22 M50-3 10:09 M50-3 10:54 M50-2 09:45
55237 Tormod Overgaard (1957) NOR Vestre Akers SK PWT Travel M55-2 10:32 M55-2 10:22 M55-2 11:29 M55-2 11:46 M55-2 10:49
60228 Tomas Zdrahal (1953) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering M60-3 10:59 M60-2 10:22 M60-4 11:51 M60-4 12:05 M60-2 10:11
65266 Matti Väänänen (1950) FIN Nilsian Nujakka Suunnistusmatkat M65-3 09:51 M65-2 10:22 M65-5 10:23 M65-5 10:51 M65-2 10:17
70181 Klas Langels (1945) SWE Skarpnäcks OL M70-5 11:11 M70-2 10:22 M70-5 12:06 M70-5 12:59 M70-2 09:59
75111 Karl-Erik Åbeg (1940) FIN Espoon Suunta Daniel's Travels M75-2 09:47 M75-2 10:22 M75-2 11:44 M75-2 10:53 M75-1 10:41
80032 Svein Forthun (1934) NOR Kolbotn og Skimt PWT Travel M80-1 10:43 M80-2 10:22 M80-2 10:52 M80-2 10:14 M80-2 11:37
45561 Daiva Statkeviciene (1971) LTU OK "Takas" W45-1 11:56 W45-2 10:22 W45-1 12:07 W45-1 11:32 W45-2 09:40
70609 Sarma Sīka (1946) LAT KSK W70-3 09:16 W70-2 10:22 W70-2 11:08 W70-2 10:42 W70-2 12:50
70084 Göran Wiig (1944) SWE Hallstahammars OK Lalles Resor M70-3 09:55 M70-3 10:22 M70-2 13:02 M70-2 12:00 M70-4 13:29
65099 Pjotr Aksjonov (1948) EST JIHVIKAS M65-3 10:27 M65-4 10:22 M65-3 10:13 M65-3 11:02 M65-4 09:17
70171 Vladimir Vasilyev (1946) RUS Lytkarino M70-4 11:17 M70-4 10:22 M70-3 11:56 M70-3 11:12 M70-1 11:35
60282 Ole Dideriksen Jensen (1955) DEN Tisvilde Hegn OK CI-card 680035 M60-2 11:01 M60-1 10:23 M60-2 12:17 M60-2 11:40 M60-3 10:37
65205 Kenneth Wåhlberg (1951) SWE OK Kåre Lalle M65-1 10:05 M65-1 10:23 M65-4 10:51 M65-4 10:24 M65-2 09:45
60638 Annette Petersen (1954) DEN OK Roskilde W60-1 11:35 W60-1 10:23 W60-1 11:55 W60-1 11:59 W60-2 09:04
65596 Lena Granefelt (1950) SWE OK Tyr Lalles W65-3 11:11 W65-1 10:23 W65-2 10:50 W65-2 10:27 W65-1 11:30
50062 Alexander Metelkine (1963) ISR Modiin M50-2 11:27 M50-2 10:23 M50-2 10:34 M50-2 10:29 M50-3 11:55
55226 Jan Kaminski (1960) GER BSV Hall-Ammendorf gertour.eu M55-3 10:31 M55-2 10:23 M55-4 11:19 M55-4 11:50 M55-2 09:49
60101 Igor Iakavkin (1956) BLR BNTU Minsk M60-4 09:17 M60-2 10:23 M60-3 11:49 M60-3 12:08 M60-2 09:45
65372 Sveinung Rekaa (1951) NOR Notodden o-lag PWT Travel M65-4 09:14 M65-2 10:23 M65-2 11:02 M65-2 10:13 M65-2 11:21
70188 Åke Karlsson (1942) SWE SOK Träff M70-1 09:13 M70-2 10:23 M70-1 12:35 M70-1 12:21 M70-3 09:41
75159 Bengt Bergqvist (1941) SWE Stigmännen-Karlshamns OK Per Nordahl AB M75-3 10:41 M75-2 10:23 M75-2 10:56 M75-2 11:41 M75-1 10:53
80027 Allan Håkansson (1933) SWE SOK Viljan M80-1 11:27 M80-2 10:23 M80-2 10:51 M80-2 10:15 M80-1 10:23
45580 Therese Achermann (1971) SUI OLK Piz Hasi W45-2 10:29 W45-2 10:23 W45-1 11:57 W45-1 11:42 W45-2 10:12
70531 Vaira Černiševa (1945) LAT Ziemeļkurzeme OK W70-1 09:37 W70-2 10:23 W70-1 11:45 W70-1 11:06 W70-2 11:54
70262 Knut Höök (1942) SWE OK Klyftamo Per Nordahl AB M70-4 11:24 M70-3 10:23 M70-1 12:55 M70-1 12:01 M70-3 11:01
65039 Martti Santajoki (1950) FIN Rajamaen Rykmentti M65-4 09:19 M65-4 10:23 M65-2 10:57 M65-2 10:18 M65-3 10:27
70285 Juhani Makinen (1943) FIN SalRe PWT Travel M70-5 10:47 M70-4 10:23 M70-5 12:56 M70-5 12:09 M70-1 09:49
60248 Matz Larsson (1952) SWE Gustavsbergs OK M60-3 11:43 M60-1 10:24 M60-1 11:53 M60-1 12:04 M60-2 09:49
65030 Ulf Kjellin (1949) SWE OK Hedstrommen M65-2 10:05 M65-1 10:24 M65-2 10:49 M65-2 10:26 M65-2 10:01
60580 Agathe Murer (1956) ITA Orienteering Pergine asd W60-2 10:14 W60-1 10:24 W60-2 11:23 W60-2 12:31 W60-2 11:00
65696 Åsa Ståhl (1950) SWE Hjärnarps OL Per Nordahl AB W65-1 09:06 W65-1 10:24 W65-2 11:08 W65-2 10:09 W65-1 09:42
50142 Esa Yli-Eerola (1963) FIN Hämeenlinnan Tarmo Daniel's Travels M50-3 11:43 M50-2 10:24 M50-3 10:31 M50-3 10:32 M50-3 12:01
55063 Kari Heinonen (1960) FIN Angelniemen Ankkuri M55-1 10:14 M55-2 10:24 M55-1 11:46 M55-1 11:30 M55-2 11:11
60212 Henry Nyberg (1954) FIN OK Trian Suunnistusmatkat M60-1 10:06 M60-2 10:24 M60-2 12:04 M60-2 11:53 M60-1 10:31
65299 Elling Aakre (1950) NOR Andebu IL PWT Travel M65-5 11:35 M65-2 10:24 M65-3 10:42 M65-3 10:33 M65-3 10:39
70174 Zdenko Prochazka (1943) CZE Kotlarka Praha M70-2 09:19 M70-2 10:24 M70-3 11:40 M70-3 11:28 M70-3 09:15
75137 Jorma Kuutti (1939) FIN Perttelin Peikot Suunnistusmatkat M75-1 09:35 M75-2 10:24 M75-1 11:26 M75-1 11:15 M75-1 09:21
80012 Ron Oxburgh (1934) GBR West Anglian Orienteering Club M80-1 10:40 M80-2 10:24 M80-2 10:22 M80-2 10:44 M80-2 11:25
45591 Maja Sieber (1968) SUI OLG Pfäffikon DOMINO Tours W45-1 11:46 W45-2 10:24 W45-2 12:47 W45-2 12:33 W45-1 09:12
70645 Ing-Mari Larsson (1942) SWE OK Löftan Per Nordahl AB W70-2 09:33 W70-2 10:24 W70-2 11:10 W70-2 10:40 W70-2 11:06
70324 Hans Güth (1942) GER ESV Lokomotive Dessau gertour.eu M70-5 10:23 M70-3 10:24 M70-5 12:16 M70-5 12:49 M70-4 13:15
65274 Karl-Göran Carlsson (1949) SWE Hylte OK Per Nordahl AB M65-1 09:28 M65-4 10:24 M65-4 10:04 M65-4 11:11 M65-4 09:49
70041 Ole Svendsen (1943) DEN OK Roskilde M70-1 09:44 M70-4 10:24 M70-5 12:20 M70-5 12:45 M70-4 10:55
60209 Pekka Liukkala (1952) FIN HauSi Suunnistusmatkat M60-4 09:02 M60-1 10:25 M60-3 11:59 M60-3 11:58 M60-2 11:53
65089 Riho Männi (1951) EST Lehola Orientuur M65-3 10:52 M65-1 10:25 M65-3 10:35 M65-3 10:40 M65-1 09:31
60723 Jacquie Rand (1952) AUS Ugly Gully Orienteers W60-3 11:43 W60-1 10:25 W60-2 12:31 W60-2 11:23 W60-1 09:34
65585 Aase Flydal (1947) NOR BUL Tromso PWT Travel W65-2 10:16 W65-1 10:25 W65-3 10:14 W65-3 11:03 W65-1 10:02
50108 Tomas Navalinskas (1965) LTU OSK Devyni DELA M50-1 09:38 M50-2 10:25 M50-3 10:44 M50-3 10:19 M50-2 09:57
55211 Petri Nurmela (1958) FIN Raja-Karjalan Suunnistajat RaKaS 1 M55-2 10:38 M55-2 10:25 M55-2 11:34 M55-2 11:41 M55-3 09:09
60184 Timo Valkonen (1953) FIN Rajamäen Rykmentti Daniel's Travels M60-2 10:55 M60-2 10:25 M60-4 11:50 M60-4 12:06 M60-4 10:17
65261 Juhani Tarvainen (1951) FIN PiTa Helsinki Suunnistusmatkat M65-1 10:01 M65-2 10:25 M65-1 10:32 M65-1 10:43 M65-2 09:59
70198 Vilis Dubrovskis (1943) LAT Seniors M70-3 10:20 M70-2 10:25 M70-4 11:42 M70-4 11:04 M70-2 10:47
75072 Edvin Berg (1938) NOR Bodø & Omegn IF - orientering PWT Travel M75-2 09:50 M75-2 10:25 M75-1 11:03 M75-1 11:38 M75-1 09:39
80040 Kaarel Koitmets (1936) EST Jõhvikas M80-1 11:16 M80-2 10:25 M80-2 10:18 M80-2 10:48 M80-2 11:45
45607 Johanna Hyvönen (1968) FIN W45-2 10:28 W45-2 10:25 W45-2 13:03 W45-2 12:17 W45-2 09:02
70558 Aud Bodil Lund (1942) NOR Trollelg PWT Travel W70-3 09:19 W70-2 10:25 W70-2 10:32 W70-2 11:18 W70-2 12:26
70270 Stig Nydahl (1946) SWE Stigmännen-Karlshamns OK Per Nordahl AB M70-1 09:47 M70-3 10:25 M70-1 12:42 M70-1 12:14 M70-4 11:27
65277 Jarl-Erik Palm (1950) SWE Kjula IF Per Nordahl AB M65-2 09:36 M65-4 10:25 M65-1 10:55 M65-1 10:20 M65-5 10:09
70057 Svend Erik Jensen (1945) DEN OK Skaermen M70-2 09:29 M70-4 10:25 M70-1 12:33 M70-1 12:23 M70-4 11:35
60306 Sergei Okhotnikov (1954) RUS M60-1 10:08 M60-1 10:26
65278 Bo Karlsson (1949) SWE Ljungskile FK Per Nordahl AB M65-4 09:43 M65-1 10:26 M65-5 10:32 M65-5 10:42 M65-2 10:57
60630 Lisbeth Hörnell (1952) SWE Domnarvets GoIF Lalles Idrott och Resor AB W60-1 11:16 W60-1 10:26 W60-2 11:32 W60-2 12:22 W60-2 11:42
65717 Berit Roste (1950) NOR Ringsaker OK PWT Travel W65-3 11:14 W65-1 10:26 W65-3 11:15 W65-3 10:02 W65-2 09:56
50065 Piotr Janowski (1965) POL KS Spójnia Warszawa M50-2 12:07 M50-2 10:26 M50-1 10:54 M50-1 10:10 M50-3 12:07
55052 Timo Grönholm (1959) FIN Salon Viesti JEF M55-3 10:52 M55-2 10:26 M55-2 11:26 M55-2 11:49 M55-2 09:45
60059 Alexandr Levichev (1956) RUS VERESK M60-3 10:55 M60-2 10:26 M60-3 12:22 M60-3 11:35 M60-2 11:29
65120 Koit Paasma (1950) EST Lehola M65-2 09:52 M65-2 10:26 M65-3 11:02 M65-3 10:13 M65-1 10:41
70307 Jan-Olof Wåhlberg (1945) SWE IBM-Klubben Lalle Idrott och Resor M70-4 11:43 M70-2 10:26 M70-4 11:32 M70-4 11:14 M70-3 10:37
75084 Valter Ploom (1941) EST Jõhvikas M75-3 10:35 M75-2 10:26 M75-1 11:30 M75-1 11:11 M75-3 09:17
80052 Erkki Pulli (1935) FIN Korven Honka Suunnistusmatkat M80-1 11:21 M80-2 10:26 M80-1 10:17 M80-1 10:26 M80-2 11:43
45583 Gisela Lind (1970) SWE FK Herkules W45-1 11:27 W45-2 10:26 W45-2 12:37 W45-2 12:43 W45-1 09:32
70502 Reserve W70-1 09:01 W70-2 10:26
70258 Bengt-Åke Svensson (1943) SWE IK Ymer Borås Per Nordahl AB M70-2 09:30 M70-3 10:26 M70-3 11:09 M70-3 11:59 M70-3 10:55
65121 Kjell Ryberg (1950) SWE IFK Göteborg lalle M65-3 10:00 M65-4 10:26 M65-4 10:38 M65-4 10:37 M65-4 09:29
70083 Ats Virumäe (1946) EST OK Võru M70-3 09:41 M70-4 10:26 M70-1 12:28 M70-1 12:28 M70-2 09:31
60070 Erkki Pulkkinen (1954) FIN Rasti-Lukko Daniel's Travels M60-2 11:21 M60-1 10:27 M60-3 11:50 M60-3 12:07 M60-2 11:05
65309 Lasse Kalliomaa (1951) FIN Laihian Luja M65-5 10:37 M65-1 10:27 M65-4 10:42 M65-4 10:33 M65-3 10:11
60715 Tamāra Kosmačeva (1956) LAT Kāpa OK W60-2 10:52 W60-1 10:27 W60-1 11:44 W60-1 12:10 W60-1 10:02
65615 Inger Glans (1949) SWE OK Torfinn PWT Travel W65-1 10:14 W65-1 10:27 W65-3 10:02 W65-3 11:15 W65-2 10:08
50021 José Fontoura (1963) POR CPOC M50-3 11:59 M50-2 10:27 M50-2 10:24 M50-2 10:39 M50-3 11:51
55159 Andres Talver (1960) EST SK Mercury M55-1 10:13 M55-2 10:27 M55-4 11:25 M55-4 11:44 M55-1 10:53
60317 Tõnu Sikkal (1955) EST OK Põlva Kobras M60-4 09:30 M60-2 10:27 M60-3 12:27 M60-3 11:30 M60-2 11:37
65123 Erik Lund (1947) NOR Trollelg PWT Travel M65-3 10:04 M65-2 10:27 M65-5 11:05 M65-5 10:09 M65-3 11:43
70064 Ron Junghans (1943) AUS Garingal Orienteers M70-5 10:29 M70-2 10:27 M70-4 11:18 M70-4 11:28 M70-3 11:37
75059 Adolfas Prusevicius (1940) LTU OK KOPA M75-1 09:07 M75-2 10:27 M75-1 10:54 M75-1 11:47 M75-2 09:59
80025 Lars-Erik Malmqvist (1932) SWE Växjö OK M80-1 10:45 M80-2 10:27 M80-1 10:15 M80-1 10:28 M80-2 12:03
45608 Cornelia Coolen-Vogt (1968) SUI OLV Baselland W45-2 10:58 W45-2 10:27 W45-1 12:10 W45-1 11:29 W45-1 09:10
70553 Ingvild Vold (1943) NOR Fana IL PWT Travel W70-2 09:13 W70-2 10:27 W70-1 11:36 W70-1 11:15 W70-2 11:24
70318 Michael Nikitin (1945) RUS EVEREST-RUSSIA,LO M70-3 10:27 M70-3 10:27 M70-3 11:04 M70-3 12:04 M70-4 12:51
65129 Henadzi Arekhau (1951) BLR BNTU Minsk M65-4 10:02 M65-4 10:27 M65-4 10:57 M65-4 10:18 M65-3 09:31
70074 Sergey Bortnovskiy (1945) RUS Moscow Dinamo M70-4 11:45 M70-4 10:27 M70-2 12:10 M70-2 12:52 M70-4 10:59
60005 Reserve M60-3 10:48 M60-1 10:28 M60-2 10:25
65331 Poul Erik Buch (1949) DEN OK GORM M65-1 10:10 M65-1 10:28 M65-3 10:21 M65-3 10:54 M65-5 09:19
55688 Alena Lebiadzeva (1960) BLR OC BSU W55-1 11:53 W55-1 10:28 W55-3 10:23 W55-3 10:38 W55-2 11:06
60681 Wenche Bjornstad (1956) NOR Ringsaker OK PWT Travel W60-3 10:58 W60-1 10:28 W60-3 12:07 W60-3 11:46 W60-1 09:54
65640 Anna Blomgren (1948) SWE Tullinge SK W65-2 09:24 W65-1 10:28 W65-3 11:16 W65-3 10:01 W65-1 10:44
50135 José Bolrão (1964) POR COC-Clube de Orientação do Centro M50-1 09:42 M50-2 10:28 M50-3 10:10 M50-3 10:53 M50-2 09:27
55130 Frank Wiedenfeld (1960) GER SSV Planeta Radebeul SSV Planeta Radebeul M55-2 10:57 M55-2 10:28 M55-2 11:13 M55-2 12:02 M55-2 11:13
60129 Hanspeter Uhr (1954) SUI OLG Pfäffikon DOMINO Tours M60-1 10:36 M60-2 10:28 M60-2 12:32 M60-2 11:25 M60-2 10:07
65175 Ensio Lakanen (1948) FIN Vaajakosken Terä M65-4 09:30 M65-2 10:28 M65-1 10:56 M65-1 10:19 M65-1 10:07
70212 Nikolai Kazarinov (1946) RUS Rus-Veteran Rus-Veteran M70-1 09:53 M70-2 10:28 M70-5 12:36 M70-5 12:29 M70-2 09:29
75163 Reijo Kivistö (1938) SWE Västerås SOK Per Nordahl AB M75-2 09:57 M75-2 10:28 M75-1 11:46 M75-1 10:55 M75-3 09:11
80083 Per Mathismoen (1932) NOR Fana IL PWT Travel M80-1 10:37 M80-2 10:28 M80-1 10:28 M80-1 10:15 M80-2 11:23
45578 Lina Jasulaityte (1967) NED Olifant W45-1 11:58 W45-2 10:28
70668 Inger Lund (1943) SWE Sala OK Lalle Idrott & resor W70-3 09:08 W70-2 10:28 W70-1 11:12 W70-1 11:39 W70-2 10:12
70295 Johan Arnt Johansen (1942) NOR Nord Osterdal O-klubb PWT Travel M70-4 11:10 M70-3 10:28 M70-5 12:13 M70-5 12:52 M70-4 11:47
65026 Henadzi Niakhai (1949) BLR Standart M65-1 10:09 M65-4 10:28 M65-1 11:07 M65-1 10:08 M65-5 09:25
70122 Ingvar Halldin (1946) SWE OK Tylöskog Lalle Idrott och Resor M70-5 10:45 M70-4 10:28 M70-1 13:02 M70-1 11:54 M70-4 10:37
60280 Pekka Toppari (1952) FIN Puolangan Ryhti Kainuun Rastiviikko M60-4 10:02 M60-1 10:29 M60-3 11:35 M60-3 12:22 M60-3 10:15
65204 Jouni Savelainen (1949) FIN Helsingin Suunnistajat Tuuli Team M65-2 09:18 M65-1 10:29 M65-4 10:08 M65-4 11:07 M65-1 11:43
55563 Marianne Klasson (1957) SWE Ulricehamns OK Lalle Idrott och Resor AB W55-2 12:04 W55-1 10:29 W55-1 10:17 W55-1 10:45 W55-3 11:20
60635 Anu Pallon (1955) EST JOKA W60-1 11:23 W60-1 10:29 W60-1 11:51 W60-1 12:03 W60-2 11:22
65715 Ulla Gummeson (1950) SWE Väsby OK Per Nordahl AB W65-3 11:24 W65-1 10:29 W65-1 10:15 W65-1 11:03 W65-1 09:10
90506 Lena Nordahl (1926) SWE Örkelljunga FK Per Nordahl AB W90-1 09:10 W90-1 10:29
50131 Christian Nolte (1963) GER TSV Nusse M50-2 11:29 M50-2 10:29 M50-3 10:16 M50-3 10:47 M50-2 10:45
55075 Bengt Klasson (1958) SWE Ulricehamns OK Lalle Idrott och Resor AB M55-3 10:46 M55-2 10:29 M55-4 12:04 M55-4 11:05 M55-3 10:39
60149 Jacques Hofmans (1956) BEL FRSO-Belgium M60-2 11:50 M60-2 10:29 M60-4 11:39 M60-4 12:17 M60-2 09:55
65354 Klaus Olsen (1947) DEN Tisvilde Hegn OK M65-5 10:57 M65-2 10:29 M65-1 10:23 M65-1 10:52 M65-2 09:19
70128 Ilmar Mõistlik (1944) EST ok Orion M70-2 09:25 M70-2 10:29 M70-2 12:39 M70-2 12:23 M70-3 11:13
75139 Alf Kjellberg (1941) SWE Bredareds IF Per Nordahl AB M75-3 10:09 M75-2 10:29 M75-1 11:10 M75-1 11:31 M75-3 09:23
80046 Markku Teräsmaa (1933) FIN Kangasala SK Daniel's Travels M80-1 10:47 M80-2 10:29 M80-2 10:32 M80-2 10:34 M80-2 11:09
45518 Nataliya Chernova (1971) RUS ULYANOVSK W45-2 11:00 W45-2 10:29 W45-1 11:58 W45-1 11:41 W45-2 09:12
70593 Mirja-Liisa Sulander (1946) FIN Epilän Esa Rastiretki W70-1 09:33 W70-2 10:29 W70-1 11:10 W70-1 11:41 W70-1 11:18
70332 Eero Laine (1944) FIN Rasti-Vihti Suunnistusmatkat M70-5 10:14 M70-3 10:29 M70-2 12:03 M70-2 12:59 M70-3 11:33
65248 Hannu Huikkola (1948) FIN Kangasala SK Suunnistusmatkat M65-2 09:56 M65-4 10:29 M65-2 10:02 M65-2 11:13 M65-4 10:35
70137 Hans Baumgartner (1946) SUI OLG Welsikon DOMINO Tours M70-1 09:49 M70-4 10:29 M70-4 11:25 M70-4 11:21 M70-1 09:07
60030 Gerrit Van De Riet (1956) NED OLifant M60-1 09:39 M60-1 10:30 M60-1 11:27 M60-1 12:30 M60-1 09:17
65236 Aulis Hahtola (1949) FIN Rasti-Kurikka S-team M65-3 10:19 M65-1 10:30 M65-5 11:11 M65-5 10:03 M65-1 09:15
55606 Irina Koloskova (1960) RUS Ramenskoye W55-3 11:31 W55-1 10:30 W55-2 10:25 W55-2 10:37 W55-1 09:26
60619 Bernadette Vandermeulen (1954) BEL FRSO-Belgium W60-2 11:13 W60-1 10:30 W60-2 12:03 W60-2 11:51 W60-3 09:46
65721 Teresa Finlay (1950) GBR Fermo W65-1 10:12 W65-1 10:30 W65-3 11:05 W65-3 10:12 W65-2 10:50
90505 Elvy Fredin (1925) SWE Stigsökarna Per Nordahl AB W90-1 09:11 W90-1 10:30 W90-1 10:10 W90-1 10:08 W90-1 09:26
50117 Sami Siirilä (1964) FIN Ikaalisten Nouseva-Voima S-team M50-3 11:35 M50-2 10:30 M50-1 10:37 M50-1 10:27 M50-3 11:31
55082 Jari Toivonen (1960) FIN Epilän Esa KSK Group M55-1 10:58 M55-2 10:30 M55-4 11:27 M55-4 11:42 M55-2 10:21
60118 Udo Lüüs (1955) EST OK Ilves M60-3 11:14 M60-2 10:30 M60-3 12:09 M60-3 11:48 M60-2 10:49
65226 Douglas Henderson (1951) GBR Roxburgh Reivers M65-1 09:23 M65-2 10:30
70081 Paavo Rönkkö (1945) FIN Espoon Suunta M70-3 10:19 M70-2 10:30 M70-4 11:17 M70-4 11:29 M70-1 10:37
75162 Tore Kangas (1941) SWE Västerås SOK Per Nordahl AB M75-1 09:10 M75-2 10:30 M75-3 12:40 M75-3 12:18 M75-1 09:19
80084 Johannes Sollid (1934) NOR Verdal OK PWT Travel M80-1 10:56 M80-2 10:30 M80-2 10:20 M80-2 10:46 M80-1 09:31
45566 Brigitte Senti (1968) SUI OLG Welsikon DOMINO Tours W45-1 12:01 W45-2 10:30 W45-1 11:41 W45-1 11:58 W45-2 09:16
70618 Pirkko-Liisa Kontio (1942) FIN Maarian Mahti Suunnistusmatkat W70-2 09:41 W70-2 10:30 W70-3 12:23 W70-3 11:29 W70-2 10:34
70190 Jaan Ollino (1944) EST JOKA M70-1 09:33 M70-3 10:30 M70-4 11:30 M70-4 11:16 M70-3 09:37
65351 Erkki Pokela (1950) FIN Luumäen Rasti M65-3 10:16 M65-4 10:30 M65-1 10:42 M65-1 10:33 M65-5 09:15
70138 Rainer Müller (1945) GER USV TU Dresden M70-2 09:51 M70-4 10:30 M70-2 12:48 M70-2 12:14 M70-4 12:15
60146 Vesa Tervo (1952) FIN Rajamäen Rykmentti M60-2 11:33 M60-1 10:31 M60-1 12:13 M60-1 11:44 M60-1 09:01
65060 Aleksandr Maslov (1949) RUS M65-4 09:39 M65-1 10:31 M65-3 10:46 M65-3 10:29 M65-2 10:13
55670 Penelope Smirthwaite (1960) GBR Moravian OC W55-1 11:59 W55-1 10:31 W55-1 10:39 W55-1 10:23 W55-2 10:32
60687 Anja Siuko (1952) FIN Suunta-Sepot Suunta-Sepot W60-3 10:49 W60-1 10:31 W60-1 11:27 W60-1 12:27 W60-1 10:44
65639 Yuko Uematsu (1950) JPN Irumashi Orienteering Club Irumashi OLC W65-2 09:21 W65-1 10:31 W65-1 10:49 W65-1 10:29 W65-3 09:22
50119 Hannes Pool (1963) EST M50-1 09:13 M50-2 10:31 M50-1 10:56 M50-1 10:08 M50-3 11:25
55181 Tuomo Puustinen (1958) FIN Pihkaniskat Suunnistusmatkat M55-2 11:14 M55-2 10:31 M55-1 12:04 M55-1 11:12 M55-2 10:39
60229 Zdenek Precek (1952) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering M60-4 09:54 M60-2 10:31 M60-1 12:14 M60-1 11:43 M60-3 09:55
65324 Tor Sorevik (1951) NOR Tif Viking PWT Travel M65-2 09:40 M65-2 10:31 M65-4 10:54 M65-4 10:21 M65-1 10:03
70048 Ole Christiansen (1946) DEN Farum OK M70-4 11:09 M70-2 10:31 M70-4 10:54 M70-4 11:52 M70-4 12:53
75049 Valeri Kiryakov (1939) BLR OK "ERIDAN" M75-2 09:03 M75-2 10:31 M75-2 11:19 M75-2 11:18 M75-2 10:01
80060 Lars-Erik Lindell (1935) SWE Väsby OK Per Nordahl AB M80-1 10:26 M80-2 10:31 M80-2 10:33 M80-2 10:33 M80-1 09:19
45592 Vita Avinaitė (1968) LTU OK Saulė W45-2 10:35 W45-2 10:31 W45-2 12:49 W45-2 12:31 W45-2 10:02
70591 Anneli Aarniosalo (1946) FIN Navi Rastiretki W70-3 09:04 W70-2 10:31 W70-3 11:47 W70-3 12:05 W70-2 10:54
70237 Vesa Paavola (1943) FIN Epilän Esa Suunnistusmatkat M70-2 10:01 M70-3 10:31 M70-2 12:26 M70-2 12:36 M70-4 12:31
65316 Anders Bjorkaas (1950) NOR Askvoll og Holmedal IL PWT Travel M65-4 09:41 M65-4 10:31 M65-4 10:09 M65-4 11:06 M65-5 09:41
70028 Ronald Bjerva (1943) NOR Drangedal o-lag TT-TUR M70-3 10:32 M70-4 10:31 M70-4 11:53 M70-4 10:53 M70-4 13:03
60179 Lauri Kekoni (1954) FIN Helsingin Suunnistajat M60-3 11:03 M60-1 10:32 M60-3 11:38 M60-3 12:19 M60-1 09:37
65092 Lauri Karhumäki (1950) FIN Pihkaniskat M65-5 10:48 M65-1 10:32 M65-3 11:12 M65-3 10:03 M65-2 11:23
55605 Tatiana Yaroslavtseva (1958) RUS Ramenskoye W55-2 11:40 W55-1 10:32 W55-3 10:34 W55-3 10:27 W55-1 10:52
60593 Tiina Talisoo (1956) EST Harju KEK RSK W60-1 11:50 W60-1 10:32 W60-1 12:01 W60-1 11:53 W60-1 11:08
65689 Eila Seppälä (1947) FIN Ylistaron Kilpaveljet Suunnistusmatkat W65-3 10:54 W65-1 10:32 W65-2 10:12 W65-2 11:05 W65-1 10:30
50024 Howard Leslie (1962) GBR West Cumberland OC M50-2 12:18 M50-2 10:32 M50-2 10:58 M50-2 10:05 M50-2 09:55
55194 Milan Visna (1959) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering M55-3 10:53 M55-2 10:32 M55-3 11:45 M55-3 11:28 M55-3 11:17
60090 Andrew Cox (1956) IRL Wato M60-1 09:41 M60-2 10:32 M60-1 11:29 M60-1 12:28 M60-4 11:15
65304 Jaroslav Jirásek (1947) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering M65-3 10:31 M65-2 10:32 M65-4 10:14 M65-4 11:01 M65-4 10:29
70053 Mauri Saarinen (1946) FIN Riihimäen Suunnistajat Wallabies M70-5 10:57 M70-2 10:32 M70-5 13:06 M70-5 11:59 M70-3 09:49
75191 Jan R Lien (1941) NOR Bergens TF PWT M75-3 10:43 M75-2 10:32 M75-2 11:13 M75-2 11:24 M75-3 09:41
80021 Gunnar Tamberg (1936) DEN Ballerup OK PWT Travel M80-1 10:24 M80-2 10:32 M80-1 10:10 M80-1 10:33 M80-2 12:07
45536 Piret Niglas (1968) EST Jõhvikas W45-1 11:40 W45-2 10:32 W45-1 11:59 W45-1 11:40 W45-2 09:32
70515 Inger Elisabeth Kvaase (1943) NOR Bækkelaget SK TT-TUR W70-1 09:46 W70-2 10:32 W70-3 12:02 W70-3 11:50 W70-2 12:10
70182 Kiyoshi Ito (1944) JPN Wanderers M70-3 10:06 M70-3 10:32 M70-1 12:06 M70-1 12:50 M70-3 09:31
65358 Vasiliy Solov'yev (1949) RUS NEVA M65-5 10:42 M65-4 10:32 M65-1 10:58 M65-1 10:17 M65-4 11:43
70226 Arild Olav Eggen (1942) NOR Fana IL PWT Travel M70-4 11:21 M70-4 10:32 M70-5 12:19 M70-5 12:46 M70-4 12:29
60321 Vasilii Mikhailov (1953) RUS Rus Veteran Rus Veteran M60-4 09:49 M60-1 10:33 M60-3 11:45 M60-3 12:12 M60-1 09:53
65346 Kurt Fischer (1951) SUI OLG Pfäffikon DOMINO Tours M65-1 09:27 M65-1 10:33 M65-2 10:41 M65-2 10:34 M65-2 11:41
55656 Alice Brødsgaard (1956) DEN Ballerup OK W55-3 11:53 W55-1 10:33 W55-3 10:31 W55-3 10:30 W55-2 09:30
60632 Niina Karnit (1952) EST SRD SK W60-2 10:28 W60-1 10:33 W60-2 11:28 W60-2 12:26 W60-1 09:22
65580 Berit Hegdal (1950) NOR Bergens turnforening PWT Travel W65-1 09:59 W65-1 10:33 W65-2 10:26 W65-2 10:51 W65-1 10:06
50051 Sandris Lacis (1962) LAT Mona OK M50-3 12:01 M50-2 10:33 M50-1 10:40 M50-1 10:24 M50-2 10:05
55266 Günter Kradischnig (1961) AUT OLC Graz M55-1 10:30 M55-2 10:33 M55-3 11:08 M55-3 12:05 M55-2 10:35
60143 Jouko Nurminen (1953) FIN Tampereen Pyrintö TP M60-2 11:02 M60-2 10:33 M60-4 12:35 M60-4 11:21 M60-1 10:27
65295 Raimo Jalonen (1950) FIN MS Parma PWT Finland M65-4 09:02 M65-2 10:33 M65-1 11:13 M65-1 10:02 M65-1 11:27
70032 Antti Rantasaari (1946) FIN Piikkion Kehitys Suunnistusmatkat M70-1 09:34 M70-2 10:33 M70-2 12:23 M70-2 12:39 M70-4 11:19
75164 Jouko Taskinen (1937) SWE Västerås SOK Per Nordahl AB M75-1 09:50 M75-2 10:33 M75-2 11:41 M75-2 10:56 M75-2 09:49
80061 Altti Järvinen (1932) SWE Västerås SOK Per Nordahl AB M80-1 11:01 M80-2 10:33 M80-2 10:23 M80-2 10:43 M80-2 12:01
45597 Reet Rosenberg (1971) EST OK Kobras W45-2 10:42 W45-2 10:33 W45-1 11:40 W45-1 11:59 W45-2 09:48
70682 Milada Zmekova (1944) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering W70-2 09:29 W70-2 10:33 W70-2 10:56 W70-2 10:54 W70-2 11:38
70058 Per Nybons (1946) SWE Västerås SOK M70-4 11:11 M70-3 10:33 M70-3 11:02 M70-3 12:06 M70-4 12:33
65253 Juhani Matilainen (1950) FIN Nilsian Nujakka Suunnistusmatkat M65-1 09:47 M65-4 10:33 M65-3 10:07 M65-3 11:08 M65-2 09:33
70302 Eric Wainwright (1946) AUS Red Roos M70-5 10:48 M70-4 10:33 M70-1 12:34 M70-1 12:22 M70-4 11:17
60060 Rimas Jovaisas (1956) LTU OK Dainava M60-1 09:58 M60-1 10:34 M60-3 11:30 M60-3 12:27 M60-1 10:01
65082 Attila Gábor Kovács (1951) HUN Zöld Sportok Clubja - M65-2 09:51 M65-1 10:34 M65-3 10:40 M65-3 10:35 M65-4 11:07
55521 Daniela Putzu (1961) ITA VAO W55-1 11:22 W55-1 10:34 W55-1 10:03 W55-1 10:59 W55-2 10:50
60563 Siren Greve (1955) NOR Bergens Turnforening PWT Travel W60-3 10:42 W60-1 10:34 W60-1 11:30 W60-1 12:24 W60-1 10:32
65532 Merete Ravnshøj Andersen (1951) DEN Herlufsholm W65-2 09:36 W65-1 10:34 W65-2 10:20 W65-2 10:57 W65-2 09:18
50068 Jari Vahvelainen (1962) FIN Tampereen Pyrintö TP M50-1 09:35 M50-2 10:34 M50-1 10:25 M50-1 10:39 M50-2 09:47
55034 Refik Diri (1961) TUR IOG M55-2 10:06 M55-2 10:34 M55-3 11:57 M55-3 11:16 M55-2 09:55
60152 Ulf Carnby (1953) SWE Täby ok M60-3 11:04 M60-2 10:34
65370 Tor Gjermstad (1950) NOR Wing OK PWT Travel M65-5 10:36 M65-2 10:34 M65-1 10:26 M65-1 10:49 M65-3 09:25
70241 Vesa Haarala (1944) FIN Liperin Taimi Suunnistus Suunnistusmatkat M70-2 09:21 M70-2 10:34 M70-2 13:04 M70-2 11:58 M70-2 11:33
75081 Arvo Paavilainen (1941) FIN Itä-Päijänteen Rasti Tuuli Team M75-2 10:34 M75-2 11:11 M75-2 11:26 M75-3 09:53
80031 Mikko Heikkilä (1936) FIN Maarian Mahti Neon Sport M80-1 11:29 M80-2 10:34 M80-1 10:26 M80-1 10:17 M80-1 09:33
45563 Sari Tupitsa (1969) FIN RastiE4 Daniel's Travels W45-1 11:49 W45-2 10:34 W45-2 12:58 W45-2 12:22 W45-1 09:44
70650 Ulla Bergqvist (1943) SWE Stigmännen-Karlshamns OK Per Nordahl AB W70-3 09:23 W70-2 10:34 W70-1 11:31 W70-1 11:20 W70-2 12:36
70147 Lauri Hieta (1944) FIN Kankaanpään Suunnistajat Neon Sport M70-5 10:43 M70-3 10:34 M70-1 12:15 M70-1 12:41 M70-3 09:51
65167 Unto Tanttu (1949) FIN Keravan Urheiljat M65-2 09:04 M65-4 10:34 M65-3 10:48 M65-3 10:27 M65-3 11:09
70089 Orn Midttun (1944) NOR Bergens turnforening PWT Travel M70-1 10:01 M70-4 10:34 M70-3 11:08 M70-3 12:00 M70-4 11:57
55251 Jānis Lagzdkalns (1958) LAT OK KURMIS M55-1 11:04 M55-1 10:35 M55-3 11:38 M55-3 11:35 M55-1 09:23
60150 Přemek Škoda (1953) CZE Slavia Liberec orienteering Olda and Premek Ltd. M60-2 10:51 M60-1 10:35 M60-2 12:08 M60-2 11:49 M60-2 11:43
65056 Ion Dodonu (1950) MDA Dinamo OLD Dinamo OLD M65-3 09:52 M65-1 10:35 M65-4 10:26 M65-4 10:49 M65-3 11:21
55648 Pia Boudrie (1961) SWE Väsby OK Per Nordahl AB W55-2 11:50 W55-1 10:35 W55-3 10:06 W55-3 10:55 W55-1 09:16
60670 Annikki Rinne (1952) FIN Hollolan Urheilijat-46 Suunnistusmatkat W60-1 11:46 W60-1 10:35 W60-1 12:27 W60-1 11:27 W60-3 09:12
65652 Lyubov Ryasna (1950) UKR Icar W65-3 11:10 W65-1 10:35 W65-1 10:44 W65-1 10:34 W65-1 09:22
50177 Janne Ståhlström (1965) FIN UNO SK M50-2 12:16 M50-2 10:35 M50-2 10:53 M50-2 10:10 M50-1 09:19
55061 Jaanus Reha (1959) EST OK Koop M55-3 10:54 M55-2 10:35
60206 Ari Kartaslammi (1954) FIN Kyrös-Rasti Suunnistusmatkat M60-4 09:18 M60-2 10:35 M60-3 11:26 M60-3 12:31 M60-2 11:21
65361 Ragnar Niemi Berg (1951) NOR Stokke IL M65-1 09:25 M65-2 10:35
70216 Hasse Bergstrøm (1946) NOR IL tyrving M70-3 09:53 M70-2 10:35 M70-3 11:12 M70-3 11:56 M70-2 11:25
75141 Åke Sundberg (1937) SWE Fagersta OK Per Nordahl AB M75-3 10:59 M75-2 10:35 M75-3 12:53 M75-3 12:05 M75-2 10:21
80087 Albert Mård (1935) SWE Bromma Vällingby SOK M80-1 10:55 M80-2 10:35 M80-2 10:26 M80-2 10:40 M80-1 09:15
45529 Volha Aliakseyeva (1971) BLR BNTU Minsk W45-2 10:25 W45-2 10:35 W45-2 12:29 W45-2 12:51 W45-2 09:58
70592 Pirkko Puro-Salomaa (1946) FIN Eura-Kauttuan Urheilijat Rastiretki W70-1 09:27 W70-2 10:35 W70-3 11:59 W70-3 11:53 W70-2 12:22
70120 Ossi Paukkunen (1945) FIN Raja-Karjalan Suunnistajat RaKaS 1 M70-1 09:26 M70-3 10:35 M70-4 11:07 M70-4 11:39 M70-3 11:27
65297 Heldur Väljamäe (1948) EST Orvand M65-3 10:39 M65-4 10:35 M65-2 10:11 M65-2 11:04 M65-4 09:25
70163 Seppo Kettunen (1942) FIN Rasti-Jyry Seppo Jyry M70-2 09:57 M70-4 10:35 M70-3 11:10 M70-3 11:58 M70-3 10:05
55086 Hannu Peltonen (1961) FIN Anttolan Urheilijat M55-2 10:42 M55-1 10:36 M55-1 11:53 M55-1 11:23 M55-1 09:35
60186 Paul Grün (1954) AUT OLG Stöck Wien M60-3 11:20 M60-1 10:36 M60-1 11:56 M60-1 12:01 M60-2 10:37
65206 Viacheslav Gorelov (1950) RUS Rus-Veteran Rus-Veteran M65-4 10:03 M65-1 10:36 M65-4 11:10 M65-4 10:05 M65-1 10:43
55540 Olga Jakovleva (1958) EST RSK Johvikas W55-3 11:19 W55-1 10:36 W55-2 10:22 W55-2 10:40 W55-2 10:34
60550 Irena Stankeviciute (1954) LTU OK Dainava W60-2 10:23 W60-1 10:36 W60-3 11:47 W60-3 12:06 W60-1 10:00
65650 Marja Juvonen (1951) FIN Raja-Karjalan Suunnistajat RaKaS1 W65-1 09:12 W65-1 10:36 W65-3 10:33 W65-3 10:44 W65-1 11:38
50022 Kalju Tammeveski (1963) EST Hiiumaa orienteerumis klubi M50-3 11:23 M50-2 10:36 M50-1 10:36 M50-1 10:28 M50-2 11:23
55092 Eddie Bjärrenholt (1957) SWE Rånäs OK OK Lalle M55-1 11:10 M55-2 10:36 M55-3 11:12 M55-3 12:01 M55-2 10:59
60258 Dimitar Dimitrov (1955) BUL Brown team Bulgarian masters team M60-1 09:46 M60-2 10:36 M60-1 11:35 M60-1 12:22 M60-3 10:59
65209 Pertti Nieminen (1948) FIN Rajamäen Rykmentti Rastiretki M65-2 10:07 M65-2 10:36 M65-4 10:28 M65-4 10:47 M65-1 10:23
70079 Kjell Mörtberg (1945) SWE Bodens BK OS M70-4 11:05 M70-2 10:36 M70-5 12:58 M70-5 12:07 M70-2 09:39
75048 Vladimir Barantsevich (1937) RUS Krasnogorsk Krasnogorsk Veteran M75-1 09:29 M75-2 10:36 M75-1 11:34 M75-1 11:07 M75-1 09:33
80068 Einar Jorundland (1934) NOR OK Sor PWT Travel M80-1 11:05 M80-2 10:36 M80-2 10:24 M80-2 10:42 M80-1 09:35
45562 Nina Tupitsa (1970) FIN Helsingin Suunnistajat Daniel's Travels W45-1 11:54 W45-2 10:36 W45-2 12:39 W45-2 12:41 W45-1 09:16
70604 Ulla Nilsson (1942) SWE SOK Viljan Oskarshamn W70-2 09:12 W70-2 10:36 W70-3 12:03 W70-3 11:49 W70-2 12:46
70091 Nils Martin Nymo (1945) NOR Mellembygd o-lag PWT Travel M70-2 09:08 M70-3 10:36 M70-5 12:44 M70-5 12:21 M70-4 11:25
65194 Pentti Hirvonen (1947) FIN turun metsänkävijät M65-4 09:54 M65-4 10:36 M65-1 11:03 M65-1 10:12 M65-2 09:29
70046 Lars-Olof Karlsson (1944) SWE Växjö OK M70-3 09:44 M70-4 10:36 M70-5 12:02 M70-5 13:03 M70-4 11:43
55203 Arild Nordsveen (1957) NOR Ringsaker OK PWT Travel M55-3 11:08 M55-1 10:37 M55-4 11:41 M55-4 11:28 M55-2 10:45
60021 Mikhail Gryaznevich (1954) GBR Thames Valley Orienteering Club M60-4 09:22 M60-1 10:37 M60-4 12:01 M60-4 11:55 M60-1 10:35
65050 Hans Carlsson (1947) SWE IFK Göteborg Lalles Idrott och Resor M65-5 11:22 M65-1 10:37 M65-5 11:06 M65-5 10:08 M65-3 09:43
55675 Pirjo Kivioja (1959) FIN Salon Vilpas W55-1 11:38 W55-1 10:37 W55-2 10:43 W55-2 10:19 W55-2 10:40
60587 Lauma Žilko (1953) LAT OK Kāpa W60-3 11:23 W60-1 10:37 W60-1 12:28 W60-1 11:26 W60-1 10:20
65700 Anne Lundmark (1949) SWE Järfälla OK Per Nordahl AB W65-2 10:27 W65-1 10:37 W65-1 10:57 W65-1 10:21 W65-1 11:16
50128 Thomas Hohberg (1963) GER ASG Teutoburger Wald M50-1 09:20 M50-2 10:37 M50-2 10:08 M50-2 10:55 M50-2 09:37
55090 Mati Preitof (1960) EST Harju KEK RSK M55-2 10:43 M55-2 10:37 M55-1 11:21 M55-1 11:55 M55-1 10:31
60039 Timo Ahlroth (1955) FIN Turengin Sarastus Wallabies M60-2 10:46 M60-2 10:37 M60-3 12:08 M60-3 11:49 M60-2 11:45
65117 Knut Wikstrom (1947) NOR Ringsaker OK PWT Travel M65-3 10:20 M65-2 10:37 M65-1 11:01 M65-1 10:14 M65-4 10:23
70024 Jakob Kløverød (1946) NOR Porsgrunn o-lag TT-TUR M70-5 10:31 M70-2 10:37 M70-2 13:05 M70-2 11:57 M70-4 13:19
75154 Jb Larsson (1938) SWE OK Löftan Per Nordahl AB M75-2 09:35 M75-2 10:37 M75-3 12:13 M75-3 12:45 M75-3 09:21
80059 Sigurd Wallén (1935) SWE Täby OK Per Nordahl AB M80-1 10:42 M80-2 10:37 M80-1 10:11 M80-1 10:32 M80-1 09:53
45515 Sonja Ecke Wihan (1968) AUT WAT W45-2 10:55 W45-2 10:37 W45-2 12:57 W45-2 12:23 W45-2 09:50
70659 Solbritt Gustafsson (1945) SWE OK Virdarna Per Nordahl AB W70-3 09:29 W70-2 10:37 W70-1 11:49 W70-1 11:02 W70-2 12:06
70280 Björn Ekholm (1943) SWE Västerås SOK Per Nordahl AB M70-3 09:40 M70-3 10:37 M70-4 11:50 M70-4 10:56 M70-4 12:43
65340 Douglas Edwards (1947) GBR MDOC M65-5 10:59 M65-4 10:37 M65-2 10:03 M65-2 11:12 M65-5 10:17
70309 Juhan Bachmann (1943) EST J]hvikas M70-4 11:38 M70-4 10:37 M70-3 12:07 M70-3 11:01 M70-4 13:21
55129 Pekka Patana (1961) FIN Laihian Luja M55-1 10:29 M55-1 10:38 M55-4 11:46 M55-4 11:23 M55-1 10:37
60283 Dumitru Traian (1955) ROU CS Otopeni M60-1 10:07 M60-1 10:38 M60-2 11:48 M60-2 12:09 M60-3 09:17
65232 Vladimir Kopeikin (1948) RUS Tver Rus-Veteran M65-1 09:39 M65-1 10:38 M65-1 10:19 M65-1 10:56 M65-1 09:27
90010 Ragnar Hasselquist (1926) SWE Hallstahammars OK Per Nordahl AB M90-1 09:15 M90-1 10:38 M90-1 10:12 M90-1 10:11 M90-1 09:47
55651 Ada Kucharova (1958) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering W55-2 11:49 W55-1 10:38 W55-3 10:22 W55-3 10:39 W55-1 09:58
60513 Helena Kajaala-Ylikoski (1955) FIN Kankaanpään Suunnistajat W60-1 11:05 W60-1 10:38 W60-1 12:22 W60-1 11:32 W60-2 10:46
65546 Gun-Britt Fransson (1948) SWE Emmaboda Verda OK W65-3 11:29 W65-1 10:38 W65-2 11:04 W65-2 10:13 W65-1 09:54
50192 Alexander Zaltsman (1963) ISR Rishon Le Zion M50-2 11:57 M50-2 10:38 M50-2 10:04 M50-2 10:59 M50-2 09:25
55239 Ilkka Ojapalo (1957) FIN Rajamäen Rykmentti Rastiretki M55-3 10:19 M55-2 10:38 M55-2 11:56 M55-2 11:19 M55-2 09:29
60200 Jaakko Käyhkö (1955) FIN RastiPiikkiö M60-3 11:16 M60-2 10:38 M60-1 11:55 M60-1 12:02 M60-2 09:33
65379 John Britton (1951) GBR Manchester M65-4 09:28 M65-2 10:38 M65-3 10:32 M65-3 10:43 M65-3 11:39
70207 Risto Anjala (1942) FIN Lahden Suunnistajat-37 Daniel's Travels M70-1 09:23 M70-2 10:38 M70-4 11:45 M70-4 11:01 M70-2 11:47
75097 Kazunobu Aragaki (1938) JPN NERIMA OLC NTA O TOUR M75-3 10:44 M75-2 10:38 M75-1 11:25 M75-1 11:16 M75-3 09:43
80042 Arne Kivistik (1933) EST OK Kape Orientuur M80-1 10:31 M80-2 10:38 M80-2 10:49 M80-2 10:17 M80-1 09:43
45571 Berit Gummus (1967) SWE IFK Mora OK Per Nordahl AB W45-1 11:51 W45-2 10:38 W45-1 11:47 W45-1 11:52 W45-2 10:16
70622 Eeva Tanska (1943) FIN Espoon Suunta Suunnistusmatkat W70-1 09:57 W70-2 10:38 W70-2 11:16 W70-2 10:34 W70-1 11:26
70287 Roar Forbord (1943) NOR Marlvik IL PWT Travel M70-4 11:06 M70-3 10:38 M70-1 12:16 M70-1 12:40 M70-2 11:31
65344 Mauri Finnilä (1948) FIN Vetelin Urheilijat Suunnistusmatkat M65-1 10:11 M65-4 10:38 M65-5 11:14 M65-5 10:00 M65-5 09:43
70247 Acke Wåhlander (1944) SWE Göteborg Majorna OK Per Nordahl AB M70-5 10:37 M70-4 10:38 M70-5 13:02 M70-5 12:03 M70-4 11:15
55166 Rimantas Dauderis (1959) LTU OK Krantas M55-2 10:22 M55-1 10:39 M55-3 11:26 M55-3 11:47 M55-2 10:11
60139 Jüri Rokko (1953) EST SK RT M60-2 11:39 M60-1 10:39 M60-1 12:27 M60-1 11:30 M60-2 11:33
65061 Sergei Egorshin (1948) RUS Rus-Veteran Rus-Veteran M65-2 09:26 M65-1 10:39 M65-4 10:30 M65-4 10:45 M65-2 11:25
90012 Unto Nyystilä (1923) FIN Laihian Luja M90-1 09:14 M90-1 10:39 M90-1 10:11 M90-1 10:12 M90-1 09:45
55598 Andrea Wyss (1961) SUI OLG Nidwalden+Obwalden W55-3 11:39 W55-1 10:39 W55-2 10:40 W55-2 10:22 W55-2 10:46
60633 Yvonne Toven (1955) SWE Stora Tuna OK Lalles Idrott och Resor AB W60-2 10:54 W60-1 10:39 W60-2 11:41 W60-2 12:13 W60-1 09:46
65538 Aila Halttunen (1949) SWE Haninge SOK Lalles Resor W65-1 09:18 W65-1 10:39 W65-3 10:54 W65-3 10:23 W65-1 10:38
50180 Sami Kälviäinen (1966) FIN Helsingin Suunnistajat M50-3 12:00 M50-2 10:39 M50-2 10:49 M50-2 10:14 M50-1 10:49
55141 Jānis Nāgelis (1960) LAT Mona OK M55-1 10:32 M55-2 10:39 M55-3 11:15 M55-3 11:58 M55-2 11:39
60231 Stig Andersson (1952) SWE OK Linné Lalle M60-4 09:42 M60-2 10:39 M60-4 12:15 M60-4 11:41 M60-1 10:43
65218 Kari Venho (1951) FIN Maarian Mahti Rastiretki M65-5 11:12 M65-2 10:39 M65-4 10:25 M65-4 10:50 M65-2 11:45
70178 Evgenij Rebrov (1946) RUS Moscow M70-2 09:15 M70-2 10:39 M70-1 12:17 M70-1 12:39 M70-1 09:11
75040 Serghei Ivahnenco (1941) MDA Dinamo OLD Dinamo OLD M75-1 09:03 M75-2 10:39 M75-1 10:50 M75-1 11:51 M75-2 09:47
80089 Nobuhiro Ishida (1935) JPN Aichi OLC NTA O Tour M80-1 10:23 M80-2 10:39 M80-1 10:06 M80-1 10:37 M80-2 12:11
45544 Ilvi Vare (1970) EST OK West W45-2 10:32 W45-2 10:39 W45-2 12:40 W45-2 12:40 W45-2 10:30
70662 Britten Persson (1942) SWE Finspångs SOK Per Nordahl AB W70-2 09:48 W70-2 10:39 W70-3 12:22 W70-3 11:30 W70-2 10:40
70189 Pertti S. Hartikainen (1945) FIN Riihimäen Suunnistajat M70-5 11:08 M70-3 10:39 M70-5 12:15 M70-5 12:50 M70-3 11:49
65208 John Birger Skansen (1947) NOR Rudsbygd il Active Travel Norway AS M65-2 09:23 M65-4 10:39 M65-1 10:33 M65-1 10:42 M65-4 10:43
70348 Lasse Vraale (1943) NOR IF Sturla PWT Travel M70-1 09:31 M70-4 10:39 M70-1 12:10 M70-1 12:46 M70-4 11:41
55026 Mikhail Chernyy (1960) RUS SPARTA MOSKVA M55-3 10:21 M55-1 10:40 M55-1 11:22 M55-1 11:54 M55-1 10:55
60159 Kjell Magne Nordvi (1956) NOR Grue IL Active Travel M60-3 11:36 M60-1 10:40 M60-1 12:15 M60-1 11:42 M60-2 09:57
65394 Kaj Koskinen (1951) FIN Valkeakosken Haka Rastiretki M65-3 10:30 M65-1 10:40 M65-2 10:36 M65-2 10:39 M65-2 10:41
90008 Richard Rooden (1923) EST Jõhvikas M90-1 09:11 M90-1 10:40 M90-1 10:13 M90-1 10:10 M90-1 09:35
55655 Hanne Frost (1957) DEN Ballerup OK W55-1 11:41 W55-1 10:40 W55-1 10:20 W55-1 10:42 W55-2 09:26
60624 Annlou Husen (1954) DEN Farum OK W60-3 11:41 W60-1 10:40 W60-2 11:31 W60-2 12:23 W60-2 11:36
65730 Bea Rahm (1948) SUI OLG Pfäffikon Switzerland W65-2 10:04 W65-1 10:40 W65-1 10:30 W65-1 10:48 W65-2 10:28
50029 Maksim Gureev (1963) RUS Mile-Sport Rus-Veteran M50-1 09:12 M50-2 10:40 M50-3 10:50 M50-3 10:13 M50-2 11:45
55137 Raul Laas (1959) EST JOKA Orientuur M55-2 11:12 M55-2 10:40 M55-1 11:35 M55-1 11:41 M55-2 11:03
60001 Reserve M60-1 09:33 M60-2 10:40 M60-2 11:09
65137 Renzo Bernabè (1949) ITA Orienteering Pergine asd M65-1 09:03 M65-2 10:40 M65-1 10:03 M65-1 11:11 M65-2 09:39
70067 Heinz Keller (1942) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT M70-3 09:52 M70-2 10:40 M70-2 13:03 M70-2 11:59 M70-2 10:43
75038 Vadims Černiševs (1938) LAT Ziemeļkurzeme OK M75-2 10:01 M75-2 10:40 M75-2 11:42 M75-2 10:55 M75-2 11:19
80039 Jaroslav Krtensky (1936) CZE OK JISKRA NOVY BOR M80-1 10:54 M80-2 10:40 M80-1 10:41 M80-1 10:02 M80-1 09:21
45595 Olga Titenkova (1968) BLR Orion W45-1 11:44 W45-2 10:40 W45-1 11:55 W45-1 11:44 W45-2 09:10
70602 Margareta Löfkvist (1944) SWE Bjursås OK Lalle W70-3 09:17 W70-2 10:40 W70-3 12:10 W70-3 11:42 W70-1 09:40
70142 Tapani Torpo (1945) FIN Kankaanpään Suunnistajat Neon Sport M70-1 09:59 M70-3 10:40 M70-1 12:09 M70-1 12:47 M70-3 09:11
65287 Anders Millinger (1947) SWE Västerås SOK Per Nordahl AB M65-3 10:42 M65-4 10:40 M65-4 10:31 M65-4 10:44 M65-5 10:33
70353 Ole Kristoffer Throndsen (1943) NOR Kongsberg O-lag HAAK Group M70-2 09:54 M70-4 10:40 M70-5 12:33 M70-5 12:32 M70-3 10:39
55221 Rolf Helander (1959) FIN Oulaisten Huima Suunnistusmatkat M55-1 10:54 M55-1 10:41 M55-2 12:00 M55-2 11:15 M55-1 11:37
60040 Mikko Sani (1952) FIN Hollolan Urheilijat -46 M60-4 09:15 M60-1 10:41 M60-4 11:26 M60-4 12:30 M60-1 10:59
65180 Ivan Shorokhov (1951) RUS Rus-Veteran Rus-Veteran M65-4 09:21 M65-1 10:41 M65-5 10:35 M65-5 10:39 M65-1 11:45
90009 Bengt Borg (1926) SWE Göteborg-Majorna OK Per Nordahl AB M90-1 09:10 M90-1 10:41 M90-1 10:10 M90-1 10:13 M90-1 09:43
55628 Heli Antikainen-Pauna (1961) FIN Pargas IF W55-2 11:51 W55-1 10:41 W55-2 10:27 W55-2 10:35 W55-1 10:08
60554 Ursula Wolf (1954) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT W60-1 11:27 W60-1 10:41 W60-3 11:59 W60-3 11:54 W60-1 10:30
65589 Britt-Mari Karlsson (1948) SWE Växjö OK W65-3 11:33 W65-1 10:41 W65-1 10:51 W65-1 10:27 W65-1 09:58
50107 Toomas Teekel (1964) EST OK West M50-2 12:06 M50-2 10:41 M50-3 10:42 M50-3 10:21 M50-3 11:29
55187 Ingemar Månsson (1959) SWE Ronneby OK Per Nordahl AB M55-3 11:09 M55-2 10:41 M55-1 11:18 M55-1 11:58 M55-2 09:51
60274 Arto Kiiskinen (1953) FIN Tampereen Pyrintö TP M60-2 11:49 M60-2 10:41 M60-3 11:53 M60-3 12:04 M60-1 09:45
65268 Olavi Hautala (1948) FIN Rasti-Jussit Suunnistusmatkat M65-2 10:10 M65-2 10:41 M65-2 10:50 M65-2 10:25 M65-3 11:27
70301 Werner George Klawun Kendray (1942) GER Sachsen-Marathon e.V. M70-4 11:27 M70-2 10:41 M70-4 11:15 M70-4 11:31 M70-3 09:27
75017 Odd Gunbjørnsen (1937) NOR Konnerud IL TT-TUR M75-3 10:28 M75-2 10:41 M75-3 11:58 M75-3 13:00 M75-3 10:01
45604 Natalia Kunitskaya (1970) RUS Titan OK W45-2 10:46 W45-2 10:41 W45-1 12:06 W45-1 11:33 W45-1 09:26
70549 Gerd Langseth (1945) NOR Larvik OK PWT Travel W70-1 09:31 W70-2 10:41 W70-2 10:59 W70-2 10:51 W70-2 12:08
70191 Gunnar Löfkvist (1944) SWE Bjursås OK Lalle M70-2 09:41 M70-3 10:41 M70-5 12:50 M70-5 12:15 M70-1 09:39
65257 Aimo Partanen (1947) FIN Nilsian Nujakka Suunnistusmatkat M65-4 09:44 M65-4 10:41 M65-2 11:04 M65-2 10:11 M65-3 09:57
70202 Kari Rovio (1945) FIN Kangasala SK Daniel's Travels M70-3 09:32 M70-4 10:41 M70-5 12:18 M70-5 12:47 M70-4 13:05
55224 Henrik Albahn (1960) DEN Sorgenfri OK M55-2 10:33 M55-1 10:42 M55-3 11:24 M55-3 11:49 M55-2 11:15
60160 Bengt Svedjeby (1953) SWE skattkärs sok M60-1 09:54 M60-1 10:42 M60-2 11:39 M60-2 12:18 M60-1 10:39
65059 Bob Dredge (1951) GBR Walton Cgasers M65-5 11:38 M65-1 10:42 M65-5 10:20 M65-5 10:54 M65-3 10:33
90007 Ensio Salomaa (1926) FIN Eura-Kauttuan Urheilijat Rastiretki M90-1 09:12 M90-1 10:42 M90-1 10:14 M90-1 10:09 M90-1 09:39
55597 Alison Saunders (1959) GBR London Irish OC W55-3 11:59 W55-1 10:42 W55-2 10:41 W55-2 10:21 W55-2 10:22
60628 Andrea Janus (1955) GER SSV Planeta Radebeul SSV Planeta Radebeul W60-2 11:12 W60-1 10:42 W60-1 12:05 W60-1 11:49 W60-2 11:10
65718 Ivana Ulehlova (1951) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering W65-1 10:09 W65-1 10:42 W65-1 10:27 W65-1 10:51 W65-1 10:40
50203 Hartmut Lehmberg (1962) GER Gundelfinger Thurnerschaft M50-3 11:53 M50-2 10:42 M50-2 10:55 M50-2 10:08 M50-2 10:07
55218 Armin Bryner (1957) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT M55-1 10:45 M55-2 10:42 M55-1 11:26 M55-1 11:50 M55-3 10:57
60081 Anatoli Labanouski (1952) BLR LUSERG M60-3 11:37 M60-2 10:42 M60-3 12:18 M60-3 11:39 M60-1 09:29
65085 Kjell Sandström (1950) SWE Boden BK OS M65-3 10:14 M65-2 10:42 M65-4 10:17 M65-4 10:58 M65-3 10:21
70107 Knut Skjesol (1943) NOR Wing OK PWT Travel M70-5 10:35 M70-2 10:42 M70-5 13:04 M70-5 12:01 M70-2 10:19
75149 Roger Andersson (1938) SWE Kristinehamns OK Per Nordahl AB M75-1 09:05 M75-2 10:42 M75-2 11:18 M75-2 11:19 M75-3 09:59
45512 Maari Idnurm (1970) EST W45-1 11:25 W45-2 10:42 W45-1 11:50 W45-1 11:49 W45-2 10:20
70578 Ann-Charlotte Jensen (1942) SWE Hässleholms OK (HOK) PWT Travel W70-2 09:24 W70-2 10:42 W70-2 10:58 W70-2 10:52 W70-1 09:50
70281 Kenneth Löfqvist (1945) SWE Västerås SOK Per Nordahl AB M70-3 10:11 M70-3 10:42 M70-5 12:10 M70-5 12:55 M70-4 11:33
65334 Tõnis Härm (1949) EST Tempo M65-5 11:41 M65-4 10:42 M65-4 11:01 M65-4 10:14 M65-4 09:19
70214 Van Collie Claude (1942) BEL FRSO M70-4 11:53 M70-4 10:42 M70-1 12:54 M70-1 12:02 M70-4 13:27
55153 Gregers Jørgensen (1957) DEN Ballerup OK M55-3 10:42 M55-1 10:43 M55-4 11:14 M55-4 11:55 M55-2 10:29
60245 Arnfinn Pedersen (1955) NOR GjøVard O-lag Active Travel Norway AS M60-2 11:04 M60-1 10:43 M60-4 11:52 M60-4 12:04 M60-1 09:55
65260 Kari Sane (1947) FIN Helsingin Suunnistajat Suunnistusmatkat M65-1 09:05 M65-1 10:43 M65-2 10:29 M65-2 10:46 M65-3 09:37
90006 Arvo Majoinen (1926) FIN Raja-Karjalan Suunnistajat Tuuli Team M90-1 09:16 M90-1 10:43 M90-1 10:16 M90-1 10:07 M90-1 09:49
55578 Gea Rennel (1958) EST Harju KEK RSK W55-1 11:26 W55-1 10:43 W55-2 10:47 W55-2 10:15 W55-1 09:32
60541 Ülle Kadak (1956) EST OK Lehola Reisitiim W60-3 11:01 W60-1 10:43 W60-3 12:29 W60-3 11:24 W60-1 11:06
65563 Sirpa Koivula (1951) FIN Helsingin suunnistajat HS 3 W65-2 09:29 W65-1 10:43 W65-3 10:10 W65-3 11:07 W65-1 10:56
50118 Toomas Voolaid (1966) EST M50-1 09:55 M50-2 10:43 M50-2 10:07 M50-2 10:56 M50-2 10:19
55162 Herwig Proske (1960) AUT OC Fürstenfeld M55-2 10:41 M55-2 10:43 M55-1 11:24 M55-1 11:52 M55-2 10:23
60027 Aleksandr Maslov (1955) RUS Kentavr Kovrov M60-4 09:12 M60-2 10:43 M60-2 11:33 M60-2 12:24 M60-2 09:51
65070 Ilmars Limbens (1948) LAT Sigulda M65-4 09:34 M65-2 10:43 M65-2 10:14 M65-2 11:01 M65-1 11:29
70239 Jorma Pöyhiä (1944) FIN Raja-Karjalan Suunnistajat Suunnistusmatkat M70-1 09:19 M70-2 10:43 M70-1 12:02 M70-1 12:54 M70-1 09:01
75091 Sergey Bulat (1939) RUS Sport-club Ekran M75-2 09:29 M75-2 10:43 M75-1 11:16 M75-1 11:25 M75-2 11:05
45570 Guni Palme (1968) AUT Orienteering Klosterneuburg W45-2 10:43 W45-2 10:43 W45-1 12:03 W45-1 11:36 W45-2 09:36
70571 Ene Loide (1945) EST Harju KEK RSK W70-3 09:52 W70-2 10:43 W70-2 10:29 W70-2 11:21 W70-2 11:56
75553 Anne-Britt Nilsen (1941) NOR Kjelsas IL PWT Travel W75-1 09:08 W75-2 10:43 W75-1 10:45 W75-1 10:02 W75-2 10:38
70139 Seppo Tammela (1944) FIN Tikkakosken Suunnistajat Neon Sport M70-4 11:44 M70-3 10:43 M70-5 13:03 M70-5 12:02 M70-2 11:39
65028 Shemuel Asher (1949) ISR ISR OC Galilee M65-1 09:02 M65-4 10:43 M65-1 10:02 M65-1 11:12 M65-4 09:33
70124 Karl-Valdor Kuusk (1943) EST SK Saue Tammed M70-5 10:34 M70-4 10:43 M70-1 12:49 M70-1 12:07 M70-3 09:21
55231 Markku Hämäläinen (1958) FIN Rastivarsat M55-1 10:07 M55-1 10:44
60232 Steve Kirk (1956) SUI OLG Cordoba Exuloc Tours M60-3 11:02 M60-1 10:44 M60-4 12:06 M60-4 11:50 M60-1 10:03
65127 Terje Wikstrom (1951) NOR Ringsaker OK PWT Travel M65-2 09:48 M65-1 10:44 M65-5 10:22 M65-5 10:52 M65-1 11:15
90011 Rune Isaksson (1925) SWE Helsingborgs SOK Per Nordahl AB M90-1 09:13 M90-1 10:44 M90-1 10:15 M90-1 10:08 M90-1 09:37
55519 Eileen Breseman (1960) USA Cascade Orienteering Club W55-2 11:12 W55-1 10:44 W55-2 10:24 W55-2 10:38 W55-2 09:58
60521 Pauline Mcadam (1955) GBR Roxburgh Reivers W60-1 11:58 W60-1 10:44 W60-1 12:25 W60-1 11:29 W60-1 09:56
65742 Birgit Olsen (1951) DEN Tisvilde Hegn OK W65-3 10:40 W65-1 10:44 W65-3 10:18 W65-3 10:59 W65-3 09:58
50206 Fredrik Campbell (1962) SWE Almby IK Per Nordahl AB M50-2 11:31 M50-2 10:44 M50-2 10:20 M50-2 10:43 M50-2 09:43
55215 Steve Smirthwaite (1958) GBR Moravian OC M55-3 11:15 M55-2 10:44 M55-1 12:06 M55-1 11:10 M55-2 10:07
60028 Richard Breseman (1955) USA Cascade Orienteering Club M60-1 09:38 M60-2 10:44 M60-1 11:26 M60-1 12:31 M60-2 10:45
65067 Jörgen Fransson (1947) SWE Emmaboda Verda OK M65-5 11:08 M65-2 10:44 M65-3 10:09 M65-3 11:06 M65-4 09:57
70063 Håkan Mossberg (1944) SWE OK Järnbärarna M70-2 09:33 M70-2 10:44 M70-3 11:26 M70-3 11:42 M70-1 10:25
75015 Arne Øfsthus (1940) NOR Asker SK TT-TUR M75-3 10:48 M75-2 10:44 M75-1 11:13 M75-1 11:28 M75-2 10:23
45594 Oxana Shitova (1967) RUS ARINA Nizhny Novgorod W45-1 11:23 W45-2 10:44 W45-1 12:12 W45-1 11:27 W45-1 09:30
70599 Ilme Palu (1944) EST OK West Orientuur W70-1 09:49 W70-2 10:44 W70-3 11:37 W70-3 12:15 W70-2 11:46
75548 Valentina Tsypnyatova (1941) RUS W75-2 10:45 W75-2 10:44 W75-2 10:10 W75-2 10:36 W75-2 10:52
70099 Per Bjarne Vold (1943) NOR Fana IL PWT Travel M70-5 10:24 M70-3 10:44 M70-2 12:41 M70-2 12:21 M70-2 10:13
65363 Jaan Miljan (1947) EST OK Kape M65-2 09:27 M65-4 10:44 M65-2 11:15 M65-2 10:00 M65-4 10:25
70034 Stelvio Manfrin (1942) ITA Orienteering Prato asd M70-1 09:07 M70-4 10:44 M70-1 12:01 M70-1 12:55 M70-4 12:47
55056 Victor Trubkin (1959) RUS O-Club Moscow M55-2 10:51 M55-1 10:45 M55-4 11:37 M55-4 11:32 M55-1 11:09
60071 Pekka Pulkkinen (1956) FIN Joutsenon Kullervo M60-4 09:40 M60-1 10:45 M60-4 11:23 M60-4 12:33 M60-1 11:07
65102 Ossi Lakkala (1949) FIN KuoSu M65-3 10:12 M65-1 10:45 M65-3 10:20 M65-3 10:55 M65-1 09:11
90005 Adolf Kempf (1926) SUI TV Altdorf M90-1 09:09 M90-1 10:45 M90-1 10:09 M90-1 10:14 M90-1 09:41
55687 Tarja Kärkkäinen (1961) FIN Jämsän Retki-Veikot W55-3 11:20 W55-1 10:45 W55-3 10:20 W55-3 10:41 W55-1 09:22
60545 Helle Rennu (1954) EST Saku W60-2 10:57 W60-1 10:45 W60-1 11:41 W60-1 12:13 W60-2 11:16
65547 Hille Tasa (1951) EST SK Saue Tammed Tammiku W65-1 09:21 W65-1 10:45 W65-2 10:47 W65-2 10:30 W65-1 10:54
50063 Vladislav Siyalsky (1966) RUS Bryansk M50-3 11:54 M50-2 10:45 M50-2 10:12 M50-2 10:51 M50-2 09:49
55256 Morten Due (1957) NOR Måren OK M55-1 10:37 M55-2 10:45 M55-2 11:43 M55-2 11:32 M55-1 10:01
60069 Markku Leinonen (1952) FIN Kuopion Suunnistajat M60-2 11:30 M60-2 10:45 M60-2 11:49 M60-2 12:08 M60-2 11:03
65368 Jørn Bue Olsen (1948) NOR Asker skiklubb Asker M65-1 09:52 M65-2 10:45 M65-4 11:02 M65-4 10:13 M65-3 11:11
70119 Pertti Pj Mattila (1946) FIN Helsingin Suunnistajat M70-3 10:08 M70-2 10:45 M70-4 11:31 M70-4 11:15 M70-2 11:27
75158 Gunnar Bylund (1938) SWE Rydboholms SK Per Nordahl AB M75-1 09:59 M75-2 10:45 M75-3 12:49 M75-3 12:09 M75-2 09:21
45560 Sarah Louise Francis (1968) GBR Southern Navigators SN Fleet Ladies W45-2 10:53 W45-2 10:45 W45-2 12:23 W45-2 12:57 W45-2 10:26
70626 Anita Molinder (1942) SWE Fagersta OK Per Nordahl AB W70-2 09:15 W70-2 10:45
75591 Yvonne Roos (1940) SWE Attunda OK W75-1 09:33 W75-2 10:45 W75-2 10:24 W75-2 10:22 W75-2 10:42
70291 Lars Martin Gjein (1944) NOR Stokke IL PWT Travel M70-1 09:25 M70-3 10:45 M70-4 11:44 M70-4 11:02 M70-2 09:37
65235 Christer Nyman (1947) FIN IK Falken Daniel's Travels M65-3 09:58 M65-4 10:45 M65-1 10:11 M65-1 11:03 M65-5 09:45
70146 Pentti Helminen (1943) FIN Jämsän Retki-Veikot Neon Sport M70-2 09:24 M70-4 10:45 M70-3 11:03 M70-3 12:05 M70-2 09:25
55047 Nikolay Krupnov (1957) RUS O-CLUB Moscow M55-3 10:36 M55-1 10:46
60023 Takashi Sugiyama (1955) JPN Sans Souci PWT Travel M60-1 09:35 M60-1 10:46 M60-1 11:23 M60-1 12:34 M60-2 10:53
65090 Remigijus Pocius (1951) LTU MEDEINA OK M65-4 09:17 M65-1 10:46 M65-5 10:54 M65-5 10:20 M65-1 09:25
55586 Elena Zhavoronkova (1958) RUS W55-1 11:54 W55-1 10:46 W55-2 11:01 W55-2 10:01 W55-2 11:22
60543 Ágnes Takács (1956) HUN SZVSE W60-3 11:13 W60-1 10:46 W60-2 12:30 W60-2 11:24 W60-1 09:40
65566 Kalcich Licia (1947) ITA POLISPORTIVA BESANESE W65-2 10:11 W65-1 10:46 W65-3 10:08 W65-3 11:09 W65-3 10:34
50076 Pigarev Konstantin (1964) RUS Mile sport M50-1 09:36 M50-2 10:46 M50-1 11:02 M50-1 10:02 M50-2 10:29
55269 Sorinsson Botos (1961) ROU ORIENTER TG.MURES M55-2 10:53 M55-2 10:46 M55-3 11:09 M55-3 12:04 M55-3 09:31
60063 Harri Laine (1952) FIN Kauhajoen Karhu M60-3 11:10 M60-2 10:46 M60-4 11:41 M60-4 12:15 M60-2 11:47
65156 Harri Mäkelä (1948) FIN Suunta-Sepot Neon Sport M65-2 09:39 M65-2 10:46 M65-5 10:33 M65-5 10:41 M65-2 11:37
70145 Eero Lampi (1943) FIN Päijät-Rasti Neon Sport M70-4 11:52 M70-2 10:46 M70-3 12:08 M70-3 11:00 M70-2 09:45
75099 Tarmo Salmi (1938) FIN Joutsenon Kullervo M75-2 09:54 M75-2 10:46 M75-3 12:33 M75-3 12:25 M75-1 10:43
70513 Astrid Gjelstad (1946) NOR Sandefjord OK TT-TUR W70-3 09:44 W70-2 10:46 W70-3 12:05 W70-3 11:47 W70-2 10:28
75577 Birgitta Mägi (1938) SWE GMOK W75-2 10:16 W75-2 10:46 W75-1 10:43 W75-1 10:04 W75-2 11:20
70321 Kalevi Moisio (1945) FIN Turun Suunnistajat M70-2 09:35 M70-3 10:46 M70-3 11:24 M70-3 11:44 M70-1 10:15
65241 Sverre Kristoffersen (1947) NOR Verdal orineteringsklubb PWT Travel M65-4 10:06 M65-4 10:46 M65-4 10:43 M65-4 10:32 M65-4 11:39
70021 Kåre Thorbjørnsen (1946) NOR Larvik OK TT-TUR M70-3 09:38 M70-4 10:46 M70-1 12:52 M70-1 12:04 M70-2 10:51
55036 Zdeněk Jakobi (1957) CZE SKOB Havířov Hana Orienteering M55-1 11:17 M55-1 10:47 M55-4 11:10 M55-4 11:59 M55-2 11:25
60026 Mikhail Lukin (1955) RUS Krasnogorsk M60-2 11:34 M60-1 10:47 M60-1 12:21 M60-1 11:36 M60-2 11:49
65328 Walter Rahm (1948) SUI OLG Pfäffikon Switzerland M65-5 11:31 M65-1 10:47 M65-4 10:34 M65-4 10:41 M65-5 09:49
55594 Tuula Lallo (1959) FIN OK Trian TP W55-2 12:00 W55-1 10:47 W55-2 10:39 W55-2 10:23 W55-1 10:44
60640 Gunta Lebedoka (1954) LAT Kurmis W60-1 12:04 W60-1 10:47 W60-3 11:38 W60-3 12:15 W60-1 11:12
65698 Karin Axelsson (1951) SWE IK Uven Per Nordahl AB W65-3 11:00 W65-1 10:47 W65-3 10:44 W65-3 10:33 W65-1 09:44
50193 Meelis Atonen (1966) EST VAK Staier M50-2 12:00 M50-2 10:47 M50-3 10:21 M50-3 10:42 M50-2 11:51
55143 Stefan Strazzarino (1960) SUI ULU’S REISEWELT ULU'S REISEWELT M55-3 10:06 M55-2 10:47 M55-4 11:07 M55-4 12:02 M55-3 11:35
60182 Tapani Valonen (1953) FIN Karkki-Rasti Daniel's Travels M60-4 09:08 M60-2 10:47 M60-4 12:26 M60-4 11:30 M60-1 09:47
65155 Raimo Pusa (1949) FIN Virtain Urheilijat Neon Sport M65-3 10:51 M65-2 10:47 M65-3 11:05 M65-3 10:10 M65-2 10:53
70165 Unto Kanerva (1942) FIN Rasti-Jyry Seppo Jyry M70-5 10:10 M70-2 10:47 M70-4 10:53 M70-4 11:53 M70-2 09:47
75108 Riho Kilp (1941) EST Saue Tammed M75-3 10:15 M75-2 10:47 M75-2 11:39 M75-2 10:58 M75-2 09:37
70665 Inger Lise Bjordal (1943) NOR Oppsal orientering PWT Travel W70-1 09:36 W70-2 10:47 W70-1 11:05 W70-1 11:46 W70-2 12:12
75559 Siv Frölund (1941) SWE Haninge SOK Per Nordahl AB W75-1 09:41 W75-2 10:47 W75-1 10:13 W75-1 10:34 W75-2 11:36
70039 Henrik Bergman (1942) SWE OK Linne M70-3 09:31 M70-3 10:47 M70-1 12:23 M70-1 12:33 M70-2 11:41
65170 George Minarik (1947) USA San Francisco Bay OC Old Yanks Tour M65-5 11:06 M65-4 10:47 M65-2 10:27 M65-2 10:48 M65-5 10:21
70204 Raimo Mäki-Laurila (1943) FIN Kangasala SK Daniel's Travels M70-4 11:04 M70-4 10:47 M70-2 12:40 M70-2 12:22 M70-4 10:39
55046 Eugenijus Miksys (1958) LTU Silales SM M55-2 11:16 M55-1 10:48 M55-4 11:15 M55-4 11:54 M55-1 09:25
60153 John Laukka (1955) FIN Gallop Racing Team (GRT) M60-3 11:38 M60-1 10:48 M60-4 12:29 M60-4 11:27 M60-1 10:11
65063 Lars Jakobsson (1951) SWE Västerås SOK Lalle M65-1 09:07 M65-1 10:48 M65-2 10:28 M65-2 10:47 M65-1 10:59
55630 Merja Airaksinen (1961) FIN Kuopion Suunnistajat Daniel's Travels W55-3 12:05 W55-1 10:48 W55-3 10:11 W55-3 10:50 W55-1 09:52
60595 Magda Horvath (1952) HUN Tipo W60-2 11:20 W60-1 10:48 W60-2 12:33 W60-2 11:21 W60-1 10:28
65554 Yvette Zaugg (1949) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT W65-1 09:58 W65-1 10:48
50186 Miroslav Chmelar (1962) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering M50-3 11:27 M50-2 10:48 M50-2 10:54 M50-2 10:09 M50-2 10:13
55048 Mats Kensby (1960) SWE OK TYR Lalle Idrott och Resor M55-1 10:12 M55-2 10:48 M55-2 11:51 M55-2 11:24 M55-2 09:53
60164 Bjørn Heidenstrøm (1953) NOR Fredrikstad skiklubb M60-1 10:11 M60-2 10:48 M60-4 12:24 M60-4 11:32 M60-1 09:31
65148 Niels Landsperg (1947) DEN Tisvilde Hegn OK M65-4 09:18 M65-2 10:48 M65-2 11:12 M65-2 10:03 M65-3 09:27
70284 Juhani Jokinen (1942) FIN Maarian Mahti PWT Travel M70-1 09:37 M70-2 10:48 M70-3 11:27 M70-3 11:41 M70-1 10:45
75029 Servo Kasi (1937) FIN Keravan Urheilijat M75-1 09:04 M75-2 10:48 M75-2 11:26 M75-2 11:11 M75-2 09:55
70675 Anja Tiira (1943) FIN Lynx W70-2 09:26 W70-2 10:48 W70-1 11:35 W70-1 11:16 W70-2 11:28
75511 Ilme Aint (1941) EST OK Orion Orientuur W75-2 10:47 W75-2 10:48 W75-2 10:12 W75-2 10:34 W75-2 11:54
70113 Jüri Püssim (1942) EST Saue Tammed M70-4 11:03 M70-3 10:48 M70-4 11:10 M70-4 11:36 M70-3 11:17
65392 Roberto Dias Torres (1948) BRA COPA M65-1 09:04 M65-4 10:48 M65-1 10:05 M65-1 11:09 M65-4 09:23
70078 Åke Lewander (1945) SWE Skarpnäcks OL M70-5 10:41 M70-4 10:48 M70-5 12:54 M70-5 12:11 M70-3 11:09
50190 Oscar Galimberti (1965) ITA Nirvana Verde M50-1 09:06 M50-1 10:49 M50-1 10:06 M50-1 10:58 M50-2 10:35
55025 Tapio Mannila (1958) FIN RasKa M55-3 10:34 M55-1 10:49 M55-1 11:16 M55-1 12:00 M55-1 10:39
60050 Eddie Harwood (1952) GBR Moravian M60-4 10:07 M60-1 10:49 M60-1 11:38 M60-1 12:19 M60-1 09:33
65182 Vesa Turku (1949) FIN Helsingin Suunnistajat M65-2 09:11 M65-1 10:49 M65-5 11:00 M65-5 10:14 M65-1 11:05
55616 Anna Weckner-Westlund (1961) SWE OK Tyr Lalle's W55-1 12:12 W55-1 10:49 W55-2 10:18 W55-2 10:44 W55-1 10:32
60634 Hely Salmenoja (1952) FIN Hirvensalon Heitto W60-3 10:54 W60-1 10:49 W60-3 11:46 W60-3 12:07 W60-3 09:22
65663 Jūratė Ulevičienė (1951) LTU OK Labirintas DELA W65-2 09:20 W65-1 10:49 W65-2 10:09 W65-2 11:08 W65-1 10:48
45034 Ivaylo Ivanov (1971) BUL BEGUN M45-1 10:49 M45-2 10:49 M45-2 11:20 M45-2 11:59 M45-2 09:59
50092 Frantisek Papuga (1963) SVK ATU Kosice M50-1 09:32 M50-2 10:49 M50-3 10:02 M50-3 11:01 M50-3 11:47
55199 Shin Ho Yu (1957) HKG HKOC HKOC M55-2 10:40 M55-2 10:49 M55-2 12:08 M55-2 11:07 M55-3 09:43
60243 Bengt-Åke Jansson (1956) SWE Främmestads IK Lalles resor M60-2 11:45 M60-2 10:49 M60-1 12:33 M60-1 11:24 M60-3 10:27
65234 Åke Wansölin (1948) SWE Söders SOL, Stockholm WWOP M65-5 10:40 M65-2 10:49 M65-2 10:08 M65-2 11:07 M65-1 09:19
70194 Pentti Tammisaari (1946) FIN Hirvensalon Heitto M70-2 09:17 M70-2 10:49 M70-3 12:05 M70-3 11:03 M70-1 09:35
75157 Ragnar Olsson (1939) SWE Ronneby OK Per Nordahl AB M75-2 09:48 M75-2 10:49 M75-2 11:36 M75-2 11:01 M75-2 09:31
70607 Kjellaug Hodnekvam (1945) NOR Bergens Turnforening W70-3 09:07 W70-2 10:49 W70-3 12:09 W70-3 11:43 W70-1 09:10
75598 Kari Sollid (1938) NOR Verdal OK PWT Travel W75-1 09:35 W75-2 10:49 W75-1 10:08 W75-1 10:39 W75-2 10:48
70316 Markku Virtanen (1946) FIN Espoon Akilles M70-5 10:36 M70-3 10:49 M70-1 12:05 M70-1 12:51 M70-2 09:21
65189 Fedir Tatarinov (1950) UKR Ukraine M65-2 09:58 M65-4 10:49 M65-1 11:05 M65-1 10:10 M65-4 11:33
70277 John-Erik Bergstrand (1942) SWE Värend GN Per Nordahl AB M70-1 10:02 M70-4 10:49 M70-3 11:18 M70-3 11:50 M70-4 10:51
50064 Viktor Mogurenko (1965) UKR KSO Kompas M50-2 12:02 M50-1 10:50 M50-2 10:44 M50-2 10:19 M50-3 11:27
55259 Jouni Ruotsalainen (1957) FIN SK Vuoksi M55-1 10:40 M55-1 10:50 M55-2 11:37 M55-2 11:38 M55-2 09:21
60204 Tor Ragnar Andersen (1955) NOR Halden skiklubb PWT Travel M60-1 09:52 M60-1 10:50 M60-3 12:04 M60-3 11:53 M60-1 10:09
65251 Teuvo Lehtinen (1948) FIN Rastivarsat Suunnistusmatkat M65-3 10:37 M65-1 10:50 M65-2 10:16 M65-2 10:59 M65-1 10:09
55555 Kirsi Hakomäki (1957) FIN HS W55-2 11:29 W55-1 10:50 W55-3 11:01 W55-3 10:00 W55-2 11:24
60662 Pirkko Kalliola (1953) FIN Maarian Mahti Suunnistusmatkat W60-1 11:26 W60-1 10:50 W60-2 12:29 W60-2 11:25 W60-1 11:34
65695 Kirsten Ellekilde (1948) DEN Helsingørs SOK Per Nordahl AB W65-3 11:17 W65-1 10:50 W65-3 10:51 W65-3 10:26 W65-3 11:16
45094 Martin Nolte (1967) GER OLV Uslar M45-1 11:36 M45-2 10:50 M45-1 11:26 M45-1 11:52 M45-2 09:57
50086 Nikolaus Adenstedt (1965) AUT Orienteering Klosterneuburg M50-2 11:54 M50-2 10:50 M50-1 11:04 M50-1 10:00 M50-2 09:17
55024 Markku Mäkelä (1959) FIN RasKa M55-3 11:03 M55-2 10:50 M55-2 11:52 M55-2 11:23 M55-1 09:53
60098 Zdeněk Fiala (1955) CZE KOB TRETRA Praha M60-3 11:21 M60-2 10:50 M60-2 11:27 M60-2 12:30 M60-3 10:05
65114 Finn-Morten Aarstad (1947) NOR Stavanger OK PWT Travel M65-1 09:41 M65-2 10:50 M65-2 10:30 M65-2 10:45 M65-2 10:31
70230 Severi Halkosaari (1946) FIN Nivalan Suunnistajat Suunnistusmatkat M70-3 09:43 M70-2 10:50 M70-4 11:55 M70-4 10:51 M70-1 09:47
75027 Bendt Frandsen (1937) DEN Farum OK M75-3 10:10 M75-2 10:50 M75-3 12:05 M75-3 12:53 M75-2 10:57
70640 Berit Eskerud (1946) NOR Lillehammer OK Per Nordahl AB W70-1 09:24 W70-2 10:50 W70-3 12:12 W70-3 11:40 W70-2 10:46
75512 Gunvor Granath (1939) SWE Nynäshamns OK Lalle Idrott o Resor W75-2 10:11 W75-2 10:50 W75-1 10:19 W75-1 10:28 W75-2 11:02
70123 Alpo Pelkonen (1946) FIN Oulunsalon Vasama M70-1 09:48 M70-3 10:50 M70-3 11:34 M70-3 11:34 M70-4 13:11
65084 Kalev Raadla (1951) EST Jõhvikas M65-3 10:03 M65-4 10:50 M65-1 10:13 M65-1 11:02 M65-4 10:53
70248 Björn Ahlnér (1945) SWE Göteborg-Majorna OK Per Nordahl AB M70-2 09:45 M70-4 10:50 M70-3 11:22 M70-3 11:46 M70-4 12:41
50035 Juerg Waelchli (1962) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT M50-3 12:06 M50-1 10:51 M50-2 10:27 M50-2 10:36 M50-3 11:59
55109 Kaljo Julge (1957) EST OK Kape M55-2 10:04 M55-1 10:51 M55-4 11:11 M55-4 11:58 M55-1 10:13
60044 Francesco Guglielmetti (1954) SUI GOLD Savosa M60-2 10:56 M60-1 10:51 M60-3 12:19 M60-3 11:38 M60-1 10:57
65171 John Simmons (1951) GBR BOK M65-4 09:53 M65-1 10:51 M65-3 10:11 M65-3 11:04 M65-3 09:39
55625 Ilze Tāse (1959) LAT Ogre OK W55-3 11:34 W55-1 10:51 W55-3 10:30 W55-3 10:31 W55-1 09:46
60717 Lena Jansson (1954) SWE Jarla orientering PWT Travel W60-2 10:16 W60-1 10:51 W60-3 12:28 W60-3 11:25 W60-1 11:24
65618 Jenny Wren (1950) GBR Border Liners OC W65-1 09:39 W65-1 10:51 W65-3 10:36 W65-3 10:41 W65-2 11:32
45095 Lauri Lahtmäe (1968) EST Kape M45-1 11:03 M45-2 10:51 M45-1 11:19 M45-1 11:59 M45-2 10:01
50031 Peter Grau (1965) SUI OLG Zürich M50-3 11:45 M50-2 10:51 M50-3 10:52 M50-3 10:11 M50-3 12:03
55152 David Richardson (1960) IRL Fingal M55-1 11:00 M55-2 10:51 M55-3 11:11 M55-3 12:02 M55-3 10:21
60145 Risto Höglund (1955) FIN Rakas 1 M60-4 09:43 M60-2 10:51 M60-2 11:46 M60-2 12:11 M60-2 11:19
65029 Andre Hallouard (1950) FRA ASOP Erstein M65-2 09:20 M65-2 10:51 M65-2 10:17 M65-2 10:58 M65-2 09:21
70233 Matti Kyöstilä (1944) FIN Raja-Karjalan Suunnistajat Suunnistusmatkat M70-4 11:55 M70-2 10:51 M70-4 11:11 M70-4 11:35 M70-4 11:37
75050 Uladzimir Kandratsyeu (1938) BLR Belaya Rus M75-1 09:39 M75-2 10:51 M75-2 10:48 M75-2 11:49 M75-2 09:19
70524 Kristin Vigander (1946) NOR Fossum IF O-BANK W70-2 09:32 W70-2 10:51 W70-2 11:06 W70-2 10:44 W70-2 10:38
75586 Riitta Kolkkala (1941) FIN Rasti-Lukko Suunnistusmatkat W75-1 09:27 W75-2 10:51 W75-2 10:20 W75-2 10:26 W75-2 10:50
70106 Helge Bjaaland (1942) NOR Heming orientering PWT Travel M70-2 09:38 M70-3 10:51 M70-1 12:21 M70-1 12:35 M70-1 09:51
65374 Oldrich Pilc (1951) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering M65-4 09:25 M65-4 10:51 M65-3 10:05 M65-3 11:10 M65-5 10:13
70223 Vyacheslav Kheldert (1942) RUS Yoshkar-Ola M70-3 09:56 M70-4 10:51 M70-4 11:26 M70-4 11:20 M70-4 12:27
50013 Pavel Cerescu (1963) MDA Dinamo OLD M50-1 09:02 M50-1 10:52 M50-1 10:02 M50-1 11:02 M50-1 09:29
55174 Tapio Karras (1961) USA Bay Area Orienteering Club M55-3 10:24 M55-1 10:52 M55-2 11:36 M55-2 11:39 M55-2 11:37
60018 Øivind Fadum (1952) NOR Sande SK TT-TUR M60-3 10:58 M60-1 10:52 M60-1 11:54 M60-1 12:03 M60-2 11:25
65176 Yury Perelyaev (1950) RUS Lytkarino M65-5 11:24 M65-1 10:52 M65-1 10:40 M65-1 10:35 M65-1 10:47
55570 Terttu Jalanto (1961) FIN Kangasala SK KSK Group W55-1 12:05 W55-1 10:52 W55-2 10:48 W55-2 10:14 W55-1 10:02
60578 Christine Robinson (1956) GBR South London W60-3 11:08 W60-1 10:52 W60-3 12:10 W60-3 11:43 W60-1 09:12
65567 Monica Påhlstorp (1947) SWE Emmaboda/Verda OK W65-2 09:42 W65-1 10:52 W65-3 10:15 W65-3 11:02 W65-2 11:44
45122 Aleksei Morozov (1969) RUS AMOR M45-2 10:03 M45-2 10:52 M45-2 11:41 M45-2 11:38 M45-1 11:25
50073 Juha Ojanen (1965) FIN Hyvinkään Rasti M50-1 09:05 M50-2 10:52
55114 André Pierlot (1959) BEL FRSO-Belgium M55-2 11:10 M55-2 10:52 M55-2 11:57 M55-2 11:18 M55-2 10:17
60091 Rauli Helkkula (1952) FIN Turun Metsänkävijät Turun Metsänkävijät M60-1 09:56 M60-2 10:52 M60-1 12:10 M60-1 11:47 M60-1 09:57
65380 Karl Arne Melbye (1951) NOR Verdal OK PWT Travel M65-3 10:38 M65-2 10:52 M65-3 11:07 M65-3 10:08 M65-2 09:43
70290 Oystein Asmul (1945) NOR Trollelg OL PWT Travel M70-5 10:55 M70-2 10:52 M70-2 12:14 M70-2 12:48 M70-3 10:03
75085 Rein Kannike (1941) EST Naage M75-2 09:36 M75-2 10:52 M75-3 12:16 M75-3 12:42 M75-2 09:39
70536 Ursula Mumprecht (1945) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT W70-3 09:06 W70-2 10:52 W70-3 11:43 W70-3 12:09 W70-2 10:56
75541 Leena Brax (1938) FIN Tampereen Pyrintö TP W75-2 10:49 W75-2 10:52 W75-2 10:13 W75-2 10:33 W75-2 11:38
70141 Oiva Kaasalainen (1943) FIN Suunta-Sepot Neon Sport M70-3 10:01 M70-3 10:52 M70-5 12:11 M70-5 12:54 M70-2 11:19
65111 Kay Jorgensen (1948) NOR Porsgrunn o-lag PWT Travel M65-5 10:53 M65-4 10:52 M65-5 10:31 M65-5 10:43 M65-2 10:27
70244 Per Ljungström (1944) SWE OK Djerf Per Nordahl AB M70-4 11:20 M70-4 10:52
50061 Girts Ziliskis (1963) LAT Mona OK M50-2 12:09 M50-1 10:53 M50-2 10:19 M50-2 10:44 M50-1 09:49
55160 Harri Vänttinen (1961) FIN Espoon Suunta Daniel's Travels M55-1 10:04 M55-1 10:53 M55-1 11:27 M55-1 11:49 M55-1 10:15
60226 Alain Juan (1953) SUI ANCO Swiss O Tours M60-4 09:36 M60-1 10:53 M60-4 12:27 M60-4 11:29 M60-3 11:45
65135 Jean-Claude Guyot (1949) SUI ANCO M65-1 09:55 M65-1 10:53 M65-1 10:29 M65-1 10:46 M65-2 11:09
55694 Grete Synnøve Borge Hovi (1958) NOR Skien OK TT-TUR W55-2 11:26 W55-1 10:53 W55-3 10:08 W55-3 10:53 W55-1 11:40
60533 Jolanta Wysocka (1956) POL UKS Kometa Gliwice W60-1 11:11 W60-1 10:53 W60-2 11:58 W60-2 11:56 W60-1 09:52
65544 Maud Sunden Mossberg (1947) SWE OK Järnbärarna W65-3 11:06 W65-1 10:53 W65-1 10:29 W65-1 10:49 W65-1 09:34
85505 Helena Zielczyńska (1927) POL A TO MY W85-1 09:27 W85-1 10:53 W85-1 10:26 W85-1 10:19 W85-1 09:06
45077 Jouni Pyykönen (1967) FIN Espoon Akilles M45-1 11:46 M45-2 10:53 M45-1 12:02 M45-1 11:16 M45-2 11:05
50097 Tõnu Ilves (1963) EST OK Kape M50-2 11:53 M50-2 10:53 M50-3 10:14 M50-3 10:49 M50-1 10:39
55260 Jukka Lehtinen (1960) FIN Asikkalan Raikas Rastiretki M55-3 10:09 M55-2 10:53 M55-1 12:08 M55-1 11:08 M55-1 09:27
60123 Ola Brox (1952) NOR Toten-Troll OL Active Travel Norway AS M60-2 11:42 M60-2 10:53 M60-1 11:33 M60-1 12:24 M60-1 10:29
65036 Per-Erik Wåhlberg (1947) SWE OK Linne Lalle M65-4 09:50 M65-2 10:53 M65-1 10:48 M65-1 10:27 M65-3 11:15
70341 Tore Stubbe (1946) NOR Nord Osterdal OK PWT Travel M70-1 09:50 M70-2 10:53 M70-2 12:19 M70-2 12:43 M70-4 10:49
75030 Seppo Paasonen (1941) FIN Pihkaniskat Espoo M75-3 10:12 M75-2 10:53 M75-3 12:43 M75-3 12:15 M75-2 11:39
70561 Asbjorg Olsen (1942) NOR Statkraft bil PWT Travel W70-1 09:12 W70-2 10:53 W70-2 11:11 W70-2 10:39 W70-2 10:44
75542 Michiko Terao (1941) JPN YOKOHAMA OLC Japan Travel Agency W75-1 09:12 W75-2 10:53 W75-2 10:32 W75-2 10:14 W75-2 11:06
70312 Kenneth Brownlie (1945) AUS Orienteering Western Australia Orienteering Western Australia M70-4 11:02 M70-3 10:53 M70-4 10:55 M70-4 11:51 M70-3 09:17
65387 Enn Kuusik (1948) EST Rakvere OK M65-1 09:38 M65-4 10:53 M65-5 10:11 M65-5 11:03 M65-3 10:53
70275 Hardy Paulsson (1945) SWE Umeå OK Per Nordahl AB M70-5 10:30 M70-4 10:53 M70-3 11:42 M70-3 11:26 M70-4 12:05
50188 Tormod Jensen (1963) NOR Sarpsborg OL M50-3 12:02 M50-1 10:54
55180 Timo Partanen (1959) FIN Rasti-Hyry Suunnistusmatkat M55-2 10:20 M55-1 10:54 M55-4 11:20 M55-4 11:49 M55-1 11:17
60207 Sauli Konttila (1955) FIN Kannuksen Ura Suunnistusmatkat M60-1 09:40 M60-1 10:54 M60-4 11:44 M60-4 12:12 M60-1 10:51
65341 Matti Railimo (1948) FIN SOC Heinola M65-2 10:03 M65-1 10:54 M65-1 10:49 M65-1 10:26 M65-1 09:47
55690 Saima Värton (1958) EST Kobras W55-3 11:46 W55-1 10:54 W55-2 10:55 W55-2 10:07 W55-1 11:26
60703 Margrete Jørandli (1954) NOR Gjø-Vard O-lag Active Travel Norway W60-2 10:55 W60-1 10:54 W60-2 11:27 W60-2 12:27 W60-1 10:34
65557 Helena Hemström (1951) SWE Gävle Ok Lalle W65-1 09:15 W65-1 10:54 W65-1 10:24 W65-1 10:54 W65-1 11:10
85509 Ulla-Britt Åleberg (1931) SWE Attunda OK Per Nordahl AB W85-1 09:29 W85-1 10:54 W85-1 10:23 W85-1 10:22 W85-1 09:08
45035 Janis Lazdans (1970) LAT A2 M45-2 09:52 M45-2 10:54 M45-1 12:00 M45-1 11:18 M45-1 09:59
50172 Miroslav Sklenar (1963) CZE AOP M50-3 12:11 M50-2 10:54 M50-1 10:46 M50-1 10:18 M50-2 09:23
55132 Tom Hollowell (1961) USA OK Tyr Lalle's M55-1 10:31 M55-2 10:54 M55-1 11:41 M55-1 11:35 M55-3 09:29
60080 Sergey Barinov (1955) RUS Krasnogorsk Krasnogorsk Veteran M60-3 11:40 M60-2 10:54 M60-1 11:30 M60-1 12:27 M60-1 10:13
65042 Tapio Peippo (1949) FIN SK Vuoksi M65-5 10:44 M65-2 10:54 M65-5 10:09 M65-5 11:05 M65-1 10:55
70350 Arvo Jonkka (1942) FIN RastiKarhut M70-2 09:50 M70-2 10:54 M70-2 12:13 M70-2 12:49 M70-2 11:23
75042 Valentin Zelenin (1938) RUS Rus-Veteran Rus-Veteran M75-1 09:12 M75-2 10:54 M75-1 11:49 M75-1 10:52 M75-2 09:29
70680 Seiko Shiba (1943) JPN OLP HYOGO JNT W70-2 09:37 W70-2 10:54 W70-2 11:02 W70-2 10:48 W70-2 11:14
75567 Eva Blomqvist (1938) SWE OK Skogsfalken Per Nordahl AB W75-2 10:41 W75-2 10:54 W75-2 10:18 W75-2 10:28 W75-2 12:02
70203 Tapio Perttula (1946) FIN Kangasala SK Daniel's Travels M70-5 10:28 M70-3 10:54 M70-1 12:12 M70-1 12:44 M70-2 11:11
65077 Hannes Zaugg (1949) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT M65-2 10:06 M65-4 10:54
70136 Niklaus Stähli (1945) SUI OL Amriswil DOMINO Tours M70-1 09:22 M70-4 10:54 M70-3 11:36 M70-3 11:32 M70-4 11:21
50209 Toshiyuki Aoki (1966) JPN Nerima OLC M50-1 09:10 M50-1 10:55 M50-1 10:16 M50-1 10:48 M50-2 10:47
55178 Eero Junkala (1958) FIN Kannuksen Ura Suunnistusmatkat M55-3 10:16 M55-1 10:55 M55-1 11:57 M55-1 11:19 M55-1 11:11
60077 Roland Warenius (1952) SWE Avesta OK Lalle M60-2 10:47 M60-1 10:55 M60-1 12:03 M60-1 11:54 M60-1 10:37
65191 Reijo Mouhu (1949) FIN RaKas M65-3 10:09 M65-1 10:55 M65-3 10:24 M65-3 10:51 M65-1 10:21
55554 Marie Malmberg (1957) SWE Kvarnsvedens OK Lalles resor W55-1 11:50 W55-1 10:55 W55-1 10:25 W55-1 10:37 W55-1 10:30
60695 Hisako Murakoshi (1956) JPN Team Chako W60-3 10:45 W60-1 10:55 W60-1 12:19 W60-1 11:35 W60-2 10:22
65587 Miriam Rosen (1949) GBR SROC W65-2 10:26 W65-1 10:55 W65-2 11:15 W65-2 10:02 W65-2 11:30
85511 Ulla-Britta Hall (1929) SWE Järla OK Per Nordahl AB W85-1 09:24 W85-1 10:55 W85-1 10:20 W85-1 10:25 W85-1 09:20
45127 Kai Mutka (1968) FIN SK Pohjantähti M45-1 11:19 M45-2 10:55 M45-1 12:09 M45-1 11:09 M45-2 10:41
50136 Rumen Kateliev (1962) BUL Begun - Varna M50-1 09:49 M50-2 10:55 M50-1 10:52 M50-1 10:12 M50-2 11:35
55244 Markku Laine (1959) FIN Mäntsälän Urheilijat Suunnistusmatkat M55-2 10:24 M55-2 10:55 M55-1 11:49 M55-1 11:27 M55-2 11:27
60257 Keijo Hintukainen (1952) FIN Turun Suunnistajat M60-4 09:53 M60-2 10:55 M60-4 12:02 M60-4 11:54 M60-1 09:23
65325 Staffan Westbom (1950) SWE Ockelbo OK OK Lalle M65-1 10:12 M65-2 10:55 M65-3 11:04 M65-3 10:11 M65-4 11:37
70199 Pekka Elomaa (1942) FIN Espoon Suunta Daniel's Travels M70-3 10:30 M70-2 10:55 M70-2 12:54 M70-2 12:08 M70-2 11:13
75094 Takashi Terao (1937) JPN YOKOHAMA OLC Japan Travel Agency M75-2 09:09 M75-2 10:55 M75-3 12:20 M75-3 12:38 M75-3 10:05
70647 Berit Byström (1943) SWE OK Virdarna Per Nordahl AB W70-3 09:02 W70-2 10:55 W70-2 10:30 W70-2 11:20 W70-1 10:20
75530 Halyna Kalashnikova (1941) UKR Rus-Veteran Rus-Veteran W75-1 09:30 W75-2 10:55 W75-2 10:19 W75-2 10:27 W75-2 11:18
70256 Hans Johansson (1942) SWE IK Stern Per Nordahl AB M70-1 09:55 M70-3 10:55 M70-2 12:22 M70-2 12:40 M70-3 09:53
65034 Stephen Searle (1951) GBR Norfolk Orienteering Club M65-3 10:43 M65-4 10:55 M65-4 10:16 M65-4 10:59 M65-5 09:31
70177 Jean-Pierre Van Der Cruys (1942) BEL FRSO-Belgium M70-2 09:47 M70-4 10:55 M70-2 12:44 M70-2 12:18 M70-4 12:39
50195 Peter Ivars (1963) FIN IF Femman M50-2 11:51 M50-1 10:56
55055 Jonas Gediminas Gvildys (1961) LTU MEDEINA OK M55-1 10:20 M55-1 10:56 M55-4 11:58 M55-4 11:11 M55-1 11:01
60061 Antanas Pauzas (1956) LTU OK Dainava M60-3 11:01 M60-1 10:56 M60-4 11:25 M60-4 12:31 M60-1 11:39
65201 Toivo Saue (1948) EST Hiiumaa OK M65-4 09:42 M65-1 10:56 M65-5 10:49 M65-5 10:25 M65-1 10:35
50614 Liudmila Melnikava (1962) BLR W50-1 11:11 W50-1 10:56 W50-1 13:10 W50-1 12:19 W50-2 10:48
55671 Mona Åkerman (1958) SWE Valbo AIF W55-2 11:58 W55-1 10:56 W55-2 10:51 W55-2 10:11 W55-1 11:02
60547 Nadezda Levicheva (1955) RUS VERESK W60-1 12:01 W60-1 10:56 W60-1 12:26 W60-1 11:28 W60-1 11:20
65626 Kaija Turku (1951) FIN Helsingin Suunnistajat W65-3 11:12 W65-1 10:56 W65-3 10:53 W65-3 10:24 W65-1 10:20
85508 Sole Nieminen (1927) FIN Jämsän Retki-Veikot Suunnistusmatkat W85-1 09:30 W85-1 10:56 W85-1 10:22 W85-1 10:23 W85-1 09:14
45085 Mait Rooden (1971) EST Jõhvikas M45-2 09:35 M45-2 10:56 M45-2 11:14 M45-2 12:05 M45-2 10:43
50151 Antti Härkönen (1963) FIN Pudasjärven Urheilijat Suunnistusmatkat M50-2 11:34 M50-2 10:56 M50-1 10:09 M50-1 10:55 M50-2 11:29
55139 Hannu Arki (1958) FIN Turun Metsänkävijät M55-3 11:07 M55-2 10:56 M55-2 11:45 M55-2 11:30 M55-1 10:41
60147 Ivan Maroz (1955) BLR KO "KAMERTON" M60-1 10:20 M60-2 10:56 M60-1 12:05 M60-1 11:52 M60-2 11:01
65106 Jon Arne Klemetsaune (1949) NOR Trollelg PWT Travel M65-2 09:13 M65-2 10:56 M65-3 10:25 M65-3 10:50 M65-1 09:41
70176 Heinrich Eicher (1945) BEL FRSO-Belgium M70-4 11:22 M70-2 10:56 M70-3 12:03 M70-3 11:05 M70-4 13:31
75090 Sergey Kazantsev (1941) RUS Sport-club Ekran M75-3 10:30 M75-2 10:56 M75-2 11:12 M75-2 11:25 M75-1 09:05
70685 Gry Bruland Vraale (1946) NOR IF Sturla PWT Travel W70-1 09:43 W70-2 10:56 W70-2 10:35 W70-2 11:15 W70-2 11:50
75557 Jytte Eltang Jørgensen (1941) DEN FSK-Orientering Per Nordahl AB W75-2 10:20 W75-2 10:56 W75-1 10:27 W75-1 10:20 W75-2 10:44
70266 Arne Karlsson (1943) SWE OK Tor Per Nordahl AB M70-2 10:03 M70-3 10:56 M70-3 11:38 M70-3 11:30 M70-3 09:55
65151 Toomas Naelapää (1950) EST Harju KEK RSK M65-4 09:20 M65-4 10:56 M65-1 10:24 M65-1 10:51 M65-4 11:23
70268 Kjell Månsson (1942) SWE Karlskrona SOK Per Nordahl AB M70-3 10:07 M70-4 10:56 M70-4 11:23 M70-4 11:23 M70-4 13:33
50025 Andrei Ivanov (1962) RUS Kuzmolovo 110% M50-3 12:05 M50-1 10:57 M50-2 11:02 M50-2 10:01 M50-1 10:31
55254 Tom Svobodny (1958) USA Miami Valley Orienteering Club M55-2 10:10 M55-1 10:57 M55-4 11:26 M55-4 11:43 M55-3 09:19
60254 Esko Udd (1953) FIN LänRa M60-4 09:50 M60-1 10:57 M60-2 11:55 M60-2 12:02 M60-2 11:11
65195 Simo Helkkula (1950) FIN Pitäjänmäen Tarmo Rastiretki M65-5 11:30 M65-1 10:57 M65-4 11:09 M65-4 10:06 M65-2 11:35
75105 Kurt Kisslig (1941) SWE Waxholms OK M75-1 09:28 M75-1 10:57 M75-1 11:37 M75-1 11:04 M75-2 10:53
50633 Debra Robinson (1966) GBR Southern Navigators SN on Tour W50-2 09:30 W50-1 10:57 W50-1 12:29 W50-1 13:00 W50-2 10:16
55618 Jannike Wåhlberg (1957) SWE OK Kåre Lalle W55-3 11:21 W55-1 10:57 W55-2 10:26 W55-2 10:36 W55-3 11:28
60536 Janice Nisbet (1953) GBR Edinburgh Southern Orienteering Club W60-2 10:44 W60-1 10:57 W60-3 12:26 W60-3 11:27 W60-1 09:48
65686 Anne Stoor (1949) FIN Kokkolan Suunnistajat Suunnistusmatkat W65-1 09:42 W65-1 10:57 W65-1 10:45 W65-1 10:33 W65-2 11:28
85507 Eileen Bedwell (1931) GBR Cleveland Orienteering Klub Sugar Loaf W85-1 09:28 W85-1 10:57 W85-1 10:24 W85-1 10:21 W85-1 09:10
45090 Veiko Hintsov (1969) EST Deloitte M45-1 11:44 M45-2 10:57 M45-2 11:56 M45-2 11:23
50093 Peter Sláma (1964) SVK ATU Kosice M50-3 11:21 M50-2 10:57 M50-2 10:43 M50-2 10:20 M50-2 10:37
55133 Pranas Bruzga (1959) LTU Takas OK M55-1 10:50 M55-2 10:57 M55-2 12:01 M55-2 11:14 M55-3 09:23
60140 Andrzej Krochmal (1956) POL KS Spójnia Warszawa M60-2 11:48 M60-2 10:57 M60-2 12:21 M60-2 11:36 M60-1 09:11
65052 Paul Skjaker (1949) NOR Hadeland O-lag Active travel M65-3 10:55 M65-2 10:57 M65-5 10:38 M65-5 10:36 M65-2 10:37
70228 Jan Petter Laugen (1943) NOR Imås IL M70-5 11:06 M70-2 10:57 M70-5 12:55 M70-5 12:10 M70-1 09:09
75019 Bjørn Gunnerød (1939) NOR Asker SK TT-TUR M75-1 10:01 M75-2 10:57 M75-3 12:51 M75-3 12:07 M75-2 10:03
70514 Hjørdis Øvreås (1944) NOR Botne SK TT-TUR W70-2 09:08 W70-2 10:57 W70-2 10:42 W70-2 11:08 W70-2 12:02
75539 Pirkko Raunemaa (1939) FIN Helsingin Suunnistajat Tuuli Team W75-1 09:40 W75-2 10:57 W75-1 10:34 W75-1 10:13 W75-2 11:08
70168 Kaj Andresen (1946) FIN Tampereen Pyrintö TP M70-3 10:16 M70-3 10:57 M70-2 12:33 M70-2 12:29 M70-4 13:09
65166 Jorma Helin (1947) FIN Rasti-Jyry own M65-5 11:40 M65-4 10:57 M65-4 10:11 M65-4 11:04 M65-3 09:41
70073 Knut Lindløv (1944) NOR OK Moss Active Travel M70-4 11:31 M70-4 10:57 M70-3 11:43 M70-3 11:25 M70-3 10:35
50121 Jarmo Antikainen (1963) FIN Mäntsälän Urheilijat Suunnistusmatkat M50-1 09:52 M50-1 10:58 M50-3 10:03 M50-3 11:00 M50-2 11:03
55192 Robert Zdrahal (1957) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering M55-3 10:29 M55-1 10:58 M55-1 11:59 M55-1 11:17 M55-1 09:51
60084 Max Prang (1955) DEN Fredensborg OK PWT Travel M60-1 10:37 M60-1 10:58 M60-3 11:33 M60-3 12:24 M60-2 10:33
65216 Asgeir Bell (1949) NOR Stavanger Orienteringsklubb PWT Travel M65-1 09:09 M65-1 10:58 M65-1 10:10 M65-1 11:04 M65-3 11:25
75106 Jaan Orav (1940) EST OK TON M75-2 09:24 M75-1 10:58 M75-2 11:29 M75-2 11:08 M75-1 09:29
50618 Elvina Ivanova (1965) BUL Brown team Bulgarian masters team W50-1 10:20 W50-1 10:58 W50-1 12:16 W50-1 13:13 W50-2 10:12
55669 Sari Maijala (1961) FIN Epilän Esa W55-1 11:29 W55-1 10:58 W55-3 10:57 W55-3 10:04 W55-1 10:58
60676 Anna-Karin Johansson (1953) SWE Vandrarringen-Västerås Per Nordahl AB W60-3 11:06 W60-1 10:58 W60-3 12:01 W60-3 11:52 W60-1 10:12
65592 Eija Tikka (1950) FIN Raja-Karjalan Suunnistajat RaKaS 1 W65-2 09:33 W65-1 10:58 W65-3 10:20 W65-3 10:57 W65-1 11:26
85512 Signe Nyman (1928) SWE Uddevalla IS Per Nordahl AB W85-1 09:26 W85-1 10:58 W85-1 10:25 W85-1 10:20 W85-1 09:12
45042 Rait Lille (1971) EST Harju KEK RSK M45-2 09:30 M45-2 10:58 M45-1 11:24 M45-1 11:54 M45-2 11:33
50115 Matti Ilmonen (1966) FIN Itä-Päijänteen Rasti M50-1 09:31 M50-2 10:58 M50-3 10:19 M50-3 10:44 M50-1 10:21
55219 Thomas Schulthess (1961) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT M55-2 10:35 M55-2 10:58 M55-4 11:49 M55-4 11:20 M55-3 11:11
60133 Kauko Vainiomäki (1952) FIN Suunta-Sepot Neon Sport M60-3 11:42 M60-2 10:58 M60-3 11:44 M60-3 12:13 M60-2 11:13
65046 Heikki Hillo (1948) FIN Valkeakosken Haka M65-4 09:23 M65-2 10:58 M65-2 11:11 M65-2 10:04 M65-5 09:27
70159 Staffan Elmhagen (1942) SWE Söders SOL - Tyresö Lalle M70-1 09:15 M70-2 10:58 M70-2 12:53 M70-2 12:09 M70-1 09:43
75077 Thorbjorn Bjorlo (1940) NOR Gimle IF PWT Travel M75-2 10:00 M75-2 10:58 M75-2 11:28 M75-2 11:09 M75-2 11:13
70619 Pirkko Latvasto (1943) FIN Helsingin Suunnistajat Suunnistusmatkat W70-3 09:31 W70-2 10:58 W70-2 10:31 W70-2 11:19 W70-2 13:02
75583 Siv Hasselgrund (1939) SWE Bjursås OK Lalles resor W75-2 10:26 W75-2 10:58 W75-1 10:23 W75-1 10:24 W75-1 10:42
70086 Kenneth Mörk (1945) SWE IK Wilske Lalle Idrott o Resor M70-4 11:51 M70-3 10:58 M70-1 12:14 M70-1 12:42 M70-4 13:17
65185 Michel Poulain (1947) BEL FRSO-Belgium M65-1 09:11 M65-4 10:58 M65-3 10:38 M65-3 10:37 M65-5 10:19
70186 Reino Kukkohovi (1943) FIN Oulunsalon Vasama M70-5 10:21 M70-4 10:58 M70-5 12:39 M70-5 12:26 M70-2 10:29
50158 Vassil Stoyanov (1965) BUL Murgash 77 PWT Travel M50-2 12:03 M50-1 10:59 M50-3 10:22 M50-3 10:41 M50-2 10:21
55053 Ulu Aeschlimann (1959) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT M55-1 10:21 M55-1 10:59 M55-3 11:16 M55-3 11:57 M55-1 10:03
60260 Stein Klyve (1954) NOR OK Moss M60-2 11:51 M60-1 10:59
65032 Veikko Loukonen (1947) FIN Piikkion Kehitys M65-2 09:49 M65-1 10:59 M65-5 10:26 M65-5 10:48 M65-1 11:25
75194 Egil Nestande (1941) NOR Forde IL PWT Travel M75-3 10:38 M75-1 10:59 M75-2 11:17 M75-2 11:20 M75-2 11:07
50558 Olga Zolnikova (1963) RUS Tyumen W50-2 09:35 W50-1 10:59 W50-2 13:14 W50-2 12:15 W50-2 10:50
55680 Maija Käkelä (1958) FIN Puolangan Ryhti Kainuun Rastiviikko W55-2 11:20 W55-1 10:59 W55-2 10:06 W55-2 10:56 W55-2 11:04
60661 Rannveig Solli (1955) NOR Askoy o-lag PWT Travel W60-1 11:55 W60-1 10:59 W60-3 12:15 W60-3 11:38 W60-1 10:18
65712 Agneta Granström (1951) SWE SOK Aneby Per Nordahl AB W65-3 10:25 W65-1 10:59 W65-2 10:41 W65-2 10:36 W65-1 10:00
85506 Vre Harzenmoser (1930) SUI OLG St. Gallen/Appenzell DOMINO Tours W85-1 09:25 W85-1 10:59 W85-1 10:21 W85-1 10:24 W85-1 09:18
45069 Dainis Bormanis (1967) LAT Azimuts OK M45-1 11:38 M45-2 10:59 M45-1 11:32 M45-1 11:46 M45-1 10:07
50132 Markus Gründler (1964) SUI OLG Pfäffikon M50-2 12:17 M50-2 10:59 M50-1 10:55 M50-1 10:09 M50-2 09:35
55198 Richard Zeiner-Gundersen (1958) NOR Fossum IF M55-3 10:20 M55-2 10:59 M55-3 11:53 M55-3 11:20 M55-2 11:31
60202 Jonathan Howell (1952) GBR WCH M60-4 09:41 M60-2 10:59 M60-2 11:41 M60-2 12:16 M60-3 10:29
65305 Jaromir Burianek (1947) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering M65-5 11:28 M65-2 10:59 M65-2 10:31 M65-2 10:44 M65-2 10:21
70345 Reijo Orrensalo (1945) FIN Turun Visat M70-2 09:32 M70-2 10:59 M70-1 12:46 M70-1 12:10 M70-4 11:45
75161 Ulf Bolinder (1938) SWE Västerås SOK Per Nordahl AB M75-3 10:23 M75-2 10:59 M75-2 11:32 M75-2 11:05 M75-2 11:37
70557 Inger Lise Solberg (1942) NOR Bo o-olag PWT Travel W70-1 09:09 W70-2 10:59 W70-2 10:47 W70-2 11:03 W70-2 12:14
75516 Margaret Gregory (1938) GBR Manchester O.C. W75-1 09:17 W75-2 10:59 W75-2 10:22 W75-2 10:24 W75-2 11:14
70252 Preben Lupnaav (1946) DEN Herlufsholm OK Per Nordahl AB M70-5 10:27 M70-3 10:59 M70-2 12:27 M70-2 12:35 M70-3 11:23
65353 Vladimir Efremov (1950) RUS Rus Veteran Rus Veteran M65-2 10:08 M65-4 10:59 M65-2 10:24 M65-2 10:51 M65-3 10:07
70144 Matti Valta (1946) FIN Jämsän Retki-Veikot Neon Sport M70-1 09:08 M70-4 10:59 M70-4 11:48 M70-4 10:58 M70-4 10:53
50089 Tõnis Haldna (1965) EST RAE ROK M50-3 12:16 M50-1 11:00 M50-1 10:22 M50-1 10:42 M50-1 09:17
55080 Alexander Zhalnin (1961) RUS Moscow-Korza M55-2 10:23 M55-1 11:00 M55-2 11:17 M55-2 11:58 M55-1 10:49
60029 Don Mckerrow (1952) GBR South London Orienteers M60-3 10:56 M60-1 11:00 M60-3 11:28 M60-3 12:29 M60-2 10:09
65041 Peter Gorvett (1947) GBR CADOC CADOC M65-3 10:17 M65-1 11:00 M65-1 10:54 M65-1 10:21 M65-1 11:07
75168 Jon Fougner (1940) NOR Heming orientering PWT Travel M75-1 09:40 M75-1 11:00 M75-3 12:56 M75-3 12:02 M75-1 09:25
50534 Galina Tsvetaeva (1965) RUS Korolev-Rus Rus-Veteran W50-1 10:39 W50-1 11:00 W50-1 12:25 W50-1 13:04 W50-1 09:30
55562 Paivi Annila (1960) FIN Tampereen Pyrinto PWT Travel W55-3 11:38 W55-1 11:00 W55-2 10:35 W55-2 10:27 W55-2 11:16
60654 Lucia Sacilotto (1954) ITA Unione Lombarda W60-2 10:53 W60-1 11:00 W60-1 11:46 W60-1 12:08 W60-1 09:44
65667 Gunnel Månsson (1951) SWE OK Vilse 87 WWOP W65-1 09:33 W65-1 11:00 W65-2 11:00 W65-2 10:17 W65-1 11:18
85510 Lisa Hedström (1930) SWE Göteborg Majorna OK Per Nordahl AB W85-1 09:31 W85-1 11:00 W85-1 10:27 W85-1 10:18 W85-1 09:16
45039 Vadim Balandin (1968) RUS ULYANOVSK M45-2 09:38 M45-2 11:00 M45-2 11:34 M45-2 11:45 M45-2 10:25
50101 Kai Törmikoski (1966) FIN Pirunvuoren Ponnistus M50-3 11:22 M50-2 11:00 M50-2 10:26 M50-2 10:37 M50-2 10:49
55145 Alastair Mackenzie (1958) GBR CLOK M55-1 10:34 M55-2 11:00 M55-4 11:59 M55-4 11:10 M55-2 10:13
60233 Richard Gardner (1954) GBR Octavian Droobers Exuloc Tours M60-1 09:49 M60-2 11:00 M60-1 12:09 M60-1 11:48 M60-2 11:41
65002 Reserve M65-1 09:01 M65-2 11:00
70111 Magne Raadal (1943) NOR Fana IL PWT Travel M70-3 10:17 M70-2 11:00 M70-3 12:04 M70-3 11:04 M70-1 09:25
75169 Jakob Nygaard (1940) NOR TIF Viking PWT Travel M75-1 09:31 M75-2 11:00 M75-3 12:27 M75-3 12:31 M75-3 10:11
70628 Lilian Härwell (1943) SWE Eslövs FK Per Nordahl AB W70-2 09:09 W70-2 11:00 W70-3 12:00 W70-3 11:52 W70-2 11:58
75525 Susan Kristine Tamberg (1938) DEN Ballerup OK PWT Travel W75-2 10:39 W75-2 11:00 W75-2 10:09 W75-2 10:37 W75-2 11:34
70335 Sigvald Robberstad (1943) NOR Halsnoy o-lag PWT Travel M70-1 09:57 M70-3 11:00 M70-4 11:22 M70-4 11:24 M70-4 13:23
65219 Timo Turpeinen (1949) FIN VaajTe M65-3 09:48 M65-4 11:00
70116 Anthony Barrable (1944) GBR RAFO M70-2 10:05 M70-4 11:00 M70-5 12:37 M70-5 12:28 M70-4 12:21
50165 Christer Borg (1963) SWE Göteborg-Majorna OK M50-1 09:45 M50-1 11:01 M50-1 10:20 M50-1 10:44 M50-1 09:53
55170 Per Magnusson (1958) SWE OK Nolaskogsarna WWOP M55-3 10:22 M55-1 11:01 M55-3 11:32 M55-3 11:41 M55-1 10:59
60037 Lars Hanghøj Petersen (1955) DEN Ballerup OK M60-4 10:04 M60-1 11:01 M60-4 12:21 M60-4 11:35 M60-2 11:07
65139 Erkki Turunen (1950) FIN Suunta-Sepot Team SuSe M65-4 10:01 M65-1 11:01 M65-3 10:37 M65-3 10:38 M65-1 10:31
75176 Magnar Reppesgård (1937) NOR Hedrum o-lag TT-TUR M75-2 09:16 M75-1 11:01 M75-1 11:32 M75-1 11:09 M75-1 09:09
50544 Meeli Kerem (1965) EST TON W50-2 10:04 W50-1 11:01 W50-2 12:24 W50-2 13:05 W50-2 11:06
55667 Petya Dimitrova (1957) BUL Brown team Bulgarian masters team W55-1 11:31 W55-1 11:01 W55-1 10:19 W55-1 10:43 W55-1 09:18
60608 Tuire Niemi (1954) FIN Tampereen Pyrintö TP W60-3 11:45 W60-1 11:01 W60-3 12:14 W60-3 11:39 W60-1 10:06
65560 Tamara Bortnovskaya (1950) RUS Moscow Dinamo W65-2 10:29 W65-1 11:01 W65-3 10:42 W65-3 10:35 W65-1 11:08
45048 Sergey Dankov (1968) UKR KSO Kompas M45-1 11:50 M45-2 11:01 M45-2 12:03 M45-2 11:16 M45-2 09:51
50173 Timo Ritakallio (1962) FIN Lynx Rastiretki M50-1 09:14 M50-2 11:01
55238 Jari Jurvakainen (1959) FIN Suunta Jyväskylä Rastiretki M55-2 10:56 M55-2 11:01 M55-1 11:23 M55-1 11:53 M55-3 11:29
60136 Evgeni Shver (1955) RUS VERESK Vyborg M60-2 11:10 M60-2 11:01 M60-4 11:46 M60-4 12:10 M60-2 11:15
65284 Lars-Gunnar Bengtsson (1948) SWE Stigmännen-Karlshamns OK Per Nordahl AB M65-2 09:57 M65-2 11:01 M65-5 10:46 M65-5 10:28 M65-3 09:33
70283 Rauno Hedenstrom (1944) FIN Maarian Mahti PWT Travel M70-4 11:12 M70-2 11:01 M70-1 12:22 M70-1 12:34 M70-4 11:55
75142 Mats Birgersson (1937) SWE Forserums SOK Per Nordahl AB M75-2 09:44 M75-2 11:01 M75-1 11:15 M75-1 11:26 M75-2 11:11
70525 Astri Rogstad (1943) NOR Fossum IF O-BANK W70-3 09:30 W70-2 11:01 W70-3 11:53 W70-3 11:59 W70-2 12:04
75588 Inge Gaupp (1937) SUI OLV Hindelbank DOMINO Tours W75-1 09:05 W75-2 11:01 W75-2 10:02 W75-2 10:44 W75-2 11:26
70313 Bengt Mattiasson (1943) SWE Södertälje Nykvarn Orientering M70-2 09:22 M70-3 11:01 M70-2 12:18 M70-2 12:44 M70-2 09:23
65134 Reijo Puurunen (1949) FIN Oulun Tarmo (OuTa) M65-4 09:16 M65-4 11:01 M65-5 10:47 M65-5 10:27 M65-4 11:21
70289 Halvor Flatberg (1946) NOR Nidarost OK PWT Travel M70-3 10:09 M70-4 11:01 M70-1 12:04 M70-1 12:52 M70-3 11:41
50052 Petr Valach (1965) CZE OK Lokomotiva Pardubice M50-2 11:41 M50-1 11:02 M50-3 10:54 M50-3 10:09 M50-1 09:21
55124 Timo Asikainen (1958) FIN Hiisirasti M55-1 10:25 M55-1 11:02 M55-1 11:19 M55-1 11:57 M55-1 10:23
60255 Matti Kotilainen (1956) FIN Lahden Suunnistajat-37 Daniel's Travels M60-1 10:12 M60-1 11:02 M60-1 12:16 M60-1 11:41 M60-4 10:27
65237 Kjell Winther (1947) NOR Oppsal M65-5 11:27 M65-1 11:02 M65-2 10:13 M65-2 11:02 M65-1 09:39
75180 Pentti Tiira (1941) FIN Lynx M75-3 10:37 M75-1 11:02 M75-2 11:02 M75-2 11:35 M75-1 11:23
50603 Anne Gro Styrvold (1964) NOR Larvik OK W50-1 10:31 W50-1 11:02
55585 Mari Louise Lundgren (1958) SWE Stora Tuna OK PWT Travel W55-2 11:28 W55-1 11:02 W55-2 10:11 W55-2 10:51 W55-1 10:56
60622 Anne Raunio (1955) FIN Sauvon Urheilijat Rastiretki W60-1 11:56 W60-1 11:02 W60-1 11:45 W60-1 12:09 W60-1 10:08
65675 Ritva Kajava (1948) FIN Hämeenlinnan Suunnistajat Suunnistusmatkat W65-3 10:24 W65-1 11:02 W65-3 10:40 W65-3 10:37 W65-1 11:14
45041 Sigitas Šamanskas (1969) LTU OK Takas M45-2 09:46 M45-2 11:02 M45-1 12:05 M45-1 11:13 M45-2 11:41
50103 Lauri Leppik (1964) EST TAOK M50-2 12:13 M50-2 11:02 M50-2 10:13 M50-2 10:50 M50-2 11:13
55163 Urmas Tammemäe (1960) EST OK Orvand M55-3 10:26 M55-2 11:02 M55-1 12:02 M55-1 11:14 M55-2 10:15
60082 Algirdas Grublys (1954) LTU OK KOPA M60-3 11:59 M60-2 11:02 M60-2 11:35 M60-2 12:22 M60-4 11:17
65110 Magnus Nataas (1947) NOR Bergen turnforening PWT Travel M65-3 09:47 M65-2 11:02 M65-2 10:21 M65-2 10:54 M65-3 10:57
70206 Matti Railo (1943) FIN Lahden Suunnistajat-37 Daniel's Travels M70-5 10:32 M70-2 11:02 M70-2 12:47 M70-2 12:15 M70-1 09:23
75193 Nobuchika Imai (1941) JPN Wanderers M75-3 10:24 M75-2 11:02 M75-3 12:41 M75-3 12:17 M75-2 10:27
70541 Anita Karlsson (1944) SWE Bjursås OK Lalle W70-1 09:19 W70-2 11:02 W70-1 11:55 W70-1 10:56 W70-2 12:30
75545 Leena Piskonen (1937) FIN Navi Rastiretki W75-2 10:17 W75-2 11:02 W75-2 10:05 W75-2 10:41 W75-2 11:10
70354 Valdu Jaanik (1946) EST M70-3 10:15 M70-3 11:02 M70-3 11:52 M70-3 11:16 M70-2 09:15
65393 Timo Koskinen (1948) FIN Valkeakosken Haka Rastiretki M65-5 11:23 M65-4 11:02 M65-4 10:22 M65-4 10:53 M65-3 09:11
70273 Ove Peterson (1943) SWE Sundsvalls OK Per Nordahl AB M70-4 11:32 M70-4 11:02 M70-3 11:46 M70-3 11:22 M70-4 11:01
50056 Taivo Tali (1966) EST Harju KEK RSK M50-3 12:03 M50-1 11:03 M50-2 10:56 M50-2 10:07 M50-1 09:37
55088 Eduard Pukkonen (1960) EST Harju KEK RSK M55-2 10:58 M55-1 11:03 M55-2 11:14 M55-2 12:01 M55-1 09:45
60302 Josef Hones (1954) AUT HSV Ried M60-2 11:18 M60-1 11:03 M60-3 11:24 M60-3 12:33 M60-1 11:29
65345 Helmut Härtelt (1951) GER SSV Planeta Radebeul SSV Planeta Radebeul M65-1 09:31 M65-1 11:03 M65-1 10:06 M65-1 11:08 M65-1 11:17
75151 Jon Vegard Lunde (1939) NOR Lillehammer OK Per Nordahl AB M75-1 09:51 M75-1 11:03 M75-2 11:22 M75-2 11:15 M75-1 09:35
50528 Natalia Denisova (1962) BLR Belaya Rus W50-2 09:29 W50-1 11:03 W50-2 12:43 W50-2 12:46 W50-1 09:48
55635 Jackie Hallett (1957) GBR Bristol Orienteering Klub W55-3 11:26 W55-1 11:03 W55-3 10:39 W55-3 10:22 W55-1 11:04
60524 Anne Arold (1954) EST OK Ilves Orientuur W60-2 11:23 W60-1 11:03 W60-3 11:44 W60-3 12:09 W60-1 11:30
65659 Vappu Hyvärinen (1951) FIN Saarijärven Pullistus Daniel's Travels W65-1 09:45 W65-1 11:03 W65-3 10:47 W65-3 10:30 W65-1 11:44
45136 Alain Colle (1969) BEL FRSO-Belgium M45-1 10:59 M45-2 11:03 M45-1 11:12 M45-1 12:06 M45-2 10:29
50134 Kostiantyn Bezruchko (1963) UKR OK Carnika M50-3 11:34 M50-2 11:03 M50-3 10:17 M50-3 10:46 M50-2 10:03
55150 Jari Järvinen (1959) FIN Hämeenlinnan Tarmo M55-1 11:12 M55-2 11:03
60290 Per Osen (1955) NOR Vestre Akers SK PWT Travel M60-4 09:33 M60-2 11:03 M60-1 12:35 M60-1 11:22 M60-1 09:09
65263 Markku Törmä (1949) FIN Kannuksen Ura Suunnistusmatkat M65-4 09:09 M65-2 11:03 M65-1 10:45 M65-1 10:30 M65-2 11:29
70166 Raymond Wren (1946) GBR Border Liners OC M70-1 10:04 M70-2 11:03 M70-2 12:12 M70-2 12:50 M70-2 09:33
75057 Lars Ahlstrom (1938) SWE Vasteras SOK PWT Travel M75-1 09:41 M75-2 11:03 M75-2 11:10 M75-2 11:27 M75-2 10:25
70535 Lillemor Rystedt (1946) SWE Stora Tuna OK W70-2 09:27 W70-2 11:03 W70-3 12:25 W70-3 11:27 W70-2 12:28
75510 Maie Abram (1939) EST OK Ilves Orientuur W75-1 09:38 W75-2 11:03 W75-1 10:28 W75-1 10:19 W75-1 10:38
70054 Veikko Jantunen (1946) FIN Kangasala Sk Team Salla M70-4 11:26 M70-3 11:03 M70-4 11:00 M70-4 11:46 M70-3 09:47
65196 Ole Husen (1948) DEN Farum OK M65-1 09:48 M65-4 11:03 M65-4 10:21 M65-4 10:54 M65-4 10:39
70240 Taisto Vinni (1943) FIN Liperin Taimi Suunnistus Suunnistusmatkat M70-5 10:17 M70-4 11:03 M70-2 12:20 M70-2 12:42 M70-3 10:13
50091 Masahide Fukuda (1964) JPN KAWAGOE OLC M50-1 09:15 M50-1 11:04 M50-1 10:07 M50-1 10:57 M50-2 09:53
55085 Mihkel Nahkur (1959) EST Jõhvikas M55-3 11:18 M55-1 11:04 M55-4 11:52 M55-4 11:17 M55-2 11:09
60197 Charles Daniel (1956) GBR Bristol Orienteering Klub M60-3 11:11 M60-1 11:04 M60-3 11:42 M60-3 12:15 M60-4 09:59
65128 Torbjorn Norbech (1951) NOR Ringerike o-lag PWT Travel M65-2 09:06 M65-1 11:04 M65-3 10:15 M65-3 11:00 M65-1 09:21
75126 Tore Rasmussen (1937) NOR Viking PWT Travel M75-2 09:06 M75-1 11:04 M75-1 11:35 M75-1 11:06 M75-2 11:23
85019 Peter Larsen (1931) DEN Helsingørs SOK Per Nordahl AB M85-1 09:02 M85-1 11:04 M85-1 10:48 M85-1 10:39 M85-1 09:31
50637 Maarit Ritakallio (1962) FIN Lynx Rastiretki W50-1 10:19 W50-1 11:04
55526 Ann Warma Laas (1958) SWE OK Skogshjortarna W55-1 12:04 W55-1 11:04 W55-3 10:45 W55-3 10:16 W55-1 10:16
60682 Ivana Mrazkova (1956) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering W60-3 11:32 W60-1 11:04 W60-3 12:16 W60-3 11:37 W60-3 09:40
65738 Britt Linnea Eriksson (1949) SWE Sala OK Lalle Idrott och Resor W65-2 10:19 W65-1 11:04 W65-2 10:36 W65-2 10:41 W65-1 11:36
45024 Leonid Nikitin (1969) RUS Moscow-Korza M45-2 09:53 M45-2 11:04 M45-2 12:07 M45-2 11:12 M45-1 10:29
50168 Jussi Eskelinen (1966) FIN Raja-Karjalan Suunnistajat M50-1 09:18 M50-2 11:04 M50-3 10:27 M50-3 10:36 M50-1 10:09
55050 Volodymyr Rudakov (1959) UKR Nash Klub M55-2 11:04 M55-2 11:04 M55-2 11:28 M55-2 11:47 M55-1 09:29
60214 Jukka-Pekka Rantio (1956) FIN HauSi Suunnistusmatkat M60-1 09:50 M60-2 11:04 M60-1 12:36 M60-1 11:21 M60-1 11:33
65066 Mike Godfree (1949) GBR DVO M65-5 11:21 M65-2 11:04 M65-4 11:07 M65-4 10:08 M65-2 11:15
70246 Stellan Ahnström (1945) SWE Forserums SOK Per Nordahl AB M70-2 09:03 M70-2 11:04 M70-5 12:38 M70-5 12:27 M70-1 10:19
75035 Endel Remmet (1937) EST OK Kape M75-2 09:10 M75-2 11:04 M75-3 12:39 M75-3 12:19 M75-1 09:13
70580 Tuula Ohramaa (1946) FIN Rasti-Jyry Seppo Jyry W70-3 09:24 W70-2 11:04 W70-2 10:45 W70-2 11:05 W70-1 10:26
75509 Anne Lise Øfsthus (1941) NOR Asker SK TT-TUR W75-2 10:23 W75-2 11:04 W75-1 10:15 W75-1 10:32 W75-1 11:02
70249 Kenneth Rosén (1944) SWE Göteborg-Majorna OK Per Nordahl AB M70-5 10:26 M70-3 11:04 M70-1 12:18 M70-1 12:38 M70-3 11:11
65074 Ricardas Izokaitis (1950) LTU OK Dainava M65-2 09:44 M65-4 11:04 M65-1 10:46 M65-1 10:29 M65-2 09:49
70117 Atso Mäkinen (1944) FIN Mesikämmenet M70-1 10:03 M70-4 11:04 M70-1 12:19 M70-1 12:37 M70-3 10:31
50181 Petri Hamynen (1966) FIN Aanekosken Sarjakuvaseura PWT Travel M50-2 11:47 M50-1 11:05 M50-3 10:47 M50-3 10:16 M50-1 10:03
55241 Jukka Kemppainen (1959) FIN Kajaanin Suunnistajat Rastiretki M55-1 10:51 M55-1 11:05 M55-4 12:05 M55-4 11:04 M55-1 09:57
60203 Andris Kosmatchevs (1955) LAT M60-4 09:19 M60-1 11:05 M60-3 12:24 M60-3 11:33 M60-1 11:13
65083 Gunnar Grue-Sørensen (1950) DEN Køge OK M65-3 10:08 M65-1 11:05 M65-5 10:21 M65-5 10:53 M65-1 10:25
75047 Ingemar Jonsson (1940) SWE Hallstahammars OK Lalle M75-3 10:05 M75-1 11:05 M75-3 12:58 M75-3 12:00 M75-2 11:09
85016 Bertil Johansson (1930) SWE Skåneslättens OL WWOP M85-1 09:15 M85-1 11:05 M85-1 10:44 M85-1 10:43 M85-1 09:17
50554 Tiina Äijälä (1964) FIN Kangasala SK TP W50-2 09:39 W50-1 11:05 W50-2 13:05 W50-2 12:24 W50-1 10:44
55548 Danute Vilkeliene (1957) LTU OK Levuo W55-2 11:07 W55-1 11:05 W55-2 10:07 W55-2 10:55 W55-1 11:14
60713 Arja Nurminen (1952) FIN Valkeakosken Haka Rastiretki W60-1 11:31 W60-1 11:05 W60-2 11:43 W60-2 12:11 W60-1 10:52
65704 Kristina Larsson (1951) SWE OK Klyftamo Per Nordahl AB W65-3 10:38 W65-1 11:05 W65-3 10:58 W65-3 10:19 W65-1 11:02
45010 Scott Simson (1970) AUS Newcastle Orienteering Club M45-1