WMOC2016 Start times

Country
Club
Tour Group
Class


UNOFFICIAL!!! Sprint Q Sprint F Long Q1 Long Q2 Long F
BibNo Name Country Club Tour Group Heat Time Heat Time Heat Time Heat Time Heat Time
65001 Reserve M65-1 09:00
65002 Reserve M65-1 09:01 M65-2 11:00
65003 Reserve M65-2 09:00 M65-2 11:16
65004 Reserve M65-2 09:01
65005 Reserve M65-3 09:45
65006 Reserve M65-3 09:46
65007 Reserve M65-4 09:00
65008 Reserve M65-4 09:01
65009 Reserve M65-5 10:33
65010 Reserve M65-5 10:34
70001 Reserve M70-1 09:00
70002 Reserve M70-1 09:01
70003 Reserve M70-2 09:00
70004 Reserve M70-2 09:01
70005 Reserve M70-3 09:28
70006 Reserve M70-3 09:29
70007 Reserve M70-4 10:59
70008 Reserve M70-4 11:00
70009 Reserve M70-5 10:07
70010 Reserve M70-5 10:08
60001 Reserve M60-1 09:33 M60-2 10:40 M60-2 11:09
60002 Reserve M60-1 09:34 M60-4 12:17
60003 Reserve M60-2 10:39 M60-2 11:05
60004 Reserve M60-2 10:40
60005 Reserve M60-3 10:48 M60-1 10:28 M60-2 10:25
60006 Reserve M60-3 10:49
60007 Reserve M60-4 09:00
60008 Reserve M60-4 09:01
55001 Reserve M55-1 09:59
55002 Reserve M55-1 10:00
55003 Reserve M55-2 09:59
55004 Reserve M55-2 10:00
55005 Reserve M55-3 10:03
55006 Reserve M55-3 10:04
65501 Reserve W65-1 09:00
65502 Reserve W65-1 09:01 W65-2 12:31
65503 Reserve W65-2 09:13
65504 Reserve W65-2 09:14
65505 Reserve W65-3 10:21
65506 Reserve W65-3 10:22
60501 Reserve W60-1 10:54
60502 Reserve W60-1 10:55 W60-1 11:17
60503 Reserve W60-2 10:12
60504 Reserve W60-2 10:13
60505 Reserve W60-3 10:39
60506 Reserve W60-3 10:40
75001 Reserve M75-1 09:00
75002 Reserve M75-1 09:01
75003 Reserve M75-2 09:00
75004 Reserve M75-2 09:01
75005 Reserve M75-3 10:03
75006 Reserve M75-3 10:04
55501 Reserve W55-1 11:19
55502 Reserve W55-1 11:20
55503 Reserve W55-2 11:05
55504 Reserve W55-2 11:06
55505 Reserve W55-3 11:05
55506 Reserve W55-3 11:06
50001 Reserve M50-1 09:00 M50-2 11:25 M50-1 10:53
50002 Reserve M50-1 09:01 M50-2 11:16
50003 Reserve M50-2 11:23
50004 Reserve M50-2 11:24
50005 Reserve M50-3 11:18
50006 Reserve M50-3 11:19
70501 Reserve W70-1 09:00
70502 Reserve W70-1 09:01 W70-2 10:26
70503 Reserve W70-2 09:00
70504 Reserve W70-2 09:01
70505 Reserve W70-3 09:00
70506 Reserve W70-3 09:01
45001 Reserve M45-1 10:46 M45-1 11:54
45002 Reserve M45-1 10:47 M45-2 11:39
45003 Reserve M45-2 09:00 M45-2 11:38 M45-2 10:11
45004 Reserve M45-2 09:01 M45-1 11:47 M45-1 11:47
50501 Reserve W50-1 10:14
50502 Reserve W50-1 10:15
50503 Reserve W50-2 09:00
50504 Reserve W50-2 09:01
40001 Reserve M40-1 09:00 M40-2 12:26 M40-2 09:59
40002 Reserve M40-1 09:01 M40-2 12:34
40003 Reserve M40-2 11:02
40004 Reserve M40-2 11:03
45501 Reserve W45-1 11:14
45502 Reserve W45-1 11:15
45503 Reserve W45-2 10:14
45504 Reserve W45-2 10:15
75501 Reserve W75-1 09:00
75502 Reserve W75-1 09:01
75503 Reserve W75-2 10:08
75504 Reserve W75-2 10:09
35001 Reserve M35-1 11:22
35002 Reserve M35-1 11:23
35003 Reserve M35-2 10:02
35004 Reserve M35-2 10:03
80001 Reserve M80-1 10:15
80002 Reserve M80-1 10:16
40501 Reserve W40-1 10:15
40502 Reserve W40-1 10:16
35501 Reserve W35-1 10:05 W35-1 12:20
35502 Reserve W35-1 10:06
85001 Reserve M85-1 09:00
85002 Reserve M85-1 09:01
80501 Reserve W80-1 10:14
80502 Reserve W80-1 10:15
85501 Reserve W85-1 09:22
85502 Reserve W85-1 09:23
90001 Reserve M90-1 09:07
90002 Reserve M90-1 09:08
90501 Reserve W90-1 09:08
90502 Reserve W90-1 09:09
95001 Reserve M95-1 09:00
95002 Reserve M95-1 09:01
65011 Reserve M65-1 10:00 M65-1 11:14
65012 Reserve M65-1 10:01 M65-1 11:13 M65-1 09:17
95501 Reserve W95-1 09:00
95502 Reserve W95-1 09:01
65013 Reserve M65-2 10:00 M65-2 11:15 M65-1 11:09
65014 Reserve M65-2 10:01 M65-2 11:14
65015 Reserve M65-3 10:00 M65-3 11:15
65016 Reserve M65-3 10:01 M65-3 11:14
65017 Reserve M65-4 10:00 M65-4 11:15
65018 Reserve M65-4 10:01 M65-4 11:14
65019 Reserve M65-5 10:00 M65-5 11:14
65020 Reserve M65-5 10:01 M65-5 11:13
70011 Reserve M70-1 11:54 M70-1 13:02
70012 Reserve M70-1 11:55 M70-1 13:01
70013 Reserve M70-2 11:57 M70-2 13:05
70014 Reserve M70-2 11:58 M70-2 13:04
70015 Reserve M70-3 11:00 M70-3 12:08
70016 Reserve M70-3 11:01 M70-3 12:07
70017 Reserve M70-4 10:49 M70-4 11:57
70018 Reserve M70-4 10:50 M70-4 11:56
70019 Reserve M70-5 11:59 M70-5 13:06
70020 Reserve M70-5 12:00 M70-5 13:05
60009 Reserve M60-1 11:21 M60-1 12:36
60010 Reserve M60-1 11:22 M60-1 12:35 M60-4 09:35
60011 Reserve M60-2 11:21 M60-2 12:36
60012 Reserve M60-2 11:22 M60-2 12:35
60013 Reserve M60-3 11:21 M60-3 12:36
60014 Reserve M60-3 11:22 M60-3 12:35
60015 Reserve M60-4 11:21 M60-4 12:35
60016 Reserve M60-4 11:22 M60-4 12:34
55007 Reserve M55-1 11:07 M55-1 12:09
55008 Reserve M55-1 11:08 M55-1 12:08 M55-1 09:43
55009 Reserve M55-2 11:07 M55-2 12:08
55010 Reserve M55-2 11:08 M55-2 12:07
55011 Reserve M55-3 11:06 M55-3 12:07
55012 Reserve M55-3 11:07 M55-3 12:06
55013 Reserve M55-4 11:04 M55-4 12:05
55014 Reserve M55-4 11:05 M55-4 12:04
65507 Reserve W65-1 10:00 W65-1 11:18
65508 Reserve W65-1 10:01 W65-1 11:17 W65-1 10:46
65509 Reserve W65-2 10:00 W65-2 11:17
65510 Reserve W65-2 10:01 W65-2 11:16
65511 Reserve W65-3 10:00 W65-3 11:17
65512 Reserve W65-3 10:01 W65-3 11:16
60507 Reserve W60-1 11:21 W60-1 12:33
60508 Reserve W60-1 11:22 W60-1 12:32 W60-1 11:44
60509 Reserve W60-2 11:21 W60-2 12:33
60510 Reserve W60-2 11:22 W60-2 12:32
60511 Reserve W60-3 11:21 W60-3 12:32
60512 Reserve W60-3 11:22 W60-3 12:31
75007 Reserve M75-1 10:47 M75-1 11:54
75008 Reserve M75-1 10:48 M75-1 11:53
75009 Reserve M75-2 10:45 M75-2 11:52
75010 Reserve M75-2 10:46 M75-2 11:51
75011 Reserve M75-3 11:56 M75-3 13:02
75012 Reserve M75-3 11:57 M75-3 13:01
50007 Reserve M50-1 10:00 M50-1 11:04
50008 Reserve M50-1 10:01 M50-1 11:03 M50-3 11:17
50009 Reserve M50-2 10:00 M50-2 11:03
50010 Reserve M50-2 10:01 M50-2 11:02
50011 Reserve M50-3 10:00 M50-3 11:03
50012 Reserve M50-3 10:01 M50-3 11:02
55507 Reserve W55-1 10:00 W55-1 11:02
55508 Reserve W55-1 10:01 W55-1 11:01
55509 Reserve W55-2 10:00 W55-2 11:02
55510 Reserve W55-2 10:01 W55-2 11:01
70507 Reserve W70-1 10:56 W70-1 11:55
70508 Reserve W70-1 10:57 W70-1 11:54 W70-2 11:36
70509 Reserve W70-2 10:26 W70-2 11:24
70510 Reserve W70-2 10:27 W70-2 11:23
55511 Reserve W55-3 10:00 W55-3 11:01
55512 Reserve W55-3 10:01 W55-3 11:00
70511 Reserve W70-3 11:27 W70-3 12:25
70512 Reserve W70-3 11:28 W70-3 12:24
45005 Reserve M45-1 11:04 M45-1 12:14
45006 Reserve M45-1 11:05 M45-1 12:13 M45-1 10:55
45007 Reserve M45-2 11:04 M45-2 12:15
45008 Reserve M45-2 11:05 M45-2 12:14
40005 Reserve M40-1 12:10 M40-1 13:16
40006 Reserve M40-1 12:11 M40-1 13:15 M40-1 11:55
40007 Reserve M40-2 12:08 M40-2 13:14
40008 Reserve M40-2 12:09 M40-2 13:13 M40-2 10:17
50505 Reserve W50-1 12:12 W50-1 13:17
50506 Reserve W50-1 12:13 W50-1 13:16
50507 Reserve W50-2 12:12 W50-2 13:17
50508 Reserve W50-2 12:13 W50-2 13:16
45505 Reserve W45-1 11:25 W45-1 12:14
45506 Reserve W45-1 11:26 W45-1 12:13
45507 Reserve W45-2 12:16 W45-2 13:04
45508 Reserve W45-2 12:17 W45-2 13:03
75505 Reserve W75-1 10:00 W75-1 10:47
75506 Reserve W75-1 10:01 W75-1 10:46
80003 Reserve M80-1 10:00 M80-1 10:43
80004 Reserve M80-1 10:01 M80-1 10:42
75507 Reserve W75-2 10:00 W75-2 10:46
75508 Reserve W75-2 10:01 W75-2 10:45
80005 Reserve M80-2 10:12 M80-2 10:54
80006 Reserve M80-2 10:13 M80-2 10:53
35005 Reserve M35-1 10:00 M35-1 11:18 M35-2 11:11
35006 Reserve M35-1 10:01 M35-1 11:17 M35-1 11:47
40503 Reserve W40-1 12:19 W40-1 13:18
40504 Reserve W40-1 12:20 W40-1 13:17
35503 Reserve W35-1 12:20 W35-1 13:13
35504 Reserve W35-1 12:21 W35-1 13:12
85003 Reserve M85-1 10:29 M85-1 10:58
85004 Reserve M85-1 10:30 M85-1 10:57
85503 Reserve W85-1 10:18 W85-1 10:27
85504 Reserve W85-1 10:19 W85-1 10:26
90003 Reserve M90-1 10:07 M90-1 10:16
90004 Reserve M90-1 10:08 M90-1 10:15
90503 Reserve W90-1 10:08 W90-1 10:10
90504 Reserve W90-1 10:09 W90-1 10:09
95503 Reserve W95-1 10:00 W95-1 10:02
95504 Reserve W95-1 10:01 W95-1 10:01
95003 Reserve M95-1 10:00 M95-1 10:01
95004 Reserve M95-1 10:01 M95-1 10:00
80503 Reserve W80-1 10:00 W80-1 10:24
80504 Reserve W80-1 10:01 W80-1 10:23
70582 Antonina Baranova (1945) RUS Kazan W70-2 09:43 W70-2 10:09 W70-2 11:12 W70-2 10:38 W70-2 11:10
70318 Michael Nikitin (1945) RUS EVEREST-RUSSIA,LO M70-3 10:27 M70-3 10:27 M70-3 11:04 M70-3 12:04 M70-4 12:51
65747 Margaret A. Gjertsen (1948) NOR Asker skiklubb PWT Travel W65-3 10:53 W65-2 12:00 W65-3 10:05 W65-3 11:12 W65-2 10:14
40068 Erkki Aadli (1974) EST SK Saue Tammed M40-1 09:55 M40-1 12:29 M40-2 12:24 M40-2 12:58 M40-1 11:33
70217 Kjell Einar Aadnevik (1946) NOR Viking M70-5 12:24 M70-5 12:41 M70-2 11:29
65299 Elling Aakre (1950) NOR Andebu IL PWT Travel M65-5 11:35 M65-2 10:24 M65-3 10:42 M65-3 10:33 M65-3 10:39
60185 Timo Aalto (1955) FIN Turengin Sarastus Daniel's Travels M60-2 10:58 M60-4 12:14 M60-3 12:14 M60-3 11:43 M60-4 10:15
75190 Pertti Aaltonen (1941) FIN RastiPiikkiö Rastiretki M75-3 10:07 M75-2 11:08 M75-1 11:41 M75-1 11:00 M75-1 09:45
65365 Seppo Aarnio (1950) FIN RastiPiikkiö Rastiretki M65-5 10:51 M65-5 11:43 M65-3 10:17 M65-3 10:58 M65-5 09:09
70591 Anneli Aarniosalo (1946) FIN Navi Rastiretki W70-3 09:04 W70-2 10:31 W70-3 11:47 W70-3 12:05 W70-2 10:54
65114 Finn-Morten Aarstad (1947) NOR Stavanger OK PWT Travel M65-1 09:41 M65-2 10:50 M65-2 10:30 M65-2 10:45 M65-2 10:31
45545 Anneli Aas (1970) EST TON W45-2 10:57 W45-1 11:32 W45-1 11:31 W45-1 12:08 W45-2 10:08
75111 Karl-Erik Åbeg (1940) FIN Espoon Suunta Daniel's Travels M75-2 09:47 M75-2 10:22 M75-2 11:44 M75-2 10:53 M75-1 10:41
65333 Hasse Åberg (1950) SWE Valbo AIF M65-2 09:08 M65-1 11:14 M65-3 10:16 M65-3 10:59 M65-1 10:11
85026 Nils-Erik Åberg (1931) SWE Tjällmo-Godegårds OK Per Nordahl AB M85-1 09:07 M85-1 11:10 M85-1 10:58 M85-1 10:29 M85-2 09:11
60641 Alida Abola (1954) LAT Ozons W60-1 11:19 W60-1 11:29 W60-3 12:06 W60-3 11:47 W60-1 11:48
40065 Alar Abram (1972) EST Saue Tammed M40-2 11:57 M40-1 12:30 M40-2 12:14 M40-2 13:08 M40-1 11:25
75510 Maie Abram (1939) EST OK Ilves Orientuur W75-1 09:38 W75-2 11:03 W75-1 10:28 W75-1 10:19 W75-1 10:38
75096 Gianfranco Accattino (1941) ITA CRAL GTT Torino M75-1 09:08 M75-2 11:15 M75-1 10:55 M75-1 11:46 M75-2 09:13
55206 Alois Achermann (1960) SUI OLK Piz Hasi M55-3 10:55 M55-2 10:14 M55-3 11:39 M55-3 11:34 M55-3 09:35
45580 Therese Achermann (1971) SUI OLK Piz Hasi W45-2 10:29 W45-2 10:23 W45-1 11:57 W45-1 11:42 W45-2 10:12
35028 Ansis Actiņš (1977) LAT 3A M35-1 10:37 M35-1 10:41 M35-1 11:31
45551 Barbara Adenstedt (1967) AUT Orienteering Klosterneuburg W45-2 10:24 W45-1 11:58 W45-1 11:43 W45-1 11:56 W45-2 10:24
45067 Erik Adenstedt (1969) AUT Orienteering Klosterneuburg M45-2 09:34 M45-2 11:58 M45-2 11:45 M45-2 11:34 M45-2 10:23
45550 Ingrid Adenstedt (1970) AUT Orienteering Klosterneuburg W45-1 11:34 W45-1 11:49 W45-2 12:25 W45-2 12:55 W45-1 09:40
50086 Nikolaus Adenstedt (1965) AUT Orienteering Klosterneuburg M50-2 11:54 M50-2 10:50 M50-1 11:04 M50-1 10:00 M50-2 09:17
70050 Enn Aedna (1944) EST OK West M70-2 09:58 M70-4 10:05 M70-5 12:47 M70-5 12:18 M70-4 11:39
55053 Ulu Aeschlimann (1959) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT M55-1 10:21 M55-1 10:59 M55-3 11:16 M55-3 11:57 M55-1 10:03
50082 Alexander Afonyushkin (1965) RUS Ramenskoye M50-2 11:58 M50-1 11:59 M50-3 11:01 M50-3 10:02 M50-1 11:09
50561 Elena Afonyushkina (1965) RUS Ramenskoye W50-1 11:04 W50-1 11:08 W50-2 12:40 W50-2 12:49 W50-1 10:16
60183 Jorma Aherto (1954) FIN Lahden Suunnistajat-37 Daniel's Travels M60-2 11:17 M60-4 12:10 M60-4 11:32 M60-4 12:24 M60-4 10:01
70248 Björn Ahlnér (1945) SWE Göteborg-Majorna OK Per Nordahl AB M70-2 09:45 M70-4 10:50 M70-3 11:22 M70-3 11:46 M70-4 12:41
60039 Timo Ahlroth (1955) FIN Turengin Sarastus Wallabies M60-2 10:46 M60-2 10:37 M60-3 12:08 M60-3 11:49 M60-2 11:45
75057 Lars Ahlstrom (1938) SWE Vasteras SOK PWT Travel M75-1 09:41 M75-2 11:03 M75-2 11:10 M75-2 11:27 M75-2 10:25
70246 Stellan Ahnström (1945) SWE Forserums SOK Per Nordahl AB M70-2 09:03 M70-2 11:04 M70-5 12:38 M70-5 12:27 M70-1 10:19
65651 Leena Aho (1948) FIN Maarian Mahti W65-1 10:00 W65-3 12:33 W65-1 10:52 W65-1 10:26 W65-3 10:26
65635 Päivi Ahonen (1951) FIN Navi Rastiretki W65-2 10:21 W65-1 10:13 W65-3 11:04 W65-3 10:13 W65-1 09:26
70667 Ulla Ahonen (1946) FIN Hämeenlinnan Suunnistajat W70-3 11:32 W70-3 12:20 W70-1 10:58
40136 Akseli Ahtiainen (1972) FIN Kalevan Rasti M40-1 12:42 M40-1 12:44 M40-1 11:27
40053 Erik Aibast (1973) EST Tammed M40-1 09:50 M40-1 12:21 M40-1 13:16 M40-1 12:10 M40-1 10:47
65598 Mare Aibast (1949) EST Harju KEK RSK W65-1 09:11 W65-2 12:13 W65-1 11:03 W65-1 10:15 W65-2 10:58
75511 Ilme Aint (1941) EST OK Orion Orientuur W75-2 10:47 W75-2 10:48 W75-2 10:12 W75-2 10:34 W75-2 11:54
55630 Merja Airaksinen (1961) FIN Kuopion Suunnistajat Daniel's Travels W55-3 12:05 W55-1 10:48 W55-3 10:11 W55-3 10:50 W55-1 09:52
55161 Petri Airaksinen (1959) FIN Kuopion Suunnistajat Daniel's Travels M55-2 10:52 M55-3 12:27 M55-3 11:14 M55-3 11:59 M55-3 09:33
60218 Risto Airaksinen (1953) FIN Oulun Tarmo Suunnistusmatkat M60-2 12:25 M60-2 11:32 M60-1 10:47
55671 Mona Åkerman (1958) SWE Valbo AIF W55-2 11:58 W55-1 10:56 W55-2 10:51 W55-2 10:11 W55-1 11:02
80057 Inge Åkesson (1933) SWE Stigmännen-Karlshamns OK Per Nordahl AB M80-1 11:25 M80-2 10:20 M80-2 10:40 M80-2 10:26 M80-2 11:13
65099 Pjotr Aksjonov (1948) EST JIHVIKAS M65-3 10:27 M65-4 10:22 M65-3 10:13 M65-3 11:02 M65-4 09:17
35054 Alar Alajaan (1979) EST EKJ SK M35-2 10:39 M35-2 11:52 M35-1 11:05 M35-1 10:13 M35-2 10:47
50620 Anu Alasaari (1966) FIN Nivalan Suunnistajat W50-1 12:48 W50-1 12:41 W50-2 11:00
55224 Henrik Albahn (1960) DEN Sorgenfri OK M55-2 10:33 M55-1 10:42 M55-3 11:24 M55-3 11:49 M55-2 11:15
45564 Anneli Albert (1967) EST W45-1 11:45 W45-2 10:08 W45-1 12:09 W45-1 11:30 W45-2 09:14
55246 Frantisek Albert (1958) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering M55-2 10:48 M55-3 11:45 M55-1 11:33 M55-1 11:43 M55-3 09:05
85509 Ulla-Britt Åleberg (1931) SWE Attunda OK Per Nordahl AB W85-1 09:29 W85-1 10:54 W85-1 10:23 W85-1 10:22 W85-1 09:08
45033 Johan Alenius (1967) SWE IFK Lidingö Lalle Idrott och Resor M45-1 11:45 M45-2 11:33 M45-1 11:22 M45-1 11:56 M45-1 10:11
75095 Ulf Alenius (1941) SWE IFK Lidingö Lalle Idrott och Resor M75-2 09:26 M75-2 10:13 M75-1 11:28 M75-1 11:13 M75-2 11:17
65104 Yngve Alfven (1950) SWE IK Wilske Lalle Idrott o Resor M65-4 09:15 M65-4 11:06 M65-4 11:05 M65-4 10:10 M65-4 10:09
55071 Yury Aliakseyeu (1958) BLR BNTU Minsk M55-1 10:03 M55-2 10:12 M55-1 12:09 M55-1 11:07 M55-2 09:27
45529 Volha Aliakseyeva (1971) BLR BNTU Minsk W45-2 10:25 W45-2 10:35 W45-2 12:29 W45-2 12:51 W45-2 09:58
65294 Martti Alilonttinen (1951) FIN MS Parma PWT Travel M65-4 10:12 M65-5 11:47 M65-3 10:27 M65-3 10:48 M65-3 11:19
80069 Arvo Ali-Rantala (1932) FIN Loimaan Jankko Tuuli Team M80-1 10:38 M80-2 10:09 M80-2 10:17 M80-2 10:49 M80-2 11:17
50600 Annlouise Almqvist (1963) SWE IFK Mora OK Per Nordahl AB W50-2 09:51 W50-2 12:23 W50-2 12:38 W50-2 12:51 W50-1 09:20
60308 Thomas Almqvist (1954) SWE Karlskrona SOK Per Nordahl AB M60-2 11:36 M60-3 12:47 M60-1 11:42 M60-1 12:15 M60-4 10:11
70255 Lennart Almström (1946) SWE IK Stern Per Nordahl AB M70-3 09:48 M70-1 12:00 M70-1 12:31 M70-1 12:25 M70-4 11:53
50520 Airi Alnek (1963) EST OK Võru W50-1 11:09 W50-1 11:56 W50-2 12:54 W50-2 12:35 W50-1 11:04
70627 Brigitte Alsén (1944) SWE OK Roxen Per Nordahl AB W70-3 09:42 W70-2 10:13
70265 Roland Alsén (1944) SWE OK Roxen Per Nordahl AB M70-5 10:53 M70-4 10:18 M70-1 11:59 M70-1 12:57 M70-1 10:51
65116 Atle Alvheim (1948) NOR Fana IL PWT Travel M65-5 11:00 M65-1 10:17 M65-2 10:55 M65-2 10:20 M65-3 11:17
60602 Herdis Alvheim (1952) NOR Fana IL PWT Travel W60-2 10:33 W60-2 12:16 W60-2 11:44 W60-2 12:10 W60-2 10:36
50640 Anna Amigó (1966) ESP C.O.CATALUNYA W50-1 10:23 W50-1 11:38
60114 Mario Ammann (1956) SUI OLG St.Gallen/Appenzell ammannberneck M60-2 11:31 M60-1 11:39 M60-1 11:48 M60-1 12:09 M60-2 10:13
55575 Monika Ammann (1959) SUI OLG St.Gallen/Appenzell ammannberneck W55-1 12:09 W55-1 11:46 W55-1 10:23 W55-1 10:39 W55-1 11:06
65233 Max Amsler (1949) SUI OLG Welsikon DOMINO Tours M65-5 11:14 M65-2 10:14 M65-1 10:57 M65-1 10:18 M65-5 10:01
50532 Violeta Anceriene (1962) LTU OK KOPA W50-2 09:53 W50-2 12:19 W50-1 12:42 W50-1 12:47 W50-2 11:04
65532 Merete Ravnshøj Andersen (1951) DEN Herlufsholm W65-2 09:36 W65-1 10:34 W65-2 10:20 W65-2 10:57 W65-2 09:18
75146 Niels Lyhne Andersen (1941) DEN Herlufsholm OK Per Nordahl AB M75-2 09:14 M75-2 10:16 M75-2 11:03 M75-2 11:34 M75-3 09:07
65048 Stig Andersen (1953) DEN Herlufsholm M65-4 09:48 M65-2 10:45 M65-2 10:30
60204 Tor Ragnar Andersen (1955) NOR Halden skiklubb PWT Travel M60-1 09:52 M60-1 10:50 M60-3 12:04 M60-3 11:53 M60-1 10:09
35527 Anna Andersone (1981) LAT Kurmis W35-1 10:35 W35-2 12:34 W35-1 12:48 W35-1 12:45 W35-2 11:42
95505 Astrid Andersson (1921) SWE NAIS orientering Per Nordahl AB W95-1 09:02 W95-1 10:00 W95-1 10:02 W95-1 10:00 W95-1 09:00
70087 Gunnar Andersson (1944) SWE ik Vista nalles resor M70-2 10:00 M70-3 11:16 M70-3 11:30 M70-3 11:38 M70-3 10:45
70271 Göran Se Andersson (1942) SWE Stigmännen-Karlshamns OK Per Nordahl AB M70-5 10:09 M70-1 11:37 M70-3 11:06 M70-3 12:02 M70-2 11:35
40131 Håkan Andersson (1974) SWE Halmstad OK Lalle M40-2 11:21 M40-1 12:04 M40-1 12:30 M40-1 12:56 M40-1 10:11
75160 Hans A Andersson (1941) SWE Västerås SOK Per Nordahl AB M75-2 09:31 M75-1 12:07 M75-1 11:42 M75-1 10:59 M75-1 10:39
55642 Kane Andersson (1958) SWE IFK Mora OK Per Nordahl AB W55-2 11:21 W55-1 11:44 W55-2 10:34 W55-2 10:28 W55-1 11:50
65399 Karl-Erik Andersson (1951) SWE IFK Mora OK M65-3 10:49 M65-4 11:25
75149 Roger Andersson (1938) SWE Kristinehamns OK Per Nordahl AB M75-1 09:05 M75-2 10:42 M75-2 11:18 M75-2 11:19 M75-3 09:59
70634 Siv Andersson (1943) SWE Kristinehamns OK Per Nordahl AB W70-1 09:16 W70-2 11:17 W70-2 11:13 W70-2 10:37 W70-2 12:44
60231 Stig Andersson (1952) SWE OK Linné Lalle M60-4 09:42 M60-2 10:39 M60-4 12:15 M60-4 11:41 M60-1 10:43
70254 Sören Andersson (1944) SWE IK Dran Per Nordahl AB M70-1 09:24 M70-1 12:08 M70-2 12:15 M70-2 12:47 M70-1 11:13
35088 David André (1981) SWE Göteborg-Majorna OK M35-1 10:26 M35-1 10:52 M35-2 10:45
60544 Anne Lise Andreassen (1955) NOR Sandefjord OK W60-2 10:24 W60-3 12:04 W60-3 11:33 W60-3 12:20 W60-2 09:08
40103 Nikiforov Andrei (1973) RUS TechnoPort Perm M40-1 09:30 M40-2 12:56 M40-1 12:52 M40-1 12:34 M40-2 10:55
70168 Kaj Andresen (1946) FIN Tampereen Pyrintö TP M70-3 10:16 M70-3 10:57 M70-2 12:33 M70-2 12:29 M70-4 13:09
70581 Maija Andresen (1945) FIN Tampereen Pyrintö TP W70-3 09:12 W70-2 10:19 W70-3 11:52 W70-3 12:00 W70-2 11:02
50531 Audrone Andriulioniene (1962) LTU OK KOPA W50-2 09:23 W50-2 12:11 W50-2 13:00 W50-2 12:29 W50-2 10:38
40097 Mindaugas Andrulis (1972) GER TSG Wiesloch M40-1 12:55 M40-1 12:31 M40-2 09:27
55021 Yavuz Kurtulus Anil (1959) TUR ISTANBUL ORIENTEERING SK M55-3 10:14 M55-3 12:28 M55-2 11:35 M55-2 11:40 M55-2 10:09
70207 Risto Anjala (1942) FIN Lahden Suunnistajat-37 Daniel's Travels M70-1 09:23 M70-2 10:38 M70-4 11:45 M70-4 11:01 M70-2 11:47
60530 Lisa Annersand (1955) SWE OK Tyr W60-2 10:31 W60-1 11:24 W60-3 12:20 W60-3 11:33 W60-1 10:48
55562 Paivi Annila (1960) FIN Tampereen Pyrinto PWT Travel W55-3 11:38 W55-1 11:00 W55-2 10:35 W55-2 10:27 W55-2 11:16
45092 Tiit Annus (1970) EST M45-1 11:23 M45-2 11:17 M45-1 11:47 M45-1 11:31 M45-2 10:35
70346 Vaabo Annus (1942) EST ORION M70-5 11:09 M70-4 10:08 M70-2 12:05 M70-2 12:57 M70-4 12:49
50619 Svetlana Anori (1966) RUS DV sport W50-2 09:12 W50-1 11:09 W50-2 12:53 W50-2 12:36 W50-1 09:44
50121 Jarmo Antikainen (1963) FIN Mäntsälän Urheilijat Suunnistusmatkat M50-1 09:52 M50-1 10:58 M50-3 10:03 M50-3 11:00 M50-2 11:03
55628 Heli Antikainen-Pauna (1961) FIN Pargas IF W55-2 11:51 W55-1 10:41 W55-2 10:27 W55-2 10:35 W55-1 10:08
80514 Bernice Antonsson (1932) SWE FK Friskus-Varberg Per Nordahl AB W80-1 10:27 W80-1 11:30 W80-1 10:21 W80-1 10:03 W80-1 09:54
50200 Oleg Anuchkin (1962) ITA TOL M50-1 10:14 M50-1 10:50 M50-1 11:53
50209 Toshiyuki Aoki (1966) JPN Nerima OLC M50-1 09:10 M50-1 10:55 M50-1 10:16 M50-1 10:48 M50-2 10:47
70642 Bibbi Appelgren (1944) SWE Mariestads FK Per Nordahl AB W70-2 09:45 W70-1 11:25 W70-1 11:28 W70-1 11:23 W70-1 10:12
70586 Junko Aragaki (1945) JPN NERIMA OLC NTA O TOUR W70-1 09:30 W70-2 10:05 W70-1 11:14 W70-1 11:37 W70-2 10:30
75097 Kazunobu Aragaki (1938) JPN NERIMA OLC NTA O TOUR M75-3 10:44 M75-2 10:38 M75-1 11:25 M75-1 11:16 M75-3 09:43
65570 Eha Arb (1951) EST Orientuur W65-2 10:07 W65-2 12:38 W65-2 10:24 W65-2 10:53 W65-2 11:36
65129 Henadzi Arekhau (1951) BLR BNTU Minsk M65-4 10:02 M65-4 10:27 M65-4 10:57 M65-4 10:18 M65-3 09:31
55139 Hannu Arki (1958) FIN Turun Metsänkävijät M55-3 11:07 M55-2 10:56 M55-2 11:45 M55-2 11:30 M55-1 10:41
45084 Guntis Arnicans (1968) LAT A2 M45-2 09:36 M45-2 11:46 M45-1 11:17 M45-1 12:01 M45-1 11:03
60524 Anne Arold (1954) EST OK Ilves Orientuur W60-2 11:23 W60-1 11:03 W60-3 11:44 W60-3 12:09 W60-1 11:30
45083 Rafael Arranz (1967) ESP Rumbo Madrid M45-1 11:12 M45-1 11:16 M45-1 11:35 M45-1 11:43 M45-2 10:53
65024 Jan Asberg (1950) SWE Haverodals SK M65-3 10:28 M65-5 11:31 M65-1 11:02 M65-1 10:13 M65-5 09:05
65028 Shemuel Asher (1949) ISR ISR OC Galilee M65-1 09:02 M65-4 10:43 M65-1 10:02 M65-1 11:12 M65-4 09:33
35026 Saku Asikainen (1978) FIN Hiisirasti M35-1 11:28 M35-1 12:39
55124 Timo Asikainen (1958) FIN Hiisirasti M55-1 10:25 M55-1 11:02 M55-1 11:19 M55-1 11:57 M55-1 10:23
80047 Ville Asikainen (1932) FIN XYZ Daniel's Travels M80-1 10:25 M80-1 11:10 M80-1 10:38 M80-1 10:05 M80-2 11:31
70290 Oystein Asmul (1945) NOR Trollelg OL PWT Travel M70-5 10:55 M70-2 10:52 M70-2 12:14 M70-2 12:48 M70-3 10:03
75574 Gertrud Asplund (1940) SWE Västerås SOK Per Nordahl AB W75-1 09:11 W75-1 11:32 W75-1 10:26 W75-1 10:21 W75-1 10:02
50111 Kent Åstrand (1965) FIN IF Femman M50-2 11:55 M50-1 12:05 M50-1 10:57 M50-1 10:07 M50-1 11:23
65289 Bernt Åström (1950) SWE Västerås SOK Per Nordahl AB M65-4 09:36 M65-5 11:42 M65-2 11:10 M65-2 10:05 M65-4 11:15
40102 Alexei Azarov (1972) RUS Fryazino M40-2 11:53 M40-1 11:54 M40-1 13:10 M40-1 12:16 M40-1 11:03
60561 Sviatlana Atamanovich (1956) BLR Turlan W60-2 10:39 W60-2 12:31 W60-3 11:35 W60-3 12:18 W60-1 09:42
35038 Marek Atonen (1977) EST OK Lehola M35-1 12:03 M35-2 12:09 M35-1 11:11 M35-1 10:07 M35-2 11:37
50193 Meelis Atonen (1966) EST VAK Staier M50-2 12:00 M50-2 10:47 M50-3 10:21 M50-3 10:42 M50-2 11:51
65207 Paul Aug (1951) EST Orvand M65-2 09:03 M65-3 12:13 M65-2 11:01 M65-2 10:14 M65-2 10:51
65145 Väino Aul (1948) EST Jõhvikas M65-3 09:50 M65-5 11:41 M65-5 10:37 M65-5 10:37 M65-3 11:23
45053 Martin Aunin (1971) EST M45-1 11:54 M45-1 11:44 M45-2 11:52 M45-2 11:27 M45-1 10:05
70049 Jukka Aunula (1946) FIN Rasti Jyry Daniel's Travels M70-5 10:50 M70-4 11:13 M70-2 12:37 M70-2 12:25 M70-3 09:33
70094 Odd Aure (1942) NOR Drangedal o-lag PWT Travel M70-2 09:16 M70-3 11:11 M70-1 12:25 M70-1 12:31 M70-3 10:51
40527 Inga Ausekle (1976) LAT Tout Azimut Fameck W40-1 10:34 W40-1 12:10 W40-1 13:16 W40-1 12:22 W40-1 10:52
40509 Judith Austerberry (1974) GBR NGOC W40-1 11:11 W40-1 12:14 W40-1 13:08 W40-1 12:30 W40-1 10:56
35518 Henna Autio (1981) FIN RasTiimi W35-1 12:33 W35-1 13:00 W35-1 11:54
45592 Vita Avinaitė (1968) LTU OK Saulė W45-2 10:35 W45-2 10:31 W45-2 12:49 W45-2 12:31 W45-2 10:02
65649 Lyudmila Avramenko (1948) UKR W65-2 09:30 W65-3 11:52
65215 Oleksander Avramenko (1951) UKR M65-1 10:03 M65-1 11:23 M65-2 11:06 M65-2 10:09 M65-5 09:37
75576 Britt Axelsson (1941) SWE Nybro OK Lalles Idrott och Resor W75-1 09:03 W75-2 11:09 W75-2 10:34 W75-2 10:12 W75-1 10:56
65698 Karin Axelsson (1951) SWE IK Uven Per Nordahl AB W65-3 11:00 W65-1 10:47 W65-3 10:44 W65-3 10:33 W65-1 09:44
75167 Sivert Axelsson (1937) SWE Kalmar OK Lalle Idrott och Resor M75-3 10:36 M75-1 11:56 M75-2 11:23 M75-2 11:14 M75-1 11:35
65693 Inga-Lisa Axenborg (1947) SWE Göteborg-Majorna OK Per Nordahl AB W65-2 09:19 W65-2 11:35 W65-3 10:35 W65-3 10:42 W65-3 09:54
70274 Lars-Göran Axmalm (1946) SWE Sävedalens AIK Per Nordahl AB M70-5 10:49 M70-1 11:52 M70-4 11:08 M70-4 11:38 M70-2 10:17
45142 Aydin Aygün (1970) TUR NEO SPORT CLUB EON TOURS M45-1 11:15 M45-2 11:21 M45-1 11:48 M45-1 11:30 M45-2 11:17
50572 Laila B.Höglund (1962) SWE FK Herkules W50-1 10:27 W50-1 12:00 W50-1 12:51 W50-1 12:38 W50-1 11:06
45148 Valdir Babolin (1968) BRA COTi M45-1 11:00 M45-1 11:14 M45-1 11:15 M45-1 12:03 M45-2 10:37
70309 Juhan Bachmann (1943) EST J]hvikas M70-4 11:38 M70-4 10:37 M70-3 12:07 M70-3 11:01 M70-4 13:21
70200 Sven-Olof Backman (1946) FIN IK Falken Daniel's Travels M70-2 09:39 M70-2 11:24 M70-3 11:37 M70-3 11:31 M70-1 09:55
65355 Jean Paul Bailleul (1949) FRA BROS M65-4 09:10 M65-2 10:13 M65-4 10:33 M65-4 10:42 M65-2 09:15
65242 Harald Bakke (1947) NOR Gjovard OL PWT Travel M65-5 10:45 M65-5 11:48 M65-4 10:19 M65-4 10:56 M65-5 09:11
70613 Kirsten Bakke (1946) NOR Gjovard OL PWT Travel W70-1 09:55 W70-1 11:12 W70-1 11:48 W70-1 11:03 W70-2 12:24
35021 Peter Balabanov (1978) BLR Kamvol M35-1 11:59 M35-1 12:35 M35-1 11:00 M35-1 10:18 M35-1 11:19
50026 Sergey Balandin (1964) RUS ULYANOVSK M50-2 11:45 M50-2 10:14 M50-3 10:38 M50-3 10:25 M50-2 10:15
45039 Vadim Balandin (1968) RUS ULYANOVSK M45-2 09:38 M45-2 11:00 M45-2 11:34 M45-2 11:45 M45-2 10:25
50521 Irina Balandina (1965) RUS ULYANOVSK W50-1 10:25 W50-2 12:02 W50-1 12:36 W50-1 12:53 W50-2 09:36
35528 Lina Balciunaite (1981) LTU OK Takas W35-1 11:01 W35-2 12:36 W35-1 12:43 W35-1 12:50 W35-2 11:48
35537 Vilma Balciunaite (1978) LTU OK Telšiai W35-1 10:30 W35-1 12:15 W35-1 13:05 W35-1 12:28 W35-2 11:10
70045 Curt Balck (1942) SWE IFK Enskede Lalle Idrott och Resor M70-4 11:54 M70-4 10:07
70528 Gunnel Balck (1944) SWE IFK Enskede Lalle Idrott och Resor W70-1 09:32 W70-2 11:08 W70-3 11:48 W70-3 12:04 W70-1 09:52
50072 Johan Balck (1966) SWE Täby OK Reseledare för Lalle Idrott och Resor M50-1 09:23 M50-2 10:07 M50-3 10:20 M50-3 10:43 M50-3 11:41
75175 Basil Baldwin (1939) AUS Goldseekers M75-1 09:17 M75-1 11:57 M75-1 11:38 M75-1 11:03 M75-1 10:15
70669 Jean Baldwin (1943) AUS Goldseekers W70-3 09:13 W70-1 11:26 W70-3 11:35 W70-3 12:17 W70-1 09:34
65101 Gheorghe Balmus (1951) MDA Dinamo OLD Dinamo OLD M65-4 09:35 M65-4 10:19 M65-2 10:52 M65-2 10:23 M65-5 10:29
50124 Gregory Balter (1963) USA DVOA M50-2 11:28 M50-1 11:38 M50-2 10:36 M50-2 10:27 M50-1 11:01
70170 Jurii Baranov (1946) RUS Kazan M70-5 11:03 M70-4 10:03 M70-2 12:32 M70-2 12:30 M70-4 10:33
75048 Vladimir Barantsevich (1937) RUS Krasnogorsk Krasnogorsk Veteran M75-1 09:29 M75-2 10:36 M75-1 11:34 M75-1 11:07 M75-1 09:33
60080 Sergey Barinov (1955) RUS Krasnogorsk Krasnogorsk Veteran M60-3 11:40 M60-2 10:54 M60-1 11:30 M60-1 12:27 M60-1 10:13
35065 Andrey Barkalov (1979) RUS 110% Kuzmolovo110 M35-2 10:20 M35-2 12:14 M35-1 11:03 M35-1 10:15 M35-2 10:27
55212 Hugo Barker (1961) GBR BAOC M55-1 11:07 M55-3 11:21 M55-1 11:47 M55-1 11:29 M55-3 09:21
65749 Lena Barkestam (1948) SWE ikhp W65-2 10:05 W65-1 11:07 W65-3 11:12 W65-3 10:05 W65-3 09:40
65037 Lennart Barkestam (1949) SWE IK Hakarpspojkarna M65-1 09:42 M65-2 10:00 M65-3 10:36 M65-3 10:39 M65-4 10:17
70030 Ross Barr (1946) AUS Garingal Orienteers M70-3 09:45 M70-2 11:20 M70-5 12:23 M70-5 12:42 M70-2 09:19
70116 Anthony Barrable (1944) GBR RAFO M70-2 10:05 M70-4 11:00 M70-5 12:37 M70-5 12:28 M70-4 12:21
40017 Nick Barrable (1974) GBR SYO M40-2 11:55 M40-1 12:36 M40-1 12:25 M40-1 13:01 M40-1 11:11
40035 Ali Basol (1976) TUR İstanbul Orienteering SK-İOG PWT M40-2 11:30 M40-2 12:33 M40-1 13:09 M40-1 12:17 M40-2 09:51
40522 Pinar Basol (1974) TUR İstanbul Orienteering SK-İOG PWT W40-1 10:21 W40-1 12:02 W40-1 12:22 W40-1 13:15 W40-2 10:38
65200 Aleksei Bazanov (1949) RUS azimut M65-2 09:47 M65-4 11:24 M65-2 10:05 M65-2 11:10 M65-2 11:31
55022 Luca Battistoni (1959) ITA VAO M55-2 11:08 M55-2 10:04 M55-3 11:50 M55-3 11:23 M55-2 09:47
70358 Eduard Baumann (1943) SUI SKOG Freibourg Swiss O Tours M70-2 09:11 M70-3 10:16 M70-4 11:56 M70-4 10:50 M70-3 09:57
70137 Hans Baumgartner (1946) SUI OLG Welsikon DOMINO Tours M70-1 09:49 M70-4 10:29 M70-4 11:25 M70-4 11:21 M70-1 09:07
85027 Palle Bay (1931) DEN Köge M85-1 09:17 M85-1 11:14 M85-1 10:34 M85-1 10:53 M85-1 09:09
55603 Alice Bedwell (1960) GBR Bristol Orienteering Klub Sugar Loaf W55-2 12:01 W55-1 11:47 W55-3 10:55 W55-3 10:06 W55-1 11:46
85507 Eileen Bedwell (1931) GBR Cleveland Orienteering Klub Sugar Loaf W85-1 09:28 W85-1 10:57 W85-1 10:24 W85-1 10:21 W85-1 09:10
40145 Lauri Beilmann (1976) EST Saue Tammed M40-2 11:36 M40-1 11:50 M40-1 12:21 M40-1 13:05 M40-1 09:47
65535 Mare Beilmann (1949) EST OK LUS Orientuur W65-2 10:18 W65-2 11:50 W65-3 11:13 W65-3 10:04 W65-1 09:56
50155 Evgenii Bekher (1963) RUS Rus Veteran Rus Veteran M50-1 09:24 M50-2 10:10 M50-3 10:26 M50-3 10:37 M50-2 09:39
65216 Asgeir Bell (1949) NOR Stavanger Orienteringsklubb PWT Travel M65-1 09:09 M65-1 10:58 M65-1 10:10 M65-1 11:04 M65-3 11:25
50606 Galina Belskaya (1962) KAZ Zyryan W50-1 10:29 W50-2 11:50 W50-1 12:56 W50-1 12:33 W50-2 10:00
50125 Vladimir Belskiy (1964) KAZ Zyryan M50-1 09:03 M50-2 11:28 M50-1 10:03 M50-1 11:01 M50-2 11:17
70059 Karel Benes (1942) CZE SKOB Havířov Hana Orienteering M70-3 10:10 M70-3 10:17 M70-1 12:24 M70-1 12:32 M70-4 13:07
65284 Lars-Gunnar Bengtsson (1948) SWE Stigmännen-Karlshamns OK Per Nordahl AB M65-2 09:57 M65-2 11:01 M65-5 10:46 M65-5 10:28 M65-3 09:33
80050 Peo Bengtsson (1933) SWE Pan-Kristianstad WWOP M80-1 11:04 M80-1 11:43 M80-1 10:25 M80-1 10:18 M80-1 10:13
50138 Vidar Benjaminsen (1962) NOR Lillomarka OL M50-1 09:53 M50-1 11:55
75087 Miroslav Beránek (1939) CZE OK JISKRA NOVY BOR M75-2 09:49 M75-2 11:40 M75-1 11:29 M75-1 11:12 M75-2 10:41
70090 Carl Ove Berg (1944) NOR Skeidi PWT travel M70-4 11:46 M70-2 10:21 M70-4 10:51 M70-4 11:55 M70-4 12:19
75072 Edvin Berg (1938) NOR Bodø & Omegn IF - orientering PWT Travel M75-2 09:50 M75-2 10:25 M75-1 11:03 M75-1 11:38 M75-1 09:39
35020 Kimmo Berg (1980) FIN Espoon Akilles M35-1 11:37 M35-1 12:15 M35-1 10:49 M35-1 10:29 M35-1 11:11
85010 Mads Berg (1929) NOR Nord Osterdal o-klubb PWT Travel M85-1 09:08 M85-2 10:11 M85-1 10:37 M85-1 10:50 M85-2 09:29
65150 Paul Martin Berg (1948) NOR Rudsbygd IL Active Travel Norway M65-3 10:13 M65-5 11:36 M65-2 11:13 M65-2 10:02 M65-4 09:35
65361 Ragnar Niemi Berg (1951) NOR Stokke IL M65-1 09:25 M65-2 10:35
60285 Ketil Berge (1955) NOR Vestre Aker M60-3 11:55 M60-3 12:48
65105 Bjorn Berger (1951) NOR Byaasen IL PWT Travel M65-4 09:32 M65-2 11:13 M65-4 10:36 M65-4 10:39 M65-1 11:03
70039 Henrik Bergman (1942) SWE OK Linne M70-3 09:31 M70-3 10:47 M70-1 12:23 M70-1 12:33 M70-2 11:41
75159 Bengt Bergqvist (1941) SWE Stigmännen-Karlshamns OK Per Nordahl AB M75-3 10:41 M75-2 10:23 M75-2 10:56 M75-2 11:41 M75-1 10:53
70650 Ulla Bergqvist (1943) SWE Stigmännen-Karlshamns OK Per Nordahl AB W70-3 09:23 W70-2 10:34 W70-1 11:31 W70-1 11:20 W70-2 12:36
70652 Eva Bergstrand (1943) SWE Värend GN Per Nordahl AB W70-1 09:56 W70-2 10:14 W70-1 11:06 W70-1 11:45 W70-2 11:16
70277 John-Erik Bergstrand (1942) SWE Värend GN Per Nordahl AB M70-1 10:02 M70-4 10:49 M70-3 11:18 M70-3 11:50 M70-4 10:51
70216 Hasse Bergstrøm (1946) NOR IL tyrving M70-3 09:53 M70-2 10:35 M70-3 11:12 M70-3 11:56 M70-2 11:25
60560 Anneli Bergström (1952) FIN Espoon Suunta W60-2 11:01 W60-1 10:15 W60-3 12:27 W60-3 11:26 W60-1 09:24
65137 Renzo Bernabè (1949) ITA Orienteering Pergine asd M65-1 09:03 M65-2 10:40 M65-1 10:03 M65-1 11:11 M65-2 09:39
50540 Anette Bernhed (1965) SWE Sävedalens aik W50-1 10:53 W50-1 11:40 W50-1 12:26 W50-1 13:03 W50-1 09:34
70077 Ingemar Bernhed (1945) SWE TAIK M70-4 10:56 M70-4 11:50 M70-2 11:07
75532 Lisbeth Bernhed (1941) SWE Tolereds AIK W75-2 10:21 W75-1 11:31 W75-1 10:39 W75-1 10:08 W75-1 10:46
55587 Grete Berntsen (1959) NOR Maaren orienteringsklubb PWT Travel W55-1 11:51 W55-2 12:41 W55-1 10:14 W55-1 10:48 W55-2 11:26
45573 Annika Berntsson (1967) SWE Väsby OK W45-2 10:59 W45-2 10:09
65517 Vilhelmine Berzupe (1948) LAT SENIOR W65-3 10:47 W65-3 12:02 W65-3 10:41 W65-3 10:36 W65-1 09:38
55613 Enikø Bertalan (1959) NOR Asker Skiklubb W55-3 11:32 W55-2 11:49 W55-1 10:49 W55-1 10:13 W55-3 11:02
40521 Helga Bertoldi (1973) ITA Orienteering Pergine asd W40-1 10:19 W40-1 12:13 W40-1 12:21 W40-1 13:16 W40-2 10:52
50134 Kostiantyn Bezruchko (1963) UKR OK Carnika M50-3 11:34 M50-2 11:03 M50-3 10:17 M50-3 10:46 M50-2 10:03
55138 Matti Betlem (1960) EST Kurtor M55-3 11:06 M55-2 10:08 M55-2 11:54 M55-2 11:21 M55-3 10:19
45559 Sue Bett (1967) GBR Southern Navigators SN Fleet Ladies W45-2 10:41 W45-1 11:44 W45-1 12:00 W45-1 11:39 W45-1 09:58
45139 Andrei Bibich (1970) RUS 31CP-Sestroretsk M45-1 11:01 M45-1 11:30 M45-2 11:49 M45-2 11:30 M45-2 10:07
65212 Jānis Biezais (1950) LAT Azimuts OK M65-3 09:49 M65-5 11:26 M65-4 10:29 M65-4 10:46 M65-2 11:05
60247 Christian Biland (1956) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT M60-2 11:36 M60-2 12:21 M60-1 09:43
55031 Michael Billinghurst (1960) GBR West Cumberland OC M55-2 10:11 M55-1 11:12 M55-3 12:05 M55-3 11:08 M55-1 10:11
45056 Gert Michael Binder (1968) AUT Malarruta M45-1 11:21 M45-2 11:49 M45-2 11:12 M45-2 12:07 M45-2 10:03
55689 Christina Birath (1960) SWE Stenungsunds OK W55-3 11:50 W55-1 11:42 W55-3 10:37 W55-3 10:24 W55-1 11:16
55674 Birgitte Birck (1959) DEN Allerød OK W55-2 11:19 W55-1 11:11 W55-2 10:36 W55-2 10:26 W55-2 11:28
75556 Ann-Mari Birgersson (1941) SWE Forserums SOK Per Nordahl AB W75-1 09:29 W75-1 11:40 W75-2 10:38 W75-2 10:08 W75-1 11:04
75142 Mats Birgersson (1937) SWE Forserums SOK Per Nordahl AB M75-2 09:44 M75-2 11:01 M75-1 11:15 M75-1 11:26 M75-2 11:11
60600 Irene Lill Birkelund (1953) NOR Porsgrunn o-lag PWT Travel W60-2 11:10 W60-3 12:28 W60-3 12:24 W60-3 11:29 W60-3 10:00
50184 Julian Birkinshaw (1964) GBR TVOC M50-1 10:58 M50-1 10:06 M50-1 10:35
75517 Sue Birkinshaw (1937) GBR Manchester O.C. W75-2 10:27 W75-2 11:12 W75-1 10:40 W75-1 10:07 W75-1 10:14
55261 Yuriy Biryukov (1957) RUS VILS M55-3 11:05 M55-3 12:16 M55-2 11:32 M55-2 11:43 M55-2 10:25
45160 Kim Biskop (1971) FIN Kokkolan Suunnistajat PWT-Urheilumatkat Oy M45-1 11:02 M45-2 11:11 M45-1 11:55 M45-1 11:23 M45-2 09:53
70106 Helge Bjaaland (1942) NOR Heming orientering PWT Travel M70-2 09:38 M70-3 10:51 M70-1 12:21 M70-1 12:35 M70-1 09:51
50161 Anton Bjartnes (1962) NOR Verdal OK M50-2 10:16 M50-2 10:47 M50-1 10:37
65515 Ellen Bjerva (1947) NOR Drangedal o-lag TT-TUR W65-2 09:39 W65-3 11:49 W65-3 10:38 W65-3 10:39 W65-3 10:20
70028 Ronald Bjerva (1943) NOR Drangedal o-lag TT-TUR M70-3 10:32 M70-4 10:31 M70-4 11:53 M70-4 10:53 M70-4 13:03
70665 Inger Lise Bjordal (1943) NOR Oppsal orientering PWT Travel W70-1 09:36 W70-2 10:47 W70-1 11:05 W70-1 11:46 W70-2 12:12
70306 Roar Bjordal (1944) NOR Oppsal orientering PWT Travel M70-5 10:42 M70-2 11:22 M70-2 12:56 M70-2 12:06 M70-1 09:03
55204 Jon Bjorgum (1959) NOR Kristiansand OK PWT Travel M55-3 10:44 M55-1 11:52 M55-3 11:19 M55-3 11:54 M55-1 11:31
70559 Marit Bjorgum (1946) NOR Byaasen IL PWT Travel W70-1 09:05 W70-2 10:01 W70-1 11:32 W70-1 11:19 W70-2 11:04
70109 Per Bjorgum (1946) NOR Byaasen IL PWT Travel M70-4 11:36 M70-1 12:21 M70-3 11:49 M70-3 11:19 M70-2 11:15
65316 Anders Bjorkaas (1950) NOR Askvoll og Holmedal IL PWT Travel M65-4 09:41 M65-4 10:31 M65-4 10:09 M65-4 11:06 M65-5 09:41
70293 Per Bjorkhaug (1942) NOR T & IF Viking PWT Travel M70-5 11:10 M70-1 11:42 M70-1 12:45 M70-1 12:11 M70-4 11:49
75535 Asbjorg Bjorlo (1941) NOR Gimle IF PWT Travel W75-1 09:42 W75-2 11:19 W75-1 10:38 W75-1 10:09 W75-2 11:44
75077 Thorbjorn Bjorlo (1940) NOR Gimle IF PWT Travel M75-2 10:00 M75-2 10:58 M75-2 11:28 M75-2 11:09 M75-2 11:13
60681 Wenche Bjornstad (1956) NOR Ringsaker OK PWT Travel W60-3 10:58 W60-1 10:28 W60-3 12:07 W60-3 11:46 W60-1 09:54
75075 Carl B Bjorseth (1939) NOR Bodo og omegn IF PWT Travel M75-3 10:58 M75-1 11:35 M75-3 12:23 M75-3 12:35 M75-1 09:49
70554 Karen Merete Bjorseth (1945) NOR Bodo og Omegn idrettsforening PWT Travel W70-2 09:04 W70-1 11:37 W70-1 11:51 W70-1 11:00 W70-2 10:42
55092 Eddie Bjärrenholt (1957) SWE Rånäs OK OK Lalle M55-1 11:10 M55-2 10:36 M55-3 11:12 M55-3 12:01 M55-2 10:59
70653 Irma Bjärud (1942) SWE Västerbergslagens OL Per Nordahl AB W70-1 09:53 W70-2 10:20 W70-2 11:17 W70-2 10:33 W70-2 11:34
70279 Rolf Bjärud (1942) SWE Västerbergslagens OL Per Nordahl AB M70-1 09:28 M70-3 11:10 M70-4 11:03 M70-4 11:43 M70-2 09:17
40574 Annika Björk (1976) SWE OK Linné W40-1 10:46 W40-1 12:28 W40-1 12:36 W40-1 13:01 W40-1 11:44
70635 Annbritt Björkman (1942) SWE Kungälvs OK Per Nordahl AB W70-3 09:48 W70-1 11:50 W70-3 12:19 W70-3 11:33 W70-1 10:04
55647 Kerstin Björnegren (1961) SWE Väsby OK Per Nordahl AB W55-3 11:13 W55-2 12:22 W55-3 10:52 W55-3 10:09 W55-2 09:24
55040 Zdenek Blabla (1959) CZE South Bohemian O-Masters Team M55-2 11:17 M55-2 10:16 M55-2 11:53 M55-2 11:22 M55-2 09:37
75028 Mikhail Blanter (1937) RUS KBGL Orient M75-3 10:11 M75-2 11:05 M75-2 11:34 M75-2 11:03 M75-3 09:37
45080 Ahti Bleive (1967) EST OK Põlva Kobras M45-2 09:09 M45-2 11:20 M45-2 11:33 M45-2 11:46 M45-1 09:37
75589 Barbro Blom (1938) SWE Frölunda OL Per Nordahl AB W75-1 09:13 W75-2 11:13 W75-1 10:33 W75-1 10:14 W75-1 09:58
65665 Kerstin Blom (1948) SWE OK Kolmården WWOP W65-2 09:50 W65-3 12:28 W65-2 10:31 W65-2 10:46 W65-3 11:08
80078 Rolf Blom (1932) SWE Frölunda OL Per Nordahl AB M80-1 11:11 M80-1 11:38 M80-1 10:08 M80-1 10:35 M80-1 09:09
65640 Anna Blomgren (1948) SWE Tullinge SK W65-2 09:24 W65-1 10:28 W65-3 11:16 W65-3 10:01 W65-1 10:44
75567 Eva Blomqvist (1938) SWE OK Skogsfalken Per Nordahl AB W75-2 10:41 W75-2 10:54 W75-2 10:18 W75-2 10:28 W75-2 12:02
50139 Stein Blomseth (1965) NOR Lillomarka OL M50-3 11:41 M50-1 11:09
65697 Eva Blomström (1950) SWE IK Stern Per Nordahl AB W65-3 10:29 W65-2 12:48 W65-2 10:17 W65-2 11:00 W65-1 09:06
65275 Sten Blomström (1951) SWE IK Stern Per Nordahl AB M65-3 09:53 M65-5 11:51 M65-3 10:50 M65-3 10:25 M65-2 09:13
65638 Cheryl Bluett (1948) AUS Bennelong Northside Orienteers W65-2 10:15 W65-3 11:37 W65-2 10:56 W65-2 10:21 W65-3 09:38
70185 Terry Bluett (1946) AUS Bennelong Northside Orienteers M70-1 09:39 M70-1 11:33 M70-2 12:55 M70-2 12:07 M70-2 10:23
60707 Kirsten Bobach (1952) DEN Aalborg OK W60-3 11:07 W60-2 12:44 W60-2 12:14 W60-2 11:40 W60-1 09:10
65359 Poul Bobach (1947) DEN Aalborg OK M65-2 09:24 M65-3 12:38 M65-5 10:45 M65-5 10:29 M65-2 11:17
75161 Ulf Bolinder (1938) SWE Västerås SOK Per Nordahl AB M75-3 10:23 M75-2 10:59 M75-2 11:32 M75-2 11:05 M75-2 11:37
55240 Stefan Bolliger (1961) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT M55-2 10:14 M55-1 11:54 M55-4 11:33 M55-4 11:36 M55-1 11:49
50135 José Bolrão (1964) POR COC-Clube de Orientação do Centro M50-1 09:42 M50-2 10:28 M50-3 10:10 M50-3 10:53 M50-2 09:27
60154 Paul Bolsens (1955) BEL Trol Belgium M60-4 09:45 M60-4 12:44 M60-3 12:30 M60-3 11:27 M60-4 10:45
55217 Sergei Bondarev (1960) RUS WEBER RUS SI-card 2300180 M55-3 11:16 M55-3 12:10 M55-2 11:46 M55-2 11:29 M55-2 11:53
50576 Annette Bonde (1962) DEN Ballerup OK W50-2 09:46 W50-1 11:41 W50-1 13:03 W50-1 12:26 W50-1 09:42
35014 Jevgenijs Bondins (1979) LAT IK Auseklis M35-1 10:52 M35-1 10:26 M35-1 10:59
40120 Eric Bone (1974) USA Cascade Orienteering Club M40-1 09:33 M40-1 12:19 M40-1 12:39 M40-1 12:47 M40-1 10:43
55249 Alexander Borachenko (1960) RUS Titan OK M55-2 10:08 M55-1 11:36 M55-4 12:00 M55-4 11:09 M55-1 10:21
40060 Alexey Borevich (1976) RUS St.Petersburg M40-2 11:33 M40-2 12:55 M40-2 12:15 M40-2 13:07 M40-2 10:41
35524 Irina Borevich (1978) RUS St.Petersburg W35-1 10:44 W35-1 12:22 W35-1 12:40 W35-1 12:53 W35-1 11:40
90009 Bengt Borg (1926) SWE Göteborg-Majorna OK Per Nordahl AB M90-1 09:10 M90-1 10:41 M90-1 10:10 M90-1 10:13 M90-1 09:43
50165 Christer Borg (1963) SWE Göteborg-Majorna OK M50-1 09:45 M50-1 11:01 M50-1 10:20 M50-1 10:44 M50-1 09:53
55694 Grete Synnøve Borge Hovi (1958) NOR Skien OK TT-TUR W55-2 11:26 W55-1 10:53 W55-3 10:08 W55-3 10:53 W55-1 11:40
45069 Dainis Bormanis (1967) LAT Azimuts OK M45-1 11:38 M45-2 10:59 M45-1 11:32 M45-1 11:46 M45-1 10:07
80018 Torild Bornetun (1935) SWE Skillingaryds FK M80-1 10:39 M80-1 11:39 M80-1 10:39 M80-1 10:04 M80-1 09:37
35086 Sergey Borovkov (1980) RUS Novorossisk MSU M35-1 11:35 M35-1 12:41
35051 Eugeniu Borsci (1979) MDA grafit M35-1 11:25 M35-2 11:41 M35-1 10:03 M35-1 11:15 M35-1 10:33
50020 Jesper Borsting (1963) DEN Herlufsholm OK M50-1 09:58 M50-2 10:19 M50-2 10:11 M50-2 10:52 M50-3 11:33
65314 Eldar Børsum (1947) NOR Bækkelagets Sportsklub M65-2 09:31 M65-5 11:20 M65-5 10:14 M65-5 11:00 M65-5 09:13
65560 Tamara Bortnovskaya (1950) RUS Moscow Dinamo W65-2 10:29 W65-1 11:01 W65-3 10:42 W65-3 10:35 W65-1 11:08
70074 Sergey Bortnovskiy (1945) RUS Moscow Dinamo M70-4 11:45 M70-4 10:27 M70-2 12:10 M70-2 12:52 M70-4 10:59
60706 Inge Bosina (1956) AUT NF Wien W60-2 10:32 W60-2 12:22 W60-1 12:06 W60-1 11:48 W60-3 10:12
75206 Hans Bossert (1941) SUI ol zimmerberg DOMINO Tours M75-3 10:40 M75-2 11:20 M75-1 11:23 M75-1 11:18 M75-2 10:05
65031 Mykola Bozhko (1949) UKR O Club M65-4 09:52 M65-1 11:26 M65-3 11:09 M65-3 10:06 M65-1 11:21
55515 Tetyana Bozhko (1957) UKR O Club W55-3 11:18 W55-1 11:21 W55-3 10:38 W55-3 10:23 W55-1 11:28
55269 Sorinsson Botos (1961) ROU ORIENTER TG.MURES M55-2 10:53 M55-2 10:46 M55-3 11:09 M55-3 12:04 M55-3 09:31
55648 Pia Boudrie (1961) SWE Väsby OK Per Nordahl AB W55-2 11:50 W55-1 10:35 W55-3 10:06 W55-3 10:55 W55-1 09:16
65057 Vladimir Boulbenov (1951) BLR Traktor OK M65-2 10:09 M65-3 12:08 M65-3 11:10 M65-3 10:05 M65-3 10:19
75197 Arthur Boyt (1939) GBR Cornwall Orienteering Club M75-3 10:49 M75-1 11:50 M75-3 12:45 M75-3 12:13 M75-1 11:01
75058 Leif Anton Braaten (1940) NOR Heming PWT Travel M75-3 10:08 M75-1 11:23 M75-3 12:12 M75-3 12:46 M75-3 10:09
65291 Tom Brantheim (1948) SWE Östersunds OK Per Nordahl AB M65-1 09:14 M65-3 12:22 M65-3 10:43 M65-3 10:32 M65-2 10:03
75529 Turid Bratland (1941) NOR Fossum PWT Travel W75-1 09:28 W75-1 11:56 W75-2 10:15 W75-2 10:31 W75-2 10:54
80038 Asko Brax (1934) FIN Tampereen Pyrintö TP M80-1 10:53 M80-2 10:13 M80-1 10:30 M80-1 10:13 M80-1 09:41
75541 Leena Brax (1938) FIN Tampereen Pyrintö TP W75-2 10:49 W75-2 10:52 W75-2 10:13 W75-2 10:33 W75-2 11:38
55519 Eileen Breseman (1960) USA Cascade Orienteering Club W55-2 11:12 W55-1 10:44 W55-2 10:24 W55-2 10:38 W55-2 09:58
60028 Richard Breseman (1955) USA Cascade Orienteering Club M60-1 09:38 M60-2 10:44 M60-1 11:26 M60-1 12:31 M60-2 10:45
35092 David Brickhill-Jones (1981) AUS BMC Racing Team M35-1 11:39 M35-2 12:07
65379 John Britton (1951) GBR Manchester M65-4 09:28 M65-2 10:38 M65-3 10:32 M65-3 10:43 M65-3 11:39
55656 Alice Brødsgaard (1956) DEN Ballerup OK W55-3 11:53 W55-1 10:33 W55-3 10:31 W55-3 10:30 W55-2 09:30
70319 Ruedi Broggia (1946) SUI OLG Welsikon DOMINO Tours M70-3 09:30 M70-1 11:30 M70-1 12:40 M70-1 12:16 M70-3 11:31
55552 Alena Brok (1961) BLR Luserz W55-3 11:27 W55-2 11:43 W55-1 10:37 W55-1 10:25 W55-3 10:58
75558 Gudrun Broman (1939) SWE Göteborg-Majorna OK Per Nordahl AB W75-2 10:51 W75-1 11:45 W75-2 10:06 W75-2 10:40 W75-1 11:12
55172 Charles Bromley Gardner (1960) GBR BAOC M55-2 10:47 M55-1 11:33 M55-2 11:25 M55-2 11:50 M55-1 10:33
75200 Håkan Brost (1940) SWE Malmö OK WWOP M75-3 10:45 M75-1 11:14 M75-2 11:27 M75-2 11:10 M75-1 10:11
75186 Ernie Broström (1938) SWE Halmstad ok Sweden M75-3 11:59 M75-3 12:59 M75-1 11:31
60698 Carol Brownlie (1952) AUS Orienteering Western Australia Orienteering Western Australia W60-2 10:43 W60-1 10:18 W60-1 11:57 W60-1 11:57 W60-2 11:40
70312 Kenneth Brownlie (1945) AUS Orienteering Western Australia Orienteering Western Australia M70-4 11:02 M70-3 10:53 M70-4 10:55 M70-4 11:51 M70-3 09:17
60123 Ola Brox (1952) NOR Toten-Troll OL Active Travel Norway AS M60-2 11:42 M60-2 10:53 M60-1 11:33 M60-1 12:24 M60-1 10:29
75550 Ilze Bruce (1939) LAT Saldus OK W75-2 10:12 W75-1 11:49 W75-2 10:17 W75-2 10:29 W75-1 11:28
40049 Uldis Brucis (1973) LAT Saldus OK M40-1 12:54 M40-1 12:32 M40-1 11:31
50017 Markku Brummer (1964) FIN Helsingin Suunnistajat M50-2 10:45 M50-2 10:18 M50-3 11:45
55076 Per Tore Brunaes (1957) NOR Kongsberg PTBBH M55-3 11:31 M55-3 11:42 M55-3 09:25
65711 Inger Brune (1950) SWE Skogslöparna Per Nordahl AB W65-2 10:13 W65-3 12:10 W65-2 10:13 W65-2 11:04 W65-3 10:38
65062 Janne Brunstedt (1948) DEN OK Roskilde M65-5 11:17 M65-1 11:07 M65-4 11:08 M65-4 10:07 M65-1 10:13
75063 Tore Brurok (1941) NOR Nidarost OK PWT Travel M75-3 10:22 M75-2 10:14 M75-2 11:38 M75-2 10:59 M75-3 09:13
55133 Pranas Bruzga (1959) LTU Takas OK M55-1 10:50 M55-2 10:57 M55-2 12:01 M55-2 11:14 M55-3 09:23
55218 Armin Bryner (1957) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT M55-1 10:45 M55-2 10:42 M55-1 11:26 M55-1 11:50 M55-3 10:57
65732 Margareta Brynhildsen (1947) NOR Stokke IL W65-1 09:36 W65-3 12:12
65331 Poul Erik Buch (1949) DEN OK GORM M65-1 10:10 M65-1 10:28 M65-3 10:21 M65-3 10:54 M65-5 09:19
40530 Kerstin Buchacker (1968) BEL FRSO-Belgium W40-1 11:19 W40-2 12:45 W40-1 12:58 W40-1 12:40 W40-2 10:28
65339 Kurt Buchwalder (1949) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT M65-2 09:10 M65-2 10:16 M65-3 10:19 M65-3 10:56 M65-3 09:49
50516 Carola Buechner (1962) GER BSV Halle-Ammendorf gertour.eu W50-1 10:58 W50-2 11:56 W50-2 13:10 W50-2 12:19 W50-2 09:20
50019 Ralf Buechner (1963) GER BSV Halle-Ammendorf gertour.eu M50-3 11:32 M50-2 11:24 M50-2 10:32 M50-2 10:31 M50-2 11:07
55602 Jenny Buelens (1960) BEL FRSO-Belgium W55-1 12:15 W55-2 12:20 W55-2 10:45 W55-2 10:17 W55-2 09:16
55582 Birgit Buhler (1961) GER USV TU Dresden W55-2 11:36 W55-2 13:03 W55-1 10:57 W55-1 10:05 W55-2 11:14
50057 Michael Buhler (1962) GER USV TU Dresden M50-2 12:14 M50-2 11:26 M50-1 10:47 M50-1 10:17 M50-2 10:23
65367 Anatol Bukavets (1950) BLR SK Tri-o M65-5 11:03 M65-5 11:28 M65-2 11:08 M65-2 10:07 M65-5 09:17
75091 Sergey Bulat (1939) RUS Sport-club Ekran M75-2 09:29 M75-2 10:43 M75-1 11:16 M75-1 11:25 M75-2 11:05
40547 Lina Bulovaite (1975) LTU Netherlands-Olifant W40-1 11:07 W40-1 12:03
65305 Jaromir Burianek (1947) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering M65-5 11:28 M65-2 10:59 M65-2 10:31 M65-2 10:44 M65-2 10:21
60625 Olga Burlinova (1956) RUS Ramenskoye W60-3 11:31 W60-3 12:47 W60-3 11:45 W60-3 12:08 W60-2 11:20
55079 Ulf Burman (1958) SWE Gustavsbergs OK M55-3 10:35 M55-1 11:07 M55-4 11:34 M55-4 11:35 M55-1 09:33
55262 Mikael Bäck (1960) FIN IF Femman M55-3 10:23 M55-1 11:34
70683 Barbro Börjeson (1946) SWE OK Skogshjortarna WWOP W70-2 09:39 W70-1 11:43 W70-1 11:03 W70-1 11:48 W70-1 09:42
75561 Gunnel Börjesson (1938) SWE IK Uven Per Nordahl AB W75-2 10:36 W75-2 11:10 W75-1 10:06 W75-1 10:41 W75-1 10:22
60535 Debbie Byers (1955) AUS Big Foot W60-1 12:05 W60-2 12:33 W60-3 11:57 W60-3 11:56 W60-2 11:32
75158 Gunnar Bylund (1938) SWE Rydboholms SK Per Nordahl AB M75-1 09:59 M75-2 10:45 M75-3 12:49 M75-3 12:09 M75-2 09:21
75569 Vivi-Anne Bylund (1938) SWE Rydboholms SK Per Nordahl AB W75-1 09:09 W75-1 11:18 W75-2 10:44 W75-2 10:02 W75-1 10:36
70647 Berit Byström (1943) SWE OK Virdarna Per Nordahl AB W70-3 09:02 W70-2 10:55 W70-2 10:30 W70-2 11:20 W70-1 10:20
50206 Fredrik Campbell (1962) SWE Almby IK Per Nordahl AB M50-2 11:31 M50-2 10:44 M50-2 10:20 M50-2 10:43 M50-2 09:43
65533 Jan Candy (1949) AUS Orienteering WA Orienteering WA W65-1 09:40 W65-1 10:09 W65-3 10:27 W65-3 10:50 W65-2 09:38
65054 Russell Candy (1949) AUS Orienteering WA Orienteering WA M65-2 09:19 M65-3 11:33 M65-3 10:04 M65-3 11:11 M65-4 09:47
40063 Laimonas Čaplikas (1974) LTU Takas OSK M40-2 11:40 M40-1 11:52 M40-2 12:47 M40-2 12:35 M40-1 10:17
40538 Rūta Čaplikienė (1975) LTU Takas OSK W40-1 10:39 W40-2 12:51 W40-1 12:23 W40-1 13:14 W40-2 10:26
70660 Helene Cardell (1942) SWE Timrå SOK Per Nordahl AB W70-3 09:14 W70-1 11:47 W70-2 11:20 W70-2 10:30 W70-2 11:22
70278 Per-Åke Carlenstam (1946) SWE Väsby OK Per Nordahl AB M70-4 11:28 M70-2 11:26 M70-2 12:49 M70-2 12:13 M70-2 09:43
65050 Hans Carlsson (1947) SWE IFK Göteborg Lalles Idrott och Resor M65-5 11:22 M65-1 10:37 M65-5 11:06 M65-5 10:08 M65-3 09:43
65274 Karl-Göran Carlsson (1949) SWE Hylte OK Per Nordahl AB M65-1 09:28 M65-4 10:24 M65-4 10:04 M65-4 11:11 M65-4 09:49
70342 Leif Carlsson (1946) SWE Skarpnacks OL M70-1 09:04 M70-1 12:28 M70-1 12:51 M70-1 12:05 M70-1 09:41
65706 Margret Carlsson (1947) SWE OK Skogsfalken Per Nordahl AB W65-2 09:56 W65-2 11:41 W65-1 11:16 W65-1 10:02 W65-3 11:18
80058 Rune Carlsson (1936) SWE Sundbybergs IK Per Nordahl AB M80-1 10:35 M80-1 11:45 M80-1 10:36 M80-1 10:07 M80-1 10:25
60152 Ulf Carnby (1953) SWE Täby ok M60-3 11:04 M60-2 10:34
65591 Cristina Casatta (1947) ITA Orienteering Pergine asd W65-2 09:53 W65-2 12:02 W65-2 10:51 W65-2 10:26 W65-3 09:44
35549 Jenni Castrén (1979) FIN Rasti-Jyry W35-1 10:32 W35-2 12:38
55626 Dace Cebule (1959) LAT Ogre OK W55-3 11:16 W55-2 13:16 W55-1 10:43 W55-1 10:19 W55-1 10:06
55074 Juris Cebulis (1959) LAT Mona OK M55-3 10:15 M55-3 12:07 M55-4 11:32 M55-4 11:37 M55-3 11:27
50513 Olga Cecan (1966) MDA TirasOrient W50-1 11:00 W50-2 11:58 W50-1 12:21 W50-1 13:08 W50-1 09:02
45556 Eva Cederlund (1971) SWE Bodens BK OS W45-1 12:02 W45-2 10:14
65514 Anne Marie Ceeberg (1948) NOR Hedrum o-lag TT-TUR W65-3 10:52 W65-3 10:25 W65-3 10:24
65023 Bjørn Ceeberg (1947) NOR Hedrum o-lag TT-TUR M65-2 09:55 M65-4 10:17 M65-3 10:06 M65-3 11:09 M65-5 10:15
40071 Andris Celapiters (1972) LAT Saldus OK M40-1 12:33 M40-1 12:53 M40-1 10:35
50013 Pavel Cerescu (1963) MDA Dinamo OLD M50-1 09:02 M50-1 10:52 M50-1 10:02 M50-1 11:02 M50-1 09:29
45061 Kaspars Čerjaks (1970) LAT Kāpa/Carnikava M45-1 11:55 M45-1 11:46 M45-1 12:13 M45-1 11:05 M45-1 11:15
70531 Vaira Černiševa (1945) LAT Ziemeļkurzeme OK W70-1 09:37 W70-2 10:23 W70-1 11:45 W70-1 11:06 W70-2 11:54
75038 Vadims Černiševs (1938) LAT Ziemeļkurzeme OK M75-2 10:01 M75-2 10:40 M75-2 11:42 M75-2 10:55 M75-2 11:19
50077 Ryszard Chachurski (1963) POL KU AZS WAT Warszawa M50-1 09:50 M50-1 11:07 M50-2 10:51 M50-2 10:12 M50-1 10:01
45576 Kate Charles (1969) GBR WCOC W45-2 10:20 W45-1 11:38 W45-2 12:54 W45-2 12:26 W45-2 10:06
40125 Polok Chau (1973) HKG Hong Kong Orienteering Club HKOC M40-2 11:05 M40-2 12:45 M40-2 12:11 M40-2 13:11 M40-2 10:05
40099 Paddy Cheong (1969) HKG Hong Kong Orienteering Club HKOC M40-1 09:13 M40-2 12:22 M40-1 12:59 M40-1 12:27 M40-2 09:39
60520 Marina Cherkasova (1955) RUS Azimut W60-2 10:38 W60-2 11:46 W60-2 12:09 W60-2 11:45 W60-3 09:50
60124 Sergei Cherkesov (1956) RUS Chudovo Rus-Veteran M60-1 10:29 M60-4 12:41 M60-4 12:22 M60-4 11:34 M60-3 09:45
45138 Evgeny Chernenko (1969) RUS AKFA M45-2 09:32 M45-1 12:07 M45-1 11:21 M45-1 11:57 M45-2 10:17
40021 Nikolai Chernov (1972) RUS ULYANOVSK M40-2 11:43 M40-1 11:42 M40-1 12:40 M40-1 12:46 M40-1 09:55
45518 Nataliya Chernova (1971) RUS ULYANOVSK W45-2 11:00 W45-2 10:29 W45-1 11:58 W45-1 11:41 W45-2 09:12
55026 Mikhail Chernyy (1960) RUS SPARTA MOSKVA M55-3 10:21 M55-1 10:40 M55-1 11:22 M55-1 11:54 M55-1 10:55
45588 Bo Ling Pauline Cheung (1969) HKG Hong Kong Orienteering Club (HKOC) HKOC W45-1 11:28 W45-2 10:18 W45-2 12:19 W45-2 13:01 W45-2 09:04
50186 Miroslav Chmelar (1962) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering M50-3 11:27 M50-2 10:48 M50-2 10:54 M50-2 10:09 M50-2 10:13
35062 Kwok Wai Choy (1981) HKG HKOC HK M35-1 11:32 M35-2 12:15 M35-1 10:17 M35-1 11:01 M35-2 10:41
60239 Rolf Christensen (1951) NOR BOS M60-3 11:08 M60-3 11:36 M60-2 12:36 M60-2 11:21 M60-3 09:09
65559 Gerda Christiansen (1951) DEN Køge OK W65-1 09:57 W65-1 10:21 W65-1 10:50 W65-1 10:28 W65-3 09:42
70048 Ole Christiansen (1946) DEN Farum OK M70-4 11:09 M70-2 10:31 M70-4 10:54 M70-4 11:52 M70-4 12:53
55661 Susanne Christiansen (1957) DEN Farum OK W55-3 11:09 W55-2 12:13 W55-1 10:46 W55-1 10:16 W55-2 09:08
35013 Klein Christophe (1979) FRA ASOPE M35-1 11:57 M35-1 12:49 M35-1 10:33 M35-1 10:45 M35-1 11:03
60230 Frantisek Chromcak (1952) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering M60-3 11:57 M60-4 12:23 M60-4 12:12 M60-4 11:44 M60-4 11:13
45600 Irina Chsheglova (1967) KAZ Ust-Kamenogorsk W45-1 11:36 W45-1 11:55 W45-2 12:20 W45-2 13:00 W45-2 09:34
40095 Hing Shing Danny Chu (1968) HKG Hong Kong Orienteering Club (HKOC) HKOC M40-1 09:43 M40-2 12:18 M40-1 12:24 M40-1 13:02 M40-2 09:19
60246 Anatoliy Chudakov (1954) RUS LYTKARINO M60-2 11:44 M60-3 12:03 M60-3 11:58 M60-3 11:59 M60-3 09:59
60596 Olga Chudakova (1953) RUS LYTKARINO W60-2 10:58 W60-3 12:49 W60-2 11:42 W60-2 12:12 W60-3 09:38
55654 Lai Kuen Candy Chui (1960) HKG HKOC HKOC W55-1 11:30 W55-2 12:29 W55-1 10:12 W55-1 10:50 W55-2 09:14
40098 Wai Nang Chung (1963) HKG Hong Kong Orienteering Club HKOC M40-2 11:50 M40-2 12:29 M40-2 13:00 M40-2 12:22 M40-2 09:41
45103 Jozef Chupek (1971) SVK Hana Orienteering Hana Orienteering M45-1 11:11 M45-1 12:12 M45-2 11:06 M45-2 12:13 M45-1 10:45
40546 Silvia Chupekova (1972) SVK Hana Orienteering Hana Orienteering W40-1 11:08 W40-1 12:09 W40-1 12:45 W40-1 12:52 W40-1 11:02
55576 Ana Cintra (1957) BRA CODIV W55-1 11:23 W55-2 12:11 W55-1 10:06 W55-1 10:56 W55-3 11:32
60522 Natalia Ciobanu (1956) MDA Dinamo OLD W60-1 10:57 W60-2 11:51 W60-1 11:24 W60-1 12:30 W60-2 09:40
70253 Anders Claesson (1946) SWE IFK Mora OK Per Nordahl AB M70-3 09:51 M70-2 11:10 M70-3 11:13 M70-3 11:55 M70-2 11:05
55643 Britt Claesson (1959) SWE IFK Mora OK Per Nordahl AB W55-3 11:36 W55-2 12:34 W55-1 10:33 W55-1 10:29 W55-2 10:02
70214 Van Collie Claude (1942) BEL FRSO M70-4 11:53 M70-4 10:42 M70-1 12:54 M70-1 12:02 M70-4 13:27
50557 Julie Cleary (1964) IRL London Irish OC W50-1 10:17 W50-2 12:06 W50-1 12:14 W50-1 13:15 W50-1 09:18
55110 Ronan Cleary (1960) IRL London Irish OC M55-2 11:02 M55-3 12:21 M55-1 11:40 M55-1 11:36 M55-3 10:49
70583 Trina Cleary (1944) IRL London Irish OC W70-2 09:49 W70-2 10:03 W70-1 11:41 W70-1 11:10 W70-2 10:02
65725 Janet Clenaghan (1950) GBR Solway W65-2 09:49 W65-1 10:19 W65-2 10:33 W65-2 10:44 W65-2 10:06
35519 Valérie Clissen (1977) BEL FRSO-Belgium W35-1 10:23 W35-2 12:35 W35-1 12:31 W35-1 13:02 W35-2 11:30
60620 Lily-Anne Cole (1954) BEL Trol Belgium W60-2 10:49 W60-2 12:52 W60-2 12:23 W60-2 11:31 W60-3 09:42
45136 Alain Colle (1969) BEL FRSO-Belgium M45-1 10:59 M45-2 11:03 M45-1 11:12 M45-1 12:06 M45-2 10:29
70323 Dieter Conrad (1944) GER SV Wissenschaft Quedlinburg gertour.eu M70-1 10:00 M70-2 11:18 M70-1 12:57 M70-1 11:59 M70-1 09:21
75069 Helmut Conrad (1940) GER USV TU Dresden M75-1 09:53 M75-1 12:15 M75-1 11:00 M75-1 11:41 M75-1 11:33
45608 Cornelia Coolen-Vogt (1968) SUI OLV Baselland W45-2 10:58 W45-2 10:27 W45-1 12:10 W45-1 11:29 W45-1 09:10
65038 Ian Cooper (1947) GBR South Yorkshire Orienteers M65-1 09:45 M65-2 11:10 M65-5 10:44 M65-5 10:30 M65-3 11:13
70521 Monika Cooper (1945) GBR South Yorkshire Orienteers W70-1 09:48 W70-2 11:05 W70-2 11:19 W70-2 10:31 W70-2 11:26
70036 Dave Coustick (1945) GBR Forth Valley Orienteers M70-1 09:29 M70-1 11:53 M70-5 12:57 M70-5 12:08 M70-3 10:59
60090 Andrew Cox (1956) IRL Wato M60-1 09:41 M60-2 10:32 M60-1 11:29 M60-1 12:28 M60-4 11:15
60034 James Crawford (1955) GBR Guildford Orienteers M60-1 10:17 M60-1 11:30 M60-2 12:12 M60-2 11:45 M60-1 11:35
70678 Sharon Crawford (1944) USA RMOC Rocky Mtn W70-1 09:11 W70-1 12:21 W70-1 11:07 W70-1 11:44 W70-1 11:30
55245 Petru Cretu (1957) MDA FAURI M55-2 11:09 M55-2 12:06 M55-3 10:03
60318 Miklós Csikós (1955) HUN FUTÁROK Sc. M60-2 11:06 M60-4 12:34 M60-2 11:51 M60-2 12:06 M60-4 10:41
60078 Denis Cuche (1954) SUI CA Rosé Swiss O Tours M60-4 09:58 M60-4 12:24 M60-4 11:36 M60-4 12:20 M60-1 09:39
55195 Andrew Cumming Thom (1957) AUS WESTON EMUS M55-3 10:18 M55-2 10:11 M55-4 11:28 M55-4 11:41 M55-3 10:07
55023 Leonardo Curzio (1958) ITA Orientamondo Ivrea asd M55-2 10:01 M55-1 11:30 M55-2 11:33 M55-2 11:42 M55-3 11:31
45118 Piotr Cych (1968) POL WKS Śląsk Wrocław M45-1 11:29 M45-1 12:14 M45-2 11:25 M45-2 11:54 M45-1 09:53
60036 Escada Da Costa (1956) POR COALA M60-2 11:09 M60-3 11:51 M60-2 11:54 M60-2 12:03 M60-4 10:13
55213 Stoyan Dachev (1957) BUL Brown team Bulgarian masters team M55-1 10:08 M55-2 11:18 M55-1 11:14 M55-1 12:02 M55-2 11:43
70612 Elin Dahlen (1942) NOR Ringerike OL PWT Travel W70-3 09:15 W70-1 12:23 W70-1 11:27 W70-1 11:24 W70-2 12:18
75127 Frank Tormod Dahlen (1941) NOR Ringerike OL PWT Travel M75-2 10:49 M75-2 11:48 M75-1 10:47
70220 Peter Dahlstedt (1942) SWE Pan-Kristianstad WWOP M70-2 09:26 M70-3 10:01 M70-2 12:11 M70-2 12:51 M70-4 11:09
70637 Gudrun Dahlström (1943) SWE Kvarnsvedens GoIF OK Per Nordahl AB W70-2 09:05 W70-2 10:08 W70-3 11:39 W70-3 12:13 W70-2 10:10
75150 Torsten Dahlström (1939) SWE Kvarnsvedens GoIF OK Per Nordahl AB M75-3 10:14 M75-2 11:35 M75-3 12:17 M75-3 12:41 M75-1 10:25
60189 Jānis Dainis (1956) LAT KSK M60-3 11:39 M60-4 12:00 M60-1 12:00 M60-1 11:57 M60-3 10:19
55248 Kjell Dale (1959) NOR Sandnes IL M55-2 11:18 M55-2 11:57 M55-1 10:25
40076 Thor Arne Dalholt (1974) NOR Imås IL M40-1 09:14 M40-2 12:28 M40-1 12:43 M40-1 12:43 M40-2 10:51
60197 Charles Daniel (1956) GBR Bristol Orienteering Klub M60-3 11:11 M60-1 11:04 M60-3 11:42 M60-3 12:15 M60-4 09:59
65643 Irene Danielsson (1951) SWE Piteå IF W65-2 09:28 W65-2 12:20 W65-1 10:10 W65-1 11:08 W65-1 10:28
80516 Inger Daniels-Öst (1936) SWE Korsnäs OK Per Nordahl AB W80-1 10:22 W80-1 11:21 W80-1 10:04 W80-1 10:20 W80-2 09:39
55538 Olga Danilchenkova (1958) RUS Liga-Gulebino W55-2 11:57 W55-1 11:35 W55-2 10:09 W55-2 10:53 W55-2 09:52
45048 Sergey Dankov (1968) UKR KSO Kompas M45-1 11:50 M45-2 11:01 M45-2 12:03 M45-2 11:16 M45-2 09:51
55166 Rimantas Dauderis (1959) LTU OK Krantas M55-2 10:22 M55-1 10:39 M55-3 11:26 M55-3 11:47 M55-2 10:11
50623 Valerija Daukšienė (1963) LTU OK Saulė W50-1 10:43 W50-1 11:32 W50-2 12:42 W50-2 12:47 W50-1 10:40
50624 Natalja Davidenko (1965) LTU OK Saulė W50-1 11:08 W50-1 11:42 W50-1 13:08 W50-1 12:21 W50-1 10:18
40525 Iuliia Davydova (1972) RUS Chudovo Rus-Veteran W40-1 11:02 W40-2 12:40 W40-1 13:07 W40-1 12:31 W40-2 10:16
35090 Troy De Haas (1979) AUS BMC Racing Team M35-2 10:18 M35-2 11:44
60686 Natalia Deconescu (1955) USA CAOC W60-1 11:44 W60-1 11:08 W60-1 12:09 W60-1 11:45 W60-1 11:38
70585 Monique Deffense (1945) BEL FRSO-Belgium W70-1 09:08 W70-1 12:24 W70-1 11:04 W70-1 11:47 W70-1 10:24
40040 Dmitry Degtyarev (1976) RUS OK Icarus M40-1 09:25 M40-2 12:48 M40-1 12:29 M40-1 12:57 M40-2 10:27
45119 Sergiu Deliu (1969) MDA Dinamo OLD Dinamo OLD M45-2 09:37 M45-2 11:12 M45-2 11:29 M45-2 11:50 M45-2 10:39
35094 Kiss Dénes (1978) HUN JMD Jászapáti M35-2 10:22 M35-2 11:46 M35-1 10:53 M35-1 10:25 M35-2 10:39
50038 Valery Denisov (1963) BLR Belaya Rus M50-2 11:37 M50-1 11:50 M50-2 10:23 M50-2 10:40 M50-1 11:13
50528 Natalia Denisova (1962) BLR Belaya Rus W50-2 09:29 W50-1 11:03 W50-2 12:43 W50-2 12:46 W50-1 09:48
60307 Nick Dent (1952) AUS Central Coast M60-3 11:09 M60-3 12:20 M60-2 11:23 M60-2 12:34 M60-4 09:43
55653 Tamara Denysenko (1961) UKR Hana Orienteering Hana Orienteering W55-1 12:00 W55-1 11:25 W55-3 10:13 W55-3 10:48 W55-1 10:34
40124 Sergey Desinov (1972) RUS Mysl Moscow M40-1 09:15 M40-2 12:20
65173 Charlie Deweese (1947) USA San Francisco Bay OC Old Yanks Tour M65-3 09:54 M65-2 10:02 M65-5 10:03 M65-5 11:11 M65-4 10:51
60606 Rhonda Deweese (1952) USA San Francisco Bay OC Old Yanks Tour W60-2 10:36 W60-3 12:37 W60-2 11:45 W60-2 12:09 W60-3 09:26
65392 Roberto Dias Torres (1948) BRA COPA M65-1 09:04 M65-4 10:48 M65-1 10:05 M65-1 11:09 M65-4 09:23
60258 Dimitar Dimitrov (1955) BUL Brown team Bulgarian masters team M60-1 09:46 M60-2 10:36 M60-1 11:35 M60-1 12:22 M60-3 10:59
35517 Elka Dimitrova (1977) BUL VALDI W35-1 10:17 W35-2 12:31
55667 Petya Dimitrova (1957) BUL Brown team Bulgarian masters team W55-1 11:31 W55-1 11:01 W55-1 10:19 W55-1 10:43 W55-1 09:18
55034 Refik Diri (1961) TUR IOG M55-2 10:06 M55-2 10:34 M55-3 11:57 M55-3 11:16 M55-2 09:55
60130 Ian Ditchfield (1956) GBR Moledowns M60-1 10:34 M60-1 11:26 M60-1 12:20 M60-1 11:37 M60-1 09:49
35508 Svetlana Dmitrochenkova-Solodukhina (1977) RUS Moscow Compass W35-1 10:12 W35-1 12:29 W35-1 12:46 W35-1 12:47 W35-1 11:46
65056 Ion Dodonu (1950) MDA Dinamo OLD Dinamo OLD M65-3 09:52 M65-1 10:35 M65-4 10:26 M65-4 10:49 M65-3 11:21
70677 Inger Dohlen (1944) NOR Raumar Orientering PWT Travel W70-2 09:44 W70-1 11:40 W70-2 10:54 W70-2 10:56 W70-2 12:38
50174 Vsevolod Dokhturov (1962) RUS TOMSK M50-2 12:22 M50-1 11:26 M50-1 10:38 M50-1 10:26 M50-3 11:43
40012 Dave Dorling (1972) GBR Dartford Orienteering Klubb M40-2 11:10 M40-2 12:31 M40-2 12:46 M40-2 12:36 M40-2 09:37
45513 Sher Dorling (1970) GBR Dartford Orienteering Klubb W45-1 11:33 W45-1 11:47 W45-1 11:39 W45-1 12:00 W45-1 09:18
50632 Maria Douglas Stilling (1965) DEN FIF Hillerød W50-1 10:38 W50-2 11:36 W50-1 12:40 W50-1 12:49 W50-2 10:44
80033 Tor Drage (1935) NOR Haugesund IF PWT Travel M80-1 10:20 M80-1 11:33 M80-1 10:23 M80-1 10:20 M80-1 10:09
75536 Unni Drage (1939) NOR Haugesund IF PWT Travel W75-2 10:43 W75-1 11:43 W75-2 10:07 W75-2 10:39 W75-1 10:28
65059 Bob Dredge (1951) GBR Walton Cgasers M65-5 11:38 M65-1 10:42 M65-5 10:20 M65-5 10:54 M65-3 10:33
40144 Juris Dzenitis (1976) LAT OSVeikals.lv M40-1 13:14 M40-1 12:12 M40-1 11:39
70198 Vilis Dubrovskis (1943) LAT Seniors M70-3 10:20 M70-2 10:25 M70-4 11:42 M70-4 11:04 M70-2 10:47
60046 Kostas Duda (1953) LTU OK Rudamina M60-2 10:53 M60-2 10:05 M60-4 12:16 M60-4 11:40 M60-1 09:15
50625 Gunta Dudele (1963) LAT Azimuts OK W50-2 12:57 W50-2 12:32 W50-1 09:24
60539 Violeta Dudiene (1952) LTU OK Rudamina W60-1 11:34 W60-2 12:18 W60-1 11:53 W60-1 12:01 W60-1 09:20
75034 Andrii Dudin (1941) UKR VALERI TEAM M75-1 09:02 M75-2 11:30 M75-1 10:49 M75-1 11:52 M75-2 10:11
55256 Morten Due (1957) NOR Måren OK M55-1 10:37 M55-2 10:45 M55-2 11:43 M55-2 11:32 M55-1 10:01
70674 Margaret Duguid (1946) AUS Illawarra Kareelah Orienteers W70-3 09:36 W70-1 11:20 W70-3 12:04 W70-3 11:48 W70-2 10:48
50067 Ilmars Dukulis (1964) LAT Alnis OK M50-1 10:59 M50-1 10:05 M50-1 09:59
40128 Alastair Dunlop (1973) GBR CLYDE M40-2 11:37 M40-2 12:53 M40-2 13:01 M40-2 12:21 M40-2 10:13
45520 Janine Dünner (1970) SUI OLG Zürich W45-2 10:44 W45-2 10:11 W45-2 13:00 W45-2 12:20 W45-2 09:06
75165 Ingolf Dybvik (1940) NOR Stord PWT Travel M75-1 09:45 M75-1 11:39 M75-2 11:43 M75-2 10:54 M75-2 09:43
65197 Tadashi Ebisawa (1950) JPN Irumashi Orienteering Club Irumashi OLC M65-2 09:33 M65-2 10:01 M65-5 10:51 M65-5 10:23 M65-4 11:41
45515 Sonja Ecke Wihan (1968) AUT WAT W45-2 10:55 W45-2 10:37 W45-2 12:57 W45-2 12:23 W45-2 09:50
70133 Tom Edelsten (1943) GBR CHIG M70-4 11:29 M70-1 11:56 M70-2 12:36 M70-2 12:26 M70-2 09:53
55543 Carol Edwards (1957) GBR Guildford Orienteers W55-3 11:45 W55-1 11:33 W55-1 11:01 W55-1 10:01 W55-1 11:18
65340 Douglas Edwards (1947) GBR MDOC M65-5 10:59 M65-4 10:37 M65-2 10:03 M65-2 11:12 M65-5 10:17
75172 Thor Edvardsen (1940) NOR Larvik OK PWT Travel M75-3 13:00 M75-3 11:58 M75-2 09:33
60151 Philip Eeles (1955) GBR SOC M60-2 10:44 M60-1 11:27 M60-4 12:19 M60-4 11:37 M60-3 10:49
65353 Vladimir Efremov (1950) RUS Rus Veteran Rus Veteran M65-2 10:08 M65-4 10:59 M65-2 10:24 M65-2 10:51 M65-3 10:07
70336 Oyvind Egeskog (1945) NOR Stavanger OK PWT Travel M70-1 09:35 M70-2 11:23 M70-5 12:03 M70-5 13:02 M70-3 09:39
70226 Arild Olav Eggen (1942) NOR Fana IL PWT Travel M70-4 11:21 M70-4 10:32 M70-5 12:19 M70-5 12:46 M70-4 12:29
65669 Kirsten Eggen (1947) NOR Fana IL PWT Travel W65-2 09:46 W65-3 12:34 W65-1 10:09 W65-1 11:09 W65-3 10:48
55547 Barbara Egger Keller (1960) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT W55-3 11:54 W55-1 11:27 W55-2 10:16 W55-2 10:46 W55-1 09:14
75195 Bjorn Egner (1938) NOR Heming orientering PWT Travel M75-2 09:25 M75-1 11:43 M75-2 10:59 M75-2 11:38 M75-1 10:59
75592 Hjordis Egner (1941) NOR Heming orientering PWT Travel W75-1 09:15 W75-1 11:30 W75-1 10:30 W75-1 10:17 W75-2 11:16
45022 Andrey Egorov (1970) RUS Vsevphoto M45-1 11:33 M45-1 11:12 M45-1 12:11 M45-1 11:07 M45-1 09:31
65061 Sergei Egorshin (1948) RUS Rus-Veteran Rus-Veteran M65-2 09:26 M65-1 10:39 M65-4 10:30 M65-4 10:45 M65-2 11:25
60096 Kjell Ehrencrona (1953) SWE IFK Göteborg lalle M60-4 10:01 M60-3 12:17 M60-4 11:24 M60-4 12:32 M60-3 09:53
65523 Ene Ehrenpreis (1950) EST ROK Orientuur W65-3 11:04 W65-2 12:30 W65-2 10:37 W65-2 10:40 W65-1 11:00
70176 Heinrich Eicher (1945) BEL FRSO-Belgium M70-4 11:22 M70-2 10:56 M70-3 12:03 M70-3 11:05 M70-4 13:31
65202 Bernardas Eimaitis (1951) LTU Labirintas M65-5 10:39 M65-1 10:12 M65-4 10:20 M65-4 10:55 M65-2 10:15
50018 Kjell Einarsson (1964) SWE OK Skogshjortarna M50-3 12:14 M50-1 11:12 M50-2 11:00 M50-2 10:03 M50-2 11:19
50609 Päivi Einonen (1962) FIN Lahden suunnistajat -37 Einonen W50-2 12:20 W50-2 13:09 W50-1 10:20
65350 Bengt Ek (1950) SWE Halmstad OK M65-3 10:57 M65-3 10:18 M65-3 09:19
75575 Gunni Ekberg (1938) SWE Ätrans IF Per Nordahl AB W75-2 10:34 W75-2 11:24 W75-2 10:16 W75-2 10:30 W75-1 10:24
85025 Helmer Ekberg (1929) SWE Ätrans IF Per Nordahl AB M85-1 09:09 M85-2 10:05 M85-1 10:41 M85-1 10:46 M85-2 09:27
75122 Kuno Ekdahl (1937) SWE OK P4, Skövde WWOP M75-2 09:13 M75-2 11:50 M75-2 10:47
70280 Björn Ekholm (1943) SWE Västerås SOK Per Nordahl AB M70-3 09:40 M70-3 10:37 M70-4 11:50 M70-4 10:56 M70-4 12:43
40142 Andreas Eklund (1972) SWE Göteborg Majorna OK M40-1 09:59 M40-2 12:30 M40-2 12:18 M40-2 13:04 M40-2 09:45
40133 Jonas Eklund (1972) SWE OK Rodhen M40-2 13:11 M40-2 12:11 M40-1 11:09
65069 Lars Eklund (1951) SWE Forsa OK Lalle Idrott och Resor M65-1 09:21 M65-5 11:34 M65-4 10:10 M65-4 11:05 M65-2 10:55
65244 Rolf Eklund (1947) FIN Helsingin Suunnistajat Suunnistusmatkat M65-1 09:40 M65-2 11:05 M65-4 10:45 M65-4 10:30 M65-4 11:29
55533 Nataliya Elagina (1959) RUS Moscow Compass MPEI 500865 W55-1 12:11 W55-2 12:35 W55-1 10:44 W55-1 10:18 W55-2 10:44
65607 Stina Marie Elfving (1950) NOR Byaasen IL PWT Travel W65-1 09:44 W65-2 12:37 W65-2 10:48 W65-2 10:29 W65-1 09:36
65695 Kirsten Ellekilde (1948) DEN Helsingørs SOK Per Nordahl AB W65-3 11:17 W65-1 10:50 W65-3 10:51 W65-3 10:26 W65-3 11:16
50040 Toomas Ellervee (1962) EST OK ILVES M50-3 11:44 M50-1 11:27 M50-2 10:35 M50-2 10:28 M50-2 11:37
50639 Aase Rita Ellingsen (1964) NOR Wing OK PWT Travel W50-1 10:47 W50-2 12:18 W50-1 12:32 W50-1 12:57 W50-2 10:56
70080 Brian Ellis (1944) CAN Vancouver Orienteering M70-1 09:02 M70-1 12:18 M70-2 12:17 M70-2 12:45 M70-2 09:13
70543 Margaret Ellis (1946) CAN Vancouver Orienteering W70-1 09:02 W70-1 11:42 W70-1 10:58 W70-1 11:53 W70-1 10:18
70159 Staffan Elmhagen (1942) SWE Söders SOL - Tyresö Lalle M70-1 09:15 M70-2 10:58 M70-2 12:53 M70-2 12:09 M70-1 09:43
70199 Pekka Elomaa (1942) FIN Espoon Suunta Daniel's Travels M70-3 10:30 M70-2 10:55 M70-2 12:54 M70-2 12:08 M70-2 11:13
35538 Anna Elovaara-Salmi (1980) FIN Helsingin suunnistajat W35-1 12:38 W35-1 12:55 W35-2 11:32
55530 Eva Emanuelsson (1958) SWE Helsingborgs SOK Lalle idrott och Resor AB W55-2 11:35 W55-2 13:12 W55-1 10:48 W55-1 10:14 W55-1 09:42
55030 Sven-Åke Emanuelsson (1957) SWE Helsingborgs SOK Lalle Idrott och Resor AB M55-1 10:57 M55-2 10:18 M55-4 11:44 M55-4 11:25 M55-2 10:37
55657 Joanna Emberton (1961) GBR EPOC W55-1 11:40 W55-2 12:53 W55-3 10:17 W55-3 10:44 W55-2 09:48
55202 Jonathan Emberton (1961) GBR EPOC M55-3 11:02 M55-1 11:31 M55-3 11:27 M55-3 11:46 M55-2 11:55
65360 Olteanu Emil (1949) ROU ACS Sanatatea Ploiesti M65-2 09:16 M65-5 11:22 M65-3 10:39 M65-3 10:36 M65-5 10:23
40033 Christian Enberg (1974) SWE Linköpings OK M40-2 11:41 M40-2 12:07 M40-1 13:07 M40-1 12:19 M40-2 09:03
60660 Ulla Engelby (1954) SWE Pan-Kristianstad WWOP W60-3 10:44 W60-1 11:31 W60-3 11:52 W60-3 12:01 W60-1 11:00
75062 Leif Engen (1941) NOR Nidarost OK PWT Travel M75-2 09:30 M75-1 12:10 M75-1 11:18 M75-1 11:23 M75-1 10:27
70325 Bernt Engström (1946) FIN Pargas IF Parainen M70-3 09:46 M70-3 11:07 M70-4 11:24 M70-4 11:22 M70-1 09:37
65095 Matts Engvall (1947) SWE Bodens BK OS M65-3 10:07 M65-5 11:23 M65-3 10:02 M65-3 11:13 M65-5 09:03
70344 Darryl Erbacher (1942) AUS Parawanga Orienteers M70-2 09:55 M70-1 11:34 M70-5 12:43 M70-5 12:22 M70-3 11:19
55108 Rune Erdal (1961) NOR Samnanger M55-1 10:49 M55-2 11:09 M55-1 11:44 M55-1 11:32 M55-2 09:35
40123 Alexey Eremenko (1974) RUS VelNovgorod M40-2 11:58 M40-1 11:40 M40-1 12:35 M40-1 12:51 M40-2 10:47
60684 Jana Eremiasova (1954) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering W60-2 10:21 W60-2 12:46 W60-1 11:48 W60-1 12:06 W60-3 09:24
55020 Demange Eric (1958) FRA ASOP Erstein M55-1 10:01 M55-2 10:09 M55-1 11:09 M55-1 12:07 M55-3 10:41
55666 Evalena Ericson (1957) SWE Södertälje Nykvarn Orientering W55-3 11:58 W55-2 13:13 W55-2 10:59 W55-2 10:03 W55-1 10:50
60163 Thomas Ericson (1956) SWE Alfta-Ösa OK M60-3 10:53 M60-1 11:28 M60-3 11:27 M60-3 12:30 M60-1 11:37
70311 Gunnar Ericsson (1946) SWE Gävle OK Lalles M70-5 11:04 M70-1 12:27 M70-4 11:12 M70-4 11:34 M70-1 10:57
45126 Raivo Erik (1968) EST Rae M45-2 09:50 M45-2 11:42 M45-1 12:06 M45-1 11:12 M45-2 11:21
60128 Are Eriksen (1953) NOR OSI M60-4 09:52 M60-1 11:13 M60-2 12:03 M60-2 11:54 M60-1 10:07
65738 Britt Linnea Eriksson (1949) SWE Sala OK Lalle Idrott och Resor W65-2 10:19 W65-1 11:04 W65-2 10:36 W65-2 10:41 W65-1 11:36
45047 Haakan Eriksson (1967) SWE Hastveda OK PWT Travel M45-1 11:24 M45-2 11:35 M45-1 11:41 M45-1 11:37 M45-2 11:25
55265 Håkan Eriksson (1961) SWE Malungs OK M55-3 11:43 M55-3 11:30 M55-1 11:55
65279 Kjell Eriksson (1947) SWE OK Djerf Per Nordahl AB M65-2 09:43 M65-3 12:28 M65-1 11:15 M65-1 10:00 M65-1 09:37
75174 Mats Eriksson (1938) SWE Sala OK Lalle Idrott & resor M75-1 09:37 M75-2 11:39 M75-3 12:08 M75-3 12:50 M75-1 10:49
60222 Ronnie Eriksson (1955) SWE Malungs OK Skogsmårdarna Per Nordahl AB M60-3 11:33 M60-4 12:43 M60-1 11:32 M60-1 12:25 M60-3 09:39
50153 Stefan Eriksson (1966) SWE OK Älgen M50-2 11:52 M50-2 11:32 M50-3 11:00 M50-3 10:03 M50-2 11:21
70033 Sten Eriksson (1946) SWE Strangnas Malmby OL M70-4 11:35 M70-1 12:46 M70-2 12:34 M70-2 12:28 M70-1 09:33
75080 Olavi Erkkilä (1939) FIN Hämeenlinnan Suunnistajat Tuuli Team M75-3 10:26 M75-1 11:53 M75-1 11:17 M75-1 11:24 M75-1 11:21
75076 Oddvar Erlien (1939) NOR Vingelen PWT Travel M75-2 09:55 M75-2 10:11 M75-3 12:42 M75-3 12:16 M75-3 09:15
50168 Jussi Eskelinen (1966) FIN Raja-Karjalan Suunnistajat M50-1 09:18 M50-2 11:04 M50-3 10:27 M50-3 10:36 M50-1 10:09
70640 Berit Eskerud (1946) NOR Lillehammer OK Per Nordahl AB W70-1 09:24 W70-2 10:50 W70-3 12:12 W70-3 11:40 W70-2 10:46
80013 Ulf Eskilsson (1936) SWE OK Södertörn Lalle Idrott o Resor M80-1 10:19 M80-1 11:22 M80-2 10:44 M80-2 10:22 M80-1 09:59
65552 Marjaana Eskola (1948) FIN Salon Viesti JEF W65-1 10:07 W65-3 11:51 W65-3 10:43 W65-3 10:34 W65-2 09:50
40109 Tammo Esta (1974) EST Hiiumaa OK M40-2 13:04 M40-2 12:18 M40-2 11:05
35076 Tanel Esta (1977) EST Hiiumaa OK M35-1 10:51 M35-1 10:27 M35-2 11:39
40101 Grigorii Etenko (1976) RUS Fryazino M40-1 10:01 M40-1 11:53 M40-2 13:07 M40-2 12:15 M40-1 11:45
60259 Kaygorodov Evgeny (1955) RUS EuroPrim M60-4 09:04 M60-4 12:40 M60-1 12:32 M60-1 11:25 M60-4 09:41
60711 Reidun F. Smaavik (1955) NOR Freidig PWT Travel W60-1 11:33 W60-3 12:42 W60-2 12:01 W60-2 11:53 W60-2 09:36
60018 Øivind Fadum (1952) NOR Sande SK TT-TUR M60-3 10:58 M60-1 10:52 M60-1 11:54 M60-1 12:03 M60-2 11:25
70134 Heinz Fahrer (1946) SUI OLG Bern DOMINO Tours M70-4 11:40 M70-1 12:01 M70-2 12:01 M70-2 13:01 M70-3 10:53
45602 Jitka Fajkusova (1967) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering W45-2 10:31 W45-2 10:21 W45-2 12:36 W45-2 12:44 W45-2 10:14
60692 Barbro Falck-Ytter (1956) NOR GjøVard O-lag Active Travel Norway AS W60-1 11:25 W60-3 12:03 W60-3 11:24 W60-3 12:29 W60-3 09:28
40117 Jori Falkstedt (1975) FIN UNO SK M40-2 12:04 M40-2 12:10 M40-2 13:03 M40-2 12:19 M40-2 10:29
70526 Brynhild Fanuelsen (1946) NOR Fossum IF O-BANK W70-3 09:10 W70-1 11:17 W70-3 12:21 W70-3 11:31 W70-1 09:22
65581 Anne Marit Farden (1948) NOR Kolbotn og Skimt OL PWT Travel W65-2 09:17 W65-2 12:23 W65-1 11:10 W65-1 10:08 W65-2 10:10
70103 Jon Farden (1946) NOR Kolbotn og Skimt OL PWT Travel M70-4 11:57 M70-1 12:26 M70-1 12:30 M70-1 12:26 M70-1 10:41
55225 Nikolai Fedorov (1961) RUS Dream Team Rus Veteran M55-1 10:56 M55-1 11:17 M55-3 11:28 M55-3 11:45 M55-1 11:39
40107 Taras Fedorov (1973) RUS IZHORA M40-2 11:17 M40-1 12:20 M40-1 12:23 M40-1 13:03 M40-1 11:19
35544 Katerina Fedorova (1981) RUS IZHORA W35-1 10:38 W35-2 12:44 W35-1 13:00 W35-1 12:33 W35-1 11:14
70110 Trond Feiring (1944) NOR Hamar OK PWT Travel M70-1 09:21 M70-1 11:48 M70-4 11:06 M70-4 11:40 M70-2 11:17
60516 Nermin Fenmen (1956) TUR ODTU W60-1 10:56 W60-2 12:27 W60-1 11:23 W60-1 12:31 W60-2 10:40
60251 Nigel Ferrand (1956) GBR SWOC Sugar Loaf M60-3 11:25 M60-4 12:35 M60-2 12:27 M60-2 11:30 M60-3 09:25
55559 Viktoria Fershalova (1958) RUS Rus-Veteran Rus-Veteran W55-2 11:23 W55-1 11:41 W55-1 10:36 W55-1 10:26 W55-1 11:48
60098 Zdeněk Fiala (1955) CZE KOB TRETRA Praha M60-3 11:21 M60-2 10:50 M60-2 11:27 M60-2 12:30 M60-3 10:05
45052 Marek Filičko (1971) CZE OK Lokomotiva Pardubice M45-2 09:25 M45-1 11:43 M45-2 11:08 M45-2 12:11 M45-2 11:43
50183 Osman Filiz (1962) TUR IOG Istanbul M50-1 09:04 M50-2 11:31 M50-1 10:04 M50-1 11:00 M50-2 10:53
50198 Michael Finkenstaedt (1965) GER OLV Uslar M50-3 12:12 M50-1 12:09 M50-1 10:24 M50-1 10:40 M50-1 11:47
65315 Raymond Finlay (1951) GBR Fermo M65-2 09:41 M65-2 10:21 M65-5 11:03 M65-5 10:11 M65-3 11:33
65721 Teresa Finlay (1950) GBR Fermo W65-1 10:12 W65-1 10:30 W65-3 11:05 W65-3 10:12 W65-2 10:50
65737 Katariina Finnilä (1950) FIN Vetelin Urheilijat Suunnistusmatkat W65-3 10:28 W65-3 12:20 W65-3 11:10 W65-3 10:07 W65-3 11:34
65344 Mauri Finnilä (1948) FIN Vetelin Urheilijat Suunnistusmatkat M65-1 10:11 M65-4 10:38 M65-5 11:14 M65-5 10:00 M65-5 09:43
70615 Ulla Finnilä-Seitajoki (1942) FIN Rasti Jyry Suunnistusmatkat W70-3 09:55 W70-2 11:10 W70-3 11:40 W70-3 12:12 W70-2 12:34
65346 Kurt Fischer (1951) SUI OLG Pfäffikon DOMINO Tours M65-1 09:27 M65-1 10:33 M65-2 10:41 M65-2 10:34 M65-2 11:41
40055 Ain Fjodorov (1972) EST Rae Rok M40-1 10:00 M40-2 12:02 M40-2 12:19 M40-2 13:03 M40-2 09:05
70092 Odd Fjordheim (1943) NOR BUL Tromso PWT Travel M70-5 10:20 M70-2 11:32 M70-3 11:32 M70-3 11:36 M70-2 09:55
60220 Jens Fladberg (1952) DEN Herlufsholm OK Per Nordahl AB M60-4 09:39 M60-3 11:33 M60-3 12:06 M60-3 11:51 M60-4 10:57
40559 Lisette Flagothier (1973) BEL FRSO-Belgium W40-1 11:05 W40-2 12:43 W40-1 13:11 W40-1 12:27 W40-2 10:12
70289 Halvor Flatberg (1946) NOR Nidarost OK PWT Travel M70-3 10:09 M70-4 11:01 M70-1 12:04 M70-1 12:52 M70-3 11:41
65310 Ian Fletcher (1947) AUS Orienteering Western Australia Orienteering Western Australia M65-4 09:38 M65-3 12:30 M65-4 11:15 M65-4 10:00 M65-3 10:01
70661 Janet Fletcher (1946) AUS Orienteering Western Australia Orienteering Western Australia W70-1 09:42 W70-1 11:30 W70-1 11:33 W70-1 11:18 W70-2 10:24
55119 Jacques Florin (1961) BEL FRSO-Belgium M55-3 11:00 M55-3 11:37 M55-4 11:18 M55-4 11:51 M55-3 09:39
65585 Aase Flydal (1947) NOR BUL Tromso PWT Travel W65-2 10:16 W65-1 10:25 W65-3 10:14 W65-3 11:03 W65-1 10:02
65126 Roar Flydal (1947) NOR BUL Tromso PWT Travel M65-2 10:04 M65-3 11:43 M65-1 10:51 M65-1 10:24 M65-5 09:35
80518 Ebba-Lisa Flygar (1933) SWE Tullinge SK Per Nordahl AB W80-1 10:17 W80-1 11:31 W80-1 10:18 W80-1 10:06 W80-1 09:50
55126 Mikael Fogelholm (1959) FIN Keravan Urheilijat M55-3 11:21 M55-2 11:08 M55-2 11:15 M55-2 12:00 M55-3 09:15
80043 Dagfinn Føllesdal (1932) NOR OSI = Oslo-Studentenes Idrettsklubb M80-1 10:07 M80-1 10:36 M80-2 11:51
60117 Miroslav Folprecht (1955) CZE OOB TJ Turnov M60-1 10:26 M60-1 11:18 M60-1 11:39 M60-1 12:18 M60-1 11:01
60110 Mauro Fontanari (1952) ITA Orienteering Pergine asd M60-3 11:18 M60-3 11:32 M60-3 12:12 M60-3 11:45 M60-3 09:11
50021 José Fontoura (1963) POR CPOC M50-3 11:59 M50-2 10:27 M50-2 10:24 M50-2 10:39 M50-3 11:51
70552 Tea Forberg (1944) NOR Rond o-lag PWT Travel W70-3 09:03 W70-1 11:38 W70-1 11:08 W70-1 11:43 W70-1 09:36
70287 Roar Forbord (1943) NOR Marlvik IL PWT Travel M70-4 11:06 M70-3 10:38 M70-1 12:16 M70-1 12:40 M70-2 11:31
70577 Britt Forsell (1945) SWE Skaaneslattens OL PWT Travel W70-1 09:29 W70-1 12:12 W70-2 11:01 W70-2 10:49 W70-1 10:44
70151 Sven Erik Forsell (1943) SWE Skåneslättens OL PWT Travel M70-2 09:09 M70-3 10:21 M70-5 12:17 M70-5 12:48 M70-4 13:35
35089 Andre Forsström (1977) FIN OK Botnia M35-1 11:47 M35-1 12:09 M35-1 10:39 M35-1 10:39 M35-2 10:35
40537 Heidi Forsström (1976) FIN OK Botnia W40-1 11:22 W40-1 12:00 W40-1 12:43 W40-1 12:54 W40-1 11:14
60316 Ove Forsström (1953) FIN OK Raseborg M60-2 10:52 M60-2 11:09 M60-2 11:40 M60-2 12:17 M60-1 09:51
60727 Rita Forsström (1956) FIN OK Raseborg W60-2 11:11 W60-1 11:12 W60-2 11:57 W60-2 11:57 W60-1 10:22
80032 Svein Forthun (1934) NOR Kolbotn og Skimt PWT Travel M80-1 10:43 M80-2 10:22 M80-2 10:52 M80-2 10:14 M80-2 11:37
50033 Carlos Fortunato (1962) POR Ori-Estarreja M50-2 11:39 M50-2 10:08 M50-3 10:46 M50-3 10:17 M50-2 09:21
55589 Jo Foster (1957) GBR BOK W55-2 11:45 W55-1 11:32 W55-1 10:21 W55-1 10:41 W55-1 09:30
55103 Peter Foster (1957) GBR BOK M55-1 10:17 M55-3 12:23 M55-4 11:45 M55-4 11:24 M55-3 10:31
40146 Tarek Fouad (1976) EGY Egypt Brtish International School M40-2 11:16 M40-2 12:03 M40-1 12:38 M40-1 12:48 M40-2 09:01
75168 Jon Fougner (1940) NOR Heming orientering PWT Travel M75-1 09:40 M75-1 11:00 M75-3 12:56 M75-3 12:02 M75-1 09:25
45560 Sarah Louise Francis (1968) GBR Southern Navigators SN Fleet Ladies W45-2 10:53 W45-2 10:45 W45-2 12:23 W45-2 12:57 W45-2 10:26
75027 Bendt Frandsen (1937) DEN Farum OK M75-3 10:10 M75-2 10:50 M75-3 12:05 M75-3 12:53 M75-2 10:57
65047 John Franklin (1951) GBR SYO M65-1 10:06 M65-2 10:20 M65-3 11:03 M65-3 10:12 M65-3 11:29
50160 Valer Franko (1966) SVK KOB Kysak M50-2 12:01 M50-1 11:56 M50-1 10:18 M50-1 10:46 M50-2 11:47
50630 Jana Frankova (1966) SVK KOB Kysak W50-1 10:32 W50-1 11:14 W50-2 12:17 W50-2 13:12 W50-2 10:34
45596 Hanna Franssila (1967) FIN Porvoon Urheilijat W45-2 10:23 W45-2 10:05
65546 Gun-Britt Fransson (1948) SWE Emmaboda Verda OK W65-3 11:29 W65-1 10:38 W65-2 11:04 W65-2 10:13 W65-1 09:54
65067 Jörgen Fransson (1947) SWE Emmaboda Verda OK M65-5 11:08 M65-2 10:44 M65-3 10:09 M65-3 11:06 M65-4 09:57
90505 Elvy Fredin (1925) SWE Stigsökarna Per Nordahl AB W90-1 09:11 W90-1 10:30 W90-1 10:10 W90-1 10:08 W90-1 09:26
40037 Robert Fredriksen (1972) NOR Notodden OL PWT Travel M40-1 09:44 M40-1 11:35 M40-2 12:57 M40-2 12:25 M40-2 10:49
40024 Jan-Erik Fredriksson (1976) FIN Salon Viesti JEF M40-1 09:06 M40-2 12:44 M40-2 12:12 M40-2 13:10 M40-2 10:25
75201 Rodney Freeburn (1938) GBR NOR M75-2 09:27 M75-2 11:16 M75-1 11:11 M75-1 11:30 M75-2 10:35
55528 Margi Freemantle (1957) AUS Yarra Valley Orienteering Club W55-2 11:08 W55-2 12:24 W55-1 10:04 W55-1 10:58 W55-2 11:32
65336 Albert Frei (1948) SUI OLG Dachsen M65-3 10:57 M65-3 12:29 M65-5 10:58 M65-5 10:16 M65-4 10:41
55189 Lars Fremstad (1960) NOR Larvik OK M55-2 10:55 M55-1 11:06
70681 Brit Friden (1944) NOR Trollelg PWT Travel W70-3 09:41 W70-2 11:16 W70-2 10:51 W70-2 10:59 W70-1 09:32
75023 Alexander Friedman (1937) ISR ISR OC Tel Aviv ASA M75-2 09:20 M75-1 11:22 M75-2 10:50 M75-2 11:47 M75-2 11:01
80085 Sveinung Fristad (1936) NOR Askvoll og Holmedal IL PWT Travel M80-1 10:27 M80-1 11:37 M80-2 10:48 M80-2 10:18 M80-2 11:01
70027 Odd Egil Frogner (1946) NOR Tønsberg OL TT-TUR M70-1 10:05 M70-3 10:00 M70-4 11:33 M70-4 11:13 M70-4 12:13
55655 Hanne Frost (1957) DEN Ballerup OK W55-1 11:41 W55-1 10:40 W55-1 10:20 W55-1 10:42 W55-2 09:26
60250 Ian Froude (1954) AUS IKON M60-1 10:14 M60-3 12:22
55660 Susan Froude (1957) AUS IKON W55-3 11:07 W55-2 12:28
75052 Elling Frovoll (1939) NOR Sturla PWT Travel M75-1 09:06 M75-1 11:54 M75-1 11:08 M75-1 11:33 M75-3 09:39
75526 Torunn Hege Frovoll (1940) NOR Sturla PWT Travel W75-1 09:22 W75-2 11:23 W75-2 10:45 W75-2 10:01 W75-2 11:50
45089 Jørgen Frøyd (1971) NOR Larvik OK M45-2 10:07 M45-1 12:13 M45-2 12:05 M45-2 11:14 M45-1 10:53
75559 Siv Frölund (1941) SWE Haninge SOK Per Nordahl AB W75-1 09:41 W75-2 10:47 W75-1 10:13 W75-1 10:34 W75-2 11:36
50091 Masahide Fukuda (1964) JPN KAWAGOE OLC M50-1 09:15 M50-1 11:04 M50-1 10:07 M50-1 10:57 M50-2 09:53
50510 Salme Fuller (1964) AUS Illawarra Kareelah Orienteers W50-2 09:42 W50-1 11:19 W50-2 12:56 W50-2 12:33 W50-2 10:14
40082 Pontus Funke (1975) SWE Leksands OK Per Nordahl AB M40-1 09:19 M40-1 12:27 M40-2 12:36 M40-2 12:46 M40-1 11:29
70085 Bror Fureskog (1946) SWE Alfta ösa ok M70-1 09:36 M70-2 11:08 M70-4 11:47 M70-4 10:59 M70-3 10:57
65572 Anne Furuholt (1947) NOR Trollelg o-lag PWT Travel W65-1 09:52 W65-2 11:37 W65-2 11:06 W65-2 10:11 W65-2 09:48
65108 Edgar Melvin Furuholt (1947) NOR Trollelg o-lag PWT Travel M65-1 09:18 M65-3 12:47 M65-2 10:39 M65-2 10:36 M65-2 09:11
55148 Matti Fält (1960) FIN Rasti-Kurikka M55-1 10:47 M55-3 11:44 M55-3 11:25 M55-3 11:48 M55-3 10:05
55652 Sarka Gabrielova (1959) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering W55-1 11:49 W55-2 13:02 W55-2 10:46 W55-2 10:16 W55-3 11:36
55255 Ole Gadsbølle (1957) DEN M55-1 11:14 M55-1 11:26
45144 Mikhail Gaidamak (1969) RUS HBM M45-1 11:48 M45-2 11:29 M45-2 11:26 M45-2 11:53 M45-2 11:03
50626 Videga Gaigala (1966) LAT Azimuts OK W50-2 12:36 W50-2 12:53 W50-1 10:56
70173 Derek Gale (1944) GBR Derwent Valley Orienteers M70-4 12:04 M70-1 11:36 M70-3 11:05 M70-3 12:03 M70-3 09:45
70584 Jen Gale (1946) GBR Derwent Valley Orienteers W70-2 09:56 W70-1 11:31 W70-2 10:44 W70-2 11:06 W70-1 09:20
65668 Krystyna Galicz (1951) POL Bielany Warszawa W65-1 09:04 W65-3 11:30 W65-1 10:05 W65-1 11:13 W65-3 10:30
50190 Oscar Galimberti (1965) ITA Nirvana Verde M50-1 09:06 M50-1 10:49 M50-1 10:06 M50-1 10:58 M50-2 10:35
50560 Pigareva Galina (1966) RUS Mile sport W50-1 11:18 W50-2 12:10 W50-2 12:18 W50-2 13:11 W50-1 09:16
65518 Semenova Galina (1947) RUS Velikie Luki W65-1 10:02 W65-2 12:10 W65-2 10:30 W65-2 10:47 W65-1 09:30
75205 Staffan Gantelius (1940) SWE Vallentuna-Ö OL Lalles M75-2 09:22 M75-1 11:37 M75-2 11:01 M75-2 11:36 M75-3 09:57
45117 Antonio Jose Garcia Guerrero (1970) ESP COMA M45-2 09:41 M45-1 11:45 M45-2 11:44 M45-2 11:35 M45-2 11:39
60233 Richard Gardner (1954) GBR Octavian Droobers Exuloc Tours M60-1 09:49 M60-2 11:00 M60-1 12:09 M60-1 11:48 M60-2 11:41
45147 Sergey Gaskevich (1967) RUS St. Petersburg Dream Team M45-1 11:10 M45-1 11:40
75199 Åke Gatelid (1940) SWE OK Skogshjortarna WWOP M75-1 09:19 M75-1 12:09 M75-2 10:47 M75-2 11:50 M75-1 11:41
75588 Inge Gaupp (1937) SUI OLV Hindelbank DOMINO Tours W75-1 09:05 W75-2 11:01 W75-2 10:02 W75-2 10:44 W75-2 11:26
55041 Jiri Gawel (1957) CZE Expres Czech Team M55-3 11:12 M55-3 12:01 M55-4 11:56 M55-4 11:13 M55-3 09:51
40019 Igor Gavrilov (1973) RUS Pro-Sport OK M40-2 12:03 M40-1 12:24 M40-1 12:45 M40-1 12:41 M40-1 11:07
55567 Olga Gavrilova (1958) RUS Azimut-SPb W55-3 12:03 W55-2 12:10 W55-1 11:02 W55-1 10:00 W55-2 09:44
35022 Marcis Gedins (1979) LAT Ik Auseklis M35-1 11:02 M35-1 10:16 M35-1 10:45
55029 Uwe Genatis (1961) GER SV Mietraching M55-2 10:12 M55-2 10:07 M55-3 11:36 M55-3 11:37 M55-3 11:25
55553 Lyubov Gerasimova (1958) RUS Velikiy Novgorod Dinamo W55-3 11:23 W55-2 12:49 W55-1 10:53 W55-1 10:09 W55-1 09:36
60515 Inara Gipsle (1952) GBR Thames Valley Orienteering Club W60-2 10:27 W60-2 12:34 W60-3 11:49 W60-3 12:04 W60-1 10:36
45102 Lars Erik Gjein (1969) NOR Sandefjord OK PWT Travel M45-1 11:27 M45-1 11:38 M45-1 11:27 M45-1 11:51 M45-1 10:47
70291 Lars Martin Gjein (1944) NOR Stokke IL PWT Travel M70-1 09:25 M70-3 10:45 M70-4 11:44 M70-4 11:02 M70-2 09:37
70513 Astrid Gjelstad (1946) NOR Sandefjord OK TT-TUR W70-3 09:44 W70-2 10:46 W70-3 12:05 W70-3 11:47 W70-2 10:28
75013 Oddvar Gjelstad (1938) NOR Sandefjord OK TT-TUR M75-2 09:40 M75-2 11:10 M75-3 12:07 M75-3 12:51 M75-2 11:33
60601 Anne Sofie Gjermstad (1952) NOR Nidarost OK PWT Travel W60-2 10:48 W60-2 11:34 W60-2 11:36 W60-2 12:18 W60-3 10:44
65370 Tor Gjermstad (1950) NOR Wing OK PWT Travel M65-5 10:36 M65-2 10:34 M65-1 10:26 M65-1 10:49 M65-3 09:25
60122 Sjur Gjestvang (1953) NOR Toten-Troll OL Active Travel Norway M60-2 10:45 M60-3 12:11 M60-4 11:31 M60-4 12:25 M60-3 10:33
60089 Timo Glad (1956) FIN Rasti-Jyry M60-4 10:09 M60-3 12:01 M60-4 11:59 M60-4 11:57 M60-3 10:41
65615 Inger Glans (1949) SWE OK Torfinn PWT Travel W65-1 10:14 W65-1 10:27 W65-3 10:02 W65-3 11:15 W65-2 10:08
60275 Nikolay Glazyrin (1954) RUS ARINA Nizhny Novgorod M60-1 09:45 M60-3 12:34 M60-1 11:47 M60-1 12:10 M60-2 09:17
60249 Sergey Glebov (1953) RUS M60-2 11:22 M60-3 12:43 M60-2 12:35 M60-2 11:22 M60-3 10:45
70547 Haldis Olaug Glendrage (1946) NOR Stavanger o-klubb PWT Travel W70-2 09:47 W70-1 12:16 W70-3 11:38 W70-3 12:14 W70-1 10:28
70088 Svein Kaare Glendrage (1945) NOR Stavanger o-klubb PWT Travel M70-2 09:12 M70-2 11:14 M70-2 12:08 M70-2 12:54 M70-2 10:03
55271 Markus Gloor (1957) SUI OLV Zug Swiss O Tours M55-3 11:13 M55-3 11:31 M55-1 11:58 M55-1 11:18 M55-1 09:19
45593 Liliia Glushchenko (1968) AUS Bayside Kangaroo W45-2 12:41 W45-2 12:39 W45-1 10:00
65727 Anette Gmür (1947) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT W65-3 10:30 W65-2 12:09 W65-3 10:32 W65-3 10:45 W65-3 10:40
65322 Nick Gmür (1949) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT M65-3 10:34 M65-4 11:05 M65-4 11:00 M65-4 10:15 M65-4 11:19
60104 Gian Luca Gobbi (1952) ITA Orienteering Pergine Orienteering Pergine M60-2 10:41 M60-2 10:01 M60-3 11:48 M60-3 12:09 M60-4 11:11
40029 Damir Gobec (1972) CRO OK Vihor M40-1 09:08 M40-1 11:39
40518 Ivana Gobec (1973) CRO OK Vihor W40-1 10:18 W40-2 12:49
65545 Liz Godfree (1948) GBR DVO W65-3 11:25 W65-1 11:17 W65-1 11:17 W65-1 10:01 W65-1 09:52
65066 Mike Godfree (1949) GBR DVO M65-5 11:21 M65-2 11:04 M65-4 11:07 M65-4 10:08 M65-2 11:15
40512 Ieva Godina (1976) LAT 42km.lv W40-1 12:48 W40-1 12:49 W40-1 11:16
40027 Martins Godins (1974) LAT 42km.lv M40-2 12:51 M40-2 12:31 M40-1 11:21
75086 Semion Gofchtein (1938) ISR GALILEE M75-3 10:06 M75-1 11:29 M75-2 11:52 M75-2 10:45 M75-3 09:31
70562 Aase Golden (1942) NOR Maaren OK PWT Travel W70-2 09:51 W70-2 11:18 W70-3 11:58 W70-3 11:54 W70-2 10:50
60526 Marina Golovkova (1955) RUS KBGL Orient W60-3 11:02 W60-3 12:11 W60-3 12:22 W60-3 11:31 W60-3 10:16
35060 Maxim Golubev (1976) RUS 110% kuzmolovo110 M35-2 10:31 M35-2 11:50 M35-1 10:43 M35-1 10:35 M35-2 11:05
80017 Guy Goodair (1936) GBR East Pennine OC M80-1 11:18 M80-1 11:32 M80-1 10:27 M80-1 10:16 M80-2 11:39
75523 Judith Goodair (1941) GBR East Pennine OC W75-2 10:40 W75-1 11:47 W75-2 10:39 W75-2 10:07 W75-2 11:42
45152 Igor Gorbatenkov (1971) RUS White Nights M45-1 11:26 M45-1 12:08 M45-2 11:17 M45-2 12:02 M45-1 11:53
55095 Mikhail Gorchakov (1958) RUS SMOLENSK-1 M55-1 10:43 M55-3 11:29 M55-4 11:22 M55-4 11:47 M55-2 09:33
70042 Rafael Gordon (1946) EST OK Võru Orientuur M70-5 10:19 M70-1 12:37 M70-3 11:28 M70-3 11:40 M70-1 10:55
65206 Viacheslav Gorelov (1950) RUS Rus-Veteran Rus-Veteran M65-4 10:03 M65-1 10:36 M65-4 11:10 M65-4 10:05 M65-1 10:43
45538 Anna Górnicka-Antonowicz (1968) POL Unts Warszawa W45-1 11:19 W45-1 12:13 W45-1 11:33 W45-1 12:06 W45-1 10:34
65041 Peter Gorvett (1947) GBR CADOC CADOC M65-3 10:17 M65-1 11:00 M65-1 10:54 M65-1 10:21 M65-1 11:07
50646 Alla Govorova (1964) RUS Gentiana W50-2 09:26 W50-2 11:41 W50-1 12:47 W50-1 12:42 W50-2 09:32
55113 Konrad Graber (1958) SUI OLG Nidwalden+Obwalden M55-2 10:59 M55-3 12:06 M55-2 11:50 M55-2 11:25 M55-3 09:55
60194 Hansjörg Graf (1953) SUI OLG Pfäffikon DOMINO Tours M60-3 11:30 M60-3 12:24 M60-1 12:18 M60-1 11:39 M60-3 10:03
60658 Marianne Graf (1953) SUI OLG Pfäffikon DOMINO Tours W60-2 11:00 W60-2 12:28 W60-1 12:14 W60-1 11:40 W60-3 10:42
65575 Sidsel Graff-Iversen (1948) NOR Fossum IF PWT Travel W65-2 09:31 W65-2 12:44 W65-1 11:04 W65-1 10:14 W65-2 11:46
75054 Otto Grahl-Nielsen (1938) NOR Bergens turforening PWT Travel M75-3 10:33 M75-2 10:20 M75-2 11:48 M75-2 10:49 M75-3 09:19
75587 Marianne Grahn (1937) SWE Sävedalens AIK W75-1 09:31 W75-1 11:46 W75-1 10:09 W75-1 10:38 W75-2 11:28
75512 Gunvor Granath (1939) SWE Nynäshamns OK Lalle Idrott o Resor W75-2 10:11 W75-2 10:50 W75-1 10:19 W75-1 10:28 W75-2 11:02
70127 Lars Granefelt (1946) SWE OK Tyr Lalles M70-5 10:33 M70-1 12:47 M70-3 12:02 M70-3 11:06 M70-1 11:25
65596 Lena Granefelt (1950) SWE OK Tyr Lalles W65-3 11:11 W65-1 10:23 W65-2 10:50 W65-2 10:27 W65-1 11:30
65614 Ingrid Graneli (1951) SWE Haninge SOK Lalle W65-1 09:55 W65-3 11:28 W65-3 10:12 W65-3 11:05 W65-3 09:34
55051 Jan Granstedt (1960) NOR Halden SK M55-2 12:06 M55-2 11:09 M55-1 11:21
65712 Agneta Granström (1951) SWE SOK Aneby Per Nordahl AB W65-3 10:25 W65-1 10:59 W65-2 10:41 W65-2 10:36 W65-1 10:00
35031 Mindaugas Grasys (1979) LTU Perkunas M35-2 10:15 M35-1 12:34
60312 Hans Georg Gratzer (1956) AUT LAUFKLUB KOMPASS INNSBRUCK IMST M60-1 10:16 M60-3 12:06 M60-3 11:39 M60-3 12:18 M60-4 11:27
50031 Peter Grau (1965) SUI OLG Zürich M50-3 11:45 M50-2 10:51 M50-3 10:52 M50-3 10:11 M50-3 12:03
55208 Bernd Graumann (1961) GER ESV Lok Berlin-Schöneweide M55-1 10:42 M55-2 10:21 M55-2 11:58 M55-2 11:17 M55-3 10:43
50613 Heidi Graumann (1963) GER ESV Lok Berlin-Schöneweide W50-1 11:13 W50-1 11:18 W50-1 12:54 W50-1 12:35 W50-2 10:08
70221 Claes Göran Green (1946) SWE Malmö OK WWOP M70-4 11:47 M70-3 11:08 M70-1 12:07 M70-1 12:49 M70-3 10:21
50037 Nick Green (1962) GBR Guildford Orienteers M50-1 09:29 M50-1 11:13 M50-1 10:32 M50-1 10:32 M50-2 10:59
80015 Andrew Gregory (1935) GBR Manchester O.C. M80-1 10:59 M80-1 11:19 M80-2 10:41 M80-2 10:25 M80-1 09:39
75516 Margaret Gregory (1938) GBR Manchester O.C. W75-1 09:17 W75-2 10:59 W75-2 10:22 W75-2 10:24 W75-2 11:14
65317 Heiri Greminger (1947) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT M65-4 10:00 M65-3 12:20 M65-3 10:52 M65-3 10:23 M65-3 09:09
60728 Helene Greminger (1955) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT W60-3 11:33 W60-2 11:56
60563 Siren Greve (1955) NOR Bergens Turnforening PWT Travel W60-3 10:42 W60-1 10:34 W60-1 11:30 W60-1 12:24 W60-1 10:32
80528 Teresa Gri (1935) ESP C. O. Catalunya W80-1 10:34 W80-2 10:02 W80-1 10:19 W80-1 10:05 W80-2 09:47
35532 Agne Grigaliunaite (1978) LTU OK Levuo W35-1 10:39 W35-2 12:22 W35-1 12:28 W35-1 13:05 W35-1 11:18
55104 Eugenijus Grigaliūnas (1961) LTU OSK Oriens M55-2 10:46 M55-3 12:03 M55-1 11:55 M55-1 11:21 M55-3 11:21
60227 Bjørn Grinde (1952) NOR OSI M60-1 10:02 M60-2 11:12 M60-3 11:43 M60-3 12:14 M60-1 10:25
75041 Jurii Grishanov (1938) RUS Rus-Veteran Rus-Veteran M75-1 09:58 M75-1 12:03 M75-3 12:11 M75-3 12:47 M75-1 09:31
75022 Viatcheslav Grishukhin (1939) RUS Moscow Dinamo M75-3 10:56 M75-1 11:32 M75-1 11:04 M75-1 11:37 M75-2 11:29
70225 Christer Gronblad (1944) SWE Harlovs IF PWT Travel M70-5 10:56 M70-3 10:19 M70-1 12:59 M70-1 11:57 M70-4 11:07
70611 Gunilla Gronblad (1942) SWE Harlovs IF PWT Travel W70-1 09:10 W70-1 11:27 W70-3 11:36 W70-3 12:16 W70-2 12:40
55200 Harald Grøndahl (1957) NOR OK Moss M55-3 10:08 M55-3 11:40
60691 Bente Grondalen (1955) NOR Hamar OK PWT Travel W60-3 11:20 W60-3 12:38 W60-1 12:12 W60-1 11:42 W60-3 10:30
60241 Erik Grondalen (1955) NOR Hamar OK PWT Travel M60-4 10:03 M60-3 12:33 M60-1 12:02 M60-1 11:55 M60-3 09:31
75584 Ingrid Grosse (1939) GER USV TU Dresden W75-1 09:04 W75-2 11:15 W75-1 10:05 W75-1 10:42 W75-1 10:34
60082 Algirdas Grublys (1954) LTU OK KOPA M60-3 11:59 M60-2 11:02 M60-2 11:35 M60-2 12:22 M60-4 11:17
65083 Gunnar Grue-Sørensen (1950) DEN Køge OK M65-3 10:08 M65-1 11:05 M65-5 10:21 M65-5 10:53 M65-1 10:25
75562 Gull-Britt Grönberg (1939) SWE Kungälvs OK Per Nordahl AB W75-2 10:48 W75-2 11:08 W75-1 10:16 W75-1 10:31 W75-2 11:00
55052 Timo Grönholm (1959) FIN Salon Viesti JEF M55-3 10:52 M55-2 10:26 M55-2 11:26 M55-2 11:49 M55-2 09:45
60186 Paul Grün (1954) AUT OLG Stöck Wien M60-3 11:20 M60-1 10:36 M60-1 11:56 M60-1 12:01 M60-2 10:37
60649 Sigrid Grün (1954) AUT OLG Stöck Wien W60-1 11:38 W60-3 12:09
50132 Markus Gründler (1964) SUI OLG Pfäffikon M50-2 12:17 M50-2 10:59 M50-1 10:55 M50-1 10:09 M50-2 09:35
45582 Mirjam Gründler (1970) SUI OLG Pfäffikon W45-1 11:29 W45-1 12:09 W45-2 12:30 W45-2 12:50 W45-1 10:24
60021 Mikhail Gryaznevich (1954) GBR Thames Valley Orienteering Club M60-4 09:22 M60-1 10:37 M60-4 12:01 M60-4 11:55 M60-1 10:35
60049 Romuald Guga (1955) POL WKS Śląsk Wrocław M60-4 09:20 M60-2 11:11 M60-4 11:37 M60-4 12:19 M60-2 10:27
55535 Daniela Guglielmetti (1959) SUI GOLD Savosa W55-2 11:46 W55-2 12:27 W55-3 10:33 W55-3 10:28 W55-2 10:42
60044 Francesco Guglielmetti (1954) SUI GOLD Savosa M60-2 10:56 M60-1 10:51 M60-3 12:19 M60-3 11:38 M60-1 10:57
55136 Petter Gullikstad (1959) NOR Røros IL M55-1 11:13 M55-1 11:14 M55-4 11:17 M55-4 11:52 M55-2 09:41
65715 Ulla Gummeson (1950) SWE Väsby OK Per Nordahl AB W65-3 11:24 W65-1 10:29 W65-1 10:15 W65-1 11:03 W65-1 09:10
45571 Berit Gummus (1967) SWE IFK Mora OK Per Nordahl AB W45-1 11:51 W45-2 10:38 W45-1 11:47 W45-1 11:52 W45-2 10:16
75017 Odd Gunbjørnsen (1937) NOR Konnerud IL TT-TUR M75-3 10:28 M75-2 10:41 M75-3 11:58 M75-3 13:00 M75-3 10:01
60079 Sergey Gundorov (1955) RUS Krasnogorsk Krasnogorsk Veteran M60-3 11:28 M60-4 12:07 M60-4 12:31 M60-4 11:25 M60-1 09:07
70534 Kerstin Gunnarsson (1944) SWE Nässjö OK W70-3 09:57 W70-1 11:32 W70-3 11:42 W70-3 12:10 W70-1 10:34
75044 Rune Gunnarsson (1941) SWE Nässjö OK M75-2 09:17 M75-1 11:07 M75-1 11:06 M75-1 11:35 M75-1 10:03
75019 Bjørn Gunnerød (1939) NOR Asker SK TT-TUR M75-1 10:01 M75-2 10:57 M75-3 12:51 M75-3 12:07 M75-2 10:03
50029 Maksim Gureev (1963) RUS Mile-Sport Rus-Veteran M50-1 09:12 M50-2 10:40 M50-3 10:50 M50-3 10:13 M50-2 11:45
50522 Olga Gureeva (1963) RUS Mile-Sport Rus-Veteran W50-1 13:11 W50-1 12:18 W50-2 09:10
45058 Ilya Gusev (1970) RUS St.Petersburg M45-2 09:08 M45-1 12:15 M45-2 12:13 M45-2 11:06 M45-1 11:49
40122 Vladimir Gusiatnikov (1973) USA Omega M40-2 11:24 M40-2 12:35 M40-2 12:10 M40-2 13:12 M40-2 10:53
65625 Karin Gustafsson (1948) SWE Strängnäs-Malmby OL W65-3 11:08 W65-3 10:09 W65-3 09:28
70659 Solbritt Gustafsson (1945) SWE OK Virdarna Per Nordahl AB W70-3 09:29 W70-2 10:37 W70-1 11:49 W70-1 11:02 W70-2 12:06
55229 Per Gustavsson (1961) SWE GÖTEBORG MAJORNA OK gothenburg M55-3 10:58 M55-1 11:28 M55-2 12:02 M55-2 11:13 M55-1 11:29
45155 Mykhaylo Gutak (1969) UKR AZYMUT KALUSH M45-1 11:20 M45-1 11:26 M45-2 11:40 M45-2 11:39 M45-1 10:17
65662 Aleksandra Gutina (1948) RUS Rus-Veteran Rus-Veteran W65-3 10:36 W65-2 11:36 W65-3 10:59 W65-3 10:18 W65-3 11:04
55235 Victor Gutul (1958) MDA FAURI M55-1 10:16 M55-3 11:53 M55-3 11:58 M55-3 11:15 M55-3 09:57
65135 Jean-Claude Guyot (1949) SUI ANCO M65-1 09:55 M65-1 10:53 M65-1 10:29 M65-1 10:46 M65-2 11:09
60558 Virginija Gvildiene (1956) LTU MEDEINA OK W60-3 11:36 W60-1 11:13 W60-3 12:17 W60-3 11:36 W60-1 11:42
55055 Jonas Gediminas Gvildys (1961) LTU MEDEINA OK M55-1 10:20 M55-1 10:56 M55-4 11:58 M55-4 11:11 M55-1 11:01
40127 Veysel Güler (1972) TUR NEO SPORT CLUB M40-1 09:58 M40-2 12:58 M40-2 12:28 M40-2 12:54 M40-1 09:45
70324 Hans Güth (1942) GER ESV Lokomotive Dessau gertour.eu M70-5 10:23 M70-3 10:24 M70-5 12:16 M70-5 12:49 M70-4 13:15
60062 Edmundas Gylys (1953) LTU OK Dainava M60-4 09:35 M60-3 12:09 M60-3 12:03 M60-3 11:54 M60-3 11:03
45098 Kimmo Gynther (1967) FIN Itä-Hämeen rasti Suunnistusmatkat M45-2 10:05 M45-1 11:13 M45-1 11:23 M45-1 11:55 M45-1 11:35
45522 Gabriella Győrffy (1967) HUN HSE-Hungary W45-1 11:16 W45-1 11:57 W45-1 11:28 W45-1 12:11 W45-2 10:28
70658 Anne-Mari Haagensen (1944) NOR Os IL PWT Travel W70-1 09:58 W70-2 10:00 W70-3 11:46 W70-3 12:06 W70-2 10:16
70288 Erik Haagensen (1945) NOR Os IL PWT Travel M70-2 10:02 M70-3 12:00 M70-3 11:08
70210 Reijo Haaja (1943) FIN Valkeakosken Haka M70-1 12:50 M70-1 12:06 M70-4 10:31
70624 Hellevi Haarala (1945) FIN Liperin Taimi Suunnistus Suunnistusmatkat W70-1 09:45 W70-2 11:20 W70-2 11:05 W70-2 10:45 W70-2 11:44
70241 Vesa Haarala (1944) FIN Liperin Taimi Suunnistus Suunnistusmatkat M70-2 09:21 M70-2 10:34 M70-2 13:04 M70-2 11:58 M70-2 11:33
75079 Rihko Haarlaa (1939) FIN Helsingin Suunnistajat Tuuli Team M75-1 09:20 M75-1 11:12 M75-1 10:58 M75-1 11:43 M75-2 11:35
70229 Hannu Haase (1945) FIN Ounasvaaran Hiihtoseura Suunnistusmatkat M70-2 10:04 M70-4 11:10 M70-5 12:29 M70-5 12:36 M70-3 10:29
65673 Tuula Haase (1947) FIN Ounasvaaran Hiihtoseura Suunnistusmatkat W65-1 09:05 W65-3 12:15 W65-1 10:14 W65-1 11:04 W65-2 10:52
65648 Raija Haasto (1950) FIN HIrvensalon Heitto Daniel's Travels W65-2 09:44 W65-3 12:31 W65-2 10:38 W65-2 10:39 W65-2 09:36
45527 Katri Haataja (1968) BEL TROL PWT Travel W45-1 11:17 W45-1 11:33 W45-1 11:29 W45-1 12:10 W45-1 09:22
70670 Dr. Beatrix Haenelt (1946) GER IHW Alex Berlin W70-1 09:17 W70-1 12:06 W70-1 11:11 W70-1 11:40 W70-1 09:54
35059 Stephan Haenelt (1979) GER IHW Alex Berlin M35-1 11:31 M35-2 11:49 M35-1 10:09 M35-1 11:09 M35-2 10:55
55564 Brit Hafskjold (1955) NOR Kongsberg PTBBH W55-2 10:37 W55-2 10:25 W55-3 11:00
60017 Per Chr. Hagen (1953) NOR Bø OL TT-TUR M60-4 10:11 M60-2 10:03 M60-3 12:34 M60-3 11:23 M60-3 11:35
65236 Aulis Hahtola (1949) FIN Rasti-Kurikka S-team M65-3 10:19 M65-1 10:30 M65-5 11:11 M65-5 10:03 M65-1 09:15
60718 Anna Haider (1956) AUT HSV Ried W60-2 10:50 W60-3 12:13 W60-1 11:37 W60-1 12:17 W60-3 10:36
45140 Risto Haikonen (1968) FIN Anttolan Urheilijat M45-2 09:33 M45-1 12:21 M45-2 11:55 M45-2 11:24 M45-1 11:09
80027 Allan Håkansson (1933) SWE SOK Viljan M80-1 11:27 M80-2 10:23 M80-2 10:51 M80-2 10:15 M80-1 10:23
65632 Laila Hakkarainen (1950) FIN MS Parma W65-3 11:01 W65-3 12:17 W65-1 10:35 W65-1 10:43 W65-2 10:16
50556 Riitta Hakkarainen (1962) FIN Rakas 1 W50-1 10:30 W50-1 11:28 W50-1 12:27 W50-1 13:02 W50-1 09:26
35029 Tuomas Hakkarainen (1978) FIN Espoon Akilles M35-2 10:33 M35-1 12:16 M35-1 11:07 M35-1 10:11 M35-1 10:41
55555 Kirsi Hakomäki (1957) FIN HS W55-2 11:29 W55-1 10:50 W55-3 11:01 W55-3 10:00 W55-2 11:24
70352 Ingar Håkonsen (1943) NOR Kongsberg O-Lag HAAK Group M70-2 09:23 M70-1 11:49 M70-2 12:51 M70-2 12:11 M70-1 10:23
50163 Kari Hakuli (1965) FIN Keravan Urheilijat M50-3 11:47 M50-2 11:06 M50-2 10:30 M50-2 10:33 M50-2 09:31
50608 Ragnhild Hald (1962) NOR Kristiansand OK PWT Travel W50-2 09:33 W50-1 11:17 W50-2 12:32 W50-2 12:57 W50-1 09:52
50089 Tõnis Haldna (1965) EST RAE ROK M50-3 12:16 M50-1 11:00 M50-1 10:22 M50-1 10:42 M50-1 09:17
70230 Severi Halkosaari (1946) FIN Nivalan Suunnistajat Suunnistusmatkat M70-3 09:43 M70-2 10:50 M70-4 11:55 M70-4 10:51 M70-1 09:47
85511 Ulla-Britta Hall (1929) SWE Järla OK Per Nordahl AB W85-1 09:24 W85-1 10:55 W85-1 10:20 W85-1 10:25 W85-1 09:20
70122 Ingvar Halldin (1946) SWE OK Tylöskog Lalle Idrott och Resor M70-5 10:45 M70-4 10:28 M70-1 13:02 M70-1 11:54 M70-4 10:37
50114 Clive Hallett (1963) GBR Bristol Orienteering Klub M50-1 09:57 M50-1 12:07 M50-3 10:32 M50-3 10:31 M50-1 11:27
55635 Jackie Hallett (1957) GBR Bristol Orienteering Klub W55-3 11:26 W55-1 11:03 W55-3 10:39 W55-3 10:22 W55-1 11:04
45018 Heiti Hallikma (1970) EST OK Võru M45-1 11:28 M45-1 12:22 M45-2 11:42 M45-2 11:37 M45-1 11:37
50602 Maria Hallmans (1962) SWE Väsby OK Per Nordahl AB W50-1 10:40 W50-2 12:22 W50-2 12:50 W50-2 12:39 W50-2 10:06
65029 Andre Hallouard (1950) FRA ASOP Erstein M65-2 09:20 M65-2 10:51 M65-2 10:17 M65-2 10:58 M65-2 09:21
65538 Aila Halttunen (1949) SWE Haninge SOK Lalles Resor W65-1 09:18 W65-1 10:39 W65-3 10:54 W65-3 10:23 W65-1 10:38
65526 Eva Halvarson (1947) SWE OK Kåre Lalle Idrott&resor W65-2 09:38 W65-2 12:29 W65-1 10:37 W65-1 10:41 W65-1 11:04
60722 Kari Halvorsen (1952) NOR Verdal OK PWT Travel W60-2 10:18 W60-2 11:43 W60-2 12:27 W60-2 11:27 W60-2 09:12
35534 Mervi Hammarberg (1977) FIN Hämeenlinnan Tarmo Suunnistusmatkat W35-1 10:50 W35-2 12:32 W35-1 12:35 W35-1 12:58 W35-2 11:34
55682 Lena Hammer (1958) NOR Vestre Aker W55-2 11:59 W55-2 12:06
50181 Petri Hamynen (1966) FIN Aanekosken Sarjakuvaseura PWT Travel M50-2 11:47 M50-1 11:05 M50-3 10:47 M50-3 10:16 M50-1 10:03
60300 Timo Hamynen (1956) FIN Aanekosken Sarjakuvaseura PWT Travel M60-3 11:54 M60-3 11:44 M60-1 11:37 M60-1 12:20 M60-3 11:15
65550 Eeva-Liisa Hanhela (1947) FIN Haukiputaan Heitto Hanhela W65-2 09:55 W65-3 12:16 W65-2 10:25 W65-2 10:52 W65-2 09:30
70065 Mauno Hanhela (1945) FIN Haukiputaan Heitto Hanhela M70-2 09:06 M70-1 11:54 M70-4 10:57 M70-4 11:49 M70-1 11:07
55583 Anne Hannukainen (1957) FIN Kankaanpään Suunnistajat Neon Sport W55-3 11:56 W55-2 12:01 W55-3 10:53 W55-3 10:08 W55-2 09:06
60135 Raimo Hannukainen (1953) FIN Kankaanpään Suunnistajat Neon Sport M60-1 10:09 M60-4 12:29 M60-1 12:31 M60-1 11:26 M60-3 11:39
55252 Björn Hansen (1961) GER Lübecker Turnerschaft M55-4 11:47 M55-4 11:22 M55-3 09:59
50202 Jan Petter Hansen (1963) NOR IL Gular M50-3 10:33 M50-3 10:30 M50-1 09:57
55220 John Hansen (1957) NOR Kristiansand OK M55-2 11:55 M55-2 11:20 M55-1 10:09
60672 Lisbet Hansen (1953) DEN FSK Orientering Per Nordahl AB W60-2 11:08 W60-2 11:55 W60-3 11:48 W60-3 12:05 W60-3 10:40
70056 Mogens Hansen (1942) DEN OK Skaermen M70-3 09:37 M70-1 12:35 M70-2 12:52 M70-2 12:10 M70-2 11:03
60590 Randi Hansen (1953) NOR Stokke Private W60-3 10:50 W60-2 11:59 W60-2 12:18 W60-2 11:36 W60-2 11:30
70532 Ruth Hansen (1945) DEN OK Skaermen W70-1 09:54 W70-1 11:24 W70-1 11:26 W70-1 11:25 W70-2 11:42
45579 Kjersti Holt Hanssen (1967) NOR Maaren OK W45-1 11:24 W45-1 11:53 W45-1 11:51 W45-1 11:48 W45-1 09:54
65709 Anna-Lisa Hansson (1947) SWE Pan-Kristianstad Per Nordahl AB W65-2 10:24 W65-3 12:13 W65-2 10:03 W65-2 11:14 W65-3 09:32
80509 Gun Viola Hansson (1935) SWE Ystad OK PWT Travel W80-1 10:30 W80-1 11:28 W80-1 10:15 W80-1 10:09 W80-1 09:52
55242 Jan Hansson (1960) SWE Stenungsunds OK M55-3 10:11 M55-1 11:10 M55-4 11:23 M55-4 11:46 M55-2 11:57
65044 Rein Hanstein (1949) EST OK Okas Orientuur M65-1 09:24 M65-2 11:15 M65-4 10:37 M65-4 10:38 M65-2 09:55
65318 Magnus Haraldsson (1950) SWE Gustavsbergs OK M65-5 11:15 M65-3 12:06 M65-4 11:12 M65-4 10:03 M65-3 11:31
65723 Margareta Haraldsson (1949) SWE Gustavsbergs OK W65-3 10:56 W65-2 12:03 W65-2 11:14 W65-2 10:03 W65-2 11:00
70648 Margareta Haraldsson (1944) SWE Sigtuna OK Per Nordahl AB W70-1 09:47 W70-2 11:26 W70-2 10:49 W70-2 11:01 W70-1 09:02
50122 Kai Harju (1962) FIN Kannuksen Ura Suunnistusmatkat M50-2 12:12 M50-1 11:32 M50-1 10:45 M50-1 10:19 M50-1 09:47
60223 Lars Harkman (1955) SWE Malungs OK Skogsmårdarna Per Nordahl AB M60-1 10:23 M60-1 11:10 M60-1 12:12 M60-1 11:45 M60-1 10:53
70175 Hannu Harkola (1944) FIN Päijät-Rasti M70-1 12:29 M70-1 12:27 M70-2 11:01
60599 Elvira Harkova (1954) FIN INUS Lappeenranta W60-1 11:36 W60-2 12:39 W60-2 12:11 W60-2 11:43 W60-2 11:18
85506 Vre Harzenmoser (1930) SUI OLG St. Gallen/Appenzell DOMINO Tours W85-1 09:25 W85-1 10:59 W85-1 10:21 W85-1 10:24 W85-1 09:18
70189 Pertti S. Hartikainen (1945) FIN Riihimäen Suunnistajat M70-5 11:08 M70-3 10:39 M70-5 12:15 M70-5 12:50 M70-3 11:49
60050 Eddie Harwood (1952) GBR Moravian M60-4 10:07 M60-1 10:49 M60-1 11:38 M60-1 12:19 M60-1 09:33
70664 Elsbeth Haslinger (1942) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT W70-2 09:06 W70-1 11:19 W70-2 10:34 W70-2 11:16 W70-2 10:32
75583 Siv Hasselgrund (1939) SWE Bjursås OK Lalles resor W75-2 10:26 W75-2 10:58 W75-1 10:23 W75-1 10:24 W75-1 10:42
90010 Ragnar Hasselquist (1926) SWE Hallstahammars OK Per Nordahl AB M90-1 09:15 M90-1 10:38 M90-1 10:12 M90-1 10:11 M90-1 09:47
60657 Mona Bugge Haug (1956) NOR OL Vallset/Stange Active Travel Norway AS W60-3 11:05 W60-1 11:19 W60-1 12:30 W60-1 11:24 W60-1 11:32
55066 Jan Haugland (1961) NOR Aarstad IL PWT Travel M55-3 10:32 M55-2 10:17 M55-4 11:29 M55-4 11:40 M55-3 11:19
75053 Per Johan Haugland (1940) NOR Aarstad IL PWT Travel M75-3 10:53 M75-2 11:44 M75-1 11:21 M75-1 11:20 M75-2 11:41
65606 Liv Haugli (1949) NOR Heming PWT Travel W65-1 10:13 W65-2 12:16 W65-2 10:19 W65-2 10:58 W65-2 10:48
75051 Stig Arild Haugskott (1939) NOR Trollelg o-lag PWT Travel M75-2 09:21 M75-1 11:58 M75-2 11:09 M75-2 11:28 M75-1 10:29
65268 Olavi Hautala (1948) FIN Rasti-Jussit Suunnistusmatkat M65-2 10:10 M65-2 10:41 M65-2 10:50 M65-2 10:25 M65-3 11:27
55591 Anneli Hautaniemi (1960) FIN Tampereen Pyrintö TP W55-1 11:52 W55-2 12:08 W55-3 10:28 W55-3 10:33 W55-2 09:18
55106 Erkki Hautaniemi (1959) FIN Tampereen Pyrintö TP M55-1 10:11 M55-3 12:02 M55-4 12:01 M55-4 11:08 M55-3 10:23
45558 Helena Havia-Kinnala (1967) FIN Angelniemen Ankkuri W45-2 10:51 W45-1 11:40 W45-2 12:52 W45-2 12:28 W45-1 09:24
55650 Lise Havik (1958) NOR Asker SK PWT Travel W55-3 11:49 W55-2 12:43
65391 Philip Hawkes-Teeter (1947) USA EMPO M65-1 09:44 M65-5 11:49 M65-4 10:03 M65-4 11:12 M65-5 09:57
60729 Susan Hawkes-Teeter (1952) USA EMPO W60-3 10:46 W60-3 12:32 W60-3 11:29 W60-3 12:24 W60-3 10:22
80011 Jaroslav Havlik (1936) CZE SC Jicin M80-1 11:22 M80-1 11:44 M80-1 10:20 M80-1 10:23 M80-2 11:07
65292 Gunnar Hedberg (1947) SWE Östersunds OK Per Nordahl AB M65-3 10:35 M65-3 11:44 M65-1 11:08 M65-1 10:07 M65-3 09:35
70283 Rauno Hedenstrom (1944) FIN Maarian Mahti PWT Travel M70-4 11:12 M70-2 11:01 M70-1 12:22 M70-1 12:34 M70-4 11:55
55223 Göran Hedman (1957) SWE Valbo AIF M55-3 11:20 M55-3 11:28 M55-2 11:40 M55-2 11:35 M55-3 10:51
85510 Lisa Hedström (1930) SWE Göteborg Majorna OK Per Nordahl AB W85-1 09:31 W85-1 11:00 W85-1 10:27 W85-1 10:18 W85-1 09:16
75055 Govert Heede (1938) DEN Ballerup OK PWT Travel M75-2 09:41 M75-2 11:31 M75-2 11:30 M75-2 11:07 M75-2 09:25
70231 Stig Heerman (1942) FIN Rasti-Lukko Suunnistusmatkat M70-4 11:33 M70-3 11:18 M70-5 12:05 M70-5 13:00 M70-2 10:49
65580 Berit Hegdal (1950) NOR Bergens turnforening PWT Travel W65-1 09:59 W65-1 10:33 W65-2 10:26 W65-2 10:51 W65-1 10:06
70314 Svein-Erik Heggenes (1944) NOR Voss IL TT-TUR M70-5 10:16 M70-3 10:04 M70-5 12:28 M70-5 12:37 M70-4 12:37
60164 Bjørn Heidenstrøm (1953) NOR Fredrikstad skiklubb M60-1 10:11 M60-2 10:48 M60-4 12:24 M60-4 11:32 M60-1 09:31
80031 Mikko Heikkilä (1936) FIN Maarian Mahti Neon Sport M80-1 11:29 M80-2 10:34 M80-1 10:26 M80-1 10:17 M80-1 09:33
45064 Tero Heikkilä (1969) FIN Paimion Rasti Rastiretki M45-1 11:41 M45-1 12:06 M45-2 11:37 M45-2 11:42 M45-1 11:33
55078 Esa Heikkinen (1961) FIN Kuusamon Erä-Veikot M55-3 10:27 M55-3 11:49 M55-4 11:57 M55-4 11:12 M55-1 09:41
55565 Jaana Heikkinen (1961) FIN Kuusamon Erä-Veikot W55-1 10:30 W55-1 10:32 W55-2 10:56
65636 Arja Heimonen (1950) FIN Navi Rastiretki W65-2 09:59 W65-2 12:35 W65-2 10:55 W65-2 10:22 W65-2 10:36
85005 Heino Heinloo (1931) EST SK Saue Tammed M85-1 09:24 M85-2 10:04 M85-1 10:42 M85-1 10:45 M85-2 09:17
55063 Kari Heinonen (1960) FIN Angelniemen Ankkuri M55-1 10:14 M55-2 10:24 M55-1 11:46 M55-1 11:30 M55-2 11:11
65245 Kari Heinonen (1948) FIN Kuopion Suunnistajat Suunnistusmatkat M65-2 09:28 M65-5 11:30 M65-1 10:08 M65-1 11:06 M65-3 10:05
65674 Leena Heinonen (1948) FIN Kuopion Suunnistajat Suunnistusmatkat W65-2 10:17 W65-3 11:55 W65-1 10:55 W65-1 10:23 W65-3 11:24
55188 Olli Heinonen (1959) FIN MS Parma Suunnistusmatkat M55-3 10:41 M55-3 11:46 M55-3 12:03 M55-3 11:10 M55-3 11:33
65043 Risto Heiskanen (1948) FIN Espoon Suunta M65-4 09:26 M65-4 11:26
55221 Rolf Helander (1959) FIN Oulaisten Huima Suunnistusmatkat M55-1 10:54 M55-1 10:41 M55-2 12:00 M55-2 11:15 M55-1 11:37
70516 Henny Helgeland Reinhold (1944) NOR Drangedal o-lag TT-TUR W70-2 09:20 W70-2 10:18 W70-3 11:41 W70-3 12:11 W70-2 11:00
65166 Jorma Helin (1947) FIN Rasti-Jyry own M65-5 11:40 M65-4 10:57 M65-4 10:11 M65-4 11:04 M65-3 09:41
60091 Rauli Helkkula (1952) FIN Turun Metsänkävijät Turun Metsänkävijät M60-1 09:56 M60-2 10:52 M60-1 12:10 M60-1 11:47 M60-1 09:57
65195 Simo Helkkula (1950) FIN Pitäjänmäen Tarmo Rastiretki M65-5 11:30 M65-1 10:57 M65-4 11:09 M65-4 10:06 M65-2 11:35
70334 Edvin Helle (1946) NOR Askvoll og Holmedal IL PWT Travel M70-3 09:42 M70-1 12:15 M70-4 11:37 M70-4 11:09 M70-1 09:57
55644 Britt-Marie Hellgren (1958) SWE OK Älvsjö-Örby Per Nordahl AB W55-2 11:13 W55-2 12:51 W55-1 10:41 W55-1 10:21 W55-1 10:24
65376 Christer Hellström (1948) SWE Stora Tuna OK M65-2 10:42 M65-2 10:33 M65-3 10:47
70146 Pentti Helminen (1943) FIN Jämsän Retki-Veikot Neon Sport M70-2 09:24 M70-4 10:45 M70-3 11:03 M70-3 12:05 M70-2 09:25
75109 Bjørn Helstrup (1941) DEN Fredensborg Orienteringsklub M75-3 11:00 M75-2 10:17 M75-1 11:44 M75-1 10:57 M75-2 09:41
65557 Helena Hemström (1951) SWE Gävle Ok Lalle W65-1 09:15 W65-1 10:54 W65-1 10:24 W65-1 10:54 W65-1 11:10
60066 Mats Hemström (1952) SWE Gävle Ok Lalle M60-4 09:23 M60-2 11:15 M60-1 12:23 M60-1 11:34 M60-2 10:21
65226 Douglas Henderson (1951) GBR Roxburgh Reivers M65-1 09:23 M65-2 10:30
60033 Roger Hendrickx (1953) BEL K.O.L. M60-1 10:45 M60-1 11:34 M60-2 12:26 M60-2 11:31 M60-1 10:15
60618 Ann Herm (1956) BEL FRSO-Belgium W60-1 11:53 W60-3 12:02 W60-1 12:18 W60-1 11:36 W60-3 09:06
40528 Aline Hermans (1974) BEL FRSO-Belgium W40-1 10:31 W40-1 12:27 W40-1 12:39 W40-1 12:58 W40-1 11:20
70272 Lennart Hermansson (1946) SWE Stångenäs AIS Per Nordahl AB M70-1 09:20 M70-1 12:23 M70-1 12:11 M70-1 12:45 M70-1 11:11
65246 Vesa Herttuainen (1947) FIN Raja-Karjalan Suunnistajat Suunnistusmatkat M65-4 09:05 M65-3 12:05 M65-4 10:52 M65-4 10:23 M65-3 11:41
50049 Alan Hickling (1964) GBR SAX M50-3 12:07 M50-1 11:30 M50-2 10:29 M50-2 10:34 M50-2 10:31
70147 Lauri Hieta (1944) FIN Kankaanpään Suunnistajat Neon Sport M70-5 10:43 M70-3 10:34 M70-1 12:15 M70-1 12:41 M70-3 09:51
45082 Armo Hiie (1968) EST OK Kape M45-1 11:39 M45-1 12:16 M45-1 11:52 M45-1 11:26 M45-1 11:43
65157 Pentti Hiirijoki (1948) FIN Suunta-Sepot Neon Sport M65-4 10:05 M65-2 10:08 M65-1 10:59 M65-1 10:16 M65-1 09:57
65046 Heikki Hillo (1948) FIN Valkeakosken Haka M65-4 09:23 M65-2 10:58 M65-2 11:11 M65-2 10:04 M65-5 09:27
45090 Veiko Hintsov (1969) EST Deloitte M45-1 11:44 M45-2 10:57 M45-2 11:56 M45-2 11:23
60257 Keijo Hintukainen (1952) FIN Turun Suunnistajat M60-4 09:53 M60-2 10:55 M60-4 12:02 M60-4 11:54 M60-1 09:23
60699 Terttu Hintukainen (1953) FIN Turun Suunnistajat W60-1 11:36 W60-1 12:18 W60-2 10:10
65194 Pentti Hirvonen (1947) FIN turun metsänkävijät M65-4 09:54 M65-4 10:36 M65-1 11:03 M65-1 10:12 M65-2 09:29
50150 Markus Hitz (1964) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT M50-2 11:44 M50-1 11:20 M50-2 10:52 M50-2 10:11 M50-1 10:19
50205 Thomas Hjerpe (1966) FIN If Femman M50-3 10:39 M50-3 10:24 M50-1 11:51
60224 Andreas Hjertson (1956) SWE OK Linné Per Nordahl AB M60-4 09:51 M60-1 11:25 M60-4 12:25 M60-4 11:31 M60-1 11:15
60674 Christina Hjertson (1952) SWE OK Linné Per Nordahl AB W60-3 11:17 W60-1 11:22 W60-1 11:42 W60-1 12:12 W60-1 10:50
45510 Manuela Hlosta (1967) AUT LC Erstebank W45-1 11:52 W45-1 11:29 W45-2 12:44 W45-2 12:36 W45-1 09:52
45009 Thomas Hlosta (1967) AUT LC Erstebank M45-1 11:51 M45-2 11:53 M45-1 11:59 M45-1 11:19 M45-2 10:13
45015 Vitalii Hlushenkov (1968) UKR VALERI TEAM M45-2 09:58 M45-1 11:49 M45-1 11:40 M45-1 11:38 M45-1 10:19
40043 Michael Hock (1973) BEL FRSO-Belgium M40-1 09:53 M40-2 12:52 M40-2 13:10 M40-2 12:12 M40-2 10:21
40042 Patrick Hock (1974) BEL FRSO-Belgium M40-2 11:11 M40-2 12:39 M40-1 12:28 M40-1 12:58 M40-2 10:19
45066 Sven Hockeborn (1968) GER SSV Planeta Radebeul SSV Planeta Radebeul M45-2 09:05 M45-2 11:30 M45-2 11:07 M45-2 12:12 M45-2 10:15
70607 Kjellaug Hodnekvam (1945) NOR Bergens Turnforening W70-3 09:07 W70-2 10:49 W70-3 12:09 W70-3 11:43 W70-1 09:10
65080 Jimmy Hoen (1950) DEN Ballerup Orienterings Klub M65-2 09:45 M65-3 11:38 M65-4 10:47 M65-4 10:28 M65-4 11:09
60576 Sandra Hoffer (1955) ITA Orienteering Pergine asd W60-3 10:56 W60-2 11:41 W60-3 12:08 W60-3 11:45 W60-2 09:20
55065 Morten Anker Hoffmann (1957) NOR Lillomarka o-lag PWT Travel M55-1 10:10 M55-3 11:38
75068 Kaspar Hofmann (1939) SUI ol zimmerberg DOMINO Tours M75-3 10:20 M75-2 11:41 M75-2 11:25 M75-2 11:12 M75-2 10:37
60149 Jacques Hofmans (1956) BEL FRSO-Belgium M60-2 11:50 M60-2 10:29 M60-4 11:39 M60-4 12:17 M60-2 09:55
50611 Iris Hohberg (1962) GER ASG Teutoburger Wald W50-1 10:36 W50-2 11:48 W50-2 12:33 W50-2 12:56 W50-2 09:14
50128 Thomas Hohberg (1963) GER ASG Teutoburger Wald M50-1 09:20 M50-2 10:37 M50-2 10:08 M50-2 10:55 M50-2 09:37
80007 Tormod Høimyr (1936) NOR Sturla IF TT-TUR M80-1 10:50 M80-1 11:36 M80-2 10:31 M80-2 10:35 M80-2 12:09
65577 Astri Hole (1948) NOR Bergens turnforening PWT Travel W65-1 09:07 W65-2 11:31 W65-3 10:22 W65-3 10:55 W65-3 11:22
70150 Dagfinn Hole (1944) NOR Bergens TF PWT Travel M70-4 11:42 M70-2 11:31 M70-3 11:55 M70-3 11:13 M70-1 09:05
50032 Jon Hollingdale (1963) GBR Moravian OC M50-2 11:48 M50-1 12:08
55132 Tom Hollowell (1961) USA OK Tyr Lalle's M55-1 10:31 M55-2 10:54 M55-1 11:41 M55-1 11:35 M55-3 09:29
55615 Tone Hollowell (1961) NOR OK Tyr Lalle's W55-2 11:41 W55-1 11:14 W55-3 10:56 W55-3 10:05 W55-1 10:46
75140 Jerry Holm (1940) SWE Eskilstuna OL Per Nordahl AB M75-3 10:27 M75-1 12:11 M75-3 12:44 M75-3 12:14 M75-1 10:31
35049 Per Holm (1977) SWE IFK Mora OK Per Nordahl AB M35-1 11:54 M35-1 12:21 M35-1 11:09 M35-1 10:09 M35-1 11:07
40118 Joni Holmroos (1974) FIN Turun NMKY (TuNMKY) M40-2 11:08 M40-1 12:10 M40-2 12:53 M40-2 12:29 M40-2 09:13
65558 Anne-Marie Holmström (1949) SWE Järla ok Lalle idrott och resor W65-1 09:28 W65-1 11:18 W65-1 10:43 W65-1 10:35 W65-1 11:34
75173 Bengt Holmström (1940) FIN Kimito SF M75-3 10:16 M75-1 11:38 M75-1 11:45 M75-1 10:56 M75-3 09:03
80521 Kaarina Holopainen (1935) FIN Kerava Urhieilijat Suunnistusmatkat W80-1 10:24 W80-2 10:03 W80-1 10:09 W80-1 10:15 W80-2 09:41
60302 Josef Hones (1954) AUT HSV Ried M60-2 11:18 M60-1 11:03 M60-3 11:24 M60-3 12:33 M60-1 11:29
65611 Aune Hongisto (1949) FIN Loimaan Jankko Tuuli Team W65-2 10:45 W65-2 10:32 W65-2 09:24
70154 Heimo Hongisto (1945) FIN Loimaan Jankko Tuuli Team M70-3 11:07 M70-3 12:01 M70-2 10:35
50189 Jukka Honkasaari (1963) FIN RastiPiikkiö M50-3 10:11 M50-3 10:52 M50-2 11:33
65658 Paula Honkavaara (1949) FIN Rasti-Vihti Daniel's Travels W65-2 11:05 W65-2 10:12 W65-2 09:42
80088 Leiv Hope (1932) NOR Kongsberg O-lag HAAK Group M80-1 11:30 M80-1 11:11 M80-2 10:35 M80-2 10:31 M80-2 11:53
65186 Miroslav Horáček (1950) CZE Slavia Liberec orienteering Slavia Liberec orienteering M65-2 09:34 M65-3 12:03 M65-4 10:40 M65-4 10:35 M65-2 10:35
65629 Stanislava Horáčková (1949) CZE Slavia Liberec orienteering Slavia Liberec orienteering W65-2 10:22 W65-1 10:01 W65-3 10:55 W65-3 10:22 W65-2 11:20
80019 Gerhard Horn (1936) GER TGV Horn Swiss O Tours M80-1 11:15 M80-1 11:16 M80-1 10:24 M80-1 10:19 M80-1 09:17
55691 Lise Hortvedt (1957) NOR Kongsberg o-lag PWT Travel W55-3 11:17 W55-2 12:07 W55-3 10:41 W55-3 10:20 W55-3 11:38
60595 Magda Horvath (1952) HUN Tipo W60-2 11:20 W60-1 10:48 W60-2 12:33 W60-2 11:21 W60-1 10:28
55039 Lubomir Hosek (1961) CZE South Bohemian O-Masters Team M55-1 10:52 M55-1 11:08 M55-2 11:24 M55-2 11:51 M55-3 11:23
80016 Hans Hotz (1936) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT M80-1 10:46 M80-1 11:41 M80-2 10:27 M80-2 10:39 M80-1 09:51
65163 Rauno Hotti (1947) FIN Helsingin Suunnistajat Tuuli Team M65-3 10:14 M65-3 11:01 M65-5 09:39
65247 Reino Hotti (1949) FIN Helsingin Suunnistajat Suunnistusmatkat M65-3 10:33 M65-4 11:15 M65-3 10:03 M65-3 11:12 M65-4 11:47
60167 Nigel Hoult (1953) GBR Berkshire Orienteers M60-3 11:56 M60-2 11:10
65115 Svein Endre Hove (1947) NOR Byaasen IL PWT Travel M65-1 10:00 M65-3 12:12 M65-3 10:33 M65-3 10:42 M65-4 09:37
45108 Jason Howell (1969) GBR HOC M45-1 12:07 M45-1 11:11 M45-1 10:39
60202 Jonathan Howell (1952) GBR WCH M60-4 09:41 M60-2 10:59 M60-2 11:41 M60-2 12:16 M60-3 10:29
60311 Harald Hovi (1955) NOR Skien OK TT-TUR M60-4 09:14 M60-1 11:21 M60-1 12:24 M60-1 11:33 M60-1 09:41
65096 Kari Hovi (1949) FIN Rasti Jyry oma M65-1 09:54 M65-4 11:13 M65-4 10:59 M65-4 10:16 M65-4 09:59
35505 Miia Hovi (1977) FIN Rasti Jyry W35-1 10:40 W35-1 12:21 W35-1 13:04 W35-1 12:29 W35-1 11:26
70328 Paavo Hovi (1945) FIN RastiPiikkiö Rastiretki M70-1 09:05 M70-3 11:15 M70-1 11:58 M70-1 12:58 M70-1 09:31
75118 Aarno Hovikorpi (1941) FIN Hämeenlinnan Suunnistajat Daniel's Travels M75-2 09:12 M75-1 11:52 M75-1 11:07 M75-1 11:34 M75-1 11:15
50581 Auli Hovikorpi (1963) FIN Hämeenlinnan Suunnistajat Daniel's Travels W50-2 09:43 W50-2 12:03 W50-1 12:52 W50-1 12:37 W50-1 10:22
45610 Mari Hovinen (1971) FIN Keravan Urheilijat W45-1 11:43 W45-1 11:31 W45-2 12:22 W45-2 12:58 W45-1 09:48
60305 Jan Hrouza (1954) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering M60-2 11:25 M60-2 11:13 M60-3 12:36 M60-3 11:21 M60-2 10:41
35080 Jan Hrouza (1981) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering M35-2 10:07 M35-1 12:10 M35-1 10:42 M35-1 10:36 M35-2 11:07
75597 Erica Huggler (1941) SUI OLG Stäfa DOMINO Tours W75-2 10:10 W75-1 11:59 W75-1 10:12 W75-1 10:35 W75-1 11:14
75207 Klaus Huggler (1938) SUI OLG Stäfa DOMINO Tours M75-2 09:05 M75-2 11:19 M75-2 10:53 M75-2 11:44 M75-1 09:11
75563 Barbro Hugosson (1937) SWE Lunds OK Per Nordahl AB W75-2 10:31 W75-2 11:06 W75-2 10:46 W75-2 10:00 W75-2 10:56
80055 Sedney Hugosson (1936) SWE Lunds OK Per Nordahl AB M80-1 11:23 M80-2 10:15 M80-2 10:30 M80-2 10:36 M80-2 11:21
65347 Philipp Huguenin (1947) SUI OLC Kakowa DOMINO Tours M65-2 09:37 M65-4 10:13 M65-5 10:41 M65-5 10:33 M65-5 09:59
65739 Ruth Huguenin (1948) SUI OLC Kakowa DOMINO Tours W65-1 09:26 W65-1 10:00 W65-3 11:02 W65-3 10:15 W65-3 11:28
65229 Tapani Huhta (1949) FIN Kangasala SK Daniel's Travels M65-5 11:02 M65-3 12:41 M65-4 10:05 M65-4 11:10 M65-2 10:25
60144 Esa Huhtanen (1956) FIN Rasti-Jussit TP M60-3 11:35 M60-4 12:39 M60-4 12:20 M60-4 11:36 M60-2 11:39
50555 Meri Huhtanen (1964) FIN Tampereen Pyrintö TP W50-2 09:54 W50-2 11:59 W50-2 12:58 W50-2 12:31 W50-1 09:28
50069 Ossi Huhtanen (1963) FIN Tampereen Pyrintö TP M50-3 11:26 M50-2 11:33 M50-3 10:43 M50-3 10:20 M50-2 11:27
65248 Hannu Huikkola (1948) FIN Kangasala SK Suunnistusmatkat M65-2 09:56 M65-4 10:29 M65-2 10:02 M65-2 11:13 M65-4 10:35
50120 Ola Hultin (1966) SWE OK Roslagens PWT Travel M50-3 11:55 M50-1 12:03 M50-1 10:42 M50-1 10:22 M50-1 11:41
70672 Seija Hurskainen (1945) FIN Valkeakosken Haka W70-1 09:06 W70-1 11:48 W70-2 11:09 W70-2 10:41 W70-2 10:14
70259 Anders Hurtig (1946) SWE Kvarnsvedens GoIF OK Per Nordahl AB M70-5 11:00 M70-2 11:12 M70-4 11:54 M70-4 10:52 M70-4 11:13
70638 Ingela Hurtig (1946) SWE Kvarnsvedens GoIF OK Per Nordahl AB W70-2 09:30 W70-2 11:06 W70-1 11:00 W70-1 11:51 W70-1 09:06
70340 Geir Husdal (1945) NOR Viking PWT Travel M70-2 12:35 M70-2 12:27 M70-3 11:03
60624 Annlou Husen (1954) DEN Farum OK W60-3 11:41 W60-1 10:40 W60-2 11:31 W60-2 12:23 W60-2 11:36
65196 Ole Husen (1948) DEN Farum OK M65-1 09:48 M65-4 11:03 M65-4 10:21 M65-4 10:54 M65-4 10:39
80029 Martin Hutzli (1932) SUI ol.biel.seeland DOMINO Tours M80-1 11:08 M80-1 11:34 M80-1 10:35 M80-1 10:08 M80-1 09:45
60205 Kalle Huttunen (1955) FIN Kuopion Suunnistajat Suunnistusmatkat M60-3 11:13 M60-1 11:08 M60-3 12:23 M60-3 11:34 M60-4 09:45
50169 Matti Huttunen (1966) FIN Pihkaniskat M50-1 09:39 M50-2 10:02 M50-3 10:15 M50-3 10:48 M50-3 11:53
40551 Heidi Huusari (1975) FIN Inkeroisten Terho W40-1 11:01 W40-1 12:08 W40-1 12:56 W40-1 12:42 W40-1 10:50
70100 Oscar Henrik Hvoslef (1942) NOR IK Stern PWT Travel M70-1 09:06 M70-2 11:28 M70-1 12:58 M70-1 11:58 M70-1 10:21
55231 Markku Hämäläinen (1958) FIN Rastivarsat M55-1 10:07 M55-1 10:44
60191 Mikko Hännikäinen (1953) FIN Itä-Päijänteen Rasti M60-1 09:47 M60-4 12:25 M60-2 12:22 M60-2 11:35 M60-2 09:35
50151 Antti Härkönen (1963) FIN Pudasjärven Urheilijat Suunnistusmatkat M50-2 11:34 M50-2 10:56 M50-1 10:09 M50-1 10:55 M50-2 11:29
65334 Tõnis Härm (1949) EST Tempo M65-5 11:41 M65-4 10:42 M65-4 11:01 M65-4 10:14 M65-4 09:19
65345 Helmut Härtelt (1951) GER SSV Planeta Radebeul SSV Planeta Radebeul M65-1 09:31 M65-1 11:03 M65-1 10:06 M65-1 11:08 M65-1 11:17
70628 Lilian Härwell (1943) SWE Eslövs FK Per Nordahl AB W70-2 09:09 W70-2 11:00 W70-3 12:00 W70-3 11:52 W70-2 11:58
60106 Lennart Hävren (1952) SWE Tullinge SK None M60-1 10:13 M60-3 11:58 M60-2 12:00 M60-2 11:57 M60-2 10:15
75185 Eberhard Höfer (1939) GER ASG Teuteborger Wald gertour.eu M75-3 10:34 M75-2 11:23 M75-2 11:24 M75-2 11:13 M75-2 11:25
60145 Risto Höglund (1955) FIN Rakas 1 M60-4 09:43 M60-2 10:51 M60-2 11:46 M60-2 12:11 M60-2 11:19
60630 Lisbeth Hörnell (1952) SWE Domnarvets GoIF Lalles Idrott och Resor AB W60-1 11:16 W60-1 10:26 W60-2 11:32 W60-2 12:22 W60-2 11:42
70262 Knut Höök (1942) SWE OK Klyftamo Per Nordahl AB M70-4 11:24 M70-3 10:23 M70-1 12:55 M70-1 12:01 M70-3 11:01
75565 Ulla Höök (1941) SWE OK Klyftamo Per Nordahl AB W75-2 10:28 W75-1 11:33 W75-2 10:36 W75-2 10:10 W75-1 10:44
55149 Timo Hyppänen (1957) FIN Etelä-Kymen Suunnistajat M55-2 10:45 M55-3 11:22
65659 Vappu Hyvärinen (1951) FIN Saarijärven Pullistus Daniel's Travels W65-1 09:45 W65-1 11:03 W65-3 10:47 W65-3 10:30 W65-1 11:44
45607 Johanna Hyvönen (1968) FIN W45-2 10:28 W45-2 10:25 W45-2 13:03 W45-2 12:17 W45-2 09:02
70125 Jorma Hyyryläinen (1946) FIN Navi M70-4 11:59 M70-4 10:12 M70-1 13:00 M70-1 11:56 M70-1 11:31
65133 Raimo Hyyryläinen (1951) FIN Juvan Urheilijat Juvan Urheilijat M65-4 09:58 M65-1 11:21 M65-2 10:40 M65-2 10:35 M65-1 11:19
50610 Virpi Hyyrynen (1966) FIN Kouvolan suunistajat Einonen W50-1 12:20 W50-1 13:09 W50-1 10:10
50586 Tarja Hyytiäinen (1962) FIN RastiPiikkiö W50-1 10:33 W50-2 11:34 W50-1 12:41 W50-1 12:48 W50-2 10:28
60101 Igor Iakavkin (1956) BLR BNTU Minsk M60-4 09:17 M60-2 10:23 M60-3 11:49 M60-3 12:08 M60-2 09:45
45512 Maari Idnurm (1970) EST W45-1 11:25 W45-2 10:42 W45-1 11:50 W45-1 11:49 W45-2 10:20
65728 Raisa Ignatenko (1947) RUS W65-2 09:58 W65-2 12:17 W65-2 10:10 W65-2 11:07 W65-3 09:52
70317 Matti Ihander (1945) FIN Ms Parma PWT Travel M70-4 11:41 M70-4 11:12 M70-1 12:43 M70-1 12:13 M70-3 10:11
75071 Mauno Iivonen (1939) FIN Eräpirkat Neon Sport M75-3 12:52 M75-3 12:06 M75-2 11:51
60158 Risto Iivonen (1954) FIN Asikkalan Raikas Rastiretki M60-4 09:59 M60-4 12:12 M60-1 11:43 M60-1 12:14 M60-4 09:47
80513 Leena Ikkala (1932) FIN Helsingin Suunnistajat Tuuli Team W80-1 10:20 W80-1 10:04 W80-2 09:49
60631 Sinikka Illaru (1954) FIN Peräkylän Ponnistus W60-2 10:35 W60-1 11:27 W60-2 12:02 W60-2 11:52 W60-3 09:10
45070 Tönu Illaru (1971) EST Peräkylän Ponnistus M45-2 09:40 M45-1 12:05 M45-2 12:06 M45-2 11:13 M45-2 09:55
45569 Kirsi Ilmonen (1969) FIN Jämsän Retki-Veikot W45-2 10:16 W45-1 12:04 W45-2 12:28 W45-2 12:52 W45-1 10:36
50115 Matti Ilmonen (1966) FIN Itä-Päijänteen Rasti M50-1 09:31 M50-2 10:58 M50-3 10:19 M50-3 10:44 M50-1 10:21
35025 Ragnar Ilp (1979) EST M35-2 10:36 M35-2 12:00 M35-1 10:24 M35-1 10:54 M35-2 10:51
50571 Elin Ilves (1965) EST OK Kape W50-1 10:54 W50-1 11:26 W50-2 13:15 W50-2 12:14 W50-2 10:10
70298 Martin Ilves (1942) EST RSK Jõhvikas M70-3 10:00 M70-3 10:02 M70-1 12:13 M70-1 12:43 M70-3 10:01
50097 Tõnu Ilves (1963) EST OK Kape M50-2 11:53 M50-2 10:53 M50-3 10:14 M50-3 10:49 M50-1 10:39
70565 Viivi Ilves (1942) EST RSK Jõhvikas W70-1 09:25 W70-2 10:12 W70-1 11:38 W70-1 11:13 W70-2 11:20
75193 Nobuchika Imai (1941) JPN Wanderers M75-3 10:24 M75-2 11:02 M75-3 12:41 M75-3 12:17 M75-2 10:27
65644 Sakae Imai (1947) JPN wanderers W65-3 10:26 W65-3 12:08 W65-3 10:48 W65-3 10:29 W65-3 11:10
45114 Kilian Imhof (1968) SUI OL Regio Wil M45-1 11:43 M45-1 11:18
80023 Axel Ingvaldsen (1936) NOR TIF Viking PWT Travel M80-1 11:19 M80-1 11:25 M80-2 10:15 M80-2 10:51 M80-2 11:05
75074 Jakob Ingvaldsen (1940) NOR Bergens TF PWT Travel M75-1 09:26 M75-2 11:45 M75-3 12:47 M75-3 12:11 M75-2 11:15
70576 Marit Ingvaldsen (1943) NOR Bergens TF PWT Travel W70-1 09:28 W70-2 10:17 W70-1 11:01 W70-1 11:50 W70-2 11:32
70597 Ann Ingwersen (1942) AUS Parawanga Orienteers W70-2 09:10 W70-1 12:01 W70-2 10:41 W70-2 11:09 W70-1 09:44
70187 Frank Ingwersen (1942) AUS Parawanga Orienteers M70-2 09:04 M70-4 10:15 M70-3 11:11 M70-3 11:57 M70-4 11:11
65093 Pekka Inki (1949) FIN Turun Metsänkävijät M65-1 09:08 M65-3 11:47 M65-4 11:03 M65-4 10:12 M65-3 11:01
70164 Paavo Inkinen (1946) FIN Rasti-Jyry Seppo Jyry M70-2 09:02 M70-1 12:04 M70-5 12:32 M70-5 12:33 M70-1 10:59
40130 Plamen Iordanov (1974) BUL Valdi Sofia M40-2 11:04 M40-2 13:01 M40-1 12:22 M40-1 13:04 M40-2 10:39
45021 Alan Irving (1967) GBR WCOC M45-2 09:20 M45-2 11:40 M45-1 11:39 M45-1 11:39 M45-1 10:31
45023 Veaceslav Isacov (1969) MDA FAURI M45-1 11:42 M45-1 11:24 M45-1 11:57 M45-1 11:21 M45-2 11:57
90011 Rune Isaksson (1925) SWE Helsingborgs SOK Per Nordahl AB M90-1 09:13 M90-1 10:44 M90-1 10:15 M90-1 10:08 M90-1 09:37
80527 Miyoko Ishida (1936) JPN Aichi OLC NTA O Tour W80-1 10:33 W80-1 11:27 W80-1 10:17 W80-1 10:07 W80-2 09:53
80089 Nobuhiro Ishida (1935) JPN Aichi OLC NTA O Tour M80-1 10:23 M80-2 10:39 M80-1 10:06 M80-1 10:37 M80-2 12:11
65027 Insaf Ishmukhametov (1951) RUS Ufa United M65-2 09:09 M65-1 10:19 M65-3 10:08 M65-3 11:07 M65-1 11:11
40531 Kirsi Isoherranen (1972) FIN Lynx W40-1 12:52 W40-1 12:45 W40-1 11:04
40066 Sami Isoherranen (1972) FIN Lynx M40-1 10:02 M40-1 11:59 M40-2 12:17 M40-2 13:05 M40-1 10:25
55207 Jouni Iso-Markku (1960) FIN Suomusjäeven Sisu M55-4 11:54 M55-4 11:15 M55-3 09:11
60042 Arto Isomäki (1955) FIN VRU Hyvinkään Alueen Suunnistajat M60-2 11:58 M60-2 11:59 M60-4 10:43
75036 Stig Israelsson (1941) SWE OK Tylöskog Lalle idrott o resor M75-1 09:32 M75-1 12:12 M75-3 12:22 M75-3 12:36 M75-1 11:25
65074 Ricardas Izokaitis (1950) LTU OK Dainava M65-2 09:44 M65-4 11:04 M65-1 10:46 M65-1 10:29 M65-2 09:49
70182 Kiyoshi Ito (1944) JPN Wanderers M70-3 10:06 M70-3 10:32 M70-1 12:06 M70-1 12:50 M70-3 09:31
55622 Liudmila Iurmanova (1959) RUS Ramenskoye W55-1 12:17 W55-2 12:38 W55-3 10:18 W55-3 10:43 W55-3 11:12
75040 Serghei Ivahnenco (1941) MDA Dinamo OLD Dinamo OLD M75-1 09:03 M75-2 10:39 M75-1 10:50 M75-1 11:51 M75-2 09:47
50025 Andrei Ivanov (1962) RUS Kuzmolovo 110% M50-3 12:05 M50-1 10:57 M50-2 11:02 M50-2 10:01 M50-1 10:31
40059 Andrey Ivanov (1973) RUS St.Petersburg M40-2 11:07 M40-1 11:46 M40-2 12:33 M40-2 12:49 M40-1 10:49
45034 Ivaylo Ivanov (1971) BUL BEGUN M45-1 10:49 M45-2 10:49 M45-2 11:20 M45-2 11:59 M45-2 09:59
55057 Michail Ivanov (1959) RUS Velikiy Novgorod Dinamo M55-1 10:09 M55-2 10:06 M55-1 11:51 M55-1 11:25 M55-2 09:59
50618 Elvina Ivanova (1965) BUL Brown team Bulgarian masters team W50-1 10:20 W50-1 10:58 W50-1 12:16 W50-1 13:13 W50-2 10:12
40513 Petya Ivanova (1973) BUL BEGUN W40-1 10:17 W40-2 12:30
70158 Iurii Ivanovskii (1946) RUS EVEREST-RUSSIA,LO M70-2 09:40 M70-2 10:19 M70-3 11:21 M70-3 11:47 M70-3 11:05
50195 Peter Ivars (1963) FIN IF Femman M50-2 11:51 M50-1 10:56
60529 Berit Ivarsson (1954) SWE OK Skogshjortarna W60-2 11:14 W60-2 11:52 W60-1 11:52 W60-1 12:02 W60-3 09:36
85018 Berner Ivarsson (1929) SWE Filipstads OK Per Nordahl AB M85-1 09:18 M85-2 10:08 M85-1 10:52 M85-1 10:35 M85-2 09:19
60035 Kent Ivarsson (1952) SWE OK Skogshjortarna M60-4 10:10 M60-3 11:53 M60-3 11:57 M60-3 12:00 M60-3 11:19
60528 Monica Ivarsson (1952) SWE OK Skogshjortarna W60-3 11:27 W60-2 12:14 W60-3 12:11 W60-3 11:42 W60-2 10:32
70570 Berit Ivehag (1944) SWE Främmestad IK Lalle Idrott och Resor AB W70-3 09:51 W70-1 11:53 W70-3 11:33 W70-3 12:19 W70-1 09:46
70129 Kennet Ivehag (1943) SWE Främmestad IK Lalle Idrott och Resor AB M70-2 09:49 M70-1 12:19 M70-2 12:07 M70-2 12:55 M70-1 10:13
55247 Egil Wickstrand Iversen (1959) NOR Heming Orientering M55-1 11:56 M55-1 11:20 M55-1 10:07
80526 Randi M Iversen (1935) NOR Byåsen IL PWT Travel W80-1 10:26 W80-2 10:00 W80-1 10:23 W80-1 10:01 W80-2 09:35
60056 Jaak Jaagus (1956) EST Saku M60-1 10:10 M60-2 10:08 M60-1 11:50 M60-1 12:07 M60-3 11:23
70354 Valdu Jaanik (1946) EST M70-3 10:15 M70-3 11:02 M70-3 11:52 M70-3 11:16 M70-2 09:15
70603 Helle Jaaniste (1943) EST OK Ilves W70-3 12:01 W70-3 11:51 W70-2 12:52
45554 Triin Jaaniste (1970) EST OK Ilves W45-1 11:30 W45-1 12:11 W45-2 12:26 W45-2 12:54 W45-1 10:40
65377 Svein S Jacobsen (1951) NOR Tyrving M65-4 10:02 M65-4 11:13 M65-1 10:53
45587 Meike Jaeger (1971) GER Gundelfinger Turnerschaft ASOPE W45-2 10:33 W45-2 10:03 W45-2 12:42 W45-2 12:38 W45-2 09:00
55036 Zdeněk Jakobi (1957) CZE SKOB Havířov Hana Orienteering M55-1 11:17 M55-1 10:47 M55-4 11:10 M55-4 11:59 M55-2 11:25
70538 Tordis Rytter Jakobsen (1945) NOR OK Moss Active travel W70-3 09:22 W70-2 10:16 W70-1 11:44 W70-1 11:07 W70-2 11:48
60022 Lennart Jakobson (1952) SWE Tibro OK M60-4 09:32 M60-2 10:19 M60-3 12:28 M60-3 11:29 M60-3 10:55
65063 Lars Jakobsson (1951) SWE Västerås SOK Lalle M65-1 09:07 M65-1 10:48 M65-2 10:28 M65-2 10:47 M65-1 10:59
65541 Lena Jakobsson (1951) SWE Västerås SOK Lalle W65-3 10:48 W65-2 12:39 W65-3 10:25 W65-3 10:52 W65-2 11:50
55540 Olga Jakovleva (1958) EST RSK Johvikas W55-3 11:19 W55-1 10:36 W55-2 10:22 W55-2 10:40 W55-2 10:34
50545 Inger Jalakas (1965) EST Harju KEK RSK W50-2 09:31 W50-1 11:45 W50-2 13:01 W50-2 12:28 W50-1 10:12
55081 Esko Jalanto (1958) FIN Kangasala SK KSK Group M55-2 10:09 M55-3 12:24 M55-3 11:48 M55-3 11:25 M55-2 09:39
55570 Terttu Jalanto (1961) FIN Kangasala SK KSK Group W55-1 12:05 W55-1 10:52 W55-2 10:48 W55-2 10:14 W55-1 10:02
65295 Raimo Jalonen (1950) FIN MS Parma PWT Finland M65-4 09:02 M65-2 10:33 M65-1 11:13 M65-1 10:02 M65-1 11:27
40079 Tomas Jandera (1973) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering M40-1 09:54 M40-2 12:04 M40-2 12:23 M40-2 12:59 M40-2 10:01
35539 Marketa Janderova (1977) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering W35-1 10:36 W35-2 12:27 W35-1 12:54 W35-1 12:39 W35-2 11:20
65168 Konrad Janowski (1949) POL KS Spójnia Warszawa M65-3 10:36 M65-4 11:10 M65-4 10:53 M65-4 10:22 M65-4 10:49
50065 Piotr Janowski (1965) POL KS Spójnia Warszawa M50-2 12:07 M50-2 10:26 M50-1 10:54 M50-1 10:10 M50-3 12:07
55676 Andra Jansone (1959) LAT A2 W55-1 11:58 W55-2 12:47 W55-3 10:12 W55-3 10:49 W55-2 11:42
60243 Bengt-Åke Jansson (1956) SWE Främmestads IK Lalles resor M60-2 11:45 M60-2 10:49 M60-1 12:33 M60-1 11:24 M60-3 10:27
70666 Ingrid Jansson (1944) SWE Säterbygdens OK W70-3 11:54 W70-3 11:58 W70-1 10:22
75152 Janne Jansson (1941) SWE Malungs OK Skogsmårdarna Per Nordahl AB M75-3 10:50 M75-1 11:11 M75-1 11:33 M75-1 11:08 M75-1 09:03
80063 Johan Jansson (1934) SWE Växjö OK Per Nordahl AB M80-1 11:07 M80-1 11:12 M80-1 10:43 M80-1 10:00 M80-1 10:01
60717 Lena Jansson (1954) SWE Jarla orientering PWT Travel W60-2 10:16 W60-1 10:51 W60-3 12:28 W60-3 11:25 W60-1 11:24
75170 P-G Jansson (1941) SWE Säterbygdens OK M75-3 12:31 M75-3 12:27 M75-1 11:13
70054 Veikko Jantunen (1946) FIN Kangasala Sk Team Salla M70-4 11:26 M70-3 11:03 M70-4 11:00 M70-4 11:46 M70-3 09:47
60628 Andrea Janus (1955) GER SSV Planeta Radebeul SSV Planeta Radebeul W60-2 11:12 W60-1 10:42 W60-1 12:05 W60-1 11:49 W60-2 11:10
65073 Kazys Janusauskas (1949) LTU OK Dainava M65-5 11:25 M65-3 11:51 M65-2 10:37 M65-2 10:38 M65-2 09:51
45578 Lina Jasulaityte (1967) NED Olifant W45-1 11:58 W45-2 10:28
55550 Gabriella Jenővári (1957) HUN HSE-Hungary W55-1 12:06 W55-1 11:07 W55-1 11:00 W55-1 10:02 W55-1 11:12
70578 Ann-Charlotte Jensen (1942) SWE Hässleholms OK (HOK) PWT Travel W70-2 09:24 W70-2 10:42 W70-2 10:58 W70-2 10:52 W70-1 09:50
55549 Ellen Kühn Jensen (1958) DEN Ballerup Orienterings Klub W55-1 12:07 W55-2 12:05 W55-3 10:48 W55-3 10:13 W55-2 09:54
70631 Inger Jensen (1942) DEN FSK-Orientering Per Nordahl AB W70-3 09:28 W70-2 11:13 W70-3 12:15 W70-3 11:37 W70-2 10:58
75582 Irene Jensen (1938) CAN Loup Garou W75-1 10:04 W75-1 10:43 W75-2 11:12
70533 Lisbeth Jensen (1944) DEN OK Skaermen W70-3 09:47 W70-1 11:56 W70-2 10:48 W70-2 11:02 W70-2 12:32
60282 Ole Dideriksen Jensen (1955) DEN Tisvilde Hegn OK CI-card 680035 M60-2 11:01 M60-1 10:23 M60-2 12:17 M60-2 11:40 M60-3 10:37
70057 Svend Erik Jensen (1945) DEN OK Skaermen M70-2 09:29 M70-4 10:25 M70-1 12:33 M70-1 12:23 M70-4 11:35
45111 Thomas Jensen (1971) DEN Tisvilde Hegn OK M45-1 10:54 M45-1 12:18
50188 Tormod Jensen (1963) NOR Sarpsborg OL M50-3 12:02 M50-1 10:54
50129 Indrek Jentson (1964) EST OK Kape M50-1 09:28 M50-2 11:10 M50-1 11:03 M50-1 10:01 M50-1 09:23
55209 Juhani Jetsonen (1959) FIN SJJ SJJ M55-1 10:22 M55-1 11:53 M55-3 11:40 M55-3 11:33 M55-1 11:47
55662 Sari Jetsonen (1960) FIN SJJ SJJ W55-3 11:24 W55-1 11:06 W55-3 10:24 W55-3 10:37 W55-1 10:28
65304 Jaroslav Jirásek (1947) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering M65-3 10:31 M65-2 10:32 M65-4 10:14 M65-4 11:01 M65-4 10:29
55096 Magnus Joelsson (1961) SWE SOK 68 M55-1 10:46 M55-1 11:29 M55-3 11:54 M55-3 11:19 M55-1 09:39
60240 Peter Joelsson (1956) SWE Ålems OK M60-1 10:43 M60-4 12:09 M60-3 12:07 M60-3 11:50 M60-2 09:21
35507 Hege Roenning Johansen (1977) NOR Maaren OK W35-1 10:56 W35-2 12:28
70295 Johan Arnt Johansen (1942) NOR Nord Osterdal O-klubb PWT Travel M70-4 11:10 M70-3 10:28 M70-5 12:13 M70-5 12:52 M70-4 11:47
40015 Lars Roenning Johansen (1976) NOR Maaren OK M40-2 11:35 M40-2 12:27
55614 Reet Johanson (1959) EST OK Põlva Kobras W55-2 11:44 W55-1 11:23 W55-2 10:38 W55-2 10:24 W55-1 11:08
60676 Anna-Karin Johansson (1953) SWE Vandrarringen-Västerås Per Nordahl AB W60-3 11:06 W60-1 10:58 W60-3 12:01 W60-3 11:52 W60-1 10:12
70632 Ann-Britt Johansson (1946) SWE IK Stern Per Nordahl AB W70-2 09:18 W70-1 12:10 W70-1 11:15 W70-1 11:36 W70-1 09:30
85022 Bertil Johansson (1931) SWE Markbygdens OK Per Nordahl AB M85-1 09:20 M85-2 10:00 M85-1 10:55 M85-1 10:32 M85-2 09:07
85016 Bertil Johansson (1930) SWE Skåneslättens OL WWOP M85-1 09:15 M85-1 11:05 M85-1 10:44 M85-1 10:43 M85-1 09:17
50601 Carina Johansson (1963) SWE Tumba-Mälarhöjdens OK Per Nordahl AB W50-1 11:05 W50-1 11:12 W50-1 12:37 W50-1 12:52 W50-1 09:38
60566 Ester Anna Johansson (1952) SWE Halmstad OK PWT Travel W60-3 11:37 W60-1 11:10 W60-2 12:12 W60-2 11:42 W60-1 10:10
70256 Hans Johansson (1942) SWE IK Stern Per Nordahl AB M70-1 09:55 M70-3 10:55 M70-2 12:22 M70-2 12:40 M70-3 09:53
60694 Inger Marie Johansson (1953) NOR Porsgrunn o-lag PWT Travel W60-1 11:47 W60-3 12:33 W60-3 11:50 W60-3 12:03 W60-3 09:34
70047 Kalle Johansson (1944) SWE OK Skogshjortarna M70-3 10:25 M70-1 12:20 M70-3 11:57 M70-3 11:11 M70-1 11:05
70257 Karl-Axel Johansson (1942) SWE IK Uven Per Nordahl AB M70-2 09:14 M70-4 10:10 M70-4 11:16 M70-4 11:30 M70-4 12:35
60673 Kristin Johansson (1952) SWE Karlskrona SOK Per Nordahl AB W60-1 11:06 W60-2 11:36 W60-1 12:11 W60-1 11:43 W60-3 09:30
65691 Kristina Johansson (1947) SWE Vänersborgs SK Per Nordahl AB W65-3 10:34 W65-3 12:35
65525 Kristina Johansson (1947) SWE Mullsjö SOK Lalle Idrott och Resor W65-3 11:15 W65-2 11:48 W65-2 10:46 W65-2 10:31 W65-2 09:12
65286 Leo Johansson (1951) SWE Vandrarringen-Västerås Per Nordahl AB M65-4 10:11 M65-2 11:18 M65-1 10:41 M65-1 10:34 M65-2 11:39
65112 Ole Johansson (1951) NOR Porsgrunn o-lag PWT Travel M65-4 09:06 M65-3 12:25 M65-3 10:59 M65-3 10:16 M65-3 09:59
70276 Per-Arne Johansson (1944) SWE Vänersborgs SK Per Nordahl AB M70-3 10:18 M70-1 11:35 M70-2 12:42 M70-2 12:20 M70-1 09:53
65699 Rosa Johansson (1947) SWE IK Uven Per Nordahl AB W65-2 09:47 W65-2 12:11 W65-3 10:29 W65-3 10:48 W65-3 09:46
70639 Sonia Johansson (1942) SWE Kvarnsvedens GoIF OK Per Nordahl AB W70-2 09:36 W70-2 11:27 W70-1 11:43 W70-1 11:08 W70-2 12:42
65272 Stig Johansson (1949) SWE Helsingborgs SOK Per Nordahl AB M65-5 11:43 M65-3 12:51 M65-5 10:59 M65-5 10:15 M65-2 10:47
80075 Stig Johansson (1935) SWE Halmstad ok M80-2 10:54 M80-2 10:12 M80-1 09:23
40054 Tuomas Johansson (1976) FIN Helsingin Suunnistajat Rastiretki M40-1 09:37 M40-2 12:40 M40-2 12:22 M40-2 13:00 M40-1 10:53
60055 Vladimir John (1955) CZE Expres Czech Team M60-1 09:55 M60-4 12:13 M60-3 12:01 M60-3 11:56 M60-2 09:37
65356 Keld Johnsen (1950) DEN Tisvilde Hegn OK M65-2 10:11 M65-1 11:24 M65-3 11:13 M65-3 10:02 M65-1 11:41
60297 Sauli Joki (1955) FIN Vetelin Urheilijat M60-3 11:48 M60-3 12:08 M60-1 12:25 M60-1 11:32 M60-2 09:41
50546 Tarja Jokikokko (1963) FIN Oulun Tarmo W50-1 10:48 W50-1 11:06 W50-2 13:02 W50-2 12:27 W50-1 09:08
70284 Juhani Jokinen (1942) FIN Maarian Mahti PWT Travel M70-1 09:37 M70-2 10:48 M70-3 11:27 M70-3 11:41 M70-1 10:45
75103 Seppo Jokipelto (1940) FIN HU-46 Rastiretki M75-2 09:38 M75-2 11:07 M75-3 12:09 M75-3 12:49 M75-1 10:01
45101 Kestutis Jokubauskis (1971) LTU OK Telšiai M45-1 11:04 M45-2 11:09 M45-1 11:44 M45-1 11:34 M45-1 11:23
65375 Bill Jones (1950) AUS Red Roos M65-3 10:25 M65-2 11:12 M65-2 10:18 M65-2 10:57 M65-3 09:07
60262 Peter Jones (1956) GBR Southern Navigators SN on Tour M60-3 11:41 M60-3 12:28 M60-4 11:48 M60-4 12:08 M60-3 11:05
70350 Arvo Jonkka (1942) FIN RastiKarhut M70-2 09:50 M70-2 10:54 M70-2 12:13 M70-2 12:49 M70-2 11:23
75047 Ingemar Jonsson (1940) SWE Hallstahammars OK Lalle M75-3 10:05 M75-1 11:05 M75-3 12:58 M75-3 12:00 M75-2 11:09
45026 Darius Jonytis (1971) LTU OK Dainava M45-1 11:53 M45-2 11:15 M45-2 11:15 M45-2 12:04 M45-2 11:11
45541 Erika Joonas (1970) EST Võru W45-2 10:17 W45-1 11:28 W45-2 13:04 W45-2 12:16 W45-1 10:16
80041 Risto Joonas (1936) FIN Maarian Mahti Rastiretki M80-1 11:24 M80-1 11:26 M80-2 10:50 M80-2 10:16 M80-1 09:47
60703 Margrete Jørandli (1954) NOR Gjø-Vard O-lag Active Travel Norway W60-2 10:55 W60-1 10:54 W60-2 11:27 W60-2 12:27 W60-1 10:34
65124 Finn Ole Jorgensen (1949) NOR IK Grane PWT Travel M65-4 09:24 M65-5 11:37 M65-5 10:56 M65-5 10:18 M65-5 09:23
55153 Gregers Jørgensen (1957) DEN Ballerup OK M55-3 10:42 M55-1 10:43 M55-4 11:14 M55-4 11:55 M55-2 10:29
65579 Gun Inger Jorgensen (1947) NOR Porsgrunn o-lag PWT Travel W65-1 09:30 W65-3 11:36 W65-1 10:17 W65-1 11:01 W65-3 10:22
70527 Inge Jørgensen (1945) DEN OK Roskilde W70-2 09:23 W70-1 12:31 W70-3 11:56 W70-3 11:56 W70-1 11:22
65064 Jørgen Jørgensen (1951) DEN Silkeborg OK M65-4 10:10 M65-2 10:18 M65-5 11:08 M65-5 10:06 M65-4 11:11
75557 Jytte Eltang Jørgensen (1941) DEN FSK-Orientering Per Nordahl AB W75-2 10:20 W75-2 10:56 W75-1 10:27 W75-1 10:20 W75-2 10:44
65111 Kay Jorgensen (1948) NOR Porsgrunn o-lag PWT Travel M65-5 10:53 M65-4 10:52 M65-5 10:31 M65-5 10:43 M65-2 10:27
60690 Oddny Jorgensen (1955) NOR IK Grane PWT Travel W60-2 11:03 W60-3 12:07 W60-3 11:40 W60-3 12:13 W60-3 09:16
80068 Einar Jorundland (1934) NOR OK Sor PWT Travel M80-1 11:05 M80-2 10:36 M80-2 10:24 M80-2 10:42 M80-1 09:35
75581 Gudveig Jorundland (1937) NOR OK Sor PWT Travel W75-2 10:30 W75-1 11:19 W75-2 10:37 W75-2 10:09 W75-2 11:46
50517 Brigitta Josef (1966) SUI OLG Suhr rahnjosef W50-2 09:41 W50-2 11:33 W50-2 12:26 W50-2 13:03 W50-2 09:12
60060 Rimas Jovaisas (1956) LTU OK Dainava M60-1 09:58 M60-1 10:34 M60-3 11:30 M60-3 12:27 M60-1 10:01
60226 Alain Juan (1953) SUI ANCO Swiss O Tours M60-4 09:36 M60-1 10:53 M60-4 12:27 M60-4 11:29 M60-3 11:45
55109 Kaljo Julge (1957) EST OK Kape M55-2 10:04 M55-1 10:51 M55-4 11:11 M55-4 11:58 M55-1 10:13
60603 Helena Jumppanen (1956) FIN Pihkaniskat Tuuli Team W60-3 11:04 W60-1 11:07 W60-3 12:32 W60-3 11:21 W60-1 10:24
70569 Anne Jundas (1946) EST Jõhvikas W70-2 09:38 W70-1 11:13 W70-3 12:20 W70-3 11:32 W70-1 09:04
65549 Barbara Junghans (1950) AUS Garingal Orienteers W65-3 10:44 W65-3 11:53 W65-1 10:59 W65-1 10:19 W65-3 10:36
70064 Ron Junghans (1943) AUS Garingal Orienteers M70-5 10:29 M70-2 10:27 M70-4 11:18 M70-4 11:28 M70-3 11:37
55178 Eero Junkala (1958) FIN Kannuksen Ura Suunnistusmatkat M55-3 10:16 M55-1 10:55 M55-1 11:57 M55-1 11:19 M55-1 11:11
50592 Kirsi Junkala (1962) FIN Kannuksen Ura Suunnistusmatkat W50-2 09:25 W50-2 11:53 W50-1 12:38 W50-1 12:51 W50-2 09:24
70155 Olavi Junttila (1942) FIN Helsingin Suunnistajat Tuuli Team M70-3 10:23 M70-1 12:45 M70-2 12:16 M70-2 12:46 M70-1 10:53
40139 Tero Junttila (1975) FIN IFK Lidingö SOK M40-1 09:31 M40-1 12:23
65621 Jaana Juntunen (1949) FIN Tampereen Pyrintö TP W65-1 10:11 W65-3 11:29 W65-1 10:21 W65-1 10:57 W65-3 11:12
65300 Tuomo Juntunen (1947) FIN Tampereen Pyrintö TP M65-5 11:26 M65-5 11:38 M65-1 10:28 M65-1 10:47 M65-3 10:55
55238 Jari Jurvakainen (1959) FIN Suunta Jyväskylä Rastiretki M55-2 10:56 M55-2 11:01 M55-1 11:23 M55-1 11:53 M55-3 11:29
50593 Tuija Jurvakainen (1962) FIN Rasti-Hyry Suunnistusmatkat W50-1 10:37 W50-2 12:04 W50-2 12:44 W50-2 12:45 W50-2 10:22
45051 Kari Jussila (1968) FIN Tampereen Pyrintö TP M45-1 11:09 M45-1 11:56 M45-2 11:23 M45-2 11:56 M45-1 11:17
45543 Tiina Jussila (1970) FIN Tampereen Pyrintöf TP W45-1 11:37 W45-2 10:16 W45-2 12:34 W45-2 12:46 W45-1 09:20
50645 Trine Marit Justad Raaen (1964) NOR Kongsberg OL W50-2 10:00 W50-2 11:29
55227 Esa Juura (1957) FIN Kankaanpään Suunnistajat Team Jura M55-2 10:05 M55-2 10:13 M55-4 11:50 M55-4 11:19 M55-3 10:47
60705 Maarit Juura (1952) FIN Kankaanpään Suunnistajat Team Jura W60-1 11:21 W60-2 12:48 W60-3 11:23 W60-3 12:30 W60-1 09:30
60051 Heikki Juuvinmaa (1952) FIN Turengin Sarastus M60-3 10:54 M60-4 12:11 M60-4 11:56 M60-4 12:00 M60-3 09:21
50199 Tore Gørbitz Juvik (1964) NOR IL Gular M50-1 09:19 M50-2 10:00 M50-1 10:30 M50-1 10:34 M50-3 11:37
65650 Marja Juvonen (1951) FIN Raja-Karjalan Suunnistajat RaKaS1 W65-1 09:12 W65-1 10:36 W65-3 10:33 W65-3 10:44 W65-1 11:38
50580 Anu Järv (1964) EST MARU W50-2 09:45 W50-1 11:11 W50-1 12:58 W50-1 12:31 W50-1 10:06
40067 Kaupo Järve (1974) EST LSF PT M40-2 11:20 M40-1 12:26 M40-2 12:59 M40-2 12:23 M40-1 10:37
50041 Tapio Järvensivu (1963) FIN Turun Metsänkävijät M50-2 11:59 M50-1 11:41 M50-1 10:13 M50-1 10:51 M50-1 10:29
80061 Altti Järvinen (1932) SWE Västerås SOK Per Nordahl AB M80-1 11:01 M80-2 10:33 M80-2 10:23 M80-2 10:43 M80-2 12:01
60172 Henri Järvinen (1952) FIN Mustalammen Pallo M60-2 12:28 M60-2 11:29 M60-4 10:49
55150 Jari Järvinen (1959) FIN Hämeenlinnan Tarmo M55-1 11:12 M55-2 11:03
50084 Petri Järvinen (1963) FIN Hiisi Rastiretki M50-3 12:04 M50-2 10:12 M50-2 10:02 M50-2 11:01 M50-3 11:21
50574 Tuija Järvinen (1963) FIN Hämeenlinnan Tarmo W50-1 11:17 W50-2 11:54
45158 Jaakko Järvistö (1967) FIN Pargas IF 1st time after the CCCP M45-2 10:00 M45-2 11:54
50112 Anders Jönsson (1962) SWE OK Triangeln WWOP M50-2 12:15 M50-2 11:29 M50-3 10:41 M50-3 10:22 M50-1 10:45
60065 Kari Jylhä (1953) FIN Joutsenon Kullervo M60-4 10:12 M60-2 11:19 M60-1 12:22 M60-1 11:35 M60-2 10:05
70148 Keijo Jylhä (1943) FIN Jämsän Retki-Veikot Neon Sport M70-3 10:05 M70-4 11:06 M70-2 11:59 M70-2 13:03 M70-3 09:23
60273 Reino Kaario (1956) FIN Helsingin Suunnistajat M60-4 09:11 M60-3 12:41 M60-2 12:16 M60-2 11:41 M60-3 10:53
70141 Oiva Kaasalainen (1943) FIN Suunta-Sepot Neon Sport M70-3 10:01 M70-3 10:52 M70-5 12:11 M70-5 12:54 M70-2 11:19
70574 Tuula Kaasalainen (1946) FIN Suunta-Sepot Neon Sport W70-3 09:37 W70-1 12:05 W70-1 11:47 W70-1 11:04 W70-2 10:18
40526 Piret Kaasik (1972) EST Ilves W40-1 11:20 W40-2 12:48 W40-1 13:17 W40-1 12:21 W40-2 10:32
65612 Tiiu Kaasik (1949) EST Ilves W65-3 10:41 W65-1 10:20 W65-2 11:10 W65-2 10:07 W65-1 10:18
60156 Jüri Kadaja (1953) EST Saku M60-1 12:08 M60-1 11:49 M60-3 10:11
60541 Ülle Kadak (1956) EST OK Lehola Reisitiim W60-3 11:01 W60-1 10:43 W60-3 12:29 W60-3 11:24 W60-1 11:06
65193 Danis Kadyrov (1951) RUS Electrougli Moscow region M65-5 11:04 M65-3 11:56 M65-5 11:09 M65-5 10:05 M65-3 10:03
65270 Mats Kågeson (1948) SWE Göteborg-Majorna OK Per Nordahl AB M65-1 10:27 M65-1 10:48 M65-3 09:15
75128 Risto Kaitio (1939) FIN Maarian Mahti Suunnistusmatkat M75-2 09:07 M75-1 11:10 M75-2 11:21 M75-2 11:16 M75-3 09:25
60513 Helena Kajaala-Ylikoski (1955) FIN Kankaanpään Suunnistajat W60-1 11:05 W60-1 10:38 W60-1 12:22 W60-1 11:32 W60-2 10:46
65675 Ritva Kajava (1948) FIN Hämeenlinnan Suunnistajat Suunnistusmatkat W65-3 10:24 W65-1 11:02 W65-3 10:40 W65-3 10:37 W65-1 11:14
45028 Mairolt Kakko (1968) EST Bona Fide M45-2 10:06 M45-1 12:01 M45-1 11:38 M45-1 11:40 M45-1 10:23
75530 Halyna Kalashnikova (1941) UKR Rus-Veteran Rus-Veteran W75-1 09:30 W75-2 10:55 W75-2 10:19 W75-2 10:27 W75-2 11:18
35079 Alexey Kalinin (1981) RUS M35-2 10:12 M35-1 12:30
85007 Boris Kalinin (1931) RUS KBGL Orient M85-1 09:05 M85-2 10:03 M85-1 10:31 M85-1 10:56 M85-1 09:15
40072 Oleg Kalinin (1974) RUS O-Tropa M40-1 09:10 M40-1 12:07 M40-2 12:37 M40-2 12:45 M40-1 11:17
55087 Maido Kaljur (1960) EST Harju KEK RSK M55-1 10:27 M55-1 11:20 M55-2 11:39 M55-2 11:36 M55-1 10:57
65130 Mati Kallemets (1947) EST OK Okas Orientuur M65-5 11:07 M65-3 12:21 M65-5 11:02 M65-5 10:12 M65-3 09:13
55663 Arja Kallio (1960) FIN Keravan Urheilijat W55-2 11:15 W55-2 12:30 W55-2 10:52 W55-2 10:10 W55-2 10:52
65335 Erkki Kallio (1948) FIN Loimaan Jankko Tuuli Team M65-2 10:00 M65-2 10:06 M65-3 10:51 M65-3 10:24 M65-2 09:23
65337 Lasse Pellervo Kallio (1951) FIN Suomusjärven Sisu M65-2 10:26 M65-2 10:49 M65-5 09:55
75585 Tuija Kallio (1940) FIN RaTU Suunnistusmatkat W75-1 09:18 W75-1 11:54 W75-2 10:29 W75-2 10:17 W75-1 10:04
60662 Pirkko Kalliola (1953) FIN Maarian Mahti Suunnistusmatkat W60-1 11:26 W60-1 10:50 W60-2 12:29 W60-2 11:25 W60-1 11:34
65309 Lasse Kalliomaa (1951) FIN Laihian Luja M65-5 10:37 M65-1 10:27 M65-4 10:42 M65-4 10:33 M65-3 10:11
45526 Daniela Kamenova (1971) BUL BEGUN W45-2 10:39 W45-2 10:17
55226 Jan Kaminski (1960) GER BSV Hall-Ammendorf gertour.eu M55-3 10:31 M55-2 10:23 M55-4 11:19 M55-4 11:50 M55-2 09:49
60298 Jens Kaminsky (1955) SWE Göteborg-Majorna OK M60-2 11:16 M60-1 11:19 M60-4 12:04 M60-4 11:52 M60-4 10:35
40028 Vasili Kamisarenka (1973) BLR OK "ERIDAN" M40-1 09:38 M40-2 12:17 M40-2 12:30 M40-2 12:52 M40-2 09:49
75050 Uladzimir Kandratsyeu (1938) BLR Belaya Rus M75-1 09:39 M75-2 10:51 M75-2 10:48 M75-2 11:49 M75-2 09:19
65568 Tatsiana Kandratsyeva (1947) BLR Belaya Rus W65-2 10:00 W65-3 12:01 W65-1 10:16 W65-1 11:02 W65-3 10:12
65616 Marja Kanerva (1948) FIN Rasti-Jyry Seppo Jyry W65-2 09:37 W65-3 11:43 W65-2 10:08 W65-2 11:09 W65-3 10:56
70165 Unto Kanerva (1942) FIN Rasti-Jyry Seppo Jyry M70-5 10:10 M70-2 10:47 M70-4 10:53 M70-4 11:53 M70-2 09:47
75162 Tore Kangas (1941) SWE Västerås SOK Per Nordahl AB M75-1 09:10 M75-2 10:30 M75-3 12:40 M75-3 12:18 M75-1 09:19
65220 Simo Kangasaho (1948) FIN Hiidenkiertäjät M65-1 09:26 M65-2 10:15 M65-5 10:06 M65-5 11:08 M65-2 10:07
60637 Sirpa Kangasaho (1955) FIN Hiidenkiertäjät W60-1 11:00 W60-2 12:06 W60-1 12:31 W60-1 11:23 W60-2 10:58
45565 Tiina Kangilaski (1971) EST TON W45-2 12:35 W45-2 12:45 W45-2 10:10
45086 Raul Kangur (1970) EST Värska OK Peko M45-2 11:28 M45-2 11:51 M45-1 10:01
70242 Jussi Kankaanpää (1945) FIN Rasti-Jussit Suunnistusmatkat M70-1 09:41 M70-4 11:14 M70-1 12:32 M70-1 12:24 M70-2 11:21
40143 Vesa Kankaanpää (1973) FIN OK77 M40-1 12:32 M40-1 12:54 M40-1 11:51
75085 Rein Kannike (1941) EST Naage M75-2 09:36 M75-2 10:52 M75-3 12:16 M75-3 12:42 M75-2 09:39
65594 Helena Kanste (1951) FIN OK Raseborg W65-1 10:28 W65-1 10:50 W65-1 10:22
65141 Pekka Kanste (1947) FIN OK Raseborg M65-1 10:52 M65-1 10:23 M65-1 11:37
45112 Olli Kantanen (1967) FIN OK77 M45-2 09:06 M45-1 11:35 M45-1 11:43 M45-1 11:35 M45-2 10:09
65092 Lauri Karhumäki (1950) FIN Pihkaniskat M65-5 10:48 M65-1 10:32 M65-3 11:12 M65-3 10:03 M65-2 11:23
75188 Khalit Karimov (1939) RUS Aeroflot M75-2 09:15 M75-1 11:40 M75-2 11:47 M75-2 10:50 M75-1 09:17
65676 Marjatta Karisto-Nieminen (1950) FIN VRU-Hyvinkää Suunnistusmatkat W65-2 10:06 W65-2 11:56 W65-3 10:23 W65-3 10:54 W65-3 10:58
50207 Harri Karjalainen (1964) FIN Espoon Suunta M50-2 10:18 M50-2 10:45 M50-1 11:25
75208 Jouko Karjalainen (1941) FIN Helsingin Suunnistajat HSPakila M75-3 12:00 M75-3 12:58 M75-1 10:19
55566 Päivi Karjalainen (1957) FIN Pieksämäen Veikot W55-1 11:43 W55-2 12:44 W55-3 10:49 W55-3 10:12 W55-2 10:24
45055 Risto Karjalainen (1969) FIN Liperin Taimi Suunnistus M45-2 09:54 M45-1 11:57 M45-2 12:09 M45-2 11:10 M45-2 10:27
80062 Lennart Karlén (1935) SWE Västerås SOK Per Nordahl AB M80-1 10:51 M80-2 10:12 M80-2 10:19 M80-2 10:47 M80-2 12:05
55205 Morten Karlsen (1959) NOR Maaren OK M55-2 10:44 M55-2 11:19 M55-1 11:20 M55-1 11:56 M55-2 11:35
60704 Unni Strand Karlsen (1953) NOR Fredrikstad Skiklubb W60-1 11:40 W60-1 11:23
80024 Holger Karlsmose (1936) DEN Farum OK M80-1 10:28 M80-1 11:13 M80-1 10:19 M80-1 10:24 M80-1 09:13
70188 Åke Karlsson (1942) SWE SOK Träff M70-1 09:13 M70-2 10:23 M70-1 12:35 M70-1 12:21 M70-3 09:41
70541 Anita Karlsson (1944) SWE Bjursås OK Lalle W70-1 09:19 W70-2 11:02 W70-1 11:55 W70-1 10:56 W70-2 12:30
70266 Arne Karlsson (1943) SWE OK Tor Per Nordahl AB M70-2 10:03 M70-3 10:56 M70-3 11:38 M70-3 11:30 M70-3 09:55
75540 Birgit Karlsson (1941) SWE Mariestads FK Per Nordahl AB W75-1 09:21 W75-1 11:24 W75-2 10:28 W75-2 10:18 W75-1 10:20
70646 Birgitta Karlsson (1944) SWE OK Orinto Per Nordahl AB W70-3 09:32 W70-1 12:20 W70-2 10:55 W70-2 10:55 W70-1 10:38
35091 Björn Karlsson (1981) SWE Halmstad OK Lalle M35-2 10:23 M35-1 12:46 M35-1 10:46 M35-1 10:32 M35-1 11:39
65278 Bo Karlsson (1949) SWE Ljungskile FK Per Nordahl AB M65-4 09:43 M65-1 10:26 M65-5 10:32 M65-5 10:42 M65-2 10:57
75204 Borje Karlsson (1939) SWE Halmstad M75-1 10:52 M75-1 11:49 M75-2 09:23
65589 Britt-Mari Karlsson (1948) SWE Växjö OK W65-3 11:33 W65-1 10:41 W65-1 10:51 W65-1 10:27 W65-1 09:58
70076 Hans Karlsson (1943) SWE Bjursås OK Lalle M70-1 09:40 M70-2 10:13 M70-5 12:21 M70-5 12:44 M70-2 11:09
75155 Hans Karlsson (1941) SWE OK Orinto Per Nordahl AB M75-2 09:04 M75-1 12:04 M75-2 11:14 M75-2 11:23 M75-1 09:53
50149 Lars Karlsson (1965) SWE Valbo AIF M50-3 11:33 M50-1 11:45 M50-2 10:40 M50-2 10:23 M50-1 10:55
70046 Lars-Olof Karlsson (1944) SWE Växjö OK M70-3 09:44 M70-4 10:36 M70-5 12:02 M70-5 13:03 M70-4 11:43
75026 Roland Karlsson (1938) SWE Ronneby OK M75-3 10:32 M75-1 12:14 M75-1 11:24 M75-1 11:17 M75-3 09:47
65187 Petr Karmazín (1949) CZE Slavia Liberec orienteering Slavia Liberec orienteering M65-5 10:49 M65-2 11:14 M65-1 11:11 M65-1 10:04 M65-2 10:19
65630 Ivana Karmazínová (1951) CZE Slavia Liberec orienteering Slavia Liberec orienteering W65-3 11:18 W65-2 11:51 W65-3 10:31 W65-3 10:46 W65-2 10:56
60632 Niina Karnit (1952) EST SRD SK W60-2 10:28 W60-1 10:33 W60-2 11:28 W60-2 12:26 W60-1 09:22
35037 Kriss Karnitis (1978) LAT Kapa M35-2 10:34 M35-2 11:54 M35-1 10:27 M35-1 10:51 M35-2 11:19
60271 Mati Karp (1952) EST Tempo M60-3 11:36 M60-3 12:21 M60-3 10:47
55222 Tõnu Karp (1957) EST Tempo M55-2 11:27 M55-2 11:48 M55-3 11:15
65750 Judith Karpinski (1950) USA New England Orienteering Old Yanks Tour W65-1 09:09 W65-2 12:07 W65-1 10:12 W65-1 11:06 W65-2 09:10
55174 Tapio Karras (1961) USA Bay Area Orienteering Club M55-3 10:24 M55-1 10:52 M55-2 11:36 M55-2 11:39 M55-2 11:37
60206 Ari Kartaslammi (1954) FIN Kyrös-Rasti Suunnistusmatkat M60-4 09:18 M60-2 10:35 M60-3 11:26 M60-3 12:31 M60-2 11:21
60192 Ahto Karu (1955) EST JOKA M60-2 11:03 M60-3 11:39 M60-4 12:28 M60-4 11:28 M60-2 10:19
70616 Tuulikki Karvinen (1944) FIN Helsingin Suunnistajat Suunnistusmatkat W70-2 09:16 W70-1 11:46 W70-1 11:29 W70-1 11:22 W70-1 10:36
60552 Iris Karvonen (1954) FIN Leppävaaran Sisu W60-3 11:50 W60-2 12:02 W60-3 12:04 W60-3 11:49 W60-2 09:50
55049 Jukka Karvonen (1958) FIN Leppävaaran Sisu M55-3 10:37 M55-3 12:22 M55-4 11:12 M55-4 11:57 M55-2 09:57
60647 Pirjo Karvonen (1952) FIN Suomusjärven Sisu Daniel's Travels W60-2 10:40 W60-2 12:19 W60-3 12:18 W60-3 11:35 W60-1 09:18
70209 Raimo Karvonen (1944) FIN Suomusjärven Sisu Daniel's Travels M70-4 11:37 M70-1 12:06 M70-4 11:38 M70-4 11:08 M70-1 11:27
35530 Tiina Karvonen (1980) FIN Someron Esa Daniel's Travels W35-1 10:45 W35-1 12:17 W35-1 12:56 W35-1 12:37 W35-1 11:28
75029 Servo Kasi (1937) FIN Keravan Urheilijat M75-1 09:04 M75-2 10:48 M75-2 11:26 M75-2 11:11 M75-2 09:55
45603 Ivana Kasparova (1969) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering W45-1 11:41 W45-1 11:51 W45-1 11:52 W45-1 11:47 W45-1 09:46
65647 Tuuli Kastemaa (1947) FIN Hirvensalon Heitto Daniel's Travels W65-1 09:38 W65-3 12:09 W65-3 11:14 W65-3 10:03 W65-3 10:28
75090 Sergey Kazantsev (1941) RUS Sport-club Ekran M75-3 10:30 M75-2 10:56 M75-2 11:12 M75-2 11:25 M75-1 09:05
60559 Alina Kazantseva (1952) RUS Velikiy Novgorod Dinamo W60-1 11:14 W60-2 12:24 W60-2 12:19 W60-2 11:35 W60-2 11:06
70212 Nikolai Kazarinov (1946) RUS Rus-Veteran Rus-Veteran M70-1 09:53 M70-2 10:28 M70-5 12:36 M70-5 12:29 M70-2 09:29
65088 Ivan Kazatsev (1948) RUS Velikiy Novgorod Dinamo M65-3 10:18 M65-3 12:24 M65-4 10:48 M65-4 10:27 M65-3 10:31
55017 Stanislav Kazus (1959) RUS Ekaterinburg M55-4 11:08 M55-4 12:01 M55-2 11:17
60045 Kari Kataja (1954) FIN VRU Hyvinkään Alueen Suunnistajat M60-1 11:40 M60-1 12:17 M60-4 10:53
65366 Lass Kataja (1949) FIN suomusjärven sisu M65-2 09:53 M65-5 11:25 M65-3 10:10 M65-3 11:05 M65-2 10:23
65154 Erkki Katajisto (1948) FIN Kankaanpään Suunnistajat Neon Sport M65-4 10:49 M65-4 10:26 M65-4 09:39
65602 Raili Katajisto (1951) FIN Kankaanpään Suunnistajat Neon Sport W65-3 10:50 W65-3 10:27 W65-3 10:46
50136 Rumen Kateliev (1962) BUL Begun - Varna M50-1 09:49 M50-2 10:55 M50-1 10:52 M50-1 10:12 M50-2 11:35
75547 Reiko Kato (1941) JPN Irumashi Orienteering Club Irumashi OLC W75-2 10:19 W75-2 11:18 W75-1 10:24 W75-1 10:23 W75-2 11:32
65249 Eero Kattilakoski (1949) FIN Kaustisen Pohjan-Veikot Suunnistusmatkat M65-3 10:26 M65-3 12:19 M65-2 10:53 M65-2 10:22 M65-3 09:17
60571 Kirsti Kattilakoski (1954) FIN Aron Haka W60-3 10:59 W60-2 12:47 W60-3 12:23 W60-3 11:30 W60-2 11:08
65076 Raimo Kaukiainen (1951) FIN HU-46 HU-46 M65-4 09:40 M65-3 12:35 M65-1 10:15 M65-1 11:00 M65-2 10:49
45157 Markus Kaukonen (1968) FIN Espoon Suunta M45-2 11:30 M45-2 11:49 M45-1 10:57
60162 Ilmars Kaulakans (1955) LAT Silva M60-4 12:09 M60-4 11:47 M60-2 09:39
60178 Markku Kaulio (1953) FIN RaKaS1 RaKaS1 M60-2 11:43 M60-3 12:15 M60-1 11:46 M60-1 12:11 M60-3 10:35
40080 Martin Kaup (1975) EST Telia Spordiklubi M40-1 09:40 M40-1 12:01 M40-1 13:01 M40-1 12:25 M40-1 10:39
65519 Kyllikki Kauppinen (1950) FIN Kalevan rasti W65-2 10:42 W65-2 10:35 W65-1 11:24
55179 Tuomo Kauppinen (1958) FIN Hyvinkään Rasti Suunnistusmatkat M55-3 10:05 M55-1 11:16 M55-3 11:10 M55-3 12:03 M55-2 11:47
55045 Almiras Kavaliauskas (1958) LTU OK Dainava M55-1 11:15 M55-3 11:35 M55-3 11:51 M55-3 11:22 M55-2 11:07
65072 Saulius Kavaliauskas (1950) LTU OK Dainava M65-1 09:56 M65-4 10:16 M65-5 10:08 M65-5 11:06 M65-5 10:27
55069 Kalmer Keevend (1957) EST JOKA M55-1 10:41 M55-3 11:59 M55-3 11:20 M55-3 11:53 M55-2 09:23
80080 Edmund, Heinrich Keil (1934) GER Bielefelder TG --- M80-1 11:26 M80-1 11:17 M80-2 10:39 M80-2 10:27 M80-1 09:27
60650 Laimutė Keinienė (1953) LTU OSK Devyni DELA W60-3 11:03 W60-2 12:38 W60-2 12:13 W60-2 11:41 W60-1 10:16
60179 Lauri Kekoni (1954) FIN Helsingin Suunnistajat M60-3 11:03 M60-1 10: