WMOC2016 Start times

Country
Club
Tour Group
Class


UNOFFICIAL!!! Sprint Q Sprint F Long Q1 Long Q2 Long F
BibNo Name Country Club Tour Group Heat Time Heat Time Heat Time Heat Time Heat Time
35001 Reserve M35-1 11:22
35002 Reserve M35-1 11:23
35026 Saku Asikainen (1978) FIN Hiisirasti M35-1 11:28 M35-1 12:39
35086 Sergey Borovkov (1980) RUS Novorossisk MSU M35-1 11:35 M35-1 12:41
35092 David Brickhill-Jones (1981) AUS BMC Racing Team M35-1 11:39 M35-2 12:07
35050 Áron Less (1980) HUN Diósgyőri TC M35-1 11:53 M35-2 11:51
35003 Reserve M35-2 10:02
35004 Reserve M35-2 10:03
35011 Mairo Kirss (1980) EST Kooperaator M35-2 10:06 M35-1 12:28
35024 Alexey Maslov (1978) RUS 110% M35-2 10:08 M35-1 12:20
35079 Alexey Kalinin (1981) RUS M35-2 10:12 M35-1 12:30
35031 Mindaugas Grasys (1979) LTU Perkunas M35-2 10:15 M35-1 12:34
35056 Dmitri Mironov (1980) BLR Zeos M35-2 10:16 M35-1 12:50
35090 Troy De Haas (1979) AUS BMC Racing Team M35-2 10:18 M35-2 11:44
35045 Jukka Pohjola (1979) FIN Hauhon Sisu M35-2 10:24 M35-1 12:18
35087 Kimmo Vilska (1979) FIN Rajamäen Rykmentti M35-2 10:38 M35-2 11:40
40002 Reserve M40-1 09:01 M40-2 12:34
40029 Damir Gobec (1972) CRO OK Vihor M40-1 09:08 M40-1 11:39
40124 Sergey Desinov (1972) RUS Mysl Moscow M40-1 09:15 M40-2 12:20
40114 Jevgeni Shejanov (1973) RUS SRD SK M40-1 09:20 M40-2 12:01
40134 Manu Mutka (1973) FIN Turun Metsänkävijät M40-1 09:26 M40-2 12:06
40139 Tero Junttila (1975) FIN IFK Lidingö SOK M40-1 09:31 M40-1 12:23
40003 Reserve M40-2 11:02
40004 Reserve M40-2 11:03
40116 Margus Klementsov (1972) EST SK Mercury M40-2 11:31 M40-1 12:06
40015 Lars Roenning Johansen (1976) NOR Maaren OK M40-2 11:35 M40-2 12:27
40113 Tommi Maasilta (1972) FIN SK Rintterit M40-2 11:49 M40-1 11:44
40005 Reserve M40-1 12:10 M40-1 13:16
40007 Reserve M40-2 12:08 M40-2 13:14
45005 Reserve M45-1 11:04 M45-1 12:14
45007 Reserve M45-2 11:04 M45-2 12:15
45008 Reserve M45-2 11:05 M45-2 12:14
45001 Reserve M45-1 10:46 M45-1 11:54
45002 Reserve M45-1 10:47 M45-2 11:39
45111 Thomas Jensen (1971) DEN Tisvilde Hegn OK M45-1 10:54 M45-1 12:18
45149 Herkko Plit (1970) FIN Espoon Suunta M45-1 11:57 M45-1 11:48
45147 Sergey Gaskevich (1967) RUS St. Petersburg Dream Team M45-1 11:10 M45-1 11:40
45110 Samuli Kyyrönen (1970) FIN Rajamäen Rykmentti M45-1 11:25 M45-1 12:04
45150 Janne Salmi (1969) FIN Turun Suunnistajat Rastiretki M45-1 11:35 M45-1 12:10
45114 Kilian Imhof (1968) SUI OL Regio Wil M45-1 11:43 M45-1 11:18
45090 Veiko Hintsov (1969) EST Deloitte M45-1 11:44 M45-2 10:57 M45-2 11:56 M45-2 11:23
45143 Ståle Sønsterudbråten (1968) NOR Raumar orientering M45-1 11:47 M45-1 12:00
45156 Timo Koski (1969) FIN Koovee M45-2 09:12
45097 Max Strini (1968) SUI OL Amriswil M45-2 09:26 M45-2 11:26
45124 Antero Pulli (1970) FIN Rajamäen Rykmentti SK Rintterit M45-2 09:39 M45-1 12:17
45158 Jaakko Järvistö (1967) FIN Pargas IF 1st time after the CCCP M45-2 10:00 M45-2 11:54
45130 Timo Parttimaa (1967) FIN Angelniemen Ankkuri M45-1 11:14 M45-1 11:36
45125 Juha Minkkinen (1970) FIN Kalevan Rasti M45-2 10:10 M45-1 11:19
50007 Reserve M50-1 10:00 M50-1 11:04
50009 Reserve M50-2 10:00 M50-2 11:03
50010 Reserve M50-2 10:01 M50-2 11:02
50011 Reserve M50-3 10:00 M50-3 11:03
50012 Reserve M50-3 10:01 M50-3 11:02
50002 Reserve M50-1 09:01 M50-2 11:16
50073 Juha Ojanen (1965) FIN Hyvinkään Rasti M50-1 09:05 M50-2 10:52
50173 Timo Ritakallio (1962) FIN Lynx Rastiretki M50-1 09:14 M50-2 11:01
50138 Vidar Benjaminsen (1962) NOR Lillomarka OL M50-1 09:53 M50-1 11:55
50003 Reserve M50-2 11:23
50004 Reserve M50-2 11:24
50204 Jussi Korhonen (1966) FIN Hämeenlinnan Suunnistajat M50-2 11:42 M50-1 12:02
50185 Öyvind Schjelderup (1965) NOR Freidig M50-2 11:43 M50-1 11:35
50032 Jon Hollingdale (1963) GBR Moravian OC M50-2 11:48 M50-1 12:08
50195 Peter Ivars (1963) FIN IF Femman M50-2 11:51 M50-1 10:56
50005 Reserve M50-3 11:18
50006 Reserve M50-3 11:19
50139 Stein Blomseth (1965) NOR Lillomarka OL M50-3 11:41 M50-1 11:09
50137 Jan Thomsen (1962) DEN OK Pan Aarhus M50-3 11:48 M50-1 11:39
50188 Tormod Jensen (1963) NOR Sarpsborg OL M50-3 12:02 M50-1 10:54
50110 Pertti Tuomi (1963) FIN Askolan Urheilijat M50-3 12:09 M50-2 11:21
55005 Reserve M55-3 10:03
55006 Reserve M55-3 10:04
55038 Aleksandr Kopelevich (1956) RUS Azimut-SPb Rus-Veteran M55-3 10:07 M55-3 11:56 M55-3 11:17
55200 Harald Grøndahl (1957) NOR OK Moss M55-3 10:08 M55-3 11:40
55262 Mikael Bäck (1960) FIN IF Femman M55-3 10:23 M55-1 11:34
55062 Hanspeter Schenk (1960) SUI thurgorienta M55-3 10:33 M55-1 11:46
55047 Nikolay Krupnov (1957) RUS O-CLUB Moscow M55-3 10:36 M55-1 10:46
55061 Jaanus Reha (1959) EST OK Koop M55-3 10:54 M55-2 10:35
55190 Trond Ronneberg (1957) NOR Asker SK PWT Travel M55-3 10:57 M55-1 11:25
55001 Reserve M55-1 09:59
55002 Reserve M55-1 10:00
55231 Markku Hämäläinen (1958) FIN Rastivarsat M55-1 10:07 M55-1 10:44
55065 Morten Anker Hoffmann (1957) NOR Lillomarka o-lag PWT Travel M55-1 10:10 M55-3 11:38
55150 Jari Järvinen (1959) FIN Hämeenlinnan Tarmo M55-1 11:12 M55-2 11:03
55255 Ole Gadsbølle (1957) DEN M55-1 11:14 M55-1 11:26
55003 Reserve M55-2 09:59
55004 Reserve M55-2 10:00
55140 Hannu Vuorinen (1961) FIN Kymin Suunnistajat M55-1 11:16 M55-2 11:06
55216 Raino Lampinen (1961) FIN Helsingin Suunnistajat M55-2 10:27 M55-2 11:10
55268 Mike Pedley (1960) GBR EPOC M55-2 10:29 M55-1 11:21
55149 Timo Hyppänen (1957) FIN Etelä-Kymen Suunnistajat M55-2 10:45 M55-3 11:22
55189 Lars Fremstad (1960) NOR Larvik OK M55-2 10:55 M55-1 11:06
55210 Veli Mattti Salmenkylä (1960) FIN Helsingin Suunnistajat Tuuli Team M55-2 11:11 M55-2 11:07
55011 Reserve M55-3 11:06 M55-3 12:07
55012 Reserve M55-3 11:07 M55-3 12:06
55013 Reserve M55-4 11:04 M55-4 12:05
55014 Reserve M55-4 11:05 M55-4 12:04
55007 Reserve M55-1 11:07 M55-1 12:09
55009 Reserve M55-2 11:07 M55-2 12:08
55010 Reserve M55-2 11:08 M55-2 12:07
60015 Reserve M60-4 11:21 M60-4 12:35
60016 Reserve M60-4 11:22 M60-4 12:34
60009 Reserve M60-1 11:21 M60-1 12:36
60011 Reserve M60-2 11:21 M60-2 12:36
60012 Reserve M60-2 11:22 M60-2 12:35
60013 Reserve M60-3 11:21 M60-3 12:36
60014 Reserve M60-3 11:22 M60-3 12:35
60199 Sven-Olof Nylund (1955) FIN OK Botnia M60-3 11:26 M60-1 11:12
60285 Ketil Berge (1955) NOR Vestre Aker M60-3 11:55 M60-3 12:48
60167 Nigel Hoult (1953) GBR Berkshire Orienteers M60-3 11:56 M60-2 11:10
60007 Reserve M60-4 09:00
60008 Reserve M60-4 09:01
60322 Johannes Wechselberger (1956) AUT OL Kufstein M60-4 09:16 M60-4 12:08
60002 Reserve M60-1 09:34 M60-4 12:17
60306 Sergei Okhotnikov (1954) RUS M60-1 10:08 M60-1 10:26
60250 Ian Froude (1954) AUS IKON M60-1 10:14 M60-3 12:22
60003 Reserve M60-2 10:39 M60-2 11:05
60004 Reserve M60-2 10:40
60198 Pekka Pohjola (1952) FIN Hauhon Sisu M60-2 11:37 M60-3 12:19
60100 Aliaksandr Poliak (1955) BLR BNTU Minsk M60-2 11:38 M60-4 12:06
60309 Jorma Matilainen (1954) FIN Suunta Jyväskylä M60-2 11:40 M60-3 11:55
60260 Stein Klyve (1954) NOR OK Moss M60-2 11:51 M60-1 10:59
60006 Reserve M60-3 10:49
60152 Ulf Carnby (1953) SWE Täby ok M60-3 11:04 M60-2 10:34
65001 Reserve M65-1 09:00
65002 Reserve M65-1 09:01 M65-2 11:00
65226 Douglas Henderson (1951) GBR Roxburgh Reivers M65-1 09:23 M65-2 10:30
65361 Ragnar Niemi Berg (1951) NOR Stokke IL M65-1 09:25 M65-2 10:35
65003 Reserve M65-2 09:00 M65-2 11:16
65004 Reserve M65-2 09:01
65398 Risto Partanen (1947) FIN Hyvinkään Rasti M65-2 09:46 M65-3 11:58
65077 Hannes Zaugg (1949) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT M65-2 10:06 M65-4 10:54
65005 Reserve M65-3 09:45
65006 Reserve M65-3 09:46
65219 Timo Turpeinen (1949) FIN VaajTe M65-3 09:48 M65-4 11:00
65327 Seppo Terävä (1950) FIN XYZ M65-3 10:23 M65-3 11:49
65399 Karl-Erik Andersson (1951) SWE IFK Mora OK M65-3 10:49 M65-4 11:25
65007 Reserve M65-4 09:00
65008 Reserve M65-4 09:01
65043 Risto Heiskanen (1948) FIN Espoon Suunta M65-4 09:26 M65-4 11:26
65048 Stig Andersen (1953) DEN Herlufsholm M65-4 09:48 M65-2 10:45 M65-2 10:30
65058 Mati Randoja (1949) EST Jõhvikas M65-4 09:55 M65-4 11:11 M65-2 10:48 M65-2 10:27
65009 Reserve M65-5 10:33
65010 Reserve M65-5 10:34
65373 Martin Wilson (1947) GBR Berkshire Orienteers M65-5 10:38 M65-1 11:27
65262 Jukka Tiitto (1951) FIN Kuopion Suunnistajat Suunnistusmatkat M65-5 10:58 M65-3 11:46
65381 Tom Schults (1949) AUS Ugly Gully Orienteers M65-4 10:46 M65-4 10:29
65011 Reserve M65-1 10:00 M65-1 11:14
65014 Reserve M65-2 10:01 M65-2 11:14
65015 Reserve M65-3 10:00 M65-3 11:15
65016 Reserve M65-3 10:01 M65-3 11:14
65017 Reserve M65-4 10:00 M65-4 11:15
65018 Reserve M65-4 10:01 M65-4 11:14
65019 Reserve M65-5 10:00 M65-5 11:14
65020 Reserve M65-5 10:01 M65-5 11:13
70011 Reserve M70-1 11:54 M70-1 13:02
70012 Reserve M70-1 11:55 M70-1 13:01
70013 Reserve M70-2 11:57 M70-2 13:05
70014 Reserve M70-2 11:58 M70-2 13:04
70015 Reserve M70-3 11:00 M70-3 12:08
70016 Reserve M70-3 11:01 M70-3 12:07
70017 Reserve M70-4 10:49 M70-4 11:57
70018 Reserve M70-4 10:50 M70-4 11:56
70019 Reserve M70-5 11:59 M70-5 13:06
70020 Reserve M70-5 12:00 M70-5 13:05
70001 Reserve M70-1 09:00
70002 Reserve M70-1 09:01
70320 Olli Lehtinen (1945) FIN Turun Suunnistajat M70-1 09:45 M70-1 12:43
70003 Reserve M70-2 09:00
70004 Reserve M70-2 09:01
70288 Erik Haagensen (1945) NOR Os IL PWT Travel M70-2 10:02 M70-3 12:00 M70-3 11:08
70005 Reserve M70-3 09:28
70006 Reserve M70-3 09:29
70244 Per Ljungström (1944) SWE OK Djerf Per Nordahl AB M70-4 11:20 M70-4 10:52
70007 Reserve M70-4 10:59
70008 Reserve M70-4 11:00
70337 Tom Wahlgren (1946) NOR Sarpsborg orienteringslag M70-4 11:14 M70-4 10:17
70045 Curt Balck (1942) SWE IFK Enskede Lalle Idrott och Resor M70-4 11:54 M70-4 10:07
70009 Reserve M70-5 10:07
70010 Reserve M70-5 10:08
75001 Reserve M75-1 09:00
75002 Reserve M75-1 09:01
75003 Reserve M75-2 09:00
75004 Reserve M75-2 09:01
75122 Kuno Ekdahl (1937) SWE OK P4, Skövde WWOP M75-2 09:13 M75-2 11:50 M75-2 10:47
75005 Reserve M75-3 10:03
75006 Reserve M75-3 10:04
75007 Reserve M75-1 10:47 M75-1 11:54
75008 Reserve M75-1 10:48 M75-1 11:53
75009 Reserve M75-2 10:45 M75-2 11:52
75010 Reserve M75-2 10:46 M75-2 11:51
75011 Reserve M75-3 11:56 M75-3 13:02
75012 Reserve M75-3 11:57 M75-3 13:01
80003 Reserve M80-1 10:00 M80-1 10:43
80004 Reserve M80-1 10:01 M80-1 10:42
80005 Reserve M80-2 10:12 M80-2 10:54
80006 Reserve M80-2 10:13 M80-2 10:53
80001 Reserve M80-1 10:15
80002 Reserve M80-1 10:16
80028 Heikki Lario (1934) FIN Rastivarsat M80-1 10:57 M80-2 10:29 M80-2 10:37
85001 Reserve M85-1 09:00
85002 Reserve M85-1 09:01
85003 Reserve M85-1 10:29 M85-1 10:58
85004 Reserve M85-1 10:30 M85-1 10:57
90003 Reserve M90-1 10:07 M90-1 10:16
90004 Reserve M90-1 10:08 M90-1 10:15
90001 Reserve M90-1 09:07
90002 Reserve M90-1 09:08
95001 Reserve M95-1 09:00
95002 Reserve M95-1 09:01
95003 Reserve M95-1 10:00 M95-1 10:01
95004 Reserve M95-1 10:01 M95-1 10:00
35503 Reserve W35-1 12:20 W35-1 13:13
35504 Reserve W35-1 12:21 W35-1 13:12
35564 Katri Lindeqvist (1980) FIN Paimion Rasti W35-1 10:27 W35-1 12:41
35549 Jenni Castrén (1979) FIN Rasti-Jyry W35-1 10:32 W35-2 12:38
35565 Niina Männikkö (1977) FIN Rajamäen Rykmentti W35-1 10:42 W35-1 12:26
35562 Hanna-Riikka Koskinen (1980) FIN Hyvinkään Rasti W35-1 10:47 W35-1 12:28
35507 Hege Roenning Johansen (1977) NOR Maaren OK W35-1 10:56 W35-2 12:28
35556 Galina Vinogradova (1979) RUS Alfta-Ösa OK W35-1 10:57 W35-1 12:43
35501 Reserve W35-1 10:05 W35-1 12:20
35502 Reserve W35-1 10:06
35540 Mia Taini (1980) FIN Jämsän Retki-Veikot W35-1 10:09 W35-1 12:39
35517 Elka Dimitrova (1977) BUL VALDI W35-1 10:17 W35-2 12:31
35558 Tiina Vilska (1980) FIN Rajamäen Rykmentti W35-1 10:24 W35-2 12:21
40554 Heli Murto (1973) FIN Rajamäen Rykmentti SK Rintterit W40-1 10:37 W40-2 12:57
40543 Maaret Rantanen (1976) FIN Jämsän Retki-Veikot W40-1 10:45 W40-2 12:29
40529 Christel Poulain (1972) BEL FRSO-Belgium W40-1 10:47 W40-2 12:35
40572 Vanessa Ulate (1972) CRI San José OC WWOP W40-1 10:52 W40-2 12:44
40570 Johanna Kiiski (1976) FIN Helsingin Suunnistajat W40-1 10:53 W40-1 12:19
40544 Sara Larsson (1973) SWE OK Bävern W40-1 11:04 W40-1 11:57
40547 Lina Bulovaite (1975) LTU Netherlands-Olifant W40-1 11:07 W40-1 12:03
40501 Reserve W40-1 10:15
40502 Reserve W40-1 10:16
40513 Petya Ivanova (1973) BUL BEGUN W40-1 10:17 W40-2 12:30
40518 Ivana Gobec (1973) CRO OK Vihor W40-1 10:18 W40-2 12:49
40571 Hanna-Maija Koski (1976) FIN Koovee W40-1 10:20 W40-1 12:22
40568 Heli Ketola (1973) FIN Koovee W40-1 10:24 W40-1 12:06
40503 Reserve W40-1 12:19 W40-1 13:18
40504 Reserve W40-1 12:20 W40-1 13:17
45505 Reserve W45-1 11:25 W45-1 12:14
45506 Reserve W45-1 11:26 W45-1 12:13
45507 Reserve W45-2 12:16 W45-2 13:04
45508 Reserve W45-2 12:17 W45-2 13:03
45573 Annika Berntsson (1967) SWE Väsby OK W45-2 10:59 W45-2 10:09
45501 Reserve W45-1 11:14
45502 Reserve W45-1 11:15
45524 Minna Piitulainen (1970) FIN Joutsenon Kullervo W45-1 11:32 W45-1 11:39
45578 Lina Jasulaityte (1967) NED Olifant W45-1 11:58 W45-2 10:28
45556 Eva Cederlund (1971) SWE Bodens BK OS W45-1 12:02 W45-2 10:14
45503 Reserve W45-2 10:14
45504 Reserve W45-2 10:15
45606 Sibel Sen (1969) TUR Istanbul Orienteering SK. W45-2 10:19 W45-2 12:33 W45-2 12:47
45596 Hanna Franssila (1967) FIN Porvoon Urheilijat W45-2 10:23 W45-2 10:05
45540 Margit Mälter (1971) EST W45-2 10:27 W45-1 12:10
45526 Daniela Kamenova (1971) BUL BEGUN W45-2 10:39 W45-2 10:17
50645 Trine Marit Justad Raaen (1964) NOR Kongsberg OL W50-2 10:00 W50-2 11:29
50533 Rita Lamo Raastad (1965) NOR Skien OK PWT Travel W50-2 09:48 W50-2 12:09
50590 Eileen Maxwell (1963) GBR RR Scotland W50-1 11:12 W50-1 11:24
50574 Tuija Järvinen (1963) FIN Hämeenlinnan Tarmo W50-1 11:17 W50-2 11:54
50503 Reserve W50-2 09:00
50504 Reserve W50-2 09:01
50585 Annamari Vierikko (1965) FIN Helsingin Suunnistajat W50-2 09:14 W50-1 11:47
50604 May Brith Nordkvelde (1963) NOR Hedrum o-lag PWT Travel W50-2 09:16 W50-2 11:31
50587 Riina Kink (1964) EST W50-2 09:24 W50-2 11:25
50615 Sinikka Salmenkylä (1963) FIN Helsingin Suunnistajat Tuuli Team W50-2 09:36 W50-2 12:05
50637 Maarit Ritakallio (1962) FIN Lynx Rastiretki W50-1 10:19 W50-1 11:04
50640 Anna Amigó (1966) ESP C.O.CATALUNYA W50-1 10:23 W50-1 11:38
50501 Reserve W50-1 10:14
50502 Reserve W50-1 10:15
50537 Olena Kozlova (1964) UKR OK Carnika W50-1 10:16 W50-2 11:30
50634 Ingrid Ranna (1963) EST Ilves W50-1 10:21 W50-2 11:21
50603 Anne Gro Styrvold (1964) NOR Larvik OK W50-1 10:31 W50-1 11:02
50505 Reserve W50-1 12:12 W50-1 13:17
50506 Reserve W50-1 12:13 W50-1 13:16
50507 Reserve W50-2 12:12 W50-2 13:17
50508 Reserve W50-2 12:13 W50-2 13:16
55507 Reserve W55-1 10:00 W55-1 11:02
55508 Reserve W55-1 10:01 W55-1 11:01
55509 Reserve W55-2 10:00 W55-2 11:02
55510 Reserve W55-2 10:01 W55-2 11:01
55511 Reserve W55-3 10:00 W55-3 11:01
55512 Reserve W55-3 10:01 W55-3 11:00
55501 Reserve W55-1 11:19
55502 Reserve W55-1 11:20
55503 Reserve W55-2 11:05
55504 Reserve W55-2 11:06
55640 Kristina Tellqvist (1957) SWE IK Dran Per Nordahl AB W55-1 12:18 W55-2 11:50
55682 Lena Hammer (1958) NOR Vestre Aker W55-2 11:59 W55-2 12:06
55505 Reserve W55-3 11:05
55506 Reserve W55-3 11:06
55660 Susan Froude (1957) AUS IKON W55-3 11:07 W55-2 12:28
55600 Dominique Liesse (1959) BEL FRSO-Belgium W55-3 11:22 W55-2 12:04
55650 Lise Havik (1958) NOR Asker SK PWT Travel W55-3 11:49 W55-2 12:43
60728 Helene Greminger (1955) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT W60-3 11:33 W60-2 11:56
60709 Inger Nergaard (1953) NOR Stokke IL W60-2 11:18 W60-3 12:16
60505 Reserve W60-3 10:39
60506 Reserve W60-3 10:40
60501 Reserve W60-1 10:54
60502 Reserve W60-1 10:55 W60-1 11:17
60649 Sigrid Grün (1954) AUT OLG Stöck Wien W60-1 11:38 W60-3 12:09
60704 Unni Strand Karlsen (1953) NOR Fredrikstad Skiklubb W60-1 11:40 W60-1 11:23
60730 Liv Møklebust (1954) NOR Måren W60-1 12:03 W60-3 12:18
60503 Reserve W60-2 10:12
60504 Reserve W60-2 10:13
60644 Gisela Mueller (1953) GER TV Diedenbergen W60-2 10:34 W60-2 12:13
60507 Reserve W60-1 11:21 W60-1 12:33
60509 Reserve W60-2 11:21 W60-2 12:33
60510 Reserve W60-2 11:22 W60-2 12:32
60511 Reserve W60-3 11:21 W60-3 12:32
60512 Reserve W60-3 11:22 W60-3 12:31
65511 Reserve W65-3 10:00 W65-3 11:17
65512 Reserve W65-3 10:01 W65-3 11:16
65507 Reserve W65-1 10:00 W65-1 11:18
65509 Reserve W65-2 10:00 W65-2 11:17
65510 Reserve W65-2 10:01 W65-2 11:16
65501 Reserve W65-1 09:00
65502 Reserve W65-1 09:01 W65-2 12:31
65732 Margareta Brynhildsen (1947) NOR Stokke IL W65-1 09:36 W65-3 12:12
65666 Margaretha Svensson (1950) SWE OK Vilse 87 WWOP W65-1 09:37 W65-1 11:15
65554 Yvette Zaugg (1949) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT W65-1 09:58 W65-1 10:48
65631 Vera Rebrova (1951) RUS Moscow W65-1 10:16 W65-3 12:03
65503 Reserve W65-2 09:13
65504 Reserve W65-2 09:14
65649 Lyudmila Avramenko (1948) UKR W65-2 09:30 W65-3 11:52
65576 Ingunn Skare (1949) NOR Bergens turnforening PWT Travel W65-2 09:54 W65-3 11:40
65748 Anne Karin Stigemo (1948) NOR Il Imås W65-2 10:02 W65-3 12:25
65505 Reserve W65-3 10:21
65506 Reserve W65-3 10:22
65729 Sirkka Liisa Kumpulainen (1951) FIN XYZ W65-3 10:32 W65-3 11:38
65691 Kristina Johansson (1947) SWE Vänersborgs SK Per Nordahl AB W65-3 10:34 W65-3 12:35
65751 Alla Prosuntsova (1951) RUS NEVA W65-3 11:03 W65-3 11:56
70501 Reserve W70-1 09:00
70502 Reserve W70-1 09:01 W70-2 10:26
70503 Reserve W70-2 09:00
70504 Reserve W70-2 09:01
70507 Reserve W70-1 10:56 W70-1 11:55
70509 Reserve W70-2 10:26 W70-2 11:24
70510 Reserve W70-2 10:27 W70-2 11:23
70511 Reserve W70-3 11:27 W70-3 12:25
70512 Reserve W70-3 11:28 W70-3 12:24
70627 Brigitte Alsén (1944) SWE OK Roxen Per Nordahl AB W70-3 09:42 W70-2 10:13
70626 Anita Molinder (1942) SWE Fagersta OK Per Nordahl AB W70-2 09:15 W70-2 10:45
70505 Reserve W70-3 09:00
70506 Reserve W70-3 09:01
75501 Reserve W75-1 09:00
75502 Reserve W75-1 09:01
75503 Reserve W75-2 10:08
75504 Reserve W75-2 10:09
75505 Reserve W75-1 10:00 W75-1 10:47
75506 Reserve W75-1 10:01 W75-1 10:46
75507 Reserve W75-2 10:00 W75-2 10:46
75508 Reserve W75-2 10:01 W75-2 10:45
80503 Reserve W80-1 10:00 W80-1 10:24
80504 Reserve W80-1 10:01 W80-1 10:23
80501 Reserve W80-1 10:14
80502 Reserve W80-1 10:15
80525 Gudrun Smeds (1936) SWE SK TRIM/VIRSBO Lalles resor W80-1 10:25 W80-2 10:04
85501 Reserve W85-1 09:22
85502 Reserve W85-1 09:23
85503 Reserve W85-1 10:18 W85-1 10:27
85504 Reserve W85-1 10:19 W85-1 10:26
90503 Reserve W90-1 10:08 W90-1 10:10
90504 Reserve W90-1 10:09 W90-1 10:09
90501 Reserve W90-1 09:08
90502 Reserve W90-1 09:09
90506 Lena Nordahl (1926) SWE Örkelljunga FK Per Nordahl AB W90-1 09:10 W90-1 10:29
95501 Reserve W95-1 09:00
95502 Reserve W95-1 09:01
95503 Reserve W95-1 10:00 W95-1 10:02
95504 Reserve W95-1 10:01 W95-1 10:01
70629 May-Sofie Olsson (1945) SWE Forserums SOK Per Nordahl AB W70-3 09:35 W70-2 11:28 W70-1 11:34 W70-1 11:17 W70-1 09:00
95505 Astrid Andersson (1921) SWE NAIS orientering Per Nordahl AB W95-1 09:02 W95-1 10:00 W95-1 10:02 W95-1 10:00 W95-1 09:00
45587 Meike Jaeger (1971) GER Gundelfinger Turnerschaft ASOPE W45-2 10:33 W45-2 10:03 W45-2 12:42 W45-2 12:38 W45-2 09:00
50622 Tuula Rajander (1965) FIN Kajaanin Suunnistajat Suunnistusmatkat W50-1 13:17 W50-1 12:12 W50-2 09:00
60146 Vesa Tervo (1952) FIN Rajamäen Rykmentti M60-2 11:33 M60-1 10:31 M60-1 12:13 M60-1 11:44 M60-1 09:01
70239 Jorma Pöyhiä (1944) FIN Raja-Karjalan Suunnistajat Suunnistusmatkat M70-1 09:19 M70-2 10:43 M70-1 12:02 M70-1 12:54 M70-1 09:01
40146 Tarek Fouad (1976) EGY Egypt Brtish International School M40-2 11:16 M40-2 12:03 M40-1 12:38 M40-1 12:48 M40-2 09:01
65221 Pekka Lindberg (1948) FIN Leppävaaran Sisu M65-5 11:37 M65-5 11:53 M65-1 10:25 M65-1 10:50 M65-5 09:01
50513 Olga Cecan (1966) MDA TirasOrient W50-1 11:00 W50-2 11:58 W50-1 12:21 W50-1 13:08 W50-1 09:02
70648 Margareta Haraldsson (1944) SWE Sigtuna OK Per Nordahl AB W70-1 09:47 W70-2 11:26 W70-2 10:49 W70-2 11:01 W70-1 09:02
45607 Johanna Hyvönen (1968) FIN W45-2 10:28 W45-2 10:25 W45-2 13:03 W45-2 12:17 W45-2 09:02
50631 Cathrine Thorhus (1965) NOR Verdal OK W50-1 12:53 W50-1 12:36 W50-2 09:02
60216 Veijo Salmi (1954) FIN Rajamäen Rykmentti Suunnistusmatkat M60-2 11:46 M60-2 10:21 M60-2 11:52 M60-2 12:05 M60-1 09:03
70306 Roar Bjordal (1944) NOR Oppsal orientering PWT Travel M70-5 10:42 M70-2 11:22 M70-2 12:56 M70-2 12:06 M70-1 09:03
75152 Janne Jansson (1941) SWE Malungs OK Skogsmårdarna Per Nordahl AB M75-3 10:50 M75-1 11:11 M75-1 11:33 M75-1 11:08 M75-1 09:03
40033 Christian Enberg (1974) SWE Linköpings OK M40-2 11:41 M40-2 12:07 M40-1 13:07 M40-1 12:19 M40-2 09:03
55128 Voicu Plaian (1958) ROU TranSilva Cluj M55-1 10:59 M55-3 11:20 M55-1 11:37 M55-1 11:39 M55-3 09:03
75173 Bengt Holmström (1940) FIN Kimito SF M75-3 10:16 M75-1 11:38 M75-1 11:45 M75-1 10:56 M75-3 09:03
65095 Matts Engvall (1947) SWE Bodens BK OS M65-3 10:07 M65-5 11:23 M65-3 10:02 M65-3 11:13 M65-5 09:03
50649 Velga Zalaiskalna (1963) LAT MONA W50-1 11:20 W50-1 11:36 W50-2 13:17 W50-2 12:12 W50-1 09:04
65562 Arja Pulkkinen (1949) FIN Joutsenon Kullervo W65-2 09:22 W65-1 10:16 W65-1 11:12 W65-1 10:06 W65-1 09:04
70569 Anne Jundas (1946) EST Jõhvikas W70-2 09:38 W70-1 11:13 W70-3 12:20 W70-3 11:32 W70-1 09:04
45588 Bo Ling Pauline Cheung (1969) HKG Hong Kong Orienteering Club (HKOC) HKOC W45-1 11:28 W45-2 10:18 W45-2 12:19 W45-2 13:01 W45-2 09:04
50596 Päivi Lassila (1964) FIN RasTiimi Suunnistusmatkat W50-2 09:50 W50-1 11:59 W50-1 13:09 W50-1 12:20 W50-2 09:04
55516 Helen Lloyd (1959) GBR Norfolk Orienteering Club W55-1 12:16 W55-1 11:16 W55-2 10:20 W55-2 10:42 W55-2 09:04
60638 Annette Petersen (1954) DEN OK Roskilde W60-1 11:35 W60-1 10:23 W60-1 11:55 W60-1 11:59 W60-2 09:04
60074 Anders Malmberg (1952) SWE Kvarnsvedens OK Lalles resor M60-3 11:22 M60-1 11:16 M60-3 11:46 M60-3 12:11 M60-1 09:05
70150 Dagfinn Hole (1944) NOR Bergens TF PWT Travel M70-4 11:42 M70-2 11:31 M70-3 11:55 M70-3 11:13 M70-1 09:05
75090 Sergey Kazantsev (1941) RUS Sport-club Ekran M75-3 10:30 M75-2 10:56 M75-2 11:12 M75-2 11:25 M75-1 09:05
80065 Thor Meland (1932) NOR NTH-NUI PWT Travel M80-1 11:13 M80-2 10:17 M80-1 10:33 M80-1 10:10 M80-1 09:05
85006 Feliks Kipper (1931) EST OK Orion M85-1 09:11 M85-1 11:06 M85-1 10:56 M85-1 10:31 M85-1 09:05
40055 Ain Fjodorov (1972) EST Rae Rok M40-1 10:00 M40-2 12:02 M40-2 12:19 M40-2 13:03 M40-2 09:05
85023 Curth Svensson (1927) SWE Skåneslättens OL Per Nordahl AB M85-1 09:12 M85-2 10:07 M85-1 10:33 M85-1 10:54 M85-2 09:05
55246 Frantisek Albert (1958) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering M55-2 10:48 M55-3 11:45 M55-1 11:33 M55-1 11:43 M55-3 09:05
65094 Arne Kolk (1950) EST Jõhvikas M65-5 11:20 M65-3 12:16 M65-1 10:38 M65-1 10:37 M65-3 09:05
75179 Illés Vilmos (1940) HUN Budapest SSC /Hungary M75-1 09:38 M75-2 10:10 M75-1 11:05 M75-1 11:36 M75-3 09:05
65024 Jan Asberg (1950) SWE Haverodals SK M65-3 10:28 M65-5 11:31 M65-1 11:02 M65-1 10:13 M65-5 09:05
50547 Heike Leideck (1962) GER USV TU Dresden W50-2 09:59 W50-1 11:39 W50-1 13:15 W50-1 12:14 W50-1 09:06
65697 Eva Blomström (1950) SWE IK Stern Per Nordahl AB W65-3 10:29 W65-2 12:48 W65-2 10:17 W65-2 11:00 W65-1 09:06
70638 Ingela Hurtig (1946) SWE Kvarnsvedens GoIF OK Per Nordahl AB W70-2 09:30 W70-2 11:06 W70-1 11:00 W70-1 11:51 W70-1 09:06
85505 Helena Zielczyńska (1927) POL A TO MY W85-1 09:27 W85-1 10:53 W85-1 10:26 W85-1 10:19 W85-1 09:06
45520 Janine Dünner (1970) SUI OLG Zürich W45-2 10:44 W45-2 10:11 W45-2 13:00 W45-2 12:20 W45-2 09:06
50616 Teija Launis (1965) FIN Raisu Lumous Daniel's Travels W50-1 10:55 W50-2 11:38 W50-1 13:02 W50-1 12:27 W50-2 09:06
55583 Anne Hannukainen (1957) FIN Kankaanpään Suunnistajat Neon Sport W55-3 11:56 W55-2 12:01 W55-3 10:53 W55-3 10:08 W55-2 09:06
60582 Tatsiana Straltsova (1953) BLR LUSERG W60-3 10:48 W60-2 12:29 W60-2 11:49 W60-2 12:05 W60-2 09:06
60618 Ann Herm (1956) BEL FRSO-Belgium W60-1 11:53 W60-3 12:02 W60-1 12:18 W60-1 11:36 W60-3 09:06
60079 Sergey Gundorov (1955) RUS Krasnogorsk Krasnogorsk Veteran M60-3 11:28 M60-4 12:07 M60-4 12:31 M60-4 11:25 M60-1 09:07
65142 Tiit Tatter (1948) EST TON M65-4 09:31 M65-1 11:16 M65-1 11:14 M65-1 10:01 M65-1 09:07
70137 Hans Baumgartner (1946) SUI OLG Welsikon DOMINO Tours M70-1 09:49 M70-4 10:29 M70-4 11:25 M70-4 11:21 M70-1 09:07
75132 Heikki Rantala (1939) FIN Epilän Esa Suunnistusmatkat M75-3 10:57 M75-1 12:02 M75-3 12:19 M75-3 12:39 M75-1 09:07
80076 Pertti Laurila (1932) FIN Espoon Suunta Tuuli Team M80-1 11:02 M80-1 11:27 M80-2 10:53 M80-2 10:13 M80-1 09:07
85029 Stanisław Wysocki (1928) POL KS Spójnia Warszawa M85-1 09:22 M85-1 11:07 M85-1 10:40 M85-1 10:47 M85-1 09:07
40074 Vallo Vaher (1976) EST JOKA M40-2 11:25 M40-2 12:05 M40-1 13:06 M40-1 12:20 M40-2 09:07
85022 Bertil Johansson (1931) SWE Markbygdens OK Per Nordahl AB M85-1 09:20 M85-2 10:00 M85-1 10:55 M85-1 10:32 M85-2 09:07
55028 Leonid Lukienko (1960) RUS Moscow Compass M55-2 10:36 M55-3 11:42 M55-1 11:36 M55-1 11:40 M55-3 09:07
60088 Per Dag Nordkvelde (1953) NOR Hedrum o-lag PWT Travel M60-4 09:44 M60-3 11:49 M60-1 11:41 M60-1 12:16 M60-3 09:07
65375 Bill Jones (1950) AUS Red Roos M65-3 10:25 M65-2 11:12 M65-2 10:18 M65-2 10:57 M65-3 09:07
75146 Niels Lyhne Andersen (1941) DEN Herlufsholm OK Per Nordahl AB M75-2 09:14 M75-2 10:16 M75-2 11:03 M75-2 11:34 M75-3 09:07
65330 Mike Smithard (1949) GBR Deeside OC M65-4 09:03 M65-5 11:32 M65-2 10:58 M65-2 10:17 M65-5 09:07
50546 Tarja Jokikokko (1963) FIN Oulun Tarmo W50-1 10:48 W50-1 11:06 W50-2 13:02 W50-2 12:27 W50-1 09:08
60659 Ingrid Mårtensson (1953) SWE OK Kolmården WWOP W60-1 12:23 W60-1 11:31 W60-1 09:08
65705 Ann-Helen Linnersjö (1950) SWE Ok Orion Per Nordahl AB W65-2 10:01 W65-3 12:22 W65-3 10:49 W65-3 10:28 W65-1 09:08
70641 Birgitta Klang (1945) SWE Lång-Hundra IF Per Nordahl AB W70-2 09:21 W70-1 11:52 W70-2 11:23 W70-2 10:27 W70-1 09:08
85509 Ulla-Britt Åleberg (1931) SWE Attunda OK Per Nordahl AB W85-1 09:29 W85-1 10:54 W85-1 10:23 W85-1 10:22 W85-1 09:08
45532 Marta Tabellini (1967) ITA Orienteering Pergine asd W45-1 11:18 W45-2 10:12 W45-1 11:30 W45-1 12:09 W45-2 09:08
50642 Anna Liljegren (1963) SWE OK Kåre Falun Lalle W50-2 09:27 W50-2 11:37 W50-1 13:04 W50-1 12:25 W50-2 09:08
55661 Susanne Christiansen (1957) DEN Farum OK W55-3 11:09 W55-2 12:13 W55-1 10:46 W55-1 10:16 W55-2 09:08
60544 Anne Lise Andreassen (1955) NOR Sandefjord OK W60-2 10:24 W60-3 12:04 W60-3 11:33 W60-3 12:20 W60-2 09:08
60721 Eva Nordin (1953) SWE Gustavsberg ok Pwt-Travel as W60-1 12:33 W60-1 11:21 W60-3 09:08
60290 Per Osen (1955) NOR Vestre Akers SK PWT Travel M60-4 09:33 M60-2 11:03 M60-1 12:35 M60-1 11:22 M60-1 09:09
65131 Pekka Pietilä (1951) FIN Kangasala SK pm M65-1 09:36 M65-1 11:13 M65-2 10:12 M65-2 11:03 M65-1 09:09
70228 Jan Petter Laugen (1943) NOR Imås IL M70-5 11:06 M70-2 10:57 M70-5 12:55 M70-5 12:10 M70-1 09:09
75176 Magnar Reppesgård (1937) NOR Hedrum o-lag TT-TUR M75-2 09:16 M75-1 11:01 M75-1 11:32 M75-1 11:09 M75-1 09:09
80078 Rolf Blom (1932) SWE Frölunda OL Per Nordahl AB M80-1 11:11 M80-1 11:38 M80-1 10:08 M80-1 10:35 M80-1 09:09
85027 Palle Bay (1931) DEN Köge M85-1 09:17 M85-1 11:14 M85-1 10:34 M85-1 10:53 M85-1 09:09
40091 Siarhei Patsaluyeu (1973) BLR Nemiga-Nord M40-2 11:45 M40-2 12:47 M40-2 12:40 M40-2 12:42 M40-2 09:09
65396 Kanji Shikano (1947) JPN Gifu OLC NTA O Tour M65-1 09:46 M65-5 11:39 M65-1 10:43 M65-1 10:32 M65-2 09:09
85009 Mieczysław Zielczyński (1930) POL A TO MY M85-1 09:10 M85-2 10:01 M85-1 10:54 M85-1 10:33 M85-2 09:09
55211 Petri Nurmela (1958) FIN Raja-Karjalan Suunnistajat RaKaS 1 M55-2 10:38 M55-2 10:25 M55-2 11:34 M55-2 11:41 M55-3 09:09
60239 Rolf Christensen (1951) NOR BOS M60-3 11:08 M60-3 11:36 M60-2 12:36 M60-2 11:21 M60-3 09:09
65317 Heiri Greminger (1947) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT M65-4 10:00 M65-3 12:20 M65-3 10:52 M65-3 10:23 M65-3 09:09
75192 Lars Roos (1939) SWE Attunda OK M75-1 09:46 M75-2 10:12 M75-3 13:02 M75-3 11:56 M75-3 09:09
65365 Seppo Aarnio (1950) FIN RastiPiikkiö Rastiretki M65-5 10:51 M65-5 11:43 M65-3 10:17 M65-3 10:58 M65-5 09:09
45608 Cornelia Coolen-Vogt (1968) SUI OLV Baselland W45-2 10:58 W45-2 10:27 W45-1 12:10 W45-1 11:29 W45-1 09:10
50607 Yelena Lippert (1963) KAZ Zyryan W50-1 10:24 W50-1 11:10 W50-1 12:18 W50-1 13:11 W50-1 09:10
60707 Kirsten Bobach (1952) DEN Aalborg OK W60-3 11:07 W60-2 12:44 W60-2 12:14 W60-2 11:40 W60-1 09:10
65715 Ulla Gummeson (1950) SWE Väsby OK Per Nordahl AB W65-3 11:24 W65-1 10:29 W65-1 10:15 W65-1 11:03 W65-1 09:10
70607 Kjellaug Hodnekvam (1945) NOR Bergens Turnforening W70-3 09:07 W70-2 10:49 W70-3 12:09 W70-3 11:43 W70-1 09:10
85507 Eileen Bedwell (1931) GBR Cleveland Orienteering Klub Sugar Loaf W85-1 09:28 W85-1 10:57 W85-1 10:24 W85-1 10:21 W85-1 09:10
45595 Olga Titenkova (1968) BLR Orion W45-1 11:44 W45-2 10:40 W45-1 11:55 W45-1 11:44 W45-2 09:10
50522 Olga Gureeva (1963) RUS Mile-Sport Rus-Veteran W50-1 13:11 W50-1 12:18 W50-2 09:10
55599 Eva Sladkova (1957) CZE Tehov W55-3 11:44 W55-2 13:07 W55-2 10:08 W55-2 10:54 W55-2 09:10
60567 Bodil Klakegg (1954) NOR Koltbotn og Skimt OL PWT Travel W60-3 11:12 W60-2 12:08 W60-1 11:47 W60-1 12:07 W60-2 09:10
65750 Judith Karpinski (1950) USA New England Orienteering Old Yanks Tour W65-1 09:09 W65-2 12:07 W65-1 10:12 W65-1 11:06 W65-2 09:10
60631 Sinikka Illaru (1954) FIN Peräkylän Ponnistus W60-2 10:35 W60-1 11:27 W60-2 12:02 W60-2 11:52 W60-3 09:10
60140 Andrzej Krochmal (1956) POL KS Spójnia Warszawa M60-2 11:48 M60-2 10:57 M60-2 12:21 M60-2 11:36 M60-1 09:11
65102 Ossi Lakkala (1949) FIN KuoSu M65-3 10:12 M65-1 10:45 M65-3 10:20 M65-3 10:55 M65-1 09:11
70178 Evgenij Rebrov (1946) RUS Moscow M70-2 09:15 M70-2 10:39 M70-1 12:17 M70-1 12:39 M70-1 09:11
75207 Klaus Huggler (1938) SUI OLG Stäfa DOMINO Tours M75-2 09:05 M75-2 11:19 M75-2 10:53 M75-2 11:44 M75-1 09:11
80014 Evgeny Valuev (1935) RUS Aeroflot M80-1 11:09 M80-2 10:18 M80-2 10:38 M80-2 10:28 M80-1 09:11
85017 John Larsson (1931) SWE Västvärmlands OK Per Nordahl AB M85-1 10:50 M85-1 10:37 M85-1 09:11
40111 Tudorache Mihai (1972) ROU OK Silva Campina M40-1 09:32 M40-2 12:16 M40-1 12:19 M40-1 13:07 M40-2 09:11
65108 Edgar Melvin Furuholt (1947) NOR Trollelg o-lag PWT Travel M65-1 09:18 M65-3 12:47 M65-2 10:39 M65-2 10:36 M65-2 09:11
70238 Heikki Pitkänen (1945) FIN Jämsän Retki-Veikot Suunnistusmatkat M70-3 09:39 M70-3 10:07 M70-1 12:53 M70-1 12:03 M70-2 09:11
85026 Nils-Erik Åberg (1931) SWE Tjällmo-Godegårds OK Per Nordahl AB M85-1 09:07 M85-1 11:10 M85-1 10:58 M85-1 10:29 M85-2 09:11
55207 Jouni Iso-Markku (1960) FIN Suomusjäeven Sisu M55-4 11:54 M55-4 11:15 M55-3 09:11
60110 Mauro Fontanari (1952) ITA Orienteering Pergine asd M60-3 11:18 M60-3 11:32 M60-3 12:12 M60-3 11:45 M60-3 09:11
65393 Timo Koskinen (1948) FIN Valkeakosken Haka Rastiretki M65-5 11:23 M65-4 11:02 M65-4 10:22 M65-4 10:53 M65-3 09:11
70142 Tapani Torpo (1945) FIN Kankaanpään Suunnistajat Neon Sport M70-1 09:59 M70-3 10:40 M70-1 12:09 M70-1 12:47 M70-3 09:11
75163 Reijo Kivistö (1938) SWE Västerås SOK Per Nordahl AB M75-2 09:57 M75-2 10:28 M75-1 11:46 M75-1 10:55 M75-3 09:11
65242 Harald Bakke (1947) NOR Gjovard OL PWT Travel M65-5 10:45 M65-5 11:48 M65-4 10:19 M65-4 10:56 M65-5 09:11
45591 Maja Sieber (1968) SUI OLG Pfäffikon DOMINO Tours W45-1 11:46 W45-2 10:24 W45-2 12:47 W45-2 12:33 W45-1 09:12
50594 Kirsti Salmi (1963) FIN Rajamäen Rykmentti Suunnistusmatkat W50-1 10:59 W50-1 11:20 W50-2 12:41 W50-2 12:48 W50-1 09:12
55636 Ene Leht (1959) EST HOK W55-1 11:36 W55-2 12:32 W55-1 10:16 W55-1 10:46 W55-1 09:12
60578 Christine Robinson (1956) GBR South London W60-3 11:08 W60-1 10:52 W60-3 12:10 W60-3 11:43 W60-1 09:12
65551 Irina Smirnova (1951) RUS Ecran SPb Nord-West W65-3 10:49 W65-1 11:20 W65-2 11:17 W65-2 10:00 W65-1 09:12
70539 Inger Lindløv (1946) NOR OK Moss Active Travel W70-2 09:17 W70-1 12:04 W70-1 11:17 W70-1 11:34 W70-1 09:12
85512 Signe Nyman (1928) SWE Uddevalla IS Per Nordahl AB W85-1 09:26 W85-1 10:58 W85-1 10:25 W85-1 10:20 W85-1 09:12
45518 Nataliya Chernova (1971) RUS ULYANOVSK W45-2 11:00 W45-2 10:29 W45-1 11:58 W45-1 11:41 W45-2 09:12
50517 Brigitta Josef (1966) SUI OLG Suhr rahnjosef W50-2 09:41 W50-2 11:33 W50-2 12:26 W50-2 13:03 W50-2 09:12
55696 Pavla Novakova (1959) CZE OK Doksy OK Doksy W55-3 11:25 W55-2 12:52 W55-3 10:46 W55-3 10:15 W55-2 09:12
60722 Kari Halvorsen (1952) NOR Verdal OK PWT Travel W60-2 10:18 W60-2 11:43 W60-2 12:27 W60-2 11:27 W60-2 09:12
65525 Kristina Johansson (1947) SWE Mullsjö SOK Lalle Idrott och Resor W65-3 11:15 W65-2 11:48 W65-2 10:46 W65-2 10:31 W65-2 09:12
60670 Annikki Rinne (1952) FIN Hollolan Urheilijat-46 Suunnistusmatkat W60-1 11:46 W60-1 10:35 W60-1 12:27 W60-1 11:27 W60-3 09:12
60031 Goran Svenson (1952) SWE SOK Viljan M60-3 11:12 M60-1 11:20 M60-3 12:16 M60-3 11:41 M60-1 09:13
65143 Steve Whitehead (1951) GBR Ebor M65-2 09:17 M65-1 11:19 M65-4 10:41 M65-4 10:34 M65-1 09:13
70297 Sven-Olof Pettersson (1945) SWE Mullsjö SOK M70-3 10:29 M70-1 12:10 M70-2 12:25 M70-2 12:37 M70-1 09:13
75035 Endel Remmet (1937) EST OK Kape M75-2 09:10 M75-2 11:04 M75-3 12:39 M75-3 12:19 M75-1 09:13
80024 Holger Karlsmose (1936) DEN Farum OK M80-1 10:28 M80-1 11:13 M80-1 10:19 M80-1 10:24 M80-1 09:13
85024 Lennart Öberg (1929) SWE Västerås SOK Per Nordahl AB M85-1 09:26 M85-2 10:10 M85-1 10:47 M85-1 10:40 M85-1 09:13
40118 Joni Holmroos (1974) FIN Turun NMKY (TuNMKY) M40-2 11:08 M40-1 12:10 M40-2 12:53 M40-2 12:29 M40-2 09:13
50078 Timo Rokka (1966) FIN Lounais-Hämeen Rasti Suunnistusmatkat M50-2 11:30 M50-2 10:20 M50-1 10:33 M50-1 10:31 M50-2 09:13
65275 Sten Blomström (1951) SWE IK Stern Per Nordahl AB M65-3 09:53 M65-5 11:51 M65-3 10:50 M65-3 10:25 M65-2 09:13
70080 Brian Ellis (1944) CAN Vancouver Orienteering M70-1 09:02 M70-1 12:18 M70-2 12:17 M70-2 12:45 M70-2 09:13
75096 Gianfranco Accattino (1941) ITA CRAL GTT Torino M75-1 09:08 M75-2 11:15 M75-1 10:55 M75-1 11:46 M75-2 09:13
85028 Hermann Kobbeltvedt (1930) NOR Viking PWT Travel M85-1 09:21 M85-1 11:13 M85-1 10:51 M85-1 10:36 M85-2 09:13
55117 Michel Tilkin (1958) BEL FRSO-Belgium M55-3 10:39 M55-3 12:25 M55-1 11:43 M55-1 11:33 M55-3 09:13
60093 Neeme Malva (1955) EST Rakvere Orienteerumisklubi M60-4 10:05 M60-3 11:41 M60-4 11:28 M60-4 12:28 M60-3 09:13
65130 Mati Kallemets (1947) EST OK Okas Orientuur M65-5 11:07 M65-3 12:21 M65-5 11:02 M65-5 10:12 M65-3 09:13
70339 Björn Öqvist (1943) SWE Fredrikshofs IF SOK Per Nordahl AB M70-5 10:13 M70-3 10:09 M70-2 12:02 M70-2 13:00 M70-3 09:13
75063 Tore Brurok (1941) NOR Nidarost OK PWT Travel M75-3 10:22 M75-2 10:14 M75-2 11:38 M75-2 10:59 M75-3 09:13
65314 Eldar Børsum (1947) NOR Bækkelagets Sportsklub M65-2 09:31 M65-5 11:20 M65-5 10:14 M65-5 11:00 M65-5 09:13
45557 Tarja Törmikoski (1970) FIN Pirunvuoren Ponnistus W45-2 11:01 W45-2 10:19 W45-1 11:38 W45-1 12:01 W45-1 09:14
50641 Eija Piispanen (1962) FIN Oulaisten Huima Suunnistusmatkat W50-1 10:22 W50-2 12:20 W50-1 12:17 W50-1 13:12 W50-1 09:14
55547 Barbara Egger Keller (1960) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT W55-3 11:54 W55-1 11:27 W55-2 10:16 W55-2 10:46 W55-1 09:14
60538 Tatiana Zaripova (1954) RUS ULYANOVSK W60-1 11:52 W60-2 11:45 W60-1 11:29 W60-1 12:25 W60-1 09:14
65741 Airi Pajuoja (1951) FIN Valkeakosken Haka W65-2 10:28 W65-3 11:31 W65-3 10:26 W65-3 10:51 W65-1 09:14
70601 Odbjørg Nordeng (1942) NOR Rudsbygd il Active Travel Norway AS W70-3 09:25 W70-2 11:19 W70-2 11:03 W70-2 10:47 W70-1 09:14
85508 Sole Nieminen (1927) FIN Jämsän Retki-Veikot Suunnistusmatkat W85-1 09:30 W85-1 10:56 W85-1 10:22 W85-1 10:23 W85-1 09:14
45564 Anneli Albert (1967) EST W45-1 11:45 W45-2 10:08 W45-1 12:09 W45-1 11:30 W45-2 09:14
50611 Iris Hohberg (1962) GER ASG Teutoburger Wald W50-1 10:36 W50-2 11:48 W50-2 12:33 W50-2 12:56 W50-2 09:14
55654 Lai Kuen Candy Chui (1960) HKG HKOC HKOC W55-1 11:30 W55-2 12:29 W55-1 10:12 W55-1 10:50 W55-2 09:14
60594 Tatiana Kochkina (1954) RUS Cheboksary Rus-Veteran W60-1 11:04 W60-3 12:27 W60-3 11:26 W60-3 12:27 W60-2 09:14
65534 Valentyna Koshova (1950) UKR Energodar W65-1 09:50 W65-2 11:34 W65-3 10:09 W65-3 11:08 W65-2 09:14
60675 Ina Lindeberg (1955) SWE Skåneslättens OL Per Nordahl AB W60-2 11:04 W60-1 11:33 W60-2 12:32 W60-2 11:22 W60-3 09:14
60046 Kostas Duda (1953) LTU OK Rudamina M60-2 10:53 M60-2 10:05 M60-4 12:16 M60-4 11:40 M60-1 09:15
65236 Aulis Hahtola (1949) FIN Rasti-Kurikka S-team M65-3 10:19 M65-1 10:30 M65-5 11:11 M65-5 10:03 M65-1 09:15
70121 Ingvar Svensson (1946) SWE Bjursås OK M70-2 09:52 M70-2 11:09 M70-3 12:06 M70-3 11:02 M70-1 09:15
75145 Flemming Larsen (1940) DEN Helsingørs SOK Per Nordahl AB M75-1 09:24 M75-1 11:36 M75-1 11:14 M75-1 11:27 M75-1 09:15
80087 Albert Mård (1935) SWE Bromma Vällingby SOK M80-1 10:55 M80-2 10:35 M80-2 10:26 M80-2 10:40 M80-1 09:15
85007 Boris Kalinin (1931) RUS KBGL Orient M85-1 09:05 M85-2 10:03 M85-1 10:31 M85-1 10:56 M85-1 09:15
40010 Leonhard Oesch (1974) SUI OLG Bern M40-1 09:02 M40-2 12:54 M40-1 12:12 M40-1 13:14 M40-2 09:15
50141 Bonifacio Salas (1960) ESP califas M50-2 10:15 M50-2 10:48 M50-2 09:15
65355 Jean Paul Bailleul (1949) FRA BROS M65-4 09:10 M65-2 10:13 M65-4 10:33 M65-4 10:42 M65-2 09:15
70354 Valdu Jaanik (1946) EST M70-3 10:15 M70-3 11:02 M70-3 11:52 M70-3 11:16 M70-2 09:15
75098 Juhani Vuorela (1938) FIN Espoon Akilles M75-3 12:24 M75-3 12:34 M75-2 09:15
85032 Carles Lladó (1931) ESP C. O. Catalunya M85-1 09:16 M85-1 11:12 M85-1 10:46 M85-1 10:41 M85-2 09:15
55126 Mikael Fogelholm (1959) FIN Keravan Urheilijat M55-3 11:21 M55-2 11:08 M55-2 11:15 M55-2 12:00 M55-3 09:15
60148 Bruno Vandermeulen (1953) BEL FRSO-Belgium M60-3 11:47 M60-2 10:10 M60-1 12:30 M60-1 11:27 M60-3 09:15
65270 Mats Kågeson (1948) SWE Göteborg-Majorna OK Per Nordahl AB M65-1 10:27 M65-1 10:48 M65-3 09:15
70174 Zdenko Prochazka (1943) CZE Kotlarka Praha M70-2 09:19 M70-2 10:24 M70-3 11:40 M70-3 11:28 M70-3 09:15
75076 Oddvar Erlien (1939) NOR Vingelen PWT Travel M75-2 09:55 M75-2 10:11 M75-3 12:42 M75-3 12:16 M75-3 09:15
65259 Jouni Saarinen (1947) FIN Salon Viesti Suunnistusmatkat M65-1 10:04 M65-4 10:20 M65-2 11:07 M65-2 10:08 M65-4 09:15
65351 Erkki Pokela (1950) FIN Luumäen Rasti M65-3 10:16 M65-4 10:30 M65-1 10:42 M65-1 10:33 M65-5 09:15
45562 Nina Tupitsa (1970) FIN Helsingin Suunnistajat Daniel's Travels W45-1 11:54 W45-2 10:36 W45-2 12:39 W45-2 12:41 W45-1 09:16
50560 Pigareva Galina (1966) RUS Mile sport W50-1 11:18 W50-2 12:10 W50-2 12:18 W50-2 13:11 W50-1 09:16
55648 Pia Boudrie (1961) SWE Väsby OK Per Nordahl AB W55-2 11:50 W55-1 10:35 W55-3 10:06 W55-3 10:55 W55-1 09:16
60689 Inese Purgaile (1956) LAT Bebri W60-3 10:51 W60-1 11:16 W60-2 12:04 W60-2 11:50 W60-1 09:16
65692 Ann-Marie Rees Andersson (1949) SWE Enebybergs IF Per Nordahl AB W65-1 09:41 W65-1 10:18 W65-1 10:34 W65-1 10:44 W65-1 09:16
70517 Paula Kyyronen (1944) FIN Kouvolan Suunnistajat W70-1 09:52 W70-2 11:23 W70-3 12:11 W70-3 11:41 W70-1 09:16
85510 Lisa Hedström (1930) SWE Göteborg Majorna OK Per Nordahl AB W85-1 09:31 W85-1 11:00 W85-1 10:27 W85-1 10:18 W85-1 09:16
45566 Brigitte Senti (1968) SUI OLG Welsikon DOMINO Tours W45-1 12:01 W45-2 10:30 W45-1 11:41 W45-1 11:58 W45-2 09:16
50514 Marika Meister (1962) EST OK Okas Orientuur W50-1 10:28 W50-2 12:14 W50-2 12:39 W50-2 12:50 W50-2 09:16
55602 Jenny Buelens (1960) BEL FRSO-Belgium W55-1 12:15 W55-2 12:20 W55-2 10:45 W55-2 10:17 W55-2 09:16
60523 Leubov Lapushner (1951) ISR No club membership W60-1 10:58 W60-2 12:36 W60-1 11:25 W60-1 12:29 W60-2 09:16
65694 Elisabeth Rosén (1947) SWE Göteborg-Majorna OK Per Nordahl AB W65-3 11:19 W65-3 12:05 W65-1 11:11 W65-1 10:07 W65-2 09:16
60690 Oddny Jorgensen (1955) NOR IK Grane PWT Travel W60-2 11:03 W60-3 12:07 W60-3 11:40 W60-3 12:13 W60-3 09:16
50089 Tõnis Haldna (1965) EST RAE ROK M50-3 12:16 M50-1 11:00 M50-1 10:22 M50-1 10:42 M50-1 09:17
60030 Gerrit Van De Riet (1956) NED OLifant M60-1 09:39 M60-1 10:30 M60-1 11:27 M60-1 12:30 M60-1 09:17
65012 Reserve M65-1 10:01 M65-1 11:13 M65-1 09:17
70193 Roland Nilsson (1946) SWE SOK Viljan Oskarshamn SOK Viljan Oskarshamn M70-4 11:07 M70-2 11:21 M70-4 11:36 M70-4 11:10 M70-1 09:17
75188 Khalit Karimov (1939) RUS Aeroflot M75-2 09:15 M75-1 11:40 M75-2 11:47 M75-2 10:50 M75-1 09:17
80019 Gerhard Horn (1936) GER TGV Horn Swiss O Tours M80-1 11:15 M80-1 11:16 M80-1 10:24 M80-1 10:19 M80-1 09:17
85016 Bertil Johansson (1930) SWE Skåneslättens OL WWOP M85-1 09:15 M85-1 11:05 M85-1 10:44 M85-1 10:43 M85-1 09:17
40086 Ardo Pajur (1974) EST Swedbank Spordiklubi M40-1 09:29 M40-2 12:14 M40-2 13:09 M40-2 12:13 M40-2 09:17
50086 Nikolaus Adenstedt (1965) AUT Orienteering Klosterneuburg M50-2 11:54 M50-2 10:50 M50-1 11:04 M50-1 10:00 M50-2 09:17
60275 Nikolay Glazyrin (1954) RUS ARINA Nizhny Novgorod M60-1 09:45 M60-3 12:34 M60-1 11:47 M60-1 12:10 M60-2 09:17
65169 Tormod Prestrud (1948) NOR Rudsbygd IL Active Travel Norway AS M65-4 09:56 M65-3 12:15 M65-5 11:12 M65-5 10:02 M65-2 09:17
70279 Rolf Bjärud (1942) SWE Västerbergslagens OL Per Nordahl AB M70-1 09:28 M70-3 11:10 M70-4 11:03 M70-4 11:43 M70-2 09:17
75056 Edmund Fredrik Olsen (1937) NOR NTNU BIL PWT Travel M75-1 09:56 M75-2 11:27 M75-1 11:52 M75-1 10:49 M75-2 09:17
85005 Heino Heinloo (1931) EST SK Saue Tammed M85-1 09:24 M85-2 10:04 M85-1 10:42 M85-1 10:45 M85-2 09:17
55156 Atso Leikas (1961) FIN Kökkeli M55-3 10:45 M55-3 11:25 M55-3 11:44 M55-3 11:29 M55-3 09:17
60283 Dumitru Traian (1955) ROU CS Otopeni M60-1 10:07 M60-1 10:38 M60-2 11:48 M60-2 12:09 M60-3 09:17
65249 Eero Kattilakoski (1949) FIN Kaustisen Pohjan-Veikot Suunnistusmatkat M65-3 10:26 M65-3 12:19 M65-2 10:53 M65-2 10:22 M65-3 09:17
70312 Kenneth Brownlie (1945) AUS Orienteering Western Australia Orienteering Western Australia M70-4 11:02 M70-3 10:53 M70-4 10:55 M70-4 11:51 M70-3 09:17
75084 Valter Ploom (1941) EST Jõhvikas M75-3 10:35 M75-2 10:26 M75-1 11:30 M75-1 11:11 M75-3 09:17
65099 Pjotr Aksjonov (1948) EST JIHVIKAS M65-3 10:27 M65-4 10:22 M65-3 10:13 M65-3 11:02 M65-4 09:17
65367 Anatol Bukavets (1950) BLR SK Tri-o M65-5 11:03 M65-5 11:28 M65-2 11:08 M65-2 10:07 M65-5 09:17
45513 Sher Dorling (1970) GBR Dartford Orienteering Klubb W45-1 11:33 W45-1 11:47 W45-1 11:39 W45-1 12:00 W45-1 09:18
50557 Julie Cleary (1964) IRL London Irish OC W50-1 10:17 W50-2 12:06 W50-1 12:14 W50-1 13:15 W50-1 09:18
55667 Petya Dimitrova (1957) BUL Brown team Bulgarian masters team W55-1 11:31 W55-1 11:01 W55-1 10:19 W55-1 10:43 W55-1 09:18
60647 Pirjo Karvonen (1952) FIN Suomusjärven Sisu Daniel's Travels W60-2 10:40 W60-2 12:19 W60-3 12:18 W60-3 11:35 W60-1 09:18
65555 Volha Vashchenka (1951) BLR Traktor OK W65-1 09:20 W65-1 10:03 W65-2 10:39 W65-2 10:38 W65-1 09:18
70600 Ilmi Nael (1942) EST OK West Orientuur W70-3 09:33 W70-1 11:29 W70-1 11:18 W70-1 11:33 W70-1 09:18
85506 Vre Harzenmoser (1930) SUI OLG St. Gallen/Appenzell DOMINO Tours W85-1 09:25 W85-1 10:59 W85-1 10:21 W85-1 10:24 W85-1 09:18
45535 Kadre Maalma (1969) EST Jõhvikas W45-1 12:00 W45-2 10:20 W45-1 11:54 W45-1 11:45 W45-2 09:18
50524 Hana Sochorova (1962) CZE SKOB Havířov Hana Orienteering W50-2 09:40 W50-2 11:47 W50-2 12:19 W50-2 13:10 W50-2 09:18
55591 Anneli Hautaniemi (1960) FIN Tampereen Pyrintö TP W55-1 11:52 W55-2 12:08 W55-3 10:28 W55-3 10:33 W55-2 09:18
60719 Anne Pajula (1953) SWE OK Roslagen W60-1 11:59 W60-3 12:24 W60-2 11:50 W60-2 12:04 W60-2 09:18
65532 Merete Ravnshøj Andersen (1951) DEN Herlufsholm W65-2 09:36 W65-1 10:34 W65-2 10:20 W65-2 10:57 W65-2 09:18
60636 Anyta Richardson (1956) IRL Fingal Ireland W60-1 11:01 W60-3 12:36 W60-1 11:33 W60-1 12:21 W60-3 09:18
50177 Janne Ståhlström (1965) FIN UNO SK M50-2 12:16 M50-2 10:35 M50-2 10:53 M50-2 10:10 M50-1 09:19
55271 Markus Gloor (1957) SUI OLV Zug Swiss O Tours M55-3 11:13 M55-3 11:31 M55-1 11:58 M55-1 11:18 M55-1 09:19
60187 Henrikas Ulevičius (1952) LTU OK Labirintas DELA M60-1 10:32 M60-3 12:14 M60-2 12:15 M60-2 11:42 M60-1 09:19
65234 Åke Wansölin (1948) SWE Söders SOL, Stockholm WWOP M65-5 10:40 M65-2 10:49 M65-2 10:08 M65-2 11:07 M65-1 09:19
70267 Lennart Sturesson (1942) SWE Västerviks OK Per Nordahl AB M70-4 11:58 M70-1 12:16 M70-5 13:05 M70-5 12:00 M70-1 09:19
75162 Tore Kangas (1941) SWE Västerås SOK Per Nordahl AB M75-1 09:10 M75-2 10:30 M75-3 12:40 M75-3 12:18 M75-1 09:19
80060 Lars-Erik Lindell (1935) SWE Väsby OK Per Nordahl AB M80-1 10:26 M80-2 10:31 M80-2 10:33 M80-2 10:33 M80-1 09:19
85008 Karl Mols (1931) GER Hansa Simmerath M85-1 09:03 M85-1 11:08 M85-1 10:32 M85-1 10:55 M85-1 09:19
40095 Hing Shing Danny Chu (1968) HKG Hong Kong Orienteering Club (HKOC) HKOC M40-1 09:43 M40-2 12:18 M40-1 12:24 M40-1 13:02 M40-2 09:19
50146 Sergei Minaev (1966) RUS Malahit M50-2 11:36 M50-2 10:11 M50-2 10:38 M50-2 10:25 M50-2 09:19
55196 Timo Väre (1957) FIN VRU Hyvinkään Alueen Suunnistajat M55-1 11:34 M55-1 11:42 M55-2 09:19
60165 Torbjörn Lundberg (1952) SWE Piteå IF M60-1 10:01 M60-3 12:46 M60-2 11:29 M60-2 12:28 M60-2 09:19
65354 Klaus Olsen (1947) DEN Tisvilde Hegn OK M65-5 10:57 M65-2 10:29 M65-1 10:23 M65-1 10:52 M65-2 09:19
70030 Ross Barr (1946) AUS Garingal Orienteers M70-3 09:45 M70-2 11:20 M70-5 12:23 M70-5 12:42 M70-2 09:19
75050 Uladzimir Kandratsyeu (1938) BLR Belaya Rus M75-1 09:39 M75-2 10:51 M75-2 10:48 M75-2 11:49 M75-2 09:19
85018 Berner Ivarsson (1929) SWE Filipstads OK Per Nordahl AB M85-1 09:18 M85-2 10:08 M85-1 10:52 M85-1 10:35 M85-2 09:19
55254 Tom Svobodny (1958) USA Miami Valley Orienteering Club M55-2 10:10 M55-1 10:57 M55-4 11:26 M55-4 11:43 M55-3 09:19
60272 Pēteris Magone (1955) LAT UMURGA M60-3 11:40 M60-3 12:17 M60-3 09:19
65350 Bengt Ek (1950) SWE Halmstad OK M65-3 10:57 M65-3 10:18 M65-3 09:19
70051 Kazakov Vladimir (1946) RUS moscow compass mpei M70-1 09:27 M70-3 10:10 M70-5 12:53 M70-5 12:12 M70-3 09:19
75054 Otto Grahl-Nielsen (1938) NOR Bergens turforening PWT Travel M75-3 10:33 M75-2 10:20 M75-2 11:48 M75-2 10:49 M75-3 09:19
65334 Tõnis Härm (1949) EST Tempo M65-5 11:41 M65-4 10:42 M65-4 11:01 M65-4 10:14 M65-4 09:19
65331 Poul Erik Buch (1949) DEN OK GORM M65-1 10:10 M65-1 10:28 M65-3 10:21 M65-3 10:54 M65-5 09:19
45543 Tiina Jussila (1970) FIN Tampereen Pyrintöf TP W45-1 11:37 W45-2 10:16 W45-2 12:34 W45-2 12:46 W45-1 09:20
50600 Annlouise Almqvist (1963) SWE IFK Mora OK Per Nordahl AB W50-2 09:51 W50-2 12:23 W50-2 12:38 W50-2 12:51 W50-1 09:20
55546 Oksana Oskalenko (1961) UKR Nash Klub W55-2 11:32 W55-2 12:15 W55-2 10:29 W55-2 10:33 W55-1 09:20
60539 Violeta Dudiene (1952) LTU OK Rudamina W60-1 11:34 W60-2 12:18 W60-1 11:53 W60-1 12:01 W60-1 09:20
65529 Zoya Zimina (1947) RUS Aeroflot W65-1 09:46 W65-2 12:19 W65-3 11:11 W65-3 10:06 W65-1 09:20
70584 Jen Gale (1946) GBR Derwent Valley Orienteers W70-2 09:56 W70-1 11:31 W70-2 10:44 W70-2 11:06 W70-1 09:20
85511 Ulla-Britta Hall (1929) SWE Järla OK Per Nordahl AB W85-1 09:24 W85-1 10:55 W85-1 10:20 W85-1 10:25 W85-1 09:20
45537 Anna Rusakova (1967) RUS O Club Moscow W45-1 11:53 W45-2 10:00 W45-1 11:42 W45-1 11:57 W45-2 09:20
50516 Carola Buechner (1962) GER BSV Halle-Ammendorf gertour.eu W50-1 10:58 W50-2 11:56 W50-2 13:10 W50-2 12:19 W50-2 09:20
55620 Leena Leesment (1958) EST SRD SK W55-3 11:55 W55-2 11:55 W55-1 10:32 W55-1 10:30 W55-2 09:20
60576 Sandra Hoffer (1955) ITA Orienteering Pergine asd W60-3 10:56 W60-2 11:41 W60-3 12:08 W60-3 11:45 W60-2 09:20
65573 Kari Secher (1950) NOR Bergens turnforening PWT Travel W65-3 11:22 W65-2 12:21 W65-3 11:01 W65-3 10:16 W65-2 09:20
60696 Pauline Smithard (1955) GBR Deeside OC W60-3 10:47 W60-3 12:14 W60-2 11:55 W60-2 11:59 W60-3 09:20
65656 Helena Kämäräinen (1950) FIN Lahden Suunnistajat-37 Daniel's Travels W65-1 10:04 W65-2 12:01 W65-1 11:02 W65-1 10:16 W65-3 09:20
50052 Petr Valach (1965) CZE OK Lokomotiva Pardubice M50-2 11:41 M50-1 11:02 M50-3 10:54 M50-3 10:09 M50-1 09:21
55169 Jouni Markku (1959) FIN Mustalammen Pallo M55-2 11:30 M55-2 11:45 M55-1 09:21
60319 Esa Toivonen (1955) FIN Tarpian Suunta M60-3 12:26 M60-3 11:31 M60-1 09:21
65128 Torbjorn Norbech (1951) NOR Ringerike o-lag PWT Travel M65-2 09:06 M65-1 11:04 M65-3 10:15 M65-3 11:00 M65-1 09:21
70323 Dieter Conrad (1944) GER SV Wissenschaft Quedlinburg gertour.eu M70-1 10:00 M70-2 11:18 M70-1 12:57 M70-1 11:59 M70-1 09:21
75137 Jorma Kuutti (1939) FIN Perttelin Peikot Suunnistusmatkat M75-1 09:35 M75-2 10:24 M75-1 11:26 M75-1 11:15 M75-1 09:21
80039 Jaroslav Krtensky (1936) CZE OK JISKRA NOVY BOR M80-1 10:54 M80-2 10:40 M80-1 10:41 M80-1 10:02 M80-1 09:21
85020 Kjell-Arne Pettersson (1930) SWE Härlövs IF Per Nordahl AB M85-1 09:23 M85-1 11:16 M85-1 10:38 M85-1 10:49 M85-1 09:21
40041 Rene Kundla (1975) EST Jõhvikas M40-1 09:12 M40-2 12:13 M40-2 12:44 M40-2 12:38 M40-2 09:21
50033 Carlos Fortunato (1962) POR Ori-Estarreja M50-2 11:39 M50-2 10:08 M50-3 10:46 M50-3 10:17 M50-2 09:21
55259 Jouni Ruotsalainen (1957) FIN SK Vuoksi M55-1 10:40 M55-1 10:50 M55-2 11:37 M55-2 11:38 M55-2 09:21
60240 Peter Joelsson (1956) SWE Ålems OK M60-1 10:43 M60-4 12:09 M60-3 12:07 M60-3 11:50 M60-2 09:21
65029 Andre Hallouard (1950) FRA ASOP Erstein M65-2 09:20 M65-2 10:51 M65-2 10:17 M65-2 10:58 M65-2 09:21
70316 Markku Virtanen (1946) FIN Espoon Akilles M70-5 10:36 M70-3 10:49 M70-1 12:05 M70-1 12:51 M70-2 09:21
75158 Gunnar Bylund (1938) SWE Rydboholms SK Per Nordahl AB M75-1 09:59 M75-2 10:45 M75-3 12:49 M75-3 12:09 M75-2 09:21
85014 Erkki Simpanen (1928) FIN Rastihaukat Tuuli Team M85-1 10:43 M85-1 10:44 M85-2 09:21
55212 Hugo Barker (1961) GBR BAOC M55-1 11:07 M55-3 11:21 M55-1 11:47 M55-1 11:29 M55-3 09:21
60051 Heikki Juuvinmaa (1952) FIN Turengin Sarastus M60-3 10:54 M60-4 12:11 M60-4 11:56 M60-4 12:00 M60-3 09:21
65107 Martin Nauf (1950) NOR Hedrum o-lag PWT Travel M65-5 11:18 M65-2 10:04 M65-4 10:27 M65-4 10:48 M65-3 09:21
70124 Karl-Valdor Kuusk (1943) EST SK Saue Tammed M70-5 10:34 M70-4 10:43 M70-1 12:49 M70-1 12:07 M70-3 09:21
75154 Jb Larsson (1938) SWE OK Löftan Per Nordahl AB M75-2 09:35 M75-2 10:37 M75-3 12:13 M75-3 12:45 M75-3 09:21
65025 Viktor Kovalchuk (1947) BLR Standart M65-3 10:48 M65-3 11:39 M65-5 10:29 M65-5 10:45 M65-4 09:21
65035 Vladimir Vari (1947) EST NA M65-5 10:43 M65-5 11:33 M65-4 10:50 M65-4 10:25 M65-5 09:21
45527 Katri Haataja (1968) BEL TROL PWT Travel W45-1 11:17 W45-1 11:33 W45-1 11:29 W45-1 12:10 W45-1 09:22
50526 Vladislava Troupova (1963) CZE South Bohemian O-Masters Team W50-1 10:50 W50-2 12:16 W50-1 12:23 W50-1 13:06 W50-1 09:22
55687 Tarja Kärkkäinen (1961) FIN Jämsän Retki-Veikot W55-3 11:20 W55-1 10:45 W55-3 10:20 W55-3 10:41 W55-1 09:22
60632 Niina Karnit (1952) EST SRD SK W60-2 10:28 W60-1 10:33 W60-2 11:28 W60-2 12:26 W60-1 09:22
65652 Lyubov Ryasna (1950) UKR Icar W65-3 11:10 W65-1 10:35 W65-1 10:44 W65-1 10:34 W65-1 09:22
70526 Brynhild Fanuelsen (1946) NOR Fossum IF O-BANK W70-3 09:10 W70-1 11:17 W70-3 12:21 W70-3 11:31 W70-1 09:22
45511 Lucy Lou (1967) SWE Tibro OK W45-2 10:50 W45-2 10:13 W45-2 13:01 W45-2 12:19 W45-2 09:22
50525 Darja Kovarickova (1963) CZE South Bohemian O-Masters Team W50-2 09:09 W50-2 11:27 W50-2 12:14 W50-2 13:15 W50-2 09:22
55658 Gro Hege Ludvigsen (1961) NOR Maaren OK W55-3 12:01 W55-2 13:01 W55-2 10:21 W55-2 10:41 W55-2 09:22
60616 Maria São João (1953) POR CLAC Portugal W60-1 10:59 W60-3 12:12 W60-1 11:26 W60-1 12:28 W60-2 09:22
65571 Evi Vahu (1951) EST OK Orion Orientuur W65-2 09:57 W65-2 11:47 W65-1 10:32 W65-1 10:46 W65-2 09:22
60634 Hely Salmenoja (1952) FIN Hirvensalon Heitto W60-3 10:54 W60-1 10:49 W60-3 11:46 W60-3 12:07 W60-3 09:22
65639 Yuko Uematsu (1950) JPN Irumashi Orienteering Club Irumashi OLC W65-2 09:21 W65-1 10:31 W65-1 10:49 W65-1 10:29 W65-3 09:22
50129 Indrek Jentson (1964) EST OK Kape M50-1 09:28 M50-2 11:10 M50-1 11:03 M50-1 10:01 M50-1 09:23
55251 Jānis Lagzdkalns (1958) LAT OK KURMIS M55-1 11:04 M55-1 10:35 M55-3 11:38 M55-3 11:35 M55-1 09:23
60257 Keijo Hintukainen (1952) FIN Turun Suunnistajat M60-4 09:53 M60-2 10:55 M60-4 12:02 M60-4 11:54 M60-1 09:23
65267 Seppo Ollikainen (1951) FIN Juvan Urheilijat Suunnistusmatkat M65-3 10:02 M65-1 11:10 M65-4 10:32 M65-4 10:43 M65-1 09:23
70206 Matti Railo (1943) FIN Lahden Suunnistajat-37 Daniel's Travels M70-5 10:32 M70-2 11:02 M70-2 12:47 M70-2 12:15 M70-1 09:23
75064 Toshio Onoye (1939) JPN OLP Hyogo M75-2 09:37 M75-1 12:13 M75-2 10:58 M75-2 11:39 M75-1 09:23
80075 Stig Johansson (1935) SWE Halmstad ok M80-2 10:54 M80-2 10:12 M80-1 09:23
85021 Nils Rågstedt (1930) SWE IS Kullen Per Nordahl AB M85-1 09:04 M85-1 11:09 M85-1 10:36 M85-1 10:51 M85-1 09:23
40039 Chris Scott (1976) GBR Tout Azimut Fameck M40-1 09:48 M40-2 12:46 M40-1 13:00 M40-1 12:26 M40-2 09:23
50172 Miroslav Sklenar (1963) CZE AOP M50-3 12:11 M50-2 10:54 M50-1 10:46 M50-1 10:18 M50-2 09:23
55069 Kalmer Keevend (1957) EST JOKA M55-1 10:41 M55-3 11:59 M55-3 11:20 M55-3 11:53 M55-2 09:23
60169 Pekka Vanne (1953) FIN Hirvensalon Heitto M60-1 10:03 M60-2 10:00 M60-4 12:05 M60-4 11:51 M60-2 09:23
65335 Erkki Kallio (1948) FIN Loimaan Jankko Tuuli Team M65-2 10:00 M65-2 10:06 M65-3 10:51 M65-3 10:24 M65-2 09:23
70313 Bengt Mattiasson (1943) SWE Södertälje Nykvarn Orientering M70-2 09:22 M70-3 11:01 M70-2 12:18 M70-2 12:44 M70-2 09:23
75204 Borje Karlsson (1939) SWE Halmstad M75-1 10:52 M75-1 11:49 M75-2 09:23
85013 Kauko Kimpimäki (1926) FIN XYZ Tuuli Team M85-1 09:25 M85-2 10:06 M85-1 10:53 M85-1 10:34 M85-2 09:23
55133 Pranas Bruzga (1959) LTU Takas OK M55-1 10:50 M55-2 10:57 M55-2 12:01 M55-2 11:14 M55-3 09:23
60238 Peter Nørgaard (1953) DEN Ballerup OK M60-1 10:05 M60-1 11:06 M60-1 11:45 M60-1 12:12 M60-3 09:23
65252 Tapio Leino (1948) FIN Helsingin Suunnistajat Suunnistusmatkat M65-2 09:25 M65-5 11:35 M65-5 11:04 M65-5 10:10 M65-3 09:23
70148 Keijo Jylhä (1943) FIN Jämsän Retki-Veikot Neon Sport M70-3 10:05 M70-4 11:06 M70-2 11:59 M70-2 13:03 M70-3 09:23
75139 Alf Kjellberg (1941) SWE Bredareds IF Per Nordahl AB M75-3 10:09 M75-2 10:29 M75-1 11:10 M75-1 11:31 M75-3 09:23
65392 Roberto Dias Torres (1948) BRA COPA M65-1 09:04 M65-4 10:48 M65-1 10:05 M65-1 11:09 M65-4 09:23
65124 Finn Ole Jorgensen (1949) NOR IK Grane PWT Travel M65-4 09:24 M65-5 11:37 M65-5 10:56 M65-5 10:18 M65-5 09:23
45558 Helena Havia-Kinnala (1967) FIN Angelniemen Ankkuri W45-2 10:51 W45-1 11:40 W45-2 12:52 W45-2 12:28 W45-1 09:24
50625 Gunta Dudele (1963) LAT Azimuts OK W50-2 12:57 W50-2 12:32 W50-1 09:24
55601 Hedwige Lejeune (1960) BEL FRSO-Belgium W55-2 11:55 W55-1 11:20 W55-1 10:54 W55-1 10:08 W55-1 09:24
60560 Anneli Bergström (1952) FIN Espoon Suunta W60-2 11:01 W60-1 10:15 W60-3 12:27 W60-3 11:26 W60-1 09:24
65627 Marit Kamstrup Tyldum (1949) NOR Rudsbygd IL Active Travel Norway W65-2 10:23 W65-2 12:50 W65-2 10:58 W65-2 10:19 W65-1 09:24
70608 Eleanor Pyrah (1944) GBR ESOC Scotland W70-1 09:18 W70-1 11:57 W70-1 11:50 W70-1 11:01 W70-1 09:24
45577 Tarja Tervonen (1968) FIN Itä-Päijänteen Rasti W45-1 12:02 W45-1 11:37 W45-2 09:24
50592 Kirsi Junkala (1962) FIN Kannuksen Ura Suunnistusmatkat W50-2 09:25 W50-2 11:53 W50-1 12:38 W50-1 12:51 W50-2 09:24
55647 Kerstin Björnegren (1961) SWE Väsby OK Per Nordahl AB W55-3 11:13 W55-2 12:22 W55-3 10:52 W55-3 10:09 W55-2 09:24
60688 Arja Pulkkinen (1956) FIN Helsingin Suunnistajat W60-2 12:06 W60-2 11:48 W60-2 09:24
65611 Aune Hongisto (1949) FIN Loimaan Jankko Tuuli Team W65-2 10:45 W65-2 10:32 W65-2 09:24
60684 Jana Eremiasova (1954) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering W60-2 10:21 W60-2 12:46 W60-1 11:48 W60-1 12:06 W60-3 09:24
65661 Leena Ojala (1949) FIN Turengin Sarastus Daniel's Travels W65-3 11:34 W65-3 11:41 W65-1 10:31 W65-1 10:47 W65-3 09:24
50187 Vladimir Soldan (1965) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering M50-2 12:05 M50-1 11:08 M50-2 10:31 M50-2 10:32 M50-1 09:25
55046 Eugenijus Miksys (1958) LTU Silales SM M55-2 11:16 M55-1 10:48 M55-4 11:15 M55-4 11:54 M55-1 09:25
60068 Jonas Vilkelis (1954) LTU OK Levuo M60-4 09:55 M60-1 11:09 M60-1 12:17 M60-1 11:40 M60-1 09:25
65090 Remigijus Pocius (1951) LTU MEDEINA OK M65-4 09:17 M65-1 10:46 M65-5 10:54 M65-5 10:20 M65-1 09:25
70111 Magne Raadal (1943) NOR Fana IL PWT Travel M70-3 10:17 M70-2 11:00 M70-3 12:04 M70-3 11:04 M70-1 09:25
75168 Jon Fougner (1940) NOR Heming orientering PWT Travel M75-1 09:40 M75-1 11:00 M75-3 12:56 M75-3 12:02 M75-1 09:25
80082 Arne Christian Scheie (1935) NOR Ostmarka OK PWT Travel M80-1 11:28 M80-1 11:24 M80-1 10:40 M80-1 10:03 M80-1 09:25
85030 Atsushi Takahashi (1931) JPN TAMAOL Japan Travel Agency M85-1 09:14 M85-1 11:15 M85-1 10:45 M85-1 10:42 M85-1 09:25
40062 Anssi Muikku (1976) FIN Anttolan Urheilijat M40-2 11:44 M40-1 12:00 M40-2 12:27 M40-2 12:55 M40-2 09:25
50192 Alexander Zaltsman (1963) ISR Rishon Le Zion M50-2 11:57 M50-2 10:38 M50-2 10:04 M50-2 10:59 M50-2 09:25
55098 Ivars Pucens (1958) LAT Mona OK M55-2 10:54 M55-1 11:24 M55-4 11:06 M55-4 12:03 M55-2 09:25
60155 Kalju Vaikjärv (1954) EST Vunder M60-1 11:36 M60-1 12:21 M60-2 09:25
65301 Zdenek Koc (1947) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering M65-3 09:57 M65-2 10:17 M65-4 11:04 M65-4 10:11 M65-2 09:25
70146 Pentti Helminen (1943) FIN Jämsän Retki-Veikot Neon Sport M70-2 09:24 M70-4 10:45 M70-3 11:03 M70-3 12:05 M70-2 09:25
75055 Govert Heede (1938) DEN Ballerup OK PWT Travel M75-2 09:41 M75-2 11:31 M75-2 11:30 M75-2 11:07 M75-2 09:25
85031 Antero Partanen (1931) FIN Rasti-Vihti Tuuli Team M85-1 10:39 M85-1 10:48 M85-2 09:25
55076 Per Tore Brunaes (1957) NOR Kongsberg PTBBH M55-3 11:31 M55-3 11:42 M55-3 09:25
60251 Nigel Ferrand (1956) GBR SWOC Sugar Loaf M60-3 11:25 M60-4 12:35 M60-2 12:27 M60-2 11:30 M60-3 09:25
65370 Tor Gjermstad (1950) NOR Wing OK PWT Travel M65-5 10:36 M65-2 10:34 M65-1 10:26 M65-1 10:49 M65-3 09:25
70069 Takao Ohba (1945) JPN Sans Souci M70-1 09:17 M70-2 10:18 M70-3 11:47 M70-3 11:21 M70-3 09:25
75128 Risto Kaitio (1939) FIN Maarian Mahti Suunnistusmatkat M75-2 09:07 M75-1 11:10 M75-2 11:21 M75-2 11:16 M75-3 09:25
65297 Heldur Väljamäe (1948) EST Orvand M65-3 10:39 M65-4 10:35 M65-2 10:11 M65-2 11:04 M65-4 09:25
65026 Henadzi Niakhai (1949) BLR Standart M65-1 10:09 M65-4 10:28 M65-1 11:07 M65-1 10:08 M65-5 09:25
45604 Natalia Kunitskaya (1970) RUS Titan OK W45-2 10:46 W45-2 10:41 W45-1 12:06 W45-1 11:33 W45-1 09:26
50556 Riitta Hakkarainen (1962) FIN Rakas 1 W50-1 10:30 W50-1 11:28 W50-1 12:27 W50-1 13:02 W50-1 09:26
55606 Irina Koloskova (1960) RUS Ramenskoye W55-3 11:31 W55-1 10:30 W55-2 10:25 W55-2 10:37 W55-1 09:26
60646 Eila Valonen (1954) FIN Karkki-Rasti Daniel's Travels W60-1 11:59 W60-1 11:55 W60-1 09:26
65635 Päivi Ahonen (1951) FIN Navi Rastiretki W65-2 10:21 W65-1 10:13 W65-3 11:04 W65-3 10:13 W65-1 09:26
70579 Ingrid Solveig Lome-Hagman (1944) NOR Kolbotn og Skimt PWT Travel W70-2 09:40 W70-1 11:16 W70-2 11:15 W70-2 10:35 W70-1 09:26
90505 Elvy Fredin (1925) SWE Stigsökarna Per Nordahl AB W90-1 09:11 W90-1 10:30 W90-1 10:10 W90-1 10:08 W90-1 09:26
45586 Margarita Todorova (1968) BUL Brown team Bulgarian masters team W45-1 11:57 W45-2 10:04 W45-2 12:18 W45-2 13:02 W45-2 09:26
50527 Mare Kitsnik (1962) EST Saku W50-2 09:04 W50-2 11:35 W50-2 12:15 W50-2 13:14 W50-2 09:26
55655 Hanne Frost (1957) DEN Ballerup OK W55-1 11:41 W55-1 10:40 W55-1 10:20 W55-1 10:42 W55-2 09:26
60664 Paula Lepisto (1956) FIN Kangasala SK Suunnistusmatkat W60-3 11:19 W60-3 12:05 W60-3 11:51 W60-3 12:02 W60-2 09:26
65744 Ritva Liitola (1950) FIN RastiPiikkiö Rastiretki W65-3 10:50 W65-3 11:59 W65-3 10:13 W65-3 11:04 W65-2 09:26
60606 Rhonda Deweese (1952) USA San Francisco Bay OC Old Yanks Tour W60-2 10:36 W60-3 12:37 W60-2 11:45 W60-2 12:09 W60-3 09:26
65664 Kari Vikerhaugen (1947) NOR Odal OL Active Travel Norway AS W65-3 10:59 W65-2 11:39 W65-2 10:40 W65-2 10:37 W65-3 09:26
50071 Pēteris Strazdiņš (1962) LAT Mona OK M50-3 11:40 M50-2 10:09 M50-3 10:58 M50-3 10:05 M50-1 09:27
55260 Jukka Lehtinen (1960) FIN Asikkalan Raikas Rastiretki M55-3 10:09 M55-2 10:53 M55-1 12:08 M55-1 11:08 M55-1 09:27
60277 Jukka Nyystilä (1953) FIN Laihian Luja M60-1 10:25 M60-2 10:12 M60-2 12:10 M60-2 11:47 M60-1 09:27
65232 Vladimir Kopeikin (1948) RUS Tver Rus-Veteran M65-1 09:39 M65-1 10:38 M65-1 10:19 M65-1 10:56 M65-1 09:27
70156 Martti Kuivala (1943) FIN Helsingin Suunnistajat Tuuli Team M70-4 11:30 M70-2 10:16 M70-4 11:04 M70-4 11:42 M70-1 09:27
75102 Seppo Saario (1938) FIN MS Parma Rastiretki M75-1 09:47 M75-1 11:15 M75-1 11:54 M75-1 10:47 M75-1 09:27
80080 Edmund, Heinrich Keil (1934) GER Bielefelder TG --- M80-1 11:26 M80-1 11:17 M80-2 10:39 M80-2 10:27 M80-1 09:27
85015 Eero Liski (1931) FIN Lounais-Hämeen Rasti Daniel's Travels M85-1 09:06 M85-1 11:11 M85-1 10:57 M85-1 10:30 M85-1 09:27
40097 Mindaugas Andrulis (1972) GER TSG Wiesloch M40-1 12:55 M40-1 12:31 M40-2 09:27
50135 José Bolrão (1964) POR COC-Clube de Orientação do Centro M50-1 09:42 M50-2 10:28 M50-3 10:10 M50-3 10:53 M50-2 09:27
55071 Yury Aliakseyeu (1958) BLR BNTU Minsk M55-1 10:03 M55-2 10:12 M55-1 12:09 M55-1 11:07 M55-2 09:27
60108 Stefan Myrefelt (1955) SWE Skarpnäcks OL M60-4 09:13 M60-4 12:04 M60-2 11:50 M60-2 12:07 M60-2 09:27
65302 Pavel Stehno (1949) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering M65-1 09:53 M65-3 12:37 M65-5 10:42 M65-5 10:32 M65-2 09:27
70315 Walter Zürcher (1946) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT M70-5 10:59 M70-2 11:27 M70-4 11:01 M70-4 11:45 M70-2 09:27
75196 Olav Odgaard (1939) DEN Odense OK PWT Travel M75-3 10:55 M75-1 11:59 M75-3 12:54 M75-3 12:04 M75-2 09:27
85025 Helmer Ekberg (1929) SWE Ätrans IF Per Nordahl AB M85-1 09:09 M85-2 10:05 M85-1 10:41 M85-1 10:46 M85-2 09:27
55067 Espen Raastad (1960) NOR Skien OK PWT Travel M55-3 11:19 M55-2 11:11 M55-4 11:53 M55-4 11:16 M55-3 09:27
60193 Stephen Richards (1953) GBR SELOC M60-2 11:12 M60-3 11:47 M60-3 12:31 M60-3 11:26 M60-3 09:27
65148 Niels Landsperg (1947) DEN Tisvilde Hegn OK M65-4 09:18 M65-2 10:48 M65-2 11:12 M65-2 10:03 M65-3 09:27
70301 Werner George Klawun Kendray (1942) GER Sachsen-Marathon e.V. M70-4 11:27 M70-2 10:41 M70-4 11:15 M70-4 11:31 M70-3 09:27
75067 Arnold Walder (1941) SUI OLC Kapreolo DOMINO Tours M75-1 09:18 M75-1 11:48 M75-3 12:15 M75-3 12:43 M75-3 09:27
65132 Kenneth Lindblom (1948) SWE Växjö OK M65-2 09:15 M65-5 11:50 M65-3 10:23 M65-3 10:52 M65-4 09:27
65046 Heikki Hillo (1948) FIN Valkeakosken Haka M65-4 09:23 M65-2 10:58 M65-2 11:11 M65-2 10:04 M65-5 09:27
45584 Marina Khristeva (1968) RUS ETG ETG W45-1 11:47 W45-1 12:05 W45-2 12:24 W45-2 12:56 W45-1 09:28
50555 Meri Huhtanen (1964) FIN Tampereen Pyrintö TP W50-2 09:54 W50-2 11:59 W50-2 12:58 W50-2 12:31 W50-1 09:28
55611 Tiina Oras (1961) EST OK Ilves W55-3 11:30 W55-2 13:04 W55-3 10:59 W55-3 10:02 W55-1 09:28
60679 Tuula Leppänen (1952) FIN Rauman Työväen Urheilijat Suunnistusmatkat W60-3 11:30 W60-2 12:20 W60-2 11:29 W60-2 12:25 W60-1 09:28
65620 Hilkka Lankia (1949) FIN Tampereen Pyrintö TP W65-2 10:10 W65-1 11:13 W65-1 10:38 W65-1 10:40 W65-1 09:28
70573 Ruth Rhodes (1942) GBR Moledowns W70-3 09:27 W70-1 11:41 W70-3 11:55 W70-3 11:57 W70-1 09:28
45572 Zuzana Postulkova (1970) SVK Hana Orienteering Hana Orienteering W45-1 11:22 W45-1 11:35 W45-1 11:46 W45-1 11:53 W45-2 09:28
50542 Ivi Õunapuu (1965) EST OK Okas W50-2 09:38 W50-1 11:23 W50-1 13:12 W50-1 12:17 W50-2 09:28
55542 Rima Šimoliuniene (1960) LTU OK Dainava W55-2 11:54 W55-2 11:48 W55-2 11:02 W55-2 10:00 W55-2 09:28
60562 Britt Marian Rameckers (1952) NOR Haugesund idrettslag- Orientering PWT Travel W60-3 11:34 W60-3 12:23 W60-1 12:04 W60-1 11:50 W60-2 09:28
65713 Ingalill Nilsson (1950) SWE Stigmännen-Karlshamns OK Per Nordahl AB W65-1 09:51 W65-2 12:34 W65-1 11:01 W65-1 10:17 W65-2 09:28
60692 Barbro Falck-Ytter (1956) NOR GjøVard O-lag Active Travel Norway AS W60-1 11:25 W60-3 12:03 W60-3 11:24 W60-3 12:29 W60-3 09:28
65625 Karin Gustafsson (1948) SWE Strängnäs-Malmby OL W65-3 11:08 W65-3 10:09 W65-3 09:28
50013 Pavel Cerescu (1963) MDA Dinamo OLD M50-1 09:02 M50-1 10:52 M50-1 10:02 M50-1 11:02 M50-1 09:29
55050 Volodymyr Rudakov (1959) UKR Nash Klub M55-2 11:04 M55-2 11:04 M55-2 11:28 M55-2 11:47 M55-1 09:29
60081 Anatoli Labanouski (1952) BLR LUSERG M60-3 11:37 M60-2 10:42 M60-3 12:18 M60-3 11:39 M60-1 09:29
65250 Heikki Lassila (1949) FIN Pitäjänmäen Tarmo Suunnistusmatkat M65-5 11:16 M65-2 10:09 M65-2 11:14 M65-2 10:01 M65-1 09:29
70101 John Thomas Petersen (1946) NOR Nittedal orientering PWT Travel M70-2 09:48 M70-1 11:59 M70-5 12:40 M70-5 12:25 M70-1 09:29
75106 Jaan Orav (1940) EST OK TON M75-2 09:24 M75-1 10:58 M75-2 11:29 M75-2 11:08 M75-1 09:29
80048 Frank Martindale (1935) IRL London Irish OC M80-1 10:17 M80-1 11:15 M80-1 10:02 M80-1 10:41 M80-1 09:29
85012 Pentti Pelkonen (1930) FIN Keski-Karjalan Rasti Tuuli Team M85-1 09:19 M85-2 10:02 M85-1 10:35 M85-1 10:52 M85-1 09:29
40057 Rünno Sulg (1973) EST LSF PT M40-2 11:14 M40-2 12:25 M40-2 12:49 M40-2 12:33 M40-2 09:29
50102 Vesa Pajuoja (1965) FIN Espoon Suunta Pajuoja M50-1 10:29 M50-1 10:35 M50-2 09:29
55239 Ilkka Ojapalo (1957) FIN Rajamäen Rykmentti Rastiretki M55-3 10:19 M55-2 10:38 M55-2 11:56 M55-2 11:19 M55-2 09:29
60126 Veniamin Landyshev (1955) RUS Cheboksary Rus-Veteran M60-3 11:50 M60-3 12:36 M60-3 12:10 M60-3 11:47 M60-2 09:29
65194 Pentti Hirvonen (1947) FIN turun metsänkävijät M65-4 09:54 M65-4 10:36 M65-1 11:03 M65-1 10:12 M65-2 09:29
70212 Nikolai Kazarinov (1946) RUS Rus-Veteran Rus-Veteran M70-1 09:53 M70-2 10:28 M70-5 12:36 M70-5 12:29 M70-2 09:29
75042 Valentin Zelenin (1938) RUS Rus-Veteran Rus-Veteran M75-1 09:12 M75-2 10:54 M75-1 11:49 M75-1 10:52 M75-2 09:29
85010 Mads Berg (1929) NOR Nord Osterdal o-klubb PWT Travel M85-1 09:08 M85-2 10:11 M85-1 10:37 M85-1 10:50 M85-2 09:29
55132 Tom Hollowell (1961) USA OK Tyr Lalle's M55-1 10:31 M55-2 10:54 M55-1 11:41 M55-1 11:35 M55-3 09:29
60293 Harri Lukander (1955) FIN RastiPiikkiö Rastiretki M60-3 11:29 M60-4 12:27 M60-4 11:47 M60-4 12:09 M60-3 09:29
65255 Aarne Mörsky (1949) FIN Lahden Työväen Hiihtäjät Suunnistusmatkat M65-1 09:43 M65-3 11:37 M65-3 10:44 M65-3 10:31 M65-3 09:29
70132 Hans Sahlberg (1943) SWE Långhundra M70-3 09:35 M70-3 10:12 M70-5 12:26 M70-5 12:39 M70-3 09:29
75113 Pentti Kämäräinen (1941) FIN Hiidenkiertäjät Daniel's Travels M75-1 11:22 M75-1 11:19 M75-3 09:29
65121 Kjell Ryberg (1950) SWE IFK Göteborg lalle M65-3 10:00 M65-4 10:26 M65-4 10:38 M65-4 10:37 M65-4 09:29
65100 Clas-Göran Lund (1947) SWE Bodens BK M65-1 09:58 M65-4 11:23 M65-3 10:30 M65-3 10:45 M65-5 09:29
45594 Oxana Shitova (1967) RUS ARINA Nizhny Novgorod W45-1 11:23 W45-2 10:44 W45-1 12:12 W45-1 11:27 W45-1 09:30
50534 Galina Tsvetaeva (1965) RUS Korolev-Rus Rus-Veteran W50-1 10:39 W50-1 11:00 W50-1 12:25 W50-1 13:04 W50-1 09:30
55589 Jo Foster (1957) GBR BOK W55-2 11:45 W55-1 11:32 W55-1 10:21 W55-1 10:41 W55-1 09:30
60705 Maarit Juura (1952) FIN Kankaanpään Suunnistajat Team Jura W60-1 11:21 W60-2 12:48 W60-3 11:23 W60-3 12:30 W60-1 09:30
65518 Semenova Galina (1947) RUS Velikie Luki W65-1 10:02 W65-2 12:10 W65-2 10:30 W65-2 10:47 W65-1 09:30
70632 Ann-Britt Johansson (1946) SWE IK Stern Per Nordahl AB W70-2 09:18 W70-1 12:10 W70-1 11:15 W70-1 11:36 W70-1 09:30
45530 Jane Yates (1968) GBR CADOC CADOC W45-1 11:48 W45-2 10:01 W45-2 12:43 W45-2 12:37 W45-2 09:30
50518 Kim Leslie (1963) GBR West Cumberland OC W50-1 10:46 W50-2 12:00 W50-2 12:21 W50-2 13:08 W50-2 09:30
55656 Alice Brødsgaard (1956) DEN Ballerup OK W55-3 11:53 W55-1 10:33 W55-3 10:31 W55-3 10:30 W55-2 09:30
60586 Deanna Novelli (1954) ITA Orienteering Pergine asd W60-1 11:20 W60-3 12:30 W60-2 12:05 W60-2 11:49 W60-2 09:30
65550 Eeva-Liisa Hanhela (1947) FIN Haukiputaan Heitto Hanhela W65-2 09:55 W65-3 12:16 W65-2 10:25 W65-2 10:52 W65-2 09:30
60673 Kristin Johansson (1952) SWE Karlskrona SOK Per Nordahl AB W60-1 11:06 W60-2 11:36 W60-1 12:11 W60-1 11:43 W60-3 09:30
65657 Mirjami Tupitsa (1947) FIN Rasti-Jyry Daniel's Travels W65-3 11:23 W65-3 11:44 W65-1 11:15 W65-1 10:03 W65-3 09:30
45022 Andrey Egorov (1970) RUS Vsevphoto M45-1 11:33 M45-1 11:12 M45-1 12:11 M45-1 11:07 M45-1 09:31
50036 Urmas Sulaoja (1963) EST Jõhvikas M50-2 11:46 M50-1 11:14 M50-2 10:21 M50-2 10:42 M50-1 09:31
55120 Mark Saunders (1959) GBR Bristol Orienteering Klub Sugar Loaf M55-1 10:53 M55-3 11:41 M55-3 11:46 M55-3 11:27 M55-1 09:31
60164 Bjørn Heidenstrøm (1953) NOR Fredrikstad skiklubb M60-1 10:11 M60-2 10:48 M60-4 12:24 M60-4 11:32 M60-1 09:31
65089 Riho Männi (1951) EST Lehola Orientuur M65-3 10:52 M65-1 10:25 M65-3 10:35 M65-3 10:40 M65-1 09:31
70328 Paavo Hovi (1945) FIN RastiPiikkiö Rastiretki M70-1 09:05 M70-3 11:15 M70-1 11:58 M70-1 12:58 M70-1 09:31
75041 Jurii Grishanov (1938) RUS Rus-Veteran Rus-Veteran M75-1 09:58 M75-1 12:03 M75-3 12:11 M75-3 12:47 M75-1 09:31
80084 Johannes Sollid (1934) NOR Verdal OK PWT Travel M80-1 10:56 M80-2 10:30 M80-2 10:20 M80-2 10:46 M80-1 09:31
85019 Peter Larsen (1931) DEN Helsingørs SOK Per Nordahl AB M85-1 09:02 M85-1 11:04 M85-1 10:48 M85-1 10:39 M85-1 09:31
40126 Meelis Šokman (1972) EST M40-1 13:11 M40-1 12:15 M40-2 09:31
50163 Kari Hakuli (1965) FIN Keravan Urheilijat M50-3 11:47 M50-2 11:06 M50-2 10:30 M50-2 10:33 M50-2 09:31
55037 Aigar Pindmaa (1957) EST OK Võru M55-3 10:13 M55-3 12:19 M55-3 11:30 M55-3 11:43 M55-2 09:31
60289 Mikael Öhrnberg (1955) FIN Pargas IF M60-4 12:14 M60-4 11:42 M60-2 09:31
65285 Owe Nilsson (1949) SWE Stigmännen-Karlshamns OK Per Nordahl AB M65-3 10:56 M65-1 10:10 M65-2 10:22 M65-2 10:53 M65-2 09:31
70083 Ats Virumäe (1946) EST OK Võru M70-3 09:41 M70-4 10:26 M70-1 12:28 M70-1 12:28 M70-2 09:31
75157 Ragnar Olsson (1939) SWE Ronneby OK Per Nordahl AB M75-2 09:48 M75-2 10:49 M75-2 11:36 M75-2 11:01 M75-2 09:31
85011 Johan Koivisto (1930) FIN Tapanilan Tarmo Tuuli Team M85-1 09:13 M85-2 10:09 M85-1 10:49 M85-1 10:38 M85-2 09:31
55269 Sorinsson Botos (1961) ROU ORIENTER TG.MURES M55-2 10:53 M55-2 10:46 M55-3 11:09 M55-3 12:04 M55-3 09:31
60241 Erik Grondalen (1955) NOR Hamar OK PWT Travel M60-4 10:03 M60-3 12:33 M60-1 12:02 M60-1 11:55 M60-3 09:31
65129 Henadzi Arekhau (1951) BLR BNTU Minsk M65-4 10:02 M65-4 10:27 M65-4 10:57 M65-4 10:18 M65-3 09:31
70182 Kiyoshi Ito (1944) JPN Wanderers M70-3 10:06 M70-3 10:32 M70-1 12:06 M70-1 12:50 M70-3 09:31
75086 Semion Gofchtein (1938) ISR GALILEE M75-3 10:06 M75-1 11:29 M75-2 11:52 M75-2 10:45 M75-3 09:31
65293 Juhan Tamm (1948) EST M65-1 09:49 M65-4 11:08 M65-5 10:24 M65-5 10:50 M65-4 09:31
65034 Stephen Searle (1951) GBR Norfolk Orienteering Club M65-3 10:43 M65-4 10:55 M65-4 10:16 M65-4 10:59 M65-5 09:31
45583 Gisela Lind (1970) SWE FK Herkules W45-1 11:27 W45-2 10:26 W45-2 12:37 W45-2 12:43 W45-1 09:32
50584 Epp Voitka (1966) EST OK Võru W50-2 09:18 W50-2 12:21 W50-2 13:08 W50-2 12:21 W50-1 09:32
55578 Gea Rennel (1958) EST Harju KEK RSK W55-1 11:26 W55-1 10:43 W55-2 10:47 W55-2 10:15 W55-1 09:32
60532 Riina Kivikas (1952) EST OK Ilves W60-2 11:05 W60-2 12:40 W60-1 12:29 W60-1 11:25 W60-1 09:32
65736 Eliisa Ryynänen (1950) FIN Pihkaniskat Suunnistusmatkat W65-3 10:35 W65-2 12:33 W65-3 10:30 W65-3 10:47 W65-1 09:32
70681 Brit Friden (1944) NOR Trollelg PWT Travel W70-3 09:41 W70-2 11:16 W70-2 10:51 W70-2 10:59 W70-1 09:32
80519 Åsa Nilsson (1932) SWE VK Uvarna Per Nordahl AB W80-1 10:20 W80-2 10:09 W80-1 10:07 W80-1 10:17 W80-1 09:32
45536 Piret Niglas (1968) EST Jõhvikas W45-1 11:40 W45-2 10:32 W45-1 11:59 W45-1 11:40 W45-2 09:32
50646 Alla Govorova (1964) RUS Gentiana W50-2 09:26 W50-2 11:41 W50-1 12:47 W50-1 12:42 W50-2 09:32
55623 Olga Yurchenko (1958) RUS Ramenskoye W55-2 11:14 W55-2 12:03 W55-1 10:15 W55-1 10:47 W55-2 09:32
60564 Bjorg Midttun (1953) NOR Bergens turnforening PWT Travel W60-1 11:17 W60-2 12:00 W60-3 11:58 W60-3 11:55 W60-2 09:32
65746 Anne Margrethe Kvam (1948) NOR Frol IL PWT Travel W65-3 10:45 W65-2 12:06 W65-3 10:28 W65-3 10:49 W65-2 09:32
60680 Maikka Vali-Klemela (1955) FIN Karkki-Rasti PWT Travel W60-3 11:14 W60-2 11:47 W60-2 12:25 W60-2 11:29 W60-3 09:32
65709 Anna-Lisa Hansson (1947) SWE Pan-Kristianstad Per Nordahl AB W65-2 10:24 W65-3 12:13 W65-2 10:03 W65-2 11:14 W65-3 09:32
45046 Magnus Larsen (1968) SWE FK Boken PWT Travel M45-2 09:29 M45-1 11:31 M45-2 11:13 M45-2 12:06 M45-1 09:33
50058 Hagen Nieke (1963) GER USV TU Dresden M50-2 11:50 M50-2 11:17 M50-3 10:37 M50-3 10:26 M50-1 09:33
55079 Ulf Burman (1958) SWE Gustavsbergs OK M55-3 10:35 M55-1 11:07 M55-4 11:34 M55-4 11:35 M55-1 09:33
60050 Eddie Harwood (1952) GBR Moravian M60-4 10:07 M60-1 10:49 M60-1 11:38 M60-1 12:19 M60-1 09:33
65068 Johannes Tasa (1950) EST SK Saue Tammed Tammiku M65-4 10:09 M65-1 10:16 M65-4 10:13 M65-4 11:02 M65-1 09:33
70033 Sten Eriksson (1946) SWE Strangnas Malmby OL M70-4 11:35 M70-1 12:46 M70-2 12:34 M70-2 12:28 M70-1 09:33
75048 Vladimir Barantsevich (1937) RUS Krasnogorsk Krasnogorsk Veteran M75-1 09:29 M75-2 10:36 M75-1 11:34 M75-1 11:07 M75-1 09:33
80031 Mikko Heikkilä (1936) FIN Maarian Mahti Neon Sport M80-1 11:29 M80-2 10:34 M80-1 10:26 M80-1 10:17 M80-1 09:33
40108 Shu Fun Tam (1963) HKG Hong Kong Orienteering Club HKOC M40-2 11:32 M40-2 12:09 M40-2 12:45 M40-2 12:37 M40-2 09:33
50133 Petr Masek (1965) CZE OK JISKRA NOVY BOR M50-3 10:12 M50-3 10:51 M50-2 09:33
55095 Mikhail Gorchakov (1958) RUS SMOLENSK-1 M55-1 10:43 M55-3 11:29 M55-4 11:22 M55-4 11:47 M55-2 09:33
60200 Jaakko Käyhkö (1955) FIN RastiPiikkiö M60-3 11:16 M60-2 10:38 M60-1 11:55 M60-1 12:02 M60-2 09:33
65253 Juhani Matilainen (1950) FIN Nilsian Nujakka Suunnistusmatkat M65-1 09:47 M65-4 10:33 M65-3 10:07 M65-3 11:08 M65-2 09:33
70166 Raymond Wren (1946) GBR Border Liners OC M70-1 10:04 M70-2 11:03 M70-2 12:12 M70-2 12:50 M70-2 09:33
75172 Thor Edvardsen (1940) NOR Larvik OK PWT Travel M75-3 13:00 M75-3 11:58 M75-2 09:33
55161 Petri Airaksinen (1959) FIN Kuopion Suunnistajat Daniel's Travels M55-2 10:52 M55-3 12:27 M55-3 11:14 M55-3 11:59 M55-3 09:33
60219 Leif Kling (1953) SWE Ockelbo OK Per Nordahl AB M60-2 12:30 M60-2 11:27 M60-3 09:33
65284 Lars-Gunnar Bengtsson (1948) SWE Stigmännen-Karlshamns OK Per Nordahl AB M65-2 09:57 M65-2 11:01 M65-5 10:46 M65-5 10:28 M65-3 09:33
70049 Jukka Aunula (1946) FIN Rasti Jyry Daniel's Travels M70-5 10:50 M70-4 11:13 M70-2 12:37 M70-2 12:25 M70-3 09:33
75025 William Lambert (1939) GBR OK West M75-1 09:22 M75-2 11:09 M75-3 12:21 M75-3 12:37 M75-3 09:33
65028 Shemuel Asher (1949) ISR ISR OC Galilee M65-1 09:02 M65-4 10:43 M65-1 10:02 M65-1 11:12 M65-4 09:33
65349 Markku Nurminen (1951) FIN Suosmeren Salpa M65-4 09:51 M65-5 11:27 M65-5 10:02 M65-5 11:12 M65-5 09:33
45599 Kirsi Viitanen (1967) FIN Ounasvaaran Hiihtoseura Suunnistusmatkat W45-2 10:40 W45-1 11:36 W45-1 12:13 W45-1 11:26 W45-1 09:34
50540 Anette Bernhed (1965) SWE Sävedalens aik W50-1 10:53 W50-1 11:40 W50-1 12:26 W50-1 13:03 W50-1 09:34
55693 Runa Skyttersæter (1960) NOR Heming Orientering W55-3 10:25 W55-3 10:36 W55-1 09:34
60723 Jacquie Rand (1952) AUS Ugly Gully Orienteers W60-3 11:43 W60-1 10:25 W60-2 12:31 W60-2 11:23 W60-1 09:34
65544 Maud Sunden Mossberg (1947) SWE OK Järnbärarna W65-3 11:06 W65-1 10:53 W65-1 10:29 W65-1 10:49 W65-1 09:34
70669 Jean Baldwin (1943) AUS Goldseekers W70-3 09:13 W70-1 11:26 W70-3 11:35 W70-3 12:17 W70-1 09:34
80508 Ingrid Roll (1935) NOR Fana IL PWT Travel W80-1 10:36 W80-1 11:26 W80-1 10:12 W80-1 10:12 W80-1 09:34
45600 Irina Chsheglova (1967) KAZ Ust-Kamenogorsk W45-1 11:36 W45-1 11:55 W45-2 12:20 W45-2 13:00 W45-2 09:34
50589 Lea Pirttilä (1965) FIN Ounasvaaran hiihtoseura Suunnistusmatkat W50-2 09:47 W50-2 11:55 W50-2 12:30 W50-2 12:59 W50-2 09:34
55590 Raija Savolainen (1959) FIN Tampereen Pyrintö TP W55-3 11:29 W55-2 11:56 W55-2 10:56 W55-2 10:06 W55-2 09:34
60697 Victoria Loseva (1955) RUS ETG ETG W60-3 11:11 W60-2 12:35 W60-1 11:49 W60-1 12:05 W60-2 09:34
65582 Zdenka Křížová (1950) CZE SKP Žďár nad Sázavou W65-3 10:55 W65-2 12:36 W65-1 11:07 W65-1 10:11 W65-2 09:34
60694 Inger Marie Johansson (1953) NOR Porsgrunn o-lag PWT Travel W60-1 11:47 W60-3 12:33 W60-3 11:50 W60-3 12:03 W60-3 09:34
65614 Ingrid Graneli (1951) SWE Haninge SOK Lalle W65-1 09:55 W65-3 11:28 W65-3 10:12 W65-3 11:05 W65-3 09:34
45014 Alexey Zhestovskiy (1968) RUS LEGENDA Vologda M45-2 09:16 M45-1 11:33 M45-1 11:36 M45-1 11:42 M45-1 09:35
50179 Teppo Valtonen (1966) FIN Hämeenlinnan Tarmo finland Hämeenlinna M50-1 10:49 M50-1 10:15 M50-1 09:35
55086 Hannu Peltonen (1961) FIN Anttolan Urheilijat M55-2 10:42 M55-1 10:36 M55-1 11:53 M55-1 11:23 M55-1 09:35
60284 Leif E. Larsen (1952) DEN Tisvilde Hegn OK M60-4 09:07 M60-1 11:33 M60-2 11:38 M60-2 12:19 M60-1 09:35
65258 Matti Roivas (1948) FIN Urjalan Urheilijat Suunnistusmatkat M65-4 09:12 M65-3 11:45 M65-5 10:53 M65-5 10:21 M65-1 09:35
70194 Pentti Tammisaari (1946) FIN Hirvensalon Heitto M70-2 09:17 M70-2 10:49 M70-3 12:05 M70-3 11:03 M70-1 09:35
75151 Jon Vegard Lunde (1939) NOR Lillehammer OK Per Nordahl AB M75-1 09:51 M75-1 11:03 M75-2 11:22 M75-2 11:15 M75-1 09:35
80068 Einar Jorundland (1934) NOR OK Sor PWT Travel M80-1 11:05 M80-2 10:36 M80-2 10:24 M80-2 10:42 M80-1 09:35
90008 Richard Rooden (1923) EST Jõhvikas M90-1 09:11 M90-1 10:40 M90-1 10:13 M90-1 10:10 M90-1 09:35
40078 Jiří Silnoušek (1972) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering M40-2 11:26 M40-2 12:19 M40-1 12:49 M40-1 12:37 M40-2 09:35
50132 Markus Gründler (1964) SUI OLG Pfäffikon M50-2 12:17 M50-2 10:59 M50-1 10:55 M50-1 10:09 M50-2 09:35
55108 Rune Erdal (1961) NOR Samnanger M55-1 10:49 M55-2 11:09 M55-1 11:44 M55-1 11:32 M55-2 09:35
60191 Mikko Hännikäinen (1953) FIN Itä-Päijänteen Rasti M60-1 09:47 M60-4 12:25 M60-2 12:22 M60-2 11:35 M60-2 09:35
65181 Kai Saksman (1950) FIN OK TON M65-5 10:41 M65-1 11:22 M65-4 11:13 M65-4 10:02 M65-2 09:35
70135 Rudolf Kellenberger (1945) SUI OLG St.Gallen/Appenzell DOMINO Tours M70-2 09:36 M70-1 11:44 M70-3 11:19 M70-3 11:49 M70-2 09:35
75037 Lev Migdalski (1939) EST RSK Johvikas M75-2 09:46 M75-2 11:13 M75-1 11:43 M75-1 10:58 M75-2 09:35
80526 Randi M Iversen (1935) NOR Byåsen IL PWT Travel W80-1 10:26 W80-2 10:00 W80-1 10:23 W80-1 10:01 W80-2 09:35
55206 Alois Achermann (1960) SUI OLK Piz Hasi M55-3 10:55 M55-2 10:14 M55-3 11:39 M55-3 11:34 M55-3 09:35
60294 Pentti Viitanen (1956) FIN RastiPiikkiö Rastiretki M60-1 09:44 M60-4 12:01 M60-3 12:32 M60-3 11:25 M60-3 09:35
65292 Gunnar Hedberg (1947) SWE Östersunds OK Per Nordahl AB M65-3 10:35 M65-3 11:44 M65-1 11:08 M65-1 10:07 M65-3 09:35
70338 Mats Törngren (1945) SWE OK Linné M70-1 09:58 M70-1 11:28 M70-3 11:53 M70-3 11:15 M70-3 09:35
75123 Vello Krohn (1940) EST SK Saue Tammed M75-1 09:13 M75-2 11:42 M75-1 10:59 M75-1 11:42 M75-3 09:35
60010 Reserve M60-1 11:22 M60-1 12:35 M60-4 09:35
65150 Paul Martin Berg (1948) NOR Rudsbygd IL Active Travel Norway M65-3 10:13 M65-5 11:36 M65-2 11:13 M65-2 10:02 M65-4 09:35
65126 Roar Flydal (1947) NOR BUL Tromso PWT Travel M65-2 10:04 M65-3 11:43 M65-1 10:51 M65-1 10:24 M65-5 09:35
45553 Helena Rangert (1971) SWE IK Hakarpspojkarna W45-2 12:51 W45-2 12:29 W45-1 09:36
50591 Maria Lannevall (1963) SWE OK Roslagen PWT Travel W50-2 09:13 W50-1 11:25 W50-2 13:03 W50-2 12:26 W50-1 09:36
55553 Lyubov Gerasimova (1958) RUS Velikiy Novgorod Dinamo W55-3 11:23 W55-2 12:49 W55-1 10:53 W55-1 10:09 W55-1 09:36
60540 Diane Leakey (1956) GBR SLOW W60-3 11:44 W60-3 12:17 W60-3 11:28 W60-3 12:25 W60-1 09:36
65607 Stina Marie Elfving (1950) NOR Byaasen IL PWT Travel W65-1 09:44 W65-2 12:37 W65-2 10:48 W65-2 10:29 W65-1 09:36
70552 Tea Forberg (1944) NOR Rond o-lag PWT Travel W70-3 09:03 W70-1 11:38 W70-1 11:08 W70-1 11:43 W70-1 09:36
80506 Anna Barbara Schaffner (1936) SUI OLG Zürich Volta Reisen W80-1 10:18 W80-1 11:29 W80-1 10:03 W80-1 10:21 W80-1 09:36
45570 Guni Palme (1968) AUT Orienteering Klosterneuburg W45-2 10:43 W45-2 10:43 W45-1 12:03 W45-1 11:36 W45-2 09:36
50521 Irina Balandina (1965) RUS ULYANOVSK W50-1 10:25 W50-2 12:02 W50-1 12:36 W50-1 12:53 W50-2 09:36
55520 Tamara Zaets (1957) RUS Azimut W55-1 11:28 W55-2 12:14 W55-3 10:58 W55-3 10:03 W55-2 09:36
60711 Reidun F. Smaavik (1955) NOR Freidig PWT Travel W60-1 11:33 W60-3 12:42 W60-2 12:01 W60-2 11:53 W60-2 09:36
65648 Raija Haasto (1950) FIN HIrvensalon Heitto Daniel's Travels W65-2 09:44 W65-3 12:31 W65-2 10:38 W65-2 10:39 W65-2 09:36
60529 Berit Ivarsson (1954) SWE OK Skogshjortarna W60-2 11:14 W60-2 11:52 W60-1 11:52 W60-1 12:02 W60-3 09:36
65670 Eli Kristoffersen (1951) NOR Verdal orienteringsklubb PWT Travel W65-3 10:23 W65-3 12:32 W65-1 10:33 W65-1 10:45 W65-3 09:36
45080 Ahti Bleive (1967) EST OK Põlva Kobras M45-2 09:09 M45-2 11:20 M45-2 11:33 M45-2 11:46 M45-1 09:37
50056 Taivo Tali (1966) EST Harju KEK RSK M50-3 12:03 M50-1 11:03 M50-2 10:56 M50-2 10:07 M50-1 09:37
55097 Ian Prosser (1960) AUS Abominable Orienteers M55-2 10:17 M55-3 12:18 M55-2 11:44 M55-2 11:31 M55-1 09:37
60179 Lauri Kekoni (1954) FIN Helsingin Suunnistajat M60-3 11:03 M60-1 10:32 M60-3 11:38 M60-3 12:19 M60-1 09:37
65279 Kjell Eriksson (1947) SWE OK Djerf Per Nordahl AB M65-2 09:43 M65-3 12:28 M65-1 11:15 M65-1 10:00 M65-1 09:37
70325 Bernt Engström (1946) FIN Pargas IF Parainen M70-3 09:46 M70-3 11:07 M70-4 11:24 M70-4 11:22 M70-1 09:37
75024 Evgeny Shirokov (1938) RUS Aeroflot M75-2 09:56 M75-1 11:31 M75-3 12:55 M75-3 12:03 M75-1 09:37
80018 Torild Bornetun (1935) SWE Skillingaryds FK M80-1 10:39 M80-1 11:39 M80-1 10:39 M80-1 10:04 M80-1 09:37
90011 Rune Isaksson (1925) SWE Helsingborgs SOK Per Nordahl AB M90-1 09:13 M90-1 10:44 M90-1 10:15 M90-1 10:08 M90-1 09:37
40012 Dave Dorling (1972) GBR Dartford Orienteering Klubb M40-2 11:10 M40-2 12:31 M40-2 12:46 M40-2 12:36 M40-2 09:37
50128 Thomas Hohberg (1963) GER ASG Teutoburger Wald M50-1 09:20 M50-2 10:37 M50-2 10:08 M50-2 10:55 M50-2 09:37
55040 Zdenek Blabla (1959) CZE South Bohemian O-Masters Team M55-2 11:17 M55-2 10:16 M55-2 11:53 M55-2 11:22 M55-2 09:37
60055 Vladimir John (1955) CZE Expres Czech Team M60-1 09:55 M60-4 12:13 M60-3 12:01 M60-3 11:56 M60-2 09:37
65146 Ilmar Kirjanen (1950) EST TAOK M65-1 09:13 M65-1 10:08 M65-5 11:10 M65-5 10:04 M65-2 09:37
70291 Lars Martin Gjein (1944) NOR Stokke IL PWT Travel M70-1 09:25 M70-3 10:45 M70-4 11:44 M70-4 11:02 M70-2 09:37
75108 Riho Kilp (1941) EST Saue Tammed M75-3 10:15 M75-2 10:47 M75-2 11:39 M75-2 10:58 M75-2 09:37
80515 Solveig Spångberg (1934) SWE IFK Lidingö SOK Per Nordahl AB W80-1 10:32 W80-2 10:06 W80-1 10:24 W80-1 10:00 W80-2 09:37
55118 Felipe Martos Sanchez (1959) BEL FRSO-Belgium M55-1 10:38 M55-3 11:50 M55-2 11:12 M55-2 12:03 M55-3 09:37
60053 Andrey Kupriyanov (1952) RUS M60-1 10:18 M60-4 12:33 M60-4 11:58 M60-4 11:58 M60-3 09:37
65260 Kari Sane (1947) FIN Helsingin Suunnistajat Suunnistusmatkat M65-1 09:05 M65-1 10:43 M65-2 10:29 M65-2 10:46 M65-3 09:37
70190 Jaan Ollino (1944) EST JOKA M70-1 09:33 M70-3 10:30 M70-4 11:30 M70-4 11:16 M70-3 09:37
75028 Mikhail Blanter (1937) RUS KBGL Orient M75-3 10:11 M75-2 11:05 M75-2 11:34 M75-2 11:03 M75-3 09:37
60157 Antero Näsi (1952) FIN Asikkalan Raikas Rastiretki M60-2 10:42 M60-4 11:59 M60-1 11:52 M60-1 12:05 M60-4 09:37
65115 Svein Endre Hove (1947) NOR Byaasen IL PWT Travel M65-1 10:00 M65-3 12:12 M65-3 10:33 M65-3 10:42 M65-4 09:37
65215 Oleksander Avramenko (1951) UKR M65-1 10:03 M65-1 11:23 M65-2 11:06 M65-2 10:09 M65-5 09:37
45574 Anu Oksanen (1971) FIN Saarijärven Pullistus None W45-2 10:45 W45-1 11:42 W45-1 11:44 W45-1 11:55 W45-1 09:38
50601 Carina Johansson (1963) SWE Tumba-Mälarhöjdens OK Per Nordahl AB W50-1 11:05 W50-1 11:12 W50-1 12:37 W50-1 12:52 W50-1 09:38
55532 Linda Pakuls (1957) GBR Guildford Orienteers W55-2 11:25 W55-2 11:42 W55-2 10:58 W55-2 10:04 W55-1 09:38
60546 Christine Kiddier (1952) GBR Guildford Orienteers W60-1 11:37 W60-1 11:14 W60-1 12:00 W60-1 11:54 W60-1 09:38
65517 Vilhelmine Berzupe (1948) LAT SENIOR W65-3 10:47 W65-3 12:02 W65-3 10:41 W65-3 10:36 W65-1 09:38
70654 Margareta Löfqvist (1946) SWE Västerås SOK Per Nordahl AB W70-3 09:11 W70-1 11:44 W70-2 11:07 W70-2 10:43 W70-1 09:38
80517 Sonja Sundell (1935) SWE Sundbybergs IK Per Nordahl AB W80-1 10:35 W80-2 10:01 W80-1 10:10 W80-1 10:14 W80-1 09:38
45509 Teija Sahlstrom (1969) FIN Espoon Akilles W45-1 11:21 W45-2 10:02 W45-2 12:46 W45-2 12:34 W45-2 09:38
50529 Julia Laverack (1962) GBR CADOC CADOC W50-2 09:56 W50-2 11:23 W50-2 12:45 W50-2 12:44 W50-2 09:38
55664 Irja Yli-Eerola (1960) FIN Hämeenlinnan Tarmo Daniel's Travels W55-2 11:33 W55-2 11:51 W55-1 10:59 W55-1 10:03 W55-2 09:38
60714 Anneli Ojapalo (1955) FIN Rajamäen Rykmentti Rastiretki W60-2 10:45 W60-2 12:04 W60-3 12:00 W60-3 11:53 W60-2 09:38
65533 Jan Candy (1949) AUS Orienteering WA Orienteering WA W65-1 09:40 W65-1 10:09 W65-3 10:27 W65-3 10:50 W65-2 09:38
60596 Olga Chudakova (1953) RUS LYTKARINO W60-2 10:58 W60-3 12:49 W60-2 11:42 W60-2 12:12 W60-3 09:38
65638 Cheryl Bluett (1948) AUS Bennelong Northside Orienteers W65-2 10:15 W65-3 11:37 W65-2 10:56 W65-2 10:21 W65-3 09:38
45017 Mika Rautio (1967) FIN Anttolan Urheilijat M45-2 09:49 M45-1 11:39 M45-1 11:30 M45-1 11:48 M45-1 09:39
50080 Gintaras Mikolavičius (1961) LTU OK Devyni M50-3 11:49 M50-1 11:24 M50-3 10:06 M50-3 10:57 M50-1 09:39
55096 Magnus Joelsson (1961) SWE SOK 68 M55-1 10:46 M55-1 11:29 M55-3 11:54 M55-3 11:19 M55-1 09:39
60078 Denis Cuche (1954) SUI CA Rosé Swiss O Tours M60-4 09:58 M60-4 12:24 M60-4 11:36 M60-4 12:20 M60-1 09:39
65237 Kjell Winther (1947) NOR Oppsal M65-5 11:27 M65-1 11:02 M65-2 10:13 M65-2 11:02 M65-1 09:39
70191 Gunnar Löfkvist (1944) SWE Bjursås OK Lalle M70-2 09:41 M70-3 10:41 M70-5 12:50 M70-5 12:15 M70-1 09:39
75072 Edvin Berg (1938) NOR Bodø & Omegn IF - orientering PWT Travel M75-2 09:50 M75-2 10:25 M75-1 11:03 M75-1 11:38 M75-1 09:39
80015 Andrew Gregory (1935) GBR Manchester O.C. M80-1 10:59 M80-1 11:19 M80-2 10:41 M80-2 10:25 M80-1 09:39
90007 Ensio Salomaa (1926) FIN Eura-Kauttuan Urheilijat Rastiretki M90-1 09:12 M90-1 10:42 M90-1 10:14 M90-1 10:09 M90-1 09:39
40099 Paddy Cheong (1969) HKG Hong Kong Orienteering Club HKOC M40-1 09:13 M40-2 12:22 M40-1 12:59 M40-1 12:27 M40-2 09:39
50155 Evgenii Bekher (1963) RUS Rus Veteran Rus Veteran M50-1 09:24 M50-2 10:10 M50-3 10:26 M50-3 10:37 M50-2 09:39
55081 Esko Jalanto (1958) FIN Kangasala SK KSK Group M55-2 10:09 M55-3 12:24 M55-3 11:48 M55-3 11:25 M55-2 09:39
60162 Ilmars Kaulakans (1955) LAT Silva M60-4 12:09 M60-4 11:47 M60-2 09:39
65137 Renzo Bernabè (1949) ITA Orienteering Pergine asd M65-1 09:03 M65-2 10:40 M65-1 10:03 M65-1 11:11 M65-2 09:39
70079 Kjell Mörtberg (1945) SWE Bodens BK OS M70-4 11:05 M70-2 10:36 M70-5 12:58 M70-5 12:07 M70-2 09:39
75085 Rein Kannike (1941) EST Naage M75-2 09:36 M75-2 10:52 M75-3 12:16 M75-3 12:42 M75-2 09:39
80516 Inger Daniels-Öst (1936) SWE Korsnäs OK Per Nordahl AB W80-1 10:22 W80-1 11:21 W80-1 10:04 W80-1 10:20 W80-2 09:39
55119 Jacques Florin (1961) BEL FRSO-Belgium M55-3 11:00 M55-3 11:37 M55-4 11:18 M55-4 11:51 M55-3 09:39
60222 Ronnie Eriksson (1955) SWE Malungs OK Skogsmårdarna Per Nordahl AB M60-3 11:33 M60-4 12:43 M60-1 11:32 M60-1 12:25 M60-3 09:39
65171 John Simmons (1951) GBR BOK M65-4 09:53 M65-1 10:51 M65-3 10:11 M65-3 11:04 M65-3 09:39
70336 Oyvind Egeskog (1945) NOR Stavanger OK PWT Travel M70-1 09:35 M70-2 11:23 M70-5 12:03 M70-5 13:02 M70-3 09:39
75052 Elling Frovoll (1939) NOR Sturla PWT Travel M75-1 09:06 M75-1 11:54 M75-1 11:08 M75-1 11:33 M75-3 09:39
60019 James Lithgow (1955) AUS Garingal Orienteers M60-2 11:19 M60-4 12:02 M60-3 11:55 M60-3 12:02 M60-4 09:39
65154 Erkki Katajisto (1948) FIN Kankaanpään Suunnistajat Neon Sport M65-4 10:49 M65-4 10:26 M65-4 09:39
65163 Rauno Hotti (1947) FIN Helsingin Suunnistajat Tuuli Team M65-3 10:14 M65-3 11:01 M65-5 09:39
45550 Ingrid Adenstedt (1970) AUT Orienteering Klosterneuburg W45-1 11:34 W45-1 11:49 W45-2 12:25 W45-2 12:55 W45-1 09:40
50612 Elena Malkowa (1963) GER Post SV Dresden W50-2 09:22 W50-1 11:07 W50-2 12:52 W50-2 12:37 W50-1 09:40
55621 Tiina Leskinen (1957) FIN Lynx W55-2 11:56 W55-2 13:09 W55-3 10:36 W55-3 10:25 W55-1 09:40
60543 Ágnes Takács (1956) HUN SZVSE W60-3 11:13 W60-1 10:46 W60-2 12:30 W60-2 11:24 W60-1 09:40
65599 Kersti Mardiste (1951) EST Harju KEK RSK W65-2 09:23 W65-1 10:07 W65-1 10:07 W65-1 11:11 W65-1 09:40
70602 Margareta Löfkvist (1944) SWE Bjursås OK Lalle W70-3 09:17 W70-2 10:40 W70-3 12:10 W70-3 11:42 W70-1 09:40
80520 Raisa Mazzarina (1933) LAT Seniors W80-1 10:23 W80-1 11:25 W80-1 10:08 W80-1 10:16 W80-1 09:40
45561 Daiva Statkeviciene (1971) LTU OK "Takas" W45-1 11:56 W45-2 10:22 W45-1 12:07 W45-1 11:32 W45-2 09:40
50583 Tiia Laul (1963) EST W50-1 10:42 W50-2 11:22 W50-1 12:43 W50-1 12:46 W50-2 09:40
55685 Turid Vongraven (1961) NOR Skien OK PWT Travel W55-1 12:08 W55-2 12:50 W55-2 10:04 W55-2 10:58 W55-2 09:40
60522 Natalia Ciobanu (1956) MDA Dinamo OLD W60-1 10:57 W60-2 11:51 W60-1 11:24 W60-1 12:30 W60-2 09:40
65637 Katariina Peltola (1947) FIN MS Parma Rastiretki W65-1 11:18 W65-1 10:00 W65-2 09:40
60682 Ivana Mrazkova (1956) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering W60-3 11:32 W60-1 11:04 W60-3 12:16 W60-3 11:37 W60-3 09:40
65749 Lena Barkestam (1948) SWE ikhp W65-2 10:05 W65-1 11:07 W65-3 11:12 W65-3 10:05 W65-3 09:40
45135 Paavo Rõigas (1969) EST OK Peko M45-1 10:52 M45-1 11:52 M45-2 11:10 M45-2 12:09 M45-1 09:41
50055 Ari Taskinen (1963) FIN Anttolan Urheilijat M50-2 12:08 M50-2 11:20 M50-1 11:01 M50-1 10:03 M50-1 09:41
55078 Esa Heikkinen (1961) FIN Kuusamon Erä-Veikot M55-3 10:27 M55-3 11:49 M55-4 11:57 M55-4 11:12 M55-1 09:41
60311 Harald Hovi (1955) NOR Skien OK TT-TUR M60-4 09:14 M60-1 11:21 M60-1 12:24 M60-1 11:33 M60-1 09:41
65106 Jon Arne Klemetsaune (1949) NOR Trollelg PWT Travel M65-2 09:13 M65-2 10:56 M65-3 10:25 M65-3 10:50 M65-1 09:41
70342 Leif Carlsson (1946) SWE Skarpnacks OL M70-1 09:04 M70-1 12:28 M70-1 12:51 M70-1 12:05 M70-1 09:41
75073 Henry Sundsetvik (1940) NOR Trollelg OL PWT Travel M75-1 09:36 M75-2 11:36 M75-2 10:54 M75-2 11:43 M75-1 09:41
80038 Asko Brax (1934) FIN Tampereen Pyrintö TP M80-1 10:53 M80-2 10:13 M80-1 10:30 M80-1 10:13 M80-1 09:41
90005 Adolf Kempf (1926) SUI TV Altdorf M90-1 09:09 M90-1 10:45 M90-1 10:09 M90-1 10:14 M90-1 09:41
40098 Wai Nang Chung (1963) HKG Hong Kong Orienteering Club HKOC M40-2 11:50 M40-2 12:29 M40-2 13:00 M40-2 12:22 M40-2 09:41
50046 Ihor Kozlov (1963) UKR OK Carnika M50-1 09:37 M50-2 11:07 M50-1 10:50 M50-1 10:14 M50-2 09:41
55136 Petter Gullikstad (1959) NOR Røros IL M55-1 11:13 M55-1 11:14 M55-4 11:17 M55-4 11:52 M55-2 09:41
60297 Sauli Joki (1955) FIN Vetelin Urheilijat M60-3 11:48 M60-3 12:08 M60-1 12:25 M60-1 11:32 M60-2 09:41
65364 Kari Lietzen (1950) FIN RastiPiikkiö Rastiretki M65-3 10:40 M65-3 11:59 M65-2 10:06 M65-2 11:09 M65-2 09:41
70082 Sven-Arne Nilsson (1943) SWE OK Klemmingen Lalle Idrottsresor M70-1 09:51 M70-2 11:13 M70-1 12:27 M70-1 12:29 M70-2 09:41
75109 Bjørn Helstrup (1941) DEN Fredensborg Orienteringsklub M75-3 11:00 M75-2 10:17 M75-1 11:44 M75-1 10:57 M75-2 09:41
80521 Kaarina Holopainen (1935) FIN Kerava Urhieilijat Suunnistusmatkat W80-1 10:24 W80-2 10:03 W80-1 10:09 W80-1 10:15 W80-2 09:41
55083 Ari Rantanen (1957) FIN Epilän Esa KSK Group M55-2 10:34 M55-3 11:36 M55-1 11:31 M55-1 11:45 M55-3 09:41
60252 Andrey Losev (1954) RUS ETG ETG M60-2 11:00 M60-3 12:35 M60-2 11:45 M60-2 12:12 M60-3 09:41
65166 Jorma Helin (1947) FIN Rasti-Jyry own M65-5 11:40 M65-4 10:57 M65-4 10:11 M65-4 11:04 M65-3 09:41
70188 Åke Karlsson (1942) SWE SOK Träff M70-1 09:13 M70-2 10:23 M70-1 12:35 M70-1 12:21 M70-3 09:41
75191 Jan R Lien (1941) NOR Bergens TF PWT M75-3 10:43 M75-2 10:32 M75-2 11:13 M75-2 11:24 M75-3 09:41
60259 Kaygorodov Evgeny (1955) RUS EuroPrim M60-4 09:04 M60-4 12:40 M60-1 12:32 M60-1 11:25 M60-4 09:41
65179 Vladimir Krivusha (1951) RUS Rus-Veteran Rus-Veteran M65-5 10:15 M65-5 10:59 M65-4 09:41
65316 Anders Bjorkaas (1950) NOR Askvoll og Holmedal IL PWT Travel M65-4 09:41 M65-4 10:31 M65-4 10:09 M65-4 11:06 M65-5 09:41
45514 Dunja Van De Riet (1967) NED OLifant W45-2 10:48 W45-1 11:50 W45-1 11:27 W45-1 12:12 W45-1 09:42
50576 Annette Bonde (1962) DEN Ballerup OK W50-2 09:46 W50-1 11:41 W50-1 13:03 W50-1 12:26 W50-1 09:42
55530 Eva Emanuelsson (1958) SWE Helsingborgs SOK Lalle idrott och Resor AB W55-2 11:35 W55-2 13:12 W55-1 10:48 W55-1 10:14 W55-1 09:42
60561 Sviatlana Atamanovich (1956) BLR Turlan W60-2 10:39 W60-2 12:31 W60-3 11:35 W60-3 12:18 W60-1 09:42
65696 Åsa Ståhl (1950) SWE Hjärnarps OL Per Nordahl AB W65-1 09:06 W65-1 10:24 W65-2 11:08 W65-2 10:09 W65-1 09:42
70683 Barbro Börjeson (1946) SWE OK Skogshjortarna WWOP W70-2 09:39 W70-1 11:43 W70-1 11:03 W70-1 11:48 W70-1 09:42
80510 Liudmila Onofreichuk (1936) RUS Tver Rus-Veteran W80-1 10:19 W80-1 11:24 W80-1 10:05 W80-1 10:19 W80-1 09:42
45517 Natalia Rakhmanina (1971) RUS Moscow Compass W45-1 11:39 W45-2 10:10 W45-2 12:56 W45-2 12:24 W45-2 09:42
50549 Elena Kuokkanen (1965) FIN INUS Lappeenranta W50-1 11:14 W50-2 11:42 W50-2 12:37 W50-2 12:52 W50-2 09:42
55610 Liudmila Shevchenko (1957) RUS Electrougli Moscow region W55-1 12:02 W55-2 11:57 W55-3 10:42 W55-3 10:19 W55-2 09:42
60609 Tatiana Tkachuk (1956) RUS Khabarovsk W60-2 10:47 W60-2 11:58 W60-2 12:00 W60-2 11:54 W60-2 09:42
65658 Paula Honkavaara (1949) FIN Rasti-Vihti Daniel's Travels W65-2 11:05 W65-2 10:12 W65-2 09:42
60620 Lily-Anne Cole (1954) BEL Trol Belgium W60-2 10:49 W60-2 12:52 W60-2 12:23 W60-2 11:31 W60-3 09:42
65559 Gerda Christiansen (1951) DEN Køge OK W65-1 09:57 W65-1 10:21 W65-1 10:50 W65-1 10:28 W65-3 09:42
40088 Robertas Mikalauskas (1973) LTU Levuo M40-2 11:15 M40-1 11:48 M40-1 12:34 M40-1 12:52 M40-1 09:43
45105 Martin Smolka (1971) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering M45-1 11:37 M45-1 11:28 M45-1 11:34 M45-1 11:44 M45-1 09:43
50045 Sergey Skorobogatov (1962) RUS O-Klub Moskau M50-2 12:10 M50-1 11:23 M50-2 10:50 M50-2 10:13 M50-1 09:43
55008 Reserve M55-1 11:08 M55-1 12:08 M55-1 09:43
60247 Christian Biland (1956) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT M60-2 11:36 M60-2 12:21 M60-1 09:43
65352 Mauri Tolvanen (1948) FIN Leppävaaran Sisu M65-2 09:35 M65-3 12:23 M65-4 10:15 M65-4 11:00 M65-1 09:43
70159 Staffan Elmhagen (1942) SWE Söders SOL - Tyresö Lalle M70-1 09:15 M70-2 10:58 M70-2 12:53 M70-2 12:09 M70-1 09:43
75020 Rein Kuttim (1939) EST OK Orion M75-2 09:58 M75-1 12:01 M75-3 12:50 M75-3 12:08 M75-1 09:43
80042 Arne Kivistik (1933) EST OK Kape Orientuur M80-1 10:31 M80-2 10:38 M80-2 10:49 M80-2 10:17 M80-1 09:43
90009 Bengt Borg (1926) SWE Göteborg-Majorna OK Per Nordahl AB M90-1 09:10 M90-1 10:41 M90-1 10:10 M90-1 10:13 M90-1 09:43
40038 Alf Inge Lindtner (1973) NOR Haugesund IL PWT Travel M40-2 11:06 M40-2 12:08 M40-1 13:12 M40-1 12:14 M40-2 09:43
50206 Fredrik Campbell (1962) SWE Almby IK Per Nordahl AB M50-2 11:31 M50-2 10:44 M50-2 10:20 M50-2 10:43 M50-2 09:43
55191 Torgeir Strand (1959) NOR Fana IL PWT Travel M55-1 11:01 M55-2 10:15 M55-1 12:07 M55-1 11:09 M55-2 09:43
60208 Asko Korpijärvi (1954) FIN Kannuksen Ura Suunnistusmatkat M60-3 11:58 M60-3 12:40 M60-2 11:37 M60-2 12:20 M60-2 09:43
65380 Karl Arne Melbye (1951) NOR Verdal OK PWT Travel M65-3 10:38 M65-2 10:52 M65-3 11:07 M65-3 10:08 M65-2 09:43
70278 Per-Åke Carlenstam (1946) SWE Väsby OK Per Nordahl AB M70-4 11:28 M70-2 11:26 M70-2 12:49 M70-2 12:13 M70-2 09:43
75165 Ingolf Dybvik (1940) NOR Stord PWT Travel M75-1 09:45 M75-1 11:39 M75-2 11:43 M75-2 10:54 M75-2 09:43
80524 Maie Sepp (1936) EST OK TON Orientuur W80-1 10:31 W80-2 10:05 W80-1 10:11 W80-1 10:13 W80-2 09:43
55199 Shin Ho Yu (1957) HKG HKOC HKOC M55-2 10:40 M55-2 10:49 M55-2 12:08 M55-2 11:07 M55-3 09:43
60234 Peter Waldron (1956) GBR Norfolk OC Exuloc Tours M60-2 11:29 M60-3 12:23 M60-3 12:15 M60-3 11:42 M60-3 09:43
65050 Hans Carlsson (1947) SWE IFK Göteborg Lalles Idrott och Resor M65-5 11:22 M65-1 10:37 M65-5 11:06 M65-5 10:08 M65-3 09:43
70282 Lars-Erik Rask (1942) SWE Västerås SOK Per Nordahl AB M70-4 11:16 M70-3 10:18 M70-2 12:46 M70-2 12:16 M70-3 09:43
75097 Kazunobu Aragaki (1938) JPN NERIMA OLC NTA O TOUR M75-3 10:44 M75-2 10:38 M75-1 11:25 M75-1 11:16 M75-3 09:43
60307 Nick Dent (1952) AUS Central Coast M60-3 11:09 M60-3 12:20 M60-2 11:23 M60-2 12:34 M60-4 09:43
65222 Selwyn Palmer (1949) NZL Auckland OC M65-1 09:10 M65-4 10:12 M65-1 10:31 M65-1 10:44 M65-4 09:43
65344 Mauri Finnilä (1948) FIN Vetelin Urheilijat Suunnistusmatkat M65-1 10:11 M65-4 10:38 M65-5 11:14 M65-5 10:00 M65-5 09:43
45563 Sari Tupitsa (1969) FIN RastiE4 Daniel's Travels W45-1 11:49 W45-2 10:34 W45-2 12:58 W45-2 12:22 W45-1 09:44
50619 Svetlana Anori (1966) RUS DV sport W50-2 09:12 W50-1 11:09 W50-2 12:53 W50-2 12:36 W50-1 09:44
55609 Čerjaka Maija (1959) LAT Kāpa/Carnikava W55-2 11:30 W55-2 12:45 W55-2 10:28 W55-2 10:34 W55-1 09:44
60654 Lucia Sacilotto (1954) ITA Unione Lombarda W60-2 10:53 W60-1 11:00 W60-1 11:46 W60-1 12:08 W60-1 09:44
65698 Karin Axelsson (1951) SWE IK Uven Per Nordahl AB W65-3 11:00 W65-1 10:47 W65-3 10:44 W65-3 10:33 W65-1 09:44
70597 Ann Ingwersen (1942) AUS Parawanga Orienteers W70-2 09:10 W70-1 12:01 W70-2 10:41 W70-2 11:09 W70-1 09:44
80511 Liliya Pokh (1934) UKR Ukraine W80-1 10:21 W80-1 11:22 W80-1 10:06 W80-1 10:18 W80-1 09:44
45548 Susanna Rokka (1968) FIN Lounais-Hämeen Rasti Suunnistusmatkat W45-1 11:26 W45-1 11:45 W45-1 11:32 W45-1 12:07 W45-2 09:44
50553 Eeva Korhonen (1963) FIN Raja-Karjalan Suunnistajat Rakas 1 W50-1 11:03 W50-2 11:32 W50-1 13:13 W50-1 12:16 W50-2 09:44
55567 Olga Gavrilova (1958) RUS Azimut-SPb W55-3 12:03 W55-2 12:10 W55-1 11:02 W55-1 10:00 W55-2 09:44
60607 Taina Koivisto (1955) FIN Tampereen Pyrintö TP W60-2 11:21 W60-2 12:10 W60-3 11:37 W60-3 12:16 W60-2 09:44
65682 Eila Mäntytormä (1948) FIN Hämeenlinnan Tarmo Suunnistusmatkat W65-1 09:34 W65-3 12:27 W65-3 10:57 W65-3 10:20 W65-2 09:44
60712 Satu Kettunen (1954) FIN Suunnistusmatkat W60-2 10:15 W60-3 12:25 W60-3 12:09 W60-3 11:44 W60-3 09:44
65591 Cristina Casatta (1947) ITA Orienteering Pergine asd W65-2 09:53 W65-2 12:02 W65-2 10:51 W65-2 10:26 W65-3 09:44
40127 Veysel Güler (1972) TUR NEO SPORT CLUB M40-1 09:58 M40-2 12:58 M40-2 12:28 M40-2 12:54 M40-1 09:45
45054 Mart Ostra (1969) EST OK Nõmme M45-1 11:49 M45-2 11:43 M45-2 12:01 M45-2 11:18 M45-1 09:45
50176 Atis Zarins (1964) LAT Mona OK M50-3 10:40 M50-3 10:23 M50-1 09:45
55088 Eduard Pukkonen (1960) EST Harju KEK RSK M55-2 10:58 M55-1 11:03 M55-2 11:14 M55-2 12:01 M55-1 09:45
60274 Arto Kiiskinen (1953) FIN Tampereen Pyrintö TP M60-2 11:49 M60-2 10:41 M60-3 11:53 M60-3 12:04 M60-1 09:45
65283 Kenth Sundgren (1949) SWE Skåneslättens OL Per Nordahl AB M65-4 09:57 M65-3 12:40 M65-5 11:13 M65-5 10:01 M65-1 09:45
70114 David May (1946) GBR SLOW M70-3 10:31 M70-1 12:40 M70-3 11:25 M70-3 11:43 M70-1 09:45
75190 Pertti Aaltonen (1941) FIN RastiPiikkiö Rastiretki M75-3 10:07 M75-2 11:08 M75-1 11:41 M75-1 11:00 M75-1 09:45
80029 Martin Hutzli (1932) SUI ol.biel.seeland DOMINO Tours M80-1 11:08 M80-1 11:34 M80-1 10:35 M80-1 10:08 M80-1 09:45
90012 Unto Nyystilä (1923) FIN Laihian Luja M90-1 09:14 M90-1 10:39 M90-1 10:11 M90-1 10:12 M90-1 09:45
40142 Andreas Eklund (1972) SWE Göteborg Majorna OK M40-1 09:59 M40-2 12:30 M40-2 12:18 M40-2 13:04 M40-2 09:45
50039 Ryhor Latakurski (1964) BLR KSO Turlan M50-1 09:40 M50-2 10:22 M50-3 10:09 M50-3 10:54 M50-2 09:45
55052 Timo Grönholm (1959) FIN Salon Viesti JEF M55-3 10:52 M55-2 10:26 M55-2 11:26 M55-2 11:49 M55-2 09:45
60101 Igor Iakavkin (1956) BLR BNTU Minsk M60-4 09:17 M60-2 10:23 M60-3 11:49 M60-3 12:08 M60-2 09:45
65205 Kenneth Wåhlberg (1951) SWE OK Kåre Lalle M65-1 10:05 M65-1 10:23 M65-4 10:51 M65-4 10:24 M65-2 09:45
70145 Eero Lampi (1943) FIN Päijät-Rasti Neon Sport M70-4 11:52 M70-2 10:46 M70-3 12:08 M70-3 11:00 M70-2 09:45
75183 Andris Ozols (1941) LAT Jumprava M75-3 12:30 M75-3 12:28 M75-2 09:45
80505 Ursula Oxburgh (1934) GBR West Anglian Orienteering Club W80-1 10:16 W80-1 11:23 W80-1 10:02 W80-1 10:22 W80-2 09:45
55116 Xavier Moris (1957) BEL FRSO-Belgium M55-2 10:28 M55-3 12:15 M55-4 11:43 M55-4 11:26 M55-3 09:45
60124 Sergei Cherkesov (1956) RUS Chudovo Rus-Veteran M60-1 10:29 M60-4 12:41 M60-4 12:22 M60-4 11:34 M60-3 09:45
65203 Heinz Friedrich Pape (1950) GER OL Team Lippe M65-1 09:06 M65-3 12:07 M65-1 10:30 M65-1 10:45 M65-3 09:45
70173 Derek Gale (1944) GBR Derwent Valley Orienteers M70-4 12:04 M70-1 11:36 M70-3 11:05 M70-3 12:03 M70-3 09:45
75083 Pekka Niemi (1941) FIN Asikkalan Raikas Tuuli Team M75-2 11:40 M75-2 10:57 M75-3 09:45
60205 Kalle Huttunen (1955) FIN Kuopion Suunnistajat Suunnistusmatkat M60-3 11:13 M60-1 11:08 M60-3 12:23 M60-3 11:34 M60-4 09:45
65049 Hans Peter Staedelin (1949) SUI OLV Langenthal DOMINO Tours M65-4 09:27 M65-3 11:40 M65-2 10:10 M65-2 11:05 M65-4 09:45
65235 Christer Nyman (1947) FIN IK Falken Daniel's Travels M65-3 09:58 M65-4 10:45 M65-1 10:11 M65-1 11:03 M65-5 09:45
45603 Ivana Kasparova (1969) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering W45-1 11:41 W45-1 11:51 W45-1 11:52 W45-1 11:47 W45-1 09:46
50551 Tuulikki Salmenkylä (1963) FIN Helsingin Suunnistajat Tuuli Team W50-2 09:06 W50-1 11:27 W50-1 12:34 W50-1 12:55 W50-1 09:46
55625 Ilze Tāse (1959) LAT Ogre OK W55-3 11:34 W55-1 10:51 W55-3 10:30 W55-3 10:31 W55-1 09:46
60633 Yvonne Toven (1955) SWE Stora Tuna OK Lalles Idrott och Resor AB W60-2 10:54 W60-1 10:39 W60-2 11:41 W60-2 12:13 W60-1 09:46
65548 Rudite Sterna (1949) LAT Sigulda W65-1 10:08 W65-2 12:46 W65-1 11:00 W65-1 10:18 W65-1 09:46
70570 Berit Ivehag (1944) SWE Främmestad IK Lalle Idrott och Resor AB W70-3 09:51 W70-1 11:53 W70-3 11:33 W70-3 12:19 W70-1 09:46
80507 Laila Malmqvist (1935) SWE Växjö OK W80-1 10:37 W80-2 10:10 W80-1 10:13 W80-1 10:11 W80-1 09:46
45516 Anna Loginova (1968) RUS KBGL Orient W45-2 10:30 W45-2 10:07 W45-2 12:38 W45-2 12:42 W45-2 09:46
50563 Lill-Ann Torp (1966) NOR Sandefjord OK W50-1 11:01 W50-2 11:24 W50-2 13:07 W50-2 12:22 W50-2 09:46
55588 Ülle Raudsepp (1960) EST Okas W55-2 11:09 W55-2 12:42 W55-2 10:30 W55-2 10:32 W55-2 09:46
60588 Katrin Kriiska (1954) EST Jõhvikas W60-1 11:02 W60-2 12:42 W60-1 12:20 W60-1 11:34 W60-2 09:46
65678 Ulla Lindsten (1947) FIN Rasti-Jyry Suunnistusmatkat W65-1 09:16 W65-3 12:24 W65-1 10:48 W65-1 10:30 W65-2 09:46
60619 Bernadette Vandermeulen (1954) BEL FRSO-Belgium W60-2 11:13 W60-1 10:30 W60-2 12:03 W60-2 11:51 W60-3 09:46
65699 Rosa Johansson (1947) SWE IK Uven Per Nordahl AB W65-2 09:47 W65-2 12:11 W65-3 10:29 W65-3 10:48 W65-3 09:46
40145 Lauri Beilmann (1976) EST Saue Tammed M40-2 11:36 M40-1 11:50 M40-1 12:21 M40-1 13:05 M40-1 09:47
45037 Rolandas Žičkis (1970) LTU TAKAS M45-2 09:21 M45-1 11:29 M45-1 11:25 M45-1 11:53 M45-1 09:47
50122 Kai Harju (1962) FIN Kannuksen Ura Suunnistusmatkat M50-2 12:12 M50-1 11:32 M50-1 10:45 M50-1 10:19 M50-1 09:47
55257 Jim Russell (1961) AUS Bendigo SI number 8626796 M55-1 10:48 M55-1 11:32 M55-3 12:02 M55-3 11:11 M55-1 09:47
60182 Tapani Valonen (1953) FIN Karkki-Rasti Daniel's Travels M60-4 09:08 M60-2 10:47 M60-4 12:26 M60-4 11:30 M60-1 09:47
65341 Matti Railimo (1948) FIN SOC Heinola M65-2 10:03 M65-1 10:54 M65-1 10:49 M65-1 10:26 M65-1 09:47
70230 Severi Halkosaari (1946) FIN Nivalan Suunnistajat Suunnistusmatkat M70-3 09:43 M70-2 10:50 M70-4 11:55 M70-4 10:51 M70-1 09:47
75014 Eigil Kongsfjell (1938) NOR Tønsberg OL TT-TUR M75-2 11:04 M75-2 11:33 M75-1 09:47
80041 Risto Joonas (1936) FIN Maarian Mahti Rastiretki M80-1 11:24 M80-1 11:26 M80-2 10:50 M80-2 10:16 M80-1 09:47
90010 Ragnar Hasselquist (1926) SWE Hallstahammars OK Per Nordahl AB M90-1 09:15 M90-1 10:38 M90-1 10:12 M90-1 10:11 M90-1 09:47
40018 Luiz Fernando Marquete (1974) BRA COGA M40-1 09:03 M40-2 12:00 M40-1 12:13 M40-1 13:13 M40-2 09:47
45040 Raivo Laanemets (1968) EST TON M45-2 09:45 M45-2 11:08 M45-1 11:56 M45-1 11:22 M45-2 09:47
50068 Jari Vahvelainen (1962) FIN Tampereen Pyrintö TP M50-1 09:35 M50-2 10:34 M50-1 10:25 M50-1 10:39 M50-2 09:47
55022 Luca Battistoni (1959) ITA VAO M55-2 11:08 M55-2 10:04 M55-3 11:50 M55-3 11:23 M55-2 09:47
60171 Tapani Mertsalmi (1952) FIN Hirvensalon Heitto M60-1 10:31 M60-3 11:38 M60-4 11:53 M60-4 12:03 M60-2 09:47
65343 Kauko Keränen (1949) FIN Urjalan Urheilijat Suunnistusmatkat M65-5 11:33 M65-2 10:19 M65-5 10:36 M65-5 10:38 M65-2 09:47
70165 Unto Kanerva (1942) FIN Rasti-Jyry Seppo Jyry M70-5 10:10 M70-2 10:47 M70-4 10:53 M70-4 11:53 M70-2 09:47
75040 Serghei Ivahnenco (1941) MDA Dinamo OLD Dinamo OLD M75-1 09:03 M75-2 10:39 M75-1 10:50 M75-1 11:51 M75-2 09:47
80528 Teresa Gri (1935) ESP C. O. Catalunya W80-1 10:34 W80-2 10:02 W80-1 10:19 W80-1 10:05 W80-2 09:47
55032 Andrew Lumsden (1957) AUS Big Foot M55-3 10:38 M55-3 11:34 M55-1 12:03 M55-1 11:13 M55-3 09:47
60058 Hannu Lähteenmäki (1955) FIN Hämeenlinnan Tarmo M60-1 10:19 M60-3 11:42 M60-1 11:34 M60-1 12:23 M60-3 09:47
65378 Chris Rostron (1947) GBR Manchester M65-3 09:59 M65-3 11:54 M65-2 10:32 M65-2 10:43 M65-3 09:47
70054 Veikko Jantunen (1946) FIN Kangasala Sk Team Salla M70-4 11:26 M70-3 11:03 M70-4 11:00 M70-4 11:46 M70-3 09:47
75026 Roland Karlsson (1938) SWE Ronneby OK M75-3 10:32 M75-1 12:14 M75-1 11:24 M75-1 11:17 M75-3 09:47
60158 Risto Iivonen (1954) FIN Asikkalan Raikas Rastiretki M60-4 09:59 M60-4 12:12 M60-1 11:43 M60-1 12:14 M60-4 09:47
65054 Russell Candy (1949) AUS Orienteering WA Orienteering WA M65-2 09:19 M65-3 11:33 M65-3 10:04 M65-3 11:11 M65-4 09:47
65280 Kenth Svensson (1948) SWE OK Skogsfalken Per Nordahl AB M65-1 09:35 M65-1 10:18 M65-2 11:03 M65-2 10:12 M65-5 09:47
45610 Mari Hovinen (1971) FIN Keravan Urheilijat W45-1 11:43 W45-1 11:31 W45-2 12:22 W45-2 12:58 W45-1 09:48
50528 Natalia Denisova (1962) BLR Belaya Rus W50-2 09:29 W50-1 11:03 W50-2 12:43 W50-2 12:46 W50-1 09:48
55573 Erja Mäkinen (1960) FIN Epilän Esa KSK Group W55-1 11:25 W55-2 12:56 W55-1 10:05 W55-1 10:57 W55-1 09:48
60536 Janice Nisbet (1953) GBR Edinburgh Southern Orienteering Club W60-2 10:44 W60-1 10:57 W60-3 12:26 W60-3 11:27 W60-1 09:48
65527 Māra Plaude (1947) LAT NSB Liepava W65-2 10:20 W65-2 12:41 W65-2 11:01 W65-2 10:16 W65-1 09:48
70606 Anneli Vilppola (1943) FIN Iisu Daniel's Travels W70-1 09:14 W70-2 11:14 W70-1 11:21 W70-1 11:30 W70-1 09:48
80512 Tiiu Tiigimägi (1936) EST Jõhvikas W80-1 10:22 W80-1 10:02 W80-1 09:48
45597 Reet Rosenberg (1971) EST OK Kobras W45-2 10:42 W45-2 10:33 W45-1 11:40 W45-1 11:59 W45-2 09:48
50578 Mari Roots (1964) EST TAOK W50-1 10:49 W50-2 11:40 W50-1 12:28 W50-1 13:01 W50-2 09:48
55657 Joanna Emberton (1961) GBR EPOC W55-1 11:40 W55-2 12:53 W55-3 10:17 W55-3 10:44 W55-2 09:48
60629 Sigrid Wenzel (1953) GER SSV Planeta Radebeul SSV Planeta Radebeul W60-1 11:48 W60-2 11:48 W60-2 11:37 W60-2 12:17 W60-2 09:48
65572 Anne Furuholt (1947) NOR Trollelg o-lag PWT Travel W65-1 09:52 W65-2 11:37 W65-2 11:06 W65-2 10:11 W65-2 09:48
60605 Louise Madrid (1955) USA San Francisco Bay OC Old Yanks Tour W60-3 11:16 W60-3 12:44 W60-3 11:56 W60-3 11:57 W60-3 09:48
65743 Kaarina Köngäs (1950) FIN Puolangan Ryhti Kainuun Rastiviikko W65-3 11:05 W65-2 11:57 W65-2 10:28 W65-2 10:49 W65-3 09:48
40069 Veli-Matti Pulli (1973) FIN Rastivarsat SK Rintterit M40-1 09:16 M40-1 11:45 M40-2 12:43 M40-2 12:39 M40-1 09:49
45153 Marko Orell (1969) FIN Turun Metsänkävijät M45-1 10:58 M45-1 11:34 M45-2 11:11 M45-2 12:08 M45-1 09:49
50061 Girts Ziliskis (1963) LAT Mona OK M50-2 12:09 M50-1 10:53 M50-2 10:19 M50-2 10:44 M50-1 09:49
55232 Søren Maarup (1960) DEN M55-3 11:01 M55-1 11:13 M55-4 11:30 M55-4 11:39 M55-1 09:49
60130 Ian Ditchfield (1956) GBR Moledowns M60-1 10:34 M60-1 11:26 M60-1 12:20 M60-1 11:37 M60-1 09:49
65214 Pertti Salmenoja (1949) FIN Hirvensalon Heitto M65-4 09:37 M65-3 11:50 M65-2 10:33 M65-2 10:42 M65-1 09:49
70285 Juhani Makinen (1943) FIN SalRe PWT Travel M70-5 10:47 M70-4 10:23 M70-5 12:56 M70-5 12:09 M70-1 09:49
75075 Carl B Bjorseth (1939) NOR Bodo og omegn IF PWT Travel M75-3 10:58 M75-1 11:35 M75-3 12:23 M75-3 12:35 M75-1 09:49
80056 Kjell Persson (1935) SWE Mariestads FK Per Nordahl AB M80-1 10:58 M80-1 11:23 M80-1 10:32 M80-1 10:11 M80-1 09:49
90006 Arvo Majoinen (1926) FIN Raja-Karjalan Suunnistajat Tuuli Team M90-1 09:16 M90-1 10:43 M90-1 10:16 M90-1 10:07 M90-1 09:49
40028 Vasili Kamisarenka (1973) BLR OK "ERIDAN" M40-1 09:38 M40-2 12:17 M40-2 12:30 M40-2 12:52 M40-2 09:49
45049 Oleksandr Mogurenko (1968) UKR KSO Kompas M45-2 09:27 M45-1 11:25 M45-1 12:08 M45-1 11:10 M45-2 09:49
50063 Vladislav Siyalsky (1966) RUS Bryansk M50-3 11:54 M50-2 10:45 M50-2 10:12 M50-2 10:51 M50-2 09:49
55226 Jan Kaminski (1960) GER BSV Hall-Ammendorf gertour.eu M55-3 10:31 M55-2 10:23 M55-4 11:19 M55-4 11:50 M55-2 09:49
60248 Matz Larsson (1952) SWE Gustavsbergs OK M60-3 11:43 M60-1 10:24 M60-1 11:53 M60-1 12:04 M60-2 09:49
65074 Ricardas Izokaitis (1950) LTU OK Dainava M65-2 09:44 M65-4 11:04 M65-1 10:46 M65-1 10:29 M65-2 09:49
70234 Erkki Latvasto (1944) FIN Helsingin Suunnistajat Suunnistusmatkat M70-4 11:19 M70-3 11:13 M70-5 12:25 M70-5 12:40 M70-2 09:49
75164 Jouko Taskinen (1937) SWE Västerås SOK Per Nordahl AB M75-1 09:50 M75-2 10:33 M75-2 11:41 M75-2 10:56 M75-2 09:49
80513 Leena Ikkala (1932) FIN Helsingin Suunnistajat Tuuli Team W80-1 10:20 W80-1 10:04 W80-2 09:49
55144 Pekka Leskinen (1957) FIN Lynx M55-1 10:18 M55-3 11:56 M55-2 11:19 M55-2 11:56 M55-3 09:49
60094 Aare Limberg (1953) EST Rakvere Orienteerumisklubi M60-3 11:34 M60-4 12:31 M60-2 11:44 M60-2 12:13 M60-3 09:49
65339 Kurt Buchwalder (1949) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT M65-2 09:10 M65-2 10:16 M65-3 10:19 M65-3 10:56 M65-3 09:49
70053 Mauri Saarinen (1946) FIN Riihimäen Suunnistajat Wallabies M70-5 10:57 M70-2 10:32 M70-5 13:06 M70-5 11:59 M70-3 09:49
75189 Enn Kivisakk (1937) SWE Tullinge SK PWT Travel M75-2 10:52 M75-2 11:45 M75-3 09:49
60112 Anti Parik (1953) EST Otepää SK M60-1 10:27 M60-2 10:20 M60-2 12:18 M60-2 11:39 M60-4 09:49
65274 Karl-Göran Carlsson (1949) SWE Hylte OK Per Nordahl AB M65-1 09:28 M65-4 10:24 M65-4 10:04 M65-4 11:11 M65-4 09:49
65328 Walter Rahm (1948) SUI OLG Pfäffikon Switzerland M65-5 11:31 M65-1 10:47 M65-4 10:34 M65-4 10:41 M65-5 09:49
45598 Eva Rönkkö (1968) FIN Keravan Urheilijat W45-2 10:34 W45-1 11:34 W45-1 12:08 W45-1 11:31 W45-1 09:50
50597 Tiina Mäkelä (1964) FIN Rauman Työväenurheilijat Suunnistusmatkat W50-2 09:32 W50-2 11:43 W50-1 12:45 W50-1 12:44 W50-1 09:50
55571 Saija Laurila (1960) FIN Kangasala SK KSK Group W55-1 12:19 W55-1 11:10 W55-2 10:23 W55-2 10:39 W55-1 09:50
60572 Elle M Melbye (1954) NOR Heming orientering PWT Travel W60-3 11:42 W60-2 12:53 W60-1 11:56 W60-1 11:58 W60-1 09:50
65722 Kaija Venäläinen (1949) FIN Valkeakosken Haka W65-3 11:27 W65-1 10:11 W65-3 11:07 W65-3 10:10 W65-1 09:50
70578 Ann-Charlotte Jensen (1942) SWE Hässleholms OK (HOK) PWT Travel W70-2 09:24 W70-2 10:42 W70-2 10:58 W70-2 10:52 W70-1 09:50
80518 Ebba-Lisa Flygar (1933) SWE Tullinge SK Per Nordahl AB W80-1 10:17 W80-1 11:31 W80-1 10:18 W80-1 10:06 W80-1 09:50
45515 Sonja Ecke Wihan (1968) AUT WAT W45-2 10:55 W45-2 10:37 W45-2 12:57 W45-2 12:23 W45-2 09:50
50535 Irina Macrak (1962) BLR BNTU Minsk W50-2 09:55 W50-2 11:39 W50-2 13:06 W50-2 12:23 W50-2 09:50
55541 Kaija Muukkonen (1959) FIN Joutsenon Kullervo W55-2 11:38 W55-2 12:12 W55-1 10:38 W55-1 10:24 W55-2 09:50
60552 Iris Karvonen (1954) FIN Leppävaaran Sisu W60-3 11:50 W60-2 12:02 W60-3 12:04 W60-3 11:49 W60-2 09:50
65552 Marjaana Eskola (1948) FIN Salon Viesti JEF W65-1 10:07 W65-3 11:51 W65-3 10:43 W65-3 10:34 W65-2 09:50
60520 Marina Cherkasova (1955) RUS Azimut W60-2 10:38 W60-2 11:46 W60-2 12:09 W60-2 11:45 W60-3 09:50
65605 Marit Forthun Vågsnes (1949) NOR Kolbotn og Skimt PWT Travel W65-3 11:30 W65-3 12:29 W65-3 10:45 W65-3 10:32 W65-3 09:50
40026 Hervé Quinquenel (1976) FRA IGN FRANCE M40-1 09:04 M40-2 13:00 M40-1 12:14 M40-1 13:12 M40-1 09:51
45116 Krasimir Kolev (1969) BUL Brown team Bulgarian masters team M45-1 11:53 M45-1 11:25 M45-1 09:51
50083 Frode Robertsen (1962) NOR OL Tønsberg M50-2 12:11 M50-2 10:05 M50-3 10:05 M50-3 10:58 M50-1 09:51
55192 Robert Zdrahal (1957) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering M55-3 10:29 M55-1 10:58 M55-1 11:59 M55-1 11:17 M55-1 09:51
60316 Ove Forsström (1953) FIN OK Raseborg M60-2 10:52 M60-2 11:09 M60-2 11:40 M60-2 12:17 M60-1 09:51
65140 Stanislav Lesnikov (1951) RUS Azimut-SPb M65-3 10:41 M65-2 11:07 M65-3 10:28 M65-3 10:47 M65-1 09:51
70106 Helge Bjaaland (1942) NOR Heming orientering PWT Travel M70-2 09:38 M70-3 10:51 M70-1 12:21 M70-1 12:35 M70-1 09:51
75101 Matti Lainema (1939) FIN MS Parma Rastiretki M75-3 10:21 M75-1 11:08 M75-1 11:02 M75-1 11:39 M75-1 09:51
80016 Hans Hotz (1936) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT M80-1 10:46 M80-1 11:41 M80-2 10:27 M80-2 10:39 M80-1 09:51
40035 Ali Basol (1976) TUR İstanbul Orienteering SK-İOG PWT M40-2 11:30 M40-2 12:33 M40-1 13:09 M40-1 12:17 M40-2 09:51
45048 Sergey Dankov (1968) UKR KSO Kompas M45-1 11:50 M45-2 11:01 M45-2 12:03 M45-2 11:16 M45-2 09:51
50143 Kasperi Launis (1965) FIN Raisu Lumous Daniel's Travels M50-3 12:13 M50-2 10:21 M50-3 10:07 M50-3 10:56 M50-2 09:51
55187 Ingemar Månsson (1959) SWE Ronneby OK Per Nordahl AB M55-3 11:09 M55-2 10:41 M55-1 11:18 M55-1 11:58 M55-2 09:51
60027 Aleksandr Maslov (1955) RUS Kentavr Kovrov M60-4 09:12 M60-2 10:43 M60-2 11:33 M60-2 12:24 M60-2 09:51
65073 Kazys Janusauskas (1949) LTU OK Dainava M65-5 11:25 M65-3 11:51 M65-2 10:37 M65-2 10:38 M65-2 09:51
70195 Heikki Skinnari (1945) FIN Maarian Mahti M70-3 09:57 M70-3 11:17 M70-1 12:39 M70-1 12:17 M70-2 09:51
75136 Osmo Lindeman (1941) FIN Helsingin Suunnistajat Suunnistusmatkat M75-1 09:30 M75-2 11:12 M75-3 12:28 M75-3 12:30 M75-2 09:51
80522 Brigitte Schmiedeberg (1935) GER SV Turbine Neubrandenburg gertour.eu W80-1 10:28 W80-2 10:08 W80-1 10:14 W80-1 10:10 W80-2 09:51
55041 Jiri Gawel (1957) CZE Expres Czech Team M55-3 11:12 M55-3 12:01 M55-4 11:56 M55-4 11:13 M55-3 09:51
60057 Toomas Koppel (1953) EST Saku M60-4 09:09 M60-4 12:32 M60-3 11:54 M60-3 12:03 M60-3 09:51
65384 Tommy Wåhlin (1948) SWE OK Enen Lalles M65-4 09:07 M65-3 11:35 M65-4 10:58 M65-4 10:17 M65-3 09:51
70147 Lauri Hieta (1944) FIN Kankaanpään Suunnistajat Neon Sport M70-5 10:43 M70-3 10:34 M70-1 12:15 M70-1 12:41 M70-3 09:51
75144 Bo Leuchovius (1940) SWE Göteborg-Majorna OK Per Nordahl AB M75-1 09:55 M75-1 12:00 M75-1 11:19 M75-1 11:22 M75-3 09:51
60266 Esko Parikka (1955) FIN Hollolan Urheilijat Suunnistusmatkat M60-3 11:45 M60-3 12:12 M60-3 12:35 M60-3 11:22 M60-4 09:51
65119 Pavel Kříž (1948) CZE SKP Žďár nad Sázavou M65-5 11:13 M65-3 12:31 M65-5 10:17 M65-5 10:57 M65-4 09:51
65298 Helge Schei (1949) NOR Forde IL PWT Travel M65-5 11:10 M65-4 11:12 M65-5 10:04 M65-5 11:10 M65-5 09:51
45510 Manuela Hlosta (1967) AUT LC Erstebank W45-1 11:52 W45-1 11:29 W45-2 12:44 W45-2 12:36 W45-1 09:52
50608 Ragnhild Hald (1962) NOR Kristiansand OK PWT Travel W50-2 09:33 W50-1 11:17 W50-2 12:32 W50-2 12:57 W50-1 09:52
55630 Merja Airaksinen (1961) FIN Kuopion Suunnistajat Daniel's Travels W55-3 12:05 W55-1 10:48 W55-3 10:11 W55-3 10:50 W55-1 09:52
60533 Jolanta Wysocka (1956) POL UKS Kometa Gliwice W60-1 11:11 W60-1 10:53 W60-2 11:58 W60-2 11:56 W60-1 09:52
65545 Liz Godfree (1948) GBR DVO W65-3 11:25 W65-1 11:17 W65-1 11:17 W65-1 10:01 W65-1 09:52
70528 Gunnel Balck (1944) SWE IFK Enskede Lalle Idrott och Resor W70-1 09:32 W70-2 11:08 W70-3 11:48 W70-3 12:04 W70-1 09:52
80509 Gun Viola Hansson (1935) SWE Ystad OK PWT Travel W80-1 10:30 W80-1 11:28 W80-1 10:15 W80-1 10:09 W80-1 09:52
45555 Rita Ojala (1967) EST JOKA W45-1 11:50 W45-1 11:27 W45-1 11:36 W45-1 12:03 W45-2 09:52
50617 Brigitte Maget (1964) AUT SKV OLG Deutsch Kaltenbrunn W50-1 10:18 W50-1 11:22 W50-1 12:15 W50-1 13:14 W50-2 09:52
55538 Olga Danilchenkova (1958) RUS Liga-Gulebino W55-2 11:57 W55-1 11:35 W55-2 10:09 W55-2 10:53 W55-2 09:52
60645 Aili Laanjõe (1954) EST OK Põlva Kobras W60-1 11:30 W60-3 12:48 W60-1 12:10 W60-1 11:44 W60-2 09:52
65634 Joanna Stewart (1950) NZL Auckland OC W65-1 09:03 W65-2 12:04 W65-1 10:03 W65-1 11:15 W65-2 09:52
60677 Gun Millinger (1952) SWE Västerås SOK Per Nordahl AB W60-1 11:49 W60-2 12:09 W60-3 11:42 W60-3 12:11 W60-3 09:52
65728 Raisa Ignatenko (1947) RUS W65-2 09:58 W65-2 12:17 W65-2 10:10 W65-2 11:07 W65-3 09:52
40045 Alain Mazy (1974) BEL FRSO-Belgium M40-2 12:01 M40-1 12:22 M40-2 12:16 M40-2 13:06 M40-1 09:53
45118 Piotr Cych (1968) POL WKS Śląsk Wrocław M45-1 11:29 M45-1 12:14 M45-2 11:25 M45-2 11:54 M45-1 09:53
50165 Christer Borg (1963) SWE Göteborg-Majorna OK M50-1 09:45 M50-1 11:01 M50-1 10:20 M50-1 10:44 M50-1 09:53
55024 Markku Mäkelä (1959) FIN RasKa M55-3 11:03 M55-2 10:50 M55-2 11:52 M55-2 11:23 M55-1 09:53
60321 Vasilii Mikhailov (1953) RUS Rus Veteran Rus Veteran M60-4 09:49 M60-1 10:33 M60-3 11:45 M60-3 12:12 M60-1 09:53
65178 Arvo Kivikas (1950) EST OK Ilves M65-4 11:14 M65-4 10:01 M65-1 09:53
70276 Per-Arne Johansson (1944) SWE Vänersborgs SK Per Nordahl AB M70-3 10:18 M70-1 11:35 M70-2 12:42 M70-2 12:20 M70-1 09:53
75155 Hans Karlsson (1941) SWE OK Orinto Per Nordahl AB M75-2 09:04 M75-1 12:04 M75-2 11:14 M75-2 11:23 M75-1 09:53
80059 Sigurd Wallén (1935) SWE Täby OK Per Nordahl AB M80-1 10:42 M80-2 10:37 M80-1 10:11 M80-1 10:32 M80-1 09:53
40093 Andrei Semenkov (1976) EST Eesti Kaitsevägi M40-1 09:45 M40-2 12:15 M40-2 12:29 M40-2 12:53 M40-2 09:53
45160 Kim Biskop (1971) FIN Kokkolan Suunnistajat PWT-Urheilumatkat Oy M45-1 11:02 M45-2 11:11 M45-1 11:55 M45-1 11:23 M45-2 09:53
50091 Masahide Fukuda (1964) JPN KAWAGOE OLC M50-1 09:15 M50-1 11:04 M50-1 10:07 M50-1 10:57 M50-2 09:53
55048 Mats Kensby (1960) SWE OK TYR Lalle Idrott och Resor M55-1 10:12 M55-2 10:48 M55-2 11:51 M55-2 11:24 M55-2 09:53
60217 Kari Vigelius (1956) FIN Salon Viesti Suunnistusmatkat M60-4 10:06 M60-3 12:25 M60-3 12:20 M60-3 11:37 M60-2 09:53
65386 Karsten Richardt (1947) DEN KØGE OK M65-3 10:53 M65-3 12:49 M65-3 10:45 M65-3 10:30 M65-2 09:53
70133 Tom Edelsten (1943) GBR CHIG M70-4 11:29 M70-1 11:56 M70-2 12:36 M70-2 12:26 M70-2 09:53
75129 Tapani Laine (1938) FIN Kuopian Suunnistajat Suunnistusmatkat M75-2 09:23 M75-2 11:28 M75-1 11:50 M75-1 10:51 M75-2 09:53
80527 Miyoko Ishida (1936) JPN Aichi OLC NTA O Tour W80-1 10:33 W80-1 11:27 W80-1 10:17 W80-1 10:07 W80-2 09:53
55250 Kazuyoshi Yamada (1960) JPN TAMAOL Japan Travel Agency M55-1 10:15 M55-3 11:26 M55-1 11:15 M55-1 12:01 M55-3 09:53
60096 Kjell Ehrencrona (1953) SWE IFK Göteborg lalle M60-4 10:01 M60-3 12:17 M60-4 11:24 M60-4 12:32 M60-3 09:53
65273 Bengt Ståhl (1947) SWE Hjärnarps OL Per Nordahl AB M65-2 10:12 M65-4 11:19 M65-5 10:52 M65-5 10:22 M65-3 09:53
70256 Hans Johansson (1942) SWE IK Stern Per Nordahl AB M70-1 09:55 M70-3 10:55 M70-2 12:22 M70-2 12:40 M70-3 09:53
75081 Arvo Paavilainen (1941) FIN Itä-Päijänteen Rasti Tuuli Team M75-2 10:34 M75-2 11:11 M75-2 11:26 M75-3 09:53
60195 Nils Nöjd (1952) SWE Alfta Ösa OK WWOP M60-1 09:42 M60-4 11:57 M60-4 12:34 M60-4 11:22 M60-4 09:53
65109 Jan Olav Ormberg (1949) NOR Fana IL PWT Travel M65-1 10:07 M65-3 11:32 M65-1 10:44 M65-1 10:31 M65-4 09:53
65319 Svend Mortensen (1948) DEN Tisvilde Hegn OK M65-3 10:32 M65-3 12:34 M65-1 11:12 M65-1 10:03 M65-5 09:53
45579 Kjersti Holt Hanssen (1967) NOR Maaren OK W45-1 11:24 W45-1 11:53 W45-1 11:51 W45-1 11:48 W45-1 09:54
50570 Elena Papugová (1965) SVK ATU Kosice W50-2 09:07 W50-1 11:31 W50-1 12:22 W50-1 13:07 W50-1 09:54
55524 Maija Kerkola (1958) FIN Hämeenlinnan Tarmo W55-1 10:26 W55-1 10:36 W55-1 09:54
60681 Wenche Bjornstad (1956) NOR Ringsaker OK PWT Travel W60-3 10:58 W60-1 10:28 W60-3 12:07 W60-3 11:46 W60-1 09:54
65546 Gun-Britt Fransson (1948) SWE Emmaboda Verda OK W65-3 11:29 W65-1 10:38 W65-2 11:04 W65-2 10:13 W65-1 09:54
70670 Dr. Beatrix Haenelt (1946) GER IHW Alex Berlin W70-1 09:17 W70-1 12:06 W70-1 11:11 W70-1 11:40 W70-1 09:54
80514 Bernice Antonsson (1932) SWE FK Friskus-Varberg Per Nordahl AB W80-1 10:27 W80-1 11:30 W80-1 10:21 W80-1 10:03 W80-1 09:54
45531 Lilia Lyuk (1967) RUS O-Club W45-2 10:54 W45-2 10:15 W45-2 12:32 W45-2 12:48 W45-2 09:54
50647 Iben Maag (1966) DEN Søllerød OK Tisvildeleje W50-1 11:07 W50-1 11:50 W50-2 12:35 W50-2 12:54 W50-2 09:54
55549 Ellen Kühn Jensen (1958) DEN Ballerup Orienterings Klub W55-1 12:07 W55-2 12:05 W55-3 10:48 W55-3 10:13 W55-2 09:54
60611 Aime Mõik (1952) EST Jõhvikas W60-1 11:13 W60-3 12:06 W60-2 11:56 W60-2 11:58 W60-2 09:54
65574 Astrid Lunde (1948) NOR Drangedal o-lag PWT Travel W65-3 10:37 W65-3 11:32 W65-2 10:34 W65-2 10:43 W65-2 09:54
60615 Lisa Poplavskaya (1953) RUS Sport-club Ekran W60-1 11:32 W60-3 12:21 W60-2 11:24 W60-2 12:30 W60-3 09:54
65693 Inga-Lisa Axenborg (1947) SWE Göteborg-Majorna OK Per Nordahl AB W65-2 09:19 W65-2 11:35 W65-3 10:35 W65-3 10:42 W65-3 09:54
40021 Nikolai Chernov (1972) RUS ULYANOVSK M40-2 11:43 M40-1 11:42 M40-1 12:40 M40-1 12:46 M40-1 09:55
45044 Sergey Pasechnik (1967) RUS IZHORA M45-1 11:56 M45-2 11:27 M45-1 11:46 M45-1 11:32 M45-1 09:55
50042 Aivars Mihailovs (1964) LAT Auseklis M50-2 10:39 M50-2 10:24 M50-1 09:55
55015 Gunnar Langs (1958) SWE Skarpnäcks OL M55-2 10:50 M55-3 11:27 M55-3 12:04 M55-3 11:09 M55-1 09:55
60245 Arnfinn Pedersen (1955) NOR GjøVard O-lag Active Travel Norway AS M60-2 11:04 M60-1 10:43 M60-4 11:52 M60-4 12:04 M60-1 09:55
65125 Stein Nordvi (1950) NOR Elverum OK PWT Travel M65-4 09:49 M65-3 12:50 M65-5 10:48 M65-5 10:26 M65-1 09:55
70200 Sven-Olof Backman (1946) FIN IK Falken Daniel's Travels M70-2 09:39 M70-2 11:24 M70-3 11:37 M70-3 11:31 M70-1 09:55
75070 Jaakko Reini (1941) FIN Tikkakosken Suunnistajat Neon Sport M75-1 09:42 M75-2 10:15 M75-3 13:01 M75-3 11:57 M75-1 09:55
80066 Goran Larsson (1933) SWE SNO (SodertaljeNykvarn Orientering) Lalle resor M80-1 11:14 M80-1 11:29 M80-2 10:37 M80-2 10:29 M80-1 09:55
40087 Rik Van Bruggen (1973) BEL Trol Belgium Trol Belgium M40-2 11:29 M40-2 12:21 M40-1 12:44 M40-1 12:42 M40-2 09:55
45070 Tönu Illaru (1971) EST Peräkylän Ponnistus M45-2 09:40 M45-1 12:05 M45-2 12:06 M45-2 11:13 M45-2 09:55
50024 Howard Leslie (1962) GBR West Cumberland OC M50-2 12:18 M50-2 10:32 M50-2 10:58 M50-2 10:05 M50-2 09:55
55034 Refik Diri (1961) TUR IOG M55-2 10:06 M55-2 10:34 M55-3 11:57 M55-3 11:16 M55-2 09:55
60149 Jacques Hofmans (1956) BEL FRSO-Belgium M60-2 11:50 M60-2 10:29 M60-4 11:39 M60-4 12:17 M60-2 09:55
65044 Rein Hanstein (1949) EST OK Okas Orientuur M65-1 09:24 M65-2 11:15 M65-4 10:37 M65-4 10:38 M65-2 09:55
70092 Odd Fjordheim (1943) NOR BUL Tromso PWT Travel M70-5 10:20 M70-2 11:32 M70-3 11:32 M70-3 11:36 M70-2 09:55
75029 Servo Kasi (1937) FIN Keravan Urheilijat M75-1 09:04 M75-2 10:48 M75-2 11:26 M75-2 11:11 M75-2 09:55
80523 Maureen Ogilvie (1933) AUS Park Orienteers W80-1 10:29 W80-2 10:07 W80-1 10:16 W80-1 10:08 W80-2 09:55
55113 Konrad Graber (1958) SUI OLG Nidwalden+Obwalden M55-2 10:59 M55-3 12:06 M55-2 11:50 M55-2 11:25 M55-3 09:55
60229 Zdenek Precek (1952) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering M60-4 09:54 M60-2 10:31 M60-1 12:14 M60-1 11:43 M60-3 09:55
65371 Hans Chr. Strib (1948) DEN Ballerup OK M65-1 09:17 M65-5 11:44 M65-1 10:47 M65-1 10:28 M65-3 09:55
70266 Arne Karlsson (1943) SWE OK Tor Per Nordahl AB M70-2 10:03 M70-3 10:56 M70-3 11:38 M70-3 11:30 M70-3 09:55
75178 Per Ola Kvernmo (1939) NOR Molde og Omegn IF TT-TUR M75-1 11:47 M75-1 10:54 M75-3 09:55
60102 Valerii Novikov (1953) RUS Rus Veteran Rus Veteran M60-1 09:57 M60-3 11:54 M60-1 11:59 M60-1 11:58 M60-4 09:55
65075 Kari Tamminen (1947) FIN Hollolan Urheilijat 46 HU 46 M65-5 11:09 M65-4 11:22 M65-2 10:43 M65-2 10:32 M65-4 09:55
65337 Lasse Pellervo Kallio (1951) FIN Suomusjärven Sisu M65-2 10:26 M65-2 10:49 M65-5 09:55
45533 Mare Parve (1968) EST OK PEKO W45-1 11:35 W45-1 11:41 W45-2 12:55 W45-2 12:25 W45-1 09:56
50643 Johanna Ramstein (1966) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT W50-1 10:56 W50-1 11:58 W50-2 12:47 W50-2 12:42 W50-1 09:56
55593 Kirsi Laasonen (1959) FIN Tampereen Pyrintö TP W55-2 10:02 W55-2 11:00 W55-1 09:56
60521 Pauline Mcadam (1955) GBR Roxburgh Reivers W60-1 11:58 W60-1 10:44 W60-1 12:25 W60-1 11:29 W60-1 09:56
65535 Mare Beilmann (1949) EST OK LUS Orientuur W65-2 10:18 W65-2 11:50 W65-3 11:13 W65-3 10:04 W65-1 09:56
70596 Britt Rangert (1943) SWE IK Ymer W70-2 10:46 W70-2 11:04 W70-1 09:56
45581 Silvia Nolte (1968) GER TSV Nusse W45-1 11:42 W45-1 11:43 W45-1 12:05 W45-1 11:34 W45-2 09:56
50541 Luidmila Turtsevich (1962) RUS Novgorod Acron W50-1 10:51 W50-2 11:46 W50-1 12:57 W50-1 12:32 W50-2 09:56
55684 Natalia Zasimenco (1960) MDA FAURI W55-1 10:28 W55-1 10:34 W55-2 09:56
60575 Lembe Lutterus (1954) EST SK Saue Tammed W60-1 12:00 W60-2 12:30 W60-3 11:34 W60-3 12:19 W60-2 09:56
65717 Berit Roste (1950) NOR Ringsaker OK PWT Travel W65-3 11:14 W65-1 10:26 W65-3 11:15 W65-3 10:02 W65-2 09:56
60556 Epp Kroon (1952) EST OK Ilves W60-3 11:18 W60-2 11:35 W60-3 12:12 W60-3 11:41 W60-3 09:56
65553 Ruth Wydenkeller (1949) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT W65-2 09:34 W65-1 11:10 W65-2 10:29 W65-2 10:48 W65-3 09:56
40129 Stepan Liabzin (1973) RUS Krasnoyarsk M40-2 11:38 M40-1 11:56 M40-2 12:26 M40-2 12:56 M40-1 09:57
45074 Ola Toven (1969) SWE Stora Tuna OK Lalles Idrott och Resor AB M45-2 09:10 M45-2 11:56 M45-2 11:31 M45-2 11:48 M45-1 09:57
50202 Jan Petter Hansen (1963) NOR IL Gular M50-3 10:33 M50-3 10:30 M50-1 09:57
55241 Jukka Kemppainen (1959) FIN Kajaanin Suunnistajat Rastiretki M55-1 10:51 M55-1 11:05 M55-4 12:05 M55-4 11:04 M55-1 09:57
60091 Rauli Helkkula (1952) FIN Turun Metsänkävijät Turun Metsänkävijät M60-1 09:56 M60-2 10:52 M60-1 12:10 M60-1 11:47 M60-1 09:57
65157 Pentti Hiirijoki (1948) FIN Suunta-Sepot Neon Sport M65-4 10:05 M65-2 10:08 M65-1 10:59 M65-1 10:16 M65-1 09:57
70334 Edvin Helle (1946) NOR Askvoll og Holmedal IL PWT Travel M70-3 09:42 M70-1 12:15 M70-4 11:37 M70-4 11:09 M70-1 09:57
75138 Bertil Olofsson (1941) SWE Andrarums IF Per Nordahl AB M75-1 09:14 M75-1 11:06 M75-1 11:01 M75-1 11:40 M75-1 09:57
80030 Alpo Nisula (1936) FIN Eräpirkat Neon Sport M80-1 10:34 M80-1 11:30 M80-1 10:21 M80-1 10:22 M80-1 09:57
40046 Frédéric Pascon (1973) BEL FRSO-Belgium M40-1 09:35 M40-2 12:38 M40-2 12:52 M40-2 12:30 M40-2 09:57
45094 Martin Nolte (1967) GER OLV Uslar M45-1 11:36 M45-2 10:50 M45-1 11:26 M45-1 11:52 M45-2 09:57
50108 Tomas Navalinskas (1965) LTU OSK Devyni DELA M50-1 09:38 M50-2 10:25 M50-3 10:44 M50-3 10:19 M50-2 09:57
55049 Jukka Karvonen (1958) FIN Leppävaaran Sisu M55-3 10:37 M55-3 12:22 M55-4 11:12 M55-4 11:57 M55-2 09:57
60159 Kjell Magne Nordvi (1956) NOR Grue IL Active Travel M60-3 11:36 M60-1 10:40 M60-1 12:15 M60-1 11:42 M60-2 09:57
65097 Pekka Rytkönen (1950) FIN Pihkaniskat M65-5 10:57 M65-5 10:17 M65-2 09:57
70072 Juhani Kytöjoki (1946) FIN Rasti-Jyry Juhani Kytöjoki M70-5 11:05 M70-2 10:17 M70-4 11:14 M70-4 11:32 M70-2 09:57
75088 Osmo Perkinen (1940) FIN Pihkaniskat M75-2 09:18 M75-2 10:19 M75-3 12:57 M75-3 12:01 M75-2 09:57
55235 Victor Gutul (1958) MDA FAURI M55-1 10:16 M55-3 11:53 M55-3 11:58 M55-3 11:15 M55-3 09:57
60287 Alasdair Wilson Craw (1954) GBR NATO M60-2 11:57 M60-2 12:00 M60-3 09:57
65257 Aimo Partanen (1947) FIN Nilsian Nujakka Suunnistusmatkat M65-4 09:44 M65-4 10:41 M65-2 11:04 M65-2 10:11 M65-3 09:57
70358 Eduard Baumann (1943) SUI SKOG Freibourg Swiss O Tours M70-2 09:11 M70-3 10:16 M70-4 11:56 M70-4 10:50 M70-3 09:57
75205 Staffan Gantelius (1940) SWE Vallentuna-Ö OL Lalles M75-2 09:22 M75-1 11:37 M75-2 11:01 M75-2 11:36 M75-3 09:57
60304 Arne Sammel (1955) EST OK Lehola M60-1 09:51 M60-3 12:38 M60-2 12:02 M60-2 11:55 M60-4 09:57
65067 Jörgen Fransson (1947) SWE Emmaboda Verda OK M65-5 11:08 M65-2 10:44 M65-3 10:09 M65-3 11:06 M65-4 09:57
65391 Philip Hawkes-Teeter (1947) USA EMPO M65-1 09:44 M65-5 11:49 M65-4 10:03 M65-4 11:12 M65-5 09:57
45559 Sue Bett (1967) GBR Southern Navigators SN Fleet Ladies W45-2 10:41 W45-1 11:44 W45-1 12:00 W45-1 11:39 W45-1 09:58
50511 Gayle Quantock (1962) AUS Newcastle Orienteering Club W50-1 10:57 W50-1 11:44 W50-1 12:46 W50-1 12:43 W50-1 09:58
55651 Ada Kucharova (1958) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering W55-2 11:49 W55-1 10:38 W55-3 10:22 W55-3 10:39 W55-1 09:58
60565 Sidsel Storihle (1952) NOR Ringsaker PWT Travel W60-1 11:03 W60-2 12:21 W60-2 11:53 W60-2 12:01 W60-1 09:58
65589 Britt-Mari Karlsson (1948) SWE Växjö OK W65-3 11:33 W65-1 10:41 W65-1 10:51 W65-1 10:27 W65-1 09:58
70563 Sidsel Sandelien (1945) NOR Heming orientering PWT Travel W70-3 09:56 W70-2 10:04 W70-3 11:29 W70-3 12:23 W70-1 09:58
75589 Barbro Blom (1938) SWE Frölunda OL Per Nordahl AB W75-1 09:13 W75-2 11:13 W75-1 10:33 W75-1 10:14 W75-1 09:58
45529 Volha Aliakseyeva (1971) BLR BNTU Minsk W45-2 10:25 W45-2 10:35 W45-2 12:29 W45-2 12:51 W45-2 09:58
50635 Ieva Rozentale (1963) LAT Mona OK W50-1 10:34 W50-2 12:08 W50-2 12:22 W50-2 13:07 W50-2 09:58
55519 Eileen Breseman (1960) USA Cascade Orienteering Club W55-2 11:12 W55-1 10:44 W55-2 10:24 W55-2 10:38 W55-2 09:58
60671 Arja Saari (1955) FIN Rasti-Perniö Suunnistusmatkat W60-3 11:35 W60-2 11:38 W60-1 12:08 W60-1 11:46 W60-2 09:58
65583 Kaie Kivila (1947) EST OK Ilves Orientuur W65-3 10:51 W65-2 12:15 W65-1 10:53 W65-1 10:25 W65-2 09:58
60592 Helge Valdek (1955) EST Harju KEK RSK W60-2 11:15 W60-3 12:10 W60-2 12:26 W60-2 11:28 W60-3 09:58
65742 Birgit Olsen (1951) DEN Tisvilde Hegn OK W65-3 10:40 W65-1 10:44 W65-3 10:18 W65-3 10:59 W65-3 09:58
40110 Valeri Slavinski (1974) FIN HBM OK M40-1 09:52 M40-1 11:55 M40-1 13:03 M40-1 12:23 M40-1 09:59
45035 Janis Lazdans (1970) LAT A2 M45-2 09:52 M45-2 10:54 M45-1 12:00 M45-1 11:18 M45-1 09:59
50067 Ilmars Dukulis (1964) LAT Alnis OK M50-1 10:59 M50-1 10:05 M50-1 09:59
55135 Harijs Lacars (1958) LAT Silva M55-1 11:25 M55-1 11:51 M55-1 09:59
60181 Pekka Valkonen (1956) FIN Kangasniemen Kalske Daniel's Travels M60-3 10:51 M60-1 11:32 M60-2 11:34 M60-2 12:23 M60-1 09:59
65158 Bjørn Atle Remme (1949) NOR Porsgrunn o-lag PWT Travel M65-3 10:29 M65-1 10:15 M65-2 10:46 M65-2 10:29 M65-1 09:59
70264 Björn Linnersjö (1942) SWE OK Orion Per Nordahl AB M70-5 10:18 M70-1 11:47 M70-5 12:41 M70-5 12:24 M70-1 09:59
75133 Kosti Salmela (1939) FIN Pihtiputaan Tuisku Suunnistusmatkat M75-1 09:57 M75-1 12:06 M75-2 11:16 M75-2 11:21 M75-1 09:59
80013 Ulf Eskilsson (1936) SWE OK Södertörn Lalle Idrott o Resor M80-1 10:19 M80-1 11:22 M80-2 10:44 M80-2 10:22 M80-1 09:59
40001 Reserve M40-1 09:00 M40-2 12:26 M40-2 09:59
45034 Ivaylo Ivanov (1971) BUL BEGUN M45-1 10:49 M45-2 10:49 M45-2 11:20 M45-2 11:59 M45-2 09:59
50170 Aivar Meindok (1962) EST TON M50-1 09:08 M50-2 11:13 M50-1 10:15 M50-1 10:49 M50-2 09:59
55057 Michail Ivanov (1959) RUS Velikiy Novgorod Dinamo M55-1 10:09 M55-2 10:06 M55-1 11:51 M55-1 11:25 M55-2 09:59
60132 Jari Vaara (1955) FIN Kankaanpään Suunnistajat Neon Sport M60-1 10:41 M60-4 12:05 M60-2 11:28 M60-2 12:29 M60-2 09:59
65261 Juhani Tarvainen (1951) FIN PiTa Helsinki Suunnistusmatkat M65-1 10:01 M65-2 10:25 M65-1 10:32 M65-1 10:43 M65-2 09:59
70181 Klas Langels (1945) SWE Skarpnäcks OL M70-5 11:11 M70-2 10:22 M70-5 12:06 M70-5 12:59 M70-2 09:59
75059 Adolfas Prusevicius (1940) LTU OK KOPA M75-1 09:07 M75-2 10:27 M75-1 10:54 M75-1 11:47 M75-2 09:59
55252 Björn Hansen (1961) GER Lübecker Turnerschaft M55-4 11:47 M55-4 11:22 M55-3 09:59
60246 Anatoliy Chudakov (1954) RUS LYTKARINO M60-2 11:44 M60-3 12:03 M60-3 11:58 M60-3 11:59 M60-3 09:59
65112 Ole Johansson (1951) NOR Porsgrunn o-lag PWT Travel M65-4 09:06 M65-3 12:25 M65-3 10:59 M65-3 10:16 M65-3 09:59
70303 Vinzenz Kneisl (1946) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT M70-5 10:12 M70-4 11:18 M70-5 12:51 M70-5 12:14 M70-3 09:59
75149 Roger Andersson (1938) SWE Kristinehamns OK Per Nordahl AB M75-1 09:05 M75-2 10:42 M75-2 11:18 M75-2 11:19 M75-3 09:59
60197 Charles Daniel (1956) GBR Bristol Orienteering Klub M60-3 11:11 M60-1 11:04 M60-3 11:42 M60-3 12:15 M60-4 09:59
65096 Kari Hovi (1949) FIN Rasti Jyry oma M65-1 09:54 M65-4 11:13 M65-4 10:59 M65-4 10:16 M65-4 09:59
65347 Philipp Huguenin (1947) SUI OLC Kakowa DOMINO Tours M65-2 09:37 M65-4 10:13 M65-5 10:41 M65-5 10:33 M65-5 09:59
45593 Liliia Glushchenko (1968) AUS Bayside Kangaroo W45-2 12:41 W45-2 12:39 W45-1 10:00
50627 Khepina Olga (1964) RUS BSE Novgorod W50-2 09:49 W50-1 11:21 W50-2 13:04 W50-2 12:25 W50-1 10:00
55634 Carola Penger (1960) FIN Pargas IF W55-2 11:11 W55-2 12:33 W55-1 10:09 W55-1 10:53 W55-1 10:00
60550 Irena Stankeviciute (1954) LTU OK Dainava W60-2 10:23 W60-1 10:36 W60-3 11:47 W60-3 12:06 W60-1 10:00
65712 Agneta Granström (1951) SWE SOK Aneby Per Nordahl AB W65-3 10:25 W65-1 10:59 W65-2 10:41 W65-2 10:36 W65-1 10:00
70519 Gullevi Svensson (1945) SWE Ronneby OK W70-2 09:02 W70-1 11:58 W70-1 11:19 W70-1 11:32 W70-1 10:00
75580 Karin Renberg (1937) SWE OK Kolmården W75-2 10:38 W75-1 11:23 W75-2 10:11 W75-2 10:35 W75-1 10:00
40542 Nina Mäki (1972) FIN Jämsän Retki-Veikot W40-1 10:49 W40-1 12:15 W40-1 13:10 W40-1 12:28 W40-2 10:00
45552 Charlotte Skoglund (1968) SWE kilsok W45-2 10:26 W45-1 11:30 W45-1 11:37 W45-1 12:02 W45-2 10:00
50606 Galina Belskaya (1962) KAZ Zyryan W50-1 10:29 W50-2 11:50 W50-1 12:56 W50-1 12:33 W50-2 10:00
55529 Dorina Nimigean (1957) USA NEOC W55-3 11:08 W55-2 12:31 W55-3 10:16 W55-3 10:45 W55-2 10:00
60702 Eija Lassila (1952) FIN Vetelin Urheilijat Suunnistusmatkat W60-2 10:20 W60-3 12:40 W60-2 11:48 W60-2 12:06 W60-2 10:00
65719 Hana Stehnova (1951) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering W65-1 09:35 W65-2 11:43 W65-2 10:23 W65-2 10:54 W65-2 10:00
60600 Irene Lill Birkelund (1953) NOR Porsgrunn o-lag PWT Travel W60-2 11:10 W60-3 12:28 W60-3 12:24 W60-3 11:29 W60-3 10:00
65543 Mirja-Liisa Laakso-Lähteenmäki (1949) FIN Hämeenlinnan Tarmo W65-1 09:08 W65-2 11:40 W65-2 11:12 W65-2 10:05 W65-3 10:00
40032 Artūras Vaitiekus (1973) LTU Medeina OK M40-2 11:56 M40-2 12:23 M40-2 13:05 M40-2 12:17 M40-1 10:01
45086 Raul Kangur (1970) EST Värska OK Peko M45-2 11:28 M45-2 11:51 M45-1 10:01
50077 Ryszard Chachurski (1963) POL KU AZS WAT Warszawa M50-1 09:50 M50-1 11:07 M50-2 10:51 M50-2 10:12 M50-1 10:01
55256 Morten Due (1957) NOR Måren OK M55-1 10:37 M55-2 10:45 M55-2 11:43 M55-2 11:32 M55-1 10:01
60060 Rimas Jovaisas (1956) LTU OK Dainava M60-1 09:58 M60-1 10:34 M60-3 11:30 M60-3 12:27 M60-1 10:01
65153 Kimmo Rauhamäki (1951) FIN Jämsän Retki-Veikot Neon Sport M65-2 09:32 M65-5 11:40 M65-3 11:01 M65-3 10:14 M65-1 10:01
70215 Ole Kristian Steinbekken (1946) NOR Odal OL Active Travel Norway AS M70-2 09:34 M70-1 12:24 M70-1 12:41 M70-1 12:15 M70-1 10:01
75103 Seppo Jokipelto (1940) FIN HU-46 Rastiretki M75-2 09:38 M75-2 11:07 M75-3 12:09 M75-3 12:49 M75-1 10:01
80063 Johan Jansson (1934) SWE Växjö OK Per Nordahl AB M80-1 11:07 M80-1 11:12 M80-1 10:43 M80-1 10:00 M80-1 10:01
40079 Tomas Jandera (1973) CZE Hana Orienteering Hana Orienteering M40-1 09:54 M40-2 12:04 M40-2 12:23 M40-2 12:59 M40-2 10:01
45095 Lauri Lahtmäe (1968) EST Kape M45-1 11:03 M45-2 10:51 M45-1 11:19 M45-1 11:59 M45-2 10:01
50144 Sakari Mikkola (1964) FIN Helsingin Suunnistajat Daniel's Travels M50-1 09:22 M50-2 10:13 M50-2 10:14 M50-2 10:49 M50-2 10:01
55173 Ian Maxwell (1960) GBR RR Scotland M55-3 10:10 M55-1 11:49 M55-2 11:47 M55-2 11:28 M55-2 10:01
60175 Eino Launonen (1952) FIN Kuopion Suunnistajat M60-1 10:22 M60-4 12:37 M60-3 11:41 M60-3 12:16 M60-2 10:01
65030 Ulf Kjellin (1949) SWE OK Hedstrommen M65-2 10:05 M65-1 10:24 M65-2 10:49 M65-2 10:26 M65-2 10:01
70115 Gino Vivian (1946) ITA Orienteering Pergine asd M70-1 09:03 M70-1 12:38 M70-1 11:57 M70-1 12:59 M70-2 10:01
75049 Valeri Kiryakov (1939) BLR OK "ERIDAN" M75-2 09:03 M75-2 10:31 M75-2 11:19 M75-2 11:18 M75-2 10:01
55233 Wai Tin Man (1958) HKG HKOC HKOC M55-1 10:19 M55-3 12:05 M55-1 11:17 M55-1 11:59 M55-3 10:01
60120 Peter Wraa-Hansen (1952) DEN Tisvilde Hegn OK M60-2 11:35 M60-3 11:35 M60-4 11:27 M60-4 12:29 M60-3 10:01
65310 Ian Fletcher (1947) AUS Orienteering Western Australia Orienteering Western Australia M65-4 09:38 M65-3 12:30 M65-4 11:15 M65-4 10:00 M65-3 10:01
70298 Martin Ilves (1942) EST RSK Jõhvikas M70-3 10:00 M70-3 10:02 M70-1 12:13 M70-1 12:43 M70-3 10:01
75017 Odd Gunbjørnsen (1937) NOR Konnerud IL TT-TUR M75-3 10:28 M75-2 10:41 M75-3 11:58 M75-3 13:00 M75-3 10:01
60183 Jorma Aherto (1954) FIN Lahden Suunnistajat-37 Daniel's Travels M60-2 11:17 M60-4 12:10 M60-4 11:32 M60-4 12:24 M60-4 10:01
65113 Lennart Tagtstrom (1951) SWE Domnarvets GoIF PWT Travel M65-5 10:47 M65-3 12:11 M65-5 10:25 M65-5 10:49 M65-4 10:01
65233 Max Amsler (1949) SUI OLG Welsikon DOMINO Tours M65-5 11:14 M65-2 10:14 M65-1 10:57 M65-1 10:18 M65-5 10:01
45590 Anneli Rämmann (1967) EST Kooperaator W45-2 10:47 W45-1 12:00 W45-1 12:14 W45-1 11:25 W45-1 10:02
50564 Leena Kurri (1965) FIN Navi Rastiretki W50-1 10:44 W50-1 11:48 W50-1 12:59 W50-1 12:30 W50-1 10:02
55570 Terttu Jalanto (1961) FIN Kangasala SK KSK Group W55-1 12:05 W55-1 10:52 W55-2 10:48 W55-2 10:14 W55-1 10:02
60715 Tamāra Kosmačeva (1956) LAT Kāpa OK W60-2 10:52 W60-1 10:27 W60-1 11:44 W60-1 12:10 W60-1 10:02
65585 Aase Flydal (1947) NOR BUL Tromso PWT Travel W65-2 10:16 W65-1 10:25 W65-3 10:14 W65-3 11:03 W65-1 10:02
70530 Birgitta Stenström (1942) SWE Vänersborgs SK Lalle W70-1 09:23 W70-1 11:45 W70-2 10:52 W70-2 10:58 W70-1 10:02
75574 Gertrud Asplund (1940) SWE Västerås SOK Per Nordahl AB W75-1 09:11 W75-1 11:32 W75-1 10:26 W75-1 10:21 W75-1 10:02
40549 Juiia Safronova (1975) RUS ARINA W40-1 10:29 W40-2 12:28 W40-1 12:37 W40-1 13:00 W40-2 10:02
45592 Vita Avinaitė (1968) LTU OK Saulė W45-2 10:35 W45-2 10:31 W45-2 12:49 W45-2 12:31 W45-2 10:02
50595 Taina Shemeikka (1964) FIN Helsingin Poliisi-Voimailijat Suunnistusmatkat W50-1 11:10 W50-1 11:16 W50-2 12:27 W50-2 13:02 W50-2 10:02
55643 Britt Claesson (1959) SWE IFK Mora OK Per Nordahl AB W55-3 11:36 W55-2 12:34 W55-1 10:33 W55-1 10:29 W55-2 10:02
60678 Siv Larsson (1954) SWE Växjö AIS Per Nordahl AB W60-3 11:46 W60-2 12:11 W60-3 11:31 W60-3 12:22 W60-2 10:02
65528 Leili Prans (1951) EST OK Ilves Orientuur W65-1 09:43 W65-2 12:25 W65-3 11:06 W65-3 10:11 W65-2 10:02
70583 Trina Cleary (1944) IRL London Irish OC W70-2 09:49 W70-2 10:03 W70-1 11:41 W70-1 11:10 W70-2 10:02
60534 Annette Milburn (1954) GBR West Cumberland OC W60-2 11:09 W60-2 11:40 W60-2 11:35 W60-2 12:19 W60-3 10:02
65556 Setsuko Ohba (1948) JPN Sans Souci W65-3 11:09 W65-2 11:42 W65-3 10:17 W65-3 11:00 W65-3 10:02
40023 Jani Kiuru (1974) FIN Raja-Karjalan Suunnistajat RaKaS 1 M40-2 11:59 M40-2 12:12 M40-1 12:20 M40-1 13:06 M40-1 10:03
45154 Taivo Täht (1968) EST M45-1 11:13 M45-2 11:25 M45-1 11:10 M45-1 12:08 M45-1 10:03
50181 Petri Hamynen (1966) FIN Aanekosken Sarjakuvaseura PWT Travel M50-2 11:47 M50-1 11:05 M50-3 10:47 M50-3 10:16 M50-1 10:03
55053 Ulu Aeschlimann (1959) SUI ULU'S REISEWELT ULU'S REISEWELT M55-1 10:21 M55-1 10:59 M55-3 11:16 M55-3 11:57 M55-1 10:03
60232 Steve Kirk (1956) SUI OLG Cordoba Exuloc Tours M60-3 11:02 M60-1 10:44 M60-4 12:06 M60-4 11:50 M60-1 10:03
65324 Tor Sorevik (1951) NOR Tif Viking PWT Travel M65-2 09:40 M65-2 10:31 M65-4 10:54 M65-4 10:21 M65-1 10:03
70347 Erkki Kivistö (1944) FIN Pihkaniskat Daniel's Travels M70-1 09:30 M70-1 11:58 M70-2 12:57 M70-2 12:05 M70-1 10:03
75044 Rune Gunnarsson (1941) SWE Nässjö OK M75-2 09:17 M75-1 11:07 M75-1 11:06 M75-1 11:35 M75-1 10:03
80044 Reino Pajuoja (1936) FIN Espoon Suunta Pajuoja M80-2 10:25 M80-2 10:41 M80-1 10:03
40104 Siarhei Melnik (1975) BLR SCO Orion M40-2 11:19 M40-2 12:51 M40-1 12:50 M40-1 12:36 M40-2 10:03
45056 Gert Michael Binder (1968) AUT Malarruta M45-1 11:21 M45-2 11:49 M45-2 11:12 M45-2 12:07 M45-2 10:03
50134 Kostiantyn Bezruchko (1963) UKR OK Carnika M50-3 11:34 M50-2 11:03 M50-3 10:17 M50-3 10:46 M50-2 10:03
55019 Sergei Sedov (1959) RUS Kentavr Kovrov M55-2 11:06 M55-2 11:13 M55-3 11:41 M55-3 11:32 M55-2 10:03
60095 Aimur Raudsepp (1955) EST JOKA M60-4 09:48 M60-3 12:21 M60-4 11:45 M60-4 12:11 M60-2 10:03
65291 Tom Brantheim (1948) SWE Östersunds OK Per Nordahl AB M65-1 09:14 M65-3 12:22 M65-3 10:43 M65-3 10:32 M65-2 10:03
70088 Svein Kaare Glendrage (1945) NOR Stavanger o-klubb PWT Travel M70-2 09:12 M70-2 11:14 M70-2 12:08 M70-2 12:54 M70-2 10:03
75019 Bjørn Gunnerød (1939) NOR Asker SK TT-TUR M75-1 10:01 M75-2 10:57 M75-3 12:51 M75-3 12:07 M75-2 10:03
55245 Petru Cretu (1957) MDA FAURI M55-2 11:09 M55-2 12:06 M55-3 10:03
60194 Hansjörg Graf (1953) SUI OLG Pfäffikon DOMINO Tours M60-3 11:30 M60-3 12:24 M60-1 12:18 M60-1 11:39 M60-3 10:03
65193 Danis Kadyrov (1951) RUS Electrougli Moscow region M65-5 11:04 M65-3 11:56 M65-5 11:09 M65-5 10:05 M65-3 10:03
70290 Oystein Asmul (1945) NOR Trollelg OL PWT Travel M70-5 10:55 M70-2 10:52 M70-2 12:14 M70-2 12:48 M70-3 10:03
75184 Peter Schoppe (1938) GER HSG Merseburg gertour.eu M75-2 09:51 M75-2 11:37 M75-3 12:10 M75-3 12:48 M75-3 10:03
60097 Harri Rytkönen (1954) FIN Kalevan Rasti M60-4 09:05 M60-3 12:13 M60-1 12:07 M60-1 11:50 M60-4 10:03
65174 Kalle Koivisto (1951) FIN Tampereen Pyrintö TP M65-3 10:44 M65-4 10:18 M65-1 11:09 M65-1 10:06 M65-4 10:03
65369 Ivar Reinaas (1949) NOR Frol IL PWT Travel M65-5 11:42 M65-5 11:56 M65-4 11:11 M65-4 10:04 M65-5 10:03
45523 Olga Kulik (1971) BLR Nemiga-Nord Nemiga-Nord W45-2 10:49 W45-1 11:56 W45-2 12:53 W45-2 12:27 W45-1 10:04
50550 Zinaida Vasilyeva (1966) RUS SMOLENSK-1 W50-2 10:02 W50-2 12:13 W50-2 12:29 W50-2 13:00 W50-1 10:04
55678 Bente Madsen (1959) DEN Tisvilde Hegn OK W55-3 11:35 W55-1 11:48 W55-3 10:04 W55-3 10:57 W55-1 10:04
60597 Marjatta Vaara (1955) FIN Kankaanpään Suunnistajat Neon Sport W60-1 11:15 W60-2 12:51 W60-2 11:39 W60-2 12:15 W60-1 10:04
65595 Liivi Parik (1951) EST Otepää SK W65-1 10:03 W65-2 11:58 W65-1 10:42 W65-1 10:36 W65-1 10:04
70635 Annbritt Björkman (1942) SWE Kungälvs OK Per Nordahl AB W70-3 09:48 W70-1 11:50 W70-3 12:19 W70-3 11:33 W70-1 10:04
75585 Tuija Kallio (1940) FIN RaTU Suunnistusmatkat W75-1 09:18 W75-1 11:54 W75-2 10:29 W75-2 10:17 W75-1 10:04
40515 Pia Uotila (1973) FIN Kouvolan Suunnistajat W40-1 11:14 W40-2 12:47 W40-1 13:19 W40-1 12:19 W40-2 10:04
45539 Daisy Kroon (1967) EST Jõhvikas W45-1 11:55 W45-2 10:06 W45-1 12:04 W45-1 11:35 W45-2 10:04
50573 Satu Leppänen (1963) FIN Hirvensalon Heitto W50-1 10:41 W50-2 11:52 W50-1 12:31 W50-1 12:58 W50-2 10:04
55596 Galina Onofreichuk (1961) RUS Tver Rus-Veteran W55-1 11:37 W55-2 11:59 W55-2 10:33 W55-2 10:29 W55-2 10:04
60621 Leena Metsämäki (1952) FIN Turun Suunnistajat W60-1 11:51 W60-2 11:42 W60-1 11:40 W60-1 12:14 W60-2 10:04
65745 Päivi Sorri (1947) FIN Päijät-Rasti W65-3 11:16 W65-1 10:17 W65-1 10:25 W65-1 10:53 W65-2 10:04
70544 Lidia Makarevich (1946) BLR OK "ERIDAN" W70-1 09:03 W70-1 11:21 W70-1 10:59 W70-1 11:52 W70-2 10:04
60710 Yuk Hing Wong (1955) HKG HKOC HKOC W60-1 11:08 W60-2 12:12 W60-1 11:35 W60-1 12:19 W60-3 10:04
65613 Kersti Ploom (1951) EST Jõhvikas W65-3 11:26 W65-2 12:42 W65-2 10:06 W65-2 11:11 W65-3 10:04
40137 Timofey Suratov (1973) RUS St-Petersburg M40-1 09:05 M40-1 11:51 M40-2 12:21 M40-2 13:01 M40-1 10:05
45053 Martin Aunin (1971) EST M45-1 11:54 M45-1 11:44 M45-2 11:52 M45-2 11:27 M45-1 10:05
50109 Tarmo Laht (1965) EST Kape M50-3 11:50 M50-1 11:18 M50-1 10:28 M50-1 10:36 M50-1 10:05
55123 Kari-Veli Niemi (1958) FIN Lappeen Riento M55-3 11:17 M55-1 11:40 M55-4 11:09 M55-4 12:00 M55-1 10:05
60020 Ted Van Geldermalsen (1954) AUS Yarra Valley Orienteering Club M60-4 09:28 M60-1 11:17 M60-1 12:06 M60-1 11:51 M60-1 10:05
65188 Oldřich Přinda (1951) CZE Slavia Liberec orienteering Olda and Premek Ltd. M65-3 10:50 M65-1 11:15 M65-5 11:01 M65-5 10:13 M65-1 10:05
70235 Olavi Lukkarinen (1945) FIN SK Pohjantähti Suunnistusmatkat M70-3 11:31 M70-3 11:37 M70-1 10:05
75203 Erkki Raimovaara (1940) FIN Helsingin Suunnistajat Tuuli Team M75-1 09:27 M75-1 11:09 M75-2 11:31 M75-2 11:06 M75-1 10:05
80051 Bo Ullman (1936) SWE Pan-Kristianstad M80-1 10:48 M80-1 11:42 M80-1 10:04 M80-1 10:39 M80-1 10:05
40125 Polok Chau (1973) HKG Hong Kong Orienteering Club HKOC M40-2 11:05 M40-2 12:45 M40-2 12:11 M40-2 13:11 M40-2 10:05
45137 Shcherbakov Roman (1970) RUS Abris M45-1 11:40 M45-2 11:47 M45-1 11:54 M45-1 11:24 M45-2 10:05
50051 Sandris Lacis (1962) LAT Mona OK M50-3 12:01 M50-2 10:33 M50-1 10:40 M50-1 10:24 M50-2 10:05
55033 Esa Kuukka (1958) FIN Tampereen Pyrintö Team Salla M55-3 11:10 M55-2 10:02 M55-4 11:39 M55-4 11:30 M55-2 10:05
60065 Kari Jylhä (1953) FIN Joutsenon Kullervo M60-4 10:12 M60-2 11:19 M60-1 12:22 M60-1 11:35 M60-2 10:05
65103 Rein Kriks (1951) EST Rakvere OK Orientuur M65-4 09:08 M65-1 11:11 M65-4 10:23 M65-4 10:52 M65-2 10:05
70180 Ants Tamm (1943) EST TON M70-2 09:43 M70-4 11:05 M70-3 11:15 M70-3 11:53 M70-2 10:05
75206 Hans Bossert (1941) SUI ol zimmerberg DOMINO Tours M75-3 10:40 M75-2 11:20 M75-1 11:23 M75-1 11:18 M75-2 10:05
55148 Matti Fält (1960) FIN Rasti-Kurikka M55-1 10:47 M55-3 11:44 M55-3 11:25 M55-3 11:48 M55-3 10:05
60098 Zdeněk Fiala (1955) CZE KOB TRETRA Praha M60-3 11:21 M60-2 10:50 M60-2 11:27 M60-2 12:30 M60-3 10:05
65245 Kari Heinonen (1948) FIN Kuopion Suunnistajat Suunnistusmatkat M65-2 09:28 M65-5 11:30 M65-1 10:08 M65-1 11:06 M65-3 10:05
70163 Seppo Kettunen (1942) FIN Rasti-Jyry Seppo Jyry M70-2 09:57 M70-4 10:35 M70-3 11:10 M70-3 11:58 M70-3 10:05
75094 Takashi Terao (1937) JPN YOKOHAMA OLC Japan Travel Agency M75-2 09:09 M75-2 10:55 M75-3 12:20 M75-3 12:38 M75-3 10:05
60086 Rune Tonaas (1954) NOR Bergen turnforening PWT Travel M60-3 11:46 M60-2 10:02 M60-2 12:24 M60-2 11:33 M60-4 10:05
65320 Tomoyuki Wakaume (1948) JPN Team Chako M65-4 09:13 M65-3 11:55 M65-2 10:34 M65-2 10:41 M65-4 10:05
65307 Raul Röman (1950) FIN Ok Raseborg M65-5 10:40 M65-5 10:34 M65-5 10:05
45546 Helen Skoog (1967) SWE Kils OK W45-1 11:38 W45-1 11:59 W45-1 12:11 W45-1 11:28 W45-1 10:06
50580 Anu Järv (1964) EST MARU W50-2 09:45 W50-1 11:11 W50-1 12:58 W50-1 12:31 W50-1 10:06
55626 Dace Cebule (1959) LAT Ogre OK W55-3 11:16 W55-2 13:16 W55-1 10:43 W55-1 10:19 W55-1 10:06
60608 Tuire Niemi (1954) FIN Tampereen Pyrintö TP W60-3 11:45 W60-1 11:01 W60-3 12:14 W60-3 11:39 W60-1 10:06
65580 Berit Hegdal (1950) NOR Bergens turnforening PWT Travel W65-1 09:59 W65-1 10:33 W65-2 10:26 W65-2 10:51 W65-1 10:06
70546 Torill Nebell Mikkelsen (1946) NOR Berger og Svelvik o-lag PWT Travel W70-2 09:35 W70-1 11:34 W70-1 11:13 W70-1 11:38 W70-1 10:06
75515 Eila Pekkarinen (1937) FIN Keravan Urheilijat Eila Pekkarinen W75-1 09:34 W75-1 11:52 W75-1 10:42 W75-1 10:05 W75-1 10:06
40511 Alisa Nikitina (1973) RUS Moscow-Korza W40-1 10:48 W40-2 12:34 W40-1 12:44 W40-1 12:53 W40-2 10:06
45576 Kate Charles (1969) GBR WCOC W45-2 10:20 W45-1 11:38 W45-2 12:54 W45-2 12:26 W45-2 10:06
50602 Maria Hallmans (1962) SWE Väsby OK Per Nordahl AB W50-1 10:40 W50-2 12:22 W50-2 12:50 W50-2 12:39 W50-2 10:06
55579 Helve Luht (1959) EST Harju KEK RSK W55-2 11:18 W55-2 12:00 W55-3 10:02 W55-3 10:59 W55-2 10:06
60585 Airi Toivonen (1956) FIN Maarian Mahti Team SuSe W60-3 11:24 W60-3 12:08 W60-2 12:15 W60-2 11:39 W60-2 10:06
65725 Janet Clenaghan (1950) GBR Solway W65-2 09:49 W65-1 10:19 W65-2 10:33 W65-2 10:44 W65-2 10:06
70589 Leena Valjakka (1944) FIN Navi Rastiretki W70-2 09:53 W70-2 10:06 W70-1 11:54 W70-1 10:57 W70-2 10:06
60623 Hannele Knaapinen (1955) FIN Sauvon Urheilijat Rastiretki W60-3 10:43 W60-3 12:41 W60-1 11:31 W60-1 12:23 W60-3 10:06
65685 Anneli Sane (1949) FIN Helsingin Suunnistajat Suunnistusmatkat W65-1 09:27 W65-3 11:42 W65-2 10:18 W65-2 10:59 W65-3 10:06
40135 Pasi Romppainen (1972) FIN Hyvinkään Rasti M40-1 12:37 M40-1 12:49 M40-1 10:07
45069 Dainis Bormanis (1967) LAT Azimuts OK M45-1 11:38 M45-2 10:59 M45-1 11:32 M45-1 11:46 M45-1 10:07
50074 Jean-Philippe Lovens (1964) BEL FRSO-Belgium M50-2 11:56 M50-1 11:47 M50-2 10:03 M50-2 11:00 M50-1 10:07
55247 Egil Wickstrand Iversen (1959) NOR Heming Orientering M55-1 11:56 M55-1 11:20 M55-1 10:07
60128 Are Eriksen (1953) NOR OSI M60-4 09:52 M60-1 11:13 M60-2 12:03 M60-2 11:54 M60-1 10:07
65175 Ensio Lakanen (1948) FIN Vaajakosken Terä M65-4 09:30 M65-2 10:28 M65-1 10:56 M65-1 10:19 M65-1 10:07
70197 Timo Rapakko (1943) FIN Suomusjärven Sisu Rapakko M70-4 11:15 M70-1 12:31 M70-4 11:28 M70-4 11:18 M70-1 10:07
75177 Anton Lomme (1941) NOR Hedrum o-lag TT-TUR M75-1 09:21 M75-1 11:45 M75-3 12:37 M75-3 12:21 M75-1 10:07
80010 John Vallin (1935) SWE OK Hedstrommen M80-1 11:17 M80-1 11:21 M80-2 10:47 M80-2 10:19 M80-1 10:07
40094 Silvar Savolainen (1974) EST korp! Leola M40-1 09:07 M40-2 12:36 M40-1 12:56 M40-1 12:30 M40-2 10:07
45139 Andrei Bibich (1970) RUS 31CP-Sestroretsk M45-1 11:01 M45-1 11:30 M45-2 11:49 M45-2 11:30 M45-2 10:07
50203 Hartmut Lehmberg (1962) GER Gundelfinger Thurnerschaft M50-3 11:53 M50-2 10:42 M50-2 10:55 M50-2 10:08 M50-2 10:07
55215 Steve Smirthwaite (1958) GBR Moravian OC M55-3 11:15 M55-2 10:44 M55-1 12:06 M55-1 11:10 M55-2 10:07
60129 Hanspeter Uhr (1954) SUI OLG Pfäffikon DOMINO Tours M60-1 10:36 M60-2 10:28 M60-2 12:32 M60-2 11:25 M60-2 10:07
65220 Simo Kangasaho (1948) FIN Hiidenkiertäjät M65-1 09:26 M65-2 10:15 M65-5 10:06 M65-5 11:08 M65-2 10:07
70097 Hans Asbjorn Tingvold (1946) NOR Raufoss I.L orientering PWT Travel M70-2 09:27 M70-2 11:19 M70-4 11:13 M70-4 11:33 M70-2 10:07
75092 Rein Kiisler (1941) EST OK. WEST M75-1 09:49 M75-2 10:18 M75-2 11:08 M75-2 11:29 M75-2 10:07
55195 Andrew Cumming Thom (1957) AUS WESTON EMUS M55-3 10:18 M55-2 10:11 M55-4 11:28 M55-4 11:41 M55-3 10:07
60083 Dag Kristensen (1953) NOR Skeidi PWT Travel M60-1 10:40 M60-3 12:30 M60-3 12:13 M60-3 11:44 M60-3 10:07
65353 Vladimir Efremov (1950) RUS Rus Veteran Rus Veteran M65-2 10:08 M65-4 10:59 M65-2 10:24 M65-2 10:51 M65-3 10:07
70112 Tore Kiste (1945) NOR Nidarost OK PWT Travel M70-3 09:47 M70-2 11:25 M70-4 11:29 M70-4 11:17 M70-3 10:07
75187 Tõnu Kirss (1937) EST Saue Tammed M75-3 12:59 M75-3 11:59 M75-3 10:07
60267 Aulis Rantala (1954) FIN Kokkolan Suunnistajat Suunnistusmatkat M60-4 09:27 M60-3 12:05 M60-3 11:32 M60-3 12:25 M60-4 10:07
65198 Kalev Kukk (1951) EST TAOK M65-1 10:02 M65-3 11:42 M65-3 11:14 M65-3 10:01 M65-4 10:07
65265 Ossi Vuorinen (1950) FIN Hämeenlinnan Tarmo Suunnistusmatkat M65-4 09:33 M65-4 10:15 M65-1 10:04 M65-1 11:10 M65-5 10:07
45568 Anne-Ly Viikmaa (1971) EST OK West W45-2 10:22 W45-1 11:48 W45-2 12:21 W45-2 12:59 W45-1 10:08
50519 Riitta Lehvonen (1966) FIN Lapin Veikot W50-2 09:10 W50-1 11:29 W50-2 12:23 W50-2 13:06 W50-1 10:08
55628 Heli Antikainen-Pauna (1961) FIN Pargas IF W55-2 11:51 W55-1 10:41 W55-2 10:27 W55-2 10:35 W55-1 10:08
60622 Anne Raunio (1955) FIN Sauvon Urheilijat Rastiretki W60-1 11:56 W60-1 11:02 W60-1 11:45 W60-1 12:09 W60-1 10:08
65654 Lisa Kumlin (1949) SWE Växjö OK W65-2 09:32 W65-1 10:22 W65-3 11:03 W65-3 10:14 W65-1 10:08
70663 Carina Lindman (1944) SWE Finspångs SOK Per Nordahl AB W70-3 09:39 W70-1 12:08 W70-2 10:33 W70-2 11:17 W70-1 10:08
75533 Ülle Mõistlik (1938) EST ok Orion W75-1 09:14 W75-1 11:44 W75-2 10:27 W75-2 10:19 W75-1 10:08
40550 Maggie Mok (1972) HKG Hong Kong Orienteering Club HKOC W40-1 10:26 W40-2 12:41 W40-1 12:28 W40-1 13:09 W40-2 10:08
45545 Anneli Aas (1970) EST TON W45-2 10:57 W45-1 11:32 W45-1 11:31 W45-1 12:08 W45-2 10:08
50613 Heidi Graumann (1963) GER ESV Lok Berlin-Schöneweide W50-1 11:13 W50-1 11:18 W50-1 12:54 W50-1 12:35 W50-2 10:08
55695 Karin Lugsteiner (1957) AUT LAUFKLUB KOMPASS INNSBRUCK IMST W55-1 11:32 W55-2 12:23 W55-1 10:29 W55-1 10:33 W55-2 10:08
60531 Johanne Lind (1954) DEN Ballerup OK W60-2 10:26 W60-2 12:43 W60-3 12:19 W60-3 11:34 W60-2 10:08
65615 Inger Glans (1949) SWE OK Torfinn PWT Travel W65-1 10:14 W65-1 10:27 W65-3 10:02 W65-3 11:15 W65-2 10:08
70623 Tytti Torp (1944) FIN Helsingin Suunnistajat Suunnistusmatkat W70-2 09:46 W70-1 11:55 W70-2 10:38 W70-2 11:12 W70-2 10:08
60525 Anita Lindbohm (1953) SWE Skarpnäcks OL W60-1 11:28 W60-3 12:15 W60-1 12:02 W60-1 11:52 W60-3 10:08
65740 Brigit Oswald (1951) SUI OLK Piz Hasi DOMINO Tours W65-3 11:02 W65-1 11:08 W65-2 11:11 W65-2 10:06 W65-3 10:08
40051 Frank Sickert (1972) GER SSV Planeta Radebeul SSV Planeta Radebeul M40-1 09:27 M40-1 12:05 M40-2 12:25 M40-2 12:57 M40-1 10:09
45072 Heikki Tanhua (1969) FIN M45-2 11:50 M45-2 11:29 M45-1 10:09
50168 Jussi Eskelinen (1966) FIN Raja-Karjalan Suunnistajat M50-1 09:18 M50-2 11:04 M50-3 10:27 M50-3 10:36 M50-1 10:09
55220 John Hansen (1957) NOR Kristiansand OK